STADSNIEUWS, Nos. 8987 en 18202 elk f 400 Nos. 2439, 6546, 11450 en 11913 elk f De begrooting 1911 werd voor zoover de ontvangsten betreft vastgesteld tot een bedrag van 25940.43 en voor uitgaven tot hetzelfde bedrag met een bedrag voor onvoorziene uitgaven van 1215.86. Op de voordracht ter benoeming van een tweede vroedvrouw in deze gemeente werden geplaatst de da mes: Reijnders te de Lutte en Modder Rooze te Schoorl, Boer te Groningen. Er waren in 't geheel 1 sollicitanten, waarvan 2 inmiddels hunne sollicitatie hebben teruggetrokken. Uit deze voordracht werd benoemd mej. Reijnders met 5 stemmen tegen 1 op mej. ModderRooze. De indiensttreding werd bepaald op zoo mogelijk 1 No vember. Bij de rondvraag vroeg niemand het woord, waarna de openbare vergadering werd gesloten. VIJF MAN AANGEHOUDEN. De politie heeft nu in het geheel vijf mannen aangehouden in verband met den diefstal van meta len voorwerpen uit het magazijn der firma Roos Co. in de Nes te Amsterdam. Zij hebben allen een bekentenis afgelegd. Zij worden heden ter beschik king van de justitie gesteld; het zijn allen „bekende jongens." Een zesde verdachte, die ook zou aangehouden wor den en daarvan de lucht had gekregen, sprong op de Jacob van Lennepkade in het water. Een agent sprong hem gekleed na en bracht hem bewusteloos op het droge. In den brandweerpost in de Nicolaas Beets- straat slaagden de redder, eenige collega's en brand wacht.? erin, de levensgeesten weder op te wekken. De drenkeling werd naar een der gasthuizen gebracht. OPLICHTING. De rechtbank te Rotterdam heeft rechtsingang met bevel tot gevangenneming verleend, tegen den voort- vluchtigen uitgever W. H. B., op dé Hooidrift ge woond) hebbende. Hij wordt verdacht van oplichting van ongeveer 4000. EEN NOODLOTTIGE SCHOP. Te A ispen bij Rozendaal schopte de vrouw van den timmerman Verhoeven naar een kat, waardoor zij haar evenwicht verloor en viel, met het noodlottig* gevolg, dat zij inwendig gekneusd werd en is overleden. SPOORLOOS VERDWENEN. De poelier V., te Barneveld, die elke week met wild engevogelte Duitschland bezoekt, van waar hij steeds s Zaterdags in den familiekring terugkeert, is sedert de vorige week spoorloos verdwenen, zoodat men meent, dat hem een ongeluk overkomen is. AANRANDING. Op den weg WanneperveenLeenders (bij Zwarte sluis) is de slagersbediende M. M., te Meppel, op bru tale wijze aangerand door een onbekende, naar uiter lijk te oordeelen een landlooper. Hij sprak M. aan en vroeg om geld; bij de weigering werd M. onverhoeds aangevallen. Een worsteling ontstond waarbij van weerszijden bloedige slagen vielen, die den aanrander noodzaakten den strijd op te geven. Later bleek, dat M. bloedend verwond was, ook wasf zijn jas ter hoogte van de horst stuk gesneden. Men meent den dader op het spoor te zijn. VALSCHE MUNT. He Bossche Rechtbank veroordeelde I. Vaassen, pho- tograaf, beschuldigd van 't maken van valsche bank biljetten, tot 3 jaar en 6 maanden, met aftrek der ▼oorloopige hechtenis. SOLISTENCONCERT. Dit concert, gisteravond in de Harmonie gegeven, begon onder minder gunstige omstandigheden. Ten eerste was er bijzondër weinig publiek, ten tweede heerschte er bijna den geheelen avond in de zaal een onaangenamen gaslucht, ten derde was de muziek van de violiste niet tijdig genoeg aangekomen, zoodat de volgorde op het programma veranderd moest worden, en de pianist, de heer Joh. Wijsman, van Amsterdam, twee klaviersolo's gaf. Daarna de muziek was zeker in dien tijd aange komen verscheen de violiste, mevrouw Renée Che- metDecreus, uit Parijs. Voor haar eerste nummer was opgegeven het bekende concert i,n G kleine terts van Max Bruch, een stuk dat ieder violist van betee- kenis op het repertoire heeft en gaarne voor draagt. Mevrouw Chemet speelde het echter niet ge heel, slechts het „Adagio" en de „Finale" kwam tot uitvoering. Er was niet veel tijd voor noodig om de verzekering te krijgen dat men hier met eene eerste rangs violiste te deen had, met een persoon die bijzonder muzikaalis, en uiterst temperamentvol haar stukken speelt. Het spel dezer dame is steeds beschaafd, van eene groote welluidendheid en zeer afgewerkt. Vurig, vooral in de finale van het concert, elegant en fijn in de „Gavotte" van Gossec, waardig in het „adagio" van Bruch en in de kleine stukken van Back—Menuet, Bourée, en het Air op de Gsnaar (dit het Air, vooral met veel toon voorgedragen, ofschoon met wat te veel vibrato), vir tuoos en bevallig in het „Introduction et Rondo Ca- pricioso" van haar landgenoot St. Saëns. En dit alles werd' met een zeer verbazende gemakkelijkheid ge speeld, terwijl de virtuose-gedeelten er met zeer veel brio uitkwamen. De heer Wijsman toonde zich een buitengewoon be kwaam pianist. Uitermate kalm zit de heer W. voor het klavier en doet zonder uiterlijke inspanning de stukken zijner keuze weerklinken. Bewondering moet men hebben voor iemand die op zulk eene wijze com- positie's ten gehoore brengt als de variatiën in C. kleine terts van Beethoven, de As groote terts ballade van Chopin, de „Gondoliere" en „Campanella" etude van Liszt. Men merkt wel, dat de heer W. stukken gekozen had van zeer verschillenden, uiteenloopenden inhoud, en waarvan Beethoven boven aan stond. Voor de pianist, bewondering, zeker, maar niet minder be wondering' en eerbied voor den grooten meester die op zulk een eenvoudig thema van acht maten, 32, zeg ge 32 variatiën kon schrijven. Hoogst geacheveerd is het spel van den heer W. en in zijn aanslag zijn veel nuancen. Schitterend was de uitvoering der nummers van Liszt, de enorme techni sche moeilijkheden had de speler geheel in zijn macht. Ook de begeleiding der vioolnummers was smaakvol, zoodat een uitstekend ensemblespel verkregen werd. Zonder pauze werd het programma ten einde geracht. Zonder pauze werd het programma ten einde bracht. De ge- Niendorf vleugel, die een helderen, mooien klank bezat de pianist betuigde dan ook zijn groote te vredenheid over dit instrument was uit liet maga zijn der heeren Gebr. Spanjaard alhier, die ook dit concert ondernomen hadden. Wel jammer is het, dat et geen financiëel succes voor hen is geweest; zij kunnen echter de verzekering hebben de weinige toe hoorders een hoog muzikaal genot te hebben verschaft. den is gesteld zijn terugont- g-ewij- aanvangen in tot met secretaris om hot dossierstel- te voeren werd na ampele be- na gegeven toelichting van den secreta- algemeene stemmen UIT HARENKARSPEL. Bij de Dinsdag gehouden vergadering van Raad was de heer Borst wegens ziekte afwezig. Bij de opening drukte de voorzitter den wensch uit dat, de heer Borst spoedig hersteld moge zijn, daarna werden de notulen ongewijzigd goedgekeurd. Medegedeeld werd dat het kohier en Suppletoir ko hier van den Hoofdelijken Omslag, het leeningsbesluit, de wijziging der politie-verordening en de bepaling, dat. het maximum der vergunningen op van Gedeputeerde Staten goedgekeurd rn ngen. De Hoofden der openbare lagere school werden be- last met liet herhalingsondterwijs. De verordening in zake dit onderwijs' werd zigd in dien zin dat het onderwijs zal plaats van 1 November op 15 October. Het voorstel van burgemeester en wethouders aanschaffing van een schrijfmachine in verband het voornemen van den sel op zijn secretarie in spreking en ris met algc-uieeue siemmen aangenomen. De Handeldrijvende en Industrieel© Middenstands- vereeniging te Schagen verzocht een subsidie der gemeente voor haar te Schagen te openen cursus on der mededeehng dat Staat en Provincie een subsidie veileenen en dat de practijk in de vorige jaren heeft geleerd dat het doel der vereeniging zeer nuttig kan genoemd worden. B. en W adviseerden tot afwijzende beschikking op grond, dat de ingezetenen er h. i. nog geen deel aan zullen nemen alhoewel zij B. en W. er het nut kennen. He.t voorstel van B. en W. spreking aangenomen. De begrooting van 1911 werd daarna in behandeling genomen. Bij de postgewijze behandeling gaf de heer Slot ougemeester en wethouders in overweging" om de post ontvangsten „opbrengst der schoolgelden" thans bedragende 300 te verhoogen, daar de uitgaven on geveer 9000 bedragen, hij wenschte met die verhoo ging de meer gegoede burgers te treffen. De voorzitter zeide toe dat B. en W. aan het ver zoek zullen voldoen. ,®^ot pat' 'u overweging die1 verhooging dan geleidelijk in te voeren. Omtrent de jaarwedde van den telefoonkantoorhoudc- r 100, merkte de heer Slot op dat het z. i. onbillijk is dat de ui de kom wonende ingezetenen de telegrammen kosteloos ontvangen en de hui ten de kom wonenden moeten betalen. Hij wenschte de kosteloozen op te heffen en de kosten geleidelijk te verdeelen. I e voorzitter merkte op dat de kosten van het be- stelloon door het rijk worden vergoed. De heer Slot wees echter op het onbillijke van het zooeven door hem genoemde. De voorzitter zeide dat het Rijk alleen vergoedt de bestelhngskosten aan buiten de kring wonenden, doch hy beloofde een onderzoek en nadere bespreking toe geboden °°tlng *Wd (Wna ^^telA zooals aan- Be begrooting van het Burgerlijk armbestuur aan gevende in ontvangst f 1636 en in uitgaaf f 3136 vermoedelijk nadeehg saldo 1500, werd zonder be spreking goedgekeurd. Na gedane rondvraag werd de ten. VRIJGESPROKEN. Ier aanvulling en verbetering van een berichtje in het nummer van gisteren,} betreffende de vrijspraak van een inwoner te Winkel, zij medegedeeld, dat het betrof de zaak van S. K. te Sint Pancras, die inder tijd alhier voor de arrondissements-rechtbank terecht stond inzake van het gebruik maken van een yer- valscht stuk. De ambtenaar van het openb. ministerie eischte een jaar gevangenisstraf, de rechtbank veroordeelde hem tot 9 maanden. BekL, verdedigd door mr. Dorbeck, gmg in hooger beroep, het vonnis werd door het hof vernietigd en vrijspraak volgde. SCHIETEN, gisteren gehouden schietwedstrijd te de Alkm. Scherpschutters-vereeniging behaalde de heeren Schoone le prijs 85 p in 10 schoten, Goethel 2e pr. 76 p., Weijlmg 3e pr. 76 p., Dekker 4e pr. 74 p., de Roos 5e pr. 67 p., Woltering 6e pr. 66 p. De Roos le prijs 42 p. in 5 schoten, Dekker 2e pr. 40 p., Schoone 3e pr. 38 p., Hekkert 4e pr. 37 p Querelle 5e pr. 33 p. Afstand 200 M. Buks of Cylinder. Bosman le prijs 167 punten, Weyling 2e pr. 164 p., v. Os 3e pr. 150 p., de Roos 4e pr. 143 p, Dek- 5e pr. 141 p. Afstand 12 M. Bij den op Bergen door ker van er- werd zonder be- HET FEEST VAN DEN HEER KREKELBERG. Zooals Dinsdag aan het slot van ons verslag, be treffende bovengenoemd feest was vermeld, werden de leerlingen der R. K. jongensschool in de Harmonie onthaald en aangenaam bezig gehouden. Toen we in den namiddag eens een kijkje in de Haimonie namen, gaf het een alleraangenaamsten ïndiuk te zien, hoe de jongens genoten. Niet alleen door de vele versnaperingendie hun ruimschoots werden toegediend maar niet het minst door de goocheltoeren van den bekenden Amsterdam- schen goochelaar Prof. Léon, die op een duidelijke en recht kinderlijke wijze de jongens amuseerde, zoodat een hartelijk handgeklap dikwijls zijne belooning was. Bet feest maakte een zeer aangenamen indruk, die den nuiden gever tot alle eer strekt. Nadat de kleinen om ongeveer 7 uur meer dan void ran en blijde huiswaarts gegaan waren, bleven de grooten nog langen tijd, op uitnoodiging van den jubi laris, bijeen waar nog menigen hartelijken speech op het welzijn van den heer Krekelberg en zijn familie zat afgestoken zijn, waar nog menigmaal hartelijk zal zijn gelachen over de daar opgevoerde tooneelstukjes, voordrachten of zangstukjes. Kortom, de vermoeienis van den dag van Dinsdag werd totaal vergeten door het plezier dat er genoten werd tot laat in den avond, toen men scheidde met de meest aangename herinneringen aan dezen voor den heer Krekelberg en voor de R.K. Jongensschool zoo gewichtigen en schoonen dag. vergadering geslo- STA ATS LOTERIJ." Trekking van Donderdag 6 October. xr 5e Klasse- 12e Lijst. No. 1981 f 100.000. elkNfS100018' 8718' 11354' 15666' 15683 en 19486 200. DfE VLIEGWEEK. Er zullen vermoedelijk vanmorgen heel wat meu- schen met kennersblikken naar de lucht gezien hebben en er zullen weinig minder personen met kennersblik ken hebben uitgemaakt, dat het goed vliegweer was nietwaar, sinds we hier een vliegweek hebben is het aantal vliegdeskundigen merkwaardig toegenomen. u was het inderdaad goed weer: weinig wind en een dikke nevel, die als een voorbode van de komende zon kon worden aangemerkt. Intusschen - omstreeks elf uur ging de nevel over in een regen, die weinig geeds voorspelde. Gelukkig bleek de bui slechts van korten duur. Omstreeks één uur was het echter het prachtigste weer, dat men zich in dit jaargetijde kan wenschen. In het bosch, waar de hoornen nog dikke droppen na-schreiden was het drukkend-zwoel. Op het vliegter rein was het aangenaam te wezen, dank zij het briesje uit het Oosten. De lucht was over het geheel gedekt, maar hier en daar was het grijs verscheurd en kwam een vroolijk blauw te voorschijn. De zon kwam af en toe eens kijken en het geheel opvroolijken. Wat een mooie tinten, wat een verscheidenheid van bruin biedt toch de herfst aan. at een prachtige tafereelen val len er op zoo'n mooien herfstdag te genieten voor al als het landschap wordt afgesloten door wazige dui nen op den achtergrond, waarbij een pittig molentje, een rood dak zoo aardig afsteken. Niet alleen de na tuurliefhebbers zullen kunnen genieten, ook menschen, die van ander vermaak en ontspanning houden, kun nen tot hun recht komen. Er zijn mooie tenten met welvoorziene buffetten reeds nu loopen de kellners met hun witte jasjes druk heen en weer. Er is een si- garenkiosk, zoodat de mannen, die er niet op gerekend hebben sigaren mee te nemen, hier rookstof kunnen opdoen. Voor de dames zijn er bovendien fruitkiosken en gelegenheden om taartjes en andere zoetigheden te snoepen. Krachtmenschen kunnen hunne krachten beproeven op den kop van Jut en het oud-Hollandseh „hakvermaak biedt den liefhebbers de gelegen hei -1 verveling te voorkomen. Omstreeks half één beginnen de menschen te ko men op het terrein, waar vroolijk de Nederlandsche en Belgische kleuren wapperen. Op het door draad af gezette opsteigingsterrein zijn roode vlaggetjes ge plant, om den vliegman strakjes: in de lucht zijn lan- dingsterrein te doen herkennen. Tal van bezoekers nemen plaats aan den noordkant, aan den kant van den feesttent, waar de muziek die er nu nog niet is een plaatsje zal vinden. De groote loods, die het vliegtoestel bergt is afgesloten. Menig een kan niet nalaten even een onbescheiden blik te werpen door het groote gordijn. Even na twee kwam de muziek het stedelijk korps onder leiding van den heer Maas op het terrein, ge volgd door een auto, bestuurd door den heer Haersma Oucoop, waarin zitting hadden de heer Ijeon Verstrae- ten, de vliepnan, zijn broeder Jean Verstraeten, die steeds de vliegt, ehtcn van zijn broeder bijwoont en de mécano Jovel." In een volgrijtuig zaten verschillende comité-leden. Na even te hebben rondgereden gingen de heeren naar de gerage. De vliegman maakte in zijn sportpakje- met hooge laarzen een fermen indruk. Ter wijl de mecano den luchtband even oppompte keek hij nog eens kalmpjes enkele ouderdeelen na. We vroegen hc-m wat hij van het weer dacht: „Prachtig mijnheer, het kan niet beter." „En?!". „Voor drieën ben ik in de lucht geweest, mijnheer. en dan zeker nog eenmaal vandaag. Twintig minuten na twee kwam het toestel buiten. De heer Verstraeten werd met applaus ontvangen. In een oogenblik zat hij in den stuurstoel. Even moest nog gewacht worden, „voor de fotografieën," lichtte hij zijn mecano leukkahn in. De mécano stond klaar om den motor in beweging te brengen, de heer Jan Verstraeten achter hem met de vlag, teelten voor de vier menschen die den staart vasthielden om los te laten, zoodra er mee gewapperd werd. Toen zette de heer Verstraeten het kraantje van den benzine-inyoer open, de heer Sjovel begon te draaien, nog eens en nog eens toen pakte de motor en sloeg met zijn twaalf honderd slagen in de minuut als een wilde in het rond. Het was alsof een ongekende stonn het gras achter en onder het toestel neerzwiepté en de mannen hadden moeite om te blijven liggen. Een helsch la waai is het. Vier minuten voor half drie wappert de vlag. Los laten de mannen het toestel dat op zijn kleine wipietjes snel over het grasveld huppelt. Zou hij gaan -- ja daar ging hij. statig de lucht in, lijnrecht in westelijke richting naar de duinen toe, toen met een sierlijke bocht naar het Zuiden. Na een eind weggeweest te zijn draaide hij en kwam terug. Nabij het terrein gekomen, steeg er een daverend ap plaus uit het publiek naar den vliegman op, die deze vvatio met handgewuif beantwoordde, Duidelijk hoorde men het snorren en zoemen van den motor, deer g'ing hij draaien, nu weer regelrecht naar de duinen, waar hij over een daarliggende boerderij vloog. Ein lelijk ging de- heer Jean Verstraeten met de vlag wapperen, de vliegman had begrepen even later huppelde hij weer in zijn toestel over het- veld en had hij zijn eerste vlucht op schitterende wijze volbracht, halm als hij opsteeg kwam hij neer, ontvangen door het niet talrijke maar zeer geestdriftige publiek. Het was een handjesgeven van je welste een van de eersten was de heer jhr. van Foreest, Heilo's burge meester. Op weg naar de feesttent werd de vliegman toegesproken door burgemeester Ripping, die hem warm de hand drukte, hem gel uk wensch te mot het succes en hem toewensehte, dat Allernaar bij hem de zelfde prettige indiukken zou achterlaten als hij thans aan Alkmaar had gegeven. Temidden van de juichende menigte trok de vlieg man naar den feesttent, waar de voorzitter de. heer de Groot namens het comité, neen namens het geheele- publiek gel uk wenschte. De spreker deed uitkomen de benijdenswaardige kalmte en de ijzeren wilskracht waarover de heer Verstraeten beschikt. Voor zijn piachtige vlucht bood lnj hem een mooien lauwerkrans liam fanfares, hoera's, handgeklap. Toen de heer De Groot na den tocht van negen minuten hem verzocht even mee te gaan naar de feesttent, antwoordde hij het teekenthem „jawel, maar met drinken, hé?" De heer De Groot zei nog, dat hij in één shag plot seling aller harten had gewonnen. De heer Verstraeten dankte „het heele comité" en „alle massa volk hartelijk voor de hem gebrachte hul de. Nu was- het eerst afgeloopen. De heer Verstraeten verzekerde ons echter, dat hij strakjes minstens nog eenmaal zou vliegen. Hoog was hij niet geweest zijn grootste hoogte was 60 meter, maar dat had hij gedaan, omdat het publiek er meer aan had. Vijf minuten voor drie wordt het toestel alw< klaar gezet. Vijf minuten na half vier ging liij ten tweeden male op en volbracht met niet minder succes den tweeden tocht, die zes minuten duurde. Men had thans mooie gelegenheid het stijgen en zachtkens aan zakken, gelijk de heer Verstraeten zeide, te bewonderen. Hij vloog iets hooger dan de eerste maal, maar niet veel, daar de dikke wolken, die kwamen opzetten, een'strooming veroorzaakten. En ten derde male staat de machine gereed Eiken dag zal bij gunstig weer de heer Verstraeten tusschen 1 5 uur minstens drie maal vliegen. Wij mogen voor heden eindigen met een woord van hulde voor den knappen vliegman, die op zulk een indrukwekkende wijze ons in de gelegenheid gesteld heeft met de nieuwe kunst kennis te maken. „Kracht en Vlugheid," meiajee-afdeeling ÏI 3V2— 4/2 uur* t sisjes-afdeeling- I 6—7 uur; „Het Gulden Excelsior', geen repetitie. Vlies." Mannenzangvereeniging geld, en aan 16 groot Reclitzahen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. wAro^x^lng van Donderdag 4 October 1910. v ALSCHHEII) IN GESCHRIFTE EN VERDUIS TERING. Lernardus Herman W., thans gedetineerd in het n?-Vaiio™Wan^,alhier' had °P verschillende tijdstip pen in 1909 en 1910 quitanties vervalscht en zich gel den toegeeigend ten nadeele van de Naamlooze Ven- Wild Hollandsch IJzermagazijn voorheen M. de Beklaagde, die al eens meer veroordeeld was be kende het hem ten laste gelegde. Hij was aan de rij- wiel-afdeeling van de !N. V. Hollandsch IJzermaga- zijn voorheen M. de Wild verbonden, moest daar da boeken bijhouden en rekeningen en quitanties schrij ven. Bijna 5 jaar was hij daar in dienst geweest en vroeg toen ontslag, dat was tegen 15 Juli van dit jaar. De reden hiervan was, dat de patroon hem ander werk wilde opdragen en hij bang was, dat zijn opvolger bij e boekhouding zijn knoeierijen zou ontdekken, De be dragen, weke verschillende firma's aan de Naaml, ennootschap schuldig waren, inde hij op valsche quitanties en droeg ze dan niet af, maar gebruikte het geld ten eigen bate. Ook behield hij wel eens dat door reizigers voor de firma ontvangen, was hem overhandigd werd. De eerste getuige in deze zaak, Mauritius Hendri- kus 1 ranciscus de Wild, bij wien beklaagde ruim 4 jaar in dienst was, verklaart, dat deze de boeken bij hield en quitanties schreef - welke getuige dan nog teekenen moest van de afdeeling rijwielen. Toen de bediagen die door verschillende firma's aan de Ven- nootschap verschuldigd waren, moesten worden betaald en zij berichtten, dat dit al gebeurd was, kwamen de knoeierijen van beklaagde uit. Ook bleek toen, dat geld, dat door reizigers aan beklaagde was afgedra- gen, door hem was behouden. Geertje Koster, huisvrouw van Jacob de Jong, rij- wie handelaar alhier, deelt mede, het beheer te voeren ovei de geldmiddelen Y£m de firma Haarsma van Ou coop en de Jong. In Augustus 1.1. kwam beklaagde rdïoo °r Tn ,1uitantie te presenteereu „44.22, die door haar werd betaald, Alfred Venneeren, rijwielhandelaar alhier, vroeger reiziger voor de Nftftml. Vennootschap Hollandsch Jzerpiagazijli, incasseerde op zijn reizen meermalen gelden, die hij wel eens aan beklaagde afdroeg, zoo o. a. twee bedragen, groot 116 en 80, die hij van af nemers had ontvangen. Theodorus Adrianus Koesen, koopman te Alkmaar vroeger magazijnbediende bij de N. V. Hollandsch IJzermagazijn herinnert zich indertijd van Belleman te Epnond aan Zee een post groot 9.61 te hebben geïnd, die deze schuldig was aan de N. V. Getuige droeg dit geld in het najaar van 1909 af aan een der heeren van t kantoor, waar ook beklaagde was, Toen hij met meer aan de N. V. verbonden was, kwam bekl bij hem om te zegge,, dat die post nog openstond. Daarna bleek, dat bekl. 't geld zelf behouden had. Arend Hildenng, rijwielhandelaar alhier deed meer malen zaken met de Vennootschap. Op zekeren dag kwam beklaagde met een quitanti© groot 43.49 bij hem, die de winkeljuffrouw betaalde. Ook Oorneüs Klitsie, kleermaker alhier heeft een bedrag van J 4.20, dat hij aan de Naamlooze Vennoot schap schuldig was, aan beklaagde betaald. Roelof Geus, de laatste getuige, rijwielhandelaar, alhier had tweemaal aan beklaagde 25 gegeven ter atbetahng van zijne rekening, welke hij bij de Naaml. V ennootschap bad. De Officier van justitie merkt op dat d© feiten, welke beklaagde ten laste zijn gelegd, door hem be kend zijn. Spr. acht beklaagde dan ook schuldig aan de 3 feiten hem ten laste gelegd: valschheid in ge schrifte, opzettelijke gebruikmaking hiervan, waaruit nadeel voor de Vennootschap kon ontstaan en ver- dmstermg, verschillende malen gepleegd. Spr. eischte voor beklaagde een gevangenisstraf van 3 jaar Mr. Leeuwenburg uit Hoorn, verdediger, bracht en kele punten ten gunste van beklaagde naar voren. Be klaagde schijnt hem iemand met een zwakken wil die kan bieden^ Verleiding komt> Seen weerstand Na 4 jaar eerlijk te zijn geweest, kwam de oude kwaal weer boven en kon beklaagde de verzoeking niet weerstaan. Beklaagde genoot te veel vrijheid had strenger gecontroleerd moeten worden. Ook de gulle Ür'tT beklaagde acht pl. een verzachtende omstandigheid. Pl. vraagt ten slotte na bespreking- van de dagvaarding vrijspraak van het ten derde ge- ast e gelegde feit. (Wordt vervolgd). Laatste berichten. Ongecorrigeerd. AGENDA: DONDERDAG. Vereeniging voor Gezinsverpleging, buitengewone algemeene vergadering, 8V2 uur, café „Central". Nieuw Leven, repetitie, 7Vi uur precies, Diligentia. VRIJDAG: „Kracht en Vlugheid," dames-afde.ling 7V4— 81/. uur; heeren-afdeeling 83/4—93/4 uur; „Het Gulden Vlies. ZATERDAG: Kegelclub „Onze Club". Kegelavond 8t/2 uur, „de Unie" - „^^R^ÖLÜTiE IN PORTUGAL. s-GRAVENHAGE, 6 October. De Koning en de KrZrï°e p van Portugal zijn op den Engelschen Riuisei hew-Castle op weg naar Londen; 8000 boeren voegden zich bij de Republikeinen. De Monarchie 1 ortugal heeft opgehouden te bestaan. LONDEN, 6 October. De „Daily Mail" meldt: Ver schillende regimenten infanterie, cavalerie en artille rie dooden de officieren, die tegenstand boden; zij rukt-an toen de stadi binnen, seinen wisselend! met de oorlogsschepen op de rivier, welker bemanning even eens zich bij den opstand aansloot, en de revolution- naire vlag heesch. Dezelfde vlag werd eveneens gehe- schen op het Fort. Alinado en te Bareiro, waar de al gemeene staking werd afgekondigd. De hertog van Oporto de oom van den koning, stelde zich aan het hoofd der berg-artillerie, die echter werd teruggedre ven door de opstandelingen. Toen zij het paleis vermeesterd hadden, pleegde ge neraal Gorjas, de commandant van het paleis zelf moord. LISSABON, 6 October. Gisteravond te 6 uur ver- trok het jacht Amelia met den. infant Alfonso, die te Cascaes aan boord kwam. Waarschijnlijk zal hij te Pe- mche of te Ericeira de andere leden der koninklijke tamme aan boord nemen. MADRID, 5 Oct. Canalejas gaf in den loop van demavond aan de journalisten, o. a. de volgende lezing over de gebeurtenissen in Portugal: I olgens de berichten, door de Spaansche regeering ontvangen, werd gisterennacht te half twee de bevol king van Lissabon plotseling gewekt door 21 kanon schoten. De politie trok onmiddelijk tegen de opstan delingen op, maar dézen wierpen met bommen. De revolutionnairen slaagden er in het militaire kwartier m de onmiddellijke nabijheid van het paleis -N ecessidades gelegen, te nemen. Koning Manuel, op de hoogte van den toestand ge- tacht verliet het paleis, vergezeld door vier personen die hem naar een veilige plaats brachten. Canalejas meende, dat koningin Amélie het paleis te Cinra niet verlaten had. Gisteravond was de radicale club geïllumineerd, de leden zongen de „Marseillaise", de politie joeg de per sonen uit de club. Op straat werden zij vervolgens uit elkaar gedreven. Tot nog toe heerscht in geheel Spanje rust en kalmte,

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2