if 1' 8* 8.T A B8NTEÏT WC, BlU TEN h A EEN TOURNEE DOOR EEN LUCHTSCHIP. Zwak©ISendlg en altijd vermoeid. Duizendvoudig afdoend s ..e gebleken VOSdse! bij; Braakloop, Diarrhee, Darmkafarrh,etc. No. 6911 5000. Nos. 1886, 20699 1000. Nos. 1438, 2549, 9196, 13771, 14176 400. Nos. 5687, 7401, 10429, 10505, 10840, 12544, 14094, 15743, 15745, 16725, 17540, 18079, 18959, 19565 100. 4600. 6285. 6200. 3000. 1255.— 1220. 1245. 1220.— 1220. 1200,— 1260.— 1235. 1285.— 3300.- 3 1076% 3 103 95 15714 5 171 6 482 VAN TEXEL. Ingevolge de bepalingen der Lager-onderwijswet is bij Kon. besluit aan den beer P. Haremaker, hoofd der openbare lagere school te Oost een pensioen ver leend van 8341 UIT St. PANCRAS. Aan de afslagmarkt te Broek op Langedijk werd de vorige week aangevoerd 177 zak aardappelen, 30.000 bos wortelen, 164.700 bloemkoolen, 274.600 roode koo ien, 103.500 gele kooien, 134.300 witte kooien, 530 ba len wortelen, 343 balen nep. 1278 balen uien, 10.200 bieten, 1800 rammenassen en 600 koolrapen. Van de laadplaats werden in die week verzonden 116 waggonladingen groenten. In de Alkmaarsche vliegdagen was het te St. Pancras ook druk met den doorgang Van menschen daarheen, doch Zondagmiddag was dat al verbazend erg, van half een tot half drie passeerden toen langs den straatweg aldaar 450 fietsrijders. LAMMEREN IN HE WEIDE. Hat men in dezen tijd van 'tjaar jonge lammeren in de weide ziet huppelen behoort zeker tot de groote zeldzaamheden. He arbeider J. Lugtenberg te Oostum heeft een schaap, dat de vorige week twee lammeren ter wereld bracht, die bij dit zachte weder vroolijk bij dc moeder in het land omspringen. MIDDELBARE NEDEELANDSCHE TUINBOUW SCHOOL. Het hoofdbestuur van den Groninger Landbouwbond heeft zich met een adres tot, de Tweede Kamer ge wend, verzoekende in het belang van den Nederland- schen landbouw wel te willen bevorderen dat- de mid delbare Nederlandsche landbouwschool worde geves tigd te Groningen. MINDERJARIGE MEISJES VERMIST. Door M. A., wonende Maarten van Ross-umstraat, te Arnhem, is bij de politie opsporing verzocht van zijn minderjarige dochter, die de ouderlijke woning heeft verlaten. Ook D. C. Wielakkerstraat aldaar, deed bij de poli tie aangifte, dat zijn minderjarige dochter het huis is ontloopen. LIEFDEWERK EN DRANKBESTRIJDING. Voor een tamelijk bezette, zaal sprak gisteravond in Diligentia de Zeer Eerwaarde lieer Pater Baromeus do Greve, over Liefdewerk en Drankbestrijding. Nadat de bijeenkomst door den voorzitter der R. K. drankbestrijding, den heer C. W. Keijsper, met den Christelijken groet en een welkom was geopend, schetste de spreker den drank als eene ruïne voor huisgezinnen, als een tyran voor vrouwen en kinderen, als een macht die tot bondgenooten heeft geld en goed en die steun vindt bij het volk, hij verklaarde dat op deze gronden de ideeën der drankbestrijding verspreid moesten worden in de geheele maatschappij als het wijwater in de kerk. Men moge zeggen, zoo vervolgde spr., van de ka tholieken dat zij minder bedeeld zijn met geestesgaven, dat hun moraal gehecht staat aan de rots van Peters, dat de vleugelen hunner kunst geknot zijn, dit alles latende voor wat het is zeide hij dat de katholieken veel naastenliefde gevoelen en daardoor groot en sterk zijn. De woorden van het gedicht „O, kon ik eens zeggen in vroom gemoed Wat wondere dingen de liefde toch doet" enz. haalde spr. aan als een treffend bewijs der naasten liefde der katholieken, die veel vraagt en eisclit maar waarvan het werk der Trappisten, der zendelingen, der nonnen e. a. zulk een schoon bewijs is. Ook drankbestrijding is liefdewerk, waarvan Jezus reeds de bewijzen gaf, zooals in de Evangeliën is ver meld en wij zijn Hem, zoo zeide hij, in dit goede voor beeld gevolgd door naastenliefde te betrachten, doch meer nog zullen wij dit doen wanneer wij de drankbe strijding als een naastenliefde beschouwen, indien wij zullen trachten onze dranklustigen op te heffen uit de stadia van verval, physiek en moreel, te brengen uit do bedwelmende atmosfeer van verdooving en versuf fing' in de reine lucht van ^.cht c,n leven. Spreker schetste daarna de drankbestrijding als het grootste bewijs der naastenliefde, omdat het drankge bruik zoo ontzettend' veel slachtoffers, direct en indi rect, maakt. lli,i bedoelde daarmede niet alleen de dranklustigen die betrekkelijk nog een klein getal vor men, maar bovenal de matige drinkers, waarvan niet gezegd kan worden een kameel door liet oog van een naald, zooals in den Bijbel staat, maar winkels, boer derijen en fabrieken door den keel van een mensch. Xa het schetsen van toestanden, door hem in de waarneming van zijne bediening waargenomen, wijdde spreker zeer uit over de nadeelige gevolgen van drank gebruik bij de voortplanting van liet menschelijk ge slacht. waarbij hij er op wees, dat deze toestanden niet alleen voorkomen op achterkamertjes drie of vier hoog, maar ook in de salons der groote huizen. (Wordt vervolgd! PENSIOEN VERLEEND. Bij Koninklijk besluit is aan den heer J. de Groot, onderwijzer aan een openbare lagere school alhier een .pensioen verleend van 734. Nu in tal van plaatsen in ons land „vliegweken," demonstraties met vliegmachines hebben plaats gehad, doet de vraag zich voor, of men nu ook eens gauw in de gelegenheid zal zijn, om staande op vaderlandscheu bodem, een luchtschip te kunnen bewonderen. Tot dus verre bleek het, in verband met de daaraan verbonden hooge kosten niet mogelijk in ons land een luchtschip te krijgen. Thans, nu de vliegmachine voorafgegaan is, lijkt ons de kans veel gunstiger. Immers in ver scheiden steden is gebleken dat het publiek er eenige duizenden guldens voor over heeft, om een vliegtoe stel in de lucht te zien. Hoe veel grooter finaneieele opoffering mag men dan verwachten voor het geval er eens een luchtschip te zien zou zijn! Welnu, als ver schillende „vliegcomité's" nu eeus de handen ineen sloegen, zou het dan niet mogelijk zijn een waarborg som of een bedrag bijelkaar te brengen, groot genoeg om daarvoor bijv. in het voorjaar een luchtschip een tournee door ons landi te laten maken, bezoekend de steden, welker vliegcomité's medewerken, daar dalend, daar ter bezichtiging gesteld, daar dan ook weder op stijgend? Wij geven het idee gaarne voor beter, maar zoo heel kwaad lijkt het ons niet. BRAND. Hedenmorgen ongeveer elf uur werd door den heer J. A. B. Fenijn, behanger en stoffeerder in de Hekel- straat bij zijn komst uit de werkplaats in zijne woning een sterke rooklucht waargenomen. Bij onderzoek bleek dat de kapok op den zolder door broeiing in brand was geraakt. Hij trachtte met behulp van eeni ge buren den brand'met eenige emmers water te blus- schen, maar toen het bleek dat dit niet baatte, werd de hulp der brandweer ingeroepen. Het Brandweercorps „Kracht en Vlugheid" was met zijn gemakkelijk te vervoeren handslangenwagen- tje, dat nu voor het eerst dienst deed ter plaatse aan wezig en gaf spoedig water. De Hekelstraat werd door de politie afgezet. Het blusschingswerk liet zich in den aanvang ge makkelijker aanzien dan het in werkelijkheid was. Het was door den sterken rook van de kapok zoo goed als onmogelijk op den zolder handelend op te treden. Daarbij kwam dat de kapok geen water schijnt op te nemen, want een handvol daarvan juist tevoren bespo ten was nog zoo goed als droog. Het smeulde en rookte maar door, dank zij echter het uithoudingsvermogen van den heer van der Veen en zijne manschappen die boven werkten, kon men om kwart voor één zegg-en: „ziezoo nu zijn we 't mees ter." De brandschade is niet zoo bijzonder groot, dé wa terschade daarentegen is enorm, veel is er doorweekt of bedorven. De heer Fenijn was voor zijn huis verzekerd bij de Alkmaarsche Onderlinge en voor den inboedel enz. bij do Haagsche Brandwaarborgmaatschappij. TE WATER. Hedenmiddag, te ongeveer vier uur, gerankte aan de Otulegracht een drietal kinderen met een handwa gen te water. De heer Pels, aan de Koorstraat, die zich gekleed te water begaf, mocht de voldoening sma ken, nadat hij eerst een der kinderen op het- droge had gebracht, ook de twee anderen, welke reeds in zinken den toestand waren, te redden. GEVESTIGDE PERSONEN. D. Waal, kistenmaker, gek. van Oosthuizen, Wolf- pad. 5, n. h. J. Ent, huishoudster, Oosthuizen, Wolf- pad 5, ev. luth. W. Visser, Leeuwarden, Helderscheweg' 26, n. h. P. J. M. Ilahich-Suyver, Helder, Kennemer- park 6, n. h. C. M. Latjes, dienstbode, Helder, Kenrie- merpark 6, d. g. T. J. N. Erkamp, bakkersknecht, Pnr- rnerend, Fnidsen 115, r. k. C. Oompaan, kistenmaker, Oi sthuizen, Overdiestraat 24, n. h. J. Visser, dienst bode, Assen, Spoorstraat 53, n. h. C. Louwe, bediende, 's-Gravenhage, Kinheimstraat 45, r. k. O. H. M. Kos ters, winkeljuffrouw, 's Hertogenbosch, Baansloot 29, r. k. L. Kooij, slager (o) Helder, ILuigbrouwerstraat 3, n. h. J. M. Gijsenberg, dienstbode, Amsterdam, Lan gestraat 22, n. h. J. Floris, boerenknecht, Heiloo, Om val 53, r. k. N. Carels, leerares Huishoudschool, Am sterdam, Mient 14, geen. II. Bulthuis, winkelbediende, Groenlo, Breedstraat 29, geref. C. Schrieken, Oudorp, Koningsweg 83, n. h. W. F. O. Rike, kellner, Wage- ningen, Marienlaan 3, rem. B. Nijhof, Zutphen, Gas houderstraat 21, n. h. J. Michels, stoker, Amsterdam, Stuartstraat 3, r. k. J. Kooij man, spoorbeambte, Vel- sen, Helderscheweg 23, n. li. J. de Jong, smid (o) Andijk, Landstraat 19, n. h. P. Hartenberg, arbeider, Sijbekarspel, Overdiestraat 16, n. h. T. Blokker, sla ger (o) Beemster, Varnebroek 49, n. h. H. M. C. Bak ker, Amsterdam, Laat 134, r. k. II. P. M. van Gestel, Hilversum, Schermerweg 60, r. k. VERTROKKEN PERSONEN. T. van Rijsens, verpleegster, Vier Staten 1, Amster dam, d. g. H. van Wageningen, Wilhelminalaan 4, Groningen, n. h. L. P. de Bruijne, Emmastraat 101, Haarlem, n. li. A. Kniest, dienstbode, van Everdingen- straat 3, Hoorn, n. h. IT. J. Maas, modiste, Payglop 19, Hoorn, n. h. M. Bezon, ass. huishouding, Laat 81, Arnhem, n. isr. M. Klaver, dienstbode, Verdronken- oord: 46, Noord Scharwoude, r. k. T. Kaat, ass. huis houding, Mient 1, Haarlem, n. h. N. M. A. Velseboer, student priester, Schermerweg 40, Voorhout, r. k. G. Paarlberg, spoorwegarbeider, Liefdelaan 2, Anna Paulowna, n. h. Wed. K. Stapel, Spoorstraat 35, Dru- i non, n. h. U. Schouw, meubelmaker. Spoorstraat 29, Medemblik, geref. IT. E. Coppens, Verdronkenoord 92, Voorhout, r. k. T. Butter, Kennemerstraatweg 22, i Druilen, n. h. V. P. Keijsper, Laat 183, Voorhout, r. k. G. B. Bosch, Landstraat 26, Amsterdam, r. k. B. Boot, Metiusstraat 10, Texel, n. h. Wed. W. A. Uijleman, Stuartstraat 52, Amsterdam, n. h. C. Stiemer, kan- toorbediende, Langestraat 38, Arnhem, ev. luth. A. J. R. Eisner, corresp., Stationsweg 104, Amsterdam, geen. G. de Jong, zendeling. Korenlaan 4, Zwolle, kerk j van J. O. v. d. heiligen der laatste dagen. H. M. P. II. van Daelen, winkelbediende, Laat 114, Enkhuizen, r. k. A. G. J. Blaauw, Bergerweg 20, Beverwijk, r. k. A. Henkes, dienstbode, Westerhofje 32, Bloemendaal, n. h. P. van der Vliet Klant* werkster, Groot Nieuw- land 32, Bennebroek, n. h. KI. Koster, arbeider, Snaar- manslaan 79, Oudorp, r. k. J. Schoehuijs, arbeider, Laat 179, Aldekerk (Dl) ev. luth. G. TTopman, diénst- In.de, Luttik Oudorp 25, Zaandam, n. h. J. Admiraal, behanger, Lindenlaan 66, Bussum, r. k. G. .T. M. E. Vos, modiste, Mient 14. Hoorn. geen. LI. A. de Wal, jur. student, Wilhelminalaan 23, Amsterdam, n. h. Wed. J. F. Ternooy Apèl, Wilhelminalaan 23, den Haag, ev. luth. A. J. de Sonnaville, landbouwer, Lan gestraat 68, Oude Niedorp, r. k. Verkortingen: n.h. Nederl. Hervormd, r.k. Roomscli Katholiek, d.g. Doopsgezind, l.d.h. Leger des Ileils. geref. Gereformeerd, rem. Re- monstrantsch. h.l. -: Hersteld' Lutherseh. e.l. Evan gel. Luthersch. n.i. Nederlandsch Israëlitisch, w.h. Waalsch LIervormd. c. g. christelijk gerefor meerd, (v. g. vrije gemeente. AGENDA: WOENSDAG „Kracht en Vlugheid," jongens-afdeeling III 67 uur; jongensafdeeling II 7—8 uur; „Tiet Gulden Vlies." Ontwikkelingsclug „Ontwikkeling zij ons doel", 8 uur, gebouw „Voorwaarts." Mannenkoor „Da V.ereenigde Zangers," repetitie, 7*/4 uur, Diligentia. Alkm. EspernntenWereeniging „Alkmara Stelo", D uur, Leeuwerik, Breedstraat. Alkmaarsch Strijkorkest, directeur J. H. Ouslioorn, repetitie, 8 uur, Nieuwe Doelen. DONDERDAG. Repetitie „Nieuw Leven." in de Unie, precies 8 uur. Lokaal Llarmonie, Danscursus Th. Groen Jr. Voor kinderen van 57 uur. Voor volwassenen van 810 uur. PORTUGAL. Wij hebben reeds erop gewezen, dat er verscheiden buitensporigheden jegens priesters en monniken, kerken e,n kloosters hebben plaats gehad, en de vraag gesteld, of de regeering wel zoo zeker van haar zaak is. De Lok. Anz. bevat thans een telegram van zijn correspondent over een onderhoud met den minister van bi-nnenlandsche zaken die zeide: „De priesterver- volgingen zijn uitgelokt door de Jezuieten, om de re publiek in de oogen van Europa te kleineeren. De re publiek heeft geen vijanden in Portugal en wij zijn in staat, de orde te handhaven. Wij zulle-n haar handha ven, dat kan ik u namens de regeering en als minis ter van binnenlandsche zaken verzekeren. Wat den ko ning betreft, ik zeg u, dat wij rechtvaradig zullen zijn. maar dat wij hier zijn om het belang der natie te be hartigen. Wat des konings is, zal des konings blijven, maar de kasteelen, welke aan de natie behooren, zullen ook aan de natie blijven, zij zullen deels tot musea, deels tot scholen worden ingericht. In alle kasteelen zullen we een inventaris opmaken en laten publicee- ren, wat wij er in gevonden hebben, om het den ko ning terug te geven. Als de koning nog schulden aan de natie heeft-, moet hij deze betalen, maar zijn eigen dom krijgt hij terug." Voorts wordt gen: dat de burgerlijke ut iteiten de gebouv en o. es lelijke orden in bezit ne< it, dat er tegen en: -ei werkzaam katholiek leider, j riester Laurent '.attea een bevel tot inhechtenisneming is uitgev .igd en dat de regeering den verplicht- i mi- litr.i i; dienst wil invoeren. Tenslotte zij m< lege- deeld, dat te Gibraltar een verdacht persoon is jear- re.-t.i" 1, die een valschen naam had opgegeven, zich voor bakkersknecht had uitgegeven maar veel geld vertc-erde-. tïemengde mededeelmgen BAZAARS EN TOMBOLA's. i L. i'lijnsche middenstand: heeft een centrale com missie benoemd, aan wie alle aanvragen om goedkoope of gratis levering van goederen voor bazaars en tom bola's moeten worden gezonden. Deze maatregel is ge nomen om het misbruik, dat van het gebruik gemaakt werd, te.keeren. DE EMIR EN DE VRIENDINNEN. Onder de vele gasten van den emir van Boekhara bevonden zich den laatsten tijd twee aardige Fransche jongedames. Tijdens een feest, dat in een orgie ont aardde verdween dit tweetal, ongeveer 6000 gulden meenemend. De politie ging haar per auto na, maar zij waren al lang over de bergen. SCHAAKPARTIJ OP 450 KILOMETER. Een passagier van de Francesca der AustraAme- ricanalijn heeft op een afstand van 450 kilometer met een passagier der Elenore Woermann met behulp van draadlooze telegrafie een partij schaak gespeeld, wel ks zeer correct verliep. Elke partij had 43 zetten ge daan, ieder zet werd 3 maal geseind, van half drie tot half zeven en van acht uur tot 5 minuten voor half twaalf werd gespeeld. GROOTE BOSCH BRANDEN. Bij de groote boschbranden in Minnesota en Winni peg zijn naar schatting 500 menschen omgekomen. Een strook van 50 kilometer breed en 1400 meter lang slaat nog in brand. Het dikke mos maakt het blus- sehen onmogelijk. Een dozijn dorpen zijn vernield. Alle kolonisten, die niet aan den spoorweg woonden, zijn omgekomen. Het personeel der „Canadian Northern Railway" heeft met waren heldenmoed de treinen door de vlammen geleid. 75 verkoolde lijken werden naar het station Rainy River gebracht. DUITSOHE LUCHTSCHIPPERS GEARRES TEERD. De Duitsche ballon Elbe landde te Wola in Rusland. De beide luchtreizigers werden gevangen genomen en na a r den gouverneur gebracht, hoewel ze beiden in het bezit waren van Russische passen. Ingezonden Mededeelingeii. Verdenkt gij uw nieren wel? Zij worden misschien cel na cel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd blijft, terwijl het levengevend eiwit uit uw lichaam kan worden afgevoerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zóó ongemerkt, dat zelfs wanneer de nieren ernstig aangetast zijn, gij geen ander verschijnsel op kunt merken dan algemeene zwakte, loomheid en afgematheid. Gij staat erover verwonderd, dat gij steeds achteruit gaat en dat gij u altijd zoo vermoeid en terneergesla gen gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieren ver dacht en toch indien nw water chemisch onderzocht werd, zou misschien gevonden worden, dat uw nieren cel na cel werden verwoest en het bloed niet meer fil- treeren, waardoor het levengevend eiwit gelegenheid heeft om met de uriue te ontsnappen. En zoo raakt gij dag aan dag vaster in de klauw van de gevreesde ziekte, totdat de nieren plotseling geheel hun werk staken, en uw geheele lichaam vergiftigd wordt door het urinezuur in het bloed, terwijl de blaas haar kracht verliest om de urine-afscheiding' te rege len. Daarom wanneer uw urine bewolkt of branderig is, wanneer de afscheiding in te groote of te kleine mate gc-schiedt, of wanneer gij rugpijn, waterzuchtige zwel lingen, rheumatische pijnen of een blaaskwaai hebt, verwaarloost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ontwikkeld dan gij denkt, en uitstel is zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig- genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die zoovele man nen en vrouwen blijvend genezen hebben. Lel er daarom op, dat de juiste naam: Foster's Rugpijn Meren Pillen op de doos voorkomt. Zij zijn to Alkmaar verkrijgbaar bij de hoeren Nierop en Slot- In.uber, Langestraat 83. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één, of 10 voor zes doozen. Kindermeel Ziekenkost Laatste 5>ericl»Jeis. DE STAKING IN FRANKRIJK. AMSTERDAM, 12 Oct. De Fransche post die sinds gisteren hier niet is aangekomen, wordt naar ons uit Parijs geseind wordt, hedenmiddag mét een gewonen trein, geen posttrein, alhier verwacht. VERSTRAETEN KAN NIET TE HAAR LEM VLIEGEN. HAARLEM, 12. Out. De combinatie die er niet in geslaagd was een vliegenier te krijgen, heeft èen stuk land gehuurd, gelegen achter het terrein waar Ver straten zal vliegen en daarop 10 hooge palen ge plaatst verbonden met prikkeldraad, zoodat Verstrae- tcn niet zal kunnen vliegen tenzij het vliegcomité een accoord kan aangaan met bovengenoemde combinatie. TENTOONSTELLING BRUSSEL. AMSTERDAM, 12 October. Uit vertrouwbare bron vernemen wij uit Brussel dat de begrooting voor het Ned. P.avilloen met SVa millioen gulden overschreden is. Gelijk meh weet was door de Regeering 1% milli oen toegestaan en is reeds 5 millioen uitgegeven. De oorzaak moet in de hooge onkostenrekening ge zocht worden. De fontein in den Hollandsclien tuin kost als zij den geheelen dag in werking is 600 per dag- STAATSLOTERIJ. H V St üTBI .Ii I I II TI1\ TUINBOUW- en HANDELSVEREENIGING „ALGEMEEN BELANG" ALKMAAR. ALKMAAR, 11 Oct. Heden werd besteed voor Aardappelen f a f 0.per 35 K.G. ('fa H.L.), appelen f 1.80 a 2.50 per l/2 II.L.Roodekool (le soort) f 5.50 a 2.Witte kool f 4.50 per 100, gelekool f 4.50 per 100, Savoije kool f 0.per 100, Wortelen f 0.20 a 0.30 per 10 bos, Slaboonen 7aOets per l/2 K.G., Snijhoonen f 2.a f 0.— per 1000, spinazie 8 ct. per mandje, Kropsla 30 a ct-s. per 25, Komkommers 0 a 0 ets. per stuk, postelein 8 a 0 ets. per mandje. Andijvie f 0.20 a f 0.30 per 25 struiken, prei 4 ct. per bos, selderie 4 ct. per bos. Bloemkool le soort t 5.a t.2e soort f. 3a 4.per 100 stuks Rabarber 0 ct. per bos, Uien f 2.60 per 100 stuks, Koolrapen f 3.—, Radijs 20 a ct., bieten f 1.50. Stoofperen f 0.a 0.handperen f 0.a 0. Brusselsche Spruitjes f 0.80. Boerenkool 0— ct. NOORDSCHARWOUDE11 Oct. Gele nep f 3.13 a 3.60. grove uien f 1.75 a 1.85, roode kool f 3.70 a 4,10, 2e soort f 2.90 a 3.50, kleinere f 1.90 a 2.00, gele kool f 2.75 a 3.—, 2e soort f 2.10 a 2.70, klei nere f 1.10 a 1.70, witte f 2,70 a 0.—, 2e soort f 1,70 f 2.50. SCIIAGEN, 12 Oct. Aangevoerd 27 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 31.50 Handel matig. UITSLAG VEILING den 10 October 1910 gehouden bij opbod door Mr.. A. P. II. de Lange, notaris te Alkmaar, in het café „Cen tral", aldaar, van de volgende perceelen, gelegen in de gemeente Alkmaar 1.Een Winkelhuis en Erf aan de Langestraat, groot 78 centiaren. Str. de heer A. Englander f 3105. 2. Een Woonhuis en Erf aan de Achterstraat, groot 85 c.A. Str. de heer J. J. Bing 3. Een Winkelhuis en Erf aan de Magdalen en- straat, gr. 1 A. 10 c.A. Str. de hr. B. Kuiper 4. Een Heerenhuis met Kantoor, Tuin en Erf, aan den Geestersingel, hoek Spoorstraat, gr. 1 A. 27 c.A. Str. de heer J. Hoogervorst 5. Een Pakhuis en Erf aan de Mosterdsteeg, groot 1 A. 85 c.A. Str. de heer N. van der Voort 6. Een LIuis en Erf in de Eerste Landdwars- straat, gr. 92 c.A. Str. de hr. S. Halma 7. Een Huis en Erf aldaar, groot 82 c.A. Str. dezelfde 8. Een Huis en Erf aldaar, groot 1 A. 9 c.A. Str. dezelfde 9. Een Huis en Erf aldaar, groot 73 c.A. Str. de heer J. Bierdrager Jbz. 10. Een Huis en Erf aldaar, groot 74 c.A. Str. dezelfde 11. Een Huis en Erf aldaar, groot 77 c.A. Str. de heer B. Kuiper 12. Een Huis en Erf aldaar, groot 1 A. Str. de heer S. Halma 13. Een Huis en Erf aldaar, groot 82 c.A. Str. dezelfde 14. Een Huis en Erf aldaar, groot 1 A. 13 c.A. Str. dezelfde 15. Een Huis, waarin Boekdrukkerij, Boven woning en Erfy aan de Ridderstraat, groot 42 c.A. Str. de lieeren J. M. en M. Manheim Te zamen f 37580. De afslag en combinatiën blijven bepaald en Wel van de perceelen 1, 2 en 3 op Donderdag den 20 Oc tober 1910 en van alle overige perceelen op Maandag den 17 October 1910, telkens des avonds 6 uur in het café „Central" van den heer K. Willig te Alkmaar. AMSTERDAMSOHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam, O 11, Alkmaar, pCt, 2Va 5 S 5 f 1 4 4 5 4 41/s Sta&ïsleonmgeA NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binneul. Jnpan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Oonsol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Financ. en Industr. ondernemingen enz Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet Nederl. Handelmaatschappij resc. aand. div. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker A'dam lleli A'dam Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatsehappij Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert,. A Ron. Mij. t. expl. v, Petrole m Moeara Ei.ina Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij, Zuid-Perlak Ketahoen Gew. Pief. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Steels Comm. Car Foundry Comm. Amerik Stoomv.-Mij. Marin Comm. Preferent Marinebonds pCt 41/s Peru Comm. aand. div. Preferent Spoorwogleeningen. Roll. IJ. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staotsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atcb. Top. Cert. v. Convert Bd pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie Comm. Kansas City South, Com. -a pref. Mis K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Rook Island Comm. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash Comm. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt, 4 "Rremieieeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam Gemeente-cred. BELGIË. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Theiss OOSTENRIJK. Staatsleeniug I860 5 RUSLAND 1864 Koers van 11 Oct. 12 Oc t 2% 4 70% 97i/4 103i/s 49% 93% 93% 881/0 87% 94% 100 97% I8O34 117 161 135.50 188 685 293 3511/s 52i/s 10234 580 455 80 243 79 883 413 237 324-y, 449 2J4 174 107 118 175 275 780 102% 66% 22% 261/, 721/s 50 158 5% 17% 657/8 10% 37% 79 87 205 101 105*4 33s/8 28% 333/8 67% 85 41% 97% 321/8 116% 25 171% 17% 214 87 737/8 49% 93% 88 88V, 99 87% 91% 100% 180% 162% 135.50 635 292 350 101 452 29% 380 431 230 325 449 20314 174% 105% 168 275 103% 67% 231/4 26% 71%"* 51% 1587/s 5% 17% 66% 10 A 87% 102 4 283/8 33% 673/8 85% 41% 325/16 116% 25v* 1717/s 17% 219% 107% 478 Ex-dividend. Koers van liet geld. Prolongatie 45/s. Mededeelingen. Staatsfondsen onveranderd. Rus- sen kalm. Tabakken prijshoudend. Oliewaarden in vaste stemming. Culturen stil. Mijnen onveranderd. Rubberwaarden kalm. Amerika opende vast, liet ver loop was opgewekt en het slot prijshoudend.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2