STADSNIEUW 8, BUITEN L AN D. AMSTERDAMSCHE STUDENTENCORPS. pÓt. 29 2455/4 64 885 468% 239 269% 434 208% 164 108% 121 168 292 848 116 65% 22 26% 76% 51% 159% 5i/ie 15% 68% 10 86% UIT OUDE-MEDORP. Besioexad tot Diaken der Bed. Herv. kerk alhier de keer G. ICooyinan. DIT 8TOMPETOREN. Vrijdagavond hield de ijsdub „Stompetoren" hare afdeelings-rergadering in het lokaal van den heer K. Groot. Nadat de notulen deer vorige vergadering waren ge lezen en vastgesteld, deed de penningmeester rekening over het afgeloopen dienstjaar. De rekening nagezien door de heeren W. Groot en J. W. Schoone werd goed gekeurd. Do aftredende bestuursleden, de heeren P. Vader PD/., D. Vader en S. Kalverboer werden met groote meerderheid herkozen. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering van den bond te Zaandam te houden werden aangewe zen de heeren P. Kramer en P. Vader PDz. aan wien vrij mandaat werd verleend. UIT DE RIJP. In de gisteren gehouden algemeene ledenvergade ring van de scbietvereeniging „Willem Tell," in het lokaal van den heer Blokdijk, werden in de plaats van 2 bestuursleden, die bedankt hadden, gekozen de h.h. E. Hoedemaeker en T. Bruntink; herkozen werden de aftredende bestuursleden de h.h. G. van Limburg en K. van Veen, welke laatste zich evenwel niet meer als bestuurslid beschikbaar stelde. In deze vacature zal echter in de volgende vergadering worden voorzien. Het bestuur stelde voor pogingen aan te wenden tot liet aanschaffen van een schietschijf, systeem luite nant Mulder. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Na nog eenige zaken van huishoudelijken aard ge regeld te hebben, sloot de waarn. voorzitter met een woord van dank aan de opgekomen leden de vergade- risg'. HET BEROEP VAN Ds. PGST. Ds. Post, te Wijdenes c. a., heeft gisteren bericht ontvangen van de kerkelijke goedkeuring van het be roep naar Rijswijk. Er is thans een modus vivendi tot stand gekomen, tengevolge waarvan nu ook de in den Senaat gekozen mannelijke leden van het Amst. Stud. Corps hun be noeming hebben aangenomen. HET DRAMA OP DE NIC. WITSENKADE. Niet alleen namens Imke Beetsma, maar ook na mens Pieter Ronner is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de 5e Kamer der Rechtb. te Am- sterd., waarbij zij respectievelijk werden veroordeeld tot 1-5 en 12 jaar gevangenisstraf wegens poging tot dief stal met geweldpleging. TREURIG. Gistenniddag liep een 13-jarige loopjongen op den ho! van den Westersingel te Rotterdam. Uit willende wijken voor Jen met een paard bespannen wagen van een groentehandelaar liep hij tegen het paard, viel en werd overreden. Een wiel ging hem over het onderlijf. Inwendig' zwaar gekwetst in het diaconessenhuis ge bracht, overleed de jongen daar aan de gevolgen. HOTELPERSONEEL. Op grond van de antwoorden op vragenlijsten, wel ke het bestur van den Nederl. Hotelhoudersbond tot hoteliers, enz. heeft gericht, schat de Hotelhouder het hotel-eafé-restaurant-personeel in Nederland op ruim 11.000 personen. VROUWENKIESRECHT. Dezer dagen is, naar men aan de N. Ct. meldt, een openbare vergadering, welke te Veghel (N.-Br.) zou plaats hebben en waarin de presidente van den Neder landsehen Bond van Vrouwenkiesrecht, mevrouw Van EeghenBossevain, over vrouwenkiesrecht zou spre ken, door den burgemeester verboden. GEEN TECHNICUM. In de zitting- van den Gemeenteraad van Haarlem met gesloten deuren, deelde de burgemeester mede, van den minister bericht te hebben ontvangen, dat van de stichting van het Middelbare Teehnicum in Haarlem niets zal komen. MAZELEN. In cle gemeente Oendcringen heerschen de mazelen tfcsns epidemisch en op ernstige wijze. In sommige gezinnen zijn reeds 2 of 3 kinderen aan de ziekte be zweken. In de laatste 14 dagen werden 22 kinderen feegraven. Verschillende scholen zijn gesloten. EEN TOONEELVOORSTELLING. ïn de Harmonie komt Zondag een gezelschap uit Amsterdam het befaamde Genoveva van Brabant ge ven, dat zelfs „een jachtstoet te paard" op het tooneel belooft en na afloop de gelegenheid tot dansen wil geven. EEN BILTARTVEREENIGING. Naar wij vernemen is gisteravond door eenige bil jartliefhebbers voorloopig besloten tot de oprichting van een Biijartvereeniging, die bij eventueele tot stand koming den naam zal dragen van de Biljartver eeniging „Alemaria", en haar bijeenkomsten zal hou den in de bovenzaal van café „Central". „ZIEKENHULP." Gedurende de maanden September, October en No vember werd1 door bovengenoemde vereenig-ing aan verschillende personen 032 L. melk en 70 eieren ver strekt. WEEKBLADEN. Pak me mee bevat als voorplaat een reproduc tie van het portret van H. M. de Koningin naar de sehilderij van mevrouw Therèse van DuylSchwartze, een nieuw portret ten voeten uit van H. M. de Ko ningin-moeder, portretten van prof. Van Hamel. Een geheele pagina, is gewijd aan het gouden jubileum va.n Louis Bouwmeester met twaalf foto'3 van den acteur in verschillende rollen en een van het huldeber toon te Amsterdam. Onder de verdere illustraties en portretten noemen we de vrouwen-kiesrechtbetooging in Engeland en de school op wielen te Amsterdam. Verder de roman van Arsène Lupin, het kindernum mer „Ons Prinsesje" en verder een wedstrijd, openge steld voor alle kinderen van de abonné's waarbij zij uitgenoodigd worden ijsmutsjes te vervaardigen ten bate voor arme kinderen als een welkom kerstge schenk, waarvoor honderd prijzen zijn uitgeloofd. De Prins geeft op het titelblad de portretten van de ministers die bij het ontwerp kustverdediging nauw betrokken zijn, n. 1. de heeren Heemskerk, Wentholt en Cool, een afbeelding van „Het Sinter klaasfeest. in Jan Steen's gezin," een foto van Ko ningin Ena van Spanje te paard, van een nieuw mo del vliegmachine (m eerdok kor) de revolutie in Mexi- ko. !k: Bouwmeesterfeesrt, de Groote markt te Gro- n-ngen, port otten, novellen en het vervolg van den ro ut-ui. De R e v u e der 8-p o r t e n geétft. een leuk portret tan Frits Koolhoven, een foto van detn sterken Amsterdomschen biljartspeler Rebijns, kijkjes van de wedrennen te Bergen, voetbalprentjes, heele mooie luchtvaartkiekjes, voorts Wijnmalen op paard, in ge sprek met Querido, schaakrubriek etc. Ook de Luchtvaart geeft uitvoerige beschrij ving en veel foto's van hef vliegen te Soesterberg en tal van artikelen. De Auto bevat, als altijd, versoheiden techni sche artikelen, goede raadgevingen en aardige kiekjes. VOETBAL. Morgen zal Alemaria Victrix I op haar terrein al hier den strijd aanbinden met U. V. V. uit Utrecht. Het belooft een spannende strijd te worden, gezien de verrichting van U. V. V. de vorige week. Toen klopte zij n.l. R. A. P. met 31. Wij hopen dus op mooi weer en een goed bespeelbaar terrein. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Bovenstaande instelling [hoek Kaarsemakersgracht- Kanaalkade] werd in de afgeloopen maand bezocht door 1139 personen (1067 heeren en 72 dames) tegen 713 (642 heeren en1 71 dames) in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. NIEUWE HUISHOUD AANSLUITINGEN. J. F. Bakker, Em. Predikant, Kennemerstraatwf-g. J. Edel, Kennemerstraatweg. NIEUWE GEWONE AANSLUITING. 529 Firma J. C. Theissling, in manufacturen, Langestr. AGENDA. ZATERDAG Gymnastiekvereeniging „de Halter," 710 uur, „Gulden Vlies." „Kracht en Vlugheid," meisjes-afdeeling II 3% 4% uur; meisjes-afdeeling I 67 uur; „Het Gulden Vlies." MAANDAG: Gymnastiekvereeniging- „de Halter," 810 uur, „Gulden Vlies." DINSDAG: Schaak- .en Damclub V. V. V., algemeene vergade ring, 8 uur, café Schermerhorn. Teekengenootechap „Kunat zij ons do«l", teskenavond 7 uur, Nieuws Dooien. „Kraeht en Vlugheid," jongens-afdeeling I 71/a8M1 uur; heeren-afdeeling 83/4Ö*/4 uur; „Hel Gulden Vlies." Arbeiders Dam- en Schaakclub, 8 uur. „Voor waarts" Oudegracht. WOENSDAG: „Kraeht en Vlugheid," jongens-afdeeling III 67 uur; jongensafdeeling II 78 uur; „Het Gulden Vlies." Alkui. Esperanten-Vereeniging „Alkmara Stelo", 9 uur, Leeuwerik, Breedstraat. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. ZONDAG: Selskip Friso, uitvoering 8 uur, bij J. P. Wagenaar Luttik-Oudorp. Tooneelgezelschap F. de la Mar, 8 uur, Harmonie. GEVESTIGDE PERSONEN. M. Kool, gezelschapsjuffrouw, Kenn. Straatweg 142, geref. J. N. de Heer, veldarbeider, Omval 18, n. h. M. E. Boum.au, huishoudster, Langestraat 39, r. k. T. Zult, zonder beroep, Forestusstraat 14, geen. R. Tbie, kantoorbediende, Wolfpad 12a, geen. C. Spruit, aan nemer, Zijdam 10, n.h. D. P. Lems, leerling assistent post., Gashouderstraat 22, n.h. T. H. van Gijsen, win kelbediende, Paijglop 20/22, r. k. G. L. G. Brunklaus, winkelbediende, Langestraat 8, r.k. M. S. J. Pekelha- ring-Zeiss, zonder beroep, Huigbrouwerstr. 10a r. k. J. P. van Dalen, ambtenaar R. O. Gesticht, Station straat 17, n.h. J. R. Stokvis, bakker, Laat 105, n. i. A. van Rijsens, zonder beroep, Vierstaten 1, n. h. M. J. TipGorter, zonder beroep, Oudegracht 173, n.h. N. Bhuninkde Boer, zonder beroep, Huigbrouwerstraat 7, geen. II. W. Rijken, priester, Breestraat 9, r.k. H. LebbinkHasper, zonder beroep, Stationstraat 14, u. h. A. Smits, zonder beroep, Stationsweg 102, n.h. L. Modder, zonder beroep, Kinheimstraat 30 n. h. W. H. Brinkhorst civiel-ingenieur, Langestraat 28 n.h. M. P. Mooijboei-, dienstbode, Overdiest.raat 13, n.h. VERTROKKEN PERSONEN. P. Hoogvliet, timmerman, Stationstraat 40, Am sterdam, geref. J. M. Th. Niesman, winkeljuffrouw, Ilouttil 31, Doesburg-, n.h. A. C. Nubé, onderwijzer, Kennemerstraatweg 38, Leeuwarden n.h. A. C. van dei- Veer, winkelbediende, Friesehe weg 6, Oudorp r. k. A. Vermeulen, dienstbode, Heldersche weg 29, Leiden n. h. Dr. W. Stuurman, directeur slachthuis, Heldersche weg- 29, Leiden, n.h. P. H. van Huit Jr., zonder be roep, Geestersingel 14, Bergen op Zoom, d. g. W. J. Schiphouwer, beambte R. O. Gesticht, Laat 37, Ave- reest, n.h. J. M. Schuurman dienstbode, Oosterburg straat 19, Bergen, n.h. 0. Kwast, slager, Hekelstraat 9, Amsterdam, n. h. C. Schenk, modiste, Magdalenen- straat 11, Wormerveer, geref. J. Ekkel, dienstbode, Voormeer 28, Kampen, geref. Wed. R. Essen, zonder beroep, Voormeer 23, Kampen, n.h. W. II. Koch, loop knecht, Tuinstraat 54, Utrecht r. k. A. G. de Wolf, broodbakker, Forestusstraat 24, Haarlem, r.k. A. Kok, parke,tbediende, Tuinstraat 40, Heiloo, geen. R. Pee reboom, metselaar, Laat 4, Duitschland n. h. Verkortingen: n.h. Nederl. Hervormd, r.k. -1: Roomsch Katholiek, d.g. Doopsgezind. I.d.h. Leger des Ileils. gerei. Gereformeerd, rem. Re- nionstrantscli. h.l. Hersteld Luthersch. e.l. Evan gel. Luthersch. n.i. Nederlandsch Israëlitisch, w.h. Waalsch Hervormd, c. g. christelijk gerefor meerd, (v. g. vrije gemeente. PREDIKBEURTEN. 4 December 1910. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal, bediening van den H. Doop. Avond 6 uur, Ds. de Pree. Woensdag avond 71/8 uur, Ds. de Pree. Evang.-Luth. Kerk, 10l/2 urn-, geen dienst. Doopsgez. Kerk, 101/2 uur, Ds. J. D. van Calcer, van Beverwjjk. Rem.-Geref. Kerk, 10V2 uur, Ds. de Regt Gereform. Kerk. Voormiddag 10 uur en avond 6 uur godsdienstoefening. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 4 uur, godsdienst oefening. Chr. Ger. Gem. Gebouw „Relioboth", Koningsweg, 10 uur en avond 6 uur, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83, Maan dagavond 81/2 uur, vergadering van de Jongelings- vereeniging „Paulus". Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 81/a tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- iingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 4 tot 5'/2 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Dr. Lindeboom. BELGIë. De Koningin gaat goed vooruit, zij neemt, blijkens de laatste bulletin» tee in beterschap én gebruikt reeds licht voedsel. Te beginnen van 1 Januari zullen in geheel het leger de manschappen twee maal per week visch te eten krijgen. Elke man bekomt 220 gram; op dit oogenblik wor den de keukenmeesters geoefend om die spijs behoor lijk gereed te maken. Reeds deze week wordt in sommige regimenten te Antwerpen en Gent visch opgediend! voortkomstig- der Oosterscha visscherij. Eens de maatregel algemeen gemaakt, schat men dat de zeevisscherij van Oostende omtrent 800.000 kilo visch per jaar zal te leveren hebben. FRANKRIJK. Verbazend wordt geklaagd over de buitengewone vertraging in de verzending der levens middelen. Door de gebrekkige verzending over de lijnen der Ouest-Etat zal Parijs .weldra zonder koffie zijn. En daar van Parijs uit ongeveer geheel Frankrijk wordt bediend, zal het land weldra van dit genotmiddel ver stoken. zijn. Voorts is er gebrek aan zeevisch. De zendingen mosselen uit Nederland en Antwer pen komen met zooveel vertrag-ing aan, dat zij op den dag- van aankomst niet meer te Parijs te koop kunnen worden aangeboden. In de behoefte- aan melk kan haast niet meer voor zien worden. Ook de kolenhandelaars klagen over den gebrekki- gen aanvoer. Door het hooge water, dat de scheepvaart op de ri vieren grootendeels stop gezet heeft, is de crisis nog verscherpt. Men beschuldigt ook het spoorwegperso neel dat het, nog verdrietig over de staking, zooveel mogelijk ertoe bijdraagt om de verwarring te vergroo- ten. ENGELAND. Gisteravond heelt de minister voor Indië, Morley, in het dubbele district Blackburn, de candidaturen van den liberalen heer Norman en den socialistische!! heer Snowden verdedigd. Hij verklaarde volstrekt geen socialist te zijn en en kele voorstellen der socialisten bepaald af te keuren, maar aangezien zij groote sympathie aan den dag- leg gen voor de ongelukkigen, kon hij niet goedkeuren, dat zij uitgestooten worden. „Wanneer het land de Tories (dus de conservatie ven) weder op het kussen mocht brengen," zoo zeide hij, „dan zullen wij meer economische kwakzalverij bij hunne zoogenaamde sociale hervormingen te zien krij gen, dan wanneer honderd Snowdens gekozen werden," Te Coventry is de socialistische candidaat te laat gekomen. Hij komt dus niet in aanmerking voor de verkiezing, zoodat er slechte twee candidaten zijn. In Zuid-Manchester meldde de unionistische candidaat zich juist eenige minuten te laat aan. Hij kon niet meer op de candidatenlijst worden geplaatst en de liberale candidaat werd daarop gekozen ver klaard. De Unionistische Raad heeft besloten een in schrijving- te openen voor de onmiddellijke inlevering- van wapenen en ammunitie. Men beschouwt echter dit optreden niet als ernstig, hoewel' de Iersohe unio nisten gedreigd hebben zich desnoods gewapend tegen zelfregeering- te. zullen verzetten. Minister Lloyd George heeft het volgende tele gram uit Nieuw-York ontvangen: „David Lloyd Geor ge II Downingstreet Londen. Wij stellen onze nieuwe schouwburg ter uwer beschikking en bieden U 12.000 gulden per week als U hier bij ons een beweging- tot steun van uw strijd tegen de Lords wilt beginnen. U moet tweemaal per dag optreden en proeven van uw welsprekendheid geven. get. Cohen en Harris." De Daily Express heeft mr. Cohen door een corres pondent laten interviewen en die deed alsof het hem ernst was. „Vele groote redenaars treden tegenwoor dig- op de specialiteiten-planken op; wij kunnen mr. Lloyd George waarborg-en dat de Amerikanen in mas sa zullen opkomen, om zijn redenaarstalent te bewon deren." Men denkt, dat het hier een van Engeland uitgaan de poging geldt, om den minister in de oogen der kie zers belachelijk te maken. PORTUGAL. Het schijnt dat het met de republiek nog niet naar wensch gaat. Er moet nu weer ont stemming heerschen, wijl de regeering de verkiezin gen tot Maart heeft verschoren. De Tegeering zorgt echter voor afleiding zij doet feesten houden. Zoo meldt de telegraaf, dat de jaardag van de bevrijding van Spanje en de inwijding van de" nieuwe republi- keinsche (rood-g-roene) vlag met luister zijn gevierd. TURKIJE. Er wordt gemeld dat nieuwe gevechten hebben plaats gehad tusschen de Turksehe troepen en de Drusen bij Kezac. De. Drusen verloren volgens de berichten 1500 doodan en gekwetsten, de Turksche troepen 50 dooden en gekwetsten. ITALIë. De minister van bui tenia ndsche zaken heeft in de Kamer nog' al warm gesproken over het Drievoudig- Verbond het schijnt, dat Italië zich meer en meer van de combinatie Frankrijk-Engeland afkeert, hoewel er uitdrukkelijk aan toegevoegd werd de hartelijke vriendschap met Frankrijk, Engeland en Rusland is volkomen in overeenstemming- met den geest van het Drievoudig Verbond en de bijeenkom sten met de leidende staatslieden van de verbonden staten hebben de vriendschap, de sympathie en het wederzijdseh vertrouwen versterkt. Over ontwapeningsvoorstellen sprak de minister echter niet. MEXIKO. De heer Porfirio Diaz is voor de acht ste maal als president, geïnstalleerd. De gebruikelijke plichtplegingen en festiviteiten bleven met het oog op de revolutionnaire woelingen ten deele achterwe ge. In antwoord op den g-elukwensch van den deken van het corps diplomatique, die zeide dat alle naties met vreugde den zeldzamen vooruitgang van Mexiko on der de 25-jarige leiding van den president aanschouw den, antwoordde de president: „Met den steun van het Mexikaansche volk, dat mij nog steeds met zijn vertrouwen vereert, zal ik al mijn aandacht en miju gansehe kracht wijden aan de bevordering van den al- gemeenen vooruitgang. KORTE BERICHTEN. - Bij ongeluk schoot iemand die in Ottawa op de jacht was, zijn broeder dood. Er zijn vier menschen, die van vergiftige kunst- >oter te Hamburg hadden gegeten, bezweken. Bij de politie zijn 300 ziektegevallen aangegeven. Ook in na burige steden in Holstein komen gevallen van vergif tiging voor. De politiepresident van St. Petersburg verze kert, dat zich in de stad' 267 waarzeggers bevinden, die zich bij de politie hebben aangemeld, 209 hunne,r zijn Indiërs, Perzen, Grieken, Turken enz., 58 zijn Russen. Sommige dezer hee'ren verdienen 400 5 600 roebel in de maand en het is volstrekt geen uitzonde ring als zij dagelijks 50 bezoekers ontvangen. Een telegram uit Nantes aan de „Matin" meldt, dat de overstrooming- groote rampen veroorzaakt. Honderdvijftig meters spoorweg is weggeslagen. Het j land om de stad is over meer dan 20 K.M. over- stroomd. t j Burgerlijke stand. OTERLEEK. November 1910. Geboren Geertje, dochter van Gerard Glijnis en Sijtje Peere boom. Overleden Pieter Hnrtog, 24 jaar, zoon van Jacob Hartog, overleden, en Trijntje Beunder. KOEDIJK. Ondertrouwd Pieter Heertjes en Antje Bakker. Geboren Pieter Cornelis, z. van Klaas Dissel en Geertje Lont. Maartje, d. van Jacob Boon en Elisabeth de Vries. Overleden Cornelis Kieft, oud 8 maanden. Johannes Adria- nus Groen, oud 2 maanden. Jan Visser, echtgenoot van Catharina Hart, oud 75 jaar. WINKEL. Van 130 November. Geboren: Geene. Overleden Steven Vonk, echtgenoot van Alida Elisabeth No bel. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. BROEK OP LANGENDIJK. November 1910. Oeborent AAN Reinoutje, d. van Lourens Koster en Gèrritje Paauw. Gehuwd Simon Schoon en Grietje Blom. Overleden Trijntje de Niet Mdr., 16 jaar. Aaltje Dirkmaat Jbdr., 2 jaar. Roelof Visser Kz„ 3 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 December. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt, OVERZICHT. (Geldig tot deu avond van 4 December). In het gebied' van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 771.8 te Skagen. De laagste stand van den barometer 753.6 te Biar ritz. VERWACHTING. Meest matige oostelijke wind, nevelig tot licht be wolkt, waarschijnlijk droog weer, kouder. KORT OVERZICHT VAN DE WEERSGESTELD HEID. Het laag in het zuidwesten blijft zich handhaven, evenals het hoog in het noorden. Bij ons komen daar door nog oostelijke winden voor, die iets krachtiger werden, omdat het luchtdrukverschil h. t, 1. grooter werd. Het vorstgebiedi in het noordoosten werd iets belangrijker. Voor morgen is eenigszins guur, ten dee le bewolkt weer te verwachten met, een temperatuur omstreeks het vriespunt. M. AMSTERDAMSCHE BEUR». Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Veordam, O 11, Alkmaar. tëtaatsleomngen NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld pCt. 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 5 BraziliS Funding 5 Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 4% Financ. en Industr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet Nederl. Handelmaatschappij resc. aand. dir. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbevr Westersuiker A'dam Deli A'dam Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bintje j Deli Bataria n n Deli-Maat&chappij n n Langkat tabak A tf Medan M yy N. Asahaa tabak Rotterdam Deli 8enembah Tabak-Mij. tf Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. 4 Kon. Mij. t. expl. v. Petrole ra Moeara Enim n Sumatra Falembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak ;J Ketahoen Gew. Pref. Redjang I.ebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph' Steels Comm. Car Foundry Comm. Amerik Stoomv.-Mij. Marin Comm. Preferent Marinebonds Pern Comm. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJ. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert Bd. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie Comm. Kansas City South. Com. M j, v pref. Mis K. Texas C. v. New-Tork Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island Comm. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash Comm. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 Koer» van 2 Dec. 8 Dec. Ct. i"/, aand. div. P' Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam 3 Gemeente-cred. 8 BELGIË. Antwerpen 1887 21/! HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK. Staatsleenlng 1860 5 RUSLAND 1864 5 Koers van het geld. Prolongatie 37/8 Mededieelingen. Staatsfondsen en Russen hetzelfde. Tabakken op dezelfde prijzen. Oliewaarden vaat. Cul turen iets beter. Mijnen en Rubberwaarden zonder af faire. Amerika opende flauw, het verloop was prijshou dend en het slot vast. 781/s 978/n 108Vt 488/4 91 981/4 89 891/4 99 88V4 95% 1001/g 98 177V. 115 146% 117 146 659 306% 861% 47% 101% 574 449 79 87% 214 102% 105% 298/, 27% 30% 66% 82 41% 9718/j, 30 113% 259/u 178% 16% 217 87 1081/u 101% 96 156 169 476 pCt. 785/4 485/4 89 89% 88b/h 95% 100% 177% 148 117% 805 47 101% 578Vs 244% 63 3851/4 468% 288% 278% 484 204 168 1021/4 119 169 291 847 111% 64i/i» 21% 7411/m 60% 5Vw 16 11 88 87% 1015/, 28% 278/w 80% 64% 81% 40% 80 112% 249/16 171% 16 108i/i« 96

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2