imsmïAm. as De reis naar „nergens*'* Vraag en aanbod. ADVERTENTIE N. Openbare Werkooping HYPOTHEEK h 4 PROCENT. linnen en tafelgoed zoo wit als sneeuw. te ALKMAAR, Mr. A. P. H. DE LANGE, In verband met Israëlitische Feest dagen, zei de afslag der perceelen J, 2 en 3 niet 17 October, doch DONDER DAG 20 OCTOBER a.s. ter zelfder plaatse en uur gehouden worden. vertrokken waren, miste getuige een grooten ie daar gehangen had. lagde bekent daar inderdaad gestaan te hebben .ien te hebben dat de onbekende een worst onder as stak en er mee wegliep. jrnelis Duin, koopman te Enkhuizen verklaart een van de jongelui te zijn geweest, die bij Hoogland kwamen op den avond, dat de worst is verdwenen. Ge tuige heeft gezien, dat beklaagde den worst wegnam en er mee weg liep. Ook getuige Willem de Haas uit Enkhuizen, die bij Hoogland was om worst te koopen, heeft gezien, dat beklaagde den worst wegnam. Beklaagde had eerst getuige aangestooten en hem gezegd: „Pak die worst weg," wat getuige niet wilde doen. Jacob Duin, koopman te Enkhuizen, was eveneens van de worstpartij en hoorde, dat beklaagde tegen de Haas zeide„Pak hem." Beklaagde zeide buiten te gen getuige: „Ik heb een beste worst." Getuige maakte hem er nog opmerkzaam op, dat dat toch niet aanging. Beklaagde blijft ontkennen en kan zich maar niet begrijpen „dat niemand die onbekende persoon kent." Vervolgens werden twee getuigen a décharge ge hoord: Jan Gerritsen en Pieter Huisman. Gerritsen, arbeider te Hoogkarspel, verklaart op den bewusten avond in den winkel van Hoogland te zijn geweest. Hij had beklaagde er niet gezien en dienten gevolge ook niet, dat die den worst wegnam. Wel heeft hij hem in de nabijheid gezien. Huisman, landman te Wervershoof, herinnert zich voor den winkel gestaan te hebben, waarin beklaagde was. Hij zag iemand uit den winkel loopen, maar weet niet wie. Daarna heeft hij nog met beklaagde ge sproken, maar niet over een worst. De Officier had gedacht andere getuigen a décharge te zullen zien verschijnen, o. a. die onbekende, die be klaagde Bouman noemt. Uit de verklaringen van de verschillende getuigen blijkt, dat beklaagde inderdaad den bewusten worst weggenomen heeft. Spr. acht het wettig en overtuigend bewijs geleverd en eiseht wegens diefstal bij herhaling 4 maanden ge vangenisstraf. Mr. Th. Gouverne, verdediger, acht het bewijs niet geleverd en twijfelt aan de betrouwbaarheid van de verklaringen van enkele getuigen. Cornelis Duin b.v. heeft met bekl. ruzie gehad en heeft hem al eens bij een twist toegevoegd „worstendief." De verdenking is natuurlijk spoedig op bekl. gevallen, omdat die reeds eenige malen veroordeeld is. Uit verschillende stuk ken is gebleken, dat Cornelis Duin het niet zoo nauw met de waarheid neemt. Wel eigenaardig is het, dat geen der getuigen precies gezien had, wie zich met den worst uit de voeten maakte. Jacob Duin laat waar schijnlijk de bloedverwantschap spreken en speelt met zijn broer onder één hoedje. Volgens pl. zijn getuigen niet de geschikte lui om het bewijs te leveren. De houding van beklaagde is flinker dan die van getuigen. Bovendien, waar moet bekl. den worst hebben gelaten? Hij woog 2 K.G., dat stopt men maar zoo niet weg. Daar bekl. een oud-beleende van de rechtbank is, is men natuurlijk gemakkelijk geneigd hem weer te ver- oordeelen. Reeds 3 weken heeft bekl. iu voor-arrest gezeten, waarom pl. in verband met zijn pleidooi vrijspraak met onmiddellijke invrijheidsstelling> vraagt. De rechtbank vond geen termen om tot de onmid dellijke invfijheidsstelling over te gaan. RIJWIELDIEFSTAL. Jozef Eranciscus Z. te Amsterdam was ten laste gelegd, dat hij zich den 18en Augustus een rijwiel had toegeëigend, dat behoorde aan Hondius. Beklaagde bekende, maar zeide van plan te zijn ge weest het terug te geven. Hij had den 18en Augustus een damesrijwiel daar Hondiusi geen heerenrijwiel disponibel had gehuurd om mee naar Bergen te fietsen. Inplaats daarvan ging hij ermee naar Am sterdam, waar hij het beleende. Leendert Hondius, rijwielhandelaar alhier herinnert zich dat beklaagde op bovengenoenïden datum aan zijn woning in de Snaarmanslaan kwam en hij hem een rijwiel verhuurde. Toen hij dit niet terug kreeg, deed hij er aangifte van bij de politie. Petrus Fellinga, agent van politie le klasse had een onderzoek in de zaak ingesteld en beklaagde opge spoord. Achter de voering vaat den mouw van zijn jas vond hij het beleenbriefje van het rijwiel, dat hij daar na ook opspoorde. De Officier, die het wettig en overtuigend bewijs geleverd achtte, eischte wegéns verduistering één maand gevangenisstraf. MISHANDELING. Hendrikus K., landbouwer Je Warmenhuizen, had den llen Augustus te Warmenhuizen den veldwachter Nicolaas Ham mishandeld, door hem te slaan en te schoppen. Ham verklaarde, dat beklaagde hem onverhoeds was aangevallen, in de borst had gegrepen en hem met de vuist op het hoofd had geslagen, terwijl hij hem een trap tegen een zijner beenen gaf. Getuige bloedde en zijn uniformjas was gescheurd. Beklaagde, recidivist, die het hem ten laste gelegde ontkende, hoorde 2 maanden gevangenisstraf tegen zich eisehen. Johanna van der M„ huisvrouw van F. Roosendaal was niet verschenen. Haar was ook mishandeling ten laste gelegd, daar zij den 26en Augustus Jan Jacob de Graaff en diens vrouw Meinoutje Outjers geslagen en gestompt had. De Graaff, lompenhandelaar te Enkhuizen verklaart aan de rechtbank, dat beklaagde, zijn buurvrouw, hem met den vuist gestompt had, toen hij ruzie met haar kreeg over 't plegen van baldadigheid van jongens, terwijl zijn vrouw mededeelt, dat beklaagde haar met een lederen pantoffel in het gezicht sloeg. Tegen bekl. werd 15 boete of 15 dagen hechtenis geëischt.. Ook Harme de Graaff, arbeider te St. Pancras, was niet verschenen. Hij had! zich eveneens aan mishan deling schuldig gemaakt en Johannes Ploeger met een waterbus op het hoofd geslagen. Ploeger, landbouwer en winkelier te St. Pancras deelt mede, hoe de zaak zich heeft toegedragen den 15en Augustus. Hij werd' door beklaagde aangevallen, toen hij op de fiets reed, daarna kreeg hij klappen met de bus en eindelijk trachtte beklaagde hem bij de keel te grijpen. Grietje Kuiper, huisvrouw van Van Kruistum was getuige van de ruzie tusschen beklaagde en Ploeger. Zij zag, dat beklaagde meermalen met de bus naar Ploeger sloeg, die daarbij van zijn fiets viel. De eisch tegen beklaagde luidde 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. UIT SINT PANCRAS. (Vervolg). Het aantal aangesloten leden bedroeg voor dit district op 31 December 1909, 541 en op 1 Juli 1910 was dit aantal vermeerderd met 32, zoodat op dien da tum waren aangesloten 573 leden, voor een gezamen lijk loonbedrag voor het eerste halfjaar 1910 groot 181.956.12V2. Door het lid van de commissie van toezicht werd medegedeeld, dat in de geheele Tuinbouw Onderlinge, in de maand Augustus waren voorgekomen 21 onge vallen, waarvan een met doodelijken afloop en wel bij de Eirma Sluis te Grootebroek, vallen van een spoor wagen waarbij de ruggegraat gebroken werd. Verder werd medegedeeld dat in Augustus 1910 wa ren aangesloten 2593 werkgevers, met een loonbedrag groot 3.930.281. Hierna werd in algemeene bespreking gebracht, de propaganda voor den bloei der Tuinbouw Onderlinge verzekering, zoowel voor toetreding van de werkgevers voor de verzekering van hunne arbeiders, als voor de verzekering van de patroons zelve, waarvoor ook dc gelegenheid bij de Tuinbouw Onderlinge open staat. Alle plaatselijke commissieleden van dit district overtuigd van de goede en nuttige werking van deze verzekering zullen elk in hunne omgeving, bij verga deringen van hunne vereenigingen of afdeelingen, bij de leden algemeene aansluiting aanbevelen, opdat een elk meer doordrongen zal worden van het groote nut van deze bedrijfsverzekering. Ook aansluiting bij de patroonsverzekering zal door do commissieleden zooveel mogelijk worden bevorderd, daar de verzekering van de kleine patroons in het tuinbouwbedrijf werkzaam, minstens zoo noodig is als do arbeiders-verzekering in dat bedrijf. De tijdsomstandigheden van het laatste jaar in het tuinbouwbedrijf werken niet gunstig op de aansluiting van patroons bij de verzekering, reden waarom de ver zekeringsaangifte nog maar loopt tot een bedrag van ruim 53000, bij een ©enigszins gunstige toestand zal dit bedrag zeker spoedig kunnen verdubbelen, waarna dan ook deze verzekering in werking zal kunnen tre den. Was het laagste te verzekeren bedrag voor de patroons oorspronkelijk 500, nu zal ook tot een mi nimum van 350 kunnen worden verzekerd. Bij de rondvraag werd ondermeer door den heer Zwetsman van Koedijk ter sprake gebracht, de ver plichte kinderverzekering. Volgens de statuten is de kinderverzekering verplichtend voor den werkgever. Bij de uitvoering komt het meermalen voor dat werkgevers hoewel hun arbeiders door hen worden ver zekerd, voor hunne kinderen in hun bedrijf werk zaam zelve de risico willen dragen. Dit punt zal in de eerstkomende algemeene verga dering der Tuinbouw Onderlinge in behandeling ko men. Deze commissie-vergadering was na bespreking al gemeen van oordeel, de kinderverzekering: niet- ver plichtend te stellen, hoewel elk commissielid het goede ook van de kinderverzekering' met overtuiging zal aan prijzen, kwam verplichte verzekering' hun alg'emeen te sterk voor. Na nog eenige algemeene opwekkende woorden tot de commissieleden, tot werkzaamheid en vlijt voor den bloei der Tuinbouw Onderlinge, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. „Wat is dat?" zeide zij. Hij gaf er met zijn voet eer, duw tegen en antwoordde: „Het lijkt sprekend op een bootje." „Zou 't me kunnen dragen?" ,,'t Ziet er wel naar uit." „Maar ons beiden niet!" „Ook dat zal wel gaan en in 't ergste geval raken we te water en heb ik 't genoegen je te redden. We zullen dan alleen wat nat zijn geworden, maar...." „Maar?" „We zullen ook gemakkelijk weer droog worden." „Zoo Een oogenblik later zaten ze samen in 't bootje en roeide hij het zachtjes voort op 't midden van de ri vier. Na een poos zwijgens zei ze droomerig: „Was het wel verstandig om dit bootje te nemen zonder medewe ten van den eigenaar?" „Ik dacht niet aan hem, hij boezemt me geen belang in, ik weet niet eens zijn naam!" „Wat zou je zeggen als we eens terugkeer den?" „Ik geloof, dat we nooit terug zulleni keeren; heb jij er lust in?" „Niet bijzonder." „Nu laat ons er dan niet verder over spreken." „Waar gaan we heen?" vroeg ze. „Nergens. En ik denk, dat we er gauw zullen zijn." vDat klinkt ge heimzinnig en wat gebeurt er, als we er zullen zijn aangekomen?" „Allerlei mooie, geheimzinnige din gen, die „ergens" niet zouden kunnen: gebeuren." „Is het er veilig?" „Neen." „Je doet me schrikken. Wat zal ik daar moeten ondervinden?" „Wil je dingen kennen, die „nergens" gebeuren?" Hij legde de rie men neer, zoodat ze met den stroom meedreven en ging op den bodem van het schuitje zitten, terwijl hij tot hoor op zag. „Je mag het me vertellen", zei ze, maar ze keek hem niet aan, wendde hoofd en oogen naar boven, naa,r de blauwe lucht. „Het is een plaats, waar allesgebeurt, precies zoo- als men graag wil dat het gebeurt. Daar doen en zeggen de menschen dingen, die niets te maken héb ben met de werkelijke wereld; een plaats, waar man nen, die niet eens geld genoeg hebben om zelf te le ven, tot meisjes spreken, alsof ze wel twee menschen konden onderhouden; waar al wat een verstandig mensch behoort te onthouden, vergeten wordt in te genwoordigheid van een paar oogen, twee lippen en een zon, die op bruin haar speelt." „Je mocht er toch ook wel een neus hij doen „Dien had ik niet vergeten Ze boog zich over den rand van het bootje en be schouwde met zeker welgevallen haar beeld in het wa ter. „We liggen stil", zei ze; „we schijnen er te zijn aangekomen." „Waarschijnlijk", zei hij. ,,Ik ben be nieuwd of het zoo is als je het beschreven hebt. Waar denk je aan?" voegde ze er aan toe, ziende dat hij even in gedachten was. „Ik ben in strijd met mijn plichtgevoel." „Wie wint het?" „Het plichtgevoel." „Is dat niet een weinig buiten verwachting „Het plichtgevoel heeft 't gewonnen", herhaalde hij, „luis ter, ik moet eens ernstig met je spreken." Ze sloeg de handen om haar knie en zag hem met gemaakte plechtigheid aan. „Welnu?" zei ze. „Kijk alsjeblief niet zóó", smeekte hij, „want: dan begint de strijd opnieuw." „Maar hoe moet ik dan kijken? Als ik je hinder, laat ons dan teruggaan!" „Je hindert me niet, maar je geeft maar zoo'n kleine kans aan de stem van het geweten!" „Nu, ik zal m'n best doen en héél onverschillig kijken" en ze zette zich een weinig achterover en lachte den oever toe. „Dat is nog er ge?) nog veel erger", riep hij uit. „Maar wat moet ik dan doen?" vroeg zij in grappige wanhoop. „Ik zal mijn best doen niet naar je te kijken, en luister nu. Ik ben een goed vriend van je vader, die héél goed voor me geweest is. Dus ben ik eenigermate ver plicht je goeden raad te geven." Denk je dat ik dien zal aannemen?" „Nu ik hoop van niet. Een poos ge leden heb ik een neiging in je ontdekt om je op een noodlottige wijze te vergissen." „Zoo?" „Ja. De laatste weken heeft een zeer ongewenscht en onaanne melijk jongmensch aanhoudend om je heen gedraaid en ik heb opgemerkt, dat je hem eenigszins hebt aan gemoedigd." „Maar wat bedoel je nu toch eigenlijk?" Ze leek verwonderd! en wat zenuwachtig. „Ach, wees nu niet boos; de plicht overwint nu en mijn plicht zal ik ook trachten te doen." „Ga voort." „Dank je. Je weet wel, dat ik het niet doen zou, zoo het niet was uit. respect voor je vader. Welnu, ik moet je waar schuwen, dat je dien jongen man onmogelijk kunt nemen. Hij verdient hier wat en daar wat, maar weet nooit waar hij morgen zijn levensonderhoud zal verdienen en als hij met een meisje verloofd raakte zou hij geld moeten leenen om haar een verlovings ring te geven. Vermoedelijk kun je je geen voorstel ling maken van zulk een armoede?" „Over wien spreek je in 's hemelsnaam?" „liet zou niet netjes zijn namen1 te noemen." „En heb ik hem aangemoedigd?" „Meer dan je behoort te doen. Ik heb er op gelet." „Dan ben je heel onbehoorlijk geweest." „Juist, dat ben k. Maar plicht isi plicht." „Dat geloof ik niet. Niet in gevallen als dit." „Als ik niet juist gehandeld heb, maak ik mijn ex cuses. Maar ik wil toch waarschuwen voor dien snui ter. Ik wil niet zeggen, dat hij bepaald een fortuin zoeker is, maar voor de wereld moet hij er toch een lijken. Hoe wil hij je ergens mee naar toe nemen, tenzij jij voor allebei betaalt; hoe wil hij je de nood zakelijke juweelen geven en mooie ruikers als je gaat dansen? Moet hij jou de rekening laten toezenden?" „Ik begrijp heusch niet, wat je bedoeld. Heb ik ooit zoo iemand aangemoedigd?" „Zoo iemand heb je zoo aangemoedigd", zei hij langzaam, „dat hij bijna het hoofd verloren heeft. Het hart was hij allang kwijt." „Maar wat moet ik dan doen?" „Je moet hem niet toestaan lange wandelingen met je te maken. Begeef je niet met hem in lange ge sprekken, maar als je over iets spreekt, doe het dan over het weer of over de academie. En vooralga niet met hem op een prachtigen zomermiddag in een bootje. Hij hield plotseling op. „Neem me niet kwalijk, ilc ben bezig te veel raad te geven." „Neen," zei ze, „dat is goed voor me; ga voort." „Welnu dan, ga niet met hem in een bootje, toon je niet zoo lief en, zoo mooi. Ik spreek onpartij dig en koel en als vriend van je vader." Ze keek niet naar hem en haar vingers plukten ze nuwachtig aan de steel van een waterlelie. „Zou je me, sprekend als vriend van mijn vader, kunnen zeggen of hij zijn hart werkelijk verloren' heeft of alleen maar onder den indruk is van den mooien zomermiddag?" „Ach, wees toch voorzichtig! Je volgt mijn raad niet op!" „Ja, ik bep hepl voorzichtig. Is hij zijn hart. „Volkomen kwijt. Ja. En dpnk epns hoe hij alle winkels met mooie dingen met je voorbij zou moeten gaan en als je naar den schouwburg wildet, „Ja," zei ze als in gedachten, „het zou een heel kort engagement moeten zijn," Hij keek snel op. „Maar hoe zou hij in 's hemelsnaam je familie on der de oogen durven komen? Kun je je voorstellen, dat hij naar je vader zou kunnen gaan en zeggen: „ik ben verliefd op uw dochter Gladys, heb haar gevraagd en ik vertrouw, dat u ons wel zult onderhouden?" „Papa is daar volkomen toe bereid. Hij heeft me dikwijls gezegd, dat hij niets om' geld geeff," Zijn hoofd zonk nog dieper op zijn boyst. „Wat heeft men aan geld?" ging zij voort, „als men niet kan trouwen met wipn men wil. Vader zei laatst, dat hij in beginsel tegen een groot© opppnliooping van geld in een familie is. Dat leidt tot pverkapitalisatie of zoo iets." Zij schudde verwijtend het hoofd tegen hem, maar leek niet werkelijk boos. Zijn toon klonk woest ep wanhopig. „O, 't is heel goed zoo te praten, maar de zaak is onmogelijk. Een knaap, die he'elemaal moet steunen op hetgeen zijn vrouw aanbrengt, is een verachtelijke hond, dat heb ik honderdmaal beweerd. Het is onmo gelijk. Laat ons teruggaan; het wordt laat." Hij sprong op en begon de boot kjachtig verder te roeien. Hij vermeed haar hUk, waarin teleurstelling en ongerustheid te lezen was. Zij vocht met een brok in haar keel. Eindelijk had ze haar stem terug, welke ze koel en onverschillig wist te doen klinken. „Dank je wel voor al je raad. Maar als de heer Pin- son me vraagt zullen we, dlunkt me, de moeilijkheden wel weten te overwinnen. Hij hield als van den donder getroffen op. „Pinson!" riep bij uit. „Ja. Ik heb dikwijls wel gedacht, dat Frank, „Frank Pinson! Gladys, je bedoelt toch niet...... Lieve hemel, je denkt toch niet. Hij wiprp de roeispaan neer en kwam naar haar toe. „Gladys, heb je wérkelijk gedacht, dat ik al dien tijd over Pinson gesproken heb?" Ze keek een anderen kant op. „Wien anders zou je bedoeld kunnen hebben?" „Pinson. Neen, dat kun-je niet meen en, lieveling, Gladys, zeg dat je het niet meent!" Twijfel en onrust waren nu verdwenen en haar ge laat was verhelderd en weerspiegelde haar geluk. Met een beschroomd gebaar raakte zij zijn haar aan. Een oogenblik later lag zij in zijn armen. Van 15 regels 25 Cents, bij vooruitbetaling. I B. L. SIMON Alkmaar. Steenhouwerij K o- ningsweg 76. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. /Jeen heerlijker en smakelijker glas BIER dan het Trappistenbier. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS in den Bierkelder, Verdronkenoord, ingang Kapelplein. i v. DIEPEN, Verdronkenoord D 19, Administra- 'teur, Taxateur en Veiler. Woningbureau. Ten allen tijde worden Huizen en Landerijen te koop en ver koop, te verhuur en huur en ter incasseering van huur daarvan aangenomen. Voor het repareeren van KACHELS en het maken van alle soorten KACHELPIJPEN beveelt zich ond erge toekende beleefd aan. Heeft tevens voorhanden een groote collectie gebruikte Kachels in alle soorten. Jb VAN DER HOEK, Smederij, Achterstraat. iPe koopEen |HAARDJE met plaat en 6 meter Pijp, alles in goeden staat, voor f 7. Brieven onder letter L 173, bureau van dit blad. JJillijk te koop: Mahoniehouten SCHRIJFTAFEL met 6 afsluitbare laden en binnenkast en een extra fraaie toom raszuivere Patrijs KRIELHOENDERS, 1 jaar oud. Brieven onder letter K 173, bureau dezer courant. LH)KHANEN te koop. 2 Baf Orpingtons, f 1.50 per stuk, 2 zwarte Minorka's, f 1.per stuk, 1 Patrijs Leghorn, f 1.per stuk, 1 zilveren Brakel, f 1.50 per stuk, 2 Boeren-Rootjes, f 0.50 per stuk Ouders bekroond le en ©ereprijzen. Broed Mei 1910 Te zien K. SPAAN, Heerhugowaard. TkUITSC'HE LES aangeboden door gediplom. On- derw. Brieven onder letter E 173, bureau van dit blad. fPe koop gevraagd een gebruikt, goed onderhouden KARRETJE. SPORTKAR of iets dergelijks. Brieven onder letter G 173, bureau van dit blad. IFe koop een TOLTAFEL, zeer geschikt voor e«n Koffiehuis. Te bezichtigen Spanjaardstraat No. 16. /Jebouw „Diligentia." Ondergeteekende bericht bii v deze, dat de DANSLESSEN a.s. Dinsdagavond om 71/2 uur zullen aanvangen. Hoogachtend, S. AGSTERIBBE, Dansleeraar, JJEPARATTE-INRICHTING voor alle voorkomende reparatie aan Gouden-, Zilveren- en Diamantwer ken is het soliedste adres Firma B. J. STADEGAARD en Zoon', Laat No. 207. Eigen Werkplaats. f/ OENOT's Feestartikelen-Magazijn, Hekelstraat 8. "Het meest gesorteerde ADRES voor Voor drachten, Bruiloftsliedere;:, enz, Goedkoopst Adres voor ondertrouwkaarten. Door aflossing van een groot bedrag komen er weer gelden vrij voor Eerste Hypotheken! Uitsluitend lande rijen. Voor huizen 41/4 A <l!/2%. Bijzonder gunstige voorwaarden. Br. lett. D 165, bureau van dit blad. GEBkUIKS AANWIJZING ROND IEDER STUK. op MAANDAG 10 OCTOBER 1910, bij opbod, en op MAANDAG 17 OCTOBErf 1910, bij afslag en combi natiën, telkens des ayonds 6 uur, in het café „Cen tral", van den heer K. WILLIG, ten overstaan van den Notaris i van de volgende perceelen te ALKMAAR: L Een WINKEL- en WOONHUIS met ERE, aan de Zuidzijde vau de Langestraat, bij de Groot» Kerk, groot 78 centiaren. Verhuurd aan den heer P. BORJESON voor J 5,per week tot 1 Januari 1911. 2. Een nieuw WOONIIÜIS met ERF, aan de Ach terstraat, in de onmiddellijke nabijheid van de markten. Zeer geschikt om tot winkel in te rich ten, van alle gemakken voorzien, groot 85 cen tiaren. Laatst bewoond geweest door wijlen mej. dp wed. A. ENG LANDER. 3. Een WINKEL- met WOONHUIS en ERF, aan de Magdalenenstraat, in de onmiddellijke nabij heid van de markten, groot 1 are, 10 centiaren. Verhuurd aan den heer H. IMMING tot 1 Mei 1913 met 3 optie-jaren, voor 9 per week. Perceel 1, 2 en 3 behooren tot de nalatenschap van wijlen Mej. de Wed, A. ENGLANDER. 4. Een HEERENHUIS met VOORTUINTJE, Bin nenplaats en Kantoorgebouw, op den hoek van den Geestersingel en Spoorstraat, groot 1 Are, 27 c.A. Voorzien van gas- en waterleiding en van alle gemakken, bevattende beneden vestibule, gang, keuken, kamers en suite, boven 4 kamers en zol derkamertje. Eigendom van -en bewoond door den heer D. G. WEISENBORN. 5. Een ruim en sterk gebouwd PAKHUIS en ERF, aan de Mosterdsteeg, groot 1 are, 85 centiaren. 6. DRIE HUIZEN met ERVEN en STEEG, aan de le Landdwarsstraat, nos. 911 en 13, respec tievelijk groot 92 cA., .82 cA. en 1 are. 9 cA. Verhuurd aan H. TIMMERMAN voor 2.60, J. MOULARD voor 2.50 en H. NIEROP voor 2.60 per week. 7. ZES HUIZEN met ERVEN en STEGEN, aan de le Landdwarsstraat, Ns. 4. 6, 8, 10, 12 en 14, respectievelijk groot 73 c.A., 74 c.A., 77 e.A., 1 Are, 82 c.A. en 1 Are 13 c.A. Verhuurd No. 8 aan L. J. BERLIJN voor 2.60, No. 10 aan J. GROENLAND voor 2.60 en No. 12 aan KOREMAN voor 2.50 per week. De overige perceelen z:jn thans onverhuurd. Eigendom van den heer P. VORST. 8. Een HUIS, waarin Boekdrukkerij, ERF en afzon derlijke BOVENWONING, aan de Ridderstraat, groot 42 Centiaren. Voor alle doeleinden ge schikt. Eigendom van - en in gebruik bij den heer J. BEZAAN. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van ge noemden Notaris, aan de Breedstraat A 10 te Alk maar,

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 6