BINNENLAND. STAFSIIEUWS, BOND VAN GEMENGDE ZANGVEREEN. IN N.-H. GOED BEYLQQEN, ZONDAGSSCHOOL VAN DEN NEDER- LANDSOI-IEN PROTESTNTENBOND TE ALKMAAR. leggen, dat men dooi- een dergelijk streven om de dag bladpers in een hoek te duwen to oh zooaartsdom doet. Men verliest absoluut uit het oog, dat het bezoek van het Belgische koningspaar aan Amsterdam een groot deel van zijn beteebenis zou verliezen, indien de pers er over zweeg, dat die courantten dte moderne herauten zijn, die aan den volke hebben te verkondigen, wat zal geschieden, wat is geschied en wat de beteekenis van het gebeurde is. Er zijn onder de hedendaagsche be windslieden slechts enkelen, die dat inzien, de groote meerderheid heeft „lak" aan de „eeuwige pers," aan „persmuskieten" en hoe ze. ons verdter betitelen, hoewel ze trouw hun krant lezen, en erg mopperen als daar het laatste nieuws niet vlug en in die puntjes wordt medegedeeld. De Amsterdamstehe briefschrijver van bet Utr. Dagblad merkt o. m. op: Koning Albert hteleft het politiecorps een belooning voor dte buitengewone moeitte nitet willten onthouden, vijf-en-twintig medailles ter beschikking gesteld van het hoofd dier politie: vijf gouden, tien zilveren en tien bronzen. Die medailles zijn raar gerold. Indertijd besloot de vereeniging van inspecteurs en hoofdinspecteurs haren leden die Verplichting" op te leggten medailles, indilen deze weder bij eenigie gele genheid werden uitgestrooid, te Weigeren. Men achtte het accepteeren van een medaillte met den inspecteurs- rang niet in overeenstemming. Natuurlijk was onze hoofdcommissaris met dit be sluit niet onbekend gebleven. Doch bij het verdeden zijner Belgische medailles vond hij gteen reden er re kening mee te houdten. Dte politiechef liet zich per telefoon verbinden met een vijftal inspecteurs en vroeg, in dien stijl: Is het u aangenaam of is het u nilet aangenaam een medaille te ontvangen? Stilte aan den anderen kant. 1 Een dorst bedenktijd te vragen. Het is u aangenaam of bet is u niet aangenaam. De gevraagde zei dat het hem dan maar niet aan genaam zou zijn, en een ander krteeg de medaille. Toen dite vijf gouden Alberts geplaatst waren, wer den gegadigden voor dte overigte penningen ondier de mindere politie-beambten gezocht. Dat ging eenvoudig naar anciënniteit. En zoo krtegten twee agenten een „onderscheiding,' die van hoofdagent tot agent waren gedtegradieerd en etrii die in de feestweek ziek was geweest, dus aan de «h ukte part noch deel gehad had. Zij stonden paff van het prompte! Z. K. II. PRINS HENDRIK. Z.K. II. de Prins bracht Zaterdag een bezoek aan de bosschen van den heer Kröller te Hoenderloo. De Prins arriveerde om 11 uur per auto, waarna in jachtwagen, met zes paarden bespannen, over het land goed Hoenderloo naar den huize „Harscamp" werd gereden. Z. K. H. was op dezen rit van zijn gastheer, den heer Kröller, vergezeld. Bij gelegenheid van dit bezoek werden in de bos schen van laatstgenoemde 2 Silezische herten, 5 dito reeën en 4 wilde zwijnen losgelaten. GEHEUGD JflEUWS. EEN NEDERLANDER TE BRUSSEL VERMOORD. Te Brussel is de Amsterdammer Edward Offermans, 26 jaar oud, vermoord door een Duitscher. Laatstge noemde leefde in ongeoorloofde betrekking met een gehuwde vrouw. Offermans schijnt den echtgenoot dier vrouw op de hoogte gebracht te hebben van die ver standhouding. De ouders van den te Amsterdam geboren Ed. Offer- mans wonen te Hilversum. Zij kregen Zaterdag tele grafisch bericht van het voorgevallene. De vader is dadelijk vertrokken om de teraardebestelling van zijn zoon bij te wonen. GOEDKOOP. Door notaris Rietra te Dussen werd Zaterdag voor B. van Brakel, te Veen, in het openbaar geveild, een woonhuis met erf, dat werd ingezet voor100 eenten. De finale verkooping zal plaats hebben op 5 Octo ber e.k. EEN PROEFNEMING. In de volgende week zullen te Koog aan de Zaan twee luchtballons gevuld worden en opstijgen met pet,roleum-residu-gas, gefabriceerd in de gasfabriek aldaar. Deze proefneming schijnt uit te gaan van het departement van Oorlog. PAST OP DE ZAKKENROLLERS. Tijdens het vliegen op Woudenstein werd Zaterdag een gouden horloge met ketting gerold van K. L. uit Oud-Beijerland en een dito van T. V. uit Vlaardingen. WINTERVOORSPELLERS. In Friesland zijn uit het noorden gioote koppels wilde ganzen aangevlogen. Men beschouwt dit als een teeken voor een vroeg invallenden winter. EEN OPLICHTSTER. Zaterdagmorgen heeft de politie te Arnhem in een eerste-rangs-hotel aldaar wegens oplichting gearres teerd de 20-jarige dienstbode S. A. L., wonende in de Graaf Lodewijkstraat te Arnhem. De N. A. Ct. verneemt omtrent deze zaak het volgende De dienstbode S. A. L. was de vorige week door de politie aangehouden wegens het feit, dat zij een eostuumrok door oplichting in haar bezit had. Het meisje werd door de politie aan de maréchaussee overgegeven, en toen bleek, dat zij ook in Oosterbeek en Velp oplichting had gepleegd. Daar het evenwel voorwerpen van geringe waarde betrof, werd zij op vrije voeten gesteld. Maandagavond nu nam zij haar intrek in een eerste rangshotel te Arnhem, zich uitgevende voor „freule van Schaick." Zij vertelde, dat haar ouders in Den Haag woonden en dat dezen ook zouden overkomen, en zoo bestelde zij ook voor haar ouders kamers. Zij zelf kwam te Arnhem, naar zij beweerde, om examen te doen voor de hoofdacte en voor de acte Fransch. De bagage zou spoedig komen Vrijdag bracht de freule een nieuwe fiets mee in het hotel, waarop de naam van den leverancier was aangebracht. In het hotel had men intusschen eenige argwaan gekregen. O.a. had men vernomen, dat zij tevoren in een ander hotel had gelogeerd en dat zij daar door de marechaussé was aangehouden. Men stelde zich nu in verbinding met den rijwielhandelaar, die de fiets der „freule" had geleverd en toen bleek, dat deze was opgelicht. Vrijdagavond werd bij de politie aangifte gedaan en Zaterdagmorgen volgde de arrestatie van de dienst bode. DROEVIG. Het vijf-jarig dochtertje van den heer P. M. te Wer- vershoof, dat tijdelijk in een huisgezin te Andijk was opgenomen omdat haar moeder in een ziekenhuis wordt verpleegd, is in een sloot gevallen en verdronken. Het drie-jarig zoontje van K. Mulder te Vrooms- iioop, dat zich met zijn paardje vermaakte, hetwelk vader, zoo even van het werk in Duitschland terug gekomen, had meegebracht, geraakte al achteruitloo- pende in een pot met heet water en overleed niet lang daarna aan de bekomen brandwonden. ER IN GELOOPEN. Even vóór het vertrek der tram van 9 uur 50 min. naar Amsterdam, zakte Donderdagavond te Pui-merend, een man op het perron, eensklaps ineen, waarna hij onmiddellijk in de wachtkamer der Noord-Holl. tram werd gedragen. De inmiddels ontboden gemeente-ge neesheer, dr. Bakels, deed hem per brancard naar het gasthuis vervoeren. 'n R.-K. geestelijke werd geroepen om hem, zoo noodig, de H. S. te kunnen toedienen. Vrijdagmorgen keerde het bewustzijn terug, waarna de politie van hem vernam, dat hij afkomstig was van Rotterdam, en Hendrik Brandsen heette. Nu her innerde de politie zich, dat een drietal maanden gele den in het Algem. Politieblad voor een man met der gelijke praktijken gewaarschuwd werd- 't Signalement van' dien persoon kwam volkomen overeen met den persoon, die te Vianen en Nijkerk een dergelijke grap had uitgehaald. Geen wonder was het dan ook, dat hij, na deze ontmaskering, spoedig volkomen wel was. Op nader advies van dr, Rakels, die al spoedig na de opname in het gasthuis bemerkte, het met dien kerel geen zuivere koffie was, werd hij op lagf van den burgemeester uit het gasthuis verwijderd, en per tram naar Amsterdam gezonden, waar mpp de politie inmiddels van zijn komst had kennis gegeven, Re, doelde persoon, die waarschijnlijk leeft van de giften van medelijdenden, wanneer hij plotseling jpeepzijgt, ziet er zéér welvarend uit. Men wachtte zich voor dien bedrieger. DE INBRAAK TE HILVERSUM. De waaide van de ontvreemde diamant wordt ge schat op f 1000 a f 1200. BLOEDVERGIFTIGING. Een 15-jarige jongen te Westwoud had een klein wondje aan het been. Hieruit ontstond bloedvergifti ging, waaraan de jongen na hevig lijden is gestorven. EEN MOOIE VONDST. Te Steenwijk is bij het uitgraven van een kelder in een afgebroken woning onder een oude bedstede een zak met rijksdaalders gevonden. UIT HOORN. De Commissaris der Koningin in Noord-Holland heeft een bezoek gebracht aan het kaaacontrolestation te Hoorn, waar hem door dien Directeur, dien heer C. J. van Overzee, de werking der vereeniging werd uit gelegd en werden vertoond dte twee merken yoor Edammer kaas, n.l. voor dag- en volvette kaas. Met grootte belangstelling- werden diens verklaringen daar bij. de wijze van aanbrengen, enz. gevolgd. Onder begunstiging van heerlijk weder, hield de schietverteeniging „Hoorn" Zondag haar groot huis houdelijk concours. Ten huize van den heer J. v. d. Berg Jr. aan de Kaasmarkt had 's avonds dte prijsuitreiking plaats. Do bijeenkomst, staande ondier leiding van dte heer D. A. Pool, was zeer druk bezocht. Allen van harte welkom heettende, constateerde de voorzitter d'at met groot genoegen op den dag kan worden teruggezien. Geen enkele wanklank is verno men en hij hoopte, dat de avond op waardige wijze den dag' zou besluiten. De prijzen werden door den heer Pool niet verschil lende geestige toespraken overhandigd. Hem werden wederkeerig door dte heeren W. G. II. v. Erp en II. Kroon Dz. woorden van waardeering en sympathie toegevoegd, voor de wijze, waarop hij de vereeniging- weet te leiden. Den heer J. Gravendijk werd namens het bestuur als blijk van waardteering de zilveren draagmedaille in klein model van de Oranje-Nassau-Orde overhandigd. Hedenmorgen i» hier uit zee aangespoeld het in verren staat van ontbinding ver koerend lijk van een onbekend manspersoon van middelbaren leeftijd, ge kleed in een donkergrijs gestreept kostuum. Er waren geen uiterlijke kenteekenen op het lijk aanwezig. De overledene had een kalen knjin, geen baard of knevel. Vanmiddag zou de lijkschouw plaats hebben. Gister werd in liet Park te Hoorn, onder leiding- van clen heer Joh. Dijkstra van Hoogkarspel, die. algemeene vergadering gehouden van dien Bond van Gemengdle Zang-vereen, in N.-II. De voorzitter herinnerde in zijn openingswoord aan het zoo goed geslaagde Zangersfeest te Koog aan de Zaan en bracht daarvoor dank aan de ontvangende af- dteeling. Hij hoopt, dat de Bond zal doorgaan, met zijn streven om den volkszang, vooral op het platteland te verbeteren en te veredelen. Aan het jaarverslag ontleenen we het volgendb: Het ledental bedraagt evenals het vorige jaar 15. De vereeniging „Onderling Genoegen" te Purmerend werd ontbonden en „Concordia" te Oostzaan sloot zich aan. De secretaris uit als reden, dat er geen groei in den Bond zit, dat dte Bondsfeesten gegn attractie genoeg aanbiteden. Het Hoofdbestuur vraagt zich meermalen af, wat gedaan moet wordten, om er verbetlering in te brengen. Alle vereenigingen zijn het er mee eens, dat langs den weg, dien die Bond volgt om zijn doel te be reiken, een mooi resultaat is te Verkrijgen. Het 4-ja- rig bestaan van den Bond bewijst dit. Het H. B. blijft hopen, dat door onderling* besprekingen dte ver houding der verteenigingen tot den Bond beter zal worden. De financiëele omstandigheden van den Bond blij ven gunstig, d. w. z. dte uitgaven hebben de ontvang sten niet overtroffen. Het jaarverslag werd met een woord van dank aan den steller, dten heer Sluis, goedgekeurd. De rekening en verantwoording" van dten penning meester werd goedgekeurd. Het1 batig saldo bedroeg 13.91. De begrooting" voor het volgend jaar werd vastge steld! ten bedrage van 238.91, waarvan 25.91 aan onvoorziene uitgaven. Tot bestuurslid' werd herkozen' de heer J. Sluis te Amsterdam en in plaats van dte heeren Van Dam van Aalsmeer en Dijkstra van Hoogkarspel, die niet her kiesbaar waren, werden gekozen die beieren Schoenia- ker te Broek in Waterland en Graftdijk te Koog aan de Zaan. Allen namen de benoeming aan. De afdieelingen Koog aan die Zaan, Wieringen en Beemstter werden aangewezen om de rekening voor het volgtend jaar na te zien. Geen der vereenigingen bood zich aan, het volgende jaar het Zangersfeest te ontvangen. De. volgende algemeene vergadering zal worden ge- lioudten te Bergen. Aangenomen werd1 het bestuursvoorstel om aan art. 20 toe te voegen de bepaling, dat wanneer de vereeni ging, waar het Zangersfeest wordt gehouden, uit dte algemeene kas een bijdrage in het waarborgfonds ont vangt, zij verplicht is, ingeval het feest winst afwerpt, den Bond hierin tie doen dteelten, tot een bedrag van 25 Het voorstel Spaarndam, om die kosten van een Zangersfeest te doen dragen door het H. B. en de verliezen en winsten pondis-pondsgewijz© om te slaan over de aangesloten afdeelingen, wordt aangehouden. Thans kwam aande ordle het voorstel Spaarndam: De Bond verstrekt aan die vereenigingen, welke zulks wenschen, gratis de benoodigde muziek voor deu en semblezang. Nadat het H. B. toezegging had gedaan, er voor te zorgen, dat de muziek zoo goedkoop moge lijk wordt verschaft, trekt Spaarndam dit voorstel in, met het oog op dte kosten. Broek in Waterland stelde voor: De heoordieelings- commissie deelt dlesverlangd na afloop van het Zan gersfeest onmiddellijk die punten' miee, die zij aan de deelnemende vereen, heeft toegekend. Zij denkt daar mee dte belangstelling te verhoogen. Dit voorstel werd aangenomen. Verworpen het voorstel van Westzaan en Assendelft: een jury drukt de kwaliteiten der ver eeniging in punten uit en kent aan dte vereen., die htet grootste aantal puntten behalen, een medaillte toe, Gevreesd werd, dat daardoor het karakter van den Bond zou veranderen. In' plaats van gemeenschappe lijke oefeningen zou men concoursen krijgen. Aan het II. B. wordt daarbij opdracht gegeven, de aantrekke lijkheid van het Zangersfeest zoovéél mogelijk te be vorderen. Aangenomen werd het voorstel Zuid-Scharwoude De leider van den ensemblezang bezoekt de aangeslo ten vereen. 2 maal voor het feest, of, zoo dit om fi nanciëele redenen niet doenlijk is, eenmaal, maar dan minstens pep fnaand te voren, opdat van op- en aan merkingen en wpnkep pep goed gtebypik kan xyonjep gemaakt» t UIT WINKEL, In de Zaterdag gehouden Raadsvergadering waren alle ledeu tegenwoordig. Een verzoek van de vereeniging' tot verbetering van het vak-onderwijs in West-Friesland om subsidie voor 1904, Werd aangehouden tot dte behandeling der be grooting voor 1911, evenals een verzoek van de afdee- ling Winkel dier vereeniging om subsidie voor 1911. Een yffitoek van F. van Zoonen, lantaarn-opsteker te Winkel, om yerhooging- zijner jaarwedde als zonda nig. Aangehouden tot de behandeling der begrooting voor 1911. Egn verzoek van de weesyadter en -moeder om het armbestuur te rpaphtigep hen graticifatio toe te kennen, werd yoor kennisgeving aangenomen. Dte voorzitter deelde mede daf hef armbestuur ip 1908 besloot de weesvader- en moeder een gratificatie van 75.toe te kennen om daaruit de kosten van een naaister te betalen. Het kwam hun voor dat deze gi-aticifatie een verkapte tractements-verhooging is ge weest en niet tot het armbestuur maar tot de be voegdheid van den Raad behoorde. Voor 1909 voor dit jaar is die gratificatie niet uit betaald, aangezien het armbestuur van meening is dat die toekenning slechts yoqr éép jaar tyas. De weesva der roeent yan niet en vandaar Jjet verzoek- Tengevolge van het vertrek van dte tegenwoordige weesvader en moeder was door het Armbestuur ter voorziening in die vacature een oproeping gedaan, en ter voldoening aan hun reglement een dubbeltal aan den Raad voorgedragen, en wel: No. 1. F. Jagersma en echtgenoot® te Berkhout; No. 2. P. Stapel en echt genoot© te Wognum. Na besloten zitting in openbare vergadering terug gekeerd, wordt besloten de benoeming aan te houden. Rekening Armbestuur 1909. De copnnissie belast pi«et het nazien der rekening van het Algemeen Burgerlijk 4rmbestppr oyer 1909, bracht bij monde van dten voorzitter verslag daarvan uit en deelde mede dat dte rekening in orde bevonden is, en werd' voorgesteld die goed te keuren in ontvang op 4433.681/,;, in uitgaaf op 4521.31, nadeelig saldo 87.62V2. Hiertoe werd besloten. Door het Algemeen Burgerlijk Armbestuur was in gezonden dte begrooting voor 1911, welke door den voorzitter werd aangeboden, sluitende in ontvang en uitgaaf met 4379.50. Dooy hen voorzitter werd daarna aangeboden de be grooting der gemeente voor 1911, sluitendte in ont vang en uitgaaf met 3§4§3.43y2. Suppletoir© begrooting. Door Burg. en Wette is opgemaakt een suppleteire begrooting voor 1910, voor ontvang en uitgaaf van een bedrag yan 3617, n.l. yoor kasgeldleening 2500 en voor woningbouw 1117- Tijdens dte vergadering was ingekomen een verzoek om eene jaarlijksche subsidie van Winkpl's Harmonie, dat werd aapgehouden tot, dp behandeling deT be- 'grooting voor 191}. Hierna sluiting. UIT OUDORP. De heer 11. Lindeboom, hoofdi der openbare lagere school te Oudorp is na vergelijkend examen geplaatst op de lijst van benoembaren tot hoofd eener openbare school voor gewoon lager onderwijs te Amsterdam. UIT WIERINGERWAARD. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier, heeft toe zegging van beroep gedaan aan Ds. A. I. Reinders te Oosterland (Wieringen). NED. HERVORMDE KERK. Aangenomen het beroep te Assen (toez.) ds. A. J. Werner te Noord-Schermer; te Langezwaag ds. J. M. Natzijl te Berkhout. Bedankt voor het beroep te Krommeniedijk ds. H. Bax te Hipolitushoef op Wieringen. BENOEMD. ,i De minister van waterstaat heeft benoemd tot buiten gewoon opzichter, J. Vriesman Jbzn. te Petten, bij de werken voor het onderhoud van de duinen en zand dijken onder de gemeenten Callantsoog en Petten, be zuiden strandpaal 9.800, VAN TEXEL. Beroepen bij de Gereformeerde gjemeente te Ooster end op Texel ds. J. C. Dagevos te Zuid-Beierland. Te De Waal op Texel is eene rederijkerskamer opgericht, genaamd „De Vriendenkring," met aanvan kelijk 13 werkende leden. UIT BERGEN. Een nog jonge man, naar wij vernemen een zekere J. K. uit Schermerhorn, heeft gistermiddag in het bosch alhier te ongeveer half twee op treurige wijze een einde aan zijn leven gemaakt. De ongelukkige loste uit een revolver een schot ter hoogte van het hart. Eenige zich in de nabijheid bevindende perso nen waren spoedig ter plaatse en vonden het zieltogen de lichaam. Spoedig waren de levensgeesten geweken, waarna het lijk naar het lijkenhuis Werd vervoerd. Na derhand bleek dat dte revolver nog 5 patronen bleek te bevatten. Wat den jongen man tot deze wanhoopsdaad heeft gebracht, valt niet met zekerheid te zeggen. Uit het geen wij bij geruchte vernamen, schijnt het ons toe dat een niet beantwoorde liefde hier min of meer bij betrokken is. EEN BILLIJK VERZOEK. Gaarne brengen wij het volgende verzoek over, af komstig van eenige leden der vereeniging tot bevorde ring der vakopleiding voor Handwerkslieden in Ne derland en gericht tot patroons en werkgevers: „Daar binnen eenigen tijd weder de wintercursusseri aan de inrichtingen voor avondonderwijs zullen aan vangen, verzoeken wij beleefd! maar dringend uwe me dewerking voor: le. Het bevorderen en aanmoedigen van een regel matig- en trouw schoolbezoek van hen, die door hun leeftijd en ontwikkeling hiervoor in aanmerking ko men en als leerling van een cursus zijn ingeschreven. 2e. Het zooveel mogelijk tijdig doen eindigen van hunne dngwerkzaamheden, zoodat ook zij, die tot uw personeel behooren, in staat gesteld worden, de lessen vanaf den aanvang der schooltijden te kunnen bijwo nen. Daar wij vertrouwen, dat ook u met ons overtuigd zult zijn, dat trouw schoolbezoek en het volgen der les sen in htinnen geheelen omvang, het onderwijs en den leerlingen niet alleen ten, goede zal komen, doch ook noodzakelijk is voor het verkrijgen van goede resulta ten, twijfelen wij ook niet, of u zult hierbij uwe me dewerking zeer zeker willen verleenen." EEN BOEK VAN WIJLEN Ds. TERNOOY APèL. Naar wij vernemen zal tegen St. Nicolaas bij den lieer W. Hilarius Wzn. te Almelo verschijnen „Voor Hoofd, Hart en Karakter," door wijlen den heer J. F. Ternooy Apèl, in leven predikant bij de Lutliersche Gemeente alhier. Het boek wordt voorzien van twee portretten en een inleiding van den heer Mari J. Ter nooy Apèl. N'EDERLAN dsche vliegweek. De eerste wedstrijdvliegweek zal in ons land 20 en 30 October worden gehouden in het vliegkamp te Ede, der firma Verwey en Lug-ard, Het plan is 12.000 aan prijzen uit te loven. Iedere dag zullen er afstands-, hoogte-, duur- en snelheidswedstrijdten worden gehou den. Het terrein is 600 H. A. heidte, bijna geheel glad gemaakt. Het geheel belooft hoogst interessant te worden. Qliesjagers is gisteren te Rotterdam 54 minuten in de lucht geweest. Hij maakte een tochtje over Delft, den Haag naar Scheveningen. Genpraal Cool, de minister van oorlog was op hft terrein aanwezig'en complimenteerde c(pn vliegman, Men schrijft ons: Het is wel, of dit jaar alles mogelijk is, waar het betreft uitgangen en pretjes. Eerst beeft het hartje gepopeld bij eten duizend kinderen of hlet schoolfeest nog zou kunnen doorgaan en ziet na pep Dinsdag vag stortregen kwam een ^eerlijk zachte Woensdag met een vyoolijk schoolfeest. Topn waren die gemoederen weer in spanning- oyer die landlhopwfeeatep en ziet dó zon schitterde op het kleurig dundoek en op al het schoons dat tentoongesteld was. Zoo zijn ook eenige kinderen, de hoogste klasse van de Zondagsschool van den Protestantenbond, bezig ge houden met de vraag-: Zouden wij ons zomerfeestjenog krijgen? Immers door het plotseling droevig- overlij den van den voorzitter ds, J. F. Ternooy Apèl, was dit feestje uitgesteld. Toch achtten de dames van het bestuur het gewenscht, dat dit feestje nog doorging. En Zaterdagmorgen j.l. richtten yelp kind'proogen giplj naar de lucht, hoe zou jiet wepr zijp? Want 'zij zop den pit rijden gaan. Wat is yoor een oprecht Alk- maarscli kind np heerlijker dap ip een rijtuig met twee paarden naar Bergen? En nu ja, dreigende zwar te wolken trokken telkens voorbij; maar zij hebben tusschen 1 en half 8 niet laten vallen. En de vreugde hebben zij geen oog-enblik gestoord. Vroolijk schalden de liederen en even blij werd gezongen Zie ho'e het vriendelijke zonlicht - Schittert op weide en op veld, alsof het een zonnige Augustus-middag was. Bij liet „vrouwtje in 't duin" werd gestopt, en onafgebroken werd er gespeeld. Nu eens aan d!e Werktuigen, dap weer verstoppertje en roovtertj'e. Toen wper paar het witte dpip, wpar cLpor jongens pn rppisjps dapper ga streden werd om dte vadenandsche vlag. Door een heusehe groen omrankte koning en koningin werden de dapperen geridderd. Om zoete belooningen werd er zakgeloopen yan het witte duin af, hetgeen menig gulle lach deed weerklinken. En zoo vol vuur waren allen aan het ppelen, dat yoor eten en drinken nauwe lijks tijdi te vinden \faS- Veel tp yroeg yoor yelep viel het duister in. Dat was het sein tot vertrekken ep met een „adieu yaarwel tot wederziens" zongen dp feestvierenden Bei-gen het afscheid! toe. Weldra rob den dte drie rijtuigen te midden yan de duistere velden op de lichten van Alkmaar toe. Menig lied weerklonk in den stillen ayond en zeer toepasselijk klonk het teil slotte Bij 't heengaan vragen we U, o Heer: Zie zeeg'nend! op Uw kind'ren neer, Wil onze leidsman wezen! Bij het punt van uitgang aangekomen gingen allen dankbaar naar huis; blijde, dat, al was dte herfst reeds in het land, het weder toch nog zoo was, dat het zo- merfeestje buiten gevierd is kunnen worden. Een warm woord van hulde aan die damtes, die alles zoo uitstekend verzorgd haddien en zoo onvermoeid hebben meegespeeld. OP DE VOORDRACHT. Door Burgemeester en Wethouders der Gemeente Leiden is ter vervulling van de betrekking- van Di recteur van het openbaar slachthuis den Raad ter be noeming' aanbevolen dr. W. Stuurman, directeur van liet slachthuis alhier. DE HOOFDPRIJZEN, Bij de heden gehouden Landbouwverloting zijn de 16 hoofdprijzen gevallen op de volgende nummers I-9675; 2—20874; 8—6668; 4—8418; 5—9938; 6-19480; 7—9674; 8—2120; 9—18971; 10—11522; II—18929; 12—19401; 13-2170; 14—4718; 15—8089; 16—9626. EEN BRANDJE. Zaterdagavond ongeveer 7 uur geraakten de gor dijnen van de voorkamer in de woning van N. D. aan de Akerslaan in brand, doordat een kind een petroleumstelletj e omstootte. De spuit, die reeds op weg was kon terugkeeren, daar het brandje reeds door de buren was gebluscht. NIEUWE ZAAK. Den heer A. Schellinger heeft Zaterdagavond op den hoek van de Magdalenastraat en Achterstraat een zaak in koloniale- en kruidenierswaren geopend. Het moet gezegd wordten dat het geheel er in de flinke ver lichting- keurig uitzag, dit zal dan ook wel met de aan iederen kooper uitgereikte suprise mede de oorzaak van de groote drukte geweest zijn. Deze net ingerichte zaak is voor de Magdalena straat zeker een aanwinst, VOETBAL. Onder begunstiging van prachtig voetbalweer had gisteren middag op het terrein aan de Zandiersloot een interessante voetbalwedstrijd plaats. Alcmaria Vie-

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2