STADSNIEUWS. De zoo goed als gereed' zijnde versieringen in de achterwijken, versieringen, aangebracht door de kleine burgers met eigen geld -en eigen werkkracht, regende^ weg, jammer voor dé bewoners, die toch ook zoo g-raag haddien willen) meedoen en wie® werk reeds veel be langstelling trok. Beklaagde was den 14en Augustus te An dijk aange komen, toen bij de meeste mensehen de lichten al uit waren. Ilij was toen cte woning van Stolp binnengegaan, •denkende dat het een schuur was met het doel er te slapen. Hij vond bij da deur, die hij binnenkwam een andere deur. Bij opening daarvan bleken er klearen in te zitten welke hij wegnam. Vervolgens- ging hij naar een andere kamer en ook daar ontvreemdde hij de op tafel liggende goederen. Wouter Stolp te Andijk herkende de ontvreemde voorwerpen als de zijne en verklaarde aan beklaagde geen toestemming te hebben gegeven zijn woning bin nen te treden en de goederen mee te nemen. Ook de knecht van Stolp, Klaas Wagemaker, gaf een dergelijke verklaring. De eisch was een gevangenisstraf van 9 maanden De toegevoegde verdediger, mr. P. A. Offers, ver klaarde dat beklaagde den diefstal had gepleegd uit broodgebrek om in de gevangenis te komen, en bij achtte zich daarom van de verdediging ontslagen. MELKVERVALSCHING. Jan S. te Westerblokker, arbeider, was ten laste gelegd' dat hij als melkrijder van de melkfabriek te Hoorn de aan zijn zorg toevertrouwde melk verschei dene malen had vervalscht, ten einde zijne ontvang sten te vermeerderen, waarom hij de betaalstaten ver- va Isehte. Beklaagde bekende, zeide niet geregeld! de melk te hebben vervalscht, doch wel herhaialdelijk. Nooit had hij hiervan kennis gegeven aan de fabriek. Hij verklaarde daarna hoe hij de vervalsching der melk en die der administratie pleegde en dat zijn knecht hem meer dan eens gewaarschuwd had het niet te doen. De in deze zaak gehoorde getuigen, P. A. A. Ooms, directeur, D. Nes, controleur, G. Boldingh, boekhou der en D. Hartog, bediende aan de melkfabriek, allen te Hoorn en G. Beemsterboer te Schellinkliout, J. Ap pel, landman te Zwaag en J. Hetseü, landbouwer te Wervershoof, legden allen breedvoerige verklaringen at ia verband met deze zaak. Na het getuigenverhoor zeide de voorzitter den be klaagde dat hij dag in dag uit gedurende een geheelen tijd de fahriek had -bestolen' vo'or pl. m. 40 liter melk en om dit niet te doen ontdekken, had1 hij valschheid in geschrifte gepleegd. De officier van justitie begon zijn requisitoir met er op te wijzen dat de administratie der fab'riek zeer goed' in orde is, toch was er malar een pint-boerenman vsor noodig om de controle, die in de administratie iigt opgesloten, geheel te niet te doen. Spr. achtte het bewijs volkomen geleverd! en wees '-1 °P dat de valschheid in geschrifte nadeel voor de fabriek heeft- opgeleverd, daar anders d'e vervalsching spoediger was ontdekt. Verder bracht hij onder de aandacht dat beklaagde een groot sanitair misdrijf had gepleegd en eischte ten slotte een gevangenisstraf van 6 maanden. (Wordt vervolgd). Gemengd ntenws. UIT HEER HUGOWAARD. Gisteravond vergaderde in „De Hengstman" alhier de vereeniging „Nieuw Leven". Door de zeer ongun stige weersgesteldheid was de opkomst gering, wat vooral te betreuren was niet het oog op het voorstel Opzegging van het lidmaatschap voor den tuinbouwraad. Na opening der vergadering en lezing der notulen kwam een aantal ingekomen stukken aan de orde, welke voor hot meerendeel voor kennisgeving werden aangenomen. Met het eoncept-adres aan H. M. de Ko ningin, betreffende de stichting van een Tuinbouwschool, kon zich de vergadering vereenigen, terwijl geen be zwaar werd gemaakt bij te dragen in de voorloopige kosten door de commissie gemaakt. Eenige rapporten en Verslagen werden ter lezing verstrekt. De voorzitter brengt verslag uit van gehouden ver gaderingen met de besturen van Zustervereenigingen, terwijl door den heer P. Wonder Pz. verslag werd uitgebracht naar het onderzoek der teelt van zilveruien en het betrekken van zaad daarvoor in andere deelen van ons land. Naar aanleiding van dit onderzoek werd besloten in vereeniging met Waarland coöperatief zilveruien- zaad te betrekken. Aan de besturen der beide ver- eenigingen werd opgedragen deze zaak verder af te wikkelen. Aangezien de secretaris de vorige vergadering niet aunwezig was, werd thans door hem jaarverslag uit gebracht. Hieruit stippen we het volgende aanGewezen werd er op, dat de nfslagmarkt der vereeniging haar tien jarig bestaan mocht herdenkenwij mogen daarbij nut vreugde eonstateeren, dat onze markt steeds meer b'ijkt te zijn, een zeer groot belang voor onze leden met onze markt neemt ook onze vereeniging steeds in fc'.oe' t' was het ledental aanvankelijk gering, steeds stijgende is het geklommen tot ongeveer 600. Ook financieel staat onze vereeniging tamelijk sterk. Eenige veranderingen hadden plaats in het bestuur; de be stuursvergaderingen werden tamelijk trouw bezocht, wat echter, jammer genoeg, niet kan worden gezegd van de algemeene vergaderingen. Wat meer belang stelling van de zijde der leden zou zeker niet mis plaatst zijn Door het bestuur werd van de Directie der Holland- sche Spoorweg-Maatschappij weer verkregen, dat de aardappelen per speciaaltrein werden vervoerd, wat zeer in het belang der markt moet worden geacht te zijn. Voorts werd gewezen op de overname van een vei lingsgebouw met afmijntoestel en de afschaffing van een automatischen afslager. Voor zilveruien en drie lingen werden maten vastgesteld, wat een gezonden handel in dit product ongetwijfeld heeft bevorderd. In den afgeloopen jaarkring heeft men zich nog neti stipt gehouden bjj onderhandsehen verkoop betaling te bedingen over het kantoor der vereeniging, wat toeh noodzakelijk is, om ons betaalkantoor staande te houden. Met den wensch, dat het verslag over 1910 niet minder gunstig moge zijn, dan het nu uitge brachte, eindigt de heer Wonder, dien onder applaus der vergadering daarvoor een woord van dank wordt toegebracht. Naar aanleiding van het voorstel, opzegging van het lidmaatschap voor den Tuinbouwraad, ontstaat een tamelijk langdurige discussie, waarhij eenerzijds wordt gewezen op verschillende zaken door den Tuinbouw raad ter hand genomen, anderzijds de meening wordt verkondigd, dat hij weinig uitricht in het belang der bouwers. Bij schriftelijke stemming wordt met 9 tegen 8 stemmen besloten het lidmaatschap op te zeggen, welk besluit door den Voorzitter ten zeerste wordt betreurd. Nog wordt meegedeeld, dat contract formulieren op aanvraag te bekomen zijn, waarna de vergadering wordt gesloten. 'houding over het onderwerp „Aanwending van kunst mest," Naar aanleiding dezer lezing is besloten om bij een drietal leden der afdeeling proef veldjes te doen aan leggen, onder controle der Ai'deelinig, en de resultaten er van nauwkeurig op te nemen. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren H. Zee-man en C. Kramer Glijnis, aan welken laatste kennis van zijne benoeming zal worden gegeven. De heer D. Huijser van Reenen werd als secretaris-phn- nirigmeester herkozen. Tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering der Maatschappij te Hoorn te houden) werd benoemd de heer D. de Beer, plaatsvervanger de heer D. Huij ser van Reenen en als afgevaardigde naar de verga dering van Hollands Noorderkwartier de 'heer Jb. de Boer, als plaatsvervanger de heer H. Zeeman. Door den 'heer Jb. de Boer werd een voorstel ge daan om aan den Gemeenteraad van Alkmaar het ver- zoek te doen tot verplaatsing dier varkensmarkt; dit voorstel werd aangenomen en zal dus- vanwege de afd. een adres aan) den Raad der Gemeente Alkmaar wor den gericht. Na, de gewone plichtplegingen werd vergadering na rondvraagt gesloten. de ONTPLOFFING DOOR ONVOORZICHTIGHEID. Te Rozendaal waren Maandag eenige werklieden bezig een carbied-reservoir van een schouwburg tent te verplaatsen en haddeni het toestel gedeeltelijk uit el kaar genomen. Een der werklieden beging de onvoor zichtigheid een sigaret aan te steken, waarop een he vige ontploffing volgde en de werklieden M. van Zun dert en Adr. Mol ernstig gebrand! werden. Vooral de eerste heeft hevige wonden aan gelaat, hoofd, hals handen opgeloopen. UIT SCHOORL. Als voorbeeld van reusachtigen plantengroei worden medegedeeld, dat alhier in den tuin van heer 8. den Das Jz. alhier twee pompoenen zijn trptd, respectievelijk van 164 en 161 cM. omtrek eau gewicht van 67 en 60 halve K.G. kan den ge en FABRIKANT-DIENSTPLICHTIGE. De heer L. van Omme te Wagendngen heeft vergun ning gekregen zijn militieplichten te Ede te volbren gen, in plaats van te Utrecht, Daar hij aldus de gele genheid heeft zijn sigarenfabriek te blijven leiden, de voorgenomen uitsluiting van het personeel der fa briek niet doorgegaan). EEN AANVARING. De torpedobooten) G 5 en G 6 zijn Maandaigvoormid- dag bij het proefstoomen op het Haringvliet met volle kracht tegen elkaar gevaren; de voorsteven van de perste was zwaar ontzet, de andere kreeg een groot gat in den romp. Ze kondén drijvende gehouden wor den en met behulp van de G 7 kwamen ze in) de Koop- vaardijhaven te Hellevoet-sluis. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. NAATJE ALS LANTAARNPAAL. De Dam zal tijdens het bezoek van koning Albert en koningin Elisabeth van België electrisch verlicht worden), en Publieke Werken heeft het, ter bereiking van dat doel, oorbaar geacht, het Eendirachtsbeeld, veelgesmaad' en vervallen, maar nochtans historisch monument, als lantaarnpaal te gebruiken. Gistermorgen- hebben de electriciens der gemeente een ijzeren band geslagen om de voeten van Naatje, en uit dien band steken vier armen naar voren, ophang- punten voor de electrisehe ballons. EEN AANHOUDING. De Maandagavond! in een der groote hotels te 's-Gravenhage gearresteerde vreemdeling blijkt van Hongaarsche nationaliteit te zijn; hij noemt zich graaf La Ramee. De op he mgevonden papieren dra gen ook dien -naam. De Duitsche politie vermoedt echter dat hij geen aanspraak heeft op dien adellijken titel. Hij is 25 jaar en woonde met zijn jonge vrouw reeds zes weken in het hotel. Kort na' zijn huwelijk met deze dame van werkelijk adellijke familie stelde hij zich met tusschenpersonen in betrekking om een voorschot te krijgen op de erfenis van zijn schoonmoe der. Een geldagent wist bij een notaris 50.000 mark •los te krijgen op een accept, dat mede werd1 geteekend door „De oude gravin," die in rouwgewaad voor den notaris verscheen en die de maitres-se van- den geld agent schijnt geweest te zijn. Met de 50.000 mark ging ,de gravin" op den loop, gevolgd1 door den geldagent. De pseudo-graaf La Ramee beweert van deze ge- heele opdichtingsaffaire niets te weten. De Duitsche •regeering vraagt de uitlevering. Gisterochtend is feeds een Duitsche- politiecommissaris aangekomen die den verdachte een) voorloopig verhoor heeft afge nomen). INBRAAK. Door middel van braak heeft men zich gisternacht toegang weten te verschaffen tot de kruideniersafdee- ling van de „Voorwaarts," socialistische coöperatie, gevestigd' aan de Gedempte Slaak te Rotterdam. Uit ,een geldkistje, dat in de toonbanklade stond, is 500 aan bankpapier en specie ontvreemd. SNIPPERS UIT IIET HBLD. Advertentie uit het Leeuw. Nieuwsblad: „Heden werd' in onze slachtplaats onder toezicht geslacht, het. zeer mooie en volkomen gezonde rijpaard van den HoogEdelGestrenge Heer De Wolf, Kolonel jv.h. 9e reg. inf. Dit prachtige dier zal morgen in onzen winkel ter bezichtiging hangen. De prijzen als bekend! (17V2, 20 de Lappen; Roaetbief 25, Bief stuk 271/2). Profiteert!!!" Vaarwel, arme krijgsmakker! Een stucadoor vermeldt op zijn winkelruit: „Goedkoopste adres voor s-nelwitten in alle kleuren." Op een) uithangbord van een plattelandskappei tevens tapper: „Bok en Barbier." Gelezen op een bord, geplaatst aan het Tolpad achter de Rustenburgerstraat: ,-Kijkterijn voor de vliegmasjiene, entre 10 cent,' VLIEGWEER TE AMSTERDAM. Het eerste, wat Olieslagers; doet als hij op het tc-r- UIT STOMPETOREN. Gisteren is door de Afd. Schenmeer der Hollandscbe Maatschappij van Landbouw eene vergadering gehou den, waarin door den heer Hulst eene lezing wc-rd ge- rein komt, is een dikke post in ontvangst nemen, die hem overal door vrienden en) bewonderaars wordt na gezonden. Uit Zwolle, waar hij zooveel triomfen vier de, is er een heele stapel; vrienden, maar meer nog vriendinnen, huldigen hem in pro^t en in rijm. Tot vermaak van allen, die in den hangar aanwezig' waren, las hij gisteren het volgende gedicht- voor, dat hem bereikte: Jantje, Jantje, wees voorzichtig, Op uw stoute adelaarsvlucht, Luistervol stijgt gij naar boven In de ruime, zuivere lucht. Elk volgt u met zijn oogen! Staart u vol bewondering aan, Luide klinkt het jubelend' juichen Als gij weerkeert op de baan. Grootsch toch zijini de zware tochten! En ik bied! den wensch u aan Reis nog vaak door 't schoone luchtruim Staar nog jaren op uw 'baanl Door het slechte weder kon gisteren niet gevlogen worden. Olieslagers was- evenwel van plan, heden, den laatste® dag reeds om 10 uur te gaan Vliegen. Olieslagers deelde aan de Tel. het -een en ander- van zijn plannen mede. Hij blijft voorloopig nog vlie gen, maar in 1912 begint hij met het fabriceeren van vliegmachines. Hij heeft verschillende uitvindingen gedaan, die hij dan tevens aan dëiv man hoopt te bren gen. EEN ÜRKER SOHOKKËR VERGAAN. Op rapport van den kapitein der havensleepboot, dat voor de viisscheréhaiven' te Scheveningen een schokker was omgeslagen, voer gisteravond' de motor reddingboot uit, doch vond nia een uur rondvaren noch schokker noch opvarenden. Later spoelde wrak hout- aan met het merk U. K. 72, dat deze schokker droeg. Zij had vier menschen aan boord. De lijken van de twee knechts en' een jóngen zijn hedenochtend aangespoeld. Dat van den schipper nog niet. DE LANDBOUWFEESTEN TE HOORN. Regen, regen ,en nog eens regen, w-a^ het Dinsdag avond en daardoor was het in Hoorn en voor Hoorn treurig gesteld. Was het- nu nog eens een enkel regenbuitje geweest- me® zou zich er mee getroost hébben, doch nu zulk een zware regen, uren-lang-, 't was voor de stad om moedeloos onder te worden. Ergens anders haalde men die versiering in, en- zoo was het bijna overal, men kcln het reeds begonnen werk niet afmaken. Het tentoonstellingsterrein eischt-e ook nog hare afwerking; het- was eir bijzonder druk, de inzendingen kwamen in bij tientallen dn men kon er bijna) niet wer ken door het nat. Het Doelenplein stond blank, kortom het was een toestand om deni bijl er maar bij neer te gooien. Niets restte dap te wachten tot den volgendein dag, en he den-, Woensdagmorgen, riep nien elkander al „droog" toe in bed. Dei lucht w-as wel dik en zwaar, maar 't was droog. Er waren nu handen te kopt in de stad en op het terrein, „we zullen maar hopen" zegt er een, „maaT we hebben er een zwaar hoofd in, als de wind zoo en zus," doch zooals gezegd 't is droog -en we be geven' ons daarom naar het terrein, waar wé dank zij de bereidwilligheid van d!e commissie, meer in' 't bij zonder van den secretaris, den heer W. Balk en zijn assistent, den heer J. Sijp, reeds vroeg werden toege laten om een rondgang te maken. Aan den Westersingel li'gt het ruime terrein, dat aan' vier zijden' toegang geeft. Vanaf den Singel dit terrein opgaande, treffen we linkjs een ruime fietsen bergplaats en W. C.'s. Daarnaast ja de restauratie tent, gepacht dop® de heerqn Gebroeders Vermeulen te Woerden -en Waddinxveenmen zit er ruim en voor eventuee-len regen' goed' beschut, ongetwijfeld zullen velen moe van het werken want voor de regeling® commissie is er véél te werken of moe van 't kijken, want voor de bezoekers is er veel te kijken, van deze gelegenheid toit. rusten, die- u daartoe uitlokt, gebruik maken. Voortgaande zien we een supplement van het hoofd, gebouw, waarin de afdeeling groente is geborgen, deze afdeeling was n.l. zóó groot, dat, 'hoewel ze reeds met ongeveer 50 M. stand was verlengd, nog iniet voldeed. B e komen zoo het Hoofdgebouw in, waar niet een „Welkom" maar een' „Verboden1 te rooken" den manne lijken bezoekers een beleefde wenk geeft. Het is in 'dit Hoofdgebouw nog zóó druk, dat we de menschen niet in den weg willen loopen en een be schrijving daai-van tot morgen zullen laten wachten, alleen de „Wetenschappelijke afdeeliing" is gereed en een ieder zal verwonderd zijn1 over dat, wat men aan den t'heoretischen landbouw, veeteelt en zuivelberei ding doet. De Rijksserum-inrichting te Rotterdam, het Rijkslandbouwproefstation, het Zuivelconsulent schap in- N.-H., de Rijkslandbouw-winterschool t-e Schagen, zij bewijzen ten duidelijkste -dat het niet alleen mooi- klinkende namen zijn, die veel geld kosten, maar door aanhoudende studie en onderzoekingen onze hoofd bronnen van bestaan van hare vijanden trachten te ver lossen en de qualiteiten een onovertrefbare hoogte te geven. De resultaten der onderzoekingen worden zeer duidelijk kenbaar gemaakt, terwijl wé zullen aanne men dat wan|ne,er ovetr eenige. uren de afdeeling vol bezoekers zal zijn, bij iedere inzending- wel bereidwil ligen zullen gevonden worden, die de verlangde mon delinge inlichtingen zullen verstrekken.. De vereeni ging ter verbetering van da schapenfokkerij in N. H„ de Noortd-Holl. varken&fokvereeniging, d-e Landbouw- onderlmge etaleerden dalai- vopral hare geheele inrich ting van administratie en controle. B e verlaten nu reeds met een zeer grootschen in druk dit gebouw en zien dan links de tribune, sterk en stevig- en rump plaatsgevende voor 600 personen voor den ring waarin het concours hippique en de andere wedstrijden- zullen plaats hebben. Het. terrein, waarop een flinke muziektent staat en waaro-p eenige mooie bloemperken zijn -aangebracht ";r opluistering- en ter mededinging, overstekende, zien we de verschillende reclameiteiiten als van de Ne derlandsehe gist- en spiritusfabriek te Delft, van B oesthoff's sigaren, II. Stumpel, boekdrukkerij, van iotlgjesers sigaren, Velo! waschinaéhine en de afdee ling voor onze gevleugelde- vrienden in alle soorten kleuren en stemgeluiden, daarnaast de boxen voor de hengsten en een inzending- van de Nederlandsche Hei de-Ala atsch-appijafdeeling Bovenkarspel. Li®ks daarvan op het tweede terrein men moet dei brug- over i® het gebouw van de Electro- Stoom- maatschappij voorheen Doioijen en Co. te Rotterdam, die zeker een goede reclame zal maken voor de elec trisehe verlichting van de Streek. Alleen) de firma Broek en Iluydecooper te Amster- z«t. Dat is erg jammer. Herhaaldelijk wordt ons dam is vertegenwoordigd! met een inzending landbouw werktuigen, daar is o. m. een stoom-dorschmachiine, die dagelijks een uur in' volle werking- zal zijn. Dat de inzending dier werktuigen niet grooter is, te wijten -a,an de andere bekende firma's in dit ar tikel, die een stand op hef terrein verlangden zonder daarvoor eenige vergoeding te willen geven. Gp dit aanbod kon de commissie niet ingaan, daar zij dan nog- een stuk land er bij had! moeten huren. In de onmiddellijke nabijheid! zien we de ruime, goed overdekte stallen van het' vee, dat daar nog wordt aangevoerd' en waarvan we aan de hand van een meer deskundige later een nadere beschrijving zullen gevennu reeds mag gezegd wordein doch waartoe uit noodig dat het puikje van Hollands glorie er ruim vertegenwoordigd is. Be zijn aan t einde, alleen zij nog even vermeld!, dat het kantoor waarin steeds iemand van) het secreta riaat aanwezig zal zijn, staat bij dein zooeven genoem den ingang rechts. We verlaten thans het terrein om tegenwoordig te zijn bij de feestelijke ontvangst dei' Vereeniging door het Gemeentebestuur om daarna, de officieele opening bij te wonen van deze tentoonstelling, die dank zij den onvermoeide® arbeid! der commissie, die geld noch moeite spaarde, alle succee ten volle verdiende. ren bleek hij uit Zwolle te komen. Op het station' Weesperpoort te Amsterdam wil dé gisteren een 14-jarige jongen een brief in den postwagen van een trein werpen. Hij raakte tusschen het peuren en de treeplank bekneld en kreeg ernstige inwendige kneuzingen. HET SCHOOLFEEST. V brommen liepen ze vanmorgen zingend en juichend door de stad, de kinderen welke aan het schoolfeest mochten deelnemen. Door de Langestraat. langs de Laat, de Nieuwesdoot, den Koningsweg, over al gingen er groepen met Vlaggen gewapend en reeds genietend van de voorpret, allen naar hetzelfde doel -- de «u-meer en de Bierkade, waar de 3 booten, die Alkmaar s jeugd naar Scboorldam zouden brengen de Prinses Julia, dö Alkmaar Packet eü de Pomona zich reeds in feestdos 'hadden gestoken. Wat men gisteren niet had dtarven verwachten met den killen regen, die menigeen een rilling door de leden deed voeren bij 't denken aan den boottocht, geschiedde he denmorgen toch ©en vriendelijk zonnetje scheen toen de booten om half tien' afvoeren. Dat verhoogde de stemming nog en uitgelaten juichten en wuifden de kinderen, die zonder uitzondering een flinke® man tel of dikke ja® -aanhadden, den achterblijvenden ten afscheid toe. Aiogen we ons weerbericht gelooven, dat wel een zwaarbewolkte lucht, maar weinig of geen regen voorspelt, dan zal er ongetwijfeld vandaag in School's duinen genoten! worden en het feest, dat dezen keer door bijzondere omstandigheden na in plaats van vóór de vacantie gegeyeq moest worden, uog volko men tot zijn recht kóuten. BEKROOND, De verzameling groente, welke de tuinbouw- en ha 1 u!elsvereeniging „Algemeen Bellang" alhier op de landbouw-tentoonstelling te Hoorn inzond, verwierf een eersten prijs. Tevents werd1 de inzending kool va® deze vereeniging bekroond. De heer D. Schipper, warmoezier alhier, werd' eveneens voor zijne inzendingen op de Landbouwten toonstelling-te Hoorn bekroond' voor spinazie met een Eeist-en Prijs, voor postelein, snijboonen1 en eene ver zameling komkommers, elk met ee;n Tweeden Prijs, en voor drie soorten komkommers met een Derden Prijs. TOONKUNST, De wekelijksche repetities van de zangvey-eeniging van de afdeeling Alkmaar yap de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst zullen aDinsdag we derom een- aanvang- nemen. Zij die lid' wensohen te worden, kunnen zich bij meivrouw Ohlen, secretaresse der commissie tot de zaugvereeniging, aanmelden, terwijl de heeren Oushoorn en Smits eveneens gaarne inlichtingen zullen' verstrekken. KORTE BERICHTEN. De Huisylijttentoonstelling te Scheveningen zal, met het oog op het groot aantal bezoekers dat zich nog aanmeldt, tot en met dbn laatsten September a.s. geopend blijven-. Te Tilburg- kwamen in den laatsten tijd in de fa briek der firma Pessers telkens; vernielingen aan ma chines voor. Gisteren heeft dé politie aan twee man nen van het personeel een' bekentenis- ontlokt. ÓLstèren, is in een trein in 's-Gravenhage een geestelijke overleden-. Uit op het lijk gevonden papie- EEN SCHUIT GEZONKEN. De met aardappelen en groente beladen schuit van den koopman Hoogland1 te St. Panicras, welke onder d-o Steenen Brug lag, is hedennacht ten gevolge van het vele water, dat uit de monding van een riool daar in liep, gezonken. Vele aardappelen en eeu deel der groente gingen verloren. De sehqit zplf werd heden morgen spoedig weer bovengebracht, KOLVEN, Op den kolfwedstrfld, welke te Koog aan de Zaan is gehouden en gisteravond geëindigd is, werd de Ju- niores-prijs, kleine zilv. med., uitgeloofd door het hoofd, bestuur, voor don speler die de meeste punten heeft geslagen in de eerste twee series te zamen, behaald door den heer R. Pakker, alhier, met 72 punten. Het Kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer S. Bregman alhier, voor den kolver die de meeste punten behaald heeft in de 2 eerste series te zunnn, mits geen prijswinner, werd gewonnen door den heer Jb. van Vliet te Krommenie met 92 p. ALKMAARSCHE WINKEL1ERS- VEREENIGING. Alen schrijft ons: Indien de stelling waarheid bevat, dat Jaarvergade ringen niet altijd hetzelfde zijn, dan geldt dit zeer ze ker ook voor de Jaarbijeenkomsten der A. W. V. Ver leden jaar toch hield ze haar jaarlijksche conferentie op een „Alkmaar Packet," thans bij Proot. Toen sloeg het record in goedbezochte bijeenkomsten door de aanwezigheid van pl. m. 80 leden, nu waren er pl. m. 30 heeren tegenwoordig. Op de „Packet" voerde hu mor en vreugde de boventoon, 1.1. Alaanddagavond werd echter met meer ernst de agenda behandeld. I11 één opzicht kwamen beide jaarvergaderingen vrij wel overeen, nml. het jaarverslag- van den secretaris sprak toen en thans nog niet van de ware geest, die in de A. W. V. beerscht en welke toch zoo noodig is om te geraken tot een instelling, waartoe elke midden stander zich als 't ware voelt aangetrokken. Dit alles slaat echter op hetgeen voorbij is. Alaanidagavond begon een nieuw tijdjoerk voor de A. W. V. En wel onder goede „auspiciën"! Klokslag uur toch (precies de uitgeschreven tijd!) viel de ha mer van den heer Fortuin, werd; de vergadering ge opend met een woord van welkom, en werden daarna voor een heel klein auditorium de notulen gelezen en door de toen enkele aanwezigen goedgekeurd. Merk waardig was het te zien, hoe met verwonderde gezich ten achtereenvolgens -een 20-tal heeren binnentraden, die, in plaats van een Alkmaarlsch halfuurtje, een reeds in vollen gang zijnde vergadering aantroffen. Ze kwamen- midden in do verkiezingsdrukte, want de heeren Fortuin, B eisenborn en J. Wijdeonan waren aan! de beurt van' periodieke aftreding. De eerste en laatste werden glansrijk herkozen, de heer W-eisenborn, die om druljke werkzaamheden niet meer in aanmer king wenschte te komen, werd' vervangen door den heer W. Wolzak. De lakschhei-d der leden was er de oorzaak van, dat het Zwarte boekje niet het resultaat afwierp hetwelk men1 zich had voorgesteld; -een geheele reorganisatie stond dus op de agenda. Bij monde van den heer B eijling werd' daartoe -de noodige toelichting gege ven. Goed beschouwd! zal thans voor den winkelier een juister overzicht worden verkregen' vani hen die, om welke reden dan ook, niet credietwaardig zijn te ach ten, terwijl de sit-uatie van erkende wanbetalers en flesschcntrékkers er niet aangenamer d-oor zal worden. Voor -een klein hoofdelijk bedrag (pl. m. 10 cent per lid' en per ja-ar) zal de A. W. V. zich aansluiten bij den bond van Handelsvereenigingen, gevestigd te Haarlem, waartoe reeds een dertigtal plaatsen in ons land zijn toegetreden. Al deze plaatteen geven hun wanbetalers en dergelijke op, voorzien elkaar tegen portokosten van soliede informatiën, en incasseeren wederzijdsch dUbieuse posten. Om de twee maanden krijgt elk lid van elke aaneengesloten vereeniging een gedrukte lijst van in Nederland bekende mincred-iet- waardige personen. Daarin wordt tevens gewaar schuwd voor gevaarlijke individuen, en wordt opspo ring gedaan naar onbekend geraakte debiteuren. We zagen o. a. de laatst uitgekomen© lijist, en kwamen to-t de erkenning', dat „te behooren tot de groote wereld," geen voorbehoedmiddel is, om zoo noodig met naam en adres tusschen wanbetalers goplaatst ter waar schuwing -een reis te doen door geheel het land. Het systeem in zijn geheel was dan ook zoo.aanlok kelijk, dat met algemeene stemmen besloten werd, zich

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2