BUITENLAND. STADSNIEUW 8. eu In agenda'! L„ UITSLAG VEl|4N(j bij opbod gehouden 9 Augustus 1910 tpn oygrgtaan van notaris J. yan der Vepn, te Alkmaar yap dp plaats genaamd „Mppijeye}<j" jp UgmqncbBinneu, J. fe fr. de heer Str. dp heer Str. dp heer LUCHTVAART. ftewengde Mededeellugen. EEN AANSLAG. No. 11371, 1000. No. 8774, 11300 en 19862, elk 400. Nos. 8044 en 15394, elk 200. Nos. 4295. 4538, 5937, 9524, 10920, 15536 en 18605, eik 100. hun nummers nazagen, bemerkten zij, dat een hunner in het bezit moest zijn van het winnend briefje, en daar niemand van hen dit opeischte, kwam het hun zeer waarschijnlijk voor, dat het 't briefje moest zijn, door Scherling aangekocht en dat in de zakken van zijn Zondagpak was blijven steken, waarmede men hem begraven had. De ouders van den jongeling zijn ook stellig over tuigd, dat het winnend briefje in de doodkist van hun zoon berust en gaan nu stappen aanwenden om de ontgraving van het lijk aan te vragen. Het blijft nu te zien of het parket het aangevoerde vermoeden voldoende gegrond acht om de ontgraving van het lijk toe te staan. Wees dan al bezitter van 200.000 francs, dan laat men u in de doodkist nog niet met rust. lende vereenigingen. zal nu trachten, verder de zaak te regelen. De Amsterdamsehe vlieger Archer heeft gisteren op het vliegterrein te Kijen, vliegproeven gehouden. De eerste vlucht met een Bleriot slaagde uitstekend, bij de tweede proef werd het toestel toen Archer 7 M. boven de grond was, door een rukwind omgeworpen en totaal verbrijzeld. Archer zelf bleef ongedeerd. EEN INVAL IN EEN DISTILLEERDERIJ. Te Maastricht is, zooals we meldden, door den inspecteur der belastingen, den heer Lichtenberg, 20 ambtenaren, den commissaris van politie en 6 agenten een inval gedaan in de distilleerderij „Den Engel" van den brander M., daar vermoed werd, dat er een geheime afvoerbuis bestond voor gedistilleerd. De buis, die ontdekt werd, was aangebracht in den muur en eindigde in den kelder, waar aanwezig is veraccijnsd gedistilleerd voor de slijterij. Gedeelten van de buis zijn in beslag genomen, evenals de kraan. De administratie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. De aanwezigheid van den commissaris van politie geschiedde in zijn qualiteit van hulp officier van justitie op last van den officier van Justitie. STA VOREN—ENKHUIZEN Zooals wij gisteren in een telegram meldden, is de heer Eduard Meijer, van Amsterdam, gistermorgen te 8 uur 25 min. te Stavoren te water gegaan en 's mid dags te halfvier in den besten welstand te Enkhuizen aangekomen. De afstand is ongeveer 20 kilometer. De postboot doet er 1 uur en 10 minuten over. De heer Meijer verklaarde niet bijzonder vermoeid te zijn, toen hij aankwam. Hij kleedde zich dan ook zeer opgewekt in het bijzijn en onder het hoerageroep van het van alle kanten toestroomende publiek aan. Meijer voelde zich slechts wat stijf in de leden. In het geheel was de zwemmer gedurende 8 uur en 46 minuten in het water geweest. Hij was 6 kilogram in gewicht afgenomen. EEN CARILLON-CONCERT BIJ AVOND. In den Briel is door den klokkenist, den heer Wil helm Borstlap, de proef genomen om, in navolging van wat er in Mechelen gebeurd is, een avondconcert te geven op het carillon der Sint-Catharina. En hoewel heide klokkenspelen niet met elkaar te vergelijken zijn, is dat van Den Briel toch ook een kunstwerk van de 17e eeuwsche gebroeders Hemony. Iloe bescheiden deze proef ook moge zijn, zij vol deed zeer goed. Het is iets heel moois die zilverreine klankjes, door de zwoele zomeravondlucht heen, in vlugge opvolging over een stad heengestrooid, waar van het daggerucht overgaat in de rustige stilte van den nacht. Onze voorouders hielden van de „salmen" van hun klokkespelen. Misschien wekt het Mechelsche voorbeeld in de Noordelijke Nederlanden tot meerder navolging op. DE TUBBERGSOHE POLITIE-QUAESTIE. Naar het Centr. verneemt, is door den afgevaardig de van Almelo, mr. Aalberse, een vraag gesteld aan den minister van justitie, naar aanleiding van de niet-vervolging van twee veldwachters te Tubbergen, tegen wie een aanklacht was ingediend wegens mis handeling van eenige personen op 2 Febr. j.l. TREINVERTRAGING. Tussehen Abcoude en Amsterdam is gisteravond de sneltrein IOC blijven staan wegens een defect aan de machine. Met de locomotief van den daarop volgen den sneltrein werd de hulpbehoevende trein naar Ab coude teruggebracht, waarna beide treinen gecombi neerd, met een uur vertraging, naar Amsterdam ver trokken. DE UITSLUITING TE ENSCIJEDé. Het was Maandagavond in enkele hoofdstraten van Enschede erg druk en de politie had moeite het ver bod van samenscholingen te handhaven. Eenige keeren was zij genoodzaakt, de menigte te verspreiden. De twee touwbazen, die Maandag lastig gevallen zijn, zijn gistermorgen de fabriek aan den Roomweg niet weer ingegaan. Alles is thans rustig. CHOLERA. Officieel is thans vastgesteld dat de opvarende van de „Louga", die te IJmuiden binnenkwam, aan cho lera is overleden. E EN RIJKSTUINBOUW-WINTERSCHOOL. De heeren II. Jb. Avis, burgemeester van en wo nende tc Mid'woud, A. Nobel, voorzitter van de Tuin bouw- en Handelsvereeniging Langendijk en Omstre ken, wonende te Sint-Pancras, Jb. Tensen, lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland, wonende te Andijk, J. Uitentuis, boomkweeker te Kwadijk en W. Kooiman Dz., lid van het Centraal Bestuur van den Nederjandschen Tuinbouwraad, wonende te Boven- karspel, als gemachtigden van tezamen 70 vereenigin gen met een totaal Y8U ,8825 leden in het noorden van Noordholland hebben zich met geu adres tot H. M. de Koningin gewend, waarin wordt gezegd, dat de tuinbouw - en speciaal de groenten en friijj teelt - in Noord-Holland benoorden het V reeds thans ven groote beteekenis is, hetwelk p. ffi blijkt uif den omzet der vexlingsvereejiigingen, die in 1908 3.695.775 bedroeg of ruim 40 pCt, van den totaalom zet in Nederland over dat jaar; dat de tuinbouw jaarlijks groote uitbreiding onder gaat, zoowel door vermeerdering van de aan dat be drijf dienrfbagr gemaakte grondoppervlakte als door het opvoeren van de jntensiviteit der culturen in bak ken ,en kassen, de bestrijding yajj de schadelijke insec ten en plantenziekten, de verzorging' yan pep geregel- den en doelmatige?} gfgpt (Jfir voortbrengselen,'"de jut- breid?ng yan de faak, dip aan lipt yereenigingsleven wordt toegewezen, steeds grootere pisebeft stelt aan de bekwaamheid yan den tuinbouwer in dit gewest; dat daardoor de behoefte aa» degelijk tmnbouwon derwijs en wel voornamelijk in de vakken groenten fruitteelt, de Duitsche eu Engelsche talen zich steeds sterkere mate doet gevoelen; dat de hier en daar opgerichte tuinbouwwintercur sussen, waaryan over het algemeen een dankbaar ge bruik wordt gemaakt, wel ten deele, doch niet voldoen de in die behoefte voorzien, Redenen waarom zij zich wenden tot Jlare Majes teit met het. eerbiedig verzoek het daarheen te willen leiden, dat in Noord-Hqllaud benoorden het IJ Rijks Tuinbouwwüit.ergchool worde opgericht, waar, rekening houdende metde practiscjie jaehoeften der No or 1 ho 11 a ndsche. tuinbouwers, onderwijs wordt gege ven hoofdzakelijk in groenten en fruitteelt, de daar voor noodige grofidyyptenechappen, ep de Duitsche en Engelgche talen. De jongens vermaakten zich er onder het nuttigen j van broodjes met koffie en melk uitstekend en de heer i Ohmstede zeide dat het hem een1 aangename plicht was te kunnen verklaren dat het streven van den Volksbond, om het drankmisbruik op den lotings dag zooveel mogelijk te beperken, in zoover was be reikt, dat de jongelui gebruik maakten van de dooi den Volksbond aangeboden gelegenheid. Hij hoopte echter dat wanneer de jongens straks naar huis zou den gaan, zij zich ook buiten de Harmonie zouden ge dragen zooals flinke, weerbare, kloeke maar vooral fatsoenlijke jongelui betaamt. Ook heden en morgen wanneer de jongelui van de buitengemeenten hier loten, biedt de Volkshond deze gelegenheid in de Harmonie aan. Zoo rustig- als gisteren was het echter straat niet. vandaag- op uitstaan NOORD-HOLLANDSCHE LEVENSVERZEKE RING-MAATSCHAPPIJ. Aan het jaarverslag der Noord-Hollandsche Le vensverzekering-Maatschappij ontleenen we dat het aandeelen-kapitaal onveranderd is gebleven, dat in 1909 een Vooruitgang is te constateeren van'1131 pos ten met 89,700 kapitaal ery een premie-vermeerde ring van 3.329.52. In 1909 werd uitgekeerd in totaal 15907.56. De premie-reserve vermeerderde tot 145.646.70. Aan bezittingen staat geboekt 165.136.63 en aan schul den 150.268.63. Het bedrag der winst bedroeg 18.028.34. Aan on kosten, zooals salarissen, belastingen enz. werd een bedrag van 15666.81 uitgegeven. Het te verdoelen winstcijfer bedraagt 1108 of f 8 per aandeel. Aan hypotheken had de bank einde 1909 een bedrag van 127.202. I11 1900 was het aantal lóopende contracten 13873 met een verzekerd kapitaal van 939.030, in 1909 was dit resp. 25721 en 2.034.485. Het vermogen der maatschappij was ip 1900 46245, in 1909 165137. ■eg.-1 1 GEM. ZANGV. „NIEUW LEVEN. Maandag uur, repetitie voor Heeren, Gebouw ta 1 1 Unie." Donderdag, 8- uur, ld, Dames, Gebouw „De Unie." Gom. Zangveyeen. „Nieuw Leven," repetitie, dames, 8 uur Unie. Gem. Zang-vereen. „Nieuw Leven," repetitie, hee ren, 8V2 uur Unie. 1. Huis, kapberg, bogt, e?-f eu weiland, groot 1.16.60 H-A. Str, de heer S. Pluimgraaf! 2210, 22 i d., Js. van der Peet 9, W. Roskam 1, N. Schou- oeiw LVeel' 13 bd-'Js- van Weelderen 7 Jan West erop 11, E. Zeeman 21, N. Zeeuw de 5, M. Zonneveld 7, C. Zoon 3. BERGEN. 15 Iotelingen. 10L; Bijwaard 8, J. Hollenberg II, W. van Hoorn 12 bd., J. Houtenbosch 7 te klein, B. de Jonge 2 J. H. L. Klerk de Reus 6 lg., S. C. Koning 13, n' Mm 1, J. J. de Moor 3 lg., M. C. Punt 4 bd., N. J. Schaper 9, P. Stadegaard 5, P. Bwaag 14 bd., J. van Wonderen 15 lg., Jh. van Wonderen 10. EGMONDBINNEN. 23 Iotelingen. R. Beukers 10, C. de Boer 6, Js. Bommel- 1 J P van Dam 4 bd., P. van Duin 11, Chr. Duinmeijei' Ito 8 U. Gaarthuis 12, C. Groen 9 W. Hopman 5, C. Kraakman 17, Js. Lieftink (10 Jan.) 20, Js. Lieftink (19 Juni) 8 lg., E. Nijman 19 lg„ P. Pepping 21 Th J. Ruiter 13, Js. Stoop 23 bd. E. Strook er d, F. Strooker 18, C. de Waard 2'> C Wit de 15, A. Wittebrood 14, A. Zoon 7 EGMOND AAN ZEE. (32 Lotelingen). van Beek 14 i. d., J, Blauboer 12 bd„ A Blok 22, (t. Blok 19, T. Blok 6, J, J. Bosman en M. Bos man (tweelingbroeders), de le 2 lg., de 2e 30» T. L. Buis 18 bd,, J. Dekker 10, J. van Duin 1, A, W Gouda 28 W. H. Gouda 17, D, Groen 25, A. J. de Groot 8 E, de Groot 20, A. Gul 8 te klein, A. Hop- man (27 Sept.) 81 bd A, Hopman (19 Oct,) 27 T v. d. Plas 23, J, Pluimgraaf!' 7, P. v. d. Pol 18 'bd A. Prins 24, J. Prins 4 lg., S. Prins 26, C. Ruig! waard 9, L. Stam 21, G. Visser 82, C. Wijker 5 J. Wijkei- 15, P. Wijker 16 bd., A. Zwart 11 bd.,' G* Zwart 29. -.47.81 II.A. Str. de heer -.50.60 H.A. Str. de heer -.55.80 II. A. Str. de heer BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gistermorgen te 9 uur is de heer Johan Goedege- buure bij het zwemmen in de vaart te Veenendaal ver dronken. Na veel verg-eetfsche! pogingen werdi de on gelukkige eerst na drie kwartier opgehaald, zoodat de aanwezige hee'i- G. van Leeuwen, student in de medi cijnen c-n de ontboden geneesheer G. J. Kets slechts den dood konden constateeren. Het jongmensch had in de vorige week nog met lof eindexamen afgelegd H. B. school met 5-jarigen cursus en was hier toevallig met zijn moeder bij familie te logeeren. Het geval wekt veel deelneming. In Veenendaal ontbreekt een zweminrichting. UIT HOORN. Op de internationale tentoonstelling van 57 Aug. te Den Haag gehouden, behaalde de Duitsche staande jachthond van den heer E. F. van der Lugt alhier, in de open klasse den eersten en een specialen prijs. Deze hond heeft nu in alle klassen den eersten prijs behaald. De heer Van den Burg, met wien het bestuur der V. V. V. V. had gecontracteerd, zal gedurende de landbouwfeesten in September alhier te houden, niet vliegen. t Bestuur van genoemde vereeniging is thans anderen in onderhandeling. In een onzer vorige nummers berichtten we, dat door B. en W. aan het bestuur der V. V. V. V. de toe stemming tot hot houden van den grooten landbouw optocht was geweigerd. Dit bericht, ons medegedeeld door de perscommissie van genoemde vereeniging vereiseht verbetering. De groote landbouwoptocht is n.l. door den voorzit ter der 1. ingetrokken en van het program ma geschrapt omdat het uur niet geschikt was. EEN OUDE HUWELIJKS ADVERTENTIE. Huwelijks-advertenties zijn niet nieuw. In het Tielsch Weekblad van 26 Aug-ustus 1850 komt de vol gende voor: Een meisje, jong van jaren, Met oogen hemelsblauw, In alles wel ervaren, Werd graag een jonge vrouw. Op geld' kan zij niet roemen, Maar deugden heeft zij zat. Op aanvraag zal haar noemen De drukker van dit blad. Mits franco. pe- met Beroepen bij dp Ned. Herv. Gem. te Heer-Hugo- waard Ds. Broekema tp Neder Langbroek (Utrecht). KORTE BERICHTEN. Van het Noorsehe stoomschip „Ropia," dat gis ternacht van Kragero te IJmuiden binnenkwam, is op zee de li-jarige koksjongen overboord ges-prongen en verdronken. De redenen, uie hem tot deze daad brachten, bleven onbekend. Le Boertange staat nu in den tuin van den heer W. een appelboom, waaraan vele vruchten hangen, voor een deel nog in vollen bloei, terwijl in Sneek in den tuin van den heer J. Koomans thans nog een renboom in volle.n bloei staat. In een veld haver te Oostwolde (Oldambt) werd gi-sternamiddag door de arbeiders eene levende schild pad gevangen, waarschijnlijk een zoetwater- of ras-schildpad. E011 bootwerker in Rotterdam had zich in den afge- loopen nacht te ruim 3 uur te slapen gelegd in ruim 1.1 an het stoomschip Haugastol. In de meening dat zich niemand in dat ruim ophield wiej-pen twee boot werkers daarin een 180 tot 200 kilogram wegende balk, die toevallig op de borst van den slapenden man te recht kwam, die spoedig daarna overleed. Het 3'/.-jarige kindje van Van Krieken te Ga- meren is Maandagnamiddag in een sloot gevallen en verdronken. De vader, die in de nabijheid aan het hooien was, vond de kleine met het hoofdje in den 2. Weiland, groot pl. m. J. Diemeer 810. 3. Weiland, groot pl. m. J. Diemeer 925. 4' Weiland groot pl. m. -.50.18 H.A. Str. de heer G. F. Res 870. 5. Weiland groot pl, m. —.72.59 H.A. Str. de heer 8. Pluimgraaft blo. 6 Weiland, gróót' pl. m. 1.02.21 H.A. Str. de heer S. Gaus J 1005. 7. Weiland, groot pl. m. P. Liefting J. Sz. f 060. 8. Weiland, gropt pf. m. —.57.12 H.A. Str. de heer P. van der Molen f 13ijQ. 9. Weiland, groot pl. m. S. Boendermaker 1610. 10. Weiland, groof pl, m. S. Pluimg-raaff 900, 11. Weiland, gropt pl. m. S. Pluimgraaff 905, 12. Huis, erf eu bouwland, grqot —.56.78 H-A- Str, de heer S._ Pluimgraaff 2140, 13. Wei- en bouwland, groot pl. m. 2.48.50 H.A. Str de heer G. de Graaf qq 1720, 14. Duin, groot pl. m, 3.87.60 H.A. Str. de heer G. de Graaf qq 800. 15. Duin, groot pl. 111. 2.56.59 H.A. Str. de heer G de Graaf qq. 1000. 16. Bouwland en duin, groot pl. m. 3.21.36 H.A Str de heer G. de Graaf qq 700. 17. Bouwland, groot pl. m. —.83.06 H.A. Str. de BELGIë. Ie Brussel wordt een congres van mijn werkers gehouden. Gisteren heeft dit aangenomen het Duitsche voorstel, inho-qdepd^, dat df> zelf de mijn-ipspeo-teurs zujleii jjgnoqmoii! Ook werdgu nipt algpmepne stemmeq, op die yap de Poleq pa, twep l(ij?|a gelijkluidende dppr Hpankyjjk en België ingedjendg inojips aangenomen, waarhij bealo< ten werd tot een collectieve exploitatie der steenkolen mijnen, .ENGELAND. Te Portsmouth kwamen gelijktijdig een Japansche kruiser, „Ikoma," en een Russisch es kader van vier oorlogsschepen binnen. Er vond een hartelijke begroeting plaats, en voor een maaltijd, ter. eere der Japansche officieren door den burgemeester gegeven, zonden de Russen tw.ee fraaie bouquetten- Aan dep niaajtijd verklaarde prins ifokopgaipa, daj, dp vijand yan gisteren, de friend yan hpdën geworden was. 1 I ALIë. Soldaten, die bij de verkiezingen te Ron- ciglione een zwaren dienst hadden, wei-den daarover zoo ontevreden, dat zij aan het muiten gingen. Twaalf aanvoerders werden in hechtenis en in boeien geslagen. genomen —.64.50 H.A. —.97.05 H.A. —.99.90 H.A. AMERIKA. Te Nieuw-York is een groote werk- staking- uitgebroken in het mantel-vak. Volgens da Times staken er 10,000 man. Ook jfl.000 jripörmakers gün in shaking, ep verwacht wordt, dat "er nog 454)00 bij zullen komèn. Pr is aan boord van het stoomschip Kaiser Wil helm der Grosse geschoten op Gaypof, den burgemees ter van Nieuw-York, die op weg was naar Eprqun Hij stond blootshoofds óp hét 'dpk ypp fcet,* '8t<*om- schip zijp yriendpn goedeq (jftg te zeggen, toen er drie Schoten vielen, twpè daarvan misten. De dader heet Gallagher. Gevraagd naar dp redep, waarom hij die daad had gepleegd', antwoordde hij, dat Gaynor lrnm yan zijp broodwinning had bej-oofd. Pe burgemeester leeft pog-, en is in het ziekenhuis opgenoipep. UIT HAUWERT. Maandag viel de 6-jarige Reindert Schuyt te Iiau- wert met een emmertje, waarin hij zijn geplukte bloe men wilde bewaren, met het noodlottig gevolg, dat hij een hevige verwonding aan 't hoofd bekwam. Korten tijd daarna was de kleine overleden. modder. Te Holten waren arbeiders bezig zand te laden, toen een zware massa aarde naar beneden stortte. Eén hunner geraakte bedolven. Gelukkig bleef één zij ner handen boven het zand uitsteken, en kon men hem spoedig' uitgraven. heer S. Pluimgraaff 790. 18. Bouwland, groot pl. heer J. Diemeer 920. 19. Bouwland, groot pl. heer P. van der Molen 405. 20. Bouwland, groot pl. 111. heer G. F. Res S§0. 21. Bouwland, groot pl. rp. heer G. de Graaf qq 570. 22. Bouwland, groot pj.m. heer O. van den Berg 420. 23. Bouwland, groot pl. m. —.60.30 H.A. Str d- heer J. de Graaf 500. 24. Bouwland, groot pl. m. heer C. van den Berg- 410. 25. Bouwland, groot pl. m. - heer M. Schuit 550. 26. Bouwland en Duin, groot Str. de heer M. Schuit 860. 27. Bouwland en duin, groot pl. m. 3.78.60 Str. de heer jhr. W. Ph. Barnaart 1200. 28. Weiland, groot pl. m. —.37.66 H.A. Str. de heer S. Boendermaker 690. 29. Weiland, groot pl. m. 1.10.40 H.A. Str. de heer Blokker 610. 30. Weiland, groot pl. m. heer G. de Graaf qq 700. Weiland, groot pl. in, —.73.25 H.A. Str. de heer M. Wokke 755. 2. Weiland, groot pl. m. heer P. Liefting J. Sz. 730. 33. Weiland, groot pl. m. -.94.12 H.A. Str. de ui. .45.44 H.A. Str. de —.46.04 H.A. Str. de —.55.08 H.A. IStr. de -.45.02 H-A- Str. de -.35.25 H.A. Str. de -.47.11 II.A. Str. de pl. m. 1.53.21 H.A. H.A. en er G -.66.H.A. Str. de .70.90 H.A. Str. de -.55.45 H.A. Str. de UIT GRAFT. Tot regent van het weeshuis te Graft is benoemd do heer M. Stam, in de plaats van den heer C. Pik, die deze gemeente metterwoon verlaten heeft. UIT GROOT-SCIIERMER. Naar wij vernemen zal het hulpkantoor der posterij en alhier in het laatst van deze maand onder het hoofdkantoor te Alkmaar geplaatst worden. Tot heden was het altijd onder het Hoofdkantoor De Rijp. BENOEMD. Als gevolg van het besluit van den Gemeenteraad van Schiedam om alle klassen der H. B. S. in paral- 1 1-afdeelingen te splitsen, is de heer W. Gisolf tijde- ijk benoemd tot leeraar in wiskunde en rechtlijnig teekenen aan die school. pl. pl. pl. m. —.49.21 H.A. Str de m, .49.20 H.A. Str. de m. —.71.35 H.A. Str. de te Een UIT OUDORP. Bij de op gisteren gehouden verkiezing (candidaat- stelling) voor één lid van den Gemeenteraad, zijn can- didaten gesteld de heeren G. de Jongh en J. Koppes. Do stemming over deze candidaten zal plaats hebben op Woensdag 17 en de herstemming, zoo noodig, op 24 Augustus e.k. De Leeuw. Ct. verneemt, dat Maasdijk aldaar 8 Sept. zal komen vliegen. Een comité, samengesteld uit leden van versehil- EEN MOOIE éTALAGE. mooie etalage is thans te zien in den winkel van de boterfabriek Wilhelmina te Bergen aan de ,aat hoek Boterstraat. De verschillende foto's geven een aardige kijk op het inwendige der fabriek, zooals het óntroomen, het karnen der melk, liet bereiden en het inpakken van de boter, kortom de étalage trekt een ieders aandacht. DE VOLKSBOND EN DE LOTING. Na afloop van de loting begaven de meeste jongelui zich gisteren naar de Harmonie, waar de af deeling Alkmaar van den Volksbond, Vereeniging- tegen drankmisbruik zorgde voor goede muziek en het optre- het specialiteiten-gezelschap. heer J. de Graaf 810. 34. Weiland, groot heer M. Schuit 830. 35. Weiland, groot heer G. F. Res 870. 36. Weiland, groot heer M. Wokke 1560. 37. Weiland, groot —.46.30 H.A. Str. de heer J. Diemeer 1210. Totaal bedrag 34515. De afslag blijft bepaald op Dinsdag 16 Augustus 1910, des voormiddags 10 uur in het café ,,'t Haasje" van den heer C. Mooi te Egmond-Binnen. dc AKERSLOOT. (19 Lotelingen). bd. is: broederdienstlg. is: lichaamsgebreken; i.d. is: in dienst. K. Adrichem 4, P. Blokker 10, C. Booi 16, J. Brui nenberg 19 lg., W Bruinenberg 8, Jh. Buter 14, W. Buur 11, R. Groot 6, W. J. Klok 5, J. Knaap 18, Th. J. Pepping 1, C. J. Schut 7, A. J. Serné 2, Jc. Spaan 17, T. Terluin 13, P. Terluin 3, J. Termaat 15, P. Til van 12, K. Zeeman 9. HEILOO. (23 Lotelingen). M. M. Admiraal 23, Jb. Born van den 14, A. Bijl 19, Jb. Dekker 10, Jh. Dennenran 16 bd., S. de Groot 12 i.d., E. Harder 6, P. Melker 20, A. Modder 8, P. Mors 17, H. Mulder 4 lg„ Jh. Noort 18, J. A. Obré Maandagmiddag is te Krakau een zekere Rybak, -ambtenaar bij het departement van onderwijs, op straat doodgeschoten. Een man kwam op hem af en zei: „Nou heb ik je eindelijk, jou spion!" en schoot hem neer, ITet volk wou eerst den moordenaar te lijf, maar hij zei„Blijf van me afdie man was een spi on." Honderden zijn door hem ter dood gebracht of naar Siberië gezonden. De moordenaar zit achter slot- Hij beweert gehan deld te hebben op last van een arbeiders-genootschap te V arschau. Rybak blijkt inderdaad in dienst dei- Russische politie te zijn geweest. EEN ARME SULTAN- De sultan van de Soeloe-eilanden, 4e archipel, dje tussehen Borneo en de Filippijnen ligt, en sedert 1899 onder Amerikaansch gezag staat, is, op weg naar Eu ropa, te Colombo aangekomen. Naar 't heet, gaat hij te Parijs of Londen parelen verkoopen, die een waarde hebben van een kwart mjllioen. De opbrengst wil hij besteden ten bate van zijn gebied. Uit Europa gaat hij naar Amerika. AMERIKAANSCH. De correspondent van de Daily Chronicle te Was hington vertelt van een grappig Amerikaansch geval, dat zich afgespeeld heeft. Aan den Rumson-road te Seabright, de deftige bad plaats van New Jersey, hebben daar de geldvorst van Wall-street hun paleisachtige villa's. Het al grootheid die er woont, behalve, dat een eerzaam timmerman, met name Jim Allgor, et> op een stuk grond zijn huis heeft. Vergeefs hebben de rijkaards hem zijn, eigendom zoeken af te lcoopen. Hij is er mee tevreden, waar hij woont, zegt hij. En hij zette een tentje op zijn erf en verkocht er ijs, tot ergernis van de deftigheid, der buurt. De groote heeren zegden toen al hun onderhoori- gen aan, dat ontslagen zou worden wie bij Jim Allgor ijs kocht. Jim zon op wraak, en huurde een troep zi geuners om op zijn erf te kampeeren! Vervolgens plaa,tste hij een bord, waarop hij zijn pand aan een talrijk gezin negers te huur bood. Op een goeden dag bleek Jim weer iets nieuws bedacht te hebben. Hij hing een groote hoeveelheid gebruikt ondergoed in zijn tuin uit, elk st.uk voorzien met den naam van een der groote hansen. En hij bood het goed te koop als gedachtenis aan Seabright. Dit was de millionairs te bar. Zij bestormden het terrein en rukten de tentoonstelling af, en zij dienden een klacht tegen Jim in wegens overlast. Jim diende zijnerzijds ook een klacht in wegens het binnendrin gen op zijn gebied. Zoo staat-de zaak nu. KORTE BERICHTEN. Ter gelegenheid van een regiments-feest te Sofia ontploite een mijn. Negen soldaten werden gedood, een luitenant en vijf man ernstig gewond. Bij een botsing tussehen een personen-trein en een locomotief, verloren nabij San Erancisco dertien personen het leven. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 10 Aug. 2e klasse, 3e lijst. 9 ft

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2