Gemeenteraad van Alkmaar, a T a i» tiAib y» s. BÜITENLA HPT- Revolutie in Portugal. hield en quitanties schreef welke getuige dan nog teekenen moest van de afdeeling rijwielen. Toen de bedragen die door verschillende firma's aan de Ven nootschap verschuldigd waren, moesten worden betaald er. zij berichtten, dat dit al gebeurd was, kwamen de knoeierijen van beklaagde uit. Ook bleek toen, dat geld, dat door reizigers aan beklaagde was afgedra gen, door hem was behouden. (Wordt vervolgd) Gemengd nieuws. UIT HOORN. Omtrent de vergiftigingszaak te Hoorn kunnen we nog het volgende mededeelen: B. ging Woensdag te voet van Hoorn naar Oosthui zen en vandaar per trein naar Purmerend. Van deze plaats liep hij naar Amsterdam, om vervolgens per trein naar Haarlem te gaan. In die gemeente is de taart gekocht en in een klein café van arsenicum voorzien. Dit vergif was al sedert een half jaar in zijn bezit. Een kennis van hem kocht het als middel tegen ratten voor B. Woensdagavond is hij per trein naar Hoorn terug gekeerd na in Amsterdam te zijn uitgestapt om per soonlijk het pakje bij Van Gend Loos af te geven. De man is niet het minst onder den indruk van zijn misdrijf. Maandag nog was hij, hoewel niet op, dan toch in de nabijheid van het kerkhof, toen mej. M. werd begraven. Onder alles bleef de man zoo kalm mogelijk. De toestand van bet dienstmeisje van den M. gaat gelukkig goed1 vooruit. Men heeft alle op herstel. heer hoop UIT HEER HUGO WAARD. In onze gemeente doen zich eenige gevallen voor van typhus. In de heden gehouden raadsvergadering-, waarvan het verslag in het nummer van morgen zal worden opgenomen, werd tot tweede verloskundige benoemd mej. Reijnders te1 de Lutte. RIJKS TUINBOUW WINTERSCHOOL. In, de gisteren gehouden vergadering van den Raad van Hoorn, werd besloten, zich te wenden tot H. M. l'e Koningin, om bij eventueele oprichting van een Rijks tuinbouwwinterschool in Noord-Holland, be noorden het IJ, als plaats van vestiging daarvoor Hoorn te willen aanwijzen. POGING TOT MOORD EN ZELFMOORD. Hedenmorgen ongeveer half elf werden er in de Kerkebuurt te Heilo een 3-tal revolverschoten gelost. De naburige bewoners bleek het spoedig dat dit in perceel 111 was geschied. De daar nog maar sedert twee dagen wonende 33- jarige J. A. V. de Jong uit Rotterdam had twee scho ten op zijn vrouw gelost, welke in haar hoofd terecht gekomen waren en daarna zich zelve gedood. Onmiddellijk werd dr. Hoekstra met het gebeurde in kennis gesteld, die spoedig ter plaatse verscheen. Het door hem ingestelde onderzoek, bracht aan het licht, dat de vrouw twee schoten in het hoofd had gekregen, welke evenwel niet levensgevaarlijk konden worden genoemd. De vrouw kon dan ook vervoerd woiden en werd, na verbonden te zijn, een paar huizen verder bij den smid Verstraten in huis gebracht. De man had zicli zelve aan de slaap geschoten, zoodat de dood onmiddellijk volgde. Spoedig was de burgemeester, de lieer v. Foreest, ter plaatse, die bijgestaan door den veldwachter en den brigadier der rijks veld wacht het gerechtelijk onder zoek leidde. Een bloedkoralen ketting, welke de vrouw gewoonlijk droeg, werd tot nog toe vergeefs gezocht. liet gezin de Jong, bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen, waarvan de jongste vier weken, bewoonde i nog maar sinds twee dagen het gehuurde perceel, met het plan zich als filiaalhouder voor een brood banketbakker te vestigen. Hun huisboedel stond nog aan liet station der H. IJ. S. M. Door financiöeleu achteruitgang was de man I zeer melancoliek. Vermoedelijk is hij hierdoor tot deze wanhoopsdaad overgegaan. De toestand der vrouw is gunstig. plaats hebben, waarbij de heer E. H. Ringers eeu toe spraak zal houden. Is dit afgeloopen, dan maken de kinderen een wandelingetje door de stad en worden daarna onthaald, 's Avonds zal met een concert op het Hof de 8 Octoberherdenking worden gesloten. VRIJGESPROKEN. Een inwoner van Winkel, die door de rechtbank te Alkmaar veroordeeld is tot 9 maanden gevangenis straf wegens het zich doen afgeven op valsche machti ging- van den voogd van 800, toebehoorende aan min derjarige kinderen, werd gisteren door het Hof te Amsterdam vrijgesproken. DE VLIEGWEEK. Als we weer tot de lezers komen is de eigenlijke vliegweek al begonnen, zullen we vermoedelijk het resultaat van den eersten dag reeds kunnen verkon digen. Het weer dat zich de eerste dagen van deze week we bedoelen nu natuurlijk niet de vliegweek, maai de gew'one zevendaagsche niet gunstig liet aanzien, is aardig bijgedraaid en de vervaarlijke rukwinden zijn verdwenen -laat ons hopen voorloopig voorgoed. Op en nabij het vliegterrein heerschte heden een prettige bedrijvigheid. Spoormenschen waren druk in de weer met het aanbrengen van een seinhuisje en een seinklok. Op het terrein waar vroolijk de Neder- landsche en Belgische nationale kleuren wapperen, werd er druk geklopt en gehamerd, gepoetst en ge schuurd. De mécano was voortdurend met de aeroplane aan het werk, door tal van bezoekers, ook van buiten, gade geslagen. Morgen is natuurlijk alles in gereedheid om den bezoekers op waardige wijze te ontvangen en hen ge legenheid te bieden op aangename wijze kennis te maken met de nieuwe kunst. In de stad houdt men, dank zij het initiatief der Alkm. Winkeliersvereeniging een uitstallingsweek, waarbij wel heel wat moois te bezichtigen zal zijn, al geldt het dan ook geen wedstrijd Zou er, gelijk elders geschiedde, hier ook gevlagd worden? Een aardig denkbeeld is het in optocht met muziek voorop van het Waagplein naar het vliegterrein te trekken. In triumf wordt de heer Yerstraeten er dus heengebracht, op het terrein brengt de feesttent hem bij voorbaat in roode letters hulde moge die hulde zich morgenmiddag uit de monden der toeschouwers herhalen! VERGADERING van den op Woensdag 5 Oct. 1010, *s n.ni. 1 uur. onge- Eaatste berichten. REVOLUTIE IN PORTUGAL. AMSTERDAM, 5 October. Beriohten van verschil lende kanten ontvangen melden, dat in Portugal een revolutie is uitgebroken. Het Koninklijk Paleis is ge bombardeerd. Het leger en de vloot maken gemeene zaak met de revolutionairen. De koning zou gevangen genomen worden. De verbinding met Lissabon is ver broken. s-GRAVENHAGE, 5 October. Hier wordt gebulli- tineerd, dat volgens de Daily Mail de Parijsche Matin een draadloos telegram ontving, meldende, het uit breken van de revolutie te Lissabon. Vanaf oorlogs schepen werd het paleis gebombardeerd, terwijl revo lutionairen de koninklijke vlag neerhaalden. Legeren vloot gaan samen met de revolutionairen. De koning I is gevangen genomen en in de stad wordt ernstig ge vochten, Bijzonderheden ontbreken. 's-GRA\ ENHAGE, 5 October. De Portugeesche Gezant bij ons Hof heeft heden geen bericht van de revolutie uit Lissabon ontvangen, noch ambtelijk noch van zijne familie. Hij verklaarde, dat hij persoonlijk geen geloof hecht aan de onrustbarende berichten uit Lissabon. Hij wist trouwens ook dat bij het vertrek van den Braziliaanschen President den vorigen dag- alles nog kalm was. Ook de Belgische Gezant bij ons Hof, die tot voor koi ten tijd Gezant te Lissabon was, had nog geen be lichten van daar omtrent de revolutie ontvangen. PARIJS, 5 Oct. (V. D.) Het gerucht loopt- hier, dat Koning- Emanuel gevlucht is op een Braziliaan- sche kruiser naar Sanpaula, hetgeen te Londen wordt bevestigd. De Republiek is uitgeroepen. Onder voor behoud wordt gemeld, dat het paleis i.s ingenomen. CONCERT. Mogen wij nog even er aan herinneren, dat avond in de Harmonie het concert plaats heeft mevr. Renée ChémetDecreus en den heer Wijsman? Dit belangrijke concert, vangt om 8 aan. 8 OCTOBER. Menig lezer zal misschien vragen hoe het komt dat wij, in tegenstelling met vorige jaren, ditmaal zoo weinig melding maken van de 8 Octoberviering. De oorzaak hiervan is gemakkelijk te vinden: zij ligt in die viering zelva ln verband met het feit, dat acht October dit jaar op een Zaterdag valt, kon er thans met een uitgebreid feestprogramma worden afge werkt men had rekening te houden met de markt en met, de omstandigheid dat velen 's Zaterdags niet uit hun zaken kunnen worden gemist. Intusschen zijn ue kaïakteristieke nummers van het programma be- waard gebleven: de jongens zullen onder aanvoering- van den heer Maas en begeleid door het stedelijk mu ziekkorps 's ochtends weer een reveille houden en dit maal pijpermuziek doen hooren. En 's middags om streeks drie uur zal de jeugd liedjes zingen bij het Victoriebeeld en zal de aanhechting van een krans Voorzitter de Burgemeester O. RIPPING. Secretaris de heer C. D. DONATH. Tegenwoordig 15 leden. Afwezig de heeren Wanna en Van der Feen de Lille met kennisgeving, zonder kennisgeving de heer Fortuin. De notulen der vorige vergadering worden goedge keurd. Wordt aan de vergadering medegedeeld: dat zijn ingekomen een 12-tal brieven van ambte naren, waarbij dank wordt betuigd voor benoeming en voor verbetering van jaarwedde. Voor kennis geving aangenomen, b. dat is ingekomen een adres d.di 6 September 1.1. van het bestuur der afd. Alkmaar' van het Ned. Onderw. Genootschap, houdende protest tegen de wijze, waarop de heer Pot in den Raad heeft ge sproken over een openbaar onderwijzer en een adres d.d. 26 September 1.1. van dezelfde afdeeling, houdende verklaring, dat de door bedoeld' raadslid niet gemotiveerde beschuldiging volkomen grond blijkt te zijn. Zie punt c. alsvoren een schrijven d.d. 29 September 1.1. van de comm. van toezicht op het lager onderwijs-, hou dende bericht, da t zij het oordeel van den heer Pot, omtrent een onderwijzer aan de Burgerschool, in de vorige raadsvergadering uitgesproken, ongemo tiveerd en onverdiend acht en dat de heer Pot naar hare meening niet den juisten weg heeft in geslagen om op een vermeenden misstand te wij zen. Deze adressen en adres no. p werden voor ken nisgeving aangenomen na een zeer uitvoerig de bat. d. Alsvoren, het Proces-verbaal van verificatie der gemeentekas, op 29 September 1.1. Voor kennisgeving aangenomen, alsvoren, een schrijven d.d. 14 September 1.1. no. 79 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 24 Augustus 1.1. no. 2, tot aankoop van een strook grond van de Woningmaatschappij „Alkmaar" achter de Ver lengde Kruislaan en Wilhelminalaan. Alsvoren. alsvoren, een schrijven d.d. 21 September 1.1. no. 25 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit (B. Z.) van 31 Aug. 1.1. no. 1, tot aankoop van een stuk grond van den heer Th. J. Stikkel. Alsvoren. g. alsvoren, een schrijven d.d. 16 September 1.1. van dr. J. 0. Pool, houdende het verzoek om ontslag als lid van he,t college van curatoren van het Gym nasium. Het ontslag wordt eervol verleend, onder dank betuiging der bewezen diensten. h. alsvoren, een adres d.d. 10 September 1.1. van Jb. Mul c.s., houdende het verzoek om verbetering te willen brengen in den toestand van den Schermer- weg. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. alsvoren, een adres d.d. 13 September 1.1. van het bestuur der Huishoud- en Industrieschool, houden de het verzoek de subsidie voor die school met 900 te willen verhoogen. Zal behandeld worden bij de begrooting. alsvoren, een afschrift van het Koninklijk besluit van- van 25 Augustus 1.1. no. 39, krachtens hetwelk aan van I deze gemeente opnieuw concessie is verleend tot Joh. I tolheffing op den weg- van Alkmaar naar Egmond uur I aan den Hoef tot 17 Augustus 1913. Voor kennisgeving aangenomen, k. alsvoren, een' adres- d.d. 12 September 1.1. (alsme de een nader schrijven d.d. 26 September 1.1.), van de Vereeniging tot oprichting en instandhouding eener openbare leeszaal en boekerij, houdende het verzoek de haar toe te kennen subsidie te bepalen op 500. Zal behandeld worden bij de begrooting-, alsvoren, een adres d.d. 27 September 1.1., van de oud-nachtwachts, om het bun vroeger toegekende wachtgeld te verlengen. Ter zijde gelegd, alsvoren, een schrijven d.d. 26 September 1.1 Mevr. Blaauw-v. d. Dries, houdende verzoek ontslag als lid der commissie voor het toezicht op het handwerkonderwijs. Het ontslag wordt eervol verleend, alsvoren, een schrijven d.d. 24 September 1.1. no van de Kamer van Koophandel, waarbij opnieuw wordt aangedrongen op verbetering van de Ka naalkade. Gevoegd bij de desbetreffende stukken, die den raad spoedig zullen bereiken. alsvoren, een adres d.d. 1 October 1.1. van P. v. d. Waal en J. G. Messelaar, houdende verzoek om te- nig te mogen ontvangen een bedrag van 100, inschrijving Groothoek N. W. S. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. alsvoren, een adres d.d. 3 October 1.1. van de afd. Alkmaar van den Bond van NederlandSche onder wijzers, houdende protest tegen hetgeen de heer Pot in openbare raadsvergadering heeft gemeend te moeten zeggen over een in functie zijnden open baar onderwijzer. Zie punt c. q. alsvoren, een adres d.d. 3 October 1.1. van het be stuur „der Vereeniging voor openbare leeszalen in Nederland, waarbij wordt aangedrongen op eene gunstige beslissing op het bij deze vergadering in gekomen adres inzake subsidie. Gevoegd bij de desbetreffende stukken. r. alsvoren een adres d.d. 4 October 1.1. van Dr. W. Stuurman, houdende verzoek om ontslag met in gang van 1 Dec. a.s. als directeur van het gemeen te-slachthuis. De voorzitter wijst er op dat dit vertrek een groot verlies is. De wijze van inrichten heeft men geheel te danken aan zijn leiding en voegt er bij dat dit slachthuis zich in de sympathie der slagers mag verheugen. Voorgesteld wordt onder applaus het ontslag met dankbetuiging voor de bewezen diensten te verleenen. Voorts wordt medegedeeld, dat de gemeente eigenares is geworden van de boerderij genaamd „Oostwijk" met daarbij behoorende landerijen, to zamen groot 20.34.54 H.A., voor den prijs van 53815, welke koopprijs moet worden verhoogd met 6 onkosten, benevens 250 voor aanwezige mest. Nog wordt den Raad aangeboden de ontwerp- gemeente-begrooting, sluitende in ontvangst en uitgaaf met 592512.94, met een bedrag voor on voorziene uitgaven van 5840.38V2. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Tot lid van de commissie van toezibht op het Lager onderwijs werd benoemd! de heer A. C. Antusch. Aangenomen werd het voorstel om het perceel Rid derstraat 10 onderhands te verhuren aan de wed. van den BichelaerVermeeren voor den tijd! van 3 jaar voor 350 per jaar. De- gemeenterekening over 1909 werd vastgesteld, het straatje aan den Lindengracht overgenomen, een lokaal ten behoeve van de administratie der belastin gen in het slachthuis voor 10 jaar voor 150 's jaars verhuurd, een stukje grond aan de Bloems-traat over genomen^ een wijziging- van de verordening tot rege ling der jaarwedden van de ambtenaren en werklieden aan het gemeenteslachthuis tot stand gebracht. Al de ze punten werden zonder discussie aangenomen. Het eerste suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag werd in geheime zitting behandeld. Daarna kwam aan de orde het voorstel van B. en V'. in zake het oprichten van een nieuw gebouw voor Ambachtsschool, Burger Avondschool, Avondschool voor Handwerkslieden eni Handels Avondschool. Met algemeen© stemmen werd besloten het terrein aan de Egmonderstraat uit te sluiten, het terrein aan de Hoornsche Vaart werd! geschikt geacht (tegen stemden de heeren de Lange, Uitenbosch en van den Bosch) en het terrein, aan den Westerweg (de Vries) ongeschikt verklaard! (tegen dit besluit verklaarden zich de heeren van den Bosch, Pot, Boelmans ter Spill, de Wit, de Lange en Portuin). Bij de rondvraag wilde de heer Pot een. artikel voorlezen over de publieke werken. Na een ingewik kelde discussie werd besloten den heer Pot het woord te ontnemen en het stuk voor de raadsleden te laten drukken. De heer Uitenbosch interpelleerde den Burgemees ter over het optreden van den heer Sepp, waarop de Burgemeester antwoordde dat hij klachten, bij hem in gediend, serieus zou onderzoeken, maar nimmer zou ingaan op klachten, in den Raad geuit. Nadat de heeren lortuin en Pot nog eenige vragen hadden ge steld over het slootje hij de Nieuwpoortslaan, over het instellen van grondbedrijf, over de komende tuinbouw v interschool en over de aansluiting van Bergen aan dc gasfabriek, werd de openbare vergadering gesloten. het recht van reclameeren, en het is be-kend en zeer te waardeeren dat onze Gemeenteraad voor gegronde reclames steeds een open oog heeft. Met dankzegging, G. NOBEL. Alkmaar, Oct. 1910. weet nieïs van regeeren af en nooit aan gedacht, dat ik Koning ....Ik heb er zou worden. Zoo sprak begin-Februari 1908 de tengere knaap, toen hij, nog ontdaan van den verschrikkelijken aan slag, die zijn vader cn zijn zoon van het leven beroof- de, nog niet hersteld van de wonden, die hij daarbij had gekregen, als don Manuel II het koningsschap van Portugal de regeering aanvaardde. Ruim twee en een half jaar liggen er tusschen die troonsbestijging en het oogenblik van thans, dat ons de verschrikkelijke tijding brengt, dat de revolutie is uitgebroken en de koning in gevangenschap gesteld is. Mogen we aannemen dat het bericht onjuist is, dat het sensatieblad de Matin den stand van zaken overdreven heeft voorgesteld, dat er bijv. een vergis sing heeft plaats gehad bij het draadloos overseinen? Wij vreezen van niet. Wel hebben we op het oogen blik, dat we dit schrijven, nog maar dit eene Matin- telegram, maar ook hebben we de kennis van de laat ste geschiedenis van dit beklagenswaardige koninkrijk. En de jongste historie- heeft maar al te zeer den jon gen koning in het gelijk gesteld, toen hij bovenstaan de woorden sprak! Hebben we eraan, te herinneren hoe het bewind van den minister-president Franco falikant is uitgeloopen, hoe het verzoeningsministerie Amaral schipbreuk heeft geleden? Hce het den koning onmo gelijk was in den strijd tusschen de regenatores en de republikeinen beslissend op te treden, hoe hij niet in staat was aan allerlei kuiperijen het hoofd te bieden? Nog maar zeer kort geleden half September deed hij een misgreep, door het besluit te teekenen, waarbij 16 liberale pairs werden benoemd. De verkiezingen, even te voren gehouden, leidden tot bloedige botsin gen, welke bewezen hoezeer het onder het volk giste en kookte. De regeering kreeg een kleine meerderheid dank zij, na-ar werd beweerd, formidabele corruptie, oorbeeldelooze officieele pressen. De republikeinen verklaarden onomwonden, dat de uitslag had getoond, dat Portugal aan een keerpunt van zijn geschiedenis stond, dat de positie van den koning onhoudbaar was. Zij beweerden, dat zij reeds het heft in handen had den en verklaarden dat zij er niet tegen zouden op zien de fatale verandering met geweld te doen komen, de revolutie te doen uitbreken. Met deze wetenschap- kan het welhaast niet anders of men moet geloof hechten aan het noodlottige tele gram. Arme jonge Koning! Geroepen door het nood lot om een taak te aanvaarden, die te zwaar was voor Lwe schouders, hebt ge slechts verdriet, droefenis en smaad ondervonden en moogt ge tenslotte blij zijn dat Uwe korte regeering niet met uw hoofd wordt betaald. Toen de vorige koningsmoord geschiedde, bleek dat verschillende mogendheden overeengekomen waren in te g-rijpen en de dynastie te redden wij herinneren ons Irankrijk, Engeland, Spanje en Italië, en meenen, dat Engeland zelfs reeds een oorlogsbodem den Taag had opgezonden, terwijl sinds dien de betrekkingen met Duitschland merkelijk zijn verbeterd de koning- kreeg onlangs een invitatie van keizer Wilhelm om in December te Berlijn te komen. Onwillekeurig vraagt men zich af, wat die mogend heden thans zullen doen. En te meer klemt die vraag, v an neer men denkt aan het naburige Spanje, waar het volk gist en kookt STAATSLOTERIJ" Trekking van Woensdag 5 October. 5e Klasse. 11e lijst Nos. 1317, 2267, 3332, 10003 en 18335 elk f Nos. 1735, 7473, 11579 en 20048 elk f 400. Nos. 6892, 8495, 10110, 13355 en 15542 elk f 200. Ingezonden stukken. 1000. UITSLAG DER VOORLOOPIGE TOEWIJZING 3 October 1910 gehouden ten overstaan van Notaris J. VAN DER VEEN te Alkmaar. 1. WOON- en WINKELHUIS, met SLAGERI J en ERF, Alkmaar, Ritsevoort, groot.462 c.A. Strijkgeld de heer J. Zwart 507Ó. 2. IHJI Alkmaar, van om Mijnheer de Redacteur! Het onlangs verschenen boekje H. O. 1910 geeft mij aanleiding een naar mijn bescheiden meening nog al belangrijke vraag aan de orde te stellen, en er met enkele woorden mijn meening daaromtrent aan toe te voegen; misschien vinden anderen daarin dan ook wederom aanleiding hun meening dienaangaande me de te deel en, het onderwerp schijnt mij toe, dit wel waard te wezen. De vraag is deze: Wat nut is er van bedoeld boekje te verwachten? Dezer dagen met dezen en genen sprekende over het boekje, was het refrein veelal: „Maar wat geeft het? Zij, die te hoog of te laag zijn aangeslagen blijven te hoog of te laag." Een ander die er mij op wees, dat er werkelijk velen zijn die er gebruik, of laat ik het liever noemen er misbruik van maken, om zoo weinig mogelijk in de gemeentelasten bij te dragen, en er zich allicht in verkneukelen, dat zij op die manier de gemeente en daardoor de gemeen schap kunnen banadeelen, vroeg of die menschen door het boekje in hun eergevoel zullen worden aangetast en hun aanslag in overeenstemming brengen met hun zuiver inkomen? Wat dit laatste betreft kan ik beslist antwoorden: ik weet het niet doch hoop het. Wat het eerste betreft, zij die te hoog zijn aangeslagen, kun nen buiten bespreking blijven en- wat de anderen be treft, ben ik de meening toegedaan dat het nu juist niet^ noodzakelijk is, dat alles blijft zoo-als het is, en zie ik in het boekje wel degelijk een goed hulpmiddel om er eenige verandering in te brengen. Een eerste vereischte daartoe is, diat de belastingschuldigen die van goeden wille zijn, daartoe medewerken. Als hij voorbeeld de belastingschuldigen A. B. C. tot en met Z. die zich een boekje hebben aangeschaft of alsnog kc-open het met aandacht nagaan, dan -zal allicht ieder van hun er 1, 2 of meer in aantreffen, die hem in alle ernst schijnen te laag te zijn aangeslagen, en als zij dan die namen mededeelen aan een hun bekend raadslid, dan zou het nut van het boekje daadwerke lijk kunnen bewezen worden. Naar mijn overtuiging behoeft er niet de minste reden te wezen om te den ken,^ dat door onze- raadsleden een dergelijke mede- deeling niet met waardeering zou worden ontvangen. Natuurlijk mogen zulke mededeelingen niet met A. B. C. tot en met Z. worden ondexteeikend, doch er is geen bezwaar daarvoor zijn- naam te geven, het is boven verdenking verheven dat een enkel raadslid daar mis bruik van zou maken. Doch zal men zeggen, men kan zich ter goeder trouw vergissen, dat is natuurlijk mogelijk, doch zoo heel erg is dit dan nog niet; wordt iemand daardoor ten onrechte verhoogd, dan! heeft hij IS met WERKPLAATS en ERE, Lutt.ik-Oudorp, groot 57 c.A. Strijkgeld de heer O. Backx 1500. 3. WINKEL- en WOONHUIS met ERF, Alk maar, Verdronkenoord, groot 50 c.A., belast met lijf rente. Strijkgeld de heer- L. Borst 870. 4. HUIS en ERF, Alkmaar, Korte groot- 37 c.A. Strijkgeld de heer N. N. 910. 5. HUIS en ERE, Alkmaar, St. Annastraat, groot Nieuweskiot, 83 c.A. Strijkgeld de heer 6. HUIS en ERE, 112 c.A. Strijkgeld de heer 7. HUIS, Alkmaar, 24 c.A. Strijkgeld de heer J. N. Zandvoort 1505. Alkmaar, Molenbuurt, groot J. de Jong 2000. Sandersbuurt No. 2, groot B. A. van Geenhuijsen 360. De afslag blijft bepaald op Maandag 10 October a.s. des avonds 7 uur, café „de Tabakshandel" te Alkmaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 October. Medegedeeld door bet Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. (Geldig tot den avond van 6 Oct.) 0 v E R Z I O H T. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 777.7 te Valentia. De laagste stand van den barometer 747.8 te Sev- disfjord. VERWACHTING. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog- weer, stijging- van dagtemperatuur. Kort overzicht van de weersgesteldheid. Behalve in het noordwesten, waar de depressie stand hield, wordt Jiet geheel© waarnemingsgebied be- heerscht. door het hoog, welks kern bij Ierland ligt. Ook in het Oost-Zee-gebied is de luchtdruk toegeno men. In het noordwesten zijn de barometerverscliillen vrij groot, in onze streken kleiner. Voor morgen is voortduren van het betrokken zachte weer te verwach ten, de kans op regen is zeer gering. M. Rnrgerlijken Stand" GEBOREN 4 Oct. Grietje, d. van Frederikus Bartholomeus Tim mer en Helena Rombout. Gijsbertus en Nardus, zns. van Nardus Ket en Cornelia Helena Bus.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2