"8 T IlTs nTk'FwhT Museum. UITENL AN tentoonstelling van wege den Bond tegen drankmis bruik wordt gehouden. In zijn openingsrede dankte de voorzitter den com missaris der Koningin voor diens tegenwoordigheid, waaruit blijkt, dat de Bond zich ook mag verheugen in de belangstelling en medewerking van het provin ciaal bestuur. Door den waarnemenden burgemeester van 's-Gravenhage, den heer J. C. Jansen, was bericht gezonden, dat hij voornemens was een gedeelte der vergadering bij te wonen. De Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Landbouw, Nijverheid en Handel hadden bericht ge zonden, dat zij tot hun leedwezen verhinderd waren tegenwoordig te zijn. Hierna was aam de orde het jaarverslag van den ai gemeenen secretaris, den heer W. C. van Haeften, dat in druk werd medegedeeld; evenzoo het rapport der commissie voor onderzoek van alcohol-vrije dranken. Aan de orde waren daarna de voorstellen van hoofd bestuur en af deelingen. Van het hoofdbestuur: De algemeene vergadering machtige het hoofdbestuur om in overleg met en door bemiddeling van de algemeene commissie van de Na tionale Huisvlijttentoonstelling, zorg te dragen, dat uit de inzendingen op de tentoonstelling, zoo deze de technische mogelijkheid er voor openen, een keurcol lectie worde samengesteld, welke als verplaatsbaar mu seum van den Volksbond dienst zal kunnen doen. Zij stelle daartoe aan het hoofdbestuur een crediet van J 1500 ter beschikking. Dit voorstel werd aangenomen. Het voorstel van de afdeeling Rotterdam: Het hoofdbestuur wende zich tot de regeering met het ernstige verzoek om de voorstellen der gemeenteraden te willen goedkeuren welke bij haar inkomen in ver band met het 2e lid art. 4 der Drankwet. (Maximum vergunningen). Dit voorstel werd ingetrokken. Vervolgens was aan de orde een voorstel mede van de afdeeling Rotterdam: De afdeeling Rotterdam van den Volksbond geeft het bestuur in overweging de beheerders der door de verschillende afdeelingen gestichte koffiehuizen, wacht- en schaftlokalen en soortgelijke instellingen bijeen te roepen, ten einde deze in de gelegenheid te stellen over de belangen en het beheer dier instellin gen van gedachten te wisselen; dat werd aangenomen. Daarna was aan de orde het voorstel van de afdee ling Utrecht: De algemeene vergadering bespreke de vraag: wat kan worden gedaan om het drankmisbruik op kermis sen tegen te gaan. Het hoofdbestuur zal gaarne aam den wensch van de afdeeling l'trecht gevolg geven. Hierna was aan de orde het voorstel van het hoofd bestuur Het hoofdbestuur wende zich tot de regeering opdat deze wetsvoorstellen aanhangig make, waarbij de be voegdheid wordt verleend aan: lo. den strafrechter om bij veroordeeling- wegens misdrijven, welke in dronkenschap zijn gepleegd of met misbruik van bedwelmenden drank door den da- - der samenhangen, tevens opneming van den dader te bevelen in een herstellingsoord voor drankzuchtigen voor den tijd van ten minste een half jaar en ten hoogste twee jaren; 2o. den burgerlijken rechter om, op verzoek van bloedverwanten in de opgaande of in de nederdalende lijn, van broeders of zusters of echtgenoot, of op vor dering van het openbaar ministerie de opneming in een herstellingsoord voor drankzuchtigen te bevelen voor den tijd van ten minste zes maanden en ten hoogste twee jaren, van hem die geregeld zoodanig misbruik maakt van bedwelmenden drank, dat hij daardoor ernstig zedelijk of ander nadeel toebrengt aan zijn omgeving of gevaar oplevert voor de openba re orde of veiligheid. Dit voorstel werd toegelicht door den voorzitter die de wenschelijkheid betoogde van regeeringsinmenging ten einde te komen tot een verplichte opneming van drankzuchtigen in een inrichting. Het hoofdbestuur stelt zich voor een gemotiveerd adres te dier zake tot de Regeering te richten. De afdeeling Breda stelde als amendement voor om het eerste gedeelte van het voorstel alleen te doen slaan op habitueele drankzuchtigen en het tweede ge deelte ook te doen slaan op minderjarigen. Beide amendementen werden door het hoofdbestuur overgenomen. De heer dr. W. P. Ruysch betoogde dat drankzucht moet worden beschouwd 'als een ziekte en een drank zuchtige als zieke moet worden behandeld in een zie- keninrichting. Op deze wijze moet het alcoholisme bestreden wor den, maar langs den vrijen weg en niet gedwongen. De ondervinding heeft echter geleerd dat naast de vrije Sanatoria ook gesloten moeten zijn. Drankzuch tigen hooren niet thuis in een gevangenis of krank zinnigengesticht. Daarvoor moet een andere inrich ting worden gesticht, waarin drankzuchtigen worden opgenomen, maar onder bepaalde waarborgen, waar borgen die ook de krankzinnige heeft. Vrijdag a. s. zal op de vergadering van „Hooghullen" deze zaak nader aan de orde komen en een uitvoerig rapport over -deze question bruiante worden uitgebracht. "Ook zal daar ter sprake komen of ook opneming van vrou wen niet noodig zal zijn. Daarom zij men voorzichtig alvorens aan het hoofdbestuur de gevraagde machti ging te geven. (De heer Ruysch behoort tot de min derheid van het hoofdbestuur ten aanzie" van het voorstel.) De voorzitter antwoordde dat ook de meerderheid van het hoofdbestuur de waarde der vrije sanatoria erkent. De opneming van habitueele drankzuchtigen zal natuurlijk niet mogen geschieden zonder vooraf gaand medisch onderzoek en machtiging van hooger- hand. Het geamendeerde voorstel werd daarna aangenomen. Eindelijk kwam aan de orde het voorstel van liet hoofdbestuurDe algemeene vergadering besluite voor het jaar 1911 een subsidie te verleenen van twee-honderd-vijftig gulden aan de Vereeniging tot bevordering van het herstel van drankzuchtigendat zonder discussie of stemming werd aangenomen. De afd. Leiden, herinnerde daarna aan het feit dat de alg. voorzitter, de heer Snijder van Wissenkerke, 25 jaar in den Volksbond werkzaam is en door een commissie gelden ingezameld zijn om den alg. voor zitter een huldeblijk aan te bieden in den vorm van het beeld Labour. De heer Snijder van Wissenkerke dankte getroffen voor dit blijk van waardeering en wierp een terugblik op de wordings- en ontwikkelingsgeschiedenis van den Bond. De vergadering werd daarna gesloten. HET DRAMA TE LOC HEM. Ten noorden van Schevening-en werd door een kind een briefje in een hoed gevonden, waardoor heen een wandelstok was gestoken. Het briefje was afkomstig van B. en behelsde: „Hier heeft zich verdronken Mozes B., uit Lochem, na onder veel moeite zijn studie volbracht te hebben cn thans zijn lieve ouders heeft kunnen steunen, maar hen in een waanzinnige vlaag- vai\ het leven beroofd heeft en deze gebeurtenis niet kon overleven." Het briefje behelsde verder het verzoek om van het gebeurde kennis te geven aan den burgemeester van Lochem. De vader van het kind die het briefje vond heeft het naar den burgemeester van Lochem verzonden. ("Vad."> INBRAAK IN EEN PASTORIE. Te Dongen is tijdens de mist ingebroken in de pastorie. De koster werd gewaarschuwd en toen deze met den kapelaan naar d© pastorie ging, met een stok ge wapend. Toen deze laatste zich verrast zag, trok hij aanstonds een revolver en dreigde te schieten. Een in de nabijheid wonende veldwachter bleek niet thuis te zijn, waarop eenige jjmenschen in de kerk werden gewaarschuwd, die onmiddellijk, doch tevergeefs, kwamen toeschieten, wijl de inbreker inmiddels de plaat tot heden nog niet gevonden. Hij wist zich waarschijnlijk door een raam in den voorgevel toe gang te verschaffen, doch heeft geen tijd gehad iets te ontvreemden. VLIEGEN BIJ GRONINGEN. Omtrent het plan, om in Augustus te Helpman, bij Groningen, vliegproeven te houden, meldt men, dat getracht wordt twee vliegmachines te laten op stijgen. Daartoe worden onderhandelingen gevoerd met bekende aviateurs te Parijs. Er zou dan niet vijf maar vier dagen worden gevlogen. DE MOORD TE RIJSWIJK. Gisterochtend te 8.14 uur is per Staatsspoor jhr. G. van S., onder geleide van een rijksveldwachter van Den Haag naar Leeuwarden vervoerd, voor het onder gaan van de zes jaar gevangenisstraf, hem door de Haagsclie rechtbank opgelegd wegens het dooden van mevrouw Waller op haar uitdrukkelijk en ernstig verlangen. UIT OUDKARSPEL. Door administrateuren van het legaat van Reijer Adriaanszoon Groenveld is de rekening en verantwoor ding gedaan aan de kerkvoogden der Ned. Hervormde Kerk te Oudkarspel. De ontvangst bedroeg f 5902.20, de uitgaaf daarentegen f 1180.85t/2, zuiver overschot f 4721,341/2. Het overschot is in de kerkelijke kassa gestort. KORTE BERICHTEN. - Te Weerding-e» (Dr.) is wederom door eenige urn zoekers een urn gevonden van een bijzonder model. Een kleine urn en een paar kegelvormig geslepen steentjes en een bronzen mes werden in de urn ge vonden. Uit de provinciale vaart nabij Delft is gisteroch tend een lijk opgehaald van een man van naar schat ting 50-jarigen leeftijd. Te ooj-deelen naar de op het lijk gevonden papieren is de drenkeling vermoedelijk zekere A. IT., wonende te Rotterdam. In de zitting der rechtbank te Assen werd Maan dag in hechtenis genomen de 29-jarige getuige Trien tje J., uit Eext, verdacht van meineed in de straf zaak van A. H-, te Gasselte. Sedert Maandag 18 Juli wordt te Sloterdijk een 9-jarige jongen vermist. Tegen E., houder van een verdacht bierhuis te Enschedé, is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens koppelarij. -Te Heerlen zijn wederom valsche munters ont dekt; de nagemaakte geldstukken zijn in beslag geno men. Een man maakte het geld, zijn vrouw gaf het uit. Een der afgevaardigden naar de algemeene ver gadering van den Volksbond tegen Drankmisbruik te Scheveningen heet, Bagchus. 111 de Maashaven te Rotterdam is uit Narvik aangekomen het Zweedsche stoomschip „Sir Ernest Cassel", geladen met 10,192,820 Kilo ijzererts. Dit is; de grootste lading erts, welke ooit met" een stoom schip in een Nederlandsche haven is aangebracht. Sedert Dinsdag der vorige week is te Aalten de 20-jarige Johan Lankheet spoorloos verdwenen. Na sporingen bleven zonder resultaat. Op het kadeterrein van het Blauwhoedenveem te Rotterdam werden 3 werklieden onder een stapel hal ken bedolven. Een hunner werd verpletterd, twee zwaar g-ewond. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden, io klftss? 3e lijst Ns. 4161, 16366 en 20642 elk f 200; 119. 536,9867, 12031, 13118, 14195 en 15021 elk f 100, Gelegenheid tot bezichtiging tegen betaling van 10 Cent per persoon, op ZONDAG 31 JULI a.s., des mid- Ings van 1 tot 3 uur. Het is verbodeu in de lokalen te rooken. CADETTENSCHOOL. Aan het overgangs-examen naar het 2de studiejaar hebben voldaan de cadetten bestemd voor den dienst hier te lande Ph. J. H. Marcella, F. B. Brn. van Verschuer, J. M. Mante, C. A. Hoogterp, J. Barendrecht, W. Oude mans, J. E. Hofman, S. E. Schoevers, V. Kuipers, F. Poortman, F. W. E. de Vries, H. F. J. M. A. von Frij- tag Drabbe, A. O. R. Rövekamp, H. A. M. Latour, J. v. d. Wiel, C. A. L. Bok, J. W. Ch. van Langen, Ch. H. Varkevisser*, Jhr. J. van Suchtelen*, K. P. Inne- mee*. N. O. J. Drost*, W. L. Bisschof* G. G. v. d. Kop*. Voorts de cadetten bestemd voor den dienst in Ne- derlandsch-Indië C. LI. de Quant, J. de Jongh Swemer, J. E. van Lin- gen, L. Heijman, L. F. Meijer, A. Pik, J. W. Broek- hot'f, Ph. van Waasdijk, R. Bakkers, K. Drost*. 3 Cadetten bestemd voor den dienst hier te lande moeten de lessen van het 1ste studiejaar voor de twee- Ie maal volgen. Voorwaardelijk. KON. MIL. ACADEMIE. Voor plaatsing als cadet bij de Kon. Mil. Academie komen in aanmerking de volgende ca.ndidaten van de Cadettenschool: Infanterie hier te lande: G. Britt, W. L. Koster, J. 11. Dommers, E. A. W. Houbolt, H. Schlimmer, J. P. Klingensboor, H. C. Kloppenburg, L. J. P. N. A. Bouwman, Th. J. A. Boers, J. K. Labrijn, W. L. Tiel. Cavalerie hier te lande: J. H. E. Vertin. Artillerie hier te lande: A. J. Verkouteren, A. Tuy- tel, C. W. L. Baron van Boetzelaar, J. G. Ch. Duin- ker, F. G. Duerst Britt. Genie hier te lande: J. J. Sparenburg, A. L. W. M. Kerkhoff. Infanterie in Indië: II. A. Soetekouw, W. Hoedt, B. A. H. Binnendijk, S. D. N. S. E. van Nooten, F. F. Milius, Jhr. J. G. J. Boreel. Artillerie in Indië: P. A. de Blieck, E. Th. Koppen, M. Engles. Genie Indië: W. C. Muller, II. A. Van Dam, J. M. Beekman. (Reeds in een deel der vorige editie vermeld.) GESLAAGD. Mejuffrouw M. E. Toepoel, thans te Oosterhuizen, slaagde gisteren te Arnhem voor de hoofdacte. EEN PERSDELICT. Door den heer W. Sepp, inspecteur van politie hier ter stede, is den 6den dezer bij den Officier van Ju stitie een aanklacht ingediend jegens de redactie van „het Volk", dagblad voor de arbeiderspartij, naar aan leiding van hetgeen in het nummer van Zondag 3 Juli van dat blad in een bericht uit Alkmaar over hem werd geschreven. DE INTOCHT VAN „TURNLUST". Hard woei gisteravond de wind en sombere wolken dreigden, maar desondanks waren reeds een half urn- voor aankomst van den trein met de kranige gymnas ten honderden op het stationsplein, terwijl het aantal steeds aangroeide. Toen de trein op tijd binnenstoomde klonk er een krachtig- hoerahgeroep, barstte er geestdrift los, ter wijl op het plein een compacte menschenmassa den turners ontving op een wijze, welke niet alleen „Turn- lust", maar ook Alkmaar eer aandeed. Nadat het stedelijk muziekkorps en afgevaardigden van de zangvereeniging „Nieuw Leven" en „Or pheus" de gymnasten hadden begroet, trokken deze, onophoudelijk toegejuicht en toegezongen, te midd'ep van de walmende fakkels, door de Langestraat naar het Verdronkenoord, waar in de bovenzaal van den beep Groot jn hef Wapen yan Munster, de receptie plaats had, De daar aan „Turnlust" gebrachte gelukwenschen waren talrijk. Naast de afgevaardigden der zooeven genoemde vereenigingen kwamen ook vele particulie ren, waaronder tal van dames, gelukwenschen, terwijl de Alkm. Voetbal-Vereeniging „Holland" de aardige attentie had, een prachtige bouquef aan te bieden. De heer Lambert, directeur van „Turnlust", bedank te namens de vereeniging voor de haar bereide harte lijke ontvangst. Had men, zoo zeid'e hij o. m., in Brussel thans kunnen zien hoe wij hier werden ont vangen, dan zouden ze daarvoor beslist een driewerf hoerah aanheffen. In 't bijzonder bedankte hij den heer de Groot voor de steeds door hem aan „Turnlust" verleende medewerking en steun, en bracht verder dank aan de afgevaardigden yan „Qrpheus" en „Nieuw Leyen", aan Muziekkorps voor zijne te genwoordigheid, aan „Kracht en Vlugheid", dat schriftelijk had geluk gewenseht, aan den heer Cor de Vries te Antwerpen, vroeger te Alkmaar, thans hier ook aanwezig, voor de door hem betoonde bereidwil ligheid om te Antwerpen en te Brussel zoo belange loos als gids te willen fungeeren, waardoor het ge smaakte genoegen zeer werd verhoogd, aan de pers, en het laatst, maar niet het minst, aan de burgerij voor de optyangst. Ten teeken yap jnstpnpning' met deze woorden werd de Bondsklnp door de turners gege ven. De heer Lambert bedankte daarna de medewerkers aan dpn wedstrijd, piet ajlpeu yoar huu kranig pn flink werken als gymnasten, maar ook voor hun net, ordelijk en gepast optreden, waardoor „Turnlust" een „prix de discipline" verwierf, welke slechts aan 6 van de 200 deelnemende vereenigingen kon worden uitge reikt en waardoor de Franschen de vereenigingen had den g-ehuldigd op een wijze zoo hartelijk en aange naam, dat de Hollanders er verbluft van waren. Sympathiek, kranig en flink zijn de Alkmaarsche turners opgetreden, zij hebbpn daarrqep de per dei- club, van Allernaar eu Holland hooggehouden, daarom, zoo besloot spreker, aanwezigen, een driewerf hoerah voor mijne mannetjes. Een oorverdoovend' daverend applaus bezegelde deze voor de leden van „Turnlust" zoo eervolle verkla ring, waarna een glas wijn werd! aangeboden. Steeds liepen nog de belangstellenden af en aan, er werd zoo nu en dan nog een woord van gelukwensch gesproken, het turnlied werd gezongen en tusschen dit alles dichtte de heer Termaat een gelegenheidsge dicht, waarvan wij curiositeitshalve een paar couplet ten laten volgen: Komt vrienden op naar Brussel, Wij volgen onze Vaën En blijven niet beneden, Maar moeten bovenaan. Hoezee, hoezee, voor Turnlust boezee! Ja ieder lid van Turnlust Trotseert in 't heetst gevaar Eu dan met moed ons werk verricht Tot roem van Alkmaar. Een derde of een tweede Die staat ons vast al aan, Maar mocht het een eerste wezen, Dan zijn we zeer voldaan. Komt jongens, het is binnen, Het werk is gedaan; Wij g-aau nu weer naar Alkmaar, Met prijzen vol belaan. Het spreekt, dat dit vers gezongen werd en gezon gen zal worden, vele vele malen. Indien de zustervereenigingen wat meer belangstel ling hadden getoond, en het gemeentebestuur bijv. door het afsteken van een paar potjes Bengaalsch vuur de feestvreugde had verhoogd, zou de ontvangst natuurlijk nog mooier zijn geweest. Maar zoo was het ook goed. DE POLITIEHOND ALS BEWIJSMIDDEL. Het Weekblad van het Recht no. 9022 bevat een vonnis van de rechtbank te Alkmaar, waaruit blijkt dat de politiehond reeds optreedt in ons strafproces. Het vonnis houdt in de veroordeeling van twee in brekers, waarvan de eene, bij het plegen van het strafbaar feit zich ontdekt ziende, de vlucht had ge nomen met achterlating van zijn pet. Ten einde de herkomst van die pet te kunnen vaststellen is gebruik gemaakt van een politiehond. De Redactie van het weekblad maakt bij dit vonnis de volgende kantteekening Dit vonnis, waaruit blijkt dat de politiehond zijne intrede in ons strafproces gehouden heeft, is een aardige illustratie van het juist dezer dagen in de residentie gehouden concours. Wij matigen ons geen oordeel aan over het gevoelen var? den inzake politie honden deskundige. Staat het wetenschappelijk vast, dat de lucht, welke aan het menschelijk lichaam aan wezig is voor ieder mensch verschillend is en dat dus eene erkenning, steunende op den reuk van den hond, volstrekte zekerheid geeft Wij stellen de vraag zonder, gelijk gezegd, ons aan een antwoord te wagen. CONCERT DE UNIE. Men verzocht ons te melden, dat het concert in de Unie niet doorgaat. ttemeiigde uiededeelingen. DE GROOTE DIEFSTAL. De man, die ten nadeele van de Russisch-Chinee- seho Bank 1.440.000 gulden verduisterde, is een jong- menseh van 25 jaar, die druk speculeerde en die on der-pand noodig had voor de tekorten bij makelaars. Hij wordt ijverig gezocht. EEN AANSLAG OP HET ECHTPAAR TOSELLI. Het weer verzoende echtpaar Toselli zat „zielsver genoegd" in de villa nabij Florence, toen een hagelbui van steenen neerviel, welke borden en glazen verniel de. Toen de groote man woedend naar buiten vloog, zag hij drie menschen, die Duitseh spraken. De teerbc- snaarde Louise was zoozeer van streek, dat ze dadelijk naar Zwitserland vertrok, waarheen haar man haar zal volgen Italiaansche bladen beweren, dat het Saksi sche Hol de oud-kroonprinses gaat vervolgen AANSLAG OP EEN OUD-BURGEMEESTER. Ie Ridgewaij (Virginië) is de oud-burgemeester Nousman vermoord. Hij lag iu een hangmat in den tuin, toen een man een bom naar hem slingerde, welke <ie beide voeten van het lichaam scheurde. De dood trad spoedig- in, van de dader ontbreekt elk spoor, maar men denkt, dat het een wraakoefening geldt. v olgens een andere lezing zou ook de dader zijn om gekomen. HET LOT VAN EEN CLOWN. In de deltige Engelsche badplaats Brighton treedt een 92-jarige clown op met afgerichte honden. Hij schieel den koning dat hij al zoo oudi was en 27 Au- gustus verjaarde, waarop hij een schrijven van diens particuliere secretaris en een bankbiljet van 25 ont ving. Vroeger behaalde de stakker vele triumfen en werd er veel om hem gelachen. Verleden jaar trok hl.i op zijn verjaardag zijn oudste narrenpak aan en verkocht de grappen, waarmede hij een halve eeuw ge leden succes inoogstte. EEN EN DERTIG JAAR GEZWEGEN. Een jonge boer, Hoffman in Bedmenster, verloor op •uim dertig jarigen leeftijd zijn bezittingen, waaronder een paar prachtige appelschimmels. Hij trok zich dat verlies zoo aan, dat hij zijn vroolijkheid en praatzucht ltet varen, te bed ging liggen, sprak noch dronk ver scheiden dagen achtereen. Op een nacht ging hij opstaan, at en ging een luchtje scheppen. Tijdens een zijner nachtelijke wandelingen gleed hij op het ijs uit en brak den arm. Sinds dien heeft hij het bed niet weer verlaten en ook niet gesproken. Een en dertig jaar werd hij als een kind verpleegd door een zuster. Dezer dagen overleed hij. Even voor zijn dood trachtte hij iets tot zijn zuster te zeggen, maar het gelukte hem niet. In de vele jaren van zwijgen had hij het spreken verleerd. EEN AVONTUURLIJKE JONGEN. Te Berlijn werden in den laatsten tijd jongelui, dié geld van het postkantoor hadden gehaald, aangespro ken door een jongeman, die hun zeide, dat ze het geld niet goed hadden geborgen en hun aanbood het beter in te pakken. Werd het aanbod door de argelooze jongens aanvaard, dan rolde hij het in een stuk papier bij onderzoek bleek later het geld verdwenen. Zoo maakte hij o.m. 1000 en 5800 nuu-k buit. Na ijverig zoeken is het de politie gelukt den dader aan te hou den. Hij is eep vijftien-jarige ontvluchte verpleegde uit eeff opvoedingsgesticht. Na zfjn vlucht had hij zich door diefstal met braak nieuwe kleeren verschaft en was op de buffers van een trein van Silezië naar Berlijn gereisd, waar hjj zijn slagen sloeg, maar tevens veel geld op wedrennen verspeelde en een groot deel van zijn buit besteedde voor een pleizierreisje naar Zwitserland en Italië. Bij zijn arrestatie had hij geen cent. Hij toonde niet het minste berouw, maar was blijkbaar zeer trotsch op zijn heldenstukken, JACK THE RIPPER, Men herinnert zich Jack de Ripper, de Londensche „steker," die onvindbaar scheen, maar naar het heette, te Nieuw-York Werd ontdekt en gehangen, Dr. Forbes WinWord van de British Hospital for Mental Disor ders (krankzinnigengesticht) was evenwel steeds van meening, dat deze voorstelling onjuist was en hij bleef het onderzoek naar de waarheid voortzetten. Thans heeft hij een brief beleend gemaakt van een dame, dat „Jack" in Melbourne is gaan wonen, daar huwde doch spoedig weduwnaar werd. Daar werd hij eens aangehouden, maar weer vrijgelaten. De schrijfster beweert, dat de man thans in Zuid-Afrika vertoeft. De Londensche bladen vragen of hij nu ook nog op gespoord zal worden. ONWEDERS. De omstreken van de stad Des (Transylvanië) zijn door onweders geteisterd. Er zijn reeds 25 dooden. ONGEREGELDHEDEN IN ITALIË. Bij plaatselijke ongeregeldheden in San Pietro Ver- motico (Zuid-Italië) werden de carabiniers door de menigte aangevallen. Zij maakten daarop van hun vuurwapens gehruik. Er vielen twee dooden, terwijl vijf personen werden gewond. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Juli. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 766.0 te Clermont. De laagste stand van den barometer 751.3 te Malin- head. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 28 Juli.) Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind, toenemende bewolking; waarschijnlijk regen met kans op onweer. Zelfde temperatuur. HOOG WATER TE EGMOND AAN ZEE EN BERGEN AAN ZEE. 28 Juli 's morgens 8.20 's avonds 8.50 29 9.20 9.50 30 10.45 11.15 31 's middags 12.15 's nachts 12.45 1 Aug. 's nachts 1.15 's middags 1.45 2 2.15 2.45 Het is steeds laag water 6 uur vroeger en 6 uur later dan hoog water. Laatste Berichten. VERKIEZINGEN IN AMERIKA. LINCOLN (Nebraska), 27 Juli. De republikeinsclie conventie nam een verkiezingsprogram aan, waarin Taft's regeering krachtig wordt gesteund, doch ook hartelijke instemming wordt betuigd met de republi- keinsche beweging in en buiten het Congres. HET DRAMA TE LOCHEM. ZUTFEN, 27 Juli. Bachrach, die zijn ouders ver moordde en zichzelf trachtte te verdrinken, is heden morgen alhier gevankelijk binnengebracht. Marktberichten. ALKMAAR, 27 Juli. Heden werd besteed voor Aardappelen f 2.50 a f 1.50 per /2 H.L. Aalbessen (roode) 12 a 10 ets., (zwarte) 0 ets. per 1'2 K.G.' Bloemkool 1ste soort f 11 a 6, 2de soort f 5.a 3.— per 100 stuks. Doperwten 8' a 0 ct., peulen 0 a 0 ct. per 1/ K.G. Wortelen f 0.34 a 0.20 per 10. Slaboonen 7 a 6 ets. per 1 K.G. Snijboonen f 2.40 a f 1.50 per 1000 Kropsla 40 a 20 ets. per 25 stuks. Komkommers 31/, a 21/, ets. per stuk, postelein 7 a 4 ets. per mandje. Andijvie f 0.54 a f 0.30 per 25 struiken. Kruisbessen 10 a 8 ct. per l/2 K.G., Roodekool (le soort) f7.a 0, (2e soort f 4, witte kool f 0.5, slaboonen 7 a 6 ct spinazie 9 ctrabarber 5 ct., gelekool 0 ct., savoye kool 0 a 0 ct., frambozen ct. per mand, Selderie 4 ct. per bos, Tuinboonen f 1.30 a 0,85. SCHAGEN, 27 Juli. Aangevoerd 37 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 31.Vlug. HOORN, [26 Juli Groote muizen f 1.15 a 1.20, kleine f 0.40 a 0.60, slaboonen f 4.a 5.peulen f 0. per zak, blauwe aardappelen f 1.25 a 1.40, r. aalbessen 7 a 9, zw. bessen 0 a 0 cent. Tuinboonen f 0.—, f 0.per zak. Bloemkool f 0.a f 0.Snij boonen f 0.14 a 0.19, peren f 3.50 a 4.appelen 13 a f 3,40.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2