STADSNIEUWS, B U I. T E N L A N I). EEN GIFT VAN EEN HALVE CENT. UIT OUDE NIEDORP. Gedurende het afgeloopen kwartaal waren er in het veefonds alhier verzekerd 574 runderen, waarvan er 8 werden afgekeurd. De omslag werd bepaald op 0.1 per maand. Gemiddeld berekend bedraagt dit 43 cent per rund in de 3 maanden. UIT SCHERMERHORN. Alhier had Zondag een wedstrijd! plaats in ringste ken op fietsen, waaraan 27 personen deelnamen. De eerste prijs werd gewonnen door den heer C. Mo lenbroek, de tweede door den heer IT. J. Friedt en de ierde door den heer W. Visser. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. UIT WIERINGERWAARD. Zondagmorgen ongeveer te 4 uur brandde aan den Slikkerdijk alhier, onder de gemeente Zijpe, de boe renwoning af, bewoond door J. Koomen en in eigen dom van de heeren Muys Co. te Alkmaar. Van den inboedel is niets gered. De inwoners werden nog bij tijds door hun buurman gewekt. UIT ITEER-HUGOWAARD. Door de werkzaamheden aan den Donkerenweg schrikte het paard van den landbouwer J. C. alhier, met het gevolg dat het dier zich plotseling omkeerde, van het rijtuig los geraakt, en dit met de lading zil veruitjes in het water terecht kwam. De voerman ont sprong den dans. In een minimum van tijd, het was juist op den middag, was een menigte volk op de been en met vereende krachten werd alles op het droge ge haald. Het paard vond z'n weg naar huis. UIT HEILOO. 1 n hel nummer van gisteren is reeds gezegd, dat de eerste draverij van de Heilooër Harddraverij-vereeni- ging een groot succes is geweest. De eerste prijs werd gewonnen in de afdeeling paar den door Witvoet, eigenaar de heer P. Vermeulen, be rijder de heer J. Bakker; de 2de door Betsie, eigenaar de heer M. Mulder, berijder de heer H. Mulder Jz., de 3de door Pietje, eigenaar de heer C. Muijs, berijder de heer J. Muijs. In de afdeeling hitten werd de eerste prijs gewon nen door Pietje, eigenaar do heer O. Muijs, berijder de heer G. Muijs, de 2de door Kees, eigenaar de heer P. Groot, berijder dezelfde en de 3de prijs door Fanny, eigenaar de heer J. de Wit, berijder de heer C. Pronk. Na afloop van de wedstrijden vereenigden velen zich met het bestuur der vereeniging In het café van den heer Blokker, waar de fraaie prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, met een toepasselijk woord van den eere-voorzitter, den heer jhr. N. van Foreest, den win nen! werden overhandigd. Nog geruimen tijd bleef men gezellig bijeen en de muziek van het corps „Bensgezindheid" droeg er niet weinig toe bij om dit samenzijn zoo aangenaam moge lijk te maken. UIT OBDAM. Blijkens den uitslag der telling betreffende den vee stapel en grondgebruik alhier was in deze gemeente 504.96 H.A. eigen land in gebruik, 625.92 H.A. ge pacht land in gebruik, 108.93 van ouders gepacht land en waren aanwezig 92 paarden boven de 3 jaar, 22 paarden beneden 3 jaar, 17 springstieren, 937 melk en kalfkoeien, 108 mestkalveren, 81 ander mestvee, 301 stuks jong vee boven 1 jaar, 282 stuks jong vee be neden 1 jaar, 1701 schapen boven 1 jaar, 1191 lamme ren, 38 bokken en geiten, 321 varkens boven 6 weken, 116 varkens beneden 6 weken, 875 kuikens, 1873 oude re kippen, 10 koven en kasten met bijen. EEN ZONDERLINGE DIEF. Uit Papendrecht wordt aan de „Dordt. Ct." gemeld: In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. werd op de scheepswerf „Baanhoek" alhier het koperen binnen werk van een knipmaehine. gestolen. De dader had bij de aMus onbruikbaar gemaakte machine een stuk pa pier gelegd, waarop, behalve een drietal dierenfigu- ren, geschreven stond: „Deez' excentriek is manke- l>ekEen en ander was onderteekend met den naam van een vroeger werkman van deze werf. Door de ijverige nasporingen van den brigadier der maréchaussee Marcusse gelukte het reeds Zaterdag avond laat den dader, een zwerver, K. B. genaamd, en afkomstig van Sliedrecht, op te sporen. Deze bekende volmondig en verklaarde de weggenomen machinedee- len aan den veerdam verborgen te hebben. Gisteren werd B. naar de werf geleid, waar hij zelf de doelen weer aan de machine maakte. Volgens zijn verklaring was het hem alleen te doen geweest om de patroons eens raar te doen opkijken, als zij bemerkten, dat de knipmaehine niet goed wérkte. ZWARE MISHANDELING. De klompenmaker Hendrik Derez te Hoensbroek, oud 00 jaar, die veel misbruik maakt van sterken drank, kreeg Vrijdagnamiddag een woorden twist met zijn 58-jarigen vrouw, Anna van Loo. Aangezien dit meermalen voorkwam, werd op het lawaai in huis niet veel acht geslagen, totdat men opeens een kermen hoorde, en nadat eenige buren het huis waren binnen gedrongen, vond men de vrouw badende in haar bloed, met een vreeselijke hoofdwonde, op den vloer liggen. De dader, die weer in staat van dronkenschap ver- koorde, en zijn vrouw die vreeselijke wonde met een LUI heeft toegebracht, vluchtte na het volbrengen zij ner daad weg en kon, ondanks de ijverige nasporingen der maréchaussee, niet opgespoord worden. De toestand der vrouw, wier hersenen geraakt zijn, is zeer zorgwekkend. OPSPORING VERZOCHT. Namens den vader, wonende te Zuid-Seharwoude, wordt de opsporing en aanhouding door den commis saris van politie in de 3dé sectie te Amsterdam ver zocht van Pieter Wijn, oud 16 jaren, schippersknecht aan de Groentenmarkt. Hij wordt sedert den avond van den 27sten Juli j.l. te Amsterdam vermist en het kan zijn dat hem een ongeluk is overkomen. Voornoemde commissaris verzoekt beleefd' en drin gend hen die omtrent den vermiste inlichtingen kun nen verstrekken, daarvan ten spoedigste kennis te ge geven aan het bureau van politie aan de Laurier gracht No. 116, aldaar. GEEN VISCHVIJVERS. Aan liet jaarverslag van de Nederl. Heidemaatschap pij, waaruit blijkt dat het aantal leden en begunstigers 4435 bedraagt, benevens 8473 van de hoofdafdeeling Zoetwatervisscherij, dat de inkomsten rekening bedroeg f 2.142.044.08, terwijl aan arbeidsloon werd uitgegeven f 445.000, ontleenon we het volgende: De commissie, welke door verschillende afdeelingen in Noordholland was gevormd! om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van het aanleggen van eigen broed- en groeivijvers voor edelkarpers en zeelt in die provincie, heeft voor zoover wij weten, haar werkzaamheden met voortgezet, terwijl de proeven, welke door de afdeeling Geestmerambacht werden ge nomen met het kweeken van karperbroed, geen voort gang meer hebben. De broedvijvers dier afdeeling zijn opgeheven. De oorzaak van deze opheffing moet onge twijfeld worden geweten aan de herhaalde mislukking van de teelt na den gunstigen uitslag van het eerste jaar. Hot jaar 1909 is voor het kweekersbedrijf zeer on gunstig geweest. Het volgende aardige geval kwam aan „L. en V." dezer dagen ter oore. Een jongeman uit Holland, die een studiereis; maak te door Amerika, bezocht o. a. het museum te Phila delphia. Daar trof zijn oog een uitgebreide verzame^ ling munten van alle landen der wereld. Nederland bleek volledig vertegenwoordigd met zijn muntstuk ken, behalve het halve centstuk. Onze jongeman, thuisgekomen, zondl aan den direc teur van het museum het ontbrekende geldstuk met begeleidend schrijven, waarin bij wees op de bestaande leemte in de muntenverzameling en verzocht het hal- ve-centstuk aan bet museum ten geschenke te mogen aanbieden. Omgaande ontving hij van den directeur een groot en keurig certificaat van ontvangst waarop aan den „milden gever" de dank der regeering werd betuigd voor zijn gift onder mededeeling dat het muntstuk on verwijld aan de verzameling was toegevoegd. DIE I1AD GEEN TREK. 't Gebeurde in een der gemeenten in Westerwolde. In een der afgelegen gehuchten was een onderwij zeres benoemd, 't Dametje arriveerde en ging recht streeks naar haar kosthuis, dat waarschijnlijk alreeds besproken was. Daarna ging 't juffertje het plaatsje eens opnemen, liet zich toen bij het hoofd der school aandienen en verklaarde, dat ze maar direct terug ging. En den volgenden dag ging 't nufje hare woon plaats, ergens in Friesland gelegen, weer opzoeken. KORTE BERICHTEN. Zekeren Van Os uit Rosmalen, zijn op de Or- thensche kermis een zevental gedeeltelijk levensge vaarlijke verwondingen toegebracht. De vermoedelijke daders zijn gearresteerd. B. en W. hebben vergunning verleend aan het dames-comité „Ter wille van het Kind" om heden een boulevard-collecte te houden te Scheveningen tot dek king van het tekort van f 16,000, voor het pas geopende koloniehuis „Zwartendijk". Er is gisternacht ingebroken in de brugwachters woning van H. H. te Bleiswijk. Daaruit zijn ont vreemd een dames- en twee heerenrijwielen, alle aan den burgemeester van Bleiswijk toebehoorende. De Beilerstroom (Dr.) is buiten zijn oevers ge treden. De uitgestrekte groenlanden vormen een zee; de schade is belangrijk. Te Herwen is in den nacht van Zaterdag op Zon- dag j.l. zekere M. door den bliksem op den weg dood geslagen. Ook werden eenige telephoondraden en palen door bet hemelvuur getroffen en zwaar beschadigd. Te Maastricht is Zondagmorgen de trein die te 11 uur van Venlo arriveerde bij het binnenkomen op een goederentrein gestoten. De achterste wagen werd van de rails geworpen en beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie te 's-Gravenhage heeft gisteren aldaar opgespoord een 14-jarig meisje, dat sedert 23 Juli j.l. uit Vaals (Limburg) werd vermist. Het meisje is naar hare woonplaats teruggebracht. Te s Heer Arendskerke viel een landbouwersknecht bij het afspringen van een hooiberg in een hooivork, waarbij liem de tanden der vork in het lichaam drongen. Hij is aan de gevolgen overleden. Bij een landbouwer te Winterswijk zijn een 6tal kuikens door een kalkoenschen haan uitgebroed. De broedhaan zorgt op uitstekende wijze voor zijn kin dertjes. Een dame uit Leiden baadde gisteren te Katwijk aan Zee. Zij liet hare ringen en sieraden in de bad koets achter en toen zij terugkeerde waren de kost baarheden verdwenen. VERJAARDAG VAN II. M. DE KONINGIN-MOE DER. Bij gelegenheid van den t.wee-en-vijftigsten verjaar dag van Hare Majesteit de Koningin-Moeder, wapper de heden van de openbare en vele particuliere wonin gen de Vaderlandsche driekleur. Moest vanochtend het klokkenspel wegens een de fect worden gestaakt, vanmiddag deed het carillon vaderlandsche en andere wijsjes hooren. GESLAAGD. Bij het op 1 Aug. 1.1. gehouden Notarieel Examen te 's-Gravenhage is voor het 2e gedeelte geslaagd de Heer G. Wolzak Hz., alhier. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters bezochten in de maand Juni 39 patiën ten, waarvan 19 gratis, er werden 664 bezoeken ge bracht, waarvan 381 gratis. 3 maal werd hulp verleend bij aflegging. 2 maal werd hulp verleend aan heeren doctoren bij patiënten. 1 patiënt werd naar elders vervoerd. In de maand Juli werden 36 patiënten verpleegd, waarvan 25 gratis. 759 bezoeken werden gebracht, waarvan 568 gratis. 1 maal werd hulp verleend bij aflegging. 3 maal werd hulp verleend aan heeren doctoren bij patiënten. INSTALLATIE VADER EN MOEDER BURGERWEESHUIS. Gistermiddag had er in het Burgerweeshuis hier ter stede om 4 uur een eenvoudige plechtigheid plaats, de installatie van den nieuwen vader en moeder, den heer en mejuffrouw Bijlo en het afscheid van den t.ij- delijken vader en moeder, den heer en mejuffrouw Vierkant. In één der zalen, die nu voortaan gebruikt zal wor den als gemeenschappelijke huiskamer van moeder, vader en alle kinderen en waar wat bloemen' een fees telijk aanzien gaven, waren vereenigd het waarnemend' ouderpaar, de nieuwe vader en moeder en de kinderen. Omstreeks 4 uren kwam het Bestuur binnen. De voor zitter zeide, dat er reden was, om dezen dag een fees telijk karakter te geven, omdat hij drie nieuwe dingen opmerkte, waarvan hij hoopte en verwachtte, dat zij ook drie goede dingen zouden blijken voor de weezen. Allereerst een nieuwe kamer, althans met een nieuw karakter, vervolgens weezen in nieuwe burgerkleedij en ten slotte een nieuwe vader en moeder. Daarna sprak hij vader en moeder Vierkant toe, die hij uit naam van 't bestuur hartelijk dank zei voor hun ne bereidwilligheid om de zware taak op zich te ne men van het tijdelijk beheer van het huis. Het Be stuur had hun een koperen lamp ten geschenke gege ven als blijk van erkentelijkheid, de voorzitter sprak den wensch uit, dat zij nog jaren van haar licht moch ten genieten. Daarna sprak de voorzitter de kinderen toe. bond hen op het hart, dat. zij zich de nieuwe klee- ren en de nieuwe kamer waard zouden toonen, en leg de er den nadruk op, d'at het tegenwoordig Bestuur iu de invoering van deze nieuwigheden slechts uit voerde, wat reeds lang te voren door vele vroegere Be stuursleden was gewild en gewenscht. Ten slotte richtte de voorzitter het woord tot vader en moeder Bijlo, hen toewenschende, dat al vermeer derde de taak in dit huis hunne moeiten en zorgen, zij steeds de kracht zouden vinden, om met dezelfde lust en roeping te blijven voortarbeiden, als waarmee zij aanvingen. De voorzitter wees er op, dat zij, die zei ven drie kinderen hadden, wisten wat een kind toe kwam, vooral kinderen die geen ouders meer hebben. Llij hoopte, dat boven de verhouding aangegeven in de schriftelijke instructie, er tusschen Bestuur en ouder paar een verhouding zou ontstaan van kennelijke sa menwerking tot het schoone doel, het vormen van, naar geest en lichaam, goed ontwikkelde jonge mannen en vrouwen. Daarna verklaarde de voorzitter hen beiden uit naam van het Bestuur geïnstalleerd als vader en moedei en wensebte hun een lang en gezegend werken in het Weeshuis toe. Daarna bleef men nog eenigen tijd onder het nutti gen van versnaperingen gezellig bijeen. EXAMEN-POLITIE. Als plaatsvervangend lid heeft in de examen-com missie voor het politie-diploma o.m. zitting de heer D. Sepp, inspecteur van politie alhier. BADHUIS VAN „HET WITTE KRUIS." In de week van 25 tot 30 Juli zijn in het badhuis van „het Witte Kruis" genomen 76 kuipbaden, 80 regenbaden le klasse, 185 regenbaden 2e klasse, te zamen 341 baden. EEN VREEMDE BEZOEKER. Gisteravond half tien bracht een egel een bezoek aan liet manufacturen-magazijn van de firma Vroom Dreesmann. Ter zijner eere kan gezegd worden dat de vreemde bezoeker er in slaagde het damespersoneel buitengewoon in actie te brengen. De dametjes vlogen op en over de toonbanken, gilden en gierden zeer ten genoegen van de velen die zich direct voor den winkel geschaard hadden. De pret was spoedig afgeloopen. Een paar voorbij gangers hadden, volgens de dames, den moed het beestje te pakken en mee te nemen, maar vergaten de dames een glas water te geven. TREURIG. Een aangeschoten burger, die gisteravond omstreeks half tien met zijn 10-jarig dochtertje per tram van Heiloo terugkeerde, op de Ileiloërbrug de aandacht trok van den daar surveilleerenden agent, die hem den raad gaf naar huis te gaan, hem tot voorbij de Vrou wenstraat volgde en den goeden raad daar herhaalde. Hiertegen protesteerde de aangeschotene echter, waar op do agent met behulp van een passeerend collega den kermishouder opbracht. Het huilende meisje werd door een voorbijganger naar huis gebracht. AGENDA. DINSDAG: Zangv. „Halleluja," repetitie, 8 uur, nieuwe Doelen Chr. Zangver. „God is mijn Lied," 8 uur, Okr. School Arb. Dam- en Schaakclub, 8 uur, café „Voorwaarts.' Geheel-Onthouders Zangvereeniging, repetitie, caft „Graanhandel," 8 uur. Kegelclub „Koekoek", half negen café „Suisse". Gymnaatiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid meisjes, 3de afdeeling van 37a4a/a uur. Meisjes 1st» afd. van 67 uur, in het „Grilden Vlies, Koorgtra» WOENSDAG. Alkm. Esperantisten-vereeniging, 9 uur, Leeuwrik Breedstraat. Mannenkoor „De Vereenigde Zaugers," repetitie, 7'74 uur, Diligentia. Gymn.-ver. „De Halter," ledenafd. 910 uur, ad- spir.-afd. 89 uur, „Gulden Vlies." Gem. Koar, „Zanglust," 71/, uur. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," jongens, 3de afdeeling van 5*/46*/4 uur. Jongens 2de aid. van 78 uur, in het „Gulden Vlieg, Koor straat. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid," Dames van 71/481/4 uur. Heeren van 8596 uur jr het „Gulden "Vlies," Koorstraat. Gymnastiek-vereeniging „Kracht en Vlugheid,' meisjes, 2de afd. 6V4774, in het „Gulden Vlies,' jongens, lste afdeeling van 71/a81/a uur. Heere; van 8V49*/4 uur in het „Gulden Vlieg, Koorstraat. Muziekvereeniging „Ons Genoegen", Diligentia. Gynm.-ver. „Tumhiat," oefeningsavond, 8l/4 uur. Geheel-Onthouders tooneelvereeniging, 8 uur, Dili ?entia. VRIJDAG: Aikm. Schaakclub, 8 aar. café Lievendsg. Fooneelver. „Voorwaarts," rep., 8 uur. Verl. L*nd*D „Orpheus," repetitie 8 uur, café Central. FRANKRIJK. Er is veel te doen geweest over de vraag, waarom de moordenaar Graby g'ratie heeft ver kregen. Thans wordt als antwoord' op die vraag me degedeeld, dat in zijn familie zooveel krankzinnigheid voorkwam drie zijner naaste familieleden zijn in een krankzinnigengesticht overleden. Een militaire arts, die Gravy had onderzocht, verklaarde hem echter voor toerekenbaar. Dl 1TSC1ILAND. In katholieke kringen te Keu len beoogt men een tegendemonstratie tegen de pro testen tegen de encycliek en wel in den vorm van een algemeene bedevaart naar het graf van den heiligen Borromaeus en naar Rome. De Vereeniging van het Heilige Land zal de bedevaart inrichten. Men verzekert, dat de kardinaal-aartsbisschop Fi scher uit Keulen er deel aan zal nemen. I n de Fransche Matin komt de nogal gewichtig- doende senator Gervois terug op het gemelde voorstel van den koning van Italië tot een algemeene beper king der oorlogsuitgaven. Hij beweert, dat alle sta ten ooren naar het plan hadden, doch dat het veelzeg gende zwijgen van Duitschland1 de verwezenlijking be lemmerde. Duitschland, zoo wordt betoogd is de wed rennen inzake de bewapening begonnen, de latijnsche naties daarentegen gaven het idéale voorbeeld voor den weg naar het einddoel, den algemeenen vrede. De schrijver haalt verschillende staaltjes aan om zijn stelling te staven en besluit aldus: „Door de geheele wereld gaat de heete wensch naar verlichting van den zwaar drukkenden last der mili taire- en marine-uitgaven. Alleen Duitschland heeft nog- niet gesproken. Acht Duitschland het niet be langrijk voor zijn historischen roem dit barbaarsche zwijgen te verbreken?" ZWEDEN. Het Internationaal Vredescongres is te' Stockholm geopend. Er zijn 600 afgevaardigden uit 24 landen. Het diplomatieke corps was tegenwoordig. Na mens de Zweedsche regeering heette de minister van Buitenlandsche Zaken in een lange redevoering de congresleden welkom. De Belgische Senator Lafontai- ne dankte. Telegrammen van hulde werden gericht aan den koning van Zweden, aan Bertha von Suttner, To^gtoi en anderen. Te 2 uur vingen de commissie-ver gaderingen aan, terwijl des avonds een feestmaaltijd plaats had. SPANJE. Uit Bilbao wordt gemeld, dat vandaar door katholieken tal van telegrammen met huldebetui gingen aan den Paus zijn gezonden. De mannen, die een katholieke betooging tegen 7 Augustus op touw gezet hebben, ontvingen uit' heel Spanje telegrammen, waarin gelukwensehen en sympathie-betuigingen wer den aangeboden. II ALIë. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Andria tiachtte een menigte niet-kiezers door het mi litaire cordon voor het raadhuis te breken en de stem bussen te vernielen. De menigte loste wel twee hon derd revolverschoten, waarop een salvo van de mili tairen volgde. Talrijke personen werden gewond, twee gedood Uit Bari kwamen troepen om hulp te bieden. 'KI I'. KENLAN D. De Turksche gezant te Athene heeft den Griekschen gezant te Konstantinopel ver klaard, dat hij de uitlatingen, welke het blad „Tanin" hem in den mond legde, nut gedaan heeft. Voorts heelt hij een tamelijk vergaande tegenspraak gepubli- ceei (1, waarmede de verontwaardigde Grieksche regee ring voldaan zal moeten zijn. l'ERZIë. Zondag hebben er grootsche betoogingen, door geestelijken en kooplieden op touw gezet, plaats gehad te Teheran. De betoogers klaagden, dat de re geering maar niets doet om de moordenaars van Seid Abdoellah te vinden. Er was veel politie op de been, welke ordeverstoring verhinderde. I Gemengde Mededeelingen. ~BRAND IN EEN WARENHUIS. I In een Londensch warenhuis brak Zaterdagavond I brand uit, tengevolge van kortsluiting. Het vuur breidde I zich snel uit, ook een bovenverdieping geraakte in I brand en een juffrouw, die net een bad wou nemen, I moest spier naakt naar beneden hollen. In de puin- I hoopen werden later de verkoolde lijken van 3 vrou- I welijke bedienden en van 2 koopsters gevonden. ONGELUK OF MISDAAD? In het slaapvertrek van een werktuigkundige te Ooi- mar. waar de vader met 'drie zoons sliep, brak Zondag nacht brand uit. De jongens, resp. 14, 17 en 19 jaar oud kregen zulke ernstige brandwonden, dat zij aan de gevolgen overleden. De toestand! van den vader is levensgevaarlijk. De jongste zoon verklaarde kort voor zijn dood, dat hij een vreemd mensch in de kamer bad. gezien. De vader had in het bed een groote geldsom verborgen; liet metaal-geld werd tot een klomp samen gesmolten, het papiergeld verbrandde. EEN VLOT GEKANTELD. Zondagmiddag spelevaarden een aantal inwoners van Traunskirohen bij Gmunden op een vlot op het nabijgelegen meer. Het vlot kantelde, alle negentien personen vielen in het water.. Vier werden er slechts gered, vijftien personen, negen jongens en zes meisjes, verdronken. GEEN REISLECTUUR I Een paar Berlijnsche juffrouwen zijn in den Harz door een paar wielrijders overvallen, die haar revol vers voorhielden en zeiden: „Geld of je leven." De dames gaven alles wat ze aan kostbaarheden bij zich hadden, af. Later werden de roovers gearresteerd. VIJFTIG SOLDATEN ZIEK. Waarschijnlijk tengevolge van buitensporig gebruik van sterk kalkhoudend water zijn vijftig soldaten te Metz ziek geworden. In verband hiermede zijn er bij zondere maatregelen genomen, zoodat geen burger meer in de kazerne mag komen, geen soldaat haar bui ten dienst mag verlaten enz. DE VALSCHE ADVOCAAT, ie Cherbourg wilde een burg-er tegen den wil en tegen het weten van zijn vrouw in, een scheiding door zetten. Hij riep de hulp in van iemand, die al vaak in de gevangenis heeft gezeten, en die zich voor advo caat bij het hof van appel te Parijs uitgaf. De pseu- do-advocaat diende een omvangrijke acten-materiaal m en wist door een handigheid gedaan te krijgen, dat een dame, die in het complot betrokken was, werd' ge dagvaard, terwijl de wettige vrouw van het heele geval niets afwist. Op de terechtzitting verscheen bij in toga en hij pleitte daar met zoo groote welspre- I kendheid, dat het vonnis in bet voordeel van den echt genoot uitviel. Het huwelijk werd' ontbonden, zonder dat de vrouw er iets van wist! Eerst later werd de zaak ontdekt en de man is wegens het onbevoegd dra gen van de kenteekenen van advocaat tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld. EEN SNELTREIN AANGEHOUDEN. Driehonderd Zondagsmenschen hebben bij de halte Gronsdorf een sneltrein aangehouden, door op de rails te gaan staan. Toen de trein stopte, bestegen de meesten den trein, ondanks de bezwaren der conduc teurs. Te München werden de namen van verscheiden hunner opgeteekend. INBREKERS MET DURF. In het graafschap Herford hebben inbrekers op een nacht in een landhuis ingebroken en 24.000 gulden ge stolen. Het huis hadden ze door prikkeldraad omge ven, om de vervolging te bemoeielijken CRIPPENOMANIE. Dr. Crippen heeft in het kleine Hotel des Ardennes te Brussel met zijn meisje tijdens de vlucht gelogeerd. De eigenaar wordt bestormd door menschen, die Crip- pen-souvenirs wenschen, om van de fotografen maar te zwijgen. Een Engelscliman bood hem 48 gulden voor de bladzijde uit het bezoekersboek, waarin Crip pen zijn naam geschreven had maar de politie had die pagina al. Een Amerikaan wilde 24 gulden geven voor een knoop van een hemd van dr. Crippen, welke achtergebleven was en een Engelschman hetzelfde be drag voor een Duitsch vlugschriftje, dat aan den ge- zechten misdadiger had toebehoord. Laatste Berichten. AANGEVALLEN. HAARLEM, 2 Augustus. Nadat kermisgélegenhe den hier gesloten waren, werd hedennacht omstreeks half drie op de Groote Markt de 24-jarige makelaar in Assuranties Hospes door eenige beruchte individu en onverhoeds aangevallen. Hij bekwam daarbij een hoofdwonde. Toen de heer Hospes zich met. zijn vrien den van het marktplein hadden verwijderd zakte hij weldra uitgeput ineen. Het bleek dat de. lafaards hem ook een messteek van 3 c.M. in den rug hadden toe- g-ebracht, waardoor de longen geraakt zijn. In een zor gelijke toestand werd de getroffene naar het politie- bu reau en vervolgens naar het ziekenhuis gebracht. ZIJN HERINNERINGSVERMOGEN DOOR DRANK VERLOREN. AMSTERDAM, 2 Aug. Voor de Vacantiekamer der Amstexdamsche rechtbank had zich heden te ver antwoorden de 46-jarige tuinman uit Hilversum P. J. L., beschuldigd van op 19 Maart ontvreemd te hebben een aantal potten bloemen en een mand met eenige stukken ondergoed. Of hij dien diefstal gepleegd heeft weet hij niet meer. De president, Mr. Reynts, merkte op dat hij veel dronk en vroeg „Ben jij zoo vergeet achtig g-eworden door je drinken?" ,,'t Kan wel," zei beklaagde met een suffen stem." De heer P. van Leeuwen in de Koningstraat te Hil versum, eigenaar van het gestolene had bekl. op hee- terdaad betrapt. 'De Off. van Justitie deelde mede dat een onderzoek was ingesteld door deskundigen dokto ren die wel verklaard hebben, dat beklaagdes herinne- ringsvermogen grootendeels verloren is gegaan door

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2