8 T ABSNIEUW g, UIT BEUG-EX. Men verzoekt ons te melden dat Zondag a.s. bij de Ned. Herv. Gemeente geen dienst zal worden gehou den. TEGEN HET WILHELMUS. Woensdag had „Koninginnedag" te Haarlem voor de schoolkinderen een kinderfeest georganiseerd in den Hertenkamp. Tegenover den burgemeester zat de heer E. ten Broeke, hoofd der Eerste Burgerschool. Terwijl het „Wilhelmus" gezongen werd en allen op rezen en het hoofd1 ontblootten, bleef hij, bij wijze van manifestatie, zitten, wat groote verontwaardiging wek te. Door een bestuurslid van „Koninginnedag" werd het schoolhoofd een aanmerking gemaakt en werd hij gewezen op de groote onwelvoegelijklieid, om als gast mede te komen en zich dan niet naar de regelen van het huis te gedragen. De heer Ten Broeke antwoordde, dat hij den interpellant het recht moest ontzeggen iets over hem te zeggen. Men verwacht over dit optreden van het schoolhoofd een Raadsinterpellatie. („Tijd.") TEVREDEN GEVANGENE. De heer A. te Almelo was in het bezit van een wijf jesmerel, die door hem van jongsaf was opgefokt. Daar hij het dier niet wilde houden, ging hij er dezer dagen mee naar buiten en gaf het dier de vrijheid. De merel bleek daarvan echter niet gediend en bleef om den heer A. heenfladderen. Eindelijk gelukte het dezen zich uit de voeten te maken. Het duurde echter niet lang' of tot verbazing van den heer A. en zijn huisge- nooten kwam de vogel zijn vroegere tehuis opzoeken. De heer A. verjoeg het dier daarop nogmaals, maar denzelfden avond was het weer terug voor zijn vroege re kooi. De heer A. heeft het dier daarop maar weer in de kooi geplaatst. reeds uit het dak zagen slaan. Met de spuit van de school werd toen het eerst water gegeven, zoowel op de fabriek als op het huis van den heer Mulder en de school zelve. Door de politieagent le kl., Van der Biesen, werd toen de brandweer gealarmeerd. Terwijl verschillende stralen water op het vuur wer den gericht, deed de brandweer, geholpen door agenten en burgers, moeite zooveel mogelijk uit het kantoor te redden. Zij mochten er in -slagen een lessenaar naar buiten te brengen. De boeken werden hoofdzakelijk gered, dank zij het optreden van bovengenoemde personen, die met den rechercheur Van der Korst moeite deden zooveel mo gelijk uit het brandende gebouw te halen. Om 4 uur liet het zich aanzien, dat de brand' zich tot het gebouw van den heer Noack zou beperken. Het vuur plantte zich inmiddels nog maar steeds voort, ondanks het feit, dat er met 4 stralen water op werd gegeven, dat 2 stoomspuiten! op vollen druk ston den. Het bereikte het woonhuis van den heer Noack, klom langs de gordijnen verder en deed de glazen met geweld uiteenspringen. Met donderend geraas stortten stukken muren vam het gebouw ineen. EEN ZELDZAME KIP. Dat men tegenwoordig wel eens hoort van een kip die twee eieren in een etmaal legt, maar dat een kip 3 eieren legt, is zeker wel een zeldzaamheid. Dit ge beurde bij M. G. te Enkkuizen, toen hij Dinsdag bin nen 20 uur 3 eieren van een zijner kippen kreeg. BRIEVEN, DIE ZOEK RAKEN. In de „Arnh. Ct." deelt een postambtenaar mede, dat jaarlijks 4-0.000 brieven dóór onvolledig adres on- besteld blijven. Daarvan worden er slechts 2000 dooi de afzenders opgevraagd. Die overige 38.000 worden natuurlijk door de afzenders als „op de post verloren" geacht. Werkelijk teekenen deze cijfers. Wat is er toch eenvoudiger dan zijn naam en adres op iederen brief te vermeldenEen vergissing op een adres is zoo gauw gemaakt. VAN EEN „VLIEGTOCHT." Men schrijft aan de „'s-IIert. Ct." uit Heusden d.d. 31 Aug. Per bulletin werd een paar dagen geleden bekend gemaakt, dat heden alhier vliegproeven zouden wor den genomen met een1 Blériot-ééndekker. Van heinde en ver kwamen dan ook velen naar Heusden om het vliegen te zien. Op het Wil'helniinaplein was een flin ke loods gebouwd, en op het bepaalde uur verschenen de aviateurs in costuum, de jongeheeren Van Rijswijk en Engelen. De ballonhal werd' geopend, en ja, heusch een vliegmachine. Het publiek drong op om het vreemde ding- te zien. De aviateurs stegen in hun toestel. De motor werd in werking gebracht; de mu ziek speelde, maar, o wee, de machine wilde niet om hoog. Wat was het geval? Men had! een vliegmachine op treffende wijze nagemaakt. Het publiek bleef maar steeds den vreemden vogel aanstaren. Opeens een knal en. een der aviateurs viel neer. gewond. Men droeg hem weg en er werd bekend gemaakt, dat heden- nvond niet kon worden gevlogen wegens een defect aan de machine, en de verwonding, die een der avia teurs had opgeloopen. 'De saamgestroomde menigte nam de- zaak nogal van den vroolijken kant op. 't Was immers leuk verzonnen! BERENBURG OE KOEK. Een niet onaardig tooneeltje woonden we dezen zo„ nier in den hooischuur van een Friesehe boerderij bij. Het hooivolk was pas met eenige volgeladen wagens hooi thuisgekomen en nog bezig de paarden uit te spannen, toen de kloeke, guitig uitziende boerin op de deel verscheen met onder den eenen arm een flesch Berenburg en onder den anderen. een koek. Een helder gelach weerklonk bij haar verschijning en 'n oogenblik later stonden allen, het waren 4 mannen en 2 jongens om haar heen geschaard. „Nou, Berenburg of koek?" Een verward geroep van „koek", „Berenburg", klonk dooreen. Drie namen koek, 'n flink stuk, twee Beren burg; een weifelde 'n opgenblik en toen klonk 't na ïef: nou, ik sell am je mij einliks al 'n bytsje, mar 'k ha dochs Ijeaver koeke, en. hij beet gretig in 't toegereikte stuk koek. De vrouw lachend af, zeggend: voor de zomer om heb ik ze allemaal aan de koek. (De Drankstrijd). UIT WINKEL. Ter voorziening in de vacature van Vader en Moe der in het Wees- en Armenhuis alhier, zijn door het Algemeen Burgerlijk Armbestuur voorgedragen: No. 1. F. .Tsgersma en echtgenoote te Berkhout; No. 2 P. Stapel en echtgenoote te Wognum. Het getal sollicitanten bedroeg 21. UIT WARMENHUIZEN. De wensch dat het- den heer K. de Geus bij zijn 25- .'arlg-e ambtsvervulling op 1 Sept. niet aan belangstel ling zou ontbreken, is vervuld. Met vrouw en kinderen ten Raadhuize genoodigd door B. en Wwerd den jubilaris namens den Raad „wegens zeer getrouwe plichtsbetrachting" gedurende 25 jaar, een enveloppe met inhoud aangeboden. Een keurige versiering was aangebracht en allen getuigden van veel belangstelling in het feest van den' heer de Geus. Namens vele helang-stellend'e burgers werd het echtpaar een paar keurige stoelen aangeboden, een prachtig bloemstuk, henevens mede enveloppen met i nhoud. Aangedaan van vreugde over zooveel belangstelling, sprak de heer de Geus in gevoelvolle woorden zijn dank uit voor zoo veel bewijzen van waardeering. HEVIGE BRAND TE GRONINGEN. In den afgeloopen nacht1 omstreeks half drie brak een vreeselijke brand uit in de fabriek van Noack aan het Ve-rbindingskanaal te Groningen. In minder dan een oogenblik stond! alles in lichte laaie. De brandweer werd onmiddellijk gealarmeerd en was direct op het terrein aanwezig. Ook de politie was direct ter plaatse. Voordat men met het blus- sehen kon beginnen wasi alles reeds een vuurzee, aan blusschen viel niet meer te denken. Men trachtte te redden wat er te redden viel. Naar de N. Gr. Ot. uit den1 mond van een der werk lieden vernam, werden zij in hun slaap door de brand overvallen. Zij snelden naar buitenBrand, Brand, roepende. De geheele fabriek was tot aan den zolder toe met vleesehwaren gevuld, die dan ook een dankbaaT mate riaal voor den brand aanboden. De brand werd het eerst opgemerkt door de dochter van den concierge van de Rijks-Landlhouwwinter- school, de vlammen sloegen toen reeds uit het dak. Zij werd wakkei-, hoorde het knetteren van het vuur, I foongeheimen, waarvan o. m. wordt gezegd- maar dacht eerst dat het regende, 't Geluid dat Het „Alg. Hand.": De volle schouwburg gisteren- maai steeds aanhield kwam haar echter verdacht voor I avond met de honderden oud en jong, die gegierd en zij waarschuwde haar ouders, die toen de vlammen I soms gebruld hebben van het lachen, zóó, dat de° ac- De Kermis DE NEDERLANDSCHE TOONEELVER. EENIGING. Het was gisteravond een bijzonder drukke avond op de kermis en ook de schouwburgtent op de Laat heeft daarvan profijt gehad, de zaal was stampvol het is een aangename taak dit na enkele avonden van minder goed bezoek te, mogen constateeren. Op gevoerd werd „De onbekende vrouw," een drama van den bekenden Franschen blijspel-schrijver A. Bisson. De korte inhoud van dit stuk is gauw te vertellen. In het eerste- bedrijf maakt men kennis met Lucien Eleu- riot, officier van justitie, wiens vrouw er indertijd met een ander van doorgegaan ie, hem en zijn zoontje ach terlatend. Het zoontje, zijn1 vader'® eenige bron van levensgenot en levensgeluk is juist van een zware ziekte hersteld en de vader is daarom heerlijk gestemd. Plotseling staat zijn vrouw voor hem, komt berouwvol en boetedoende tot hem, maar wordt afgewezen; ook haar poging om het kind te zien, dat ook zij hartstoch telijk liefheeft, faalt. Zij wordt weggejaagd. Een oud-vriend van den1 man, die indertijd ook op Jacque line, zoo heet de vrouw, verliefd was, maar haar aan zijn vriend heeft afgestaan, brengt hem tot inkeer hij zal haar zoeken en weer hij zich in huis nemen. Het tweede bedrijf speelt twintig ja.nr later in een hotel-kamer te Bordeaux. Met een vriend van ver dacht allooi is Jaqueline uit Buenos Ayres teruggeko men als een gebroken, vrouw, moreel en lichamelijk totaal geknakt, het moeizame leven rekkend met ab sinth, aether morphine e. d. De „vriend," vernemend dat zij indertijd een bruidschat had van 1-20.000 francs tracht, met behulp van anderen, chantage te piegen op den, officier van justitie van destijds, thans een zeer hooggeplaatst rechterlijk ambtenaar. Zij weigert haar medewerking, zij wil, terwille van haar zoon, den rust van den vader, dien zij haat, niet storen. In een hier over ontstanen twist schiet zij den vriend dood. In het derde bedrijf vernemen we, dat het jongetje, man geworden, haar als toegevoegd verdediger zal bijstaan. Zijn vader, overgekomen om het éerste pleidooi van zijn zoon te hooren, verneemt, dat zijn vrouw nog in leven is en in benarde omstandigheden verkeert. Dat de moordenares zijn vrouw is, is hem evenmin bekend als haar 't feit, dat zij door haar eigen zoon verdedigd' wordt. Zij heeft- geweigerd eenige motiveering van haar daad en eenige opheldering om trent haar persoon te geven. Zij ie- „de onbekende vrouw." Het vierde bedrijf speelt in de rechtzaal. De wezen looze vrouw herkent haar man, verneemt wie haar ver dediger is; zij begint te spreken, zegt dat zij den moord beging om een geliefd persoon groot verdriet te besparen. In deze aanduiding vindt de jonge ad voeaat een prachtig motief voor een schitterend ple-i dooi, waarin hij onbewust zijn eigen moeder, die be rouw en groote kinderliefde had getoond, verheerlijkt en zijn vader als een liefdeloos hardvochtig rnan gee selt. De jury, getroffen door deze verdediging, spreekt liet „onschuldig" uit. De vrouw wordt onmiddellijk in vrijheid' gesteld, maar de emotie van dit oogenblik is te groot, het gesloopte lichaam kon niet langer weer stand bieden. Enkele minuten later sterft zij, nadat zij van haar zoon, door zijn vader ingelicht, nog heeft mogen vernemen, dat deze dag de gelukkigste van zijn leven is, en nadat zij toegestaan heeft ook nog den vader te ontvangen de dood verhindert haar met dezen te spreken' en hem te vergeven. De eerste beide bedrijven van dit drama zijn verre weg het best, het derde zakt aanmerkelijk en is aan het slot zeer onwezenlijk, terwijl het laatste bedrijf zeer langgerekt is en tal van storende bijkomstighe den bevat. Telkens en telkens1 weer treft men allerlei bijzaken, aan, die de aandacht van de hoofdzaak af trekken het is alsof de schrijver de fout bij de com positie (n.l. dat men aan het einde van het derde be drijf de afloop al weet') wil bemantelen. Het dwaze ge doe op de publieke tribune van de rechtzaal (dat geen president van het hof zou dulden), het holle requisi toir van den advocaat-generaal leiden slechts af, ma ken den toeschouwer kriebelig, terwijl ook andere too- neeltjes (o.a. dat van den gewezen officier van justitie met de zaakwaarnemers) zoo onmogelijk zijn, dat men telkens het irreëele van het geval voelt. Afgezien van de-ze opmerkingen, heeft het stuk de verdienste, dat het een paar talentvolle acteurs de ge legenheid biedt zich geheel te geven. En dan moet in de eerste plaats mevr. v. d. Horst v. d. Lugt Mel- sert genoemd worden die van het oogenblik waarop zij met haar door tranen verstikte stem de eerste ontroe ring bracht tot aan de aangrijpende stervensscène toe het lot van de deerniswekkende vrouw uitnemend weer gaf. Den heer Bron was de rol van echtgenoot iets te zwaar, hetgeen vooral bleek in de scène met zijn vrouw, die hij wegjaagt en in het slottooneel. Daaren tegen muntte hij bijzonder uit in het gesprek met zijn vriend en dat met zijn zoon. De heer Gilhuis bewees door zijn vertolking van den advocaat, dat hij het bij dit gezelschap reeds tot aanzienlijke hoogte heeft ge bracht. De heer Ternooy Apèl, de heer van Warmeloo, de heer Erfmann, mevr. de BoerVan Rijk. zij allen verdienen een zeer eervolle vermelding. Indien het stuk dan ook gisteravond' groot succes gehad heeft, indien er soms gelachen, maar meer nog gehuild en genoven en gesnoten werd, dan is dat ons inziens alleen toe te schrijven aan de uitstekende be zetting van het stuk, welke de Ned. Tooneelvereeni- ging weer eens in haar kracht doet zien. Zondagavond wordt dit drama nogmaals gespeeld. Morgenavond gaat een alleraardigst blijspel: Tele- teurs even moesten ophouden voor een goed begin. „Opr. Haarl. Ot." (Frans Coenen Jr.)Het is waarlijk vaak zeer koddig en de zaal daverde van den lach, gisteravond bij al dien liocus-pocus.... een ie gelijk der medespelers gaf zijn opgewekt spel en zijn komische kracht tot bovengemeld zegenrijk resultaat. En daar wij veel gelachen hebben voegt het ons dank baar te zijn. Het „Nieuwsbl. v. Ned.": Wie eens een avond har telijk lachen wil, ga telefoongeheimen zien. Het „U tr. Prov. Sted. Dagblad"Gelachen hebben wij om al die dolligheden dat het daverde. Dit stuk is een van de aardigste die in langen tijd vertoond zijn. En suces had de klucht- kolossaal. Zoo'n lach- avond doet den mensch toch weer eens goed. Uitste kend werd er gespeeld. De „N. Gron. Ct.": Als- het waar is dat lachen ge zond is en dat moet wel, dan was dit stuk gezondheid met lepels. Er is den gansehen avond, er is onophou delijk gelachen. IN DE HARMONIE gaf het gezelschap „Stoel en Spree" gisteravond Nick Garter, de koning der detectives-. De titel reeds- doet vermoeden, dat dit stuk, door den heer M. Spree be werkt, geheel in het genre van het gezelschap is, wat dan ook inderdaad bleek. Nick Carter is een echt ker- misstuk, zooals Spree er zoovele op zijn repertoire heeft; het werd gisteravond met succes opgevoerd, niettegenstaande de zaal maar matig bezet- was. Nick Carter, een beroemd detective, de schrik der misdadigers van Nieuw-York wordt door den inspec teur van politie Clusky verzocht zijn hulp te verleenen om Jack Meadows, een bankdirecteur, die met een groote som ontvlucht is, te arresteeren. Nick Carter belooft den inspect, hem niet alleen den bankdirecteur, maar ook zijn helpers, Morris Carruthers, de berucht ste misdadiger van Nieuw-York en diens geliefde Inez Navarro in handen te spelen wat hem natuurlijk gelukt. Zijn tegenstanders hebben 't evenwel, nadat hij de schoone Inez geweigerd' heeft zich te laten om- koopen, op zijn leven gemunt. Meermalen zweefde dan ook gisteravond het leyen van Nick Carter aan een zijden draadje men werpt- hem in een afgesloten kelder, het huis wordt boven hem in brand gestoken, men grijpt hem aan om hem in de Hudson-rivier te werpen, er wordt een bom onder een sofa, waarop hij gebonden ligt, neergelegd maar telkens weet hij 't zij door eigen vindingrijkheid, 't zij door de hulp van zijn trouwe collega's Chick en Patsy aan het levensge vaar te ontsnappen en aan het eindö van het 7de tafe reel zien we hem dan ook nog in levenden lijve met zijn getrouwe Patsy Chick is in het 5de tafereel op het veld van epr gesneuveld als overwinnaar van mr. Carruthers, den gehrije van Nieuw-York en Inez Navarro. De heer Spree, was als altijd goed op dreef en een echte detective, behoedzaam, vlug en vindingrijk, altijd goed gewapend en steed® eeni reyolyep in dé- hand, die hij zich dan niet ontzag meermalen af te schieten, evenmin als zijn tegenstander Morris Carruthers (de heer A. Verhagen). De zaal daverde zoo nu en dan van de schoten. Veel succes had mevrouw M. BigotEggers, die de rol van tweelingzusters vervulde, die van Inez Navar ro en mevrouw Darmen Menasto, die echter één en de zelfde persoon bleek te rijn Pjtstekend wist zij de hartstochtelijke, haatdragende vrouw pij tp beelden wanneer zij onder de misdadigers verkeerde ,ep de ze dige, liefhebbende echtgenoote, wanneer zij Ui het huis van haar man was. Een hartelijk applaus viel haar, evenals de andere hoofdpersonen, meermalen ten deel. Na elk bedrijf moest eenige keeren „gehaald' worden. Het publiek leefde mee met Nick Carter, deelde in zijn triomfen, voelde angst als de dood hem bedreigde éénmaal hoorde we zelfs een gilletje, toen de koning der detectives in ,een afgrond zou wor den gestort, 't Beste bewijs voor hét succes yan de spelers. IN DILIGENTIA. Wanneer we in een kermisweek biljetten zien waar op „hedenavond een nieuw programma", dan leerde de ondervinding- dikwijls dat dit enu ongepaste reclame makerij was, omdat zou blijken dat niét wfivd gegeven, wat in- de reclame werd jbéloofd. Het gezelschap van Henry Straus in Diligentia heeft echter gisteravond gegeven wat het beloofde n.l. een zoo goed als gehegl i;iieuw programma waarvan d(e uitvoering pop jeder bevredigde en voor zoover in de zaal gehoord werd, yeler verwachting overtrof. Les 4 Alexis, de 4 kranige man-pen die op zoo vrije losse wijze hunne acrobatische kunstverrichtingen en hun kracht toonden verwieryen zeer veel bijval, dgt ook niet minder het geval was met het aardige suppe trio, de instrumental virtnosen, die als plstennierg-pjj- pers, waarlijk «uivere muziek ten gehoore brachten zoowel als op de xeiyphons. De nieuwe coupletten van Soesman en Swaaf deden dp fcoewel niet stampvolle doch goed gevulde zaal dikwijls in pep uitbundig ge lach uitbarsten. Mevr. Louise Eleuron, een echte Alkmaarsche be kende, wist met haar gojntijds wel wat al te sterk naar Parfum riekende coupletten, oudergewoonte veel ap plaus te verwerven, hoewel zij wat zij opk deed we hoorden dat zij er zelfs- boos om werd moest onder vinden dat het Alkmaarsche publiek, al is het ook op de kermis, er niet zoo gauw is toe te brengen! mee te zingen, mee te zwaaien, al betreft het ook een dood eenvoudig' onschuldig refreintje, Hugo's fata morgana lokte- gelijk vorige avonden dikwijls de uitroepen van hê-wat mooi, och och hoe is 't mogelijk, uit, bewijzen van tevredenheid' en verwon dering. De. heer Albert Bol, met zijn nieuwe voordrachten en niet minder de heer Charles Clack de kabel-volti- geur, oogstten een warm applaus, oorverdoovend werd dit toen de heer T. P. C. Bigot namens vele Alkmaar sche vrienden, laatstgenoemden, den heer Clack, een prachtigen krans aan mocht bieden, daarbij den wensch uitende dat dp heer .Clack nog vele jaren in het gezelschap van den heer Strous de- Alkmaarsche ker mis zou bezoeken. „Lmile heeft het gedaan" was ter vervanging van de Pijp" nu als- nas-tukje gekozen. Was de Pijp aar dig, „Emile heeft het gedaan" vonden we veel aardi ger. t Is bombast, maar het vrije losse spel, de aar dige samenloop van omstandigheden doet liet publiek lachen, ja barsten van lachen, van 't- begin tot 't ein de. Het is een waar succe3. Kortom, in Diligentia is een best gezelschap dat eivolle zalen verdient, en door de stille-veelzeggende reclame van de zijde van het publiek dat er gister avond was, het zeker ook wel zal krijgen. De matinée van hedenmiddag was- uitstekend be zocht en gelijk gisterenavond1 amuseerden de aanwezi gen zich best hartelijk werd er gelachen en geap plaudisseerd. HET CIRCUS-CORTY ALTHOFF. Gisteravond was het circus weer stampvol en toonde het publiek zich buitengewoon dankbaar. Voor de mid dagvoorstelling had de directeur heden de verschillende Alkmaarsche weezen geïnviteerd. IN DE CAFé's. Nu de drukste dagen van de kermis zijn aangebro ken en velen van buiten naar hier komen om een of meer avonden gezellig door te brengen, verwijzen we nog even naar ons resumé over dat wat er op de ker mis alzoo te zien en te hooren is. Naast de verschillende tenten waarvan de reclame maker u genoegzaam met den inhoud van hetgeen daar te aanschouwen is, bekend, maakt, noemen we de velschillende cafe-chantants, de duo- en trio-gezel schappen en wat niet meer. Zoo trekt het gezelschap van den heer van Twisk in het Wapen van Haarlem de geheele week veel publiek en niet ten onrechte. Loopt men en voorbij, dan kan mc-n de inzittenden immers hooren schateren van 't lachen zoo is het ook hij den heer Nettenbreijer in 't Koning Willemshuis, waar genoten wordt in den waren zin. Het gezelschapde Groot maakt een zeer gunstigen indruk en verdient waarlijk belangstelling Bij den heer Mooij in 't. Gulden Vlies is 't ocA steeds vol, de indruk die. het gezelschap Zaterdag en Zondag maakte blijft gehandhaafd, 't is er net, gezel lig, ruim en frisch. Bij Koopman in 't Maastrichtsbh Bierhuis, bij Groet op t Hof, bij Breed op de La-at, overal kan men zich amuseeren en vanaf morgen, Zaterdag, zal men we zeiden dit reeds ook bij Peperkamp op de Breed- straat kunnen dansen en lachen. Tn café Lievendag van de Wed. Van Tellingen treedt iederen avond een gezelschap met succes op, DE KAARTJES-OPKOOPERIJ. Vanmorgen zijn wij een tijd lang getuige geweest van den kaartenverkoop aan het circus. Even voor tien verzocht de heer Corty Althoff ons de kaarten hoekjes na te gaan, om te kunnen constateeren, dat het personeel niet aan opkoopers leverde. Wij zagen slechts twee boekjes aangebroken, waar 11 eerste en 19 tweederangskaarten ontbraken de directeur helderde ons op, dat hij zelf deze kaarten had ge geven aan eenige autoriteiten, die hij met name noemde en aan een ander, wiens naam hij ons even min verzweeg. Niemand zal er iets op kunnen aanmerken, dat de diiecteur van de zooveel duizend kaarten er een dertig tal reserveert voor eenige privé-personen, wien hij hier mede een genoegen kan doen. En verder weigerde hij pei tinent kaarten te verkoopen aan menschep, die gistel en voor detent kaarten hadden aangeboden. „U is opkooper, p gaat maar weg, u krijgt geen enkej kaartje van my". Ook wilde hjj aanvankelijk niet nicer dan twee en drie kaartjes aan één persoon verkoopen. Wij hebben hem er toen op gewezen, dat ons dit niet verstandig en niet juist leek. Dat opkoopers kaartjes nemen kkn hij niet voorkomen en dat mag men o. i. ook niet van hem vergen als het publiek de zekerheid heeft, dat de opkoopers niet doorj omkooperij van het personeel den voorrang hebben, moet het publiek zich daarmede tevreden stellen. Ook is er o. i. niets tegen, dat een persoon meer dan drie kaarten koopt. Wij hebben den heer Alt hoff oqk dit gezegd, hetgeep tengevolge had daj; hij tendeele hieraan toegaf, maar ons tevens verzocht, hiervan melding te maken in de courant - wat wij bij dezen doejj, He directeur wou eigenlijk niets liever, dan de opkoopers van zijn terrein verjagen „ik heb liever dat ik vanavond voor een leeg circus speel, dan dat de menschen meenen, dat ik bij die „sehweinerei" betrokken ben' zeide hij. Men ziet het de heer Althoff is van goeden wille. Dit bleek ook uit het feit, dat hij de regeling vóór het bureau geheel over liet aan de politie, welke deze gelegenheid te baat pain. pin dep Alkmaarders queue maken te leeren. IN GOEDEN DÓEN GEWEEST Vóór het „Betooverde Slot" vindt men een oud man neke, met tal van amuletten aan den horlogeketting. Misschien kent men den man, als men hem eens goed aankijkt.. Misschien doemt er, lezer, een jeugdherin nering' yoor U op, indien, ge hem nauwlettend gade slaat, doen rijn trekken U denken aan een slanken jongeman, met hooge" kaplaarzen en prachtigen, rijkbe- tresden rooden jagersyok, die als kind U in Verrukking bracht met zijn groote Russische ha-zenwindhondém pit beide langharige beren, die u 's daags geheel vervul deu en 's nachts zoo g-riezelig deden droomen. Wij moésten vanochtend, toen we hem zagen, denken aan het proces, waarin de Russische hofjager in het vreem de land, welks- taal hij toen nog niet kende, werd ge wikkeld met zijn impressario, en waarbij de beren ten slotte figuurlijk werden opgegeten, en voorts moesten we denken aan den tegenspoed van den man dié bij zijn rondtrekken steeds dieper zakte ip dep poel vap menschel ijke ellende, op een kléin kermisje door boerenjongens werd gekorven, daarna langèjt tijd in de stad, waai' hij zijn heren had verloren/in het ziekenhuis moest yerto-eyen Thans is hij oud, te veel gebroken om nog te kunnen dres-seerep. Aan het betooverde slot is hij thans ver bonden. mpt een salarisje, dat afhangt yap de ent- vangsten. Misschien wil de welwillende Jezer, die nog. eens naar den gewezen „KaJserl. Hofjager" Choda schewitz gaat kijken, ertoe bijdragen, om de ontvang- sten te verhoogen! BENOEMD. Onze oud-Stadgenoot B. Helleman, thans leeraar aan de Ambachtsschool te Venloo, is'benoemd tot Di recteur der Avondschool te Vlaai-dingen. PREDIKBEURTEN, 4 September 1910. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal, bediening vau den H. Doop. Avond 6 uur, Ds. Kloosterman, Ileid. Cat. Zondag 25, Kapel, 10 uur, Ds. Vinke, Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, geen dienst, Doopsgez. Kerk, 10 uur, geen dienst. Rem.-Geref. Kerk, 10 uur, Ds. de Regt. Gereform. Kerk. Voormiddag 10 uur, Ds. Wechge- iï ,ÓVon;! 6 uur> Ds' Wechgelaer, Cat. Zondag 3. Chr. Ger. Genu Gebouw „Rehoboth", Koningsweg, uur en avond 6 uur, godsdienstoefening. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 4 uur, godsdienst- oefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatgte dagen kleme zaal Harmonie, 5 uur. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83, Maan dagavond 81/2 uur, vergadering van de Jongelings- vereeniging „Paulus". Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 8 /2 tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- hngsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 1G jaar. Zondagmiddag van 4 tot 5x/2 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Tirno- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Dr. Lindeboom. Herv. Gem. te Egmondbinnen, 9l/2 uur, Ds. H. W. Bosch. Herv. Gem. te Oterleek, 91 g uur, geen dienst we gens vacature te Schermerhorm Herv. Gem, te Priehuizen, 9l/2 pur, Ds. J. J. van Meurs. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, geen dienst, Herv. Gem. te de Rijp, 10 uur, Ds. Kater. Doopsgez. Gem,, 31 Aug., 10 uur, Ds. Fopma. Herv. Gem. te Stompetoren, 9'/2 uur, geen dienst. Herv. Gem. te Schermerhorn, 's nam. 2 uur, Ds. Werner van Stompetoren, huwelijksinzegening. Geref. Kerk, preeklezen. i

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2