Be Landbouwieesten. 8 T A i» 8 N I R IT WK f 3210, 540.- 6668.75 1170.- 3800.— 5220. 5005. 3312.50 4650.- 3510.— 4125. toea een parelgrijs toilet, gegarneerd met beige kant een hoed van zeegroene kleur, met witte yeeren en aigrette. Toen de Koningin en de Prins in den gou den statiekoets plaats namen, werd' door de ©erewacht het gebruikelijke eerbetoon bewezen en zette de Kon, Mil. Kapel, op eenigszins gedempten toom ter voor koming van wanorde pn den stoet door het schrikken van de paarden, het oude Wilhelmus in. Een daverend gejuich ging op uit de menigte en dit hoera-geroep plantte zich voort langs den weg bij het voorbijrijden van het Koninklijk Echtpaar. De stoet was samengesteld evenals andere jaren. Op het voorplein van het Mauri tshuis was mede een uit muntend plaatsje ingeruimd' voor de weezen van vel schillende gezindten. Toen de stoet de Ridderzaal had bereikt, hief de daar geposteerde jager-kapel het oude Wilhelmus aan. De Ridderzaal bood als steeds, wanneer de Koning in, in persoon, de Staten-Generaal opent, een schitte renden, indrukwekkende!! aanblik. VAN NOTA BETREFFENDE DEN TOESTAND 's LANDS FINANCIëN. Gelijk reeds sedert eenige jaren pleegt te geschie den, heeft de minister de eer de stukken betreffende de ontwerp-Staatsbegrooting ook ditmaal weder verge zeld te doen gaan van een© Nota betreffende den toe stand van 's lands financiën, bevattende de opmexkin gen en beschouwingen, waartoe die toestand hem, in verband met de cijfers voor 1911 aanleiding geeft. Het dienstjaar 1908 heeft opgeleverd een nadeelig saldo van 10.560.828.95, zijnde minder dan ten vo- rigen jare werd verwacht 432.138.60y2. Het dienstjaar 1909 dat zich ten vorige jare mede zeer ongunstig liet aanzien valt belangrijk mede. Meende de minister het tekort op den gewonen dienst van dat jaar in September dus toen het nog maar voor drie vierden gedeelten voorbij was nog op ong-eveer 5 millioen gulden te moeten ramen, naai de thans bekende cijfers en uit het omtrent 1908 medegedeelde blijkt, dat de voorloopige cijfers meer en meer nauwkeurig worden is slechts een tekort op den gewonen dienst te verwachten van 1.720.134.8114 waarbij komt: een nadeelig saldo van cle buitengewone ontvangsten en uitgaven ad 4.720.018.22; totaal tekort 6.440.153.03V2. Omtrent de vermoedelijke uitkomsten van het dienstjaar 1910 valt nog weinig met zekerheid te zeg gen. Wat het dienstjaar 1911 betreft, de uitgaven zijn ge raamd op 213.756.101.51, waaronder blijkens de hier na volgende specificatie begrepen zijn aan buitenger wone uitgaven 7.552.000, blijft voor gewone uitga ven 206.204.101.51. Vergeleken bij het totaal van de dertien hoofdstuk- kon gelijk die aanvankelijk voor 1910 werden vastge- steld, wijst het totaal thans aangevraagde bedrag een vermeerdering aan van 6.163.289.39 voor den gehee- len dienst en van f 7.058,639,39 voor den gewonen dienst, welke het gevolg is van1 een hoogere raming van Geheele diensi. Hoofdstuk I IV p p n p p V VI VIIA VIIB VII IX X 145,000.— 1,172,489.— 1.141,487.21 88,395.801'2 782,788.— Gewone dienst, f 145,000.— 1,172,489.— 1,141,487.21 88,395.801 /2 782,788.— 302,477.50 1,282,161.— 846,983.35 l,417,627.25i/2 Hoofdstuk II UI VIIB XI 5,461.— 3,495.01 111,803.72 1,282,161.— 1,291,633.35 504,627.251,4 waar tegenover staat #en lagere raming van Geheele dienst. Gewone dienst, f 5,461.— 3,495.01 p 124,532.50 111,803.72 De minister zegt zich intusschen niet te mogen verhelen, dat uit de begrootingscijfers voor 1911 blijkt, dat herstel van evenwicht t-usschen gewone ontvang sten en uitgaven -wil hij zijn toezegging- gestand' doen, dat. de opbrengst van den verhoogden accijns op het gedistilleerd op den duur moet strekken om de verlaging van den suikeraccijns mogelijk te maken niet geheel te bereiken zal zijn dbor hetgeen verkre gen wordt door een herziening van de gesplitste in komstenbelasting- en door hetgeen het nieuwe tarief meer zal opbrengen dan voor de maatregelen van soci alen aard noodig zal zijn. ^Daarom heeft de Minister overwogen nog op andere wijze te trachten tot versterking der ontvangsten te geraken. Een nieuw middel daartoe is ju onderzoek en voorbereiding, en hij verwacht, dat daaromtrent zeer spoedig' een beslissing kan worden genomen. 1 it de begrooting blijkt, dat voor verbouw van het koninklijk zomerpaleis 14500 wordt gevraagd. 1 exbouwing van het. paleis wordt noodzakelijk ge acht met het oog op brandgevaar; het plan is het bo vengedeelte te verbouwen en uit te breiden met een nieuwe verdieping ten behoeve van dag- en nachtver blijven. De totale kosten bedragen 580.000, te ver deden over 4 jaar. Uitgetrokken is een subsidie van 10.000 voor sub sidies aan openbare leeszalen. De minister stelt den eisch „dat de gemeente ten minste tot een gelijk be- drag subsidieert als de gevraagde rijkssteun beloopt.". 21 September eerste herfstdag. Het stemt wee moedig te denken, dat de zomer nu voorbij is, dat het gure langdurige tijdperk met zijn donkere, sombere dagen heden is aangebroken. De vallende bladeren doen denken aan het klassieke „zij die sterven gaan, groeten u. Lr zit melancholie en pessimisme in de zen tijd van het jaar, door Gezelle bezongen als „een wiege zonder kind, een klokke zonder klepel." Maar toen we in de vroegte van dezen heerlijken, eonnigen herfstdag langs „N ij en burg" fietsten, moes ten we onwillekeurig- derken aan Hildebrand, die daar ?oo dikwerf toefde, den herfst anders zag dan Y1 a a n - drens groote dichter en jubelend zong: „Ik ken geen schooner kleuren, dan die van, Holland;s bosch in bon ten najaarsdos." En dan aan den gespierden Heye met zijn „Gij, rijk seizoen van rijpe kracht." Ja, wij aanvaarden den herfst met blijdschap he den vooral, nn wij hier te Alkmaar weer zullen vieren het landbouwfeest, dat thans aan het Oogstfeest onzer voorouders gelijk is. Land- en tuinbouw, veeteelt en zuivelbereiding, bloemen- en bijencult-uur komen in onze stad heden het schoonste en beste brengen van hetgeen er in deze welvarende streek is gekweekt en vergaard. Al de werkkracht, al het intellect, al de practische ervaring- van Beemster, Runner, Schermer, aard en Langendijk en Kennemerland krijgt men hier deze dagen in de producten voor oogen. Aan deze symjxdische voorstelling van den oogst, is terecht een feest verbonden. En bijzonder gelukkig lijkt ons dit maal het denkbeeld van de feestcommissie, die een festival voor den eersten dag organiseerde. Niet al leen omdat daardoor de stad met blijde klanken wordt vervuld, maar ook, omdat zij den omwoners gelegen heid bood te doen liooren, dat zij 11a de vele uren aan Ceres gewijd, na een zwaren dagtaak dus, nog wel tijd vinden en lust hebben tot beoefening der kunst. Van die gelegenheid is een groot gebruik gemaakt- en als vanmiddag ter opluistering van dit oogstfeest onge veer zeshonderd instrumenten na één tikje van onzen even ijverigen als welwillenden directeur van het ste delijk muziekkorps gezamenlijk den Landbouwmarsch zullen aanheffen, zal dat zijn een klankrijke hulde aan den landbouw, maar ook een symbool van de har monische samenwerking, welke Alkmaar en zijn om geving tot beider voordeel betrachten, en naar wij hopen, steeds zullen blijven betrachten. DE OPENING, had op de gebruikelijke wijze in de open lucht bij de Waag plaaïs. Nadat de muziek .onder leiding van den heer Maas het koeiengeloei had overstemd en de aanwezigen, in een breeden kring rondom de offiei eele personen geschaard, met ontblooten1 hoofde het Wilhelmus hadden aangehoord, trad de voorzitter de heer G. Bos Wzn., naar voren en sprak .ongeveer de ze redevoering uit: Mijne Heeren, Wederom is het mij eén eer de tentoonstelling voor het jaar 1910 te mogen openen, te meer daar het Be st-uur zich jaarlijks meer en meer mag verheugen in deelname en belangstelling; aangenaam is mij dan ook de plicht IJ van 'harte een woord van welkom toe te roepen en U namens het bestuur dank te zeggen voor uw zoo gewaardeerden steun en bijstand. In de allereerste plaats een woord! van welkom aan F, Edelachtbaar Gemeentebestuur van Alkmaar voor lTw talrijke tegenwoordigheid en een oprecht woord van dank voor Uwen gewaafdeerden steun, zoowel moreel als finantieel; een woord van welkom en dank aan U, medebestuursleden voor Uwen onmisbaren steun aan Uwen voorzitter; hulde ook mag ik brengen aan de Regelingscommissie, die ons zoo trouw ter zijde heeft gestaan, alsmede aan Heeren Juryleden, die zich we derom dezer dagen van eene moeilijke taak hebben te kwijten. Een woord van hartelijk welkom ook aan de ijverige feestcommissie, die ons naast het nuttige telken jare een uitgebreider program annbiedt en deze dagen tot ware feestdagen weet te maken; een woord' van op rechte hulde ook aan het Bestuur van de fokveedagen; dat deze zoo nuttige dagen weer verrijkt met eene in zending van het beste fokvee; van harte wenschen wij u svtcees met uwe zoo gewensdhte onderneming; een welgemeend! welkom mag ik ten slotte niet onthouden aan den heer commissaris van politie, die onzen har- telijken dank verdient voor de hulp, aan ons tijdens de tentoonstelling verleend. En nu, mijne Heeren, rest mij nog een woord van ware hulde te brengen aan heeren inzenders; zij al leen immer» maken deze dagen mogelijk, zij allen wed ijveren, om de eer van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw hoog- te houden. Welnu dan, Mijne floeren, welkom en dank voor uwen onmisbaren steun. /Moge uWe arbeid vruchten dragen voor op» dierbaar Vaderland, 0111 het onder Gods Zegen en onder de hoede van II. M. onze geëerbiedigde Koningin, Haren Gemaal Z. K. II. Prins Hendrik, beschermheer der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, en onze al om geliefde Prinses Juliana in bloei steeds te verhoo- geu, Met deze wenschen verklaar ik de tentoonstelling voor het jaar 1910 voor geopend. Nauwelijks waren de bravo's op deze toespraak ge ëindigd, of de muziek zette den Landbouwmarsch in en gaarne stemmen we in' met wat we in onze nabij heid hoorden zeggen: ,,'n kranig kereltje, die meneer Maas." Had het tevoren even geregend, thans scheen de zon weer helder de zegen van den zonnegod Helios heeft de landbouw wel OP DE KAASMARKT is het aantal inzendingen ditmaal niet zoo groot als men andere jaren gewendl is. Vermoedelijk is dit verschijnsel toe te schrijven aan de omstandigheid, dat er te Hoorn de vorige week ook een tentoonstelling- is gehouden. En dan moet men, indien men gaat verge1- 1 ijken,, niet vergeten dat er toen een keurcolleetie was, zooals er maar zelden bijeengebracht wordt. Kenners verzekerden ons, dat het gehalte van hetgeen aange voerd is, zeer goed genoemd! mag worden. OP DE KORTE NIEUWESLOOT worden natuurlijk ook dit jaar weer de varkens gevon den. Ook hier is de verscheidenheid niet groot 1 verschillende hokken zijn leeg. Zooals altijd trokken ook nu weer de zeugen met biggen bijzonder de aan dacht vooral een zwarte zeug met zijn witte deels gevlekte bigg-eni wekte veler bewondering. OP DE GEDEMPTE NIEUWESLOOT zijn weer de inzendingen ter opluistering uitgestald. De heer A. Ruiter verscheen met een aardige col lectie fonkelnieuwe rijwielen en naaimachines, de heer Huisman vertoonde een bord met hoefijzers, welke door paardenkenners met belangstelling werd bezich tigd. Paardenkenners konden trouwens 'hun oogen ook den kost geven bij de uitstalling van den heer J. Lind, waar mooie zadelmakersartikelen te zien waren en het opgetuigde paard niet ontbrak. Het Landbouw- huis te Alkmaar kwam kranig voor den dag' de gas motor die tal van machines deed snorren, trok voort durend bezoekers, die elkaar voor de groote tent soms haast verdrongen. Naast de kuipersartikelen van den heer C. Kaal had rle heer Hildering een wel voorzienen1 stand ge kregen, waarin bijzonder opviel het rijwiel met een aanhangwagentje, dat, gelijk iemand! zeide, alleraar digst is - en de kinderen geschikt maakt voor het Ier ven, daar het reeds op vroegen leeftijd de uithuizig heid! bevordert! Intusschen het is een aardige uit vinding en niet duur ook. De heer W. Timmerman toonde, dat- hij goedkoop ameublementen kan leveren en de velo-waschmachine snorde weer dat. het een lust was. Aardige rietwer ken vond men bij den heer Hartman, de bekende Gto- nmgsche firma Boeke en Huydekooper kwam met een groote collectie ploegen voor den dag. En toen kwam een voornaam bestanddeel, de rijtuigen, wagens en karren. Hier waren het de heeren Pannekeet, Mas- clé, Heerhugowaard, Jn. Asjes Ezn., Alkmaar, Jac. Met en J. Oostenrijk, Heerhugowaard, Joh. Mammen, Oterleek, die het beste van hetgeen ze vervaardigd hadden tentoonstelden. Teruggaande naar het Hof, werd men allereerst aangelokt door de buitengewoon groote collectie werk tuigen en gereedschappen van den heer V. S. Ohm stede, welke zoo groot is dat de opsomming in het pro gramma bijna de helft van de afdeeling ter opluiste ring vult. De heer A. I. Rozenhart heeft zijn paard weer voor den dag gehaald en weer flink opgetuigd, terwijl Rij ook overigens voor een goede hoeveelheid zadelmakers- werk zorggedragen heeft. Zeer ruim voorzien deze artikelen bleek ook de heer H. Peerebooin, Nieuwe Nied-orp te zijn. I enslotte moeten we hier nog noemen de inzending veevoederartikelen van de wed. Beudeker, de uitstal ling van de Suiker-rafinaderij v. h. Spokler en Tette rode te Amsterdam, de collectie manden van den heer G. de Boer en de fietsen van den heer M. Stavinga te- IIaarlem. OP DE KORENBEURS hebben de bloemisten, de heeren Haakman, Teerink, van Kessel en van Garderen weer gezorgd voor een mooie afwisseling de perkjes en bloemversieringen zijn weer alleraardigst. Ook de heer Peeck van Schoorl heeft door zijn duinflora en de producten uit de kweekerij „Duinbosch" tot de versiering bijgedra gen. van van Allereerst trof ons in deze omgeving ran g-roenten, fruit en zaaigranen een collectie kaas. Zij bleek af komstig van de jaarlijksche kaaskeuring- van de ver- eeniging van kaasmakers in N. H., gisteren gehouden. Twintig fabrieken namen hieraan deel. De uitslag- was: le prijs „De Volharding," Wieringerwaard, kaasmaker W. de Leeuw. 2e prijs „De Unie" te Beem ster, kaasmaker Jb. Nes Gz. 3e prijs „Wilhelmina" te Graft, kaasmaker J. Stapel. Als men overigens deze buitengewoon fraaie verza meling- groenten en fruit ziet, die heerlijke appels, die dikke peren, dan kan men zich haast niet voorstellen dat liet fruit dit jaar zoo schaarsch is. Natuurlijk zijn er ook thans weer „wonderen" een paar pompoenen, een met een omtrek van 164 cM. en 67 pond wegend, reuzenwortelen, -komkommers etc. Onder de stands noemeni we hier allereerst de interessante inzending- bijen van den heer A. J. Peeck, de Homeo Saya koe ken, welke een overzicht biedt van hetgeen er met het Mantsjoerijsche zaad wordt gedaan, de rijkgesorteerde zaad)-inzending der heeren Zaadnoordijk, de pracht-in- zendingen van onze fruithandelaren, de heeren Witte brood en Scheepmaker, waarin we nog aardbeien en aalbessen opmerkten en de aardige stand van den heer van Garderen, die zijn tuinbouwgereedselmppen van Blaas en Groenewegen afwisselde met een komeet van Halley en bloemen LANGS DE STRAAT. Dat aan .enkele winkeluitstallingen meer dan ge wone zorg besteed is constateeren wij met ingenomen heid. De Firma Cloeek maakte ditmaal door het aanbren gen van planten en het amphitheatersgewijze plaatsen van modelstukken voor de deur,, waardoor men den indruk krijgt, dat het binnenkomen in den winkel on mogelijk is, hetgeen bij nader inzien niet, het geval blijkt te zijn, een zeer goed effect, Vporal van avond zal hier een kijkje zeer zeker de moeite waard zijn. Ook den heer A. Fortuin Reeft yoor een keurige versiering gezorgd. Toepasselijk yogr het landbouw bedrijf is zeker de zich aan de I louttilzijde bevindpnde uitstalling. De heer Valk heeft gemeend zijne toch reeds aan trekkelijke producten door het plaatsen van bloemen een smakelijker aanzien te geven, en hij is daarin uit' stekend geslaagd. Voor de dames schijnt de uitstalling in het Mantel- magazijn van den heer Lienesch bijzondere aantrek kingskracht to bezitten. Wanneer men de keurige tusschen bloemen geplaatste costumes aanschouwt, verwekt deze belangstelling allerminst eenige verwon dering'. Ook de kasten van de heeren Willers en Imhulsen en Hooijer aan. de Laat verdienen afzonderlijk vermeld te worden. De heer L. Trijbitz zorgde er yogr dat zijn meubel- magazijn een prettige indruk maakte evenals de héér Zut aan het Luttik-Oudorp. Mej. Dorregepste-Kossen, Houttii, gaf blijk het drukke verkeer in deze, dagen 'te begrijpenook de hee- De heer L. Trijbetz zorgde er voor dat zijn meubel magazijn een prettigen indruk maakte evenals de Reer reu C. Brommer, Houttii gn- S, Vis-ser, Ruttik-pudorp Radden aan Run kasten meer dan gewonen zorg be steed. De uitstalling van den heer v. Vuuren aan de Mient, waar de yoor het Concours Hippique en sleuteltrekken aangekochte prijzen ten1 toongesteld! zijn, verdient om meer dan een reden vermelding. Bijzonder aardig mag de étalage van de firma Keg genoemd' worden. De daar tentoongestelde Verkade's verlichtingsartikelen zien er aanlokkelijk nit. Ziehier slechts een kleine opsomming, die op volle digheid geen aanspraak maa.ki. Over het geheel is een avondwandeling langs de winkels zeker aanbeve lenswaard. DE UITREIKING DER PRIJZEN had in het café Central plaats met een hartelijke toe spraak van den heer Bos, die de winners gelukwensch- te. LIJST VAN BEKRONINGEN. A. Bijstieren van zuiver inlandsch ras. Stieren, geboren in 1908. le pr. K. Dekker, Beemster. Stieren, geboren in 1909, le pr. K. Schoenmaker, Beemster. 2e pr. KI. Honig, SchmnerRorn. 2e pr. P. Meijer Jbz., Stompetoren. Stier-kalveren, le pr. K. Schoenmaker, Beemster. 2e pr. D. Schoenmaker, Iloogkarspel. 3e pr. P. Koste lijk Heerhugowaard. B. Melkvee. Melkkoeien, gekalfd! hebbende vóór 1 Mei 1910. le pr. P. Jonges, Noord-Beemster. 2e pr. K. J. Gover-s, Stompetoren, Melkkoeien, geboren in 190? (twinters), gekalfd hebbendé vóór 1 Mei 1910. le pr. P. Jonges, Noord- Beemster. 2e pr. P. Zeeman, Beemster. Melkvaarzen, geboren in 1908, gekalfd hebbende vóór 1 Mei 1910. le pr. II. Spaans, Barsingerhorn. 2e pr. Wed. Jb. Beets, Beemster. Herfstkalvers of dikke koeien, vóór 1 December 1910 moetende kalven, le pr. 0. Kramer Sz., Stompetoren. 2e pr. J. Helder, Oudorp. E. V. M. D. Snoeck en K. Booij Gz., Bergen. Herfstkalvers of dikke koeien (niet afgewisseld), le pr. P. Langendijk, Velsen. Kalfdragende Schotten, geboren in 1908. le pr. P. Zeeman, Beemster. 2e pr. P. 0. Boekei, Schagen. E.V. Rademaker en Slikker, Schagen. Kalfdragende Vaarzen, geboren in 1909. le pr. K. van der Oord, Haring-huizen, gem. Barsingerhorn. 2e pr. P. Jonges, Noord Beemster. E. V. FI. Spaans, Bar singerhorn. Kuiskalveren, geboren 11a 1 Januari 1910. le pr. Js. Buijter, Ooster-Blokker. 2e pr. Wed. H. de Goede, Beemster. E. V. Js. Ruijter, Oosterblokker en A. Slik ker, Schagen. C. Vet vee. Het beste en fijnste Vette Vee. Vette Koeien, (afgewisseld), le pr. A. Wiering, Zwaagdijk. 2e pr. D. J. Govers, Allernaar. E. V. J. Swaag, Bergen. Vette Koeien, (niet afgewisseld), le pr. K. Zan der, Haringhuizen. 2e pr. A. Noome, Wesfcdijk, Alk maar. E. V. J. P. Boots, Beemster. Wordt vervolgd. HET FESTIVAL. Omstreeks half twee stelden de deelnemers aan het Festival zich op het Doelenveld! op en spoedig daarna zette de stoet zich in beweging. Vroolijk speelde de zon op de vaandels, waarvan er enkelen met medailles waren behangen, en op de instrumenten, die voor het meerendeel een extra beurt gehad hadden. Voorop gin gen twee agenten te paard, vervolgens kwam een lan dauer met commissieleden, en toen Excelsior van Ha renkarspel, Onder Ons van Dirkshorn, Fanfarecorps Schoorl, Kracht en Vlugheid van Alkmaar, Kunst na Arbeid van Zuid-Scha'rwoude, De Halter van Alk maar, Eensgezindheid van Zunderdorp, Alcmaria Vic- trix, Ons Genoegen- van Alkmaar, 't Avenu van War- menhuizen, St. Cecilia te Akersloot, Eensgezindheid van Heiloo, Stedelijk Muziekkorps te Alkmaar. Na een kleinen! ommetoeht trok men naar het stad huis, waar in de Prinsenzaal de directeuren) en voor zitters met het afdeelingsbestuur en de feestcommis sie werden ontvangen door de beide wethouders en den secretaris. De heer Jan de Wit sprak de heeren bij afwezigheid van den burgemeester toe. Hij consta teerde, dat het een gelukkige gedachte van de feest commissie is geweest om een1 festival te houden, waar door tal van fanfarecorpsen naar hier waren gekomen om mede te werken. Het college van B. en W. had met groote instemming van het plan gehoord en spre ker kon verklaren dat het den burgemeester leed deed de heeren thans niet te kunnen ontvangen. Kon de tentoonstelling- niet ieder iets geven, het muziekfeest vergoedt het tekort omdat het heerlijk is bij een feest goede muziek te hooren. Op de fanfarecorpsen ligt thans de aangename taak zonder kritiek, immers het geldt hier geen concurrentie, eenige prettige oogeu- blikken te verschaffen. Moge deze taak beloond wor den door een groot en een aandachtig gehoor. De keu rig ingerichte muziektent wacht, mogen er naast mis schien een enkele dissonant straks schooue klan ken van daaruit komen. Ook voor de turnvereenigingen, die het genot van dit. feest zullen verhoogen had spreker eenige vriende lijke wenschen, waarna hij de aanwezigen uitnoodigde een glas van den eerewijn te dlinkeni op het goede doel dat met deze tentoonstelling wordt beoogd, en in het bijzonder op het bestuur en de feestcommissie. (Bravo's.) De heer Bos antwoordde kort, bedankte voor de vriendelijke en nette ontvangst, sprak de hoop uit, dat Alkmaars burgemeester spoedig hersteld moge zijn, wees op de: prettige samenwerking en ledigde een glas op den wensch, dat stadi en omgeving nog jarenlang op den ingeslagen weg moge voortgaan. (Bravo's), Buiten was de menigte, steeds aangegroeid, aange naam beziggehouden door vroolijke muzieknummers. Vooral de jeugd vond! dit op den Woensdagmiddag- heerlijk en zij was dan ook rijkelijk vertegenwoordigd. De muziektempel op het Doelenveld, door den heer L. C. Oud't vervaardigd naar een sierlijk ontwerp van den heer A. C. Ooms zag er kleurrijk uit. De schilden Hulde aan den Landbouw en de wapens van de ge meenten, uit welke er corpsen aanwezig waren, maak ten een aardigen indruk. Voor de versiering had de heer Teerink zorg gedragen. Vanavond zal bij het electrisch licht de tempel stellig epn schoonen aanblik bieden. Toen men op het terrein was aangekomen, had on middellijk de opstelling yoor Ret groote mpnmer, dp Landbopwmarschi plaats. De uitvoering van dit num mer mogen we buitengemeen! geslaagd heetep. De oom» popist dirigeerde met zeer veel schwung zijn öpwek- kendep marsch, en het geheel zal veler verwachting overtroffen hebben. Gaarne hadden we het applaus veel krachtiger gehoord en onwillekeurig vroegen we cms af, of dit moment niet het gesdhikst was geweest 0111 den ijverigen, sympathieken dirigent, die met zoo veel succes zijn zware' taak heeft volbracht, met een lauwerkrans te huldigen. Terwijl wij dit schrijven duurt het muziekfeest voort en geven de verschillende korpsen afzonderlijk eenige nummers. Inmiddels nam de drukte op het Doelenveld toe vanavond' zal het er zeker nög wel voller zijn! Mogen we er in verband met het officieele pro- graiprpa er no£ even aan herinneren, dat Ret mor gen de dag- is van dg schappntentooïistplling: op dep Dfjk, van kaas op de kaasmarkt, van pluimvee "en ko nijnen op het Hof enl de Korte Nieuwesloot, van het concours hippique, (1.30 tot 5 uur) en van liet vuur werk (8.30) LEVERANTIE. De levering van volle-, karne-, taptemelk en room boter, bejioodigd voor het burgerweeshuis alhier, werd heden yoor het tijdvak van een jaar opgedragen aan de Hygiënische Zuivelinrichting. DE ALKMAARSCHE VLIEGWEER. Heden was de Belgische Aviateur Leon Verstrae- ten, leeraar in de aviatiek en bestuurder der Vlieg- school Sommer te Mouzon in Frankrijk alhier, om het daarvoor aangewezen terrein te keuren. Het werd door hem uitstekend geschikt bevonden. Ren 6, 7, 8, 9 en 10 October zal de Heer Verstrae- ten alhier komen vliegen. Het terrein is in de onmid- delijke nabijheid van het Orerbosch te Heiloo gelogen. RIJKSSUBSIDIE AMBACHTSSCHOOL. Men seint ons uit den Haag, dat op de Staatsbe- grooting is voorgesteld tot verhooging van de Rijks subsidie aan de Ambachtsschool te Alkmaar met f 7Ó65, UAATSTE BERICHTEN. UIT LI MM EN. P, Gerpitsen alhier, werd' heden door de stopm+ram beide beenen afgereden. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. sTIERTOGENBOSCH, 21 Sept. De 54-jarige voer man G., hedenmorgen op liet stationsemplacement uit een wagon ijzer willende lossen, is in verkeerde rich ting uitgeweken, door den trein gegrepen en letterlijk jn stukken gereder). MARKTBERIOHTEIÏ. SCHAGEN, 21 Sept, Aangev, 23 stapels kaas. Prijs f 30.50. Vlug. Uitslag Veiling, den 20 September 1910 bij opbod/gehouden door No taris Mr. A. P. H. DE LANGE te Alkmaar, van de Boerenplaats „Oostwijk" te Alkmaar. 1. BOUWTERREIN, groot ongeveer 2_aren. Str. de heer J. G. Messelaar 2. BOUWTERREIN, groot ongeveer 2 aren 5 centiaren. Str. de heer J. G. Messelaar 3. BOUWTERREIN, groot ongeveer 2 aren 10 centiaren. Str. de heer J. G. Messelaar 4. BOUWTERREIN, groot ongeveer 2 aren 35 centiaren. Str. de heer C. Wokke 5. BOUWTERREIN, groot ongeveer 2 aren 54 centiaren. Str. de heer C. van der Oord 6. BOUWTERREIN, groot ongeveer 2"aren 30 centiaren. Str. de heer M. Wokke 7. BOUWTERREIN, groot ongeveer 2 aren 35 centiaren. Str. de heer S. Pluimgraaff 8. IIUIS, SCHUUR en ERF, groot onge veer 23 aren 20 centiaren. Str. de heer S. Bregman 9. ERF, groot ongeveer 3 aren 65 centiaren. Str. de heer S. Pluimgraaff 10. WEILAND,"groot 2.29.50 H.A. Str. de heer S. Pluimgraaff 11. WEILAND, OPSLAGPLAATS, groot 21 aren 54 centiaren. St. de heer S. Gaus 12. WEILAND, groot ongeveer 1.61.16 H.A. Str. de heer S. Gaus 13. WEILAND, groot 2.59.60 H.A. Str. de S. Gaus 14. WEILAND, groot 3.01.70 H.A. Str. de lieer C. van der Oord 15. WEILAND, groot 2.18.10 H.A. Str. de heer C. van der Oord 16. WEILAND, groot 2.48.50 H.A. Str. de heer J. Muijs 17. WEILAND, groot 1.95.00 H.A. Str. de lieer P. Brouwer Cz. 18. WEILAND, groot 2.29.20 H.A. Str. de heer M. Wokke 19. WEILAND, groot 1.27.70 H.A. Str. de heer S. Gaus f 375.— T) 405.— V 425.— n 490.— 7) 490.— 77 405.— V 500.— 2107.5Q Totaal f 46468,75 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Dinsdag, den 27 September 1910, des morgens 10 2 uur, in het hotel „de Toelast," te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2