STA DSN ÏW W S. BUITENLAND OPHEFFING OPENBARE SCHOLEN. STOOMTRAM EGMOND—ALKMAAR- BERGEN. pogenschouw genomen, zoomede de vrucht- en sierboo- men. Ook hier is in. korten t ij dl veel tot stand ge bracht. Voor een zestal jaren toch werd! de kweekerij- in het klein opgericht en nu reeds beslaat zij een op pervlakte van 10 H.A. Na een kijkje op den bijenstal werd in de z.g. Leege plaats doo-r den heer Peeck eene verversching aangebo den, waarna de terugtocht werd aangevangen. Met de tram van 4.51 vertrokken de heeren uit Bergen om den dag te besluiten met gezamenlijk een gezelligen maaltijd te houden in het Hotel de Nachtegaal, van den heer van der Sleesen te Alkmaar. Aan tafel werd nog menig hartelijk woord gespro ken en een dronk gewijd op den bloei van de ontgin ning van het Staatsboschjieheer in de Schoorl'sche dui nen en de kweekerij „Duinbosch," die veel direct nut. stichten in Schoorl en onmiddellijke omgeving, doch ook bijdragen tot den bloei en ontwikkeling van Alk maar en omstreken in het algemeen, daar de streek door deze werken zoo veel rijker wordt aan natuur schoon en prachtige wandelingen verkregen worden, zoo mooi, gelijk een der heeren opmerkte, dat men er niet voor naar het. buitenland heeft te gaan. UIT SCHAGEN. Den Kklen October had op het Wilhelmina-sportter- rein alhier liet door den bond tot bescherming van den trekhond uitgeschreven concours voor trekhonden uit Sehagen om Omstreken plaats. Er waren 18reuen en 1 teef aangegeven. In tegenwoordigheid van den heer v. d. Kiev, inspecteur van het hoofdbestuur, had de keuring plaats door den heer L. Seegers te Baarn met den volgenden uitslag: reuen le pr. .t 3.50 met tuig 1). v. d. Oord, Barsingerhorn, 2e pr. 2.50 J. Kuiper, Kolhorn; 3e pr. 1.50 C. Wink, Dirkshorn; 4e pr. J 1 A. Kramer Kolhorn en F. Hartman, Sehagen; teef 3e pi. 1.50 -I. Moerbeek, Keins; éénspannen 5 aangif ten! 2e pr. 2.50 met tuig en zilveren en bronzen me daille J. Kuiper, Kolhorn; 4de pr. 1 J. Middelbeek, Barsingerhorn en P. Hartman, Sehagen; meerspan- nig, 1 aangifte, 2e pr. 2.50 met tuig en bronzen me daille, S. Hartman, Kreil. De regelingscommissie bestond uit de heeren J. Bruin te. N.-Niedorp en Jb. Brands te Alkmaar. Er waren 6 honden ter opluistering. Het concours lokte heel wat kijkers op het sportterrein, die daardoor met het werken van den bond meer bekend werden. In Sehagen telt de bondl een dertigtal leden en een zestal donateurs. Den 25sten October zal weer eene vergadering worden gehouden ten einde te komen tot het stichten van een afdeeling „Sehagen" van den bond. Voor een publiek van wel 400 menschen opende de dilettantenelub „Animpa" den löden met het blij spel „De Stokebrand" van R. Benedix het wintersei zoen in het N. H. Koffiehuis alhier. Vóór het spel be gon dankte de heer ,J. Koster den lokaalhouder, den heer J. Vader, voor de gelegenheid „Animpa" geboden om het nieuwe tooneel, dat de heer Vader had doen bouwen, het eerst te bespelen. Hij sprak den wensch uit dat h<>t groote en goede werk, dat de heer Vader hiermede voor het publiek had gesticht-, rijke vruchten mocht afwerpen (Applaus). „Animpa" speelde goed. Het publiek was zeer dank baar. Een gezellig bal sloot als altijd den avond. Den löden October werd' opgericht de Eederatie Sehagen van afdeelingen van den Bond van Staatsp., 14 afdeelingen traden toe. Het bestuur bestaat uit 5 personen als: TI. G. Huls man, voorzitter, Sehagen. SimnigeDamste, secreta ris, Dirkshorn. W. de Boer, Kolhorn. H. Limpers, Wie- ringerwaard' en J. Romar Winkel. UIT OTERLEEK. In de laatste raadsvergadering waren tegenwoordig alle leden. Na opening door den voorzitter en lezing en vast stelling der goedgekeurde notulen van de vorige ver gadering, worden de ingekomen stukken ter tafel ge bracht en voorgelezen. 1. Bericht van den heer C. Blom, inhoudende, dat hij de benoeming tot lid' van de commissie tot wering van schoolverzuim heeft aangenomen. 2. Brief van Gedeputeerde Staten d.d. 3 Augustus j.l. No. 26, berichtende goedkeuring van het 1ste sup pletoir kohier van den hoofdelijken omslag. 3. Circulaire van de Noordhollandsche Propagan- dacommissie van de Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van alcoholische dranken, met verzoek, om het aantal gelegenheden tot drankverkoop voor zooveel mogelijk te beperken. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim wordt, ter vervulling der vacature C. Brugman, de lieer O. Kramer- Glijnis benoemd. Hierna werd de begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur nagegaan en goedgekeurd! tot een bedrag van 1296 in ontvang en uitgaaf beiden. Door den Raad werd alsnu de Gemeentebegrooting voor het jaar 1911 behandeld' en vastgesteld met- een eindcijfer van 11187.936. In hoofdzaak door het hooge eindcijfer van Tloófd- tuk VIT dezer begrooting is de hoofdelijke omslag voor het volgend jaar aanmerkelijk hooger moeten worden geraamd. Een voorstel in verband met de wijziging der Ge meentewet inzake de borgstelling van den gemeente ontvanger wordt met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Bij de aan 't eind van de agenda gehouden rond vraag vroeg- de heer M. Couwenhov-en 't woord, om ec-nige opmerkingen te maken over de straatverlich ting in de gemeente, waarop de voorzitter toezegging deed te zullen zorgen, dat aan zijn verlangen tegemoet zal worden gekomen. De heer Jb. Akkerman stelde voor, eene belasting in te voeren op het houden van honden. Na eenig'e discussiën over dit onderwerp besloot de raad, met goedvinden van den voorsteller, dit punt tot eene volgende vergadering te verdagen. UIT KOEDIJK. Toen de heer J. K., vergezeld van zijn vrouw, giste renmorgen met zijn rijtuig over den dijk langs het N.- H. Kanaal onder de gemeente Bergen reed, en ter hoogte van ons dorp kwam, schrikte zijn paard voor een aan dien dijk liggende kruiwagen, met het onge lukkig gevolg, dat het paard op zij sprong en met rij tuig en al omrolde, zoodat de inzittenden uit het rij; tuig vielen en paard' en rijtuig gedeeltelijk in het langs die. dijk liggend! slootje terecht kwamen. Door toegeschoten hulp werd een en ander weder op het droge gehaald. Het bleek, dat het nog al goed was afgeloopen, minder goed kwam vrouw K. er af, die zich nog al pijnlijk aan het been had bezeerd. Nadat de vrouw in dé woning van den heer de Klerk eenigs- zins van den schrik was bekomen, kon men de reis verder voortzetten. Begunstigd door prachtig weder werd alhier gis teren (Zondag) bij het café van den heer A. Bak een ringrijderij op fietsen gehouden, waaraan door 17 per sonen werd deelgenomen. De prijzen, welke bestonden in geld, werden aldus behaald: 1ste prijs P. Koelemeij, 2de prijs A. Mors, 3de prijs P. Kooij. Na afloop was er bal, dat maar matig werd bezocht. VAN TEXEL. De beer Ds. J. C. Dagevos te Zuid'-Beierland, heeft het beroep naar de Gereformeerde Gemeente te Oos terend op Texel aangenomen, ZUID- EN NOORDSCHERMER. Tot wethouder dezer gemeente is door den Raad be noemd de heer C. Bakker. In het perceel bewoond door K. Schellinger, die afwezig was, is een begin van brand ontstaan, welke door spoedig toegesnelde personen die dit ontdekten, met het oog op den aanwezige feilen oosten wind, geluk kig nog bijtijds gehluscht is kunnen worden. UIT WARMENHUIZEN. Bij gelegenheid van de jaarlijksche kroosschouw, 11 Oct. 1.1. herdacht de heer IJ. Bruin van Koedijk het feit, dat hij 25 jaar zitting had in het bestuur van den Greppolder (banne Warmenhuizen). Het bestuur vereerde den waardigen jubilaris een gouden bril ter wijl menige hartelijke gelukwensch werd uitgesproken. Een blijde dag was wel 14 October voor ons fan farecorps. Namens vele burgers en eenige belangstel lenden buiten de gemeente, werd het corps een keurig vaandel aangeboden, uitgevoerd1 in de kleuren van Warmenhuizen, rood met zilver. De heer A. J. Adriani sprak het corps zeer hartelijk toe en het publiek zong staande eenige toepasselijke verzen, vervaardigd door den heer K. de Geus. Een hartelijk woord van dank van den kranigen di recteur de heer P. Otto en lustig klonken de fanfares, afgewisseld door eenige fraaie nummers voor viool en piano door de heeren'H. Mulder en Jn. Vlam. 't Was een recht gezellige avond. Nadat bij Koninklijke beslissing was bepaald, dat de openbare school in het dorp Nibbixwoud, niet mocht worden opgeheven, heeft thans de Gemeenteraad op voorstel van het Raadslid K. Kooning besloten, beide openbare scholen in de gemeente, dus die te Nibbix woud en te Hauwert op te heffen. Ondertusschen werden door B. en W. sollicitanten opgeroepen voor de vacante betrekking van hoofd der school te Nibbix woud en zal daar binnenkort een nieuw hoofd worden benoemd. Mocht het besluit van den Raad worden goedge keurd, dan bestaat de kans, dat het personeel van beide scholen op wachtgeld komt Het besluit is ge nomen met 4 tegen 3 stemmen; onder de tegenstem mers behoorden ook het R.-K. Raadslid Kieftenburg. DE VERGIFTIGING TE HOORN. Gp vcorstel van den commissaris van politie is dooi den burgemeester van Hoorn, zijn bijzondere tevre denheid betuigd, benevens een gratificatie verleend, aan den adjunct-inspecteur van politie, den heer D. L. van Hoorn, aldaar, wegens den ijver en het tactvol optreden betoond bij het opsporen en aanhouden van den dader, inzake de poging tot moord, gepleegd op den gemeentebode, W. Markus, aldaar. DE BURGEMEESTER VAN BLARICUM. De correspondent van den Echo meldt aan dat blad, dat de burgemeester van Blaricum in arrest is gesteld en Zaterdagavond laat onder geleide van rijkspolitie per rijtuig naar Hilversum is vervoerd en vandaar per trein naar Amsterdam. De beide wethouders, schrijft de correspondent, die tot voor kort goede vrienden met hem waren en hein met de kermis nog een groote koek met „Uit ach ting" er op gestuurd hadden, liepen ook over naar de tegenpartij en dienden daarna een aanklacht tegen hem in wegens valschheid in geschrifte hij had n.l. f 5 arbeidersloon aan een arbeider uitbetaald en daar voor f 50 bij den gemeente-ontvanger geïnd. De bur gemeester rechtvaardigde zich door te zeggen, dat hij nog meer loon voor arbeidsloon had uitbetaald en dit op het bedoelde mandaat maar te hebben verhaald. „In het openbaar," zegt de Corr., dorst men den burgemeester niet aan, maar achter z'n rug groeide de oppositie, die nu een mooie gelegenheid kreeg' haar slag te slaan" en ten slotte voegt hij er aan toe „Geen wonder, dat hij die voortdurende tegenkan ting, die stille oppositie, zelfs van menschen, die hem zoogenaamd genegen waren, tegen al wat hem goed voorkwam en in 't belang der gemeente geen wonder dan ook, dat het reeds driftige karakter van burge meester Hosang er niet beter op werd en dat daardoor zijn zenuwstel werd aangetast. Een feit is het, dat hij reeds gedurende geruimen tijd voor zijne zenuwen onder geneeskundige behandeling is van dr. Willen- borg te Laren. Mijn inziens moeten verschillende voorvallen en vooral zijn optreden op rekening van zijn overspan nen toestand worden gesteld. In Laren, waar burgemeester Hosang veel kwam en met. verscheiden families converseerde, is1 men over de houding van de Blaricummers in deze zaak- niet erg gesticht, ja keurt men die beslist af. Men werpt daal de schuld van het gebeurde beslist op de Blaricum mers, die hun burgemeester het leven in 't besturen van Blaricum gewoonweg hebben Onmogelijk gemaakt. Men hoopt maar, dat de heer Hosang zich, wat het geldelijke in deze zaak betreft, zal kunnen rechtvaar digen, zooals hij beweerde. Is clit het geval, dan zal hoogstwaarschijnlijk een beweging- te zijnen gunste op touw worden gezet." VLIEGEN. Zaterdagnamiddag heeft Olieslagers te Den Haag een, de omstandigheden in aanmerking genomen, prachtige vlucht gemaakt, welke ruim 13 minuten duurde. Te kwartier vóór vijven werd onder gejuich van het publiek de witte vlag vervangen door de groene: het teeken, dat Olieslagers zou vliegen. Klokslag vijf uur ging hij omhoog. Hij steeg niet hoog en bleef groote kringen beschrijven over het vliegterrein. Op het terrein waren vele autoriteiten, onder wie de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, die Olie slagers gelukweu'schte. De echtgenoote van den presi dent van het syndicaat overhandigde den vlieger een krans. „Waait het bij jelui dan altijd1?" heeft Olieslagers dien middag- uitgeroepen, met begrijpelijk -ongeduld en het Syndicaat tot, exploitatie van de vliegkunst te 's-Gravenhage, kon wel niet anders dan den vliegman zijn verontschuldiging aanbieden, dat hem geen fat soenlijker en handelbaarder lucht was voor te zetten. De heer Olieslagers: begreep het en deed daarop het aanbod: belangeloos nog eens Zondagmorgen vliegen voor hen, wier kaarten door de Donderdagsehe en Vrijdagsehe teleurstelling waardeloos waren geworden en nog niet als zoodanig waren weggeworpen Ten 4 uur liet Verstraeten Zaterdagnamiddag te Haarlem zijn toestel naar buiten rijden. Alles werd nog eens nagezien, hij stapte in, de motor werd aan gezet, „los!" klonk het, en daar schoof de tweedekker over het veld van „Haarlem," en even voor de sloot, die de grensscheiding uitmaakt met het nevenliggen- de land, ging het de lucht in. Het talrijk© publiek juichte. Verstraeten vloog in de richting van Bloemendaal. Drie bochten heeft hij toen beschreven, vlak boven het terrein, en na 8 minuten diaalde hij mooi. Majoor Van Wagtendonk, lid! van het eere-comité, overhandigde hem een krans. Tien minuten voor vijf ving- Verstraeten een tweede vlucht aan. Hij vloog nu over de B1 o em<r i id a n 1 se h e parken, daarna in de richting van Haarlem tot- over de cavalerie-kazerne, en driemaal herhaalde hij dit. Deze vlucht duurde 6Va minuut. 't Was, zei hij, koud In de lucht. Het publiek heeft den vlieger hartelijk toegejuicht. Vele duizenden toeschouwers waren gisteren weer op het vliegveld te Schoten aanwezig-. Verstraeten vol bracht twee vluchten van 61/2 minuut, een te 4 en een te 4V2 uur; hij werd geestdriftig- toegejuicht. Een dochtertje van den heer Schetzer, den organiseerder der vliegweek, bood) hem een bouquet aan. Namens het eerecomité overhandigde de heer Van Wagtendonk een krans, ook boden eenige Alkmaarsche jongelui hem een lauwerkrans aan. In Bergen-op-Zoom zei Verstraeten was de geest drift maar zoo-zoo, in Alkmaar ging het reeds crescen do, doch te Haarlem had het al zijn verwachtingen overtroffen. Niet minder dan vijf kransen heeft hij gisteren ontvangen. Archer heeft Zaterdag te Twello niet gevlogen. Bij mooi stil weder deed1 Acher gistermiddag laat twee vluchten telkens van 2 minuten draaiende boven het terrein. Aangezien de motor niet regelmatig bij het vliegen werkte was de daling niet naar wensch. Bij de tweede daling- kreeg het toestel aan verschillen de deelen letsel, toen het stiet op een haag met kreu pelhout. Er was vrij veel publiek dat den aviateur luide toejuichte. Heden wordt, indien het toestel her- stold kan worden, wederom gevlogen. LiAATSTE BEBICHTEJi. WIJNMALEN IN PARIJS TERUG. PARIJS (V.D.) Wijnmalen is om 12.18 te Parijs aangekomen. Vlieger en toestel zijn ongedeerd. VOETBAL. Van de wedstrijden gisteren door de Alkmaarsche Vereenigingen gespeeld, vermelden wij nog het vol gende Alcmaria Victrix had drie elftallen in 't veld. 't Eerste elftal trok naar Bussum en speelde daar gelijk 1—1 tegen Allen Weerbaar. Het spel van Alc maria was beslist superieur aan dat van de Bussum- mers, 't geen ook blijkt uit 't feit dat Alcmaria drie goals maakte en A. W. één. Doch de scheidsrechter, die op een bijzondere manier optrad, kende twee doel punten niet toe, één wegens buitenspel en één niet, ofschoon de bal op de doellijn lag. Enfin, 't resultaat is 1—1 en Alcmaria I boekte alzoo haar eerste gelijk spel. Alcmaria II speelde op het terrein aan de Zander- sloot tegen H. V. V. uit Haarlem, dat slechts met 10 man verscheen, 't Was een weinig interessante soms zeer vermakelijke vertooning. H. V. V. presteerde niets en Alcmaria won gemakkelijk met 4—0. Alcmaria III trok naar Zaandam en wist het tegen haar sterkers tegenpartij niet te bolwerken. Holland I speelde haar vierde competitie-wedstrijd voor de W. 3e kl. D. en wel in Weesp tegen Rapi- ditas. Ook nu was Holland niet gelukkig. Zij verloor met 3- 0. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Amsterdam legde de heer F. Pasma, vroeger alhier, met goed gevolg het eerste eandidaats-examen theologie af. „TROUW MOET BLIJKEN." De Militaire Gymnastiek-, Scherm- en Tooneel-ver- eeniging „Trouw moet blijken" gaf gisteravond in Di- ligentia haar eerste uitvoering in dit seizoen voor een vrij goed bezette zaal waarin werden opgemerkt de Di recteur, eenige officieren en leeraren der Cadetten school en zeer veel cadetten. „Trouw moet blijken" schijnt meer animo te gevoelen voor het tooneelspel dan voor een gymnastiek- en schermuitvoeringvan het eerste stond niets, van het schermen slechts één nummer op het programma. Nadat de muziek van den heer Crefeld het Volkslied had gespeeld, ging spoedig het doek omhoog voor de opvoering- van „Eerloos," drama van W. G. van Nou- huijs. Vergeleken bij dat wat we de vorige jaren van „Trouw moet blijken" op het tooneel zagen, is de ver eeniging er merkbaar op vooruit gegaan, wanneer het spel der dames beter ware geweest, dan zouden we enkele kleine fouten van het spel der heeren daargela ten een zeer goed geheel hebben gehad. Het stuk verwierf een warm applaus, dat over het geheel genomen ook wel verdiend was. De Fantasie Lange Stok gaf een korte afwisseling en werd met genoegen gadegeslagen, waarna de op voering van het stukje „mijn luitenant van Weber", de lachlust opwekte en er niet weinig toe bijbracht om de vroojijkheid der jongelui die op het bal bleven er in te brengen. Gedurende de maand Juni 1910 werden door de stoomtram EgmondAlkmaarBergen vervoerd 35104 reizigers. De opbrengst van het personen- en goederenvervoer bedroeg 6354.83. DE LEVENDE RECLAME. Om te bewijzen, wat het Koko-haanniddel vermag, hebben in de étalage van de heeren Nierop en Slothou- ber twee Engelsche dames plaats genomen, die hare haren los over den rug- hebben hangen. Dat velen zich voor den winkel verdringen om te genieten van dit tot dusver ongeziene schouwspel laat zich begrijpen. Vanmorgen was het zóó druk vóór den winkel, dat de politie cr aan te pas moest komen. Daarna namen ve len hun toevlucht tot het koopen van een kleinigheid in de zaak om daar de dames beter te kunnen bewon deren. Van 1012 2V24V2 en 7%V2 stellen zij een week lang haar golvende haarpracht ten toon. PROBlTó. (Alkmaar, Varnebroek E 37). Het rapport over 1909, uitgebracht door het Wis kundig- Bureau „Zonneschijn" heeft bewezen, dat er ultimo December een premie-reserve moest zijn van 77.866.57, 11a Zilknering van 1 Aan 't eind van 't vorig 5-jarig tijdvak bedroeg die reserve J 40.012.29. Het aantal verzekerden was op 31 December geste gen tot 11207 met een verzekerd kapitaal van 857.949, tegen 771.390 op 31 December 1908 en 670.535 aan 't eind! van het vorige tijdvak. Tot dek king van bovengemelde reserve beschikte de Maat schappij over 'n hypotheekbezit van J 68.100, j 10,850 effecten, 2763.57 deposito's en 403 polisbeleening. De oprichtingskosten bedroegen slechts 1650, we derom eene vermindering aanwijzende. 'Probité gaat dus geleidelijk voort, waartoe liet zui- jiige beheer het zijne bijdraagt. GEVESTIGDE PERSONEN. G. Mol, zonder beroep, Lombartsteeg 19, r.k. IT. J. Beemink, fabrieksarbeider, le Landdwarssttraat 5. 11. h. J. Broek, ploegbaas, Bergerweg 61, geen. J. II. van Eijs, zonder beroep, Jaagpad! 33, n.h. A. S. Klei- meer vr. v. J. Laan, zonder beroep, Jaagpad 36, 11. h. Wed. J. Blom, zonder beroep, Heestersingel 45, 11. h. P. Rol, boerenknecht, Omval 13, n. h. S. P. Rol, zon der beroep, Ritsevoort 46, r. k. A. Sap, zonder beroep, Steijnstraat 11, n. h. J. Sieben, dienstbode, Steijn- straat 11, n. h. Wed. C. C. L. Schermer, zonder beroep Kennemerstraatweg 22, r. k. G. W. Smorenberg, kell- ner, Nieuwlandersingel 30, r.k. P. G. L. M. van Sons- beeck, zonder beroep, Langestraat 85, r.k. E. Visser, vr. v. A. v. d. Hooff, zonder beroep, Gashouderstraat 3, n.h. E. M. Boland, onderwijzeres, Luttik Oudorp 64, n.h. M. A. Duits, zonder beroep, le Landdw. straat 2a. n.h. B. Groen, tuinman, Kweerenpad 14, n.h. G. Kuijper, dienstbode, Verdronkenoord 23, r.k. D. de Leeuw, dienstbode, Verl. Landstraat 21, n.h. M. Mulder, dienstbode, Langestraat 55, geen. D. J. Over- duin, bloemist, Geest 1, geref. M. de Swart, broodbak ker, Overdiestraat 54, r.k. J. B. Verstraeten, tim merman, Verdronkenoord 49, n.h. R. J. Vinken, bank werker, Heiligland 6, r.k. C. van Vlokhoven, winkelbe diende, Langestraat 43, r.k. D. Zomer, dienstbode, Omval 36, 11.I1. J. Hartland, zonder beroep, Limmer- hoek 38, 11. h. VERTROKKEN PERSONEN. J. van Cleef, smid, Verl. Landstraat 4, Leeuwarden r. k. P. Vlaarkamp, kaasknecht, Noorderkade 10, Haarlem, r.k. A. van der Linden, dienstbode, Hof straat 6, den Haag, r. k. D. Blom, sdhippèr, Geester singel 45, N. Niedorp, n.h. II. J. Ilemmelder, banket bakker, Zevenhuizen 8, Haarlem, n.h. G. Albrecht, boekhandelaar, Spoorstraat 53, Rotterdam d. g. C. Ka bel, dienstbode, Kenn. straatweg' 13, Haarlem, r.k. J. Windt, timmerman, Verdronkenoord 12, Oude Niedorp r.k. C. A. S. Scheelings, tuinman, Verdronkenoord 12, Haarlemmerliede c.a., r. k. J. M. Thoolen, dienstbode Wilhelminalaan 23, Heiloo r.k. H. A. Telleman, dienstbode Enidsen 115, Tilburg r.k. J. Blaauboer, sla ger, Stationstraat 44, Helder n. h. P. J. Castricum, smid, Overdiepad 42, Leiden, r.k. M. van Eijk, zonder beroep, Luttik Oudorp 85, Bergen, r.k. N. Smit, rei ziger, Omval 53, Dusseldorf, r.k. G. A. O. Louws, boekbinder, Geest 27, Amsterdam, n.h. F. van der Vliet, spoorwegarbeider, Stationstraat 50, Velzen, r.k. W. H. Hoffertjes-Nijhoff, zonder beroep, Molenbuurt 28, Echteld, n.h. G. H. Banzijn, arbeider, Oudegracht 215, Zaandam r.k. D. A. M. van der Horst, zonder be roep, v. Everdingenstraat 9, Amsterdam r.k. J. K. Zoer, stucadoor, Spoorstraat 53, Assen n.h. R, do Groot, leerling-machinist, Stuarts>traat 44, Sneek n.h. H. J. Houtman, slager, Enidsen 109, Amsterdam, r.k. J. van der Leek, dienstbode, Laat 118, Helder, oud-ger. D. IJpelaar, broodbakker, Nieuwpoortslaan 55, Uit geest, r.k. J. M. van der Werf, winkelbediende, Laat -188 den Haag, r.k. M. A. Franse, zonder beroep, le Kabelstraat 7, Bergen op Zoom, r.k. S. Bregman, met selaar, le Kabelstraat 2, Marxloh, n.h. F. B. Wiche- rink, boekhouder-kassier, Verdronkenoord 87, Ned.- Indië, rem. Verkortingen: n.h. Nederl. Hervormd, r.k. Roomsch Katholiek, d.g. Doopsgezind, l.d.h. Leger des Heils. geref. Gereformeerd, rem. Re- monstrantsch. h.l. Hersteld Luthersch. e.l. Evan gel. Luthersch. n.i. Nederlandsch Israëlitisch, w.h. Waalsch Hervormd, c. g. christelijk gerefor meerd, (v. g. - vrije gemeente. AGENDA: MAANDAG. Danscursus Gebrs. Crefeld, 8 uur, Harmonie. Zangvereeaigiag „Ds Stem des Volks," repetitie van 810 uur, café „Graanhandel" Zaadmarkt. Schaak- en Damolub V. V. V., Schermei-horn, Waagplein. FRANKRIJK. Er komen nog steeds buitensporig heden voor. De politie, belast met het toezicht op de anarchisten, deed verleden middernacht huiszoeking in een coöperatief restaurant, in de rue de Bretagne. Ge arresteerd werden 15 personen, meest vreemdelingen. Deze huiszoeking stond' in verband met een tweetal bomaanslagen. De stakers hebben op het station Cormeilles een aanval gedaan op drie treinen. Zij beleedigden en bedreigden het personeel en de reizigers, sloegen met knuppels tegen de portieren, verbraken de koppelin gen van den trein van Nantes naar Parijs, en ver volgden en mishandelden den wisselwachter van den trein van Parijs naar Dieppe. Naar aanleiding van dit incident heeft het parket een pl.m. 20-tal menschen laten arresteeren. De chef der anarchisten-politie deed! een inval in het bureau van het bal de „Libertaire." De directeur en administrateur werden gearresteerd. Juist toen de politie wilde heen gaan, kwam een persoon het bureau binnen, die drie bommen droeg, gelijkend op de bommen in een tweetal straten gevon den. Deze persoon werd gearresteerd. Zeer gevaarlijke bommen werden gevonden in het Bols de Vicennes. Een wegwerker in de rue Guersant vond een pakje, dat, toen hij het opraapte, ontplofte. De man kreeg lichte brandwonden aan het gelaat. De overblijfselen van het gevaarlijk pakket werden naar 't gemeentelijk laboratorium gebracht. Een inspecteur van de Noorder-Spoorweginaatschap- pij is gearresteerd wegens inbreuk op de vrijheid' van arbeid. Een onderzoek, te zijnen huize ingesteld, leidde tot de ontdekking van documenten, waaraan het parket de grootste waarde schijnt te hechten. De regeering- heeft een manifestatie verboden, die lieden door de stakers in den omtrek van 't meer Dau- mesnil gehouden zou worden. De heer Briand' zeide, dat krachtige maatregelen genomen werden, daar 'n meeting, georganiseerd als uitdaging tegen de regecring, met de hoop de staking staande te houden, niet zou eindigen zonder ernstige wanordelijkheden. Op een brief van het nationale syndicaat en de fe deratieve electriciens heeft de heer Millerand geant woord, dat hij het volkomen eens was met den pre mier Briand, dat de regeering- niet in onderhandeling kon treden met vereenigingen, die opstaan tegen de militaire wetten. Het heette in een deel der socialis tische pers n.l., dat de heer Millerand! er wel anders over zou denken dan den minister-president. MONACO. Vandaag moeten we ook dit vorsten- dof even- vermelden. Prins Albert en zijn onderdanen zijn n.l. tot over eenstemming gekomen. De prins heeft in principe de door de bevolking voorgestelde civiele lijst geaccep teerd, erkende dat gemeentelijke autonomie constitu tioneel was en keurde het budgetvoorstel der regee- ring met vaststelling der bronnen van inkomsten ^oor de gemeente en het scheppen van een nationaal Ver mogen, goed. De „revolutie" is hiermee op vredelie vende wijze geëindigd, de rust hersteld. PORTUGAL. De minister van buitenlandsche zaken heeft gelijkluidende mededeelingen ontvangen van de Fransche, Italiaansche en Spaansche regeeringen, dat zij de opname van uit Portugal gezette Jezuieten, Monniken en nonnen weigeren als het geen burgers, van het betreffende land zijn, Voorts wordt gemeld, dat Duitschland, Engeland en Frankrijk de republiek zullen erkennen, zoodra de nieuwe gezanten in deze landen zijn benoemd. Het Tageblatt deelt mede, dat de hofleveranciers thans aan de regeering betaling van de schulden vra gen. Het blijkt dat voor brood, vleesch en groente gemiddeld vroeger maandelijks 2400 gulden werd uit gegeven en den laatsten tijd ongeveer 16810 gulden, terwijl een maandelijksche wildhandelaar 14.400 gul den moet hebben. Dö schulden door Carlos, Amelia en Manuel gemaakt voor dvdnimigosedelen, bedragen 192.008 gulden, die van Maria Pia en den hertog van Oporto 120.000 gulden. Over de ontvluchting van den koning vinden we de volgende beschrijving in de „Lok. Anzeiger'

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2