STADS nTÊTTwIt H' Ct- BUITENLAND. o Tsr 33 es jrlwiars PRINS Az., Oudegracht 285b. amsterdamsohe beurs. HET BRONGEBOUW TE HAARLEM. HOOG WATER, SLECHT WEER EN STORM. 98% 89 89% 99 88% 94% 100% 98 178 115 146 116 145 154 808 867 48 101 575 448 258% 246 65 885 468 287 247 426 207 159 102% 119 169% 2941/4 848 116 De heer P a t ij u (U.-L.) gaf zijn blijdschap te DIEFSTAL, kennen over de van Frankrijk verkregen tegen-conces- j Uir een woning in de 2e II.elmersstra.at te Arnster- sie in zake de opheffing van het invoerrecht op wijn dam is een geldkistje ontvreemd, inhoudende circa in Ned-Indië en verheugde zich over de toenadering tusschea Nederland en België, die steeds hartelijker wordt Spr. zeide verder iets over de neutraliteit op de Schelde en besprak uitvoerig de vraag of we de doorvaart moeten gunnen op de Wester-Schelde aan een mogendheid, die België bestrijden wil of het Bel gisch gebied schenden. Heden zal spr. zijn rede voortzetten, waarna de ver gadering werd verdaagd tot 's avonds 8 uur. Aan de orde was de Visscherij. De heer Hugenholtz klaagde over het uit blijven van de invoering der nieuwe Visscherij wet. De Minister mag wel eens bedenken, dat 't daar aan de kust van de Zuiderzee begint spaak te loopen. De oorzaak err van is het visschen met den kuil. Nadat de heer Vorsterman van Oyen een betoog had opgezet over de verbroedering van de Hollandsche en Belgische grensbewoners, in verband met de vis scherij en de heer Duymaer van Twist de hoop had uitgesproken dat de minister zich rekenschap zal ge ven van de noodzakelijkheid en wenschelijkheid, dat de Visscherij-wet spoedig wordit ingevoerd, drong de heer de Meester aan op een spoedige beslissing om trent de quaestie van de schelpdieren-visscherij in de Zuiderzee. De heer Schaper beschouwde de behandeling der visscherij aan boord, en achtte een afzonderlijke zeemanswetgeving het meest gewenscht. De minister beantwoordde de verschillende sprekers, er op wijzende, dat de Visscherij-wet waar schijnlijk 1 Juli 1911 in werking zal kunnen treden. Verschillende artikelen werden goedgekeurd. Bij art. 98 (kosten Zuiderzee-visscherij raad) ver klaarde de heer Tydeman zich hiermede niet ingeno men, zoodat hij waarschijnlijk tegen zal stemmen. De lieer Bolsius had bezwaar tegen het salaris voor den secretaris van den Zuiderzee-visscherij uitgetrokken 1500). Vervolgens motiveerde de minister den gevolgden gang van zaken, waarna de heer Tydeman stemming vroeg over het artikel. De stemming- werd aangehouden tot heden na de pauze. Verschillende artikelen werden hierna zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Bij de IVe afdeeling (handel) maakte de heer Drucker er bezwaar tegen, dat de post voor tentoon- stellings-subsidies van 2000 tot 16000 is gestegen. De minister stelde voor art. 143 te verminderen met 14000, wat zonder hoofdelijke stemming werd aan genomen. Bij de e afdeeling (arbeid) betoogde de heer Schaper de noodzakelijkheid van regeling van de be voegdheid' voor machinisten en stokers. De artikelen van deze afdeeling werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De verdere beraadslaging over hoofdstuk X werd hierna verdaagd tot na de behandeling van hoofdstuk III (Binnenlandsche Zaken). De vergadering werd om 10 min. voor 12 uur geslo- 800 aan bankbiljetten. LANDBOUWER VERMIST. Te Abbenes wordt vermist de landbouwer M. van W., die, voorgevende naar de koemarkt te Velsen te gaan, daar niet is geweest en sedert Vrijdag niet te rugkwam. Vermoedelijk is hij naar Amerika gegaan. Voor suikerbieten had hij geld ontvangen en bij zich een 10 a 11.000. Ook de andere oogst was door hem van de hand gedaan. Maasb. UIT HEER-HUGOWAARD. Voor dc vacante betrekking van onderwijzeres aan school no. 2 alhier, hebben zich 9 sollicitanten aange meld. Kunsten eu Wetenschappen. ZANGUITVOERING. L)e Christelijke Zangvereeniging „God is mijn Lied", die anders altijd in de Kapelkerk de uitvoerin gen geeft, week nu eens van die gewoonte af en trad gisteravond in de Harmonie op met een achttal num mers, waaronder een voor sopraan-solo (een aardige, welluidende stem), afgewisseld door het koor en de solo begeleid door bromstemmen. En zeker om wat variatie in het programma te brengen, had de heer De Haas, directeur der zangvereeniging, zijn kinder koor „Zanglust" verschillende liederen geleerd, die UU ook op dezen avond werden ten gehoore gebracht. Het bleek een goede maatregel te zijn geweest, Jipt kinderkoor gaf een welkome afwisseling, en als altijd, wanneer kinderen zingen, is het publiek eep en al ge hoor en juicht die voordrachten hartelijk toe. Den geiieelen avond gaf he-t trouwens blijk de zaal was zeer goed geyulcj de verschillende stukken, ook van „God is mijn Lied", mey op prijs te stellen. (Het aardige „Wat de breipot vertelt', van Höiïdrjka van Tussenbroek, moest worden herhaald), Sommige koren werden begeleid door mej. Siezen, het kinderkoor „Herinnering" door een der- jeugdige zangeressen. "V order gaf men nog twee nummers voor vier violen en zes violen bij die jonge instrumentalisten was één meisje ondersteunden met. het klavier den zang van „In de lente" van Schellekens, en zongen een meisje en een jongen een duet, Het zeer uitgebreide programma 19 nummers was, dank zij de loffelijke maatregelen om vlug voort te maken, toch niet te laat afgewerkt. ten. demengd nlenws. UIT GRAFT. De Donderdag gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad, ontstaan door het overlijden van den heer K. v. d. Meer, had ten. gevolge, dat van de 109 uitgebrachte stemmen, de heer J. Kaaij 20 stem men verwierf, de heer P. Root 31 en de heer G. Sloo- ten 54, van onwaarde 4, zoodat met meerderheid van stemmen gekozen is de heer G. Slooten. UIT OTERLEEK. In den kerkeraad der Herv. Gemeente alhier is de heer J. Vet gekozen als diaken, en de heer S. Lange- rijs als ouderling. De heeren C. Kok en Jb. Akkerman hadden voc eene herbenoeming bedankt. In t kerkbestuur is de heer P. Kok Cz. als notabel herkozen. H. A. HORNING, t Gisteren is alhier op 69-jarigen leeftijd overleden de oud-deken dr. H. A. Horning, die bij zijn leven zich onder zijn geloofsgenooten veel eerbied, achting en vriendschap heeft verworven en de katholieke zaak heeft gediend als priester, als schrijver van katholie ke werken, als ijveraar voor katholiek onderwijs, als bevorderaar van de katholieke sociale actie. Van zijn ruim veertig priesterjaren bracht hij het grootste deel door als kapelaan te Assendelft, te 's Gravenhage, als professor aan het bisschoppelijk seminarie te Warmond, als pastoor te Medemblik. In 1897 werd hij benoemd tot pastoor van de H. Laurentius-parochie alhier, in 1897 tot deken van Alkmaar. Onder tal van blijken van belangstelling vierde hij den 15 den Augustus 1908 zijn 40-jarig priester jubile um. Het jaar daarop legde hij zijn kerkelijke betrek king neer. ITALIë. Een geestig afgevaardigde heeft verklaard dat de toestand „rheumatiekerig" is, de minister-presi dent moet maar stilletjes en goed ingepakt blijven, zich niet in de kou wagen, geen buitensporigheden be- gaan. Het schijnt dat de. heer Luzatti een groote meer- deiheid heeft, maar zij is niet stevig, er is geen ideale band, welke haar bijeenhoudt. De minister-president leeft bij de gratie van den g-rooten Giolitti en hij steunt op de socialisten en de uiterste linkerzijde. Al leen tactische redenen doen deze politieke partijen sa mengaan. Ook de oppositie is een bijeengeraapt troep- je aanhangers van den aan kant- gezetten premier Sonnino, republikeinen en ontevredenen uit het kamp van den heer Giolitti en de socialisten. De heer Luzatti kan slechts regeeren als hij allen wat belooft enniemand wat geeft. In groote en algemeene zaken als bijv. leniging van de ellende, door aardbe ving en overstrooming ontstaan, kan de Kamer mot hem meegaan. Ook de buitenlandsche politiek zal geen aanleiding tot ruzie geven. Maar zal de heer Luzatti met zijn kiesrecht senaarts- en belastingher vorming, welke aan het program (Ier socialisten ont leend zijn, maai' de andere meerderheidsgroepen slechts aanstaan, slagen? En dan de salarisverhoogin- g'en van spoorweg'-, post- en telegraaf-ambtenaren. die millioenen zullen eischep.! De toe^t-apd moet. ep voor het ministerie alles fce* halve rooskleurig uitzien. d® debatten over de begrooting van buitenlandspjie zaken heeft de socialistische afgevaar digde Bissolati een motie ingediend en gemotiveerd, waarm de regeering verzocht wordt zich met Oosten rijk te Verstaan om een internationale conferentie ter bespreking van de bewapeningen bijeen te roepen. De heei" Bissolati gelooft, dat een stap in deze rich ting met goed succes bekroond zal worden, eensdeels omdat Oostenrijk zwaar gedrukt woydt cjopy de ïttili taire uitgaven, anderdeels omdat men particuliere be weegredenen, die eensgezindheid in den weg staan, zou kunnen ter zijde stellen. Spreker wijst op het be lang, dat het initiatief der mogendheden van 't Drie voudig Verbond voor den vrede zou hebben. Een mo gelijke weigering van Oostenrijk zou geen daad vap openlijke vijandigheid zijn en Italië zou door dit voor stel zijn geheelen plicht hebben gedaan. Dezelfde afgevaardigde heeft, in de Secoio een blad, dat zich vroeger pen vijand toonde van het Drievou dig Verbond een artikel geschreven, waarin hij wijst op de onjuiste beoordeeling, welke over en weer plaats heeft, In Oostenrijk-IIongaxije, schrijft hij, moet men voor oogen houden, dat het uitdagende na tionalisme in Italië volstrekt geen politieke macht be teeken t en in Italië moet de vrees verdwijnen, dat de a n ti-Ital i a a nsche partijen in Oostenrijk in staat zou den kunnen zijn, een oorlog tegen Italië door te zet ten. chael Emeiius Joseph Wagenaar en Adriana Maria r rancisca van Liempt I V 6 r 6 d e 111 Dec. Cornells Mulder, oud I Henncus Albertus Horning, 69 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 December. Medegedeeld door liet Koninklijk Nederlandse!) Meteorologisch Instituut te De Bilt OVERZICHT. In het «el "lgH dT aV°nd vau 3 December) In het gebied van de waarneming is de hoogste be- kende stand van den barometer 773.9 te Dunrossness De laagste stand van den barometer 752 6 te Bodo VERWACHTING. Zwakke tot matige oostelijke wind, nevelig tot hali'- bewolkt, waarschijnlijk droog in het noorden, moge lijk neerslag in het zuiden, kouder. Kort Overzicht van de weersgesteldheid heï, n7rden heeft rich het laag verder p„twik- Leld welke laag echter voor ons van geen Weekenis Het hoog, dat ten zuiden van deze depressie liet veroorzaakt met de depressie over Frankrijk bij ons tel ij ken wind. De barometer is bij ons rijzende en ten In'het SV?' Iff* bewolkt verwach ten. in het V 0. heeft zich 't vorstgebied uitgebreid ook WIJ kunnen eenige daling van temperatuur vol 1 i 1 n, Jb ops land viel op meerdere plaatsen regen. M. in BOEKHOUDEN en aanverwante vakken ter opleiding voor praktyk en examen». Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUW0REDIET. Voordam, 0 11, Alkmaar. pCt. 21/, 5 5 5 4 4 4 4 5 4 41/, UIT HOORN. In aansluiting bij hetgeen we gisteren meldden om trent het jubilé van den heer J. H. Israël, stationschef te Hoorn, kunnen we nog mededeelen, dat het perso neel rijn chef heeft vereerd met een ameublement, waaibij door het machinepersoneel twee. schilderijen werden gevoegd. De Inspecteur kwam deij jubilaris namens de maat schappij gelukwenschen en een geschenk overhandi gen. Van bevriende zijde moest de heer Israël nog een zilver couvert in ontvangst nemen, terwijl andere be langstellenden bloemstukken aanboden. s Avonds Bracht het stedelijk muziekkorps een se renade. PIJP-AVONDEN. De heeren Crommelin, Meemelink (opzichter der Nenerlandsohe Heide-Maatschappij), Vogelenzang en Beyers, uit Raalte, hebben, zoo meldt het N. v. d. D„ te Okkenbroek voor dezen winter boerenpijpavonden ingesteld. Al de boeren uit den omtrek zijn door hen uifgenoodigd1 om op gezette tijden te vergaderenOp oie vergaderingen zullen dan onderwerpen woTden be handeld voor de landbouwers van belang. De eerste „pijpavond" was druk bezocht. De heer BENOEMD. Bij Koninklijk Besluit is tot wederopzegging- be noemd tot rijkskeurmeester in bijzonderen dienst te Leiden, dr. W. Stuurman alhier, onder toeken ning van eervol ontslag als rijkskeurmeester in bij zonderen dienst alhier. is t-ot wederopzegging benoemd t-ot plaatsvervanger van den districts'-veearts, wien 's-Gravenhage als standplaats is aangewezen, dr. W. Stuurman alhier, onder toekenning van eervol ontslag als plaats vervanger van den districts-veearts, wien Haarlem als standplaats is aangewezen. op Meemelink sprak over waterafvoer van weilanden; heer Vogelenzang over landbouwgewassen. Genoemde heeren zorgen voor tabak en sigaren. de DE STUDENTENSTAKING TE UTRECHT. De grieven der stakende studenten, in het request dat binnen enkele dagen verzonden zal worden vermeld, betreffen zoowel den persoon, van den heer Grevers en diens wijze van optreden, als het onderwijs nan het Tandheelkundig Instituut, met alles wat daar aan annex is. Vooral de wijze van examineeren en de toelating tot de examens wordt aan scherpe critiek onderworpen. \an het request zullen, tegelijk met het indienen bij curatoren, afschriften aan andere autoriteiten verzonden worden. Do „stakers" verwachten, dat met het oog op den tijd van het jaar, de geregelde colleges e.n werkzaam heden op het Instituut niet voor Februari a.s. zullen hervat worden. Het Brongebouw te Haarlem is aan de gemeente te koop aangeboden voor 95.000. Eenstemmig besloot de Raad in de Woensdag gehouden zitting, met ge- s eten deuren, dat aanbod niet te aanvaarden. HONDENPLAAG. In Den Haag, waar 's nachts zooveel honden los- Iciopen. dat zy lastig zijn, zijn door de hondenkar, die e nachts van 12 tot 6 uur door de straten rijdt, een paar honderd honden opgenomen, die als zij na 3 dagen niet worden afgehaald zijn afgemaakt. Er is nu s nachts geen hond meer op straat. II. K. KINDERBESCHERMING. Men verzoekt ons, met het oog op St. Nicolaasgif- ten, de aandacht te vestigen op de R. K. Vereeniging voor Kinderbescherming, de vereeniging welke de voogdij aanvaardt over kinderen, die aan de ouderlijke macht zijn onttrokken. BOND VAN ZUIVELFABRIEKEN IN NOORD-HOLLAND. De voorzitter van genoemden Bond verzoekt de vol gende rectificatie in het verslag van de jongst ge houden algemeene vergadering op te nemen. Hij deed bij de. opening uitkomen dat, hoewel men gunstige zuivelprijzen niet mocht aanmerken als gevolg van de Bondsbemoeiingen, het juist nn ge wenscht was in den gunstigen tijd den Bond sterk te maken, ten einde bij eventueel komende slechtere" tij den invloed te kunnen uitoefenen ten goede. EEN POP. Geen pop van taai-taai, ook niet van speculaas, maar een wandelende reuzenpop met leven erin, vroeg heden in onze stad de aandacht, welke haar ruim schoots werd geschonken. Deze pop is een propagan damiddel van de slagersgezellen, om hen te helpen aan de algemeene Zondagsrust en zij heeft te Haar lem uitstekende diensten bewezen. Wij hoorden, dat ze zonder woorden vooral moet spreken tot de arbeidende klasse en kleine burgerij, die nog- veel kan doen, om don slagersgezellen een vrijen Zondag te geven. Moge de pop met- een aangename herinnering aan onze stad en met de prettige gedachte, dat zij hier een goed werk gedaan heeft, weer vertrekken om elders haar diensten te verrichten „FRISO." Bovengenoemde Friesche vereeniging. zal a.s. Zon dagavond in de zaal van den heer J. P. Wagenaar hare eerste bijeenkomst „wmterjounnocht" in dit seizoen houden, waar alle Friezen en Friezinnen „to Alkmaar en krieten," lid of geen lid van de vereeni ging, vrijen toegang hebben. RUSLAND. Bekend wordt dat de Tsaar de dure huishouding' van den afgezetten Shall van Perzië be taalt. Nu de onttroonde heerscher neemt het er des ondanks goed van, woont te Odessa ip een huis, dat ongeveer 15000 gld. huur doet, en voor drie jaar met vooruitbetaling is gehuurd, houdt auto's en paarden, heeft één eerste vrouw, dertien haremsvrouwen en tien dienaren, gaat veel naar schouwburg, opera etc., neemt voorts onderricht in Fransch en Russisch. Nerdnisteringen zijn ontdekt aan de havendoua ne te St. Petersburg, waar waren gestolen werden, en aan het postkantoor te Warschau, waar uit brieven bankbiljetten eet. gestolen waren. Gemengde Rededeel ingen EEN REISGEZELSCHAP AANGEVALLEN. twaalf met stokken gewapende kerels hebben een Duitsch reisgezelschap van 50 personen aangevallen in Boven-1 talie. Een koetsier werd verwond, een paard kreupel geslagen, maar de reizigers liet men met rust. "Vermoed wordt, dat het wraakneming de reisonderneming gold. Lit geheel Zuid-Frajikrijk wordeii overstroomiü- gen gemeld, welke het verkeer belemmeren en zware schade aanrichten. Te Nantes moesten 3000 fabrieks arbeiders het werk neerleggen. De fabrieken staan stil. Overal in de stad en haar omgeving veroorzaakt het water schade. Te Tours zijn verscheidene straten overstroomd. Tusschen Tours en Luynes is de spoor- weglyn afgebroken. De Marno is zoo snel gestegen, dat de overheid geen tijd had de noodige voorzorgs maatregelen te nemen. 5000 personen zijn in hun wo ningen geblokkeerd. Ook de Rhone stijgt op onrustbarende wijze. Ie- Allameida Sagra is de bliksem in de kerk gesla gen, het vuur hee.ft zich over het geheele dorp uitge breid, waardoor belangrijke verliezen zijn veroorzaakt. Stoomschepen en ijsbrekers hebben 44 door den storm in de Kaspische Zee gedreven schepen opge haald. Deze zaten sedert 3 dagen in het ijs. aan den mond van de Wolga vast. Bij den mond van de Wolga staan verschillende dorpen onder water. Van 100 ondergeloopen huizen zijn er 10 ingestort. Vele visschersbooten zijn vernield door den druk van het ijs. De toestand der dakloozen is vertwijfeld. T. ONZE KONINGIN GEITENFOKSTER. Uit New-York wordt gemeld, dat volgens den heer Francis L. Robbins, president van de Albana Port land cement en Coal Company Koningin Wilhelmina van plan is in den Amerikaanschen staat Albana An ,goia-geiten te fokken. De Koningin zou in die maat schappij betrokken zijn en het denkbeeld geopperd hebben 14000 aren te bestemmen voor het fokken van geiten. Staats! esningon NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl, Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope (Jonsol 1906 1894 6e Ero, Iwang Dembr. Finano. en Industr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet Nederl. Handelmaatschappij resc. aand. div. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden „r Winstbew Westersuiker A'dam Deli A'dam Langk&t Idem pref. A'dam Serdang Biadjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Langkat tabak A Medan N. Asahaa tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecon». Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petrols s, Moeara Eriim Sumatra Palembane Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. Pref. Kedjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Steels Comm. Car Foundry Comm. Aiaerik. Stoomv.-Mij. Marin Comm. Preferent Marinebonds Peru Comm. Preferent Koera van 1 Dec. 2 Dec. pCt. 4% aand. div. Bpoorwegleeningen. Holl. IJ. Sp.-Mij. (j Mij. tot expl. van Staatsspoor v. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert Bd. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie Comm. Kansas City South, Com. i> pref. Mis K Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island Comm. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash Comm. POLEN, Warschau Weenen RUSLAND Wladikawkas 1885 pCt, 4 I). B. CORRESPONDENTIE. Wij kunnen uw stuk niet plaatsen. Laatste berichten. Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam Gemeente-cred. BELGIE. Antwerpen 1887 HONGARIJE. Theiss OOSTENRIJK, Staatsleening I860 RUSLAND 1864 3 8 VU 4 5 S 731^ 973/jg 108% 48% 66»/g 21% 26 76% 51 159% 6% 16% 68% 0 86% 79 87% 214 102% 105% 29% 27»/i6 80% 65% 82% 42 9711/is 81 118% 25 178% 16% 217 87 1081/n, 161% 96 146 169 476 73% 18% 89 89% 99 88% 95% 100% m% 146% 117 306% 861% 47% 101% 574 449 245»% 64 885 468% 289 249% 484 2)8% 164 108% 121 168 292 116 65% 22 26% 76% 51% 159% ÖVw 15% 63% 10 86% 87% 102% 29»% 27% 80% 65% 32 41% 80% 113% 25»% 173% 16% 108i/i« 101% 96 pCt. Russen on- ?r ge- US. i'riosche mere-n liggen tal van zeilschepen in het q« bekneld. Stoombooten hadden gisteren nosr meeite het ijs te brenken. Te Poppingawier (Fr.) zijn al twee hardrijderij en gehouden. 1 PREDIKBEURTEN. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Dr. Lindeboom. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, Ds. Cannegieter. Herv. Gem. te Stompetoren, avond 6U, uur, Ds. J. J. van Meurs, predikant te Oterleek. Herv. Gein. te Oterleek, 9'-/2 uur, Ds. J. J. v. Meurs. Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, Ds. H. W Bosch. Herv. Gem. te de Rijp, 10 uur, Ds. Kater. Doopsgez. Gem„ 10 uur, Ds. Fopma. Evang. Luth. Gem„ geen dienst. Ned. Herv. Gem. te Graft, voorin. 10 uur Ds. van Tricht. Herv. gem. te Zuidschermer, avond 61 /9 uur, Ds. van Tricht. Herv. gem. te Driehuizen, geen dienst, Herv. gem. te Grootscliermer, 9l/a uur, Ds. France. OXGEVALLENZAAK—SCHAGEN. LI RECHT, 2 Dec. In de heden Vrijdag alhier houden openbare terechtzitting van den Centralen Raad van beroep had o.m. de uitspraak plaats in de volgende zaak hooger beroep van B. K„ Wed. K. N. te Schagen tegen de ^uitspraak van den Raad van Reroep te Haar lem, houdende bevestiging der beslissing van de Rijks verzekeringsbank, waarbij haar niet worden toegekend de schadeloosstellingen, waarop zij zoowel voor zich als voor hare 3 kinderen aanspraak maakte, op grond aat haar echtgenoot overleden zou zijn tengevolge van een bedrijfsongeval. De Raad overwoog, dat volgens deskundige verklaring het overlijden het- gevolg is ge weest van influenza. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. DE PAPENDRECHTSOHE ZAAK. ARNHEM, 2 Dec. De advocaat-generaal heeft- he denmiddag geen cassatie aangeteekend in de Papen- drechtsche zaak. Daar de verdediging het evenmin deed, is thans de zaak uit. BURGERLIJKE STAND VAN ALKMAAR. Ondertrouwd: J acob Hagen te Zijpe en Trijntje Hemmer alhier. - Isaac de Leeuw en Dina Trijbet-z. Geboren: 1 Dec. Albertus, z. v. Gerardus Hen- dricus van Giezen en Dorothea Catharina Landman. 2 Dec. Joeephina Carolina Anna Maria, d. v. Mi- Koers van het geld. Prolongatie 4V8 Mededeel in gen. Staatsfondsen kalm. vei anderd. tabakken zonder affaire. Oliewaarden m vaste stemming. Culturen op dezelfde prijzen. Mijnen stil evenals Rubberwaarden. Amerika opende op vori ge koersen, het verloop was opgewekt en het slot prijs houdend. MARKTBERICHTEN. r ,/,rVoorloopig Kaasbericht. ALKMAAR, 2 Dec. Kaas. Kleine volvette met ïijivsmerk f kleine fabriekskaas f 34.50, kleine boerenkaas f 33.50, commissie f 37.middelbare f 36.Aangevoerd 250 stapels, wegende 120000 Kilogram, waaronder KG. volvette kaas. Handel goed. ALKMAAR, 2 Dec. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd _1784 H.L. Tarwe f 7,— a 8,50, rogge (n.) f 5.25 a f o.75, gerst (11.) f 0.— a f 0.—, gerst chev. f 5,60 a f 6,15, haver f 3,20 a f 3,65, bruine boonen f 12%5 a 14,50, paarde id. f 7,25 a f 7.75, citroen id. 45> a 16, duiven id. f 0.- a f 0,—, witte id. 1 47. a f' 18.50, rood mosterdzaad f a f geel id. f 0,— a f karwijzaad f 11.50af— blauwmaanzaad f a erwten groene f 12, a 25,grauwe f 16,— a 25,—, vale f—af— kanariezaad f 7.75. NOORDSCHARWOUDE1 Dec. Gele nep f 0.— a 0.—. grove uien f 1.80 a 2.30, roode kool f 10.0 a U)2e soort f 8.50 a 9.50, kleinere f 2.25 a 8. gele kool f 5.— a 5.25, 2e soort f 3.75 a 4.50, klei nere 1.60 a f 3.25, witte f 3,20 a 3.50, 2e soort f 1,20 a 2.80.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2