STADSNIEUWS. No. 19429 9222 7334 elk 400. Nos. 19108 13756 6814 5138 3755 2871 eik 200. Nos. 19630 18919 17186 17111 15975 15813 1437 12658 12211 7709 5296 3196 1513 elk 100. hadden daar door royale verteringen de aandacht ge trokken. Op het drietal werd nog 2300 gevonden; verder waren in hun bezit gouden sieraden. Het op brengen van de drie aangehouden mannen naar het politiebureau geschiedde onder groeten toeloop van het publiek. De ontrouwe kantoorbediende geeft voor, dat hij van de door hem ontvangen 4000 een bankbiljet van 1000 verloren heeft en daarom niet op het kantoor durfde terug te komen. Gisteravond is J. E. gevankelijk uit Groningen te Rotterdam aangebracht en voorloopig op het politie bureau in de Lange Torenstraat opgesloten. VLIEGEN. Naar men verneemt, heeft zich te Rotterdam een combinatie gevormd van eenige heeren tot het aan knopen van een Blériotmachine en het organiseeren van vliegdemonstratiee op Woudestein. Het kapitaal, groot 15.000 is reeds volteekend. Aan Olieslagers is te Rotterdam voor de aldaar gehouden zes vluchten 9000 uitbetaald. Jan Olieslagers heeft 25 gulden gezonden aan den secretaris-penningmeester der commissie, die gelden bijeenzamelt om een monument op te richten op het graf van Clement van Maasdijk. BOLLENDIEFSTAL. In verband met den bloembollen diefstal, te Velsen gepleegd, is te. Haarlem aangehouden en ter beschik king gesteld Wessel Numan. De opkooper-bloemist P. is na zijn bekentenis op vrije voeten gesteld. 9000 VERDOBBELD. Dinsdagavond werd te Amsterdam een jongmensch gearresteerd, die van een winkelier successievelijk 9000 had1 ontvangen, om daarmede in suiker te spe- euleeren. en in plaats dit te doen, dit geld! had verdob beld. EEN OUDE VEETE. Te Brakel is ernstig gevochten. Zekere W. van Da len werd daarbij met een mes zóó toegetakeld, dat de dokter 4 ernstige wonden moest verbinden. De kleeren waren hem lettelijk van het lijf gesneden, de vellen hingen bij zijn aangezicht. Een veete van 8 jaar oud was de aanleiding. ONTSLAG VAN RECHTSVERVOLGING. De rechtbank te Maastricht heeft C. M., beschul digd van overtreding der wet op het gedistilleerd, ont slagen van alle rechtsvervolging. De eisch was 26.000 boete. LANGS EEN OMWEG. Een ingezetene van Kampen verzond een tijdje ge leden (in Juni) een felicitatiekaartje aan iemand te Box urn bij Leeuwarden. Dezer dagen kwam dit kaar tje in 't bezit van den geadresséerde met een bijge voegd schrijven, luidende als volgt: Dit kaartje vonden we tusschen boeken en prenten kwam met de post van de N.-kust van Atjeh naar een boschbivak in de Gajoelanden, niet direct den kortsten weg naar Boxum. Verzoeke beleefd den geadresseerde ook namens ons geluk te wenschen. Bivak Roeseb-Gajoelanden Atjeh Sumatra-Lhi (onleesbaar). De ond'erteekening luidde: W. v. d. Vlerk, kapt. marech. R. P. R. van Riemsdijk le luit. inf. 3000 SCHADEVERGOEDING. Een vader te Zaandam heeft bij den gemeenteraad een verzoek ingediend, om hem 3000 schadevergoe ding te geven. De feiten, waarop hij dit verzoek grondt, zijn de volgende: Zijn zoontje speelde in het rustuur op de speel plaats eener openbare school, en werd toen door één zijner mede-leerlingen zoodanig' omvergeloopen, dat zijn rechter-elleboogsgewricht brak en) .deze jongen dus niet. meier geschikt is voor alle werk. Wenscht de Raad' deze vergoeding' niet te geven, dan verzoekt hij, dat de gemeente den jongen zal doen opvoeden en hem op 17- a 18-jarigen leeftijd een goede betrekking zal verzekeren met pensioen, enz. Op dit adres zullen B. en W. advies uitbrengen. UIT HOORN. In de gisteravond gehouden vergadering* van het Witte Kruis, werden tot bestuursleden herkozen de heeren A. Bakker, K. Tiemes en G. Jz. Wonder. Tot leden der commissie tot hét nazien der rekening en verantwoording worden gekozen de heeren C. Breu- rrisse, W. M. Bloem en II. J. Sindram. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren J. C. Kloppenburg en B. de Vries. Men besloot te steunen het voorstel dér afd. Castri- eum, om door het II. B. der afd. ook te restitueeren de helft der kosten van verpleging', ook als deze ge schiedt door verplegers of verpleegsters1 niet in dienst van de afd. Ziekenverpleging te Amsterdam. Bij het volgende punt der agendabespreking plaatselijke gezondheidsbelangen kwamen o. m. ter sprake het plaatselijk toezicht op de melk en het Volks-badhuis. Betreffende het eerste wordt het be stuur gemachtigd, zich tot den Raad te wenden, met het verzoek een melkverordening in 't leven te roepen. Aangaande het 2e punt wordt besloten een commis sie te benoemen, die ter plaatse een onderzoek instelt, om vervolgens rapport uit te brengen. I it de leden zullen in die commissie zitting hebben de heeren Stumpel en Van Schoten. UIT St. PANCRAS. De afdeeling St. Pancras van de Noord-Hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" heeft in het lokaal van den heer D. Stammes een algemeene ledenverga dering gehouden, waarin tot afgevaardigde werden benoemd de voorzitter en de heer F. Smit, als plaats vervangers de heeren T. Engel en M. Wagenaar. lot commissie voor het nazien der rekening over 1910, werden benoemd de heeren K. Lek, LI. Gerritsen en Jn. Modder. Daarna kwam in bespreking de contributie van min vermogenden. Algemeen werd goedgevonden dat zoo noodig min vermogenden al zijn ze geen lid der afdeeling, van de materialen gebruik mogen maken en dat de secretaris order tot afgeven der materialen zal geven wanneer beloofd wordt de toezegging tot het lidmaatschap, voor een door het bestuur, naar billijkheid' te bereke nen contributie. UIT HEILOO. Gisteren werd alhier eene vergadering gehouden vnn de leden der opgerichte „tuinbouw" vereeniging. Het bestuur bestaande uit 5 leden, werd definitief gekozen. Tegenwoordig waren o.m. de heeren Hazeloop, tuinbouwleeraar, te Alkmaar en H. Fransen, voorzitter der tuinbouwvereeniging te Castricum. Eerstgenoemde zal de vereeniging met advies ter zijde staan, terwijl laatstgenoemde bereid is uit zijne boeken aan te too- nen, wat de gemiddelde opbrengst der verkochte groen ten is geweest. Eenige leden van „de Eendracht" zijn Weder bjj de nieuwe Vereeniging aangesloten. UIT KOEDIJK. Gisterennamiddag had de 12-jarige D. K. alhier, terwijl hij met eenige kameraden aan het leeren was op een rijwiel, het ongeluk daarvan af te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat hij zich zoodanig aan het been bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. KORTE BERICHTEN. Een debitant der Staatsloterij te Amsterdam, die verschillende gelden en loten onder zijn berusting had, teneinde deze te fourneeren, is met zijn gezin met de noorderzon vertrokken. Te Rijpepolder (N.-II.) is gisteravond verdron ken de 00-jarige boerenwerkman P. K. Te Noordwijk is gisternacht op den Zeeweg P. C., een zeeman, door de laatste tram overreden. De ongelukkige man was pas van de zeereis teruggeko men en werd op de rails gevonden. Zijn toestand' is lev ensgevaarlij k. In de ouderlijke woning aan de Nieuwe Ruben- straat te Rotterdam heeft de 3-jarige M. M. da W. bij het vallen van een trap een emmervol heet water over het lichaam gekregen. Het meisje is aan de bekomen brandwonden overleden. - Een firma te Middelburg- zegt iu-eeü adpes aan den Raad, waarin zij verlof vraagt voor liet aanbren gen van een uithangbord aan den gevel van haar win kel o.m.„dat de lucht voorloopig nog niet- voor an dere doeleinden moet vrij blijven." J.n het gemeentelijk slachthuis te Utrecht is gis teren een rund geslacht, dat het zeldzame gewicht haalde van 990 K.G, STAATSLOTKÏUJ. Trekking van Donderdag 28 September. Vijfde klasse. 8e Lijst. No. 11254 10.000, ONDERWIJS AAN BOERENDOCHTERS. Men schrijft ons Bij genoegzame deelneming zal op 1 November a.s aan de huishoud- en industrieschool alhier een cursus worden begonnen, die in het bijzonder bestemd is om aan dochters van bemiddelde boeren de ontwikkeling en kennis bij te brengen, die haar later als boerin en huisvrouw te' pas zal kunnen komen. Voor deze lessen kunnen zich aangeven meisjes van ongeveer 13 of 14 jaar, die de lagere school met goed gevolg- hebben doorloópen. Na 15 October zullen waarschijnlijk geen aangiften meer kunnen worden aangenomen, De aandacht wordt er op gevestigd, dat de meisjes slechts twee dagen per week les ontvangen en dus de overige dagen thuis kunnen blijven. Daartegenover staat dat de cursus vijf jaren zal düren; de eerste twee jaren zal twee dagen per week en de laatste drie jaren één dag per week les worden gegeven, zoodat de meisjes hare huishoudelijke bezigheden steeds- kunnen blijven verrichten en hetgeen zij in de school leeren, voortdurend in de praktijk kunnen toepassen. Daar het hier een proef geldt, die door de Vereeni ging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier wordt genomen, ondc:' medewerking van het Bestuur der school en naar gehoopt wordt met geldelijken steun van Rijk en Provincie, bestaat het voornemen de leerlingen slechts een m'atig schoolgeld te laten betalen. ?anage ge- DE ALKMAARSCHE VLIEGWEER. De vliegmachine van den heer Verstraeten is he denmorgen aan het station aangekomen, verpakt in verschillende kisten. De geheele zending- weegt 1200 kilo, waarhij 300 kilo voor het toestel. De broeder van -den. vliegman zal de machine komen monteeren en dan zal ze van Zondag tot en met Woensdag voer het publiek ter bezichtiging zijn. Op het terrein was1 men heden druk bezig' met den hangar, of laten we maar zeggen met de loods in elkaar te timimeren het g&- va-arte eischt een oppervlak van 12 bij 14 meter. Ook de mooie lijnen van den feesttent steken reedis kleur rijk tegen het overboseh af, terwijl een zeer groot bord den reizigers in den trein vetkondig't, dat hier de vliegweek zal plaats hebben. Uit een misschien niet duidelijk zinnetje in ons nummer van gisteren zou men wellicht den indruk kunnen krijgen, dat de kans v.an vliegen op den eer sten dag niet groot is. Dit is echter geenszins onze bedoeling' geweest. Wij hebben juist willen zeggen dat, zelfs al zijn de weersomstandigheden den eersten dag ongunstig, de heer Verstraeten waarschijnlijk zal vliegen, en niet zal denken: vlieg ik vanda'ag niet, dan vlieg ik morgen of overmorgen of over overmor- gen. In Bergen op Zoom vloog hij den eersten dag drie maal. Wij lezen daaromtrent in de Bergen op Zoom- sche Ct. Te circa 8 min. voor half vier werd! -die Soipmer-twee- dekker van den heer Verstraeten uit de haard en op het harde slik gebracht. De heer Verstraeten zette zich in zijn stuurst.oeltje, de motor werd. aan gang* gezet, na eenige draaien ge lukte dat, en daar schoot de toestel vooruit; eerst een hopderd meter over 't harde slijk en d'a'ar ging ze om hoog, juist 4 min. voor half vier. Een gejuich ging op, toen de vlieger zijn ronden begon te maken en telkens als hij de menschenmassa voorbij vloog, herhaalde Zich 't gejuich. Eenige ronden werden gemaakt, waarbij prachtig werd gezwenkt en gedraaid en zeer zacht daalde de heer Verstraeten op 't punt van uitgang 5% minuut na het opstijgen weer neer, begroet door de Brabangonne en veel gejuich. Na een klein uur rust begon de tweede vlucht. Nu werd de aanloop genomen op den harden gras kant, En weder ging de vliegmachine prachtig om hoog, even over half vijf. Zeer wijde banen werden nu gemaakt, ronden, dat de. vlieger haast niet meer te onderscheiden was. En na een vlucht van 11 min. 38J/5 sec. waarbij op een hoogte van 35 tot: 50 Meter gevlo gen was, daalde de heer Verstraeten weer zeer mooi op 't strand neer. Veel gejuich werd gehoord'; de aviateur werd op de schouders gedragen; daarna toegesproken eerst door den Burgemeester, dan door den voorzitter van 't vliegcomité, den heer Perqui. De toestel bleef nog bui ten voor een derde vlucht." Die derde' vlucht eindigde minder gelukkig een buisje, dat de benzine voert van het reservoir naar de motor was gesprongen en daardoor werd hij gedwongen te dalen op het slik in ondiep water. Waren den tweeden diag wind' en regen te hevig, den derden dag vloog de heer Verstraeten wèl, nadat het comité hém verzocht had' het toch vooral kort te doen. En een half uur later maakte hij een prachtige vlucht-, ondanks het ongunstige weder en de rukwin den. In de N. Rott. Ct. van 11 September, wordt vlak onder de uitvoerige med'edeèling, dat de heer Oliesla gers iini Amsterdam niet had! kunnen vliegen gezegd: „Ofschoon er gisteren een hevige wind) woei heeft Ver straeten toch eenige minuten gevlogen." De Nieuwe Courant (te den Haag verschijnend) van den 12deni zegt: „Niettegenstaande den hevigen Noordenwind steeg Leon Verstraeten onder luide hoera's van de dtiizen- den toeschouwers ongeveer halfvijf de lucht in. De kranige vlieger daalde na een afstond van pl. m. 5 een- onze K.M. te hebben afgelegd uitmuntend neer.- Hét en thousiasme was enorm." E!n in het nummer van 13 September van laatstge noemd blad (ochtendblad) wordt o. m. verklaard: „De heer Leon Verstraeten heeft met zijn vluchten alhier bewezen, dat de strijd tusschen twee- en dekkers in de toekomst voor landstreken als de door den eerste zal gewonnen worden." Men merkt, dat dit uitstekende beoordeelingen zijn voor iemand' die onder zeer ongunstige omstandiglie den voor de eerste maal in ons land als vliegman op treedt. Zij bewijzen bovendien, dat geheel onjuist is wat vanochtend iemand zeide, dat n.l. de heer Ver straeten slechts éénmaal te Bergen op Zoom zou heb ben gevlogen. m half één geworden. De uitreiking der prijzen zal op feestelijke wijze plaats hebben Zaterdag 1 October a, s., des avonds 9 uur, in Diligemtia. loe-gang* hebben alle medewerken de kwartetten. Naar wij vernemen zijn de buffetten -op beide ter reinen verpacht aan de heeren Gebr. Gijsbert.se te Amsterdam, de kiosk voor chocolade etc. op het eerste rangs terrein aan den heer P. Swier en op het tweede rangs terrein aan den heer W. Buisman1, de paling- en fruittent aan den beer J. Smit Jzn. allen alhier, ter wijl het comité met verschillende houders van publie ke vermakelijkheden nog in onderhandeling is. KWARTTWEDSTRIJD „EXCELSIOR. Op den tweeden avond) van den kwaytptwedstrijd, gisteravond, kwamen de enkelmannen en dlubbelge mengde kwartetten in het strijdperk. Maar yóór deze wedstrijd' begon, zong „Excelsior" bij het opkomen met applaus begroet, evenals Maandagavond nog een3 de „Ilymme aan de muziek" van Lachner, en sprak de heer Ohlen, lid van het eerecomitê, in plaats van den voorzitter der vereeniging, die op dit tijdstip niet aan wezig kop ziju, epp epkel woord. Hij riep welkom toe aan du belangstellende aanwezigen ei) dankte de medewerkenden, die aan de roepstem van „Excelsior" haddén gehoor gegeven, bracht hulde aan hun ijverig repeteeren en herdacht de juryleden, in 't bijzonder de heer W. Robert uit Haarlem, die in, plaats van zijn zoon L. Rojjey-t met de heeren Oushoorn en, Ruygrok dezen avond' al§ heqardeajaar fungeerde. Toen begon de wedstrijd. Als mpp het filet repds lang wist, heeft mpn nu toch gelegenheid te over ge HET SCHOOLFEEST. ITet -schoolfeest, van de leerlingen der laagste, klas sen is evenals ander© jaren weer goed at'geloopen. Be gunstigd door bizonder mooi weer hebben 565 kinderen op prettige wijze feest gevierd. Evenals vorige jaren werden weer allerlei aardige spelletjes gedaan; het onkruien, bal-oVer-touw, houtjesrapen, koekslaa.n. touwtje-springen, kegelspel, bal-in-den-gaper, knikker- bord-spel en meer dergelijken vielen weer bijzonder in den smaak der kleinen, die er menig aardig prijsje mee verdienden. Maar ook zij, die geen prijsje konden winnen, kwamen toch niet zonder iets thuis, want voor het naar huis gaan kreeg ieder nog* een klein cadeautje mede. De versnaperingen, bestaande uit. melk met tul band en bessensap met krentenbrood werden gretig verorberd, een teeken, dat het wel ip den smaak viel. Als een bijzonderheid kunnen we melden, dat het aantal kinderen, dat thans aan het schoolfeest deel nam dubbel zoo groot was als- dat welke er 27 jaar ge leden voor het eerst aan deelnam. Gaarne voldoen wij ten slotte aau een tot ons ge richt verzoek, om een woord yap dank te brengen aan die winkeliers, die door hun welwillendheid het welsla gen van het roest- bevorderden. HET WITTE KRUIS. Gisteravond vergaderde de afdeeling Alkmaar van „Het Witte Kruis" in de Unie, onder voorzitterschap van den heer L. Leijdesdorff. ÏJadat deze de bestuurs leden, het eerc-lid en de aanwezige leden (2 in getal) had welkom geheeten, werden door den secretaris, den heer O. Loom an, de notulen der vorige vergadering' gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd'. Aan de orde was de begrooting voor 1911 oyer de afdeeling en het badhuis-, diie werd goedjgékefurddie van de at'degling sloot in ontvangst en uitgaaf met ïv, VI T11 bedrag van j 1835, waarbij o. a. was uitgetrokken: had op te merken hou moeilijk kwartetzang is, en dat I 500 voor het comité tot bestrijding der tuberculose er heel wat voor noodig is om ™«t voor Una- +0 I eu 200 voor het fonds tot viering van liet 25-jarig er heel wat voor noodig is orn goed) voor den dag te komen, 'fc Is niet genoeg, goede, of misschien mooie stemmen tot elkander te brengen, maar die stemmen moet men ook tot 'n ensemble weten te vormen, wat bij zangers en zangeressen die weinig of nooit met elkander gezongen hebben heel Wat studie vereischt. En dan dy zuiyerheid! Hiervan hebben bijna alle kwar tetten, de een meer, de ander min-dpr, te lijden gehad', veel meer d'an de gezelschappen' die j.l. Maandag op traden. De hooge temperatuur in de zaal, die nu ge heel gevuld was, kan daar echter veel schuld aan heb ben. Vele kwartetten werden bij het betreden van het podium met applaus ontvangen, pn na dpn zang van sommige werd er langdurig, soms geestdriftig, ge klapt, In de afdeeling enkel mannekwartetten waarin vier mededingers waren, behaalden de prijzen: eerste prijs: 4 verguld) zilveren medailles met algemeene stemmen „Alkmaar" (de heeren N. Landman, J. Hoogeïvorst, II. J. Landman en C. J. M. van Scha ik), met Schafprs Son-ntagslied van Kreutzer en „de nacht" vart Schu bert. 2e prijs met algemeene stemmen „Crescendo" (de heeren A. J. dp Munk, P. Opdam, J. Bonman, B. J. I!brink) met „Zondagswijding" van Abt, en „Naar Zee" van Roeske, 4 zilveren medailles. 3e prijs met 21 stem, 4 bronzenmedailles, aan „Alkmara Stelo' de heeren C. Groot, in plaats van O. Bek, JM^ Miihren, J. M. F. Oortmeijer en J. Huij- bera) met „Kanto de l'Ligo, met muziek van- Mozart en „La Espero" van de Menjl. „Alkmara Stelo- is '11 kwartet dat in Esperantotoal zong, 't was voor de eerste maal dat hier de nieuwe wereldtaal in 't publiek gehoord' werd. In de afdeeling' dubbelgemengde kwartetten, met tien vereenigingen werden de prijzen toegekend aan: „Met z'n achten" (de dames RuyghKrens, T. Stam mes, M. Krijgsman, W. J. Glotze, de heeren C. M. Ruygrok, N. J. Beek, H. J. Ruygh en I. A. van Daa- len) directeur de heer W. M. Slinger met „Benedictus dominus" van Presburg en „Woudgeruisch" van Uil rich, ie prijs, met algemeene stemmen. 8 verguld zil veren medailles. Dit kwartet had' zich een zeer moei lijke taak gesteld1 door het ko^r van Presburg in stu die te nemen. _2e prijs, 8 zilveren medailles met 21 stem aan Alkmaars gemengd dubbelkwartet (dames B. Peek, O. Brouwer, C. Kollenberg, N. Kollenberg, en de heeren J. Hoogervorst, N. Landman, K. van Vliet en M. J. Landman) met „Ave Verum" van Mozart em „In Mei" van Olman. 3e prijs, 8 zilveren medailles, met 21 stem aan Het gemengd kwartet" (dames G. Oldenburg, T. Ou- bestaan, dat in 1913 plaats zal vinden; -die' van het badhuis sloot in ontvangst en uitgaaf met, een bedrag van 1802. Op voorstel van het bestuur werden benoemd' in dp éommissie tot het nazien dei' rekening en verantwoor ding over 1910 de heeren: J. O. Potgieser, C. Bosman Gz., J. p. Lubbe eg de Lange (plaatsvervangend). Tot afgevaardigden naar de 52site algemeene verga dering, welke a. s. Dinsdag' te Amsterdam gehouden zal worden, werden gekozen de heeren G. Looman en L. Leijdesdorff, Daarna werd de beschrijvingsbrief voor die vergade ring behandeld, waarbij allereerst de begrooting werd nagegaan en besproken. Daaruit bleek o. a. dat -de begrooting' voor de ontsmettingsinrichting te Alk maar voor 1911 sloot in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 3905, Vervolgens maakte een punt van 'bespreking uit het voorstel van het Hoofdbestuur: lo. De Algemeene Vergadering verleent aan het Hoofdbestuur een blanco-credipt voor kosten van in richting- en exploitatie gedurende het jaar 1911 van het buitengoed „Vechtoever" als „Rust- en Herstel lingsoord voor Verpleegsters", 2o. Machtigt, het Hoofdbestuur een voorloopig' Re glement voor voorgenoemd Herstellingsoord' vast te stellen en eene Commissie van Beheer en eene Direc trice te benoemen." De secretaris gaf in verhand' hiermedé een enthou siaste beschrijving van het buitengoed, waar niets aan veranderd mag worden, dan datgene wat noodig ia om het aan zijn doel te doen beantwoorden, Voorloopig zullen de verblijfkosten aldaar voor de verpleegsters gesteld worden op 1 per dag. Ook het volgende voorstel van het Hoofdbestuur werd aandachtig nagegaan. De Algemeene Vergadering besluit: „lo. de saldo's van de rente enz. van het Reserve fonds der Premieleening, door de Financieel© Oom missie van Beheer jaarlijks aan de Noordh. Vereen, het Witte Kruis uit, te keeren, te bestemmen tot hei vormen van een fonds, waaruit de stichting en exploi tatie van- een Herstellingsoord', bestemd' tot opname van on- en minvermogende tot tuberculose voorbe schikte kinderen in. de Provincie Noord-Holland, zal worden bestreden; 2o. het Hoofdbestuur op te dragen in de Algemeene Vergadering' van 1911 nadere voorstellen te doen be treffende de stichting, inrichting en exploitatie van het, sub 1 bedoelde Herstellingsoord 3o. een som van ten hoogste 1000 ter beschikking te stellen van het Hoofdbestuur, om daaruit te be de jans, J. E de Visser, L. Ossenbrugge, en de heeren I strijden de kosten, verbonden aan het onderzoek nood- A Hpnrlpurpr Th A fth-vzxcrv»-» TT TT.O,Li^j. T Air I „„V,.-.l t.'l. i. i. i i C. A. Beudeker, Th. A. Koesen, H. Ilekket en J. Wie se) met „du hirte Israels" van Bortnianskij, en oud duitseh minnelied', directrice mej. T. P. J. Pronk. 4e prijs, 8 bronzen medailles, niet algemeene stem men aan D. I. N. D. A. (dames J. v. Dooren, B. Blijkei', W. Stiitner, W. Liekeles Oebles en de heeren D. de Vries, Th. Pannekeet, F. O. W. Stiitner en C. J. M. van Schaik) met „Lied des Vertrouwens" van Oade en Pelgrims Nachtlied directeur de heer J. F. de Maas. 5e prijs, 8 bronzen, medailles, met 21 stem aam Excelsior" (dames G. Zorgman, VennekerAl, M. ''olie, B. Vasbinder, gn de heeren J. Hendriks, J. Vas- binder, C. J. P. Bense pn IJ. Pauw) met „Zandman netje" van den Hertog, en „een nieuw lied van een meisje en een schipper" eveneens van den Hertog, di recteur de heer J. Al. 6e prijs, 8 diploma's, met 21 stern, aan „Kunst- 'p" (dames E. Kwant-es, A. Jorritsma-Sjoers, L. Erikkee, J. Derksen, en de heeren J. Pijper, S. L. van Riet, J, AL Somberg en O. J. Verkerk) met Des zwer vers Avondlied" van O. M. van Weber en „Bruin Oogeljjn" van J. Worp, directeur de'heer M. A. Wes ter. En met 2-1 stem, 8 eere-diploma's werd nog* een prijs toegekend aan „Sempre Animato" (de dames G. Geus, L. Jongert, J. Liekeles' Oebles-, A. Heger en de heeren K. Geus, A. v. d. Pol, O. Brojpmer en J. Mül- ler) met „Zomeravondlied" van O. v. d. Putten en .Zondagslied" van Plengorth, directeur de heer J. F. de Haas. Bij de eerste prijzen in de Dubbelkwartetten in bei de afdeelingen kwam nog een directeursprijs, bestaan de in een zilveren medaille, en werd bovendien) aan de winners (sters) een diploma uitgereikt, dat vervaar digd is in de inrichting van d'en heer O. de Waal. De heer Oushoorn maakte de uitspraak der jury be kend. Toen alle kwartetten gezongen haddem, nam de heer Ohlen nogmaals het woord, sprak zeer waard'eerend .Excelsioren directeur de Haas toe, en overhandigde den voorzitter, als bewijs van hulde, namens het eere comitê een herinneringsmedaille, waarop door den heer Hendriks met eenige hartelijke woorden geant woord werd, er aan herinnerend', dat „Excelsior" nog grootsche plannen had. Volgend) jaar bestaat de ver eeniging twintig* jaar, en het bestuur denkt er over dat jaar óf het daarop volgend voorjaar, een nationa- len wedstrijd' voor mannen- en gemengde koren uit te schrijven. Dat was het slot van dezen tweeden avond, en met versnelden pas gingen we huiswaarts; 't was ongeveer zakelijk voor het doen van de voorstellen, sub 2 ge noemd." Daar het reservefonds van het waarborgfonds der preinie-leening' reeds in het vorige jaar liet als maxi mum gestelde bedrag van 300.000 overschreden had, meende het; Hoofdbestuur er thans' geen betere be stemming aan te kunnen geven dan het te gebruiken tot het, vormen van bovengenoemd fonds, hopende op de volgende begrooting eens een post te kunnen uit trekken om onvermogende mannen, die steun noodig- hebben om goed op krachten te komen, daarin tege moet te komen. Evenals .met het vorige voorstel kon de vergadering zich met dit, vereenigen. Niet was dit het geval met het voorstel van de af deelingen Castricum, Heiloo en Limmen, die op de bepalingen omtrent het verkrijgen van hulp eener ver pleegster der afdeeling Ziekenverpleging te Amster dam, willen laten volgen„Ook als de verpleging ge schiedt door verplegers of verpleegsters, niet in dienst dtr afdeeling „Ziekenverpleging" te Amsterdam, zal uit dezelfde post door het Hoofdbestuur dep afdeelip,, gen gerestitueerd worden de helft harer kosten voor verpleging harer zieken gemaakt-, tot een maximum van l.oIVe (resp. 0.69) voor eiken door haar be taalden verpleegdag, en wel onder de volgende voor waarden: 1ste. De verpleger of verpleegster moet ge diplomeerd zijn; 2de. Zij moeten optreden in gevallen genoemd onder sub 2 voor de verpleegsters der afdee ling „Ziekenverpleging" te Amsterdam; 3de. Een be voegd geneeskundige moet eene verklaring* van het, bestuur der afdeeling hebben afgegeven, dat pen ver pleger of verpleegster voor zijne(p) patiënt popdig is. Het bestuur der betrokken afdeeling zendt binnen een maand na den laa-tsten verpleegdag eene verklaring' aan den algemeenen penningmeester volgens aangege ven model." De vergadering ging in deze m©dp met het praead- vies van het Hoofdbestuur, waarin dit zich ten sterk ste tegen het ingediende voorstpl verklaarde. Nadat in plaats van den heer P. J. Glasz tot sruurslid was gekozen de heer C. E- Slinger en rondvraag niets opleverde, werd de vergadering loten. be ds ge- EEN JUBILEUM. Den 3en October zal het 40 jaar geleden zijn, dat de Heer S. J. Bijl alhier in dienst trad bij de firma Wed. J. P. Boom en Zonen, fabrikanten en grossiers in borstelwerk, klompen etc.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2