Datnrubriek. TlP 'Bl! Ipf Meihuizen, OOGARTS. nr~»r m Wzdi gevraagd een net 2e MEISJE, liefst beneden 18 jaar. Zich te vervoegen Zaterdag-en Maandag avond, Koorstr. 39. Mf ÜL Vraag en aanbod. 13 AD VERTEN TIEN. Verhuisd van Singel 301 naar ^eizfi*3gi*acint 294, Tien m si 1 i oe n 'stukken Sunlight Zeep worden elke' week verbruikt; dit is het beste bewijs, dat Sunlight aan de verwachting beantwoordt. ïngezoiid n mededéelinget;. 40—35 35—30 37—31 48—42 39—33 22 2 2 10 en wint. 36 29 24 35 26 37 37 48 48 28 11 22 38—32 42—38 27—21 38—32 43 5 üHiP IP iVHPH 1. 2. 3. 4. 5. 0. 25 13 33 18 16 26 34 33 24 29 27 37 een oudige kantoorwerkzasmheden. om avofids te Terschjjnea en hij nam met eenige vol- den vrijheid' over zich had bezworen. Het gelach en doening waar dat hij hierdoor aanmerkelijk in de ach- het vertrouwelijke oogenknippen van den portier werd ting van den rechter waa gestegen. Deze voldoening hem bijna nog ondraaglijker. En toen hij een vol was het dan ook die zijn opmopperend geweten tot geilden dag de lieve mevrouw Rembrandt op de trap zwijgen bracht en toen hij zich 's avonds tot uitgaan j ontmoette, haalde zij hare rokken zorgvuldig' naar kleedde, voelde hij bijna iets van het welbehagen van izich toe, als wilde zij niet door aanraking met hem bezoedeld worden. Hij waagde het haar namens zijne meegenomen een gevangene die zich gereedmaakt tot de terugkeer in de gulden vrijheid. Hij was reeds geheel .gekleed, toen hij plotseling bemerkte dat hij geen huissleutel bezat e* haastig belde hij om de meid. De trouwe dienares van liet huis verscheen na ge- ruimen tijd en nam den dokter met een even verbaas den als strengen blik op. „Geef me alsjeblieft de huissleutel!" zeide hij, ter wijl hij een in zich opkomend gevoel van verlegenheid trachtte te verbergen achter den toon van een gebie der. De meid, Johanna, bleed: echter pal staan. „De huissleutel?" herhaalde zij met-een niet na te bootsen uitdrukking van de hoogste verwondering in haar stem. „De deur is immers tot tien uur open. Waarom heeft mijnheer dan de huissleutel noodig?" „Maak je daar niet bezorgd over en doe, wat ik je beveel. Maar wat vlug, want ik heb haast." Johanna ging en na verloop van een goedi kwartier kwam ze met een dertig centimeters lang instrument terug, hetwelk dr. Jansen slechts met groote moeite in heft van zijn zakken een plaatsje kon bezorgen. Zijn afscheidswoord bleef onbeantwoord en of schoon hij wel vermeed haar aan te zien, voelde hij toch den bestraffenden blik van Johanna op zich ge richt, totdat hij gelukkig de beschuttende gangdeur tusschen hun heiden had gebracht, In het café ging het vroolijk toe, zoo vroolijk, dat dr. Jansen zich in den hemel dacht en geen oogenblik aarzelde om zijn luide instemming te betuigen toen eenige van zijn oude vrienden voorstelden om het den volgenden avond nog eens over te doen in den vorm van een klein nachtpartijtje. Hij moest toch immers toonen dat hij geen pantoffelheld was en het lag voor de hand dat hij dit bewijs liever gedurende de afwe zigheid van zijn vrouw wilde geven dan na haar terug keer. Het klokje had reeds drie uur in den nacht geslar gen, toen hij voor zijn huisdeur den ongemakkelijken sleutel uit den zak te voorschijn haalde. Het gelukte hem echter niet den sleutel in het slot te steken, het geen hij aanvankelijk stelde op rekening van de ge noten spiritualiën, echter na onophoudelijk vergeefs pogen kwam hij toch tot de conclusie dat de oorzaak iets anders was. Verder probeeren zou ten minste nutteloos tijdver spillen zijn en daarom moest hij er wel toe overgaan den portier op te bellen. Het gezicht van laatstge noemde vertrok zich tot een noodlottig grijnzen toen hij den binnenkomende herkende en hij lachte zelfs luid, toen hij het reusachtige instrument in zijne han den bekeek. „TT hebt immers den keldersleutel mijnheer! I w vrouw heeft zeker den verkeerden sleu tel gegeven?" Het geheugen van den dokter was niet helder go- noeg meer om de sarcastische bedoeling van de laat ste opmerking te begrijpen, maar het was toch nog zoo helder dat hij de duivelsche streek van die onbe schaamde dienstbode doorzag. Eerst nam hij zich dan ook voor haar eens gevoelig de les te lezen, echter plotseling dacht hij aan den blik waarmee ze hem had' Wangezien en zijn plan nam een plotselinge wending. Terwijl hij in zijn portemonnaie naar een flinke be- looning zocht voor den huisbewaarder, bracht hij er stamelend uit„Hebt u misschien ook nog een twee den sleutel fni uw bezit Ik wil' ter graag een riks voor betalen." Meneer Maurits was hier wel voor te vinden en dr. Jansen ontving, dank zij zijn goedgeefsheid, direct een goed passenden huissleutel. Nu kon hij zich op Johanna aldus wreken dat hij hare leelijke streek eenvoudig met stilzwijgen) passeerde. Van het be trokken, verbaasde gezicht en het gemopper van Jo hanna, toen zij hem den volgenden avond' weer zijn kleedjas moest klaarleggen, nam1 hij geen notitie en in het volle gevoel van de nieuw verworven vrijheid begaf hij zich naar de afgesproken nachtpartij. Deze verliep bijna nog amusanter dan d'e vorige, maar het hoofd wais den huiskeerenden dokter dan ook dien overeenkomstig beduidend zwaarder. Niettegenstaan de hij nu een goeden huissleutel bezat, had] hij toch nog' geruimen tijd noodig om in huis te komen, maar ook met het slot van de gangdeur hadl hij lang te kampen, tot ten slotte hij het zoo ver had1 openge maakt dat hij had kunnen binnenkomen, wanneer niet Johanna aan den binnenkant er de koperen veilig heidskett.ing had voorgelegd. Woedend drukte de dokter op den knop van de electrische bel. Maar hij had goed drukken. Minuut op minuut verliep zonder dat zich binnen iets bewoog. Toen geraakte de dok ter in een ontembaren toorn en hij begon met de vuis ten op de deur te hameren dat het dreunend door de nachtelijke stilte klonk. Binnen echter geen beweging. In de andere op de trapgang uitkomende huiskamer deur echter knarste een sleutel, een lichtstraal viel naar buiten en bescheen het spitsneuzige gezicht van de lieve mevrouw Rembrandt, die mevrouw Jansen ris hare beste vriendin beschouwde. „Bent u dat, dokter?" zeide ze scherp. „M n God, ik meende dat een heele schaar inbrekers of zinlooze beschonkenen dit rumoer in huis maak ten." De deur viel weer dicht eer nog de plotseling ont nuchterde dokt.er eenige verklaring had kunnen uiten. En bet was natuurlijk te begrijpen dat hij, van de et telijke minuten later eindelijk verschijnende dienst bode, geen andere begroeting ontving als van een uit het dierenrijk genomen eigennaam. En het werd nog erger. Nadat Johanna hem den volgenden dag met het gezicht van een wraakgodin de veel te zoute soep en het aangebrande vleesch had opgediend, verklaarde ZÜ op ijskouden toon, dat zij tegen den eersten van den volgenden maand den dienst opzei, omdat zij on ophoudelijk heftige beschimpingen van hem had on dervonden. Ze had de veiligheidsketting op de deur gelegd, omdat ze niet gewoon was, des nachts moeder ziel alleen achter onverzekerde deuren door te bren gen en ze kon het niet dulden voor alles uitgemaakt te worden. Het was wel mogelijk dat de dokter niet meer wist wat hij gezegd had, maar dat kon zich nu toch eiken nacht herhalen en ze was overtuigd dat mevrouw haar besluit zeer goed zou kunnen billijken. Met waarlijk noodlottigen nadruk had1 zij hem deze w-oorden in het aangezicht geslingerd en met ontzet ting zag dr. Jansen het spook van een verwoest hu welijksgeluk verschijnen. Welk middel zou hij aan wenden om dit onverbiddelijke meisje van haar be sluit af te brengen? Daar hij met het oog op de - ge volgen er niet goed over kon nadenken of liet wel wen'sehelijk was haar zijn innigen spijt uit te druk ken, moest hij het noodgedrongen wel mot vriendelijk toespreken probeeren. En zich inspannende, om zijn stem zoo lief mogelijk te doen klinken, zeide hij „Beste Johanna, denk nog eens over dat besluit na. Het zal zeker niet weer gebeuren." Zij antwoordde niet, maar verliet na een veelzeg gend schouderophalen, de kamer. annf dit oogenblik begon dr. Jansen's martelaar- echap. In zijne tegenwoordigheid verdween voor geen enkele seconde de gekrenkte trek van Johanna's ge- La t t n ieder van hare diensten droeg den stempel van de diepste verachting. Maar dat was nog lang niet vrouw te groeten. Het antwoord was slechts een die pe zucht en de veel'beteekende woorden: „Ach, arme, arme vrouw!" Zoo moest dan de ongelukkige dokter naar drie kanten al zijne krachten inspannen om de onverbidde lijke Johanna met een wierook van lieflijkheid)'es te omhullen; hij bracht den portier de „geleende" huis sleutel terug en drukte hem tot zwijgen een tientje in de hand; eiken avond klopte hij bij de Rembrandt's aan 0111 een partijtje whist te mogen meespelen, of schoon hij niets ter wereld meer haatte dan dat spel en ofschoon, mevrouw Rembrandt niet naliet onder het gesprek hem steken te geven over trouwelooze echte lieden en onverbeterlijke dronkaards. Nooit had hij beroerder tijd doorgemaakt als deze drie martelaars- weken en eerst op den laatsten dag voor de terugkeer van zijn vrouw kwam er weer een straaltje van hoop in zijn verduisterd gemoed. Hij had uit een gezegde van Johanna begrepen dat zij heden jarig was en eerst toen hij een berg van cadeaüt.jes voor haar had opgestapeld, zag hij voor het eerst weer een genadig lachje op haar steenen gelaat. Ook mevrouw Rembrandt betoonde hem op dezen dag weer voor het eerst de oude vriendschap, en de portier groette hem met verscbuldigden eerbied, zon der daarbij met de oogen te knippen. God zij dank, hij had dus niet tevergeefs berouw ■getoond en met een verlicht hart durfde hij zijne vrouw van het station halen, daar liij meende dat geen van de verzoenden hem zou verraden. Echter een uur na haar thuiskomst had mevrouw Jansen uit de klachten van Johanma, den portier en mevrouw Rembrandt vernomen, dat haar gemaal her haaldelijk eerst in den morgen in beschonken toe stand was thuis gekomen. En het behoeft voor de ge trouwde lezers nauwelijks gezegd, dat eerst „nu" het eigenlijke martelaarschap van dr. Jansen begon een lijdenstijd, waarin elk verlangen naar de gouden vrijheid voor goed en- wel in zijn ziel was verstikt. g'oede oplosser». D# ontleding- bi Aan ook teressant. Oplossing. 1. 37—32 1. 26 28 2. 36—31 2. 27 36 3. 47—11 3. 36 47 4. 38—32 4. 28 37 of 47 :29 5. 49—44 5. 47 29 of 28 87 6. 39—33 6. 29 49 7. 48—12 7. 37 48 8. 44—39 8. 48 34 9. 40 9 (d. 6 sch) 9. 14 3 10. 50—44 10. 49 40. 11. 45 5 en wint, want wit wint den nog 2 schijven, daar schijf 19 niet w Een fraai probleem! ?eg volgenden zet kan. Zw. 1, 6, 9, 10, 13, 14, ld tot- 21, 24, 2». W. 25, 20, 27, 28, 30, 31, 32, 35, 36, 38, 39, 40, 43. 49. Eindspel no. 12. Hoe wint wit den volgenden stand? Zw. 2, 22, 39. W. 32, 42, 47, dam op 3. Opl. voor of op 1 October. Correspondentie. H. J. T. den H. 2 X over dezelfde schijf is verbo- ^en' 2 X over 't zelfde vak ma'g wel. V ij ontvingen goede oplossingen van de heeren G. Cloeick, D. Gerling, JHoutkooper, J. M. Houtkooper, allen te Alkmaar; P. Bakker, Sehagerwaard'; S. Ho- man, Wijde-Wormer; Heeren K. en S., Alkmaar; H. E. Lantinga, Haarlem; T. v. d. Velde, Huiswaard; II. J. Toepoel. den Haag. Stand van vraagstuk 23. Zw. 1, 3, 6/11, 14, 20, 24, 26, 36. W. 17, 21, 22, 33, 37. 39/43, 45, 48, 49. Oplossing. 1. 2. 3. 4. lilies wat de dokter met zijn eerste uittocht in de gul- Rechtzaken. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 20 September 1910. (Vervolg.) MISHANDELING. Cornells B„ van Wervershoof, was mishandeling ten laste gelegd. Hij had n.l. den 5den Juni Johan nes Koomen, met wien hij op het land) werkte, een flinken klap gegeven. Maar wat wat de oorzaak daar toe? Koomen had hem even. te voren een pruim ta bak in zijn zak gestopt. Koomen, als getuige gehoord, zegt een gevoeligen klapi te hebben gekregen en miet te weten waarom. Pieter Groenwoud, die met hem werkte, had de aar digheid met den pruim gezien en Koomen grinnekend hooren lachen. Beklaagde hoorde 5 'boete subsidiair 5 dagen hechtenis tegen zich eischen. VISSCHEN IN VERBODEN WATER. Klaas B., visscher te Wervershoof, was wegens vis- schen in verboden water door den kantonrechter te Hoorn veroordeeld tot 0 dagen hechtenis. Klaas nam hiermede geen genoegen, zoodat zijn zaak heden voor de arrondissements-rechtbank behandeld werd'; het gaf hem evenwel niets, want de Officier eischte even eens 6 dagen hechtenis. MISHANDELING. Franciscus Jacobus F., arbeider te Helder, had den visscher Lamens, aldaar, mishandeld en vervolgens den agent Noot uitgescholden. Beklaagde herinnert zich niets van het slaan. Getuige Simon Marinus verklaart, dat hij met be klaagde liep, toen de-ze Lamens tegen kwam en dezen bij het hoofd greep. Beklaagde was toen dronken. Vervolgens werd! Noot gehoord omtrent de beleedi ging; hij vertélt, hoe de toedracht van de zaak was. Daar Lamens niet verschenen was om opheldering in zake de mishandeling te geven, wil de Officier be klaagde deze aanklacht scheuken. Wegens beleedi- ging eischte Z.E.A. evenwel 1 maand gevangenisstraf. DIEFSTAL. Alida K., naaister te Enkhuizen, had den I7en Juli een bankbiljet weggenomen ten nadeele van Koert Ruiter aldaar. Op den bewu-sten datum kwam beklaagde een kleed je te leen vragen aan Ruiters dochtertje. Toen deze naar hoven g'ing om het te halen, haalde zij gauw uit een geldkistje, dat in de linnenkast stond, een porte feuille *en daaruit nam zij een bankbiljet, dat later 200 groot bleak te zijn. Toen haar daad bekend! werd, gaf beklaagde het geld terug. Beklaagde bekende het- haar ten laste gelegde en hoorde wegens diefstal 2 weken gevangenisstraf eischen. MISHANDELING. Jacob' Sijbranrt D., dijkgraaf te Texel, zat tijdens een muziekuitvoering te Den Burg met zijn vrouw e/n een zijner kinderen in den tuin van liotel Texel. Toen het jongetje even was gaan wandelen, kwam het hui lende terug en vertelde het, dat Willem de Wijn hem een klap had gegeven. Beklaagde zocht Willem op en gaf hem een gevoeligen tik, die volgens Willem zóó hard aankwam, dat hij bewusteloos neerviel. Het ge volg' van deze geschiedenis is, dat de Officier tegen beklaagde 25 boete subs. 25 dagen hechtenis eischte. DIEFSTAL. Nicolaas Cornelis Z. te De Rijp was ten laste ge legd, dat hij zich op verschillende tijdstippen gereed schappen en ijzerwaren had' toegeëigend ten nadeele van Adriaan van Marken aldaar. Van Marken deelt mede, dat hij opgemerkt had, dat telkens wanneer beklaagde hem een bezoek had gebracht, er een of ander voorwerp uit zijn winkel verdwenen was. Om zekerheid te krijgen, stelde hij zich, toen beklaagde er weer eetns was, verdekt op en inderdaad zag hij dat beklaagde een pakje duimen wegnam, toen de knecht even uit den winkel was. De eisch tegen beklaagde, die intusschen naar Amerika vertrokken is, luidde 2 weken gevangenis straf. MISHANDELING. Neeltje B„ huisvrouw van O. S. te Broek op Lan- gendijk, had Abraham Schoen mishandeld. Schoen, die schoenmaker is en nog geld van be klaagde moest ontvangen, kreeg dat niet, maar in plaats daarvan een paar flinke slagen met deu tang. Deswege werd tegen haar een geldboete van 10 subs. 10 dagen hechtenis geëischt. ons gezellig SLAGZETTEN IN DE PARTIJ. Nu het aamseizoen weer begint, en de winter weldra met z'n lange avonden weer menig damuurtje zal brengen, geven wij eenige slagzett-en in partijen uitgevoerd door Fransohe meesters, die weer eens doen zien, 'hoeveel in een partij dam verborgen zit. De volgende stand is uit een partij gespeeld te Marseille tusschen Raphael en Maurel. Wit was aan zet en Raphael maakte van de gelegen heid gebruik om een fraaien damzet te maken. Hij speelde als volgt 1. 2. 3. van pro- AAN DE DAMMERS. Met dank voor de ontvangen oplossingen bleem 96 en vraagstuk 23. Stand van probleem 96. Zw. 10/15, 17, 19/24, 26, 27, 30. W. 31, 33, 35/40, 43, 45/50. Dit probleem viel een compliment ten deel ran all» 28—22 37—32 1. 17 28 2. Zwart is gedwongen 28 37 slaan, daar wit anders slaat 32 3. 37 28 4. 26 37 5. 16 27 6. 27 38 In (pl. i den volgenden stand maakte Ottina tegen Weiss o. 10 jaar geleden) een fraaien damzet. Ottina speelde met wit als volgt: 1. 34—30 2. 24—19 8. 40 29 4. 32—28 5. 2721 6. 8731 7. 42 4 (6 sch.) Wit had bij den 2i-n 2en zet ook kunnen spelen 2319, -',s- 21 21. 31, 42 2, doch dan was een voor heide partijen moeielijk spel ontstaan. In een partij gespeeld door Bcvrme en Beudin kwam de volgende stand' voor. Zw. 1, 3, 6/10, 12, 13, 14, 16, 18, 19, 23, 24, 25, 28. W. 21, 26, 30, 31, 32, 34 tot 37, 39, 40, 41, 43, 44, 45, 48, 49. Beudin had met zwart als laatsten zet gespeeld 1116, waarop wit liet volgen: 34—29 29—20 39 30 40 29 43 5! 1. 2. 3. 4. 16 25 14 23 38 34 34 34. Als probleem geven wij een fraai stuk werk uit het Se fr. probleem-concours, terwijl wij een eenvoudig eindspelletje ter oplossing laten volgen, meer speciaal voor beginners. Probleem no. 97 uit 't 8e pi', c. c. Goede opl. van alle goede, oplossers van probleem 96. Nieis is lastiger te verdrageu dan aambeien. Maar weinig kwalen worden er aan het mensehdom opgelegd, die pijnlijker zijn en meer ongemak veroor zaken dan aambeien. De onophoudelijke jeuking en brandende pijn verschaffen u dagen vol kwelling- en nachten van slapeloosheid] en ellende. En indien jeu kende aambeien veronachtzaamd worden, leiden zij tot inwendige of bloedende aambeien, die den patiënt zijn energie ontnemen, bloedarmoede veroorzaken en hem zwak en wegkwijnend maken. Reeds de eerste aanwending van Foster's Zalf geeft een ongekend gevoel van verkwikking en ver lichting aan de aangedane deelen, en slechts zelden is één doos onvoldoende om een volkomen en duurza me genezing teweeg te brengen. Voor eczema, huiduitslag, gordelroos, puisten en alle jeukende huidziekten is Foster's Zalf een zeker geneesmiddel. Zij is wonderlijk verzachtend, heelend ee antiseptisch. Zij prikkelt de huid .niet en doet haar niet te spoedig' opdrogen. Zij is zonder wederga. Overtuigt u, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is to Alkmaar verkrijgbaar bij de heeren Nierop en Slothoiiber, Langestraat 83. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één. of 10,voor zes doozen. Van 15 regels 35 Cents, bij vooruitbetaling. „JIe SIMON Alkmaar. Steenhouwerij K o- ningsweg 76. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. ^/TELRIJDERS. Opruiming van eenige beste ge bruikte Rijwielen en een partijtje ongeregelde buitenbanden bij J. KUIJT, Oudegracht D 131. {j°on heerlijker en smakelijker glas BIER dan het Trappistenbiel'. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS in den Bierkelder, Verdronkenoord, ingang Kapelplein. AI LRIKAANSCH ORGEL te koop wegens geldge brek. Te zien in het magazijn van Gebr. SPAN JAARD, Alkmaar. v. DIEPEN, Verdronkenoord D 19, Administra" *teur, Taxateur en Veiler. Woningbureau. Ten allen tijde worden Huizen en Landerijen te koop en ver koop, te verhuur en huur en ter incasseering van huur daarvan aangenomen. TPerstond gevraagd een flinke SMIDSJONGEN in de Smederij van D. DE BOER, Laat. JJUITSCHE LES AANGEBODEN door een gediplo meerden Onderw. Brieven onder letter IC 171, bureau van dit blad. HpE KOOP AANGEBODEN een tweedehands over- bekleede CANAPÉ, bruine trijp. Te bevragen Fnidsen C 59 in den meubelwinkel. TJ»E HUUR: een gerieflijk ingericht HEERENHUIS, voorzien van gas- en waterleiding, met inbegrip van waterleiding voor f 276 per jaar. Aanvaarding direct of bij overeenkomst. Te bevragen bureau van dit blad. ARBIERSLEERLING WE1JMER. GEVRAAGD hij JOH. Voor het repareeren van KACHELS en het maken van alle soorten KACHELPIJPEN beveelt zich ondergeteekende beleefd aan. Heeft tevens voorhanden een groote collectie gebruikte Kachels in alle soorten. Jb VAN DER HOEK, Smederij, Achterstraat. JUFFROUW biedt zicb aan voor Brieven onder letter D 171, bureau van dit blad. (Weer aanwezig). bij de Beerenstraat, Amsterdam. Spreekuur 23. Voor minvermogenden 12. 1817

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 6