buitenland. STADSNIEUWS, P0t. Een ander familielid der vermoorde vrouw, die haar ook nog voor haar dood! heeft bezocht, verklaart ongeveer hetzelfde. Eindelijk wordt als. getuige a decharge opgeroepen bovenbedoelde., neef van mevrouw Winia. Mr. Muller Maseis heeft hem niets te vragen, wil hem slechts aan-de rechtbank voorstellen en, haar zijn stemgeluid laten hooren. De getuige wordt beëedigd en onder vraagd. Hij is handelsreiziger, heeft .zijn vermoorde nicht in geen 8 jaar meer gezien. Inderdaad toont hij noch uiterlijk, noch in stemgeluid de minste gelij kenis'met den eerstén beidaagde (R.) Voorgelezen wördt de voor den rechter-commissaris afgelegde verklaring van een dienstmeisje, als getuige a décharge gedagvaard, doch door ziekte verhinderd te verschijnen. Deze heeft ook verklaard, dat Imke B. zich steeds' ongunstig over haar meesteres uitliet. Den avond voor den aanslag heeft het meisje voor perceel 6 een langen, schralen man op en neer zien loopen. Daarna wordt gepauzeerd. In den loop der verhooren tijdens dezen morgen is gebleken, dat mevrouw de Vries, beneden buurvrouw van mevrouw Winia, zich onmiddellijk na het hulpge roep in den erker van haar voorkamer heeft begeven om op straat te kijken. Op verzoek van de verdediging wordit aan de getuigen, die zich op dat oogenhlik op straat bevonden, gevraag'd, of zij deze mevr. de Vries niet hebben verward! met mevr. Winia. Zij zijn echter zeker, dat dit niet het geval is. Als getuige-deskundigen worden gehoord de docto ren F. S. Meijers en Th. J. H. Snijders, psychiaters, die een onderzoek naar de geestvermogens van be klaagde R. hebben ingesteld. Deskundigen komen tot het besluit, dat Imke Beetsma ten tijde dat het haar ten laste gelegde delict werd gepleegd niet lijdende was aan gebrekkige ont wikkeling of ziekelijke, storing harer verstandelijke vermogens, waardoor dit feit haar, indien bewezen, niet zou kunnen worden toegerekend! en dat beklaag de Ronner het hem ten laste gelegde feit, met het oog- op de ontwikkeling en den toestand1 zijner verstande lijke vermogens, niet kan worden toegerekend. Zij ach ten opname in een krankzinnigengesticht voor be klaagde wenschelijk. De eisch tegen Imke is 15, tegen Ronner luidt 12 jaar gevangenisstraf. WTJNMALEN's BEROEP VERWORPEN. Uit Parijs wordt gemeld: Het beroep van Wijnmalen is door de sportcommis- sie voor Luchtvaart, behandeld. Zij heeft van vijf tot bij negenen vergaderd. De discussiën die op sommi ge oogenblikken zeer heftig waren, liepen uit, op het verwerpen van het beroep, zoodat de eerste beslissing bestaan blijft en Wijnmalen dus den prijs van 100.000 trane# op 1 Januari a.s. krijgen zal, wanneer geen an der de reis binnen 36 uur doet. Thans kan geen appel meer gedaan worden door Wijnmalen; wel door de Nederlandlsche Luéht'vaart- club. UIT DE RIJP. Evang. Luth. gem. en Doopsgez. gem. geen dienst. UIT GRAFT. Ned. Herv. gem. v.m. 10 uur Ds. van Tricht. UIT HOORN. Tot bestuursleden van den pas opgerichte neutrale middenstandsvereeniging zijn gekozen de heeren J. A. Potgieser, voorz.; Jh. Blokker, N. Harder, Mr. Leeu- wenburgh, H. J. Sindram, A. Houdijk, R. Eilander, F. II. Mooij, P. Belt, E. Edel, D. Raat, J. C. Kloppen burg, J. J. Potgieser, Jac. Roda en L. Visser. De heer T. Balk alhier is benoemdl tot directeur der Avondschool voor ambachtslieden te Dieren, gem. Rheden. UIT HEER-HUGOWAARD. De hier bestaande afd. van het Nederl. Onderw. Ge nootschap, voorheen omvattend bijna geheel het onder wijzend personeel dezer gemeente en een tweetal le den te Hensbroek, verloor in de maanden Sept. en Oct. een 6-tal leden, 5 door opzegging van lidmaat schap en 1 door overschrijving, zoodat het aantal le den tot 6 is gedaald, t. w. de 4 hoofden van seholen alhier benevens de genoemden te Hensbroek. Gistermiddag gebeurde er bij de in aanbouw zijn de R. Kath. kerk alhier een ongeluk, dat zich eerst heel ernstig liet aanzien, doch dat betrekkelijk goed is afgeloopen. De loodgieter in de dakgoot aan het ■werk zijnde, viel van -die aanzienlijke hoogte naar be neden gelukkig kwam hij eerst op het lagere zijge- deelte terecht, waardoor de val werd gebroken. Niet temin werd hij bewusteloos opgenomen. Terstond werd de dokter ontboden, die polsbreuk constateerde. Nadat een verband was geleg*d, mocht de patiënt met een ge makkelijk rijtuig naar zijn woonplaats, Spanbroek, worden vervoerd. UIT OITDE-NIEDORP. De boerenplaats in den Slootgaardpolde.r en in het Waarland, gemeente. Harenkarspel, bestaande uit huis, boeten, erf, wei- en bouwland, samen groot 17.84.10 H.A.,. de vorige week in het lokaal van den heer P. Bruin te Zijdewind hij opbod geveild door no taris Van der Berg te Schagen, is Donderdag' na af slag en combinatiën, eigendom geworden van de vol gende heeren: Do pérceelen 1, 2, 3, 4 en 6, samen groot 9.71.58 H.A. aan den heer S. Ligthart te Harenkarspel voor 17161.84. D'e perceelen 5, 7 -en 8, samen groot 4.78.22 H.A. aan den heer Gaus e. a. te- Alkmaar voor 7155.—. De peree.elen 9 en 10, groot 0.98.20 H.A. aan den heer A. Ruiter te Harenkarspel voor 1664.00. De perceelen 11 en 12 samen groot 0.83.80 H.A. aan den heer Jb. Molenaar te Oude-Niedorp voor 1501. Perceel 13 groot 0.55.50 H.A. aan den heer L. Ligt hart voor 940.00. Perceel 14 groot 0.47.80 H.A., aan den heer D. Ur- sem e. a. te Heer-Hugowaard. Perceel 15, groot 49 aren, aan den heer Gaus e. a. te Alkmaar voor 820. Het geheel heeft opgebracht 30041.84. Bij opbod was het totaal 28999.30. Van het perceel bouwland! groot 44.70 Are liggende in de Moerbeek gemeente Barsïngerhorn, werd ltooper de heer J. v. d. Oord te Oude-Niedorp voor 647. UIT St. PANCRAS. De afdeeling St. Pancras van „Volksonderwijs" heeft evenals vorig jaar van de Reizende Nutsbibliothe- ken een kist met 100 boeken ontvangen, daarbij heeft de afdeeling een eigen bibliotheek aan de openbare lagere school. Er is dus stof voor lezen in de komende winteravonden in voorraad, waarvan gewoonlijk dan ook een dankbaar gebruik gemaakt wordt. KORTE BERICHTEN. Uit- Amsterdam, waar hij aangehouden werd, is naar Rotterdam gebracht de bankwerker M. de W., in de I)i.jkstrant woonachtig. Hij wordt verdacht zich tem nadteele van zijn patroon van B., op de Gedempte Binnenrotte, aan verduistering van 110 te hebben schuldig gemaakt. I n den Hout to Haarlem is een daoi^, schrik aangejaagd-door eenrtnan die halfnaakt, bij dén weg loopt. De politie is van het geval in kennis gesteld. Gezagvoerders van binnenkomende schepen te Vlissingen hebben gerapporteerd, op de Noordzee, ter hoogte van het lichtschip Maas, drijvende te hebben gezien het wrak van een lichter, waarvan de masten boven water uitsteken. De zesde kamer deed uitspraak in de zaak van den kapelaan uit het Gooi, die schennis der openbare eerbaarheid had gepleegd. Hij werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch van het O. M. Toen de heer Meijer te Arnhem gisternacht thuiskwam, ontdekt hij een inbreker, die door het raam vluchtte, met een politiehond heeft men den verdachte opgespoord. De redactie van „De Thea.tergids" te Amster dam stelt pogingen in het werk om Louis Bouwmees ter op den avond van zijn gouden feest na de voor stelling op grootsche wijze te huldigen. Te Haarlemmermeer zijn twee geliefden zoek, een jongen van 19 en een meisje van 21 jaar. Zij zijn vermoedelijk te voet naar Duitschland) gereisd. De Rechtbank te Winschoten veroordeelde gis teren de spoorwachteres te Heiligerlee, wegens het veroorzaken van dood door schuld, tot 3 maanden ge vangenisstraf. Naar aanleiding van het gerucht, dat men zich ongerust-maakte over het Nederland'sche stoomschip „Sloterdijk", kan de N. R. Ct. mededeelen, dat er geen enkele reden tot ongerustheid) bestaat, daar dit schip om het Noorden van Schotland1 is gegaan. Te Berchem hebben de straatjongens alle lan taarns vernield met. wittebrooden, die hiervoor gestolen waren. Laatste berichten. BRAND OP DE TENTOONSTELLING. BRUSSEL, 5 Nov. Gisteravond te 4.35 brak de brand in Bruxelles-Kermesse uit. De brand wordt toegeschreven aan kwaadwilligheid. He brandweer vond kaartensporen in een den verbrande inrichtingen. Alen begint nu te gelooven, dat alle branden aan kwaadwilligheid te wijten zijn. Gisteravond 9 uur be gon een nieuwe brand, voorafgegaan door een ont ploffing op het Attractie-plein, doch deze werd zeer snel gebluscht. Men gelooft, op het spoor te zijn van 'een complot; reeds voor eenigen tijd' werden belasten de toespelingen gemaakt door verdachte individuen, die ijverig gezocht worden. Drie cafê's zijn geheel ver nield. BENOEMING VAN EEN DIRECTEUR VAN HET GEMEENTE-SLACHTHUIS. Ter vervulling der vacature welke op 1 December a.s. zal ontstaan door het aan den heer Dr. W. Stuur man alszoodanig verleend eervol ontslag, bieden B. en W. den raad de volgende aanbeveling aan ter be noeming van een directeur van het gemeente-slacht huis, opgemaakt door het college, de commissie van bijstand voor het bedoelde slachthuis gehoord: 1. Dr. F. P. Keijser, keurings-veearts, tevens plaats vervangend directeur van het slachthuis te Arnhem; 2. J. Stapenséa, onderdirecteur van dén keurings dienst van eet- en drinkwaren te Nijmegen. FINANCIEELE BIJLAGEN. De commissie tot de belastingzaken enz. steltt den Raad voor: De bijdrage van de gemeente Alkmaar ter bestrij ding van d'e uitgaven der Gezondheidscommissie al hier voor het jaar 1911 (geraamd op 1025) te bepa len op 157,15; de rekening en verantwoording goed te keuren in ontvang op 1025 en in uitgaaf op 557.15; de begrooting voor de gemeente-reiniging voor 1911 vast te stellen in ontvang op 16955 en in uit gaaf op 38977 de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1911 in ontvang en uitgaaf vast te stellen op 23750, met- toekenning van een subsidie uit de ge meentekas van 22400 en het Burgerlijk Armbestuur uit te noodigen om, alvorens over te gaan tot aanstel ling van een armbezoeker, nopens de bezoldiging en de regeling der werkzaamheden van dien ambtenaar overleg te plegen met B. en W. de rekening van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1909 goed te keuren in ontvang en uitgaaf tot een be drag van 19647.84; de rekening van het stads ziekenhuis over 1909 goed te keuren in ontvang op 23249.70 en in uit gaaf tot een bedrag van 21814.20% en regenten van het stads ziekenhuis uit te noodigen om voortaan de uitgaaf van 50 voor pianohuur achterwege te laten, wijl eene piano niet kan worden beschouwd als noodzakelijk te zijn bij de verpleging; de begroeting van het Stads-Ziekenhuis voor het jaar 1911 in ontvang en uitgaaf vast te stellen op 22890.05, met toekenning van eene subsidie uit de gemeentekas van lÖOlö.Oö1/^. de rekening van de Stads-Apotheek dienst 1909 goed te keuren in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 6924,99; de begrooting van de Stads-Apotheek voor het jaar 1911 in ontvang en uitgaaf vast te stellen op f 6730, met toekenning van een toelage uit de ge meentekas van 5425; de rekening der Kamer van Koophandel en Fabrie ken dienst 1909 goed' te keuren in ontvang tot een bedrag van 184,53% en in uitgaaf van 172.29; de begrooting voor de gemeente-gasfabriek voor 1911 in ontvang en uitgaaf vasttestellen op 243.838; de rekening van het Stedelijk Muziekkorps dienst 1909 goed te keuren in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van 3747.49. NOTABEL BIJ DE NED. HERV. GEMEENTE. In de gisteravond gehouden algemeene vergadering der vereeniging van Vrijzinnig Hervormden, de Evan gelische Unie, werden met algemeene stemmen tot candidaten als notabel bij de Ned. Herv. Gemeente gesteld de heeren H. W. Holsmuller, aftredend, en in de vacature van den heer W. Aarts, aftredend, de heer Dr. G. Blokhuis. DE HANZE. Men schrijft ons: Gisteravond waren ruim 40 leden hijeen bij Peper kamp, op de eerste wintervergadering van „de Han ze". Opening, welkomstwoord', lezen der notulen en deze goedkeuren, behandeling van een serie ingeko men stukken, het doen van verschillende mededeelin gen, dat alles liep zeer vlot van stapel. Van de mededeelingen verrastte ons deze, dat sinds korten tijd de vereeniging een 40-tal leden sterker was ge worden, dat de Centrale Credietbank te Delft ge opend werd, en het fonds van uit-keering hij overlijden 1000) zijn werkzaamheden is begonnen. De heer Wijdeman hield daarna een revue van hét geen te Arnhem bij het 7e Middenstandscongres door hem was medegemaakt, en verdiende o. i. om zijn be langrijk rapport -den dank van voorzitter en vergade ring ten volle. Aangezien elke neven afdeeling van „de Hanze", de medewerking van minstens één bestuurslid vraagt, besloot men ook in verband met het toenemen van het ledental, het bestuur uit te breiden met 2 fune- tionnarissen, waartoe werden aangewezen de heeren 1). Geels en Joh. Weijling. De vragenbus bevatte een verzoek om inlichting voor de wensehelijkheid een z.g. „Hulp in Nood" op te''richten. De heer Schneiders lichtte deze vraag nader toe en haalde daarbij aan het voorbeeld! van de Zeister sla- gersvéreeniging. Gezien het groote nut dat een dus danige instelling kan geven, zullen nadere plannen hieromtrent door het bestuur worden overwogen, en zal deze quaestie op een volgende vergadering een apart agendapunt uitmaken. De rondvraag- gaf niets belangrijks. Na sluiting der vergadering uitbetaling van presentiegeld' VOETBAL. Morgen is het voor de voetballiefhebbers een pret tige en voor Alcmaria een belangrijke dag. Zij speelt dan n.l. tegen R. A. P. uit Amsterdam, een der zwaar ste tegenstanders. Alcmaria is het Amsterdamsche kanon, dat 'het vorige seizoen aan de Zandersloot 6 maal dreunde, nog niet vergeten, en is vast besloten, die nederlaag te wreken. Indien zij haar uiterste best doet en dadelijk vól vertrouwen aanpakt, zal alles zich ten goede schikken. Een groot aantal toeschouwers zal onze stadgenooten aanvuren en dat is noodig ook. Laat daarom geen enkele liefhebber ontbreken. Gaarne vestigen wij de aandacht der bezoekers op de overdekte tribune, die op het terrein is aange bracht en ze.er zeker in een bestaande behoefte voor ziet. Velen zullen er gebruik van maken en de pach ters verdienen een woord van lof voor het initiatief. Een druk bezoek zij hun toegewenscht. Een der voetballers wijst in een schrijven, dat we van hem ontvingen, er op, dat een zeer belangrijke factor is, die er zooveel' kan toe bijdragen het spel voor onze stadgenooten te vergemakkelijken en de ze gepraal in de hand te werken: n.l. De houding van het publiek. Welk een verbazende invloed 't publiek, zonder dat 't zich zelf daarvan bewust is, daarop kan uitoefenen, wordt door velen niet begrepen, zegt hij. Aanmoedigen is uitstekend, 'n enthousiast publiek is steeds voor de spelers een aansporing, maar een noodeloos geschreeuw gepaard aan ongemotiveerde critiek is hetgeen wij allereerst aan het publiek moe ten ontraden, omdat zulks op de spelers altijd demora- liseerend werkt. TENTOONSTELLING VAN KLEURETSEN. Wij herinneren even aan de tentoonstelling van kleur-etsen van Fransche meesters, welke morgen en overmorgen op de bovenzaal' van de Unie op initiatief van het teekengenootschap „Kunst zij ons doel" wordt gehouden. In het- nummer van Maandag wordt op deze tentoonstelling teruggekomen. EEN HANDIGE RECLAME. Men herinnert zich dat eenigen tijd geleden een vraag in de courant heeft gestaan: „Welk Tandpas ta gebruikt gij?" Thans blijkt, dat dit een handige reclame is geweest van de electro-chemische fabriek L. Pool en Zonen, waardoor zij niet alleen te weten is gekomen in welken omvang haar tandpasta wordt ge bruikt, maar ook wenscheu en raadgevingen van haar uitgebreide cliëntèle heeft vernomen. GEVESTIGDE PERSONEN. P. Wiers, kermisreiziger, Vaartuig, n.h. G. H. van der Veen, kok, Kinheimstraat 16 d.g. D. van Marion, zonder beroep, Kenn. Straatweg 182, n.h. Wed. P. Boer, zonder beroep, Noorderkade 65, n.h. G. Pool, dienstbode, Nieuwesloot- 21a, n.h. A. van den Berg, dienstbode, Egmondermeer 13, n.h. H. van de Nes, kaaskoopersknecht, le Kabelstraat 9, n.h. A. Koorn, reiziger, Ropjeskuil 19, n.h. W. de Vries, klerk griffie Rechtbank, Kinheimstraat 18, d.g. P. van Wieringen, boerenknecht, Schermerpad 2,-n.h. K. J. Zevenhoven, broodbakker, Oosterburgstraat 9, r.k. H. J. M. Bros- huis, wagenmaker, Heiligland 18, r.k. G. C. Six, gym nasiast, Emmastraat 73, n.h. Wed. P. de Goede, zon der beroep, Kenn. Straatweg 66, r.k. W. T. Clous, leeraar Cadettenschool, Oudegracht 126, geen. AI. c! Langereis-Coler.brander, zonder beroep, Clarissen- buurt 41, n.h. A. E. C. Al. Schipper, zonder beroep, Laat ILL, r.k. J. Verseput, leerling klerk H.IJ.S.M., Geestersingel 40, n.h. VERTROKKEN PERSONEN. E. Hauwert, dienstbode, Verdronkenoord 111, Hoorn r.k. W. Boonstra, banketbakker, Langestraat 39, Am sterdam d.g. C. Konijn, timmerman, Oudegracht 15, V eisen, r.k. D. Ruijterman, rijwielhersteller, Iiekel- sttaat 2.5, Rotterdam, n.h. J. Steltman, onderwijzeres, Nieuw'l. Singel 48 Steenwijk, d.g. A. J. Aluller, zonder beroep, Eorestusstraat 16, Amsterdam, n.h. M. L. L. Hendrickx, winkeljuffrouw, Houtt-il 31, Amsterdam, r. f*' K-aPer> kapper, Botersitraat 7, Amsterdam n.h. N. Zeeman, sigarenmaker, Groot Nieuwland 5, Ant werpen, n.h. J. LindUansma, zonder beroep, Spoor straat 2.5, Middelburg, d.g. G. Boerema, winkelbe diende, Steijnstraat 7, Zwijndrecht, geen. J. Ileerema, leerling-machinist, v. Teijlingenstraat 14, Amsterdam n.h. J. Strengman, bakker, Paijglop 2, Krommenie r.k. E. Foekema, letterzetter, Metiusstraat 18, Arnhem, geref. A. Pooijer, dienstbode, Langestraat *0, Edam, r.k. M. M. Pels, wijnkoopersbediende, Koorstraat 49, den Haag, r.k. J. B. Harms, stucadoor, Verdronkenoord 20, Hoorn, geen. G. W. Ilenning, veehandelaar, Overdiestraat 57, Amsterdam, n.h. C. P. V is, chauffeur, Kooltuin 10, Purmerend, n.h. C. Bijl, pakhuisknecht, Landstraat 38, Nijmegen, n.h. J. Va der, boerenknecht, Westdijk 17, Oudorp r.k. A. Visser, dienstbode, Oudegracht 168, Amsterdam, geref. F. de Vries, dienstbode, Langest-raat 49, Utingeradeel, n.h. H. J. Gilles, kleermaker, Voormeer 25a, Amsterdam, r.k, W. F. C. Rike, kellner, Mariënlaan 3, Londen, rem. J. J. Al, arbeider, Baanstraat 10b, Kerkrade, r.k. W ed. A. J. erhagen, zonder beroep, Kitsteeg 4, Buiksloot, r.k. J. Simons, dienstbode, Langestraat 68, Leiden r.k. J. Noë, slager, Nieuwesloot 11, Nijmegen, n.h. C. van der Oord, zonder beroep, Paardenmarkt 2, Rheden, n.h. Al. Y roone, dienstbode, Nieuwesloot 21a, Amsterdam, r.k. D. Vreeswijk, banketbakker, Lange straat 39, Utrecht, r.k. A. Hofman, zonder beroep, Oudegracht 42, Bloemendaal, r. k. J. W. Santbergen, letterzetter, Stationstraat 50, Amsterdam, gerei. Y erkortingen: n.h. Nederl. Hervormd, r.k. Roomsch Katholiek, d.g. Doopsgezind, l.d.h. Leger des Heils. geref. Gereformeerd, rem. Re- monstraatsch. h.l. Hersteld Luthersch. e.l. Evan gel. Luthersch. n.i. Nederlandsch Israëlitisch, w.h. Waalsch Hervormd, c. g. christelijk gerefor meerd, (v. g. vrije gemeente. F RAL KRIJK. Bij de beraadslaging over de re- geeringsverklaring, zoo wordt gemeld, bleek dat alle ministers het eens waren - hetgeen niet behoeft te- verbazen, als men bedenkt, dat de 'heer Briandl perso nen heeft uitgezocht, die het volkomen met hem eens zijn. Het ministerie is als het ware een regeerings- lichaam, dat geheel en al bestuurd' wordt door het hoofd. Tegen den heer Briand richten zich dan -ook alle aanvallen. Zijn kabinet met de nieuwe mannen, die nog nooit een portefeuille hebben 'bezeten en van wie de heer Puech er al zooveel jaren op gevlast heeft, wordt geen lang leven voorspeld. Nu zijn Fransche ministers nooit lang aan het bewind: Del- eassé 7 jaar, 4 maanden 9 dagen, Coehery 7 jaar, 3 nn 17 d., Mougept 6 j. 6 in. 21 d. DujardenBeaumetz 5 j. 9 m. 7 d., Ruau 5 j. 8 m. 21 d., de Eroyeinet 4 j 9 m. i d., Briand 4 j. 7 m. 19 d. En de ministeries*'heb ben nog veel korter levensdhur. De kabinetten Wal deck—Rousseau, Clemenceau, Cornbes, Thiers, Méli- ne en Jules Ferry hebben het langer dan twee jaar volgehouden, de ministeries de Freycinet en Briand brachten het tot ruim een jaar, het ministerie-Dufau- re leefde 7 dagen en generaal Rochebouet is 20 dagen minister-president geweest DUIT SCHLAND De politie te Potsdam is in ver band met het bezoek van den Tsaar sinds tien dagen versterkt met Fransche en Russische decteetives, die onder vreemde namen in de stad! toefden. Ook Ber- lijnsehe agenten verlee.nen hulp. Het bezoek draagt een familiair karakter. In St. Petersburger hofkrin gen wordt beweerd, dat er sprake is van een monar chistisch drievoudig verbond! tusschen de monarchen van Oostenrijk, Duitschland' en Rusland, ten doel hebbend1 elkaar te 'beschermen en opgericht naar aan leiding van de gebeurtenis in Portugal en de benarde positie van de dynastieën in Spanje en Griekenland. Het Tngeblatt vindt dit bericht ongeloofwaardig. ENGELAND. Het gerucht gaat, dat Engelsche troepen in Perzië geland hebben en dat bij een bot sing met inboorlingen de commandant en verschei den matrozen gewond werden. SPANJE. De algemeene staking te Sabadell moe ten een onrustbarend karakter aannemen. De stakers besloten gezamenlijk naar Barcelona te gaan. GRIEKENLAND. Naar verluidt hebben officie ren ten tijde van het bewind van den officierenbond een en een kwart millioen verduisterd. Na een onder zoek vluchtten eenige officieren naar het- buitenland. Door den heer Yenizelos is een nieuw onderzoek inge steld en er zijn bevelschriften tot inhechtenisneming tegen de vluchtelingen uitgevaardigd. KORTE BERICHTEN. Een Engelsche ballon, te Londen opgestegen is in de Pfalz geland. De reizigers meenden, door sneeuwbuien misleid, dat ze al in Rusland waren! -In Dartford (Engeland!) heeft een wedstrijd in het ploegen plaats gehad, waaraan 90 boerenknechten deelnamen. De overwinnaar had' van 's morgens 8 tot 's middags 4 uur bijna 50 akkers omgeploegd. Te Parijs is opgericht een bureau „Veritas," dat o.m. nieuwe vliegmachines en het materiaal daar voor zal onderzoeken. De stichter Zaharof schonk 50.000 fres. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam, 0 11, Alkmaar. Staatsleoningen NEDERLAND. Koers van 4 Nov. 5 Nov. Ned. Werkel. Schuld pCt. 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 4% pref. Financ. en Industr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet Nederl. Handelmaatschappij re«c. aand. div. Barge en Moorman Cultuur Vorsten landan Winstbew Westersuiker tl A'dam Deli A'dam Langkat Idem A'dam Serdang Biidjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Langkat tabak A Medan N. Asahau tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Geeons. Holl. Petrol. Cert. A Kon Mij. t. expl. v. Petrole as Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketakoen Gew. Pref. Redjang Lebong Greet Cobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Steels Comm. Car Foundry Comm. Amerik. Stoomv.-Mij. Marin Comm. Preferent Marinebonds Peru Comm. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJ. Sp.-Mij. n Mij. tot expl. van Staatsspoor», Deli spoorweg AMERIKA Atch. Top. Cert. v. Convert Bd pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie Comm. Kansas City South. Com. o pref. Mis K Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island Comm. Southern Pacifio Southern Railway Union Pacific cert. v. "Wabash Comm. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pi Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam 3 Gemeente-ored. 8 BELGIË. Antwerpen 1887 2% HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 5 RUSLAND 1864 5 pCt 41/, aand. div. 78 97»A lOST/s 4#% 96V, 981/, 88 88% 99 87S/l« 917 he 1001/g 97»/, 176 114 147% 116% 150 640 805 868 49»/, 101»/, 574 440 26 244 70»/, 875 443 225 806% 4441/, 213% 188»/, 104 119 164% 282 780 125 72% 24 27»/, 80»/, 56% 155 57/, 17'/* 65% 10% 367/8 78% 87% 210 105% 1077/* 8S% 80% 88 s/* 66 85i/, 43% 98% 84% 11916/m 263/8 1757/8 18»/, 214 87 107% 1011»/* 963/* 155% 171 478 73*/, 06% 1087/, 40% 88 88% 99Vw 87»/, 94»/, 100s/* 176 148% 117.50 305 865 47% 101*/, 442 289 y* 71 230 812% 460 215% 170% luöy, 123»/, 163 288 782 123% 71% 28»/, 27 80n/* 56 157% 6% 17% 65% 10% 87 87 105»/, 107% 38»/, 80% 82»/, 66% 85 48% 84 119% 267/* 174% 18% 216 Koers van het geld. Prolongatie 51 /8 pet. Mededeelingen. Staatsfondsen kalm. Russen onver anderd. Tabakken op dezelfde prijzen. Oliewaarden vast. Culturen iets beter. Mijnen hooger. Rubberwaar den zonder affaire. Amerika opende op vorige koersen, het verloop was prijshoudend en het slot kalm. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 4 Nov. Kaas. Kleine volvette mei rijksmerk f 34.50, kleine iabriekskaas f 34.kleine boerenkaas f 33.50, commissie f 36.50, middelbare f 36.50. Aangevoerd 304 stapels, wegende 150330

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2