81' A 1) 8 N 1U WH. No. 1572 1000. Nos. 10292 en 12655 elk 400. Vervolgens werden de verschillende artikelen be handeld, waarbij de heer Passtoors er tegen op kwam, dat havenmeesters en overige waterstaatsbeambten gelijkgesteld' worden met gewone arbeiders. Bij art. 28 (Verbetering der rivieren de Rijn en de Lek) klaagde de heer Van Nispen tot Sevenaer (Rhe- den) over de schade, dezen zomer aangericht door de Qverstrooming aan den ouden Rijnmond. De vergadering, waarin nog 3 leden aanwezig wa ren, werd om 121/4 uur gesloten. Vrijdag 8 uur voort zetting. PHARMACEUTIC!! ADRES. Door het bestuur der Al gom een e Nederlandsche Pharmaeeutische Studenten-Vereeniging is een adïes gezonden aan den minister van binnenlandsche zaken, waarin op de groote onbillijkheid) wordt gewezen, dat studenten in de artsenijbereidkunde, afkomstig van de II. B. S. het jus promovendi missen, en waarin om vele redenen wordt verzocht, het daarheen te willen leiden, dat alle pharmaceuten aan een Nederlandsche universiteit kunnen promoveeren. Het adres is vergezeld) van een adhaesie-betuiging van op één na alle hoogleeraren, lectoren en privaat docenten, die met het onderwijs aan studenten in de artsenijbereidkunde zijn belast, en van een van de Ne derlandsche Maatschappij ter bevordering der Phar macia Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal is een dergelijk adres verzonden, benevens aan alle leden eeii afschrift van het adres aan den minister. Gemengd nlenws. UIT OUDE NIEDORP. De raad dezer gemeente vergaderde op Dinsdag 6 December des voormiddags 10 uur. De heer C. Rempt was afwezig met kennisgeving. Voorzitter was de heer A. Wonder, Burgemeester. Na opening der vergadering en lezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, deelde de voorzitter mede dat het nieuwe uurwerk in den toren, door den heer Spruit van Alkmaar was geplaatst en tot heden uit muntend voldoet; dat aan het herhalings onderwijs te Oude Niedorp door 7 en te Zijdewind door 15 jongens wordt deel genomen dat het aantal zielen, blijkens de laatst gehouden volkstelling, voor deze gemeente bedraagt 1142: dat de heer J. Stam had bedankt als lid van het burgerlijk armbestuur; Ingekomen was De verslagen van het herhalingsonderwijs over 1910 van beide soholen Een dankbetuiging van den heer J. Tissing, rus tend onderwijzer te Alkmaarvoor de hem toege kende toelage, groot f 10. Idem van de Schager winkeliers-vereeniging Het bekende schrijven van den Nederlandschen bond van Gemeente»Ambtenaren, omtrent het ge meentelijk waarborgfonds. Op voorstel van den voorzitter werden deze stukken voor kennisgeving aangenomen. Verder was nog ingekomen een schrijven van de Protestantsche armvoogdij alhier, waarbij een staat van begrooting, dienst 1911, sluitend in ontvang en uitgaaf op f 2198.90, welke na onderzoek werd goed gekeurd. Volgde benoeming lid burgerlijk armbestuur in de plaats van den heer J. Stam. Na 3 stemmingen werd de heer J. Wit benoemd, welke benoeming doorhem werd aangenomen. De heer J. Nagelhout werd hierop met algemeene stemmen herbenoemd tot lid van de Protestantsche armvoogdij. Op voorstel van B. en W. werd de heer Flaming van Hoogwoud voor 1911 weer benoemd als adviseur voor de bouw- en woningverordening. Besloten werd hierna de boomen staande bij de onderwijzerswoning te Oude Niedorp te verkoopen. Genoemde boomen ontnemen het licht geheel weg voor die woning. Nog werd besloten het nieuwjaarwenschen voor de niet-ingezetenen te verbieden en de burgers per pu blicatie te verzoeken hierin mede te werken en geen giften uit te reiken. Bij de gewone rondvraag vroeg de heer J. Stam of er geen verandering in de woonplaats van den Poli tieagent te Zjjdewind kon komen, deze woonde zoo afgelegen. Burgemeester deelde hem mede, dat B. en W. zoo even daar al over gesproken hadden. Nadat de voorzitter aan den heer J. Stam woor den van dank had gesproken voor de vele jaren die hij als lid van het burgerlijk armbestuur zitting had ge had, en daarin vele diensten had bewezen, werd de vergadering gesloten. UIT HOORN. In het Doelenhotel te Hoorn had gisteren de offici- eele uitreiking plaats der prijzeu, behaald op de groote Landbouwtentoonstelling in September j.l. aldaar ge houden door de afdeeling Hoorn en omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Alvorens tot die plechtigheid over te gaan, herin nerde de voorzitter, de heer W. P. Kessler, aan het groote succes met die tentoonstelling behaald, alsmede aan het groote belang, dat de natie heeft in den bloei van landbouw in veeteelt. Spreker wees er op, hoe geheel ons leven is samengesteld met dat van bloe men en dieren. Komende tót het etiesche gedeelte, sprak hij over de voldoening, die er in moet gelegen zijn, wanneer men na den arbeid in eigen hof kan rusten. Nader stond hij stil bij het oeconomisch gedeelte van den landbouw en bij de breede schare van men- schen, die direct en indirect belang hebben bij land bouw, voeteelt en tuinbouw. Vervolgens toonde de heer Kessler aan, hoe de ont wikkeling van den landbouw en de veeteelt van een land, een machtigen invloed uitoefent op de rangschik king van dat land in de rij der natiën. Voorbeelden werden daartoe aangehaald uit Amerika en Argentinië. Met dankbaarheid werd herinnerd aan den steun door de Regeering aan den landbouw verleend, hoe ze door de stichting van verschillende landbouwin richting in groote mate toont te gevoelen, wat ze aan landbouw en veeteelt verschuldigd is. Spreker achtte hen, die den landbouw en zijn ver takkingen in practijk brengen, gelukkig. Immers, ze trekken direct de vruchten van hun arbeid, ze vinden in de opbrengsten het directe voordeel van hun kennis en hun zorgen. De bekroonden gelukwenschend, hoopte de Voor zitter, dat dit een aansporing zal zijn, door te gaan in hun streven het hoogste te bereiken En waar het Vorstelijk Huis is voorgegaan, door het toekennen van prijzen de kennis en de macht te beloonen, daar rust op de bekroonden tevens de plicht van hun kennis mede te deelen aan hun mede arbeiders op landbouwgebied, ter bevordering van de ontwikkeling van den landbouw tot zegen van het Vaderland. Een hjjzonder woord van hulde werd gebracht aan lien, die de europrijzen mochten in ontvangst nemen, n.l. aan de fokvi reen. te Hoogkarspel (med. H. M. de Koninp-Mi'!afu den heer C. Stam te Hoogkarspel (med. H. M. de Koningin-Moeder) voor de beste kaas op de boerderij gemaakt; aan de Zuivelfabriek te Oostwoud (med. Z. K. H. Prins Hendrik) voor de beste fabriekskaasaan den heer W. Kooiman Dz. te Bovenkarspel (med. Z. K. H. Prins Hendrik) voor de mooiste inzending fruit en aan de N.V. Papier en carton-industrie, v.h. Meijer en Couvée (med. uitge loofd door de Vereen, „de Proeftujn" te Bangert, voor de beste eenmalige carton-fruitverpakking. De heer C. Visser Bz. te Hoorn bracht het bestuur en het uitvoerend comité hulde voor de wijze waarop de tentoonstelling was georganiseerd. De heer B. C. Visser alhier slaagde voor het examen voor 3e stuurman bij de Holland-Amerika-lijn. Tegen M. te Hoorn is Dinsdag proces-verbaal opge maakt, waarna men hem gevankelijk naar Alkmaar transporteerde als verdacht van diefstal van lood en koper van de fabriek waar hij werkzaam was. UIT STOMPETOREN. Hoe onvoorzichtig het is om een rijwiel onbeheerd aan den publieken weg te laten staan bleek wederom gisteravond. Toen de heer C. K. van Driehuizen te ongeveer half zes, misschien maar 10 minuten ver toefde bij den heer C. Schermerhorn alhier, was bij zijne terugkomst zijn rijwiel, dat hij bij de poort had laten staan, verdwenen. Bij de politie is aangifte van de vermissing gedaan. UIT OOST-GRAFTDIJK. Den 17 December e.k. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer D. Hildering zijn betrekking als machinist van het stoomgemaal van het Waterschap „Starnmeer en Kamerhop" aanvaardde. UIT ANNA PAULOWNA. Woensdagavond brandde alhier de flinks boerderij bewoond door den heer J. Kaan Az., in den Middel weg, tot den grond af. Het vee en een klein gedeelte van den inboedel kon gered, worden. Men vermoedt dat een gebrek aan den schoorsteen de oorzaak van den brand is geweest. UIT WINKEL. Tot Molenmeester van den Nederlandspolder is be noemd de heer K. Zeelemaker en herbenoemd tot Se cretaris-Penningmeester de heer A. de Ridder. DE MOORD TE SPAARNDAM. De R., de man uit Spaarndam, die verdacht is ge weest van den moord aldaar, is op vrije voeten ge steld. EEN VERRASSING! Te Velp, bij Arnhem, heeft op St. Nicolaasavond eene weduwe, die het zelf niet breed heeft, in het portaaltje harer woning een pak gevonden, inhouden de een kindje met een flesch warme m«lk. EEN AMERIKAANSCH WARENHUIS. Te Amsterdam bestaan thans ernstige plannen, om een reusachtig warenhuis in Amerikaanschen stijl te stichten in het centrum der stad. De kosten voor den grond worden geraamd op f 1,633,125; f 1,809,000 voor den bouw en f 1,000,000 voor den inkoop van den magazijn-voorraad. De bedoeling is, iemand aan het hoofd te stellen, die van de leiding van zulke warenhuizen ervaring heeft, en men meent, deze het best in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika te kunnen vinden. Ook wil men uit Amerika de waren betrekken, welke in een inrichting, als men wil stichten, met succes ver kocht kunnen worden. UIT ST. PANCRAS. De afdeeling „St. Panera.s" der Tuinbouw- en Han- delsvereeniging Langedijk en Omatreken vergaderde 7 December 1.1. ten huize van den heer Jn. Ruijs met 58 leden. De voorzitter, de heer A. Nobel, opende de bijeen komst en wees op de belangrijke agenda, waarna de secretaris, de heer T. Engel, de notulen van de verga dering van 14 November 1.1. las, welke onveranderd werden goedgekeurd. Naar aanleiding van eene gecombineerde vergade ring met eenige, vereenigin'gen, waaronder „Koophan del", besloot men algemeen mede te gaan met de door .Koophandel" gewenschte veranderingen in het con tract en wel de 7 dagen en het bepaalde omtrent het uitschot te laten vervallen. Medegedeeld werd, dat er eene commissie was be noemd, om van de directie der H. IJ. S. M. te ver krijgen, dat er aan de laadplaats meerdere wagens beschikbaar zullen gesteld worden. Besproken werden in 't algemeen voorstellen voor den beschrijvingsbrief, n.l. het nemen van proeven in 't Koelpakhuis te Amsterdam van zaden en planten en het intrekken van het fooienstelsel. Deze, voor stellen zullen in de a.s. Januari-vergadering nader be handeld worden. Het voornaamste punt, der agenda: afscheiding' der afdeeling van de T. en H.-Y. „Langendijk en Om streken" kwam alsnu aan de orde. De voorzitter verdedigde de afscheiding, om meer dere kracht te kunnen uitoefenen om het geldelijke voordeel, en om de mindere werkzaamheden. De voor zitter erkende, dat er redenen bestaan voor afschei ding, doch wees er op, dat alleen verbetering is te denken bij de oprichting van eene krachtige vereeni- ging. Bij schriftelijke stemming bleken 50 vóór en 4 te gen afscheiding te zijn; de andere waren blanco. Alsnu besloot men met applaus tot het oprichten van eene zelfstandige tuinbouw-vereeniging. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzit ter de. vergadering met dank voor de aangename sa menwerking sloot. DE PAPENDRECHTSOHE PSYCHIATERS. Naar aanleiding van het gisteren medegedeelde verhaal uit „Het Handelsblad1", omtrent het zenden van een prospectus van het sanatorium voor zenuw ziekten te Arnhem aan den getuige J. van Elk, meldt het „Leidsch Dagbladf' „Prof. Jelgersma maehtig-t ons uit zijn naam tegen te spreken, dat hij iets met het zenden van het pro spectus te maken heeft gehad) en zijn mede-deskundi gen daaraan natuurlijk part noch deel hebben. Prof. Jelgersma schrijft het toe aan een misplaatste grap." DE SCHIPLUIDENSOHE RAAD. Men meldt ons: De beroemde „vroede vaderen" van Schipluiden kwamen gister weder in eene vergadering bijeen. Zochten zij vroeger hun heil in krachtwoorden door den voorzitter allerlei beleedigingen naar het hoofd te slingeren, thansi was men uitermate beleefd, maar zocht men den burgemeester dtwars te zitten door de goedkeuring dér notulen te weigeren. Men wilde daarin woorden zien opgenomen, die in de vorige ver gadering niet waren gesproken. Daar de burgemees ter daaraan niet wilde voldoen, besloot de Raad de goedkeuring te weigeren en dan kon hij, aldus een der r.aadsleden, „zijn aige d°er bij neerlegge". Voorts wei gerde de Raad aan verschillende verzoeken van Ged. Staten tot het aanbrengen van wijzigingen in beslui ten te voldoen. HOOGE BEZOEKEN IN UITZICHT. Naar aanleiding van de mededeeling van den Mi nister van Buitenlandsche Zaken, den heer De Ma- rees van Swinderen, iu de. Tweede..Kamer betreffende een eventueel bezoek van de Staatshoofden van Enge land en Frankrijk aan Nederland, wordt nader verno men, dat dergelijk bezoek eerst in den loop van den aanstaanden zomer zou te verwachten zijn en dan weer, gelijk dat van het Belgische Koningspaar, te Amsterdam, de hoofdstad des Rijks, omdat de Konink lijke paleizen in de residentie geene of een minder geschikte gelegenheid) bieden voor een ontvangst met meer of minder groot gevolg. Het zou echter in de bedoeling van de Koninklijke Familie hier te lande liggen om vóór de komst der Staatshoofden van de twee groote mogendheden eerst nog het bezoek van den Koninig en de Koningin der Belgen met een contrabezoek té Brussel te beantwoor den. INTERNATIONALE KOLONIALE TENTOONSTELLING. Onze Londensche correspondent heeft, bij de Exhi bition Branch van den Board of Trade geïnformeerd, hoe men daar denkt over het plan, om in 1913 te Am sterdam een internationale, koloniale tentoonstelling te organiseeren. Daarbij vernam hij, dat sar Pieter Bam, de Kaapsche gentleman, geridderd om zijn aan deel in de Z.-A. tentoonstelling van enkele jaren ge leden*, een plan ontworpen heeft, om in 1913 in Enge land een imperiale tentoonstelling te houden, waar aan alle Britsche koloniën zullen deelnemen. Dit kon dezen verhinderen, aldus de zegsman van onzen cor respondent, deel te nemen aan de Amsterdamsche tentoonstelling. Ware dit geen beletsel, Australië althans zou zon der twijfel van de partij zijn. (Tel.) ZEDENMISDRIJF. Door de ouders van. drie minderjarige meisjes in den Haag -het eene is 10 jaar, de beide anderen 15 jaar is tegen zekeren L.een klacht ingediend, dat hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan het zeden misdrijf, strafbaar gesteld bij art. 247 Wetb. van Strafrecht. De aangeklaagde is, na verhoor aan het commissa riaat Riviervischmavkt, ter beschikking van de justi tie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. ZICHZELF AANGEMELD. Den 15en September j.l. machtigde de directeur der Semarang Joana-Stoomtram te 's-Gravenhage een bediende tot het bij den Rijks betaalmeester in ont vangst nemen van een bedrag van ongeveer 800. De bediende kwam echter met dat geld niet terug en was, sinds dien tijd voortvluchtig. Thans heeft hij zich in berooiden toestand aangemeld aan het com missariaat van politie aan de Nieuwe Haven te 'sGra- venhage. Daar vertelde hij een gedeelte van het geld te hebben gebruikt ter betaling van speelschulden en van het overige .in het buitenland) te hebben geleefd. Hij is thans ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. EEN ONGELUKKIG BEGIN. Een bruidje te Weesp zag gisterochtend den ge- wichtigsten dag ha,ars levens, haar trouwdag, onder ongelukkige omstandigheden beginnen. De bruid, wonende in pension „Buitenveer", naast hotel „De Roskam," werd afgehaald' met een tentwagentje door een vriend van haar aanstaande, die haar naar Bus- sum zou brengen, waar de huwelijksplechtigheid vol trokken zou worden. Het paard scheen voor deze ge legenheid zeer zenuwachtig te zijn. Al trappelend liep het achteruit en voordat men tijd had het dier te grij pen, lag het met tentwagen en al in de Keulsche vaart. De heer D. P., de bestuurder, wist zich nog bijtijds in veiligheid1 te brengen. Gelukkig slaagde men er in paard en wagen op het droge te brengen. SELF-HELP. Uit de „Volksschool": Meester, mijn broertje zet eiken avond zijn schoentje op. Zoo, zus, en heeft' ie er al wat in gekregen? Nee, want mijn moeder heeft geen centen. En nou doet Japie er eiken avond! zijn tol in. En als ie dan 's ochtends gaat kijken, zeit ie: „Er zit alweer een tol in mijn schoentje." INTERNATIONALE VL1EGMEETINO TE SOESTERBERG. Naar wij uit goede bron vernemen, bestaat het voornemen om in het voorgaar van 1911 op het vlieg veld der firma Verwey en Lugard te Soesterberg een internationale vliegmeeting te houden. (Val.) GESTIKT. Toen gisteren de weduwe H., wonende aan de Duit- sche grens nabij Losser, de bruiloft van haar zoon bij woonde en mee aanzat aan tafel, bleef haar een stukje vleesch in de keel zitten, tengevolge waarvan zij stik te. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 8 December. 2e Klasse 4e Lijst. DE UTTSLAG VAN DEN St. NIKOLAAS- WEDST RIJD. De commissie van beoordeeling in den wedstrijd, welke uitgeschreven was door den heer Jansen van het Alkmaarsche Warenhuis, is met haar werk gereed gekomen. Zij vond het, met, het oog op het leeftijds verschil van de inzenders beter om de prijzen niet in eersten, tweeden, etc. te verdeelen, maar besloot de beschikbare prijzen onder de gelukkige winnaars te verloten. Vijf winnaars waren 12 jaar, vier 11, vijf .10, drie 9 en drie 7 of 8 jaar. De namen zijn: Aagje Mayer, Oudorp. L. v. Drunen, Alkmaar, Zij- dam 3. F. Ruygh, Alkmaar, .Zevenhuizen 1. M. Blok, St. Pancras. Anna O. Jansen, Alkmaar, v. d. Woude straat 7. Neeltje Wonder. Oudorp. Pieter Amels, H.- Hugowaard. Anna El. Kooy, Alkmaar, Spoorstraat 7, S. Ahbo, Bergen. Dora Bouwman, Den Hoorn (Texel). Nelly Jaeobse, Alkmaar, Laat. R. Mammen, Oterleek. Maria Punt, H.-Hugowaard. C. Kaandorp, Heilo. D. Kossen, Alkmaar, Nieuwpoort-slaan 26. Trijntje de Raat, Tuinstraat 30. L. Boekei, Bleskensgraaf. Her man Joh. Lindeboom, Oudorp. Jan Hout, Alkmaar, Geest 28. J. Brouwer, Hofstraat 23, Alkmaar. T. v. Pel, p. a. C. v. Pel, Voorstraat, Egmond aan Zee. B. Opmeer, Alkmaar, Geest 30. P. Huijbers, Alkmaar, Ged. Nieuwesloot. A. Jansen, Alkmaar, Forestus- gtraat. J. Garritsen, Egmond aan zee. D. Hooger- vorst, Alkmaar, Snaarmainslaan 46. De prijs winnaars mogen nu zelf komen loten en zoo zij liever een andereu dan de door het lot toege- kenden prijs wenschen, mits zij ongeveer in de zelfde waarde blijven, een ander voorwerp kiezen. Boven de toegekende prijzen stelde de heer Jansen nog een aantal kleinere prijzen beschikbaar, waarvoor naar het oordeel der commissie de volgende kinderen in aanmerking kwamen: G. v. Drunen, Stuartstraat 6, Alkmaar. J. Haasbroek, Voormeer, Alkmaar. J. Met, Heer-Hugowaard. D. Duinoveld, Noorderkade 50, Alkmaar. J. Mühren, Drebbelstraat, Alkmaar. N. Win kel, Ursem. E. Visser, Egmond aan Zee. O. Mienis, ürsem. T. Hartog, Heilo. K. Maltisch, Egmond aan Zee. P. Oosttvouder, Alkmaar. B. Termaat, Bloem- straat 25, Alkmaar, A. Peters, Scharloo, Alkmaar. De kinderen, wier namen in de courant staan, kun nen zich van heden af aan het Warenhuis vervoegen om hun prijs in ontvangst te nemen. Zij vooral zul len den heer Jansen dankbaar zijn voor zijn aardig' re clame-middel, dat zoo bijzonder goed) is ingeslagen. HULDHftNG VAN DEN HEER F. II. RINGERS. De heer F. H. Ringers, onlangs benoemd tot pre side nt-brandmeester, werd gisteravond door zijn corps Burgerplicht" gehuldigd met een serenade. Nadat men een wandeling door de stad) had gemaakt, ont haalde de heer Ringers het geheele corps in hét café 't Gulden Vlies," waarhij ook als eereleden de heeren A. Goede Dz., J. J. Boogh en J. van der Pol zoowel als de secretaris van de brandweer, de heer A. W. van Zuydam tegenwoordig waren. De heer J. J. Siezen sprak als adjunct-president van „Burgerplicht" den heer Ringers toe en wenschte hem geluk met zijn eervolle benoeming tot hoofd van Alkmaarsch Brandweer. ervolgens wees spreker op het vele goede dat door den heer Ringers aan Burgerplicht is bewezen, in welk corps hij gedurende 31 jaren al de rangen van dienst heeft doorloopen. Ten slotte uitte de heer Siezen de beste wenschen voor den heer Ringers in zijn volgend leven en hoopte hij, dat de goede verstandhouding tusschen den heer Ringers en Burgerplicht steeds gehandhaafd' zal mo gen blijven. Dat Burgerplicht den heer Ringers niet zou verge ten bleek wel uit de vereerende opdracht, hem het eerelidmaatschap van Burgerplicht te mogen aanbie den. (Daverend applaus en fanfares). De heer Ringers bedankte voor de tot hem gespro ken woorden en verklaarde de taak op zijn reeds be jaarde schouders te hebben aanvaard! in de heilige overtuiging dat de medewerking van al de brandweer mannen in deze gemeente hem de vervulling gemak kelijk zou maken. Hij bedankte Burgerplicht voor de steeds ontvan gen- sympathie, waarvoor hij zich in zijn nieuwe werk kring' ten zeerste aanbeval. Namens Burgerplicht werd den scheidenden voor zitter een huldeblijk, in den vorm van een tegeltableau (voorstellende het Luttik-Oudorp met het gezicht op de Waag) aangeboden, dat dankbaar werd aanvaard en voor den heer Ringers een aanleiding was zijne vrouw eu kinderen te laten roepen, die bij hun binnen treden met applaus werden begroet. Langen tijd bleef men nog gezellig bijeen, menige speech werd' afgestoken op den bloei van Alkmaar's brandweer en op zijn commandant. Kortom, menig be wijs van den onderling heerschenden goeden geest ver hoogde het gezellig samenzijn, dat afgewisseld werd door voordrachten en muziek. HET SINT-NICOLAASFEEST VAN DE COöP. ARBEIDERSVEREENIGING „DE VOORWAARTS". Omtrent bovenstaand feest dat gisterenavond in „de Harmonie" werd gehouden, zij nog gemeld dat St. Nicolaas niet bijster in zijn schik was, de zaal was veel te klein, terwijl de regeling en de orde veel te wenschen overlieten. De bedoeling was goed, zoo zeide de goede Sint en daarom zal hij zeer waarschijnlijk aanstaande jaar wel terug komen, maar hij hoopte en verwachtte, dat er dan meer zou zijn geschiedt om hem zijn komst aangenaam te maken. AGENDA. DONDERDA». Kegel olub „Onae Club". Kegelavond 8 uur, „de Unie", Danscursus Th. Groen Jr., „Harmonie", 8 uur, Repetitie „Nieuw Leven," precies 8 uur. Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht, afdeeling Alk maar. algemeene vergadering, 8 uur, café „Central." VRIJDAG: „Kracht en Vlugheid," dames-afdeeling 71/i81/i uur; heeren-afdeeling 83/.93/. uur; „Het GuldeD Vlies." Gecombineerde Ledenvergadering van „Orpheus" en „Nieuw Leven", 8 uur, in de groote zaal van „Dili- gentia." Tuinbouw- en handelsvereeniging' „Algemeen Be lang," leden-vergadering, 7 uur „Het Gulden Vlies." Maatschappij tot Nut van 'ti Algemeen, voordrach tenavond, 8 uur, Harmonie. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 6 December. VERDUISTERING. Jacob Jan V„ koopman te Hoorn, thans gedetineerd in het huis van bewaring alhier, was ten laste gelegd, dat hij zich wederrechtelijk goederen had toegeëigend en deze weder verkocht had. Van de 5 getuigen, welke in deze zaak werden ge hoord, legde eerst Jan Kok, gemeente-veldwachter te Avenhorn zijn verklaringen af. Hij verklaarde n. 1., dat den 19den October te Grosthuizen een boelhuis is gehouden, ten overstaan van notaris Verhoeff „om contant geld." Getuige was daar afslager en deelt verder mede, dat de goederen niet vervoerd mochten worden voor ze betaald' waven. Onder dé koopers was ook beklaagde, die nogal veel kocht, o. a. een zoodje rommeling, eeu rood koperen koffiepot, een theestoof, enz., kortom verschillende voorwerpen, waaronder ook antiek, tezamen ongeveer voor 117. Getuige stelde beklaagde, als hij de hoog'- ste bieder was, de voorwerpen ter hand. Later be merkte getuige, dat al de voorwerpen verdwenen wa ren, toen zij nog niet waren betaald. Notaris Hendrik Jan Jacob Verhoeff uit Avenhorn herinnert zich, dat hij den 19den October een verkoo- iping „om contant geld" heeft gehouden te Grosthuizen. Om half tien ongeveer ving' de verkooping aan en werden de veilingsvoorwaarden voorgelezen, waarin stond, dat de goederen niet vervoerd) mochten worden, voordat ze betaald waren. Den geheelen dag kon men getuige betalen, zoodat iemand, die haast had, geen tijd! kon verliezen. Be klaagde is niet komen betalen, hoewel hij verschillen de voorwerpen kocht, o. a. twee zilveren lepels voor 57. In strijd met de voorwaarden, vervoerde be klaagde het gekochte zonder het betaald te hehben. Simon Schaap, notarisklerk te Avenhorn, was even eens aanwezig' bij de verkooping en had zelf de vei- ling'svoorwaarden voorgelezen. Getuige schreef op een lijst do namen der koopers en 't' bedrag, dat zij be steedden. Later bleek, dat beklaagde vertrokken was zonder betaald' te hebben. Willem Nannings, koopman te Hoorn, was de laat ste getuige. Hij was1 iu gezelschap van beklaagde, toen deze naar de verkooping g-ing. Getuige heeft de veilingsvoorwaarden niet hooren voorlezen. Hij weet wat beklaagde kocht en heeft hem geholpen het ge kochte in zijn karretje te brengen. Hij meende, dat beklaagde betaaldl had' en reed met hem op zijn hondenkar den Beemster is, waar beklaag de de voorwerpen voor minder verkocht dan hij ze ge kocht had. Johannes Jacobus Spaans, koopman te Purmerend, verklaart ook op de verkooping te zijn geweest, waar hij beldaagde aantrof. Getuige kocht niets en ging ongeveer half één weg. In den Beemster haalde hij

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2