STAP8NIKI.T W8~ Gemeenteraad van Alkmaar, i Maar twijfel legt den plicht op niet te veroordeelen. Van tien tot half een had het pleidooi geduurd. Te half twee was het woord weer aan het O. M. vror zijn dupliek, die zeide zich te vereenigen met het geen de verdediger gezegd heeft over de eischen aan do politie te stellen, en over de tucht, die er onder dat korps moet zijn. Van de papieren deskundigen uit het koffertje wilde hij niet veel weten. Hij bleef bij de ontoerekenbaarheid van Garsthagen en vond vrijspraak een juridische ketterij. De verdediger mr. van Hamel zeide in zijn dupliek, dat door den advocaat-generaal herhaaldelijk Macau- ly is aangehaald en aan het einde van zijn dupliek kwam ook pleiter een groot Engelsch proces te bin nen, wegens smaadschrift in 1688 gevoerd, waarin op voor de Kroon ongevallige wijze werd geklaagd over de behandeling door kerkelijke autoriteiten. In die dogen heeft dat proces veel rumoer veroorzaakt. De k< ning Jacobus II liet zich door boden geregeld op de hoogte stellen van den loop van het proces, en de rechters beefden bij de gedachte, dat zij een onschul dig zouden moeten uitspreken. Tienduizend menschen verdrongen zich voor het gerechtsgebouw, en Londen beleefde -angstige dagen. Ken ander lord liet zich nog in zijn kamerstoel naar de rechtzaal brengen om ten gunste van de verdedi ging te getuigen. Ten slotte trok de jury zich terug, en de deuren der kamer, waarin zij vertoefde, werden door beide partijen bewaakt, zoozeer vreesde men voor ongeoor loofde invloeden. Wat binnen de muren der jurykamer gebeurde bleef geheim, maar nu is het bekend gemaakt. Er waren ju ryleden, die meenden, dat men het gezag van de kroon wildé ondermijnen. Toen was het, dat. een jurylid, een landedelman, de dikste van zijn collega's, opstond en zeide: „Hie ziet ge me, nu zoo groot en zwaar als twee uwer te zamen. Maar eer ik verklaar, dat dit ge schrift een smaadschrift is, moogt ge me branden, t .1 ik zoo mager zal zijn geworden als een talhout." Dezelfde kracht der overtuiging wenscht pl. het hof toe. Hij wenscht voorts, dat het hof zich zal vrijhou den van invloeden, die reeds werkten; wijst er op, dat door de deskundigen met zekere bevangenheid is op getreden, dat men de psychologie der PapendTecht- sche strafzaak op een goudschaal moet wegen. En dan wenscht pl. het hof toe, dat het de schei ding. die deze zaak brengt tusschen volk en recht spraak een scheiding, die nog niet is voltooid, maar die dreigt zal willen terughouden. Pl. hoopt, fint liet hof zal hebben het gevoel, dat hier groote be langen op het spel staan, en met gerustheid legt hij de zaak neer in handen van het hof. (Luid applaus op de tribune; de president hamert). President: Heeft de beklaagde nog iets in het mid den te brengen? Garsthagen: „Ik zeg', dat de politie valsch over me verklaard' heeft, en dat ik dat stuk in de krant heb geschreven om in Nederland bekend te maken, vrat voor politie we in Papendrecht. hebben." De president deelt mede, dat de uitspraak wordt be paald op Dinsdag 29 dezer, des namiddags te 2 uur. Buiten het paleis van justitie stond wederom een talrijke menschenmenigte den verdediger mr. Van Ha mel op te wachten. Toen deze verscheen, weerklonk er luid hoera-geroep en een man trad uit de volksme nigte naar voren om mr. Van Hamel een lauwerkrans aan te bieden, welke aanvaard werd. Een andere man nam mr. van Hamel het „koffertje met de papieren deskundigen" uit de hand en droeg het. UIT HEILOO. Blijkens een aan het bestuur dezer gemeente gerich te mededeeling zal de directie der stoomtram Alk maarHaarlem, bij wijze van proef, ook in de maan den December, Januari en Februari de avondtram van 11.10 uit Alkmaar doen loopen naar de remise. Dit als antwoord op een te dier zake aan de directie ge richt schrijven. Het is te hopen, dat het aantal passagiers groot ge noeg is, om de proef het volgend jaar te bestendigen. DE AMBACHTSSCHOOL. Gisteravond werd in het huis „Nassau" aan de Doelenstraat de gewone ledenvergadering der vereeni- ging „de Ambachtsschool voor Alkmaar en Omstre ken" gehouden. Na voorlezing en vaststelling van de notulen der vorige vergadering, geeft de voorzitter, de heer mr. F. II. G. van der Hoeven, lectuur van een missive van Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, waar uit blijkt dat op de Rijksbegrooting is uitgetrokken eene som van J 27000 als subsidie aan de Ambachts school toe te kennen over het jaar 1911 in verband met de stichting van een nieuw schoolgebouw. O. n. wordt dvor den Minister in die missive ook verzocht, dat hem mededeeling zal geschieden van de opening dei- nieuwe school, uit welk verzoek mag worden afgeleid dat de Minister die opening persoonlijk zal willen bijwonen. Vervolgens werd de begrooting over het jaar 1911 aan de orde gesteld, die in ontvangst en uitgaaf wordt vastgesteld op 28506. Deze begrooting is nog ge baseerd op den tegenwoordigen toestand en daarin kon nog geen rekening worden gehouden met den toestand, zooals die zal zijn indien het nieuwe school gebouw gevestigd is. De vergadering hecht hare goed keuring daaraan. Als lid van het bestuur trad af de voorzitter, de lieer mr. F, H. G. van der Hoeven, die met op één na algemeene steinmX-n alszoodanig' wordt herkozen. De mededeeling van den heer Mr. van der Hoeven dat hij zijne herbenoeming wil aanvaarden, wordt met ap plaus begroet. Uit de mededeelingen die vervolgens door den voor zitter worden gedaan nemen wij het volgende over: Over het onderwijs, de vervulling van hun taak dooi den Directeur en leeraren, en over het gedrag dei- leerlingen kan met lof worden gesproken. Dat het on derwijs vruchten draagt moge vooral hieruit blijken dat verschillende jongens van de school afkomstig-, zich een mooie positie hebben weten te verwerven en dat de lust tot studie hun bijblijft. Ten aanzien van de plannen der nieuwe school doet de voorzitter uitkomen hoe vooral ook de gemeente be lang heeft bij die stichting, waar de Burgeravond school noodzakelijk uitbreiding vereischt. I)oor den voorbereidenden arbeid die het Bestuur der Ambachts school verrichtte en liet verrichten, is dan ook inzon derheid de gemeente gebaat. Om nu de toezegging der hoogere Rijkssubsidie te verkrijgen was het noo- dig dat het bestuur der Ambachtsschool de plannen voor een nieuw gebouw deed ontwerpen met een be grooting der kosten. Daartoe werd toen door het Be stuur uitgenoodigd de heer Hanrath, architect te Hilversum, die de aan hem verstrekte opdracht tot te vredenheid van het Bestuur heeft uitgevoerd. Het be stuur betreurt het dat op die keuze door Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente is aanmerking- ge maakt, en wil uitdrukkelijk doen uitkomen, dat het be stuur met het doen maken der plannen zelf een aan ving moest maken. Hu was het toch niet te ver gen dat het Bestuur der Ambachtsschool, dat immers een zelfstandig college is, vooraf aan Burgemeester en Wethouders zou vragen of zij de keuze van dezen i f genen architect zouden goedkeuren? Het prae-advies van B. en W. op ons verzoek om in staat te worden gesteld tot den bouw eener nieuw» school, zoo gaat de voorzitter voort -was, wat de financieele regeling der zaak betreft gunstig ge stemd, doch ten opzichte van twee punten bleek ver schil te bestaan. Dat was ten aanzien van de keuze van den architect en van de plaats waar de nieuwe school zou moeten worden geplaatst. Omtrent die twee punten heeft toen het Bestuur in een uitvoerig adres zijn standpunt uiteengezet. Uit het antwoord dat B. en W. hebben gegeven op dat adres onzer vereeniging, blijkt dat B. en W. ver stoord zijn over den toon die uit ons adres sprak. En in den gemeenteraad hebben sommige leden in dien- zelfden geest gesproken. Hoe het echter mogelijk is dat men iets onaangenaams in dat adres heeft kun nen ontdekken, is het bestuur niet recht duidelijk. Het is toch geschreven in een beschaafden stijl en geen enkele kwetsende uitdrukking komt er in voor. Wanneer dan ook een gemeenteraadslid zich niet ont ziet om in het openbaar als censor van de handelingen van de bestuursleden op te treden omtrent de vraag of deze al of niet de goede manieren hebben in acht genomen, dan vrage deze zich af of hij wel de bevoeg de porsqon is geweest om ex cathedra en ongeargu- menteerd in het openbaar te verklaren dat het Bestuur de goede manieren, het eerste element van alle beschaafd optreden, verwaarloosd heeft. En waar om? Omdat wij hebben verklaard dat wij het terrein tusschen de Iloornsche vaarten niet konden aanvaar den en wij daarom, wanneer ook de gemeenteraad zou beslissen dat de nieuwe school daar zou gebouwd wor den het door ons gedane verzoek verklaarden in te trekken. Die verklaring wordt nu nota bene een be dreiging genoemd, en dan spreekt men nog van „vrij vinnige uitdrukkingen" in het adres van het bestuur, die er echter niet in te vinden zijn, om daaraan ein delijk toe te voegen: „Er mankeert nog maar aan, „dat het Bestuur zegt: „als wij onzen zin niet krijgen „gaan wij heen. Ik zou zeggen in het uiterste geval „zijn voor dat Bestuur desnoods wel anderen te vin- „don." Zijn dat misschien goede manieren en zijn dat geen vinnige uitdrukkingen? Laat het gemeenteraadslid censor gerust zijn. Het bestuur denkt er niet aan om tengevolge van zijne opmerkingen, ook al wa ren die tienmaal hatelijker, heen te gaan. Ongetwij feld is het echter waar, dat speciaal ten opzichte van het ons door B. en W. toegedachte terrein, onzerzijds een besliste houding is aangenomen om onze afkeu ring daaromtrent uit te spreken. Moet dit echter ge laakt worden? Ons bestuur mag toch in staat geacht worden te beoordeelen of zoodanig terrein als geschikt of als niet-geschikt moet beschouwd worden en inzon derheid kon onze houding te positiever zijn, omdat wij steunden, behalve op ons eigen oordeel, ook op het rapport van deskundigen, een alleszins bekwaam ar chitect en den directeur der school. En nu gaf het prae-advies van B. en W. volkomen den indruk alsof minder cp het belang der school, dan wel op dat der gemeente gelet was bij de keuze van het terrein door B. en W. Steekhoudende argumenten zijn dan ook noch door B. en W. noch door den Raad tegen het door het Bestuur op het advies van deskundigen geko zen terrein ingebracht. Wel werden daartegen ver schillende bezwaren geopperd, maar al deze bezwaren konden toch, voorwaar, niet gelden als zoovele zwaar wichtige argumenten, krachtens welke het terrein aan de Egmonderstraat. als beslist ongeschikt moest wor den afgewezen. Wij maken echter gaarne van deze gelegenheid ge bruik om te zeggen dat ons Bestuur geene bedoeling hoegenaamd heeft gehad om het college van B. en W. ook maar in eenig opzicht onaangenaam te zijn, waar toe trouwens ook niet de minste aanleiding bestond en het bestuur betreurt het dat het college van B. en W. een oogenblik door ons adres is ontstemd geweest. Moge dan ook de positie door ons bestuur ingeno men misschien wat al te krachtig- zijn weergegeven, dan moge dit gelden voor een bewijs hoe sterk het be stuur in zijne overtuiging stond, dat de plaats door B. en W. aangewezen voor de school, als beslist onge schikt moest worden afgewezen. Nooit hebben wij dat verschil in opvatting zóó ern stig ingezien als dit door de bladen is aangegeven. Steeds zijn wij er van overtuigd geweest, dat al moge wederzijds schijnbaar geen kamp gegeven zijn, de op lossing toch zeker zou gevonden worden in een aan alle partijen bevredigenden geest. Dat wij in onze overtuiging dan ook niet gefaald hebben, moge blijken uit de eenstemmigheid die nu reeds verkregen is tus schen het college van B. en W. en het bestuur zoo- wed wat betreft de keuze van een terrein als omtrent de aanwijzing van den bouwmeester. Het bestuur v. euscht zich hieromtrent nog niet uit te laten en zal gaarne zien dat, hetzij door den Raad, hetzij door B. en W. aan de tegenwoordige plannen het eerst publi citeit gegeven zal worden. Indien nu ook de gemeen teraad zijne goedkeuring aan die plannen kan hechten is er een overeenstemming verkregen, die, indien men de zaak inderdaad zoo hoog zou hebben moeten op vatten, als zij in de bladen is weergegeven, schier on mogelijk scheen en dies verwondering kan wekken. Als nu nog de provincie hare subsidie verhoogt zal de nieuwe Ambachtsschool spoedig- tot stand zijn ge komen. Na het doen van deze mededeelingen vraagt de heer J. G. Potgieser het woord, en zegt mede namens zijne mede-leden te spreken wanneer hij zijn blijdschap te kennen geeft met het besluit van den voorzitter om zich de op hem bij vernieuwing uitgebrachte keuze te laten welgevallen. Dan dankt hij het bestuur voor den ijver dien het aan den dag heeft gelegd, om een nieuw gebouw te verkrijgen en verheugt er zich over dat tusschen het college van B. en W. en het bestuur overeenstemming is verkregen. De voorzitter de leden dankende voor hun besluit, sluit daarna deze vergadering. In de heden gehouden raadsvergadering- heeft de burgemeester medegedeeld, dat in een geheime zitting (welke anderhalf uur duurde) de raad heeft besloten tot aankoop van het terrein gelegen aan den Berger- weg en de Hoevervaart van den heer Leijen, groot 4 H.A., 68 A. 67 cA. a 1.05 per M2., met het doel een gedeelte hiervan, 4000 a 5000 M2. aan de ambachts school ter beschikking te stellen voor een nieuwe am bachtsschool. BENOEMD. Tot lid van de commissie van toezicht op het Rijks opvoedingsgesticht te Alkmaar is benoemd de heer A. H. P. Blaauvv, le luitenant en leeraar aan de Ca dettenschool alhier. TOONKUNST. De Zangvereeniging „Toonkunst" zal haar eerste uitvoering in dit seizoen geven op Dinsdag 22 No vember a.s. Behalve een koornummer, „das Feuer- kreuz" van Max Bruch, zullen er verschillende lie deren worden gezongen door de solisten en zal zich ook het strijkorkest in enkele stukken afzonderlijk doen hooren, zoodat den toehoorders een afwisselend programma wordt aangeboden. De generale repetitie kan evenais andere jaren, tegen betaling van 50 ets., ook bijgewoond worden door hen, die geen lid der afdeeling zijn, terwijl op den avond der uitvoering dameskaarten verkrijgbaar zijn tegen betaling van f 1. IJSVEREENTGING „DE QUINT." De jaarlijksche algemeene vergadering van de ijs- vereeniging de Quint wordt Maandagavond in „de Nachtegaal" gehouden. Men verzocht ons hierop de aandacht te vestigen en tevens onze lezers aan te spo ren, voorzoover zij nog geen lid van deze vereeniging zijn en van ijs, wedstrijden en feestvieren houden, of daarvan op andere wijze profiteeren, alsnog toe te treden. Het bestuur is vol moed, dat Thialf dit jaar goed gunstiger zal zijn dan in den vorigen winter, die ge lukkig tot de uitzonderingen behoorde. AGENDA: WOENSDAG: Bijeenkomst afd. Alkmaar van het Nederlandsch Verbond', 8 uur, de „Unie." Alkm. scherpschuttersvereeniging, oefening Nieu we Doelen, 8 uur. Dansclub „Alomaria," 8—10 uur, Klein® zaal Har monie. „Kracht en Vlugheid," jongens-afdeeling III 67 uur; jongensafdeeling II 78 uur; „Het Gulden Vlies." Mannenkoor „De Vereenigde Zangers," repetitie, 73/4 uur, Diligentia. Alkm. Esperanten-Vereeniging „Alkmara Stelo", 9 uur, Leeuwerik, Breedstraat. DONDRKDA*. Kegelelub „Ona® Club". Kegelavond 8 uur, „de Unie" Danscursus Th. Groen Jr., „Harmonie", 8 uur. Alkm. Tooneel, repetitie, 8V2 uur, v. Twisk. Gem. zangvereeniging „Nieuw Leven," alg. verg., des avonds 8V2 uur, gebouw de „Unie." Lezing mevr. Roosje VosStel, 8 uur, Diligentia. VRIJDAG: ,,Oj-pheus", repetitie 8 uur, Diligentia, Groote Zaal. ,',Kra®ht mi Vlugheid," dames-afdeeling 71/#S1/4 uur; heeren-afdeeling 8"/l93/4 uur; „Het Gulden Vlies." Algemeene vergadering afd. Alkmaar vaü den Pro testantenbond, 8 uur, „Central." OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. Van 13 tot en met 18 November Bioscope, Albert frères. VERGADERING van den op Woensdag 10 Nov. 1010, 'sn.in. 1 uur. Voorzitter de Burgemeester G. RIPPING. Secretaris de heer C. D. DONATH. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de heeren Uiten- bosch, Dorbeck en Luiting. De voorzitter vraagt of iemand] op- of aan merkingen heeft omtrent de notulen der vorige verga dering-. De heer Pot zegt, dat sedert het stenografisch verslag is gekomen in plaats van de notulen, deze niet meer door hem worden gelezen, doch hij zou gaarne een opmerking willen maken over de notulen der voor vorige vergadering. De voorzitter merkt op, dat die notulen zijn vastgesteld. De heer Pot zou gaarne toch iets daarover willen zeggen in verband met een persoonlijk feit. De voorzitter zegt, dat zulks thans niet kan, daar er thans alleen sprake is van de notulen der vo rige vergadering. Daar niemand daaromtrent op- of aanmerkingen heeft, worden deze goedgekeurd. De voorzitter deelt daarna mede, dat voor taan de rondvraag wordt afgeschaft, zonder dat even wel de leden ook maar eenigermate in hunne rechten worden verkort. Hij beroept zich bij dezen maatregel op 183 der gemeentewet. De vergadering gaat daarna over in een zitting met gesloten deuren. Na heropening der deuren deelt de voorzitter mede, dat de raad heeft besloten aan te koopen het terrein van den heer Leijen aan den Bergerweg met de bedoe ling- een gedeelte daarvan te bestemmen voor eene nieuwe ambachtsschool. Aan de vergadering wordt medegedeeld: a. dat is ingekomen: een schrijven d.d. 14 October hl. van Dr. A. C. Antuseh, houdende bericht, dat de benoeming tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs door hem wordt aangenomen. Voor kennisgeving aangenomen. b. als voren, een schrijven d.d. 12 October 1.1. 110. 17 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het lste suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1910. Alsvoren. c. als voren, een schrijven d.d. 26 October 1.1. No. 33 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 5 October 1.1. No. 6, tot onderhandsche verhuring aan het Rijk van een lo kaal aan het gemeente-slachthuis. Alsvoren. d. alsvoren, oen schrijven d.d. 26 October 1.1. No. 33 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 5 October 1.1. No. 3, tot onderhandsche verhuring van de woning Ridder straat no. 10. Alsvoren. e. alsvoren, een schrijven d.d. 26 October 1.1. No. 33 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 5 October 1.1. 110. 5, tot overneming van een straatje, ten noordoosten van de Lindengracht. Alsvoren, f. alsvoren, een schrijven d.d. 26 October 1.1. No. 33 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 5 October 1.1. No. 7, tot overneming van een stukje open terrein in de Bloemstraat. Alsvoren. g. alsvoren, een schrijven d.d. 2 November 1.1. No. 32 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 5 October 1.1. No. 1, tot aankoop van weiland en water met- en behoorende bij de boerenplaats, genaamd „Oostwijk." Alsvoren. h. alsvoren, een adres, den 9den November 1.1. ont vangen, van Joh. Schouten c. s„ houdende verzoek verbetering te willen brengen in den toestand van de Langelaan. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. i. alsvoren, een adres d.d. 8 Augustus 1.1. van de R. K. Vereenigingen St. Joseph en St. Mavinus alhier, houdende het verzoek van gemeentewege een bijslag te bekomen op de uitkeeringen aan hare leden ingeval van werkloosheid. Alsvoren. j. alsvoren, een adres d.d. 24 October 1.1. van ver schillende vereenigingen, zich ten doel stellende drankbestrijding, houdende het verzoek om den post subsidie voor dit- doel voor het jaar 1911 te willen vc-rhoogen met een flink bedrag. Te behandelen bij den betrekkelijken post op de be grooting. k. alsvoren, een adres d.d. 15 October 1.1. van den heer G. Looman, directeur der gemeentewerken, hou dende het verzoek een onderzoek te willen instellen of doen instellen naar het beleid bij den dienst der ge meentewerken alhier. De heer Glinderman geeft in overweging dat adres te stellen in handen van B. en W. daar het z. i. op den weg ligt van het college om in de eerste plaats onderzoek te doen naar de feiten, waarvan de heer Looman wordt beschuldigd. De voorzitter zegt dat B. en W. zich daar mede ten volle kunnen vereenigen. De heer Pot verklaart daarmede ook genoegen te nemen 11a de bespreking in de geheime zitting. Daarna wordt conform besloten. I. alsvoren, een adres d.d. 22 October 1.1. van A. van Leeuwen te Katwijk aan Zee, inzake ruiling van grond aan de Verlengde Kruislaan in den Hout. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. m. alsvoren, een adres d.d. 1 November 1.1. van M. Molenaar, inzake overdracht aan de gemeente van een strook grond. Alsvoren. II. alsvoren, een schrijven van de heeren G. Looman c. s„ alle gemeente-ambtenaren, houdende dankbetui ging voor de gemaakte regeling inzake periodieke ver hoogingen hunner jaarwedden. Voor kennisgeving aangenomen. o. alsvoren, een schrijven van J. Homma c. s., werklieden der gemeente, van gelijke strekking alsbo- ven sub n. Alsvoren. p. alsvoren, een schrijven d.d. 14 November 1.1. van de vereeniging voor volkshuisvesting, houdende het verzoek eene beslissing te willen nemen op haar adres d.d. 11 Maart 1.1. De beslissing is noodig in verband met den aan koop van het terrein bij de touwbanen. Dit terrein wordt zonder stemming verworpen. q. Een nader adres van de afd. Alkmaar van het N. O. G. in zake hetgeen gezegd is over een onderwij zer aan de Burgerschool om alsnog den heer Pot te verzoeken zijn woord in te trekken. De voorzitter stelt voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen. De heer Pot wijst er nogmaals op, dat de verkla ringen die hij verkregen heeft voor hem van even veel waarde zijn. De voorzitter constateert daarna, dat met op een na algemeene stemmen het adres voor kennisge ving is aangenomen. Tot directeur van het gemeenteslachthuis werd be noemd dr. F. P. Keijzer, keurings-veearts, tevens plaatsvervangend directeur van het slachthuis te Arn hem, met algemeene stemmen. De pensioensgrondslagen van eenige ambtenaren werden overeenkomstig het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Zonder stemming werd besloten regenten van het ziekenhuis uit te noodigen, een piano aan te schaffen. Verschillende rekeningen (ziekenhuis, kamer van koophandel, muziekkorps, stadsapotheek, gezondheids commissie) werdén goedgekeurd. De begrootingen van stadsziekenhuis, stadsapotheek, gemeente-gasfabriek, gezondheidscommissie, gemeen tereiniging, burgerlijk armbestuur, plantsoenen 1911 en de suppletoire begrooting voor het burgerlijk arm bestuur dienst 1910 werden vastgesteld. De zitting duurt voort. Gemeentereiniging in de plantsoenen werden tot zelfstandige gemeentebedrijven verheven. Conform het verzoek werd besloten afwijzend te be schikken op het verzoek om teruggave van het bedrag eener inschrijving op het grootboek N. W. S. van de heeren P. v. d. Waal en J. G. Messelaar. Daarna werd de begrooting in behandeling geno men, welke behandeling van avond zal' worden voort gezet. AMSTERDAMÖCHE BEURS. Opgave van het VOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam, C 11, Alkmaar. Btaatsl eoaingen NEDERLAND. Ned. Werk#!. Schuld pCt. 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 S 1894 6e Era. 4 Iwang Dombr. 4% Financ. en Industr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrcdict Nederl. Handelmaatschappij resc. aand. div. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winsthew Westerswker A'dam Deli A'dam Langkat Idem pref. A'dain Serdang Biedjey Deli Batavia Deii-Maatschappij Langkat tabak A Medan N. Asahaa tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Am&t. Rubber Cult. Gecens. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petrole <r Moeara Eidm Sumatra Falemhang Perlak Petroleum-Mij Zuid-Perlak Kotaboen Gew. Pref. Redjang l.ebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Arglo Amer. Telegraph Steels Comm. Car Foundry Coram Amerik. Stoomv.-Mij. Marin Comm. Preferent Mariuebonds Peru Comm. Preferent Spoor VGgleeningon. Boll. IJ. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert Bd pCt. i Deny, en R. Or. Cert. Aand. div. Erie Comm. Kansas City South, Com. pref. Mis K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Rock I»land Comm. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash Comm. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND Wladikawkas 1885 pCt, 4 Premieleenmgen. NEDERLAND. Stad Amsterdam Gemeente-cred. i BELGIË. Amweroen 1887 j HONGARIJE. Theiss OOSTENRIJK. Staatsleening I860 i RUSLAND 1864 Koers van 15 Nov. 16 Nov. pCt, aand. 4% div. 3 8 2% 4 5 5 78% 97 108 49% 931/s 88 88% oq 88% 95 100% 97% 176% 116% 146 115.50 148% 615 304 361 50 101% 577 447 29 254 7 382 484 232 300% 439 218% 166% 105 23 167% 283 798 120 70% 21 27 79% 54% 150% 6% 17% 64% 10 36% 77% 87 209 105% 106% 33% 29H/16 33% 66% 84% 42% 99% 33 118% 28 177% 18 214% 87 108 101% 95% 154% 171 473 73% 49% 88% 99 88 94 176% 146 116.50 650% 305 366 51 102 582 453 250 71% 890 484 289 301 489% 166% 105% 168 282 800 120 71 227/8 27% 80% 55 5% 17% 65% 10% 86% 87% 218 105% 107% 83% 30% 83% 67 34% 42»/# 97% 32% 118% 27% 178 18%

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 6