BINNENLAND. 8TA1) S NTIïIJ W de bevordering tot le klasse lang op zich laat wach ten. 2 vijfjaarlijksche verhoogingen, van 50 acht spr. voor de agenten 2e klasse te weinig, het duurt te lang eer zij hun maximum bereiken, daarom stelt hij voor hen toe te kennen drie tweejaarlijksche verhoo gingen van 25. De voorzitter constateert dus, dat de heer Uitenbosch in het geheel 9 verhoogingen voorstelt en B. en W. 7. Het voorstel ondervindt van de zijde van B. en V\ slechts weinig bestrijding en ten slotte wordt het door hen overgenomen. Daarna wordt overgegaan tot vaststelling" van de bezoldiging van het personeel aan de Burgeravond school en de Avondschool voor handwerkslieden. De voorzitter zegt, dat deze materie spoedig toch ernstig zal moeten worden herzien. Hij zou daar om alleen een beslissing willen nemen in zake de peri odieke verhoogingen en de aanvangsweddeu voorloopif zoo willen laten. Men heeft hier te doen met een eigenaardigen toestand, er zijn bevoegde enonbekwame leeraren, en dat eischt alles nadere en nauwkeurige regeling. Daarom geeft spreker den heer I itenbosch in overweging, om thans zijn amendement m te trek ken. De heer Uitenbosch is daartoe bereid onder voorbehoud, dat de regeling dan niet te lang wordt uitgesteld. Hij wijst er op, dat ook aan andere inrich tingen een regeling is gcwenscht per wekelijksch les uur. De voorzitter geeft dat toe, maar daar gaat de cursus het heele jaar door. Dat is hier niet het ge val. De heer Uitenbosch meent, dat zulks niets ter zake doet. De voorzitter bestrijdt dat en meent, dat de heer Uitenbosch „wekelijksch7' gegeven lesuur en „wer kelijk" gegeven lesuur verwart en daar is een groot, onderscheid in. Voorts zegt de voorzitter, dat er thans moeilijk op kan worden ingegaan en verklaart de heer Uitenbosch, dat hij, in verband met de toezegging- dat de regeling spoedig" zal worden her zien, genoegen te nemen met de voorstellen van B. en W. Bij de behandeling van de verordening regelende de bezoldiging van het personeel ten kantore van den ge meente-ontvanger, deelt de voorzitter mede, dat B. en W. overnemen het amendement van den heer Van den Bosch, waarbij het salaris van den lsten klerk-gedelegeerde bepaald wordt op een minimum van 200 met 3 driejaarlijksche verboogingen van J 125 tot een maximum van 13Y5. Het amendement betreffende den tweeden klerk wordt door den voorzitter ontraden; hij wijst- er op, dat men ontevredenheid of liever teleurstelling zou wekken bij de secretarie-ambtenaren, indien men bet salaris van den 2den klerk van den ontvanger ging vérhoogen. Het amendement wordt niet gesteund1 en komt dus niet in behandeling. De wijziging in de regeling" voor de ambtenaren ter secretarie wordt goedgekeurd, nadat de voorzitter nog heeft medegedeeld, dat de toelage vo-or het bezit van het diploma van de Ned. Vereeniging voor gemeente belangen ook aan den commies wordt toegekend. De verordening regelende de bezoldiging van de be ambten ter algemeene begraafplaats wordt zonder dis cussie goedgekeurd. Bij de behandeling van het salaris1 van den haven meester wordt door B. en W. overgenomen een amen dement van den heer Uitenbosch om het minimum te bepalen op Y00 met 3 driejaarlijksche verhoogingen van j 50 tot een maximum van 850. Het amendement van den heer Van deni Bosch wordt niet gesteund. Daarna is aan de orde de vaststelling van de jaar wedde van den directeur van het stedelijk muziek korps en de stedelijke muziekschool. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. bij na der inzien hebben goedgevonden de aanvangsjaarwed- den voor beide betrekkingen te stellen op 550, ieder met 3 driejaarlijksche verhoogingen van 50. De heer Van den Bosch verheugt er zich over, dat. B. en W. een stapje vooruit zijn gegaan, doch geeft den Raad in ernstige overweging om de beide bedragen op 600 te brengen. Hij wijst er op dat de heer Maas als directeur der muziekschool enkele leer lingen g'ratis les moet geven en d;at de bijdragen van de overige leerlingen slechts1 klein zijn. Andere plaat sen geven ook een hoogere bezoldiging". Middelburg geeft Y00 alleen als directeur van het muziekkorps, met een g-ratificatie van 200. Zwolle geeft voor de zelfde functie 850 en als directeur der muziekschool 950. Kampen 1100 plus 15 van dp opbrengst der concerten. Nu is hier aan den directeur overgelaten de zorg voor een lokaal. Minstens moet de man, die thans zijn huis daarvoor gebruikt, 200 betalen, indien hij een lokaal huurt. Daarom vraagt spreker in gemoede of in verband daarmede de voorgestelde regeling vol doende is. Spreker wijst er ten slotte op, dat de heer Maas tot aller tevredenheid' werkzaam is en hoopt dat zijn voorstel zal worden aangenomen. De voorzitter stemt toe, dat de directeur te zorgen heeft voor een lokaal, maar dat komt hem dan meteen te stade voor zijn privaatlessen. Daarbij merkt hij op, dat het aantal verplichte con certen hier niet zoo heel groot is en elders meer be draagt. Met genoegen constateert ook spreker, dat het korps vooruitgegaan is en de concerten meer wor den bezocht, doch hij meent, -dat de heer Maas tevre den kan zijn nu de Raad na een betrekkelijk nog kor ten diensttijd zijn salaris met 15 verhoogt. Laat men thans de zaak zoo laten, men kan altijd zien hoe 't gaat, en later gemakkelijk een wijziging' maken. De heer Van den Bosch zegt, dat het. hem niet te doen is om het salaris op te jagen. Hij wil zicli wel houden aan het minimum van B. en W., doch zou dan 200 willen geven als vergoeding voor lokaal huur. De voorzitter gelooft, dat de Raad voorzichtig moet zijn, er schuilt een addertje onder het gras. Als de muziekschool eens verloopt kan men het salaris moeielijk verlagen. De heer Van den Bosch acht dat niet waar schijnlijk. De voorzitter kan. er niet in meegaan, dé mu ziekschool levert een voordeel op door de betalende leerlingen. De heer Van den Bosch meent, dat die bijdra gen van weinig beteekenis zijn en gelooft, dat de voorzitter wel mee zou kunnen gaan, om den direc- teur een vrij lokaal te geven. De voorzitter zegt daarvan geen blijk te heb ben gegeven en beroept zich op het oordeel van rar. Steenlack. den voorzitter van de commissie van toe zicht, die het voorgestelde salaris voldoende acht. Het voorstel-Van den Bosch wordt niet gesteund, waarna conform het voorstel van B. en W. wordt, be sloten. VERBETERING FRIESCHE BRUG. Aan den Raad der Gemeente. Alkmaar stellen, de heeren G. Th. M. vam den Bosch, D. J. Govers, D. A. Lui ting en Jan Pot voor, tot het dagelijkseh best. het verzoek te richten, om zoodra mogelijk (te gelegener ti,:d) en ter bevoegden plaatse pogingen aan te willen wenden ter verkrijging: dat, de friesche draaibrug zoo danig -worde gemoderniseerd, dat met behond, zoo mo gelijk vermeerdering van doorvaa.rt-hoogte, de berijd bare vlakte worde verdubbeld en nagenoeg horizontaal worde gemaakt, en zulks onder aanbieding eener gel- delijke bijdrage, gelijk staande met een eventueele Provinciale subsidie, tot een maximum bedrag" nader te bepalen. De heer Govers. acht het noodzakelijk, dat er verbetering komt in het verkeer over de Friesche brug. dat in de laatste jaren door verschillende bewegingen aan de overzij van het Kanaal te wenschen overlaat. De brug is te smal. Daar Alkmaar bij een beter ver keer veel belang heeft, acht hij het niet meer dan bil lijk dat de gemeente dan ook wat bijdraagt, De heer Meienbrink merkt op, dat de heeren de brug vlak willen maken, doch de doorvaarthoogte vergrooten. Hij vraagt, hoe dat. moet in verband met de ligging van de Heerenstra'at enz. De heer Govers: Dat moet met onderling" goed vinden gaan. De voorzitter acht de opmerking van den heer Meienbrink alleszins juist. De heer Pot zegt, dat de doorvaarthoogte niet groote? behoeft te worden, doch men zou ze grooter willen vragen, opdat ze niet lager zal worden. De heer Van der Fe SU 4' P L ill e voelt er vee) v"oor, om er dan maar op aan te dyillE'éï) dat de doorvaarthoogte behouden blijft. De voorzitter yysggt wip de ipgximum-bijdra- ge der gemeente zal bepalen. De heer Pot denkt dat het Rijk dat doen zal. He heer de Groot is er tegen om dadelijk maar geld aan te bieden, men moet daarop niet voor- njtloopen; laat het Rijk maar uit den' hoek komen zegt hij, dan kunnen we altijd nog zien. De voorzitter zegt, dat B. pn W. de opdracht wel willen aanvaarden. Of de poging yeql zal batpn, betwijfelt hij; er is al zoovaak gevraagd om verbete ring; 't is echter we? te probeereu. De heer Van den Bosch vindt er iets voor om een bijdrage aan te bieden. Dat, is goede kooprpBth schap en leidt mogelijk tot gewensebt resultaat, De voorzitter zou B. en W, maar willen vrijlaten, wat de aanbieding van geld betreft, dat kan altijd nog gebeuren. De raad' vereenigt zich daarmede. Het volgende punt dtey agenda; wijziging der bouwverordening, wordt aangehouden. De Raad gaat daarna, over in een zitting met geslo ten deuren ter bespreking van den bouw van de nieu we Ambachtsschool. Na, heropening de? deuren wordt: den heer Pot ge legenheid gegeven, om het woord te voeren naar aan leiding van hetgeen bij de behandeling" van den Kool tuin is gezegd en niet gezegd, doch deze ziet, wegens het gevorderde uur, er van af. malen meisjes mede te lokjféil, Gisteravond 11 was het getuigenverhoor nog" niet geëindigd. uur Oeniengd nieuw». UIT SOHERMERHORN. De heistellingen aan de Schermerhrug vorderen flink, en zal binnen korten tijdi het werk zijn afgeloo- pen, zeer ten gerieve van de passage naar Alkmaar. Alhoewel op bijna alle wegen in den omtrek waar schuwingsborden zijn geplaatst, komt het toch nog meermalen voor dat automobielen of rijtuigen voor de afgesloten brug" komen en dan langs een omweg over de Rijp of Ursem verder kunnen rjjden, UIT URSEM. Wij vernemen dat de heeren J. J. Houtkooper, A. Hille en O. Schouten, allen leden van den Raad, deze gemeente metterwoon zullen verlaten, EEN DERGELIJK GEVAL? Gisteren liepen in de Jan van Scorelstraat te Utrecht twee meisjes van 8 en 14 jaar te wandelen, toen nabij de brug over de Rembrandtkade het meisje van 14 jaar onverwacht- door een man werd beetgegre pen en naar den grond getrokken, blijkbaar met de be doeling om onzedelijke handelingen met het- kind te plegen. Beide meisjes begonnen luid te gillen, zoodat aanstonds bewoners toeschoten, die het meisje met den man op straat zagen liggen. De dader werd on middellijk gepakt en door het publiek, dat- inmiddels was toegesneld, aan de politie overgeleverd, die tele fonisch gewaarschuwd was. De man werd naar het hoofdbureau van politie ge bracht, waar de commissaris, de heer Dammers, den dader in verhoor nam. Vermoedelijk is het een onge lukkige, die in verstandsverbijstering deze daad heeft bedreven. De man is lijdende aan godsdienstwaanzin en zei o. nr. dat hij zijn. handeling had gepleegd, omdat een goddelijke ingeving hem daartoe dwong. De fami lie van den man bevestigde, dat de aangehoudene in z'n verstandelijke vermogens was gestoord, door waan denkbeelden op godsdienstig gebied. (U. Dbl.j EEN VLIEGMACHINE? Een abonné schrijft uit Utrecht aan de Tel Toen ik Zondag circa 9 uur in noordelijke richting naar de (bewolkte) lucht keek, zag ik een licht zich snel bewegen van het N.N.O. naar het N.N.W. Misschien staat dit ook in verband met de waarne mingen te Purmerend en te Apeldoorn gedaan. Het licht had een heldere kleur en bewoog zich te snel voor een vlieger. Ook verdween het achter een wolk. De richting was vrijwel parallel met den hori zont. ONDERWIJS EN VOETBAL. In de gisteren te 's-Gravenhage gehouden vergade ring- van het Genootschap voor leeraren aan -het Ne- derlandsehe gymnasia werd aangenomen met 29 tegen 6 stemmen de volgende motie: „Het. Genootschap van leeraren aan Nederlandsche „gymnasia acht het- voetbalspel, onder verstandige lei- „ding beoefend, niet nadeelig- voor het onderwijs." Een tweede motie: „ILet Genootschap is bereid, met ,,den Nederlanclschen Voetbalbond in overleg te treden „om de verstandige leiding van het voetbalspel te he-1- „pen bevorderen," werd aangenomen met 5 stemmen tegen. DE MOORD TE RENKUM. Jan van der Wiel, Doortje Kraak, Jaantje Pulle, drie namen van kinderen, die bij het noemen de ge dachten doen verwijlen bij een afschuwelijken misdrij- venreeks uit het laatste jaar. De bijna 14-jarige Jan van der Wiel is naar mem weet, zegt het Hbld. eenige maanden geleden in de bosschen van Zeist spoorloos verdwenen en de vermoedens van zedenmisdrijf door moord gevolgd zijn steeds ernstig blijven bestaan. 19 Juli j.l. verdween de 14-jarige Dora Kraak in de om geving van Oosterbeek. Gelijk in het eerste geval bleven ook bier tot nu toe alle nasporingen van politie en justitie vruchteloos en ook in dit g-eval twijfelt niemand of het meisje Kraak is laaghartig vermoord. Is het wonder dat thans de ontzetting ten top gestegen is, nu het derde geval de zekerheid! gebracht heeft, die in de beide andere zaken niet kon verkregen wor den Adriana Pulle vermoord en. op de meest afschu welijke wijze verminkt in het Keijenbergsche bosch te Renkum teruggevonden. Het onderzoek wordt nog steeds voortgezet. Een groot aantal getuigen is gehoord, die den verdachte R. op de plaats van de misdaad hebben gezien. R. kocht dien middag snoepgoed en trachtte reed» meer- VLIEGEN. J De gebroeders Wright hebben eerl vliegtuig gemaakt dat vijf menschen kan meevoeren. De menschem zullen er zoo op bun gemak wezen, zeggen ze, als op groot- moeders zolder. j TENTOONSTELLING TE BRUSSEL. Ondanks den regen, worden de werken voor dten her bouw der tentoonstelling voortgezet- met groote snel heid. Reeds is men nu bezig aan het timmeren van den hoofdgevel en tegen Zaterdagavond zal Oud-Brussel weder in orde zijn. In de feestzaal werkt men dag- en nacht en de stands beginnen er uit den grond op te rijzen; de zaal der tijdelijke wedstrijden is nu van een planken vloer voorzien en zal van de volgende week af ten dienste der tentoonstellers staan. In de paviljoenen van Gent en Luik zijn de collec tieve inzenders aan het werk om tegen dén' lOen Sep* tember al hun uitstallingen uit de aseh te doeq ver rijzen. De nieuwe inwijding zullen de 'koning err 4? ].ói}_igjp bijwónei}, SNIPPERS UIT HET IIBLD,. Gemeenteblad Afd. I no. 274 (Universiteit) Labora torium voor de ontleedkunde: Jaarwwe. v. d. prosector 1909 2499.99. Begr. jaarwedde v. d. prosector 1910 2500. Begr. jaarwedde v. d. prosector 1911 f 2500.- Kon er in 1909 dip ééne pent pipt mpe? bij f •■■4e - Uit een opstel van een leerling over het onderwerp Het Water: „Het merkwaardigste van het water zijn de honij- pen; ?jj dringen pief, maar geven wel water." KORTE BERICHTEN, Te Rotterdam is ingebroken in een kleedermag-a- zijn. Uit de geheel doorzochte brandkast' werd 800 gestolen. Twee vouwen zijn gisteren bij het baden te Zand- voort verdronken, de 32-jarige A. StamBas, de echt- genoote van een caféhouder aan den. Zeedijk te Am sterdam, en de 35-jarige werkster J. Bekker, ook van den Zeedijk te Amsterdam. Op haar hulpgeroep g-ing- de badman, die tevoren gewaarschuwd had, te water; bij de tweede poging gelukte het hem de drenkelingen aan land te brengen, liet was toen echter reeds te laat, bij zelf was totaal uitgeppt. Dp firing Moquette te; Amsterdam, aan wie dp gestolen 11000 toebehoorde, heeft epn aojn van 500 uitgeloofd aan degenen, die inlichtingen; kunnen ver strekken, welke leiden tot het terugvinden, of, in ge val van misdrijf, tot, het aanwijzen van den dader. De heer F. M. Wibaut-, lid van den Amsterdam- schen Raad, viel te Hamburg van een houtvlot. Met moeite werd hij gered. -Dp directpuren d'pr grootste restaurants te Am sterdam. gaan, in veyband mpt het duurder Worden van visoh, boter, yleesph ep pjerpn, dp prijzep yerhoogen, De toestand in de Leeuwarder gevangenis moet een oogenblik hachtelijk zijn geweest, doch de rust is nu weer teruggekeerd, zoodat de maréchaussees, die ter adsistentie van de bewaarders waren opgeroepen, konden inrukken. - In het kerkgebouw te Woerden is een gedenk steen aangebracht voor het 500-jarig bestaan der jaar markt, 1 1 Laatste Berichte n. MOORDAANSLAG. ROTTERDAM, 26 Augustus. De souteneur Lems had uit plaagzucht in de bovenwoning ip de Schaven- steeg een kraan van de waterleiding opengezet, waar door het nachtcafé van Greda Schwartz onderliep. Gre- da, hedennacht 4 uur thuiskomend, werd woedend, vond Lems in de woning yan zijn meisje in de Zand straat en bracht hem een messteek toe, waardoor de long doorboord werd. Levensgevaarlijk werd hjj naar het ziekenhuis gevoerd, De dadprps is gearresteerd. DOODSLAG, DORDRECHT, 26 Augustus. Gisteravond op den lotingsdag werd Jan Smit, 18 jaar, slooper te Ilendri- kidoambaeht ernstig mishandeld. Waarschijnlijk met een klomp werd zijn schedel voor het rechteroog inge slagen. Bij dr. Kamberg binnengedragen achtte deze onmiddellijke opneming in het ziekenhuis; te Dordrecht dringend noodzakelijk. De burgemeester was dadelijk aanwezig, het verhoor duurde tot laat in- den nacht. De patiënt is opgenomen en geopereerd in het zieken huis te Dordrecht. Men vreest voor zijn leven. De da der is tot dusver onbekend, De justitie stelt een on derzoek in. DE MOORD TE RENKUM. ARNHEM, 26 Augustus. (Y. D.) Ten opzichte van Van R. zijn wij in staat het volgende met zekerheid te vermelden, Van R. heeft reeds bekend! dat- hij 's mid dags op het terrein waar de misdaad gepleegd is, aan wezig' was. Zooals men weet zijn in een kuip ten hui ze zijner moeder, ondergoederen van, hem gevonden welke met zeepsop en al in beslag zijn genomen ten einde door dr. Hesseling scheikundig te worden onder zocht. Met zekerheid vernemen we dat er zich aan die on dergoederen bloedvlekken bevonden. Tenslotte hebben wij grond te vermoeden dat indien van R. inderdaad de dader zal blijken te zijn, zulks zeer spoedig wellicht nog heden zonneklaar zal blijken. De Justitie schijnt inderdaad in de goede richting aan het werk te zijn. DE KERMIS. Onder de vermakelijkheden, welke de kermis ons zal bieden en welke in onze courant nog niet vermeld werden, noemen we in de eerste plaats de Ned. Too- neelvereeniging, die haar tent dit jaar aan het. einde van den Laat, nabij de Bloemstraat heeft- opgeslagen een netjes-ingerichte van klapstoelen, voorziene tent. De vereeniging onder „vermakelijkheden" te rekenen is met betrekking tot de openingsvoorstelling eigenlijk minder juist, immer Zondagavond' wordt Ghett-o gegeven, het bekende tooneelspel van Heijer- mans, dat hier eenige jaren geleden door het „Vrije Tooneel" werd opgevoerd. Wij hopen dat de directie niet teleurgesteld zal worden, in haar verwachting, dat dit st-uk van Ileijermans, hier, zoowel als elders, nog steeds zal trekken. Voor wie het vroeger van dit ge zelschap zagen, kan het zijn bekoring hebben, de op voering van toen te vergelijken bij deze, daar de rol- verdeeling natuurlijk in den loop der jaren, verschil lende wijzigingen heeft ondergaan -- de oorspronke lijke regisseur Van Kuyk (Sachel) en ILolkers (Aaron) bijv. zijn de Ned. vereeniging door den dood ontvallen, maar de rol van Rosa wordt nog steeds op uitnemende wijze vervuld door Mevr. Van der Horst evenals die van Escher door mevr. de BoerVan Rijk en- de heer Post zal gelukkig wel weer de zware rol van Rafaël kunnen geven, waarmee hij indertijd zijn naam heeft gevestigd. Voor den Maandagavond heeft de directie nog dié per in den ouden doos getast, Dan toch wordt opge veerd een blijspel van Eugène Labiche, den zoo vrucht baren r ransehen schrijver uit de vorige eeuw, wiens naam onder een kleine honderd blijspelen, prijkt. De vogeltjes van Blandinet" is elders bijzonder geprezen. De heer Rossmgh schreef er van:' „Er ging van deze voorstelling, m alle opzichten geslaagd, een groote be koring uit. Hoe overtuigend bleek uit Labiche's werk de fijnere geest, het meer menschelijk waarnemen als m dezen tijd. De Nederlandsche Tooneelvereenigiiv behaaide, met deze vertooning een groot artistiek suc"- rtmi UeLS™rrdt «e&peeld in de costumes uit den tijd van 1830—40 en als aanbeveling kan dienen, dat bijgewoond6 °m ^°°r ^ong6dames te worden In de H a r m o n i e komen, der traditie getrouw, de heeren Stoel en Spree. Zij kondigen een echt-W misstuk aan, dat het elders- uitstekend deed ."n Haarlem bijv. werd bet de geheele kenpi, door avond aan avond opgevoerd. Zij zeggen dat Parfum, zoo heet het I anjsche successtuk van Ernst Blum pi kant, gekruid, gepeperd is, en er is geen reden om er aan te twijfelen dat het niet zoo ?aI tón. Het hier zoo populaire gezelschap zal zjoh, als altijd, ook -nu wel weer van den beginne af ip een groote belangstelling mogen verheugen, Be groote biljetten van Diligentia vermelden' de komtó van het specialiteiten-gezelschap Direct!s van Os, wiens beproefde leiding hier te oyet bekepi\ is. De heeren Soesman en Zwaaf sullen er op; reden, en de Pijp meebrengen, we fe?en van Hugo'aFato Mor gana van raadselachtige experimenten, van equilibri?- tische kunstverrichtingen, kortom men zal tv-1, tveei, *ija host- gedaan hebben het publiek vay,. Alkmaar en Omstreken op iets goeds, iet? ïïl0ois te onthalen. Bo vendien zri het lokaftj elektrisch worden verlicht dooi de iirma iiaar®na van Oueoop en de Jong alhier Vanavond js' er proef verlichting! terwijl de zitplaat sen amphitheaters gewijze tón aangebracht, zoodat de achterste bezoekers evengoed kunnen zien als de voor- Step, In de^ verschillende café's is natuurlijk ook iets te doen. Zoo heeft in het Wapen van Haarlem, de heer O. van Twisk, het bekende eafé-cbantant-gezelsehap van 1 an der Golden geëngageerd, dat 't publiek zeker op eeu aangename, leuke wijze zal bezighouden,de heer Mooij zal in het Gulden Vlies het specialiteiten gezelschap duo Roseli doen optreden ter vervanging van de dansgelegenheid! die hij vroeger zijn bezoekers aanboqd, Bij den heer du Crocq op de. Laat treedt het gezel schap Boesnac op; bij den heer Nettenbreijer in het Konings Willemshuis een geheel nieuwe club van de Groot; bij den heer Koopman in het Maastrichts bier huis op het Hof het variété en opeTetten-gezelschap yan Roelofsbij den heer Breed in de Tijd op de Laat eveneens een ensemble en bij mej. de wed. van Tellin gen de Vlaamsche duelisten, les d?Janios, terwijl bij dc-n heer Sistermans in dte Schoutenstraat, hij den heer Groet op het Hofplein muziek zal worden gemaakt, en do heer Peperkamp in de Breedstraat alleen Zaterdag en Zondag, de beide laatste; dagen zijn bekende ruime danszaal openstelt en een aardig oafé-chantantgezel- sehap lyeeft geëngageerd, CIRCUS CORTY ALTHOFF. Het circus Corty Althoff komt, gelijk men weet, op het Doelenveld. Het echte oude circus leeft nog voort-, maar in den strijd om het bestaan heeft zich slechts het allerbeste kunnen staande hóuden. Daartoe behoo-rt Corty Althoff, een circus dat al over 'dé 50 jaar bestaat en het hoofd heeft kunnen bieden aan de concurrentie van het beste wat er op circusgebied te zien is1 geweest. Het is geen gemakkelijk en pleizierig baantje direc teur te zijn over een troep van 200 paarden en men schen. Men moet ijzeren zenuwen en een stalen gestel hebben, om alle moeilijkheden die zich voordoen uit den weg te kunnen ruimen. Bij Corty Althoff treden zooals het bij een goed cir cus past de paarden het meest op den voorgrond. Het paardenmateriaal is prachtig en het is met groote be kwaamheid' gedresseerd. Vooral in de vrijheidsdressuur van den heer en me vrouw Corty Althoff geven de paarden wat de mensch door dressuur kan bereiken. Tot' slot komen 42 paar den in de manége en plaatsen zich op één kommando op de acht.erpooten. Er wordt verder zeker en stout te paard gevoltigeerd, gejongleerd en salto-mortale gereden. Ook aan het meer rustige en deftige sehoolrijden komt een eere'plaats toe. Afgezien nog van dé uitstekende clowns ziet men uitstekende koorddansers en danseressen, en voortref felijk gedresseerde olifanten, die met ballen jonglee- ren en een bewijs1 zij nj dat hier de dressuur zijn top punt heeft bereikt. Om kort te zijn een voortreffelijk programma voortreffelijk uitgevoerd. HOOG BEZOEK. In het hotel de Toelast' is gisteravond hier afge stapt de heer A. M. Bêaupré, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van de Vereenigde Staten van Amerika te den Haag. Ter zijner eere wapperden uit het hotel de Nederlandsche en Amerikaansche vlag. Na hedên de Kaasmarkt bezocht te hebben vertrok Z. Ex. KAASMARKT-BEZOEK. Als het zoo door gaat komen ér nog eens meer vreemdelingen dan kaasjes op de markt. Het was ge woonweg bar, zooveel buitenlanders er waren. Dat de restaurants- en caféhouders hiervan profiteeren, kan men zich voorstellen. Wij hoorden zelfs dat er vreem delingen in zolderkamertjes hebben gelogeerd, in huis kamers en kantoortjes hebben ontbeten! AFD. ALKMAAR DER HOLLANDSCHE MAAT SCHAPPIJ VAN LANDBOUW. In de heden gehouden algemeene vergadering van de afd. Alkmaar van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw werd de heer G. de Jongh te Oudorp benoemd' tot lid van liet bestuur in de plaats van den heer Jb. Halff te Alkmaar, die niet herkiesbaar was. De heer G. Bos Wz. te; Oudorp werdl benoemd! tot af gevaardigde naar de algemeene vergadering te1 Hoorn op 15 September a.s., terwijl de lieer P. Sevenhuyzen te Warmenliuizen tot plaatsvervangend afgevaardigde werd' benoemd'. GESLAAGD. De heer P. J. van Heerden, vroeger alhier, thans te Bussuni, slaagde gisteren te' den Haag voor de acte Duitseh (midd. onderwijs a.). DE RAADGEVER. Het kennis-orgaan der afdeeling Alkmaar van de Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van alco holhoudende Dranken is weer gratis in en om de stad verspreid. Het blad bevat aardige artikeltjes en nut tige raadgevingen, welke neerkomen op hetgeen we op een aanplakbiljet lazen: Past op Zakkenrollers, koning- Alcohol is de grootste zakkenroller. ZONDAGSSCHOOL EVANG. UNIE. Men verzoekt ons te willen melden dat de Zondags school van de vereeniging van Vrijz. Llervormden de Evangelische Unie weder een aanvang neemt op Zon dag 28 Augustus a.s. in het lokaal naast het Burger weeshuis.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2