wËII I2IMEJT2 BIN N E NLTNir~g~ DE NEDERLANDSCHE TOONEELVER- EENIGING DOODGESCHOPT. OP DE SPORTTENTOONSTELLING INGEBROKEN. ontdaan en men kon zien, hoe fraai gebouwd deze jongeling is ging hij met messen, ballen en een zwa ren kogel jongleeren op een wijze, welke bewees dat hij zijn vader, die de chambrière thans hanteert, in vaar digheid minstens evenaart, terwijl hg vervolgens toon de'als jockey, parforce en voltige rijder tot de beste rij ders te behooren. Met de bespreking vani deze nummers willen wij volstaan er zal nog wel gelegenheid zijn op rte andere de aandacht te vestigen. De heer Althoff heeft voor zijn komst door adver tentie en aanplakbiljet een reuzen-reclame gemaakt'. Nu hij hier is, bevestigt hij die reclame door een daad het geven van een in alle opzichten welgeslaagden avond, die aan hooge eischen voldoet en aan alle sma ken bevrediging schenkt. Dat dit tenslotte nog de beste reclame is, zal, verwachten we,_ het bezoek, dat het circus in de komende dagen zal vinden, wel bewij- 1 De middagvoorstelling was heden uitstekend bezocht en ook hiervoor had de heer Althoff een prachtpio- gramma samengesteld, terwijl alle dames en heeren van het personeel en vele paarden en honden ter eer e van den verjaardag van H. M. de Koningin met oranje linten prijkt n. Bijzonder verdienstelijk maakte zich de heer Hu bei t Mirow, die met succes 10 Oost-Pruisische voshengsten en een ponny presenteerde en buitengewoon kianig de troika, die driedubbele hoogeschool reed. De clowns waren extra op dreef, de honden werkten uit stekend en Consul Patsy neen maar, die wekte een enthousiasme dat hij er zelf bedeesd van werd - het gentlemannetjo ging bij vergissing zoo waar op handen en voeten loopen voerde gisteravond op „Daniël Hertz," tooneelspel in 3 bedrijven uit het Deensch van Henri Nathansen, vertaald door den heer Alex Post. Een vrij talrijk publiek was opgekomen om deze voorstelling bij te wonen en zeker zal niemand zijn gang naar den schouwburg betreurd hebben, want daar was spel te zien, dat bewondering afdwong. Slechts ©en achttal artisten kwamen op de planken, maar zij wisten de aandacht van dë aanwezigen voortdurend te boeien en het hartelijke applaus, dat na ieder bedrijf weerklonk getuigde, d'at het publiek dit op prijs wist te stellen. Daniël Hertz is een zeer ernstig tooneelspel, dat voor den titelrol een waardig vertolker vindt in den heer Louis de Vries, die door zijn spel en zijn gebaren, zoo geheel zonder effect-bejag doet gevoelen, wat er in Daniël, den zoon van een fabriekseigenaar, die zich van zijn vader heeft afgewend en als ledder van de ar beiderspartij is opgetreden, om moet gaan tijdens de staking aan de fabriek van zijn vader. Er was dan ook maar één roep over het spel van den heer Louis de Vries. Maar ook de andere spelers vielen te roemen, het samenspel was keurig en werkte er toe mee, dat het stuk een diepen indruk achterlaat, want ook de kleinere rollen werden uitstekend vervuld, o. a. die van Otto Stein door dten heer Ternooij Apèl, die nu en dan het vroolijke element er even inbracht als oude jongeheer, die niet van zijn vaste gewoonten kan af wijken. Zonder uitzondering hadden alle spelers veel bijval, na elk bedrijf moest dan ook meermalen gehaald wor den en toonde het publiek zich zeer geestdriftig. Het was een succes-avond voor de Nederlandsche Tooneel- vereeniging. Morgenavond! wordt hierterstede voor het eerst de „Onbekende vrouw" een pakkend drama, opgevoerd. Een klein bouquetje, samengesteld uit de gunstige be oordeelingen, laten we hier volgen: „De Nieuwe Rotterdamsche Ct." De vertooning, die terecht groot succes had, hebben wij bewonderd. Bij de Nederlandsche Tooneelvereeniging is men inder daad altijd zeker van een ernstige voorbereiding en zorgvuldig spel. „Land en Volk." Het is een zeer boeiend drama, dat bovendien uitstekend wordt gespeeld. „Rotterdamsch Nieuwsblad!" (Henri Dekking). Al len wareu diep onder den indruk van dit overweldi gend spel van mevr. van der Horst, die tot diep in de ziel greep. „De Nieuwe Courant" (Fr. Lapidot.). Het publiek vondi 't prachtig- en applaudisseerde langer en luider dan gewoonlijk. „Het Dagel. Nieuws- en Advert, blad." Resumee- rende kunnen we met beslistheid zeggen, dat „De On bekende Vrouw" een zeer presentabel stuk is, waar van de vertooning, 'zooals die door de Ned. Tooneel vereeniging wordt gegeven, een ware genieting is t( noemen. STOEL EN SPREE. Gisteravond was Parfum slechts matig bezocht. Plun, die terwille van het stuk de Harmonie nog niet hebben bezocht, maar anders gaarne de kennismaking met het populaire gezelschap zouden hernieuwen, zai het zeker genoegen doen te vernemen, dat Donderdag en Vrijdag twee opvoeringen zullen worden gegeven van „Nick Carter, de Koning der Deteetiven" succes stuk in 7 tafereelen van M. Spree. Te Amsterdam werd uit stuk in het vorige seizoen, van begin September tot einde November, dus drit maanden achtereen, met uitbundig succes en voor stampvolle zalen opgevoerd. De hoofd en titelrol wordt vervuld door den he ei M. Spree. IN DILIGENTIA was het stampvol, hetgeen bewijst dat men daar dit jaar weer bijzonder gelukkig met de samenstellii g van het programma geweest is en dat het publiek weet te waardeeren. Het is dan ook overbodig, om een woord van aanbeveling te zeggen. Beter is hei misschien, den menschen aan te raden zich, om te leurstelling te voorkomen, tijdig van kaarten te voor zien DE BIOSCOOP VAN DE FA. HOMMERSON ET FILS trok wederom talrijke bezoekers, die na afloop van elk beeld door warm applaus hun groote tevreden heid betuigden. Wat er gegeven wordt, is werkelijk eerste klasse werk, zoowel wat de dramatische als de komische voorstellingen betreft. Hoogst vermakelijk was o.a de moderne politieagent, de uitwerking van het haargroeimiddel, welke dan ook een uitbundig gelach verwekten. Van de andere stukken mogen in het bijzonder ge noemd worden het Model van den beeldhouwer, Moeder en Zoon. De uitstekende verklaringen van den theatre-regisseur N. Broekema dragen zeker veel tot het succes van de voorstellingen bij. Wat ons vooral trof was de rustigheid der beelden In aansluiting met ons bezoek aan de verschillende café's moeten wij nog vermelden liet café DE TIJD van den heer Breed, op de Laat, waar een duo zijl beste krachten geeft ter aangename verpoozing van het publiek. Nadat wij genoemde inrichtingen en lokalen d< revue hadden laten pas3eeren, landden wij aan op d( Steenbrug, waar de beignetskraam van PORTON er. de wafelen- en poffertjeskraam van VAN DER ZEE ruime gelegenheid boden tot het gebruiken van die lekkernijen, die speciaal tot de kermisversnaperingen behooren. In de tent van PORTON (Hoefnagel) was teveus een aardig orkest, dat het verblijf op een aan- j gename wijze opvroolijkte. Vermelden wij ten slotte nog 3 kermiscunositeiten. De heer Schoenmaker staat hier nu voor de 2oste maal niet zijn draaimolen op de kermis, terwijl zijne vrouw deze reeds voor de 43ste maal bezoekt. De heer Florijn, de bekende paling- en zuurkraam viert ook zijn zilveren feest als bezoeker der kermis. En last not least, de heer K. Bos te Oude-Niedorp vertelde Zondagavond met zeer veel trots en met recht dat hij als kermisgast dit jaar voor de 70ste maal een bezoek bracht aan de Alkmaarsche kermis, waarpp' sinds toen zooveel is veranderd. 8550. Vijf-en-tachtig-honderd-vijftig kaarten van de Alk- maarsche Courant zijn er voor cieü stoomcarousse van den heer Benner genomen zoo'n hadden we niet durven verwachten H. M. DE KONINGIN. Ter eere van den dertigsten verjaardag van H- Si- de Koningin, wapperden heden van verschillende open-- bare en zéér veel particuliere gehouwen de nationale vlag, terwijl tal van personen zich met oranje of rood_ wit-blauw hadden getooid, ten einde op dezen dag van hun koningsgezinde gevoelens te doen blijken. Het Carillon zorgde mede, dat de dag van heden een eenigszins feestelijk karakter kreeg. BEKRONING AMBACHTSSCHOOL." Op de Internationale Tentoonstelling ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan yap den Bond! van Ne derlandsche Schilderspatroons te 's-Grayenhage, pat vin,g onze Ambachtsschool voor de afdeeling schilderen de volgende bekroningen: 1. Bronzen medaille voor marmer-schilderen. 1 Bronzen medaille voor hout-schilderen. i jEervolle vermelding voor het glansverf schilderen vail eep .houten paneel. De 3e klasse schilders welke daaraan konden deel nemen, bestond uit de Jjiervolgende leerlingen: H. Hartog, P. J. Renooij, Th. H- d# Visser, N. Rezelman, C. Th. Tromp, A. WieJings, BENOEMD. Tot ridder in de Oranje-Nassau-orde is o. a. be noemd1 dë heer J. Duburg, vroeger alhier, thans direc teur van het Rijks opvoedingsgesticht te Avereest. BADHUIS VAN HET WITTE KRUIS. In de week van 22 tot 27 Augustus zijn in het bad huis yan het Witte Kruis genomen: kuipbaden 14, re- genbaden Ie klas 86, regenbaden 2e klas 168, te za- men 328 baden. EEN JUBILEUM, Heden woei van de remise van de stoomtram Eg- mond'Alkmaar—-Bergen de driekleur, hetgeen niet alleen geschiedde met het oog op den verjaardag van IP. M. de Koningin, maar ook nog een andere betee- kenis had. Het was n.l. heden 25 jaar geleden dat de heer H. J. Smits, chef van den uitvoerenden dienst van den stoomtramweg EgmondlAllernaarBergen bij de H. IJ. S. M. in dienst trad. De heer Smits was voordat hij Alkmaar als standplaats kreeg, achtereenvolgens in gelijke functie werkzaam eerst te Katwijk van den stoomtram LeidenKatwijkNoordWijk en daarna te Oldenzaal van dén stoomtram DenekampGronau. Al geruimen tijd voor dezen dag was er uit de amb tenaren der H. IJ. S. M. een commissie gevormd be staande uit de heeren E. P. Bozendijk, onder-afdee- lingschef van vervoer, handelszaken te Amsterdam. W. Piepers, stationschef. H. J- P. van ILilten, chef 4e bureau bij den dienst van Tractie en C. de Boer, chef de bureau bij den dienst van weg en werken te Alk maar, om dezen dag voor den geachten jubilaris niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Ook had zich een commissie gevormd uit het perso neel, werkzaam onder de heer LI. J. Smits, bestaande uit dë heeren J. Koning, chef te, Bergen, A. Donia, chef te Egmond, D. Zohradnik, hoofdmachinist, G. J. J. Kaptein, conducteur, J. Gorter ploegbaas en J. M. v. d. Berg, klerk te Alkmaar. Het personeel van vervoer, tractie, weg en werken had verder van zijn belangstelling doen blijken door de rijtuigremise alhier kranig te versieren. Namens de directie der H. IJ. S. M. werd de jubila ris bij monde van de heer Bogaert, Inspecteur van Vervoer alhier gecomplimenteerd1 en hem een couvert met inhoud, benevens een oorkonde aangeboden. Uit de commissie van ambtenaren werd de jubilaris bij monde van den heer W. Piepers, stationschef al hier twee met moquette bekleed© crapauds aangeboden hetgeen vergezeld ging van een geealligrafeerd al bum bevattende de namen der deelnemers, dit album was keurig- uitgevoerd door den heer A. Stap, teeke naar te Amsterdam. In zijn korte, maar krachtige toespraak gewaagde de hr. Piepersvandegrootevriend schap, die er tnsschen den heer Smits en alle perso nen, die met hem in aanraking kwamen, bestond. Stond deze thans op een mijlpaal van den levensweg, spreker hoopte dat zij door een tweeden zou mogen worden gevolgd. Door de commissie uit het personeel van de heer Smits werd hem bij monde van den h©er J. Koning, chef te Bergen in de rijtuigremise alhier een wit ge ëmailleerde salon-vulkachel aangeboden, eveneens ver gezeld gaande van een oorkonde bevattende namen der deelnemers, een fraai stuk werk van den schilder Pan- nevis alhier. De heer Kening w.s erkentelijk voor de eer, die hem ten deel was gevallen om als oudste in jaren zijn chef te mogen complimenteeren namens het er- sóneel werkzaam op den tran.weg. Met zekere schro m is deze dag tegemoet gezien, omdat men in hot spoor wegleven geen meester van zijn tijd is. Nu alles ge regeld loopt, is spr. in staat uiting t: geven aan zijne gevoelens van dankbaarheid sedert de opening van den tramweg onder den heor Smits te hebben mogen wer ken en spreekt hij de hoop uit die nog vele jaren in dezelfde goede verstandhouding te kunnen doen. De opgewektheid waarmede door ieder beambte hetzij hoog of laag, aan dit feest wordt deelgenomen, moge den heer Smits het bewijs zijn, hoe zijn werk wordt gewaardeerd. Den jubilaris die per tramrijtuig van zijn huis naar de rijtuig-remise alhier gehaald werd, waarbij een groot aantal klappers op de rails op aardige wijze saluut schoten imiteerden, wachtte aldaar een aardige ver rassing, bij het binnenkomen in de remise werd hem door een 20-tal kinderen van het personeel een welkom toegezongen. Namens de commissarissen van de stoomtram Eg- mondAlkmaarBergen, werd den jubilaris een cou vert met inhoud aangeboden. De heer C. Bosman die dit deed, hield hierbij de volgende toespraak: Hoewel van de 25 jaar die gij heden in dienst der H. IJ. S. M. zijt, gij slechte 5 jaar in Alkmaar hebt doorgebracht, hebben wij U in dien tijd! leeren kennen als een ambtenaar, die in ieder opzicht zijn plicht doet en hebben wij, als commissarissen van de Stoomtram- maatschappij EgmondAlkmaarBergen, wier be langen nauw samenhangen met die van de PI. IJ. S. M. gemeend dezen dag niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan en spreken wij bij de aanbieding van dit geschenk den wensch uit, dat liet U gegund moge zijn met dezelfde plichtsbetrachting nog vele jaren werkzaam te blijven in het belang der II. IJ. S. M. en ons. i Door de vereeniging tot bevordering van het vreem delingenverkeer te Bergen werd de heer Smits namens de V. Y. V. Bergen, wiens voorzitter verhinderd was, toegesproken door den heer H. Siebert Coster, die van groote waardeering welk het werk van den heer Smits te Bergen ondervindt, getuigde. Hij roemde dë groote welwillendheid, waarmede de ze steeds het publiek behandelt. Daar een en ander door Bergens burgerij op prijs wordt gesteld zeide spr. bewijst de groote ingenomenheid waarmede ons voor- Stel om II diep dag een stoffelijk blijk van belangstel ling te geven werd ontvangen, eft gijjn wij daardoor in staat g-estel'd U deze etsen ter hand te gtellen. Blooipgn yergaan, zijn kinderen van'één' d'ag, doch wij ïiopen van Ijarie, (jpt Teëe schilderijen nog vele ja- reu uwe kamers mogen sieren, en \rij hogep df)t, mocht de dag aanbreken, waarop ons ideaal „Bergen door eleetrisehe beweegkracht mot de hoofdstad des Rijks verbonden" verwezenlijkt zal zijn, wij F steeds aan het hoofd der exploitatie zullen vinden, De jubilaris hield een druk bezoehte receptie welke tot laat in den middag voortduurde, Den geheelen dag had het telegrammen en kaartjes haast geregend, ter wijl een menigte bloemstukken den jubilaris even zoo- vee], blijken van vriendschap en waardeeri'ng gaven. Wij mogen dij, yeralagjp yap, dpseij. pjettigen feest dag niet eindigen zonder dpn jubilaris onze "gelukwen- scfren te hebben betuigd. Wij zijn de tolk yan honder den reizigprg a]s wij hem verzekeren, dat zijn groote voorkomendheid en zijn beschpidpn, aangename wijze van omgang hem hier zeer bemiqd hebben gemaakt. En wij zijn onze gigen folk, ajs wij hem bij déze gelegen heid eens openlijk onze hulde en dank betuigen, yqor de welwillendheid, waarmede hij ons steeds inlichtin gen verschaft en bereid is ons van dienst te zijn in dat opzicht kunnen sommige ambtenaren hem gerust tof ypoj-beeld nemen! (Ongecorrigeerd). Gemengd nieuws. UIT HOORN. Bij het station Twisk van de lijn HoornMedem- blik zijn hedenmorgen 3 waggons van een personen trein gederailleerd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Alleen ontstond vertraging in den treinen loop. Naar wij vernemen zullen eyenmin a]s de groote land'honwoptocht de ylipgdemonstraties en de ta bleaux, uit te voeren door gymnastiekyereenigingen, door de V. V. V. V- op haar programma genomen, niet doorgaan, - De heer K. Speets, onderofficier, alhier in gar nizoen, is benoemd tot onderwijzer aan de christelijke school te Nieuw-Vennep. UIT URSEM. Reeds in den vroegen morgen drentelde heden de schooljeugd' in de dorpskom heen en weer, om in het lokaal van Qudejans het bonnetje in ontvangst te ne men, waarvoor het allerlei versnaperingen zal kunnen koopen. Het jonge volkje weet, dat onze Koningin haar jaardag viert, dat 31 Augustus een dag van vrij af is, dat het naar hartelust in den mallemolen bij Zuurbier lean zitten, zonder dat het een cent kost, doch ook, dat het voor klein en groot een dag van ple zier is, die laatste dag van Augustus. Wat een karren nemen aan den wedstrijd deel, en waar gaan ze heen? Een muziekkorps opent de stoet, die het Hoofd der gemeente eene serenade zal brengen. In de Noorderbunrt vangt weldra de wedstrijd aan. Het tweede nummer van het programma, 't „spriet- leopen" op het feestterrein in de Schermer heeft heel wat bekijks. Het „fietsen op planken van 15 Meter lang en 15 c.M. breed" wordt met aandacht gevolgd. "Wat een gelach en gejoel, als een der deelnemers van de plank glijdt. Het „tobbespel", een oud geliefkoosd volksspel, het laatste nummer van het dagprogramma, doet menig een in schaterlachen uitbarsten, als een onhandige deelnemer eei) „guts" water over het hoofd krijgt. Druipnat retireert de „arme" stumper! AANRANDING. Toen de marechaussees Maandagavond op surveil lance waren in de mijnwerkerskolonie op den Sittar- dcrweg hoorden zij eensklaps hulpgeschreeuw. Zij na derden voorzichtig en het gelukte hun, de hand' te leg gen op zekeren S., Duitscher, die in een zijweg bezig was een meisje van 15 jaar op schandelijke wijze aan te randen. S. wordt heden naar de gevangenis van Maastricht overgebracht. KONINGINNENFEEST TE RUSTENBURG. Rustenburg viert heden, Woensdag, feest. Van alle huizen wappert de vaderlandsehe di-iekleur, oud en jong draagt Oranje. De menigte verbeidt met onge duld het oogenblik, waarop dë gecostumeerde optocht zich in beweging zal stellen. Wat een moeite hebben de in beweging zal stellen. Wat een moeite hebben de dames en heeren zich moeten getroosten, om een zoo goed mogelijk geheel te leveren. Tot de belachelijk ste, of wilt ge, de komische groepen behooren de vroo lijke visscher en het theater met „levend sprekende' me nschenhoofden, uit Siberië naar het hartje van Noord-Holland gereisd; tot de potsierlijkste de straat muzikanten en de dikke dame met haar impressario. De heer D. Schermerhorn opende vanochtend het feest en zeide ongeveer het volgende: Gachto feestgenooten, namens de commissie heet ik u allen welkom op dezen dag. Het is heden de 31e Augustus, de dag, waarop onze geërbiedigde Koningin haar 30sten verjaardag viert. Moge het haar gegeven worden dezen dag nog vele jaren te herdenken te mid den onzer vorstelijke familie, nog lang te regeeren ten zegen van Nederland en het Nederlandsche volk. In de hoop, dat deze dag te Rustenburg- inoprecht vroolijke stemming moge gevierd worden, dat iedereen daaraan zal medewerken, verklaar ik dezen feestdag voor geopend en verzoek u allen met mij te zingen „Wien Neerlandsch Bloed". Hierop zette de stoet zich in beweging en ging naar de Noorderbuurt, om vervolgens naar den Molenweg- te trekken. De komische groepen vormden met de mooiste groepen van den optocht een mooi, scherp cont.ra.stee- rend geheel. De potsierlijkst uitgedoste personen za gen we in gezelschap van de deftigste personen. Jan Pietersz. Koen, wiens ros door een zijner be dienden bij den teugel begeleid] werd, was gevolgd door de waarzegster, vergezeld door haar impressario. De schoorsteenveger en de maaier marcheerden naast de vroolijke baker en de koopvrouw uit de acht tiende eeuw. De sprokkelaar en de muizenvreugde schenen goede maatjes met de Volendammer kinde ren. 't Scheepje, een mooie allegorische groep was ge- volgd door de Huisvlijt, herinnerende aan de oud-Hol- landsche degelijkheid. Sneeuwwitje met de kabouter tjes en de booze Koningin kwamen in gezelschap voor van drie dames, in de kleuren van de Nederlandsche Hag getooid, voorstellende: Hulde aan de Koningin. Een lief kereltje, als Amor gekleed, met zijne attri buten en trawanten was voor den Indiaan geen onbe kende, Uit Siberië waren drie personen overgekomen om Rustenburgs feest bij te wonen. De vroolijke vis scher, aan N. Hollands waterland doen denkende, was gevolgd door een auto uit Afrika afkomstig, waarin drie zwartjes plaats hadden genomen. Een ezel en een aap, de laatste op een fiets, schenen voor altijd vriend schap met elkander te hebben besloten. De aap had een kaart bij zich, waarop vermeld stoqd, dat hij geen yrip kaarten yqor porty Althoff uitreikte, herinnerende aan een oude grap, hier wel bekend, Bij den heer de Geus werden de verschillende perso nen peplge yeryerschingen aangeboden. Het doet mij genoegen, zeide genoemde heer, diat de commissie be sloten had hem een bezoek te brengen. Hij hoopte als coniniissig-lid alles te doen, hetgeen hij vermocht, om het feest te doen slagen. Vervolgens ging de voorzitter over tot de uitreiking der prijzen. In zijn openingsrede zeide hii o.a cia^ het hem speet dat de voorzitter van 't vorige jaar on gesteld was^ doch hij hoopte hem het' volgende jaar weer in zijn midden te zien. De eerste prijs voor de mopjat© groep werd uitge reikt aan het scheepje, de tweede aan Huisvlijt, de derde aan Sneeuwwitje, de vierdë aan Hulde aan de Koningin, de vijfde aan Amor mpt har© trawanten, de zesde aan Jan Pietersz. Kopu en de zevende aan de V olendammei'Si De uitslag der belachelijkste groepen was le De le vend sprekende menschenhoofden, 2e de vroolijke vis scher, 3e. dë auto, 4e. de geleider en zijn ezel, 5e de aap op de fiets, 6e de straatmuzikanten, 7e de waar zegster. Hierop vroeg een der commissieleden het woord, die herinnerde aan een oud versje yan phaseote yap een waarzegster die altijd' wist wat dë toekomst zou brengen. De potsierlijkste persoon behaalde als de muizen- vreugd de le prijs, dë koopvrouw de 2e, de vroolijke baker de 3e, de schoorsteenveger de 4e, de sprokkelaar- de Se en de grasmaaier de 6de. De voorzitter zegde daarop den dames en heeren dank voor hetgeen zij gedaan hadden om den optocht te doen slagen. Hij hoopte, dat in 1911 het feest nog schitterender zal zijn dan het dit jaar het geval was. Hierna volgde een woord' van dank aan allen en in 't bijzonder van den heer de Geus; voor hetgeen hij gedaan had, om het Koninginnefeest zoo luisterrijk te kunnen vieren. Vervolgens dankte d© heer van het circus de jury, wier taak verre van gemakkelijk was. Na ontbinding van den optocht namen de yolksspe^ len een aanvang. De „Hemdenraee" voor mannen boven 14 jaar, lokte een massa menschen naar het kleine Rustenburg, zoowel als het „Prijsknippen" voor dames boven 14 jaar. Het laatste nummer „het tonkruien" voor mannen boven 14 jaar, werd met evenveel aandacht gevolgd als het eerste gedeelte van het programma. De verdachte S„ uit Beverwijk, die blijft ontkennen, den strooper De G. te hebben doodgeschopt, is nu dooi de justitie, niettegenstaande dat, aangehouden, daar er tal van aanwijzingen tegen hem zijn. De aanleiding van de mishandeling is te zoeken in een twist in een gelegenheid, waar worstelen wordt ge leerd. Er waren daar worstelaars en stroopers bijeen, en bij een tusschen hen ontstaan geschil nam S. den verslagen De G. voor zijn rekening. Hij schijnt daarbij hulp te hebben gehad van zekeren J., te Wijk-aan-Duin, althans deze is vanochtend ook naar Haarlem overgebracht en na verhoor in de ge vangenis opgesloten. SNIPPERS UIT HET ITBLD. Advertentiana „Gesloten magazijn. Geopend van 9 tot 9 uur." „Te koop een mak veulen, voor alles geschikt. Astraat, 23, 3 hoog." „Brussel, volledig pension voor dames en jongs meisjes, 50 ghl. per maand, per week of per dag." Gisternacht heeft de particuliere nachtyeiligheids- dienst te Haarlem, die belast is met de bewaking der sporttentoonstelling, daar een inbreker op heeterdaad betrapt. De man was pas Donderdag uit de gevange nis ontslagen. VREESELIJK. In de gemeente Hillegom was een zes-jarig meisje in afwezigheid der ouders in den kelder gekomen en had daar een flesch jenever gevonden. Met. twee kameraadjes ging de kleine naar een afge legen plaats en met hun drieën ledigden zij bijna de beele flesch. Toen de ouders de kinderen deerlijk ziek vonden, deden zij hen door een geneesheer verzorgen, doch het eerste ,Agnes Pelleyn genaamd, stierf in vreeseli.jk lij den. De twee anderen konden gered' worden. OP HEETERDAAD BETRAPT. Te Zaandam werden in den laatsten tijd herhaalde lijk rijwielen, die onvoorzichtige eigenaars onbeheerd aan den openbaren weg lieten staan, ontvreemd, zon der dat het mocht gelukken den dader te betrappen. De politie vond het zelfs noodzakelijk het'publiek te waarschuwen geen rijwielen onbeheerd te laten. Gistermorgen echter gelukte het- de politie een Am sterdammer aan te houden op .het "oogenblik. dat hij weer een fiets had weten machtig te worden, waarmee hij zich uit de voeten wilde maken. Niet onwaarschijn lijk is hij ook de bedrijver van de in de vorige week gepleegde reeks diefstallen. ii i i i i EINDELIJK GESNAPT. Maandagmiddag zijn door de politie twee personen, waaronder G. Poecke, te Haarlemmermeer aangehou den. Ze worden verdacht verschillende diefstallen te hebben gepleegd. IN DE CEL OPGEHANGEN. Toen Maandagmorgen de gevangenbewaarder dei- gevangenis te Heerlen eten naar de gevangenis wilde gaan brengen, vond hij een dezer opgehangen aan do tralies boven de deuf. De ongelukkige had een stuk van zijn deken ge scheurd en had zich daarmede opgeknoopt. De man (een Duitscher) was op 25 dezer in arrest genomen wegens bedelarij. Hij zou gistermorgen uit geleverd' worden. Uit de papieren, die hij in zijn zak droeg, bleek, dat hij 10 jaar in de gevangenis van Duitschland had ge zeten.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2