Z"' STADSNIEUWS. 5* fl% pét aaBd. 105i/a 80»/, 25»/, 28% 62 Vs 81% 89»/, 97 807/» 112 23 166% 16% 192 87 101% 101 95% 159 171 471 pCt. 737/, 487/» 93V, 87% 88 99% 87% 100% 184 164 135.80 607 480 228 842 184 396 474% 225 185 106 781 107 62»/, 68% 47%" 155 15% 62% H1/» 88V, 204 98 105% 81 25»/, 28% 62»/» 81»/» 897/» 81 !11V8 23 165% 16% 192 107»/» bracht en B. en W, Begrepen wordk dab dit wil zeg gen: aan Burgemeester on Wethouders, hoewel de IToomsche grappenmakers dit ontkennen en zeggen 'fe beteekent: Bakker en Wilson.doch zoo gezegd, het idee is aardig en zoo ten volle verdiend. We kijken nog even kt de Kamen, waar natuur en menschenhand samenwerken om iets fijns te kunnen geven, doch wat is er op 't oogenbli-k niet mooi! We noemen nog even het Munnikenveld, waar de bewo ners bet nuttige aan bet mooie hebben gepaard, daar blijkt hoe het Munnikenveld eenmaal zal kunnen wor den „de Spoorstraat," het idee is zeer aardig, terwijl men in de uitvoering zeer goed geslaagd is. Waar we nu nog de stad zoowat ronddwalen, wordt al meer en meer onze meening gevestigd: Hoorn is in feestdos. In alle hoeken en gaten, overal ziet men de versierin gen, die zulk een echte feestelijke stemming bevorde ren. Wat was het gisteren vol, op het terrein, in de stad en in de cafe's; duizenden en nog eens duizenden wer den den geheelen dag met boot, tram of spoor aange voerd. Het was er vol, het was er gezellig, geen wan klank werd vernomen, doch dansende en zingende clubjes zag men genoeg. De Noord'-Hollandsche boerenstand was weer eens in zijn element, en toen we in den middag ook nog eens op het terrein waren, kregen we ook de overtui ging, dat de veronderstelling die de heer van Hoek bij de opening uitte: „een tentoonstelling kan aange naam en prettig, maar tevens leerrijk zijn," bewaar heid werd. Hoe werd b.v. die koe, dat varken of dat schaap, al of niet bekroond, afin critiek onderworpen; hoe onderwierp men de verschillende kazen aan eene deskundige beoordeeling of uitte men z'n gedachten over de resultaten der wetenschappelijke onderzoekin gen, die in die afdeeling door mannen van het vak werden toegelicht. Kortom, zooals het tot nu gaat is het geheel, ten toonstelling èn feest, een groot succes. Niet alleen zijn de straten versierd, maar zeer velen "hebben ook aan de étalages der winkels veel zorg be steed, wat het geheel nog mooier doet worden. De win kelstand beeft hiermede bewezen ook veel op te heb ben met de feesten, die tot nu toe zoo uitstekend5 sla gen. Tot deze overtuiging kwam men vooral toen men gisterenavond de verlichting van dé versierde stad zag, we kunnen daaromtrent volstaan met de verkla ring: Hoorn, van welken kant ook bekeken, leek een paradijs, waarin duizenden en nog eens duizenden lampions een schitterend effect maakten. Hoorn is mooi, mooier dan ooit te voren, mooier dan men van een dergelijk stadje had kunnen ver wachten. We hebben echter iets te verbeteren, wat we hier mede gaarne doen. Schreven1 we ergens in ons ver slag dat de Koepoortsweg zoo eenvoudig voor den dag was gekomen en dat we van dien kant meer hadden verwacht, de versiering bij avond met verlichting komt betet en mooier uit, dan men ook maar even had mo gen verwachten. De zacht-blauwe lichtjes aan de poort, de oranje lampions onder het groen der hoornen, maakten oen overweldigenden indruk, die ieders verwachting Over trof. Gisteren alweer mooi weer, alweer veel volk en. veel belangstelling. Aan het coneourshippique dat gistermiddag om 1 uur begon, werd voor de rubriek éénspannen toebe- hoorende aan landbouwers, deelgenomen door 32 per sonen; in de rubriek éénspanneu ponnies (hoogte maximum 1.45 M.) door 6. Voor het concours voor éênspannen van handelaren 1 cn dreerse^rscholefn, waren 6 deelnemers en voor het concours voor springpaarden, gereden door officieren en heen-ijders 14. Deze getallen toonen dat er veel animo voor deze afdeeling was, en die -we behoeven het niet te zeg gen - mot enorm veel 'belangstelling bekroond werd. Was het Donderdag druk, zeer druk, gisteren, Vrij- j dag, was het nog erger; te meer bleek dit, toen dui zenden en duizenden' zich tot een compacte ma„„„ hadden verCenigd om bij het concours hippique tegen woordig' te zijn. Trouwens dit was te voorzien, want is er iets meer dat als een groote attractie voor den boer en niet minder voor een Noord'-Hollandsche boe rin geldt dan een dusdanig concours? Iturners, de boer en de boerin zijn zelf trotsch op hun gerij, trotscher dan op de handhaving van de zoo mooie Noor d-Holl a ndselle boerinnekap, die we slechts op een paar karretjes in de heldere zon zagen blinken. Zooals gezegddeze dag was even succesvol als die Wan Donderdag; de tentoonstelling ondervond' weer veel belangstelling, wat zij gaf voldeed' ieder. Eén roep was er van tevredenheid', de regeling was uitste kend, kortom niets liet er te wenscheni over. Het concours van de éénspannen, behoorende aan landbouwers, trok wel de meeste aandacht, daarvoor wa.s de zooeven genoemde reden, en het is niet om al les mooi te willen noemen, wat we zagen, maar het was een trotsch, een indrukwekkend] en veel zeggend gezicht, die 32 paarden en karren wedijverende netheid' en schoonheid. De jury had dan ook een zeer moeilijke taak we hoorden dit van eeni der leden er waren heel wat woorden over gewisseld en oordeelingen geveld, voor dat men de volgende prijzen toekende. 1ste prijs: ,T. v. d. Berg, te Benthuizen, met bruin ble« memepaard'; 2de prijs Joh. Koperdraat te Mui- derberg, met Kasimier, 4-jarige donkerbruine hengst; 3de prijs: J. Visser te Beemster, het Tante Netje; 4de prijs Jb. Koning te Wieringerwaard, met Jans; 5de prijs: P. Focker te Beemster, met „Rosa"; 6de prijs: G A. van Dorsten, De Meeren, met „King Edward"; 7de prijs: W. Kooiman, Wognum, met „Lena". Het concours éénspannen ponnies, was minder in teressant; de beoordeeling ook zeker minder moi lijk. De prijzen werden toegekend aan: lste prijs: J. M. Washington, ^cheveningen; 2de prijs: Dr. van Linden Tol, Haarlem; 3de prijs: G. Schekkerman, Purmerend; 4de prijs: T. Bouman, On- derdijk. Het voorkomen van éénspannen van handelaren en dresseerscholen oogstte bijzonder veel bijval. Het was een prachtig gezicht die fiere trotsche paarden voor de luxe rijtuigen; men kon het onder scheid tusschen heeren- en boerengerij, vooral wat de quahteit der paarden betreft, zeer goed bemerken een ieder was verwonderd over het schoone wat men mocht aanschouwen. Menig bestuurder mocht dan ook: dikwijls een warm applaus inoogsten, wanneer hij het enthousiastische publiek passeerde. De uitslag was lste prijs: Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij, Amsterdam; 2de prijs: idem; 3de prijs J. M. Washing ton behevemngen; 4de prijs Galesloot, Hoorn. „Gaan we nu springen?" werd ons meer dan eens gevraagd; zeker wei een bewijs van de nieuwsgierig heid, die het publiek daaromtrent bezielde. Velen zullen het dan ook nooit eerder gezien heb ben, de Hollandsche cavallerie-officier of de Holland- fiche Heeren-ruiter, ze maakten een kranig figuur en wanneer dan ook een paard de baan had afgelegd zon der fouten, dan juichte het publiek, meelevende in de gevoelens van trotsch van den berijder. Kortom, het springconcours had wel het meeste succes; wat hoorden we de toeschouwers dikwijls hun ne verwondering uiten over het springen, het blijven zitten van den ruiter e. a. Men genoot, doch toen niet alleen, maar den ganschen wóiddag. De uitslag was: le prijs luitenant Coblijn met „Black Paddy," 2e prijs luitenant Labouchèrc, Amers foort met „Pertraps," 3e prijs idem met Vanguard; 4e foort met „Perhaps," 3ö prijs idem met Vanguard; 4e quette"; 5e prijs Blokhuis, Utrecht, met „Devil"; 6e prijs luitenant Coblijn met ,,Posthos;' van luitenant Wilson; 7e prijs luitenant de Kruijff met „Meg." Dit gedeelte was een succes voor de tentoonstel lingscommissie, een aangename dag voor de bezoekers. Het Doelenplein is ineenJapansehemarktherseha- pen. 't Is er kermis; men vindt er een stoomcaroussel, een beignetkraam en andere kramen, theehuisjes en tenten waarin waarzegsters en dergelijke, maar alles is getrouw ontleend aan dén kleurenrijkdom van het land der rijzende zon. De muzikanten die, gevolgd door de juichende, joelende, dansende en zingende menigte, spelen, zijn geweldig Japansch en ook de dames die behulpzaam zijn in den molen dragen de kleurrijke ki mono. Het is er leuk, gezellig, oud] en jong vermaakt er zich, doch dat leert men hier in deze dagen. Men behoeft niet naar de achterbuurten te gaan om op straat te dansen en) patertje langs den kant te spe len, neen men kan die pret ook aanschouwen in 't een trum der stad. We zagen dit als een klein bewijsje van de jool 5 Urker meisjes door 5 vroolijke boe renjongens aanhaken, een café binnentrekken en daar champagne drinken op het welzijn van den landbouw. Gloeiende speeches worden er afgestoken voor land bouw e% veeteelt, voor boer en stedeling, voor tem toonstelling en feestcommissie, er is een pret tot laat iu den nacht zooals hier nog nooit is geweest en voor loopig zeker ook wel niet meer komen zal. Bij gondelvaart en vuurwerk werd] ook alweer niet weinig genoten. Was het vuurwerk mooi, de gondel vaart was het niet minder; een ieder was ten zeerste voldaan, en toen het afgeloopen was, was het een al leraardigst gezicht die duizenden mensehen te zi onder de aardige verlichting van het Oost. De Vrijdag' van de tentoonstelling was een enorm succes UIT OTERLEEK. De heer P. A. W., die thans weder naar Beverwijk is teruggekeerd, geeft de vrijheid, het volgende onder do aandacht van het publiek te brengen. Hij is nu bezig met de monteering van eene machi ne, die eene groote ommekeer zal geven in de drijf kracht, welke tegenwoordig wordt gébruikt zoowel in de industrie als voor het verkeer en voor andere doel einden; en waardoor eene groote besparing van de thans gebruikte voedingsstof zal worden verkregen. Hij heeft namelijk de middelen gevonden, waardoor het mogelijk is, eene machine te construeeren, die alle drijfkrachten verre overtreft. Proeven van te voren genomen met eene machine van kleine afmetingen, zijn uitstekend geslaagd', wat hem waariborgen geeft tot geheele gelukking. Voor deze uitvinding zal de heer W. overal patent aanvragen en de opbrengst daarvan zal hem in staat stellen de financieele bezwaren op te heffen, die zich voordoen met den bouw van zijn luchtschip, met welke bouw hij binnen enkele maanden wil' aanvangen Binnen een week of 5 is bovengenoemde machine ge reed. VOETBAL. Het is te hopen, dat het weer Alcmaria Victrix morgen even goed gezindi moge wezen als d'e vorige week. Want morgen, den tweedten dag der Alkmaar- sche seriewedstrijden, wacht den liefhebbers een goed gevuld' programma, en dan kan mooi weer niet gemist worden. Van 1011 en van 1112 zullen telkens twee wed strijden tegelijk gespeeld worden. Een wedstrijd' van de vorige week moet namelijk overgespeeld worden. 1 K. O. II—D. E. O. L H. E. C. II. won dazen wed strijd met 40, doch zij had een speler laten meedoen, die nog niet was ingeschreven als lid' van den N. V. B. Zondag dus deze wedstrijd opnieuw. De regelingis-commissie heeft nu voor morgen het volgende programma vastgesteld: A. l(t—11 H. F. C. II—D. E. C. I. a. 10—11 Sport I (Hoorn)—A. V. III. 11 12 V. V. A. I (Amst.)-winner A. b. 11—12 Holland I—D. E. C. H. C. 12% 1%. Haarlem IIverliezer B. 1%3. Eindstrijd afd. B. winnaar a—winnaar b. 34%. Eindstrijd afd'. A. winnaarBwinnaar O. De regelings-eommiss'ie heeft baar taak uitstekend uitgevoerd. Alleen doordat de eerste wedstrijd over gespeeld moet worden, zou het geval' zich voor kunnen doen, dat- een dier twee vereenigingen op morgen 3 wedstrijden moet spelen, n.l. wanneer de winnaar A. dezelfde is als verliezer B. Doch hieraan kon de commissie niets veranderen. Als nu morgen 't weer meewerkt, zullen ongetwij feld velen zich opmaken naar 't keurige terrein aan de Zandersloot, om van mooie sport getuige te zijn. Competitie-indeeling. Daar D. V. V. op verzoek is ingedeeld' in de Weste lijke Tweede Klasse A. telt de afd. B. nu 9 vereeni gingen en heeft Alcm. Victrix I op 25 September rust. Zij aal' dan echter op haar terrein een vriendschappe- 1 ijken wedstrijd spelen tegen een nader te vereeniging. noemen NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. 422. HOKSBERGEN, C. J., v. Everdi n gestra a t. 101. QUAX, J. E., Nassaulaan. BELEEDÏGING. Naar de Vonk meldt, zal' de heer Uitenbosch den 27st-en dezer terecht moeten staan wegens 'beleediging in een correspondentie in „Het Volk" van den inspec teur van politie, den heer D. Sepp. Volgens genoemd blnd^ schijnt van de oorspronkelijke aanklacht smaad schrift en eenvoudige beleediging de besehuldigin van smaadschrift vervallen te zijn. WEGGELOOPEN JONGENS. Gistermiddag kreeg de politie alhier 'berioht, dat uit het Rijksopvoedingsgesticht twee verpleegden wa ren weggeloopen. Niettegenstaande ijverig zoeken, mocht het haar niet gelukken een spoor van de vluch telingen te ontdekken. Gisteravond ging het gerucht evenwel dat de jongens in Heiloo gezien waren; toen de politie dan ook een nader onderzo-ek instelde, bleek bet, dat twee heeren hen hadden aangehouden op den Ileilooërstraatweg. 8% uur, de AGENDA: ZATERDAG: Kegelclub „Onze Club", kegelavond Unie. MAANDAG: Zangrereej»igimg „D# St#m «les Veil*," repetiti# van 810 uur, café „Graanhandel" Zaadmarkt. Geheel-Onthouders Tooneelclub, repetitie, Verleng de Landstraat 15, 8 uur. Gem. Zangvereeniging „Nieuw Leven", repetitie -heeren, 8 uur, „de Unie". DINSDAG. Toonkunst Zangafdeeling, repetitie, 8 uur. WOENSDAG. Alkinara Stelo. Bijeenkomst 9 uur, de Leeuwerik Breedstraat. GEVESTIGDE PERSONEN. C. Abcouwer, onderwijzeres, Lindëngraeht 2 n. h. J. A. Baud, leerling H. B. S. Stationsweg31, n. h. D. de Beurs, slager, Enidsen 34, n.h. P. Brouwer, dienst bode, Langestr. 34, n. h. M. H. van de Griend, gezel schapsjuffrouw, Emmastraat 35, n.h.. S. P. C. de Haer, winkeljuffrouw, Houttil 31, r.k. I. Hartog, dienstbode, Luttik-Oudorp 45, geref. A. G. A. van He- del, modiste, Mient 14, r. k. J. E. Lioni, gymnasiast, Metiusgracht 22, n. i. P. J. van Snellenberg, zonder beroep, Spoorstraat 35, r. k. T. J. Swierstra, slager, Laat 180, n. h. W. H. C. Smit, leerares huishoud school, Langestraat 12, n. b. J. Tuiüman, dienstbode, Westdijk 19, n. h. J. C. Bahn&en, apotheker, Mipnt 17, e. 1. J. Boogaard't, barbier, Snaarmanslaan 26, d.g. A. M. Groen, huishoudster, Nieuwesloot 49, r. k. -P, Jes, smid, Wildemanstraat' 17, n. h. A. N. van Nas sau, handelaar in boter, Ropjeskuil 24, r. k. P. C. Ni- colai, brievenbesteller, Drebbelstraat 6 n. h. J. G, RaucampSlee, zonder beroep, Nieuwpoortslaan 168 n. h. Th. van Spall, zonder beroep, Varnebroek 1 n.b. E. J. van Spall, zonder beroep, Varnebroek 1 n. h. E. A. KalkmanVeul, zonder beroep, Drebbelstraat 3, r.k. J. dé Vries'Muusze, zonder beroep, Kinheim- straat 20, n. h. W. F. Breijers> hofmeester, Vogelen zang 4, e. 1. W. S. Peteri, leeraar H. B. S., Metius gracht 9, r. k. A. Bakker, commissionair in effecten, Kennemerpark 18, n. h. VERTROKKEN PERSONEN. J. de Boer, boekdrukker, Vlaand'erhof 2, Zwolle, n. h. G. A. van den Berg, sigarenmaker, Stationsstraat 72, Naaldwijk, r. k. J. Oojjevaar, rijwielhersteller, Po- pelmanslaau 11, Amsterdam. J. F. Hoeker, zonder be roep, Clarissenbuurt 41, Hoogwoud, r. k. W, Tromp, melkknecht, Zeglis 127, Duitschland, n. h. O. Tromp, boerenknecht, Zeglis 127, Duitschland, n. h. A. Th. Schoon, boerenknecht Nieuwlandersingel 23, Duitsch land, r. k. J. Elipse, dienstbode, Kennemerpark 2, Zwolle, n. h. J. Eaber, dienstbode, Metiusgracht 13, Leeuwarden, geen. L. Visser, timmerman, Oudegracht 15, Harenkarspel, r. k. J. C. Willemi'nk, banketbakker, Enid'sen 82, BathéSJ, n. h. A. W. Moorrees, zonder be roep, Ritsevoort 1, Zwolle, p. h. V. Grootkerk, dienst bode, Groot Nieuwland 13, Amsterdam, n. i. J. Del- ver, timmerman, Emmastraat 95, Bremen, r, k. A. Bood, kaasmaker, Westd'ijk 3, Heiloo, n. h. P. Th. van Hoff, timmerman, WiJdemanstraat 32, Bremen, r. A. Engel, zonder beroep, Ken n qrq.e re tra a t weg- 45, Amsterdam, h. 1. H. L. Dingemans, ontvanger regis tratie, Kenncmprpark 2, Zwolle, n. h. zijn oorspronkelijke* versierd was om het gebouw ki staat te toonen. Alleen het lokaal, waar de Hooge Bezoekers: ver schillende oude bescheiden werd getoond betreffend# bet Weeshuis, was geheel in het karakter van het Weeshuis zelve ingericht tot een oud! dteftig oud-Hol- landsch woonvertrek en maakte een voorname en sta tige indruk. Het geheele weeshuis was op uitdrukke lijk verlangen van' H. M. de Koningin weder in pre cies denzelfden toestand gebracht als bij het Hoog# Bezoek van den Duitsche Keizer in December 1907. Nadat de rondwandeling ten einde was werden door de Hooge Bezoekers hunne handteekeningen gezet in het daarvoor bestemde boek. Daarna werd een bezoek gebracht aan het Bagijn- hof. Over het hofje dat met zijn typische ouderwet- sche geveltjes en het groenend] boomgebladerte een aardige indruk maakte, waartegen dte kleurige vlag gen aardig afstaken, schreed menl naar de Pastorie. Met wit zond waren de straatsteenen op het hofj# bestrooid, terwijl tevens symbolische groene blaadjes op het zand verspreid! lagen. In dé pastorie werden verschillende relequien bezichtigd waarna een rond wandeling over het Hof plaats' had. Nadat men hier afscheid genomen had, werd on der luid gejuich naar het' Centraalstation gereden. Op de gebruikelijke wijze uitgeleide gedhan door H. M. de Koningin en den Prins verlieten de Belgische Vorst en Vorstin om 3.50 uur het Centraalstation. Eenige minuten later stegen) ook H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik in den voor hen bestem den trein en verlieten de Hoofdstad. MOORD. AMSTERDAM, 17 September. Uit Medan is be richt ontvangen, dat de 28-jarige zoon van den burge meester van Lochem, de heer Haitsma Muiier, Dins dag door een Chinees is vermoord. Mr. G. VAN TIENHOVEN. AMSTERDAM, 17 September. Aan mr. G. van Tienhoven, commissaris der Koningin in dé provincie Noord-Holland is het Groot-kruis in] de orde van Leo pold II geschonken. INBRAAK IN EEN ONTVANGERSKANTOOR. ROTTERDAM, 17 September. Hedennacht is er ingebroken bij dén ontvanger der directe belasting P. J. der Weduwen te Yselmondie. De brandkast met on geveer 1000 gld. is medegenomen. Het zware voor werp werd in de rivier de Maas ledig teruggevonden. De daders zijn onbekend. DE SLUITINGSREDE. s-GRAVENHAGE, 17 Sept. Minister Heemskerk's rede tot sluiting der zitting van de Staten-Generaal bevat een opsomming van verschillende wettelijk? maatregelen op buitenlandsch, binnenlands'ch, militair koloniaal gebied, beneyens den dank d!er koningin den ijver en toewijding dér Staten-Generaal. en voor BURGERLIJKE STAND VAN ALKMAAR." GEBOREN 16 Sept, Cornelia Catharina, d, van Hendrik de Vet en Maartje de Ruiter. 17 Catharina Geertruida, d. van Jlondrikps Jo hannes Gerdes en Maria Helena Kager, 16 Sept. 17 Sept. pCt. 8% 5 5 4 i> 4 4 4% div. CORRESPONDENTIE. V. G, Wij zullen naar aanleiding van pw mpdede,e- lingen een onderzoek instellen. Uaatste Iterichlen, BENOEMD. Bij Kon. besluit van den 14den dezer is aan den heer J- N. van Beek, leeraar in de Engelsche taal bij de Cadettenschool, alhier, met ingang van 16 Sep tember 1910, tijdelijk opgedragen het geven van on derwijs m de Engelsche taal aan de adelborsten bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willems oord. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Genomen baden van 9 Sept. tot en met 16 Sept. Heeren 42. Hoogste temperatuur 62. Van af heden is de inrichting gesloten. MUZIEKUITVOERING cloor het Stedelijk Muziekkorps, Directeur de heer H. A. Maas, op Zondag 18 September van 2% tot 4% uur in den Hout Programma. 1. Niirim mich mit! Marsch van Paul Lincke. 2- Ouverture „Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien van Fr. von Suppé. Die Geschiedéne Frau (Kind du kannst tanzen) Leo Fall. I' antaisie de 1'opera „L'Ombre" van Flotow. Pauze. Lust spiel Ouverture van Kéler Béla. Chants dTIyménée, Valse van Czibulka. Potpourri-populaire No. 10 van Rönauj. Finala 3. van 4. 5. 6. 7. 8. BEZOEK VAN IIET BELGISCH VORSTEN PAAR, AMSTERDAM, 17 September. Het was heden de aatste dag van 'het bezoek -aan Amsterdam van den Belgischen vorst en vorstin, die zich zoozeer in de sympathie van het Amsterdamsche publiek gedurende de beide vorige dagen mochten verheugen. Ook heden nog vielen hun vele huldebetuigingen ten deel. Reeds te ongeveer half tien werd uitgereden en be gaf de Koninklijke stoet zich naar de De Ruyterkade tot het gadeslaan der Vloot-revue. 1 oor den Dokkumersteiger, naast de terreinen van den Kon. West-lndischen Maildienst hielden de Ko ninklijke rijtuigen stil, aan welken steiger de Konings- slo-ep gereed1 lag. Het Belgisch echtpaar benevens H- M. de Koning-in en Z. K. H. Prins Hendrik begaven zich apn boord dezer sloep, welke door twintig rappe matrozen langs de torpedobooten en mijnenleggers, langs de „Fries land" en vervolgens langs de pantserschepen geroeid werd tot aan de statietrap van de Jacob van Heems- kerek. Gedürende den tijdl diat de Koning-ssloep met de Vorstelijke Bezoekers aan boord, vanaf den steiger naar het Admiraalschip de Jacob van Heemskerck voer, werden door dezen bodem, alsmede door de „Piet Hein", „de Evertsen" en d'e „Friesland" de mi litaire honneurs bewjezen. Deze bestonden hierin dat door elk dezer schepen, de „Jacob van Heemskerck" begon daarmede, drie-en-dértig schoten werdén gelost. Dof dreunde het geschut over het V, waarvan het ge luid door de huizenrijen somber werd weerkaatst. Het Hooge gevolg der Majesteiten werd per Mari nesloepen van de De Ruyterkadé naar de Jacob van Heemskerck overgebracht. Het was een imposant ge zicht de yloot op het Y te zien. Een dooreenmenge- lende kleurenweelde gaven al die gepavoiseerde sche pen te aanschouwen. Alle ylaggetjes wapperden lus tig in den koelen morgenwind. Nadat eenigen tijd' aan boord' van het admiraalschip was getoefd, begaf het Hooge Gezelschap zich aan boord van Je gereedliggende gemeenteboot waarmede een tocht door het Y jyerd' gemaakt ter bezichtiging van de yloot. Onder het dreunen der saluutschoten wprd Ijet Y verlaten en stoomden de Koninklijke Personen door de Oosterdoksluis, langs Schippersgracht, N. Heeren- gracht, Binnen1-Amstel naar den Buiten-Amstel. Onder daverende toejuiching-en reed' de stoet af en ging langs Oosteinde Frederiksplein, waar het groote Paleis voor Volksvlijt de aandacht van den Belgischen Vorst en Vorstin scheen te trekken, langs Keizersgracht naar het Paleis terug. Na het dejeuner werd om kwart over tweeën uitge reden naar het Burgerweeshuis, dat nagenoeg niet pref. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam, C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleidingen NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND, gulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Oonsol 1900 1894 6e Em. Iwang Dombr. Finane. en Industr. ondernemingen enz". Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Gronderediet Nederl. Handelmaatschappij res#, aand Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westëreuiker A'dam Deli A'dam Langk&t Idem A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult, Gecons, Holl. Petrol, Cert, A Kon. Mij. t, e?pl. v, Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gevr. Pref. Redjang Lebong Great Cobar .- Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amsr. Telegraph Steels Comin. Car Foundry Gomm. Amerik Stoomv.-Mij. Marina Comm. Preferent Marinebonds Peru Comm. Preferent Cl Spoorwegleeningen. Holl. IJ. Sp.-Mij. n tt Mij. tot expl. van Staat-sspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert Bd pCt. 4 Denv, en R. Gr, Cert. Aand. div. Erie Comm. Kansas City South. Com. T- Pre^- Mis K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island Comm. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. Wabash Comm. Warschau Weenen Wladikawkas 1885 4% div. v. POLEN. RUSLAND, pCt. Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam Gemeente-cred. BELGIE. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Theise OOSTENRIJK, Staatsleening I860 RUSLAND 1864 3 3 21/, 4 5 5 74 977/m 103»/ij 487/s 93V,. 987/» 88i/j 991/» 87u/m 947/m 1001/, 97s/, 184i/„ 1191/ 164* 136 1331/ 610 264»/, 840 501/, 97 585 431 30 228 79 344 4191/, 235 8991/, 476 226 184 105 1411/, 175 i/s 286 801 107 62»/, 20% 27V, 68»/, 471/ 155 5l/j« 15% 62% 11V, 89 204 98 Koers van het geld. Prolongatie 48/i Mededeelingen. Staatsfondsen onveranderd. Rus sen kalm. Tabakken opdezelfdé prijzen. Oliewaarden iets lager. Culturen kalm. Mijnen onregelmatig. Rub berwaarden stil. Amerika opende op vorige koersen het verloop w'as zeer stil en het slot prijshoudend.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2