De Suikerraffinaderij v|h Spakler Tetterode Sintels C. VERHEUS, Uurwerkmaker, Bouwterrein B füi P. Oudes, Ridderstraat, Alkmaar, Een voorbijdrijvende wolk. Vraag prijzen en brochures aan W INTERDIENST van I Nov.-I Maart. Goedkoope retours Alkmaar—Amsterdam. Ie Kajuit f 0.70 Drie dagen geldig. 2e Kajuit f 0-45 F. L. BOOIJ, Notaris te Hoorn, Hotel „de Roskam" (Central) 2 klampen prima kwaliteit HOOI, ook per 1000 pond, ADVERTENTIE N. REPARATIE-INRICHTING. Schaakrubrieü. Controle Rijkalandbouwproefotations. de Zuid Hollandsche Boterfabriek te Rotterdam. [TELEFOONNETALKmSa^^eilooJ aan den Wesferweg, Nassaulaan en Egmonderstraat. Edammer1 Kaas, i m AMSTERDAM. Van ALKMAAR QTJ - 8 10 - 2.30 - 6 uur. Van AMSTERDAM 8.30 - 9 30 - 2.15 4 - fe" n Alleen op Zondag. uur Kantongerecht te Alkmaar. V3S5RK.OOPT Alkmaarsche IJzer- en Metaalgieterij. - ACHTERSTRAAT B 2! - Te bevragen bij A. O. OEN BOESTERD.Toiass&intitr. 0. Wil men een heerlijke zware haal die uit „DE BONTE KOE", Langestraat Alkmaar, k 1 1.10 per stuk. Fij'ne ouderwets gemaakte EDAMMER KAAS 1 1.25 per stnk. 45. 28 17 45. 12 21 46. 3328 46. 24r—29 47. 40—34 47. 29 40 48. 35 44 48. 14—20 49. 3025 49. 2024 50. 4440 50. 812 51. 28—22 Tot zoover geven wij' de partij. De 51e zet van wit is niet de sterkste. Wit had) 4034 moeten spelen, wat misschien nog eenige kans op remise had gegeven. Nog 17 zetten werden van heide kanten gedaan en toen gaf wit op. Voor de oplossers heden twee opgaven. Een probleem van H. Hoogland Jr. en een vraagstuk van Franschen bodem. Voor beiden geldt wit speelt en wint. Probleem 108 van H. Hoogland Jr. Utrecht. Zw. 3, 7, 8, 9, 12, 14, 17, 19, 20, 26. W. 21, 23, 27, 28, 29, 30, 33, 40, 42, 48, 49. Vraagstuk 25. Bijzondere oplossing. Zw. 8, 9, 10, 18, 35, 40, 42. W. 17, 19, 26, 27, 28, 36, 44. Opl. voor of op 15 Dec. bureau van dit blad. BERICHT. Zij, die kennis wenschen te maken met de Alkmaar- sche Damclub V. V. V. gelieven hun adres ondermotto „Damrubriek" aan 't bureau dezer courant op te ge ven, waarna zij een circulaire ontvangen, die tevens dient als bewijs van toegang. 265. F. GAMAGE. late Prijs „Tidskrift for Skak" 1910. 8 YZ//Z^// J 6Zï7///Z, b c d e f g Mat in 2 zetten. BTo. 268. E. FERBER te St. Amarin. „Deutsche Schachzeitung'" 1908. abcdetgh Mat in 2 zetten. Oplossing van No. 265. 1 D b4 bl enz. Ad. No. 265. Zooals wij aangaven, toen wij dezen 2zet publiceer den, vertoont deze opgave iets merkwaardigs, dat wel licht zonder voorbeeld is. Inderdaad, het mat wordt 5 maal verkregen door het aftrekschaak met den toren e4, hoewel deze in den oorspronkelijker standl door den looper op a8 kan ge nomen worden. Wü namen de tweede zinsnede en het slot der eer ste letterlijk uit eene buitenlandsche rubriek over en maken hiervan melding omdat wij vijfmaal minstens overdreven, ja eigenlijk onjuist achten. Immers na 1gö. en na 1.p g4 ontstaat het mat uit een dub! dsohaak (2 T f4 resp. 2 T e5). En bij een luh'rx behaak helpt het geen der zwarte dienaars erf zij den witten torrn kunnen doen instorten. Heeft de zwarte Kooi: g bij zulk een dubbel schaak geen uit weg mear, dan is hij altijd verloren, hoe zijn leger zich ook weert. Wij zouden dus zeggen: het merkwaardige is, dat de witte toren op e4 drie maal onder aftrekschaak mat geeft, hoewel hij door 1 a8 te nemen is. Dit trekt o. i. beslist de aandacht. Na 1. ,tc6, td5 of pd5 gaat de dreiging (2 D fl mat) niet op, 'doch krijgt wit gelegenheid1 tot 2 T c4, 2 T d4 en 2 T b4, omdat de t de looperlijn in de beide eerste gevallen verstopt, terwijl in het 3de geval' de 1 en de t heide door liet zwarte paard onschadelijk worden gemaakt en wit tot 2 T b4 mat wordt gedwongen in verband met den stand der zwarte dame. Deze laatste matvoering is o. i. beslist zeer fijn be werkt en bewijst op zich zelve reeds hoe de componist over heen groote constructieve vaardigheid beschikt. Wij kunnen ons dan ook zeer goed begrijpen, dat deze 2zet de beste werd geacht van alle, die gedurende een half jaar in T.f.S. waren verschenen. Persoonlijk I intusschen vinden wij dit „merkwasrdige" meer ge kunsteld dan kunstig, hoewel wij er in één adem bij voegen, dat wij ten volle bewust zijn van de groote moeilijkheden, die de constructie van zulk een opgave aanbiedt. Het huisje, dat, toen zij het betrokken, er uitzag als een gebouwtje uit een speelgoeddoos, was geveegd. De helder witte gordijnen voor de ramen waren recht getrokken, van de aardige vaasjes op den schoorsteen mantel was stof afgenomen, den bloemen in de potten was water gegeven en waren van haar doodc blaadjes ontdaan. Nu viel de zon als een gele streep op het nieuwe kleed met de helle kleuren. George was eenige uren geleden reeds naar de stad gegaan. Zij had al eens een bezoek gebracht in het salon en een blik ge worpen op de roode straatsteenen van het plaatsje. De zonneschijn maakte het recht prettig om haar heen en bleef rustig op de aardige krulletjes van heur haar en de zachte lijnen van haar gelaat. De nieuwe over gordijnen duwde zij opzij en nam plaats voor het open venster. De geheele straat langs stonden aardige, roode huis jes, zooals het hunne, met- bloembakjes van kurkschors in de vensters en helder geschuurde stoepen. De ge heele straat langs waren de gordijnen netjes opgebon den zij maakte werktuigelijk een vergelijking tus- schen de gordijnen en de kleur der bloemen in de ven sters. Drie weken geleden, juist op een morgen als deze, had het leven haar zoo geheel anders toegeschenen. Zij had geleefd in een mengeling van zenuwachtige spanning, g-elukkige opgetogenheid en groote drukte, want George en zij zouden den volgenden dag trou wen, en zij had- geen tijd en ook weinig lust tot na denken. M aarschijnlijk had zij in haar heele leven weinig nagedacht. Zij had zooveel familie om zich heen, die voor haar kon denken. aarschijnlijk had zij in haar heele leven weinig nagedacht. Zij had zooveel familie om zich heen, die voor haar kon denken en handelen, dat het voor haar niet noodig was. Maar nu moest ze voor zichzelve den ken. Een zachte bries streek langs haar gelaat, de zon kleurde heur haar met wazig goud, maar in haar kwam een gevoel op van teleurstelling, van ontevre denheid. Zij had zich voorg'esteld, dat het zeer amusant zou wezen om getrouwd te zijn, steeds mooie kleeren en meubelen te hebben en altijd te doen wat zij verkoos. Zij had gemeend, dat het zou zijn een eeuwigdurend engagement, dat George haar het hof zou blijven ma ken en haar lieve naampjes geven, steeds mooie bloe men en allerlei aardigheden uit de stad voor haar meebrengen. Haar oogen vielen op een blauw Chineesch theepot je op de tafel vóór haar, en toevallig herinnerde zij zich, dat George bijna boos geweest was, omdat zijn thee niet lekker was. Hij zag er niet half zoo knap uit als hij boos was, bedacht zij zich. Dit denkbeeld had iets van een openbaring, omdat ze hem vroeger nooit boos gezien had. De zon werd onverdragelijk heet en haar hoofd be gon pijn te doen, maar toch bewoog ze zich niet. Er stond een portret van haar man op het tafeltje naast haar, en haar oogen werden er op gevestigd met een buitengewoon critischen blik. Bijzonder diep had zij nooit over hem nagedacht, want zij beschouwde het als de natuurlijkste zaak ter wereld, dat hij veel van haar hield. Zij had nooit haar gevoel voor hem ontleed, maar toen had ze ook geen tijd gehad, gesteld dat zij al verstand had van analyseeren. Toen had zij haar tennis-club, haar pia no-lessen, haar fiets, die al haar aandacht vorderden. Zij had haar prettige wandelingen en haar thee-visi tes. De piano stond in een hoek van de kamer; sedert haar huwelijk had zij geen toets meer aangeraakt. Haar fiets stond in de gang, zij vond het niets pret tig alleen te rijden, er was niemand om mee te tennis sen of te wandelen, zij kende niemand, die zij op de thee kon vragen. Er was inderdaad niemand als Ge orge. Weer bleven haar oogen op het portret rusten. Het was het gelaat van een jongen man met knap uiterlijk en bijzonder mooie oogen. De mond was wat groot, maar niet onaangenaam, de glimlach open en vriendelijk; maar het trof haar, diat hij er zoo heel anders uitzag, dan zij het zich vroeger verbeeldde. Het leek haar, alsof hij een vreemde voor haar was; het scheen, alsof er een mist voor haar oogen was weggetrokken. Het was zoo'n alledaagsch gezicht George was eigenlijk een heel gewone jonge man. Zij zuchtte, steunde haar hoofd' vermoeid tegen het vensterraam en keek de kamer in. Het scheen haar toe, of zij er eeuwen lang in geleefd had, ofschoon het nog slechts enkele dagen waren. Zij kende de vaasjes en de stoelen uit het hoofd, ze kon de schilderijen be schrijven met gesloten oogen. Zij zag in haar verbeel ding de lange, lange jaren, die zij nog zou moeten doorbrengen in .het kleine, roode huisje, met de met helle kleuren behangen kamers zij en George. Zij zag de stoelen aan iederen kant van den haard, waar zij zouden zitten, als hij 's avonds uit de stad thuiskwam. Zij zag het puntje van zijn blonde hoofd als een geheimzinnig visioen boven een wolk van ta baksrook verschijnen. Zij hoorde de opmerkingen, die hij zou maken avond aan avond, zijn praatjes over het weer, nat of mooi, over de laatste opera-voorstelling, over een pas verschenen boek. Zij zag zichzelve en hem ouder wor den en prozaïscher en lusteloozer. Zij begreep, dat er een tijd zou komen, dat zij om een grap niet eens meer lachen zou. Zij sloot voor een oogenblik de oogen en beefde over al haar leden. Dat was dus het nieuwe leven, waar zij z"óo naar verlangd had, het eind) van al haai' verwachtingen. Tranen begonnen langs haar wangen te rollen en bevochtigden de blaadjes van de bloemen naast haar. Zij was zoo in gedachten verdiept, dat zij niet eens den sleutel in het slot hoorde omdraaien. Een oogen blik later greep iemand haar wild van achter om het middel. Met een snik wendde ze zich om en viel in zijn armen. Den snik merkte hij niet eens op. „Is het niet leuk?" sprak hij op jongensachtigen toon. De patroon heeft me vanmiddag vrij-af gege- ROOM BOTER MELANGE, heerlijk versch gekarnd, wordt geleverd m kistjes van 1 kilo 5. f 1.30; 2 kilo a f 2.30; 4 kilo k f 4 40 Nederland. J f 5 remboUr* ^Vgeheei ven. Hij was bang- dat je je zoudt vervelen. Maar lieveling', wat is er?" Zij huilde, en tranen van spijt en berouw vielen op den kraag van zijn jas. „O, George, ik heb me zoo verveeld."- „Dat is nogal natuurlijk", sprak hij opgewekt. „Dat is bij mij ook het geval. Een akelig hok, dat kantoor. Vroeger heb ik nooit opgemerkt, dat het zoo ongezel lig was. Ik heb den heeleii morgen zitten suffen, er aan denkend, hoe prettig het thuis was, en hoe een lief vrouwtje zich verveelde in een leeg huis. Kom, wees vroolijk. Je maakt mij ook terneergedrukt." Zijn onschuldige vroolijkheid scheen gloeiende ko len op haar hoofd te stapelen. Zij ging snikkend zit ten en duwde hem van haar af. „O, George, het was heel 'erg. Ik, ik ben in 't ge heel niet lief. Ik ben een vreeselijk mensch. Ik ver dien niet, dat je mij ooit weer zoo zult kussen als vroeger. Ik ben niet half goed genoeg voor je, en ik dacht, dat ik hetf huwelijk nu al moe was ik aacht, George ik dacht, dat je maar een heel ge woon mensch was 1" Met zijn eerlijke, vriendelijke oogen bleef hij haar een seconde aanstaren. Toen barstte hij in een lach bui uit. „Jou klein, dom gansje, heb je je dat alleen maar bedacht? Natuurlijk ben ik. maar heel gewoon. Dacht je soms, dat ik een genie was? Dan is het een groote teleurstelling voor je! En je vindt het verve lend getrouwd te zijn? Dat is ook geen wonder, als je van je man gescheiden wordt door dat akelige kan toor. En wat betreft je meening, dat je niet goed ge noeg bent om door mij gekust te worden: laat de be slissing daarvan maar aan mij over!" Zij keek op, half gerustgesteld, half nog in twijfel, maar toch begon ze door haar tranen heen te lachen. „Ik verveelde me zoo", sprak ze, „maar zeg eens ronduit, verveel jij je op het kantoor ook? Daar heb ik nooit aan gedacht. En je hebt' het mij al vergeven? Wat ben je toch goed!" Hij begon weer te lachen. „Buister eens, je hebt een engel getrouwd! Is dat niet een troost voor al je teleurstellingen van het hu welijk? Maar huil nu niet meer, lieveling. Het is nu bijna twee uur, en zelfs engelen hebben een twaalf uurtje noodig." Zitting- van 9 December 1910. C. D. te Zuidscharwoude, overtreding arbeidswet, 6 boete of 3 dagen hechtenis. J. A. N. te Egmond aan den Hoef, drankwetovertre- ding, 25 boete of 10 dagen hechtenis. D. M„ P. B., A. B. te Broek op Langedijk, straat schenderij, de le 3 boete of 14 dagen tuchtschool, I de 2e en 3e ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. D. II. te Amsterdam, C. E. te Alkmaar, overtreding spoorwegwet, de le 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 2e 2 boete of 1 dag hechtenis. J. D. te Alkmaar, 0. de V. te Castricum, J. G. te Eg-mond aan Zee, overtreding Leerplichtwet, de le 2 maal 3 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis, de 2e 4 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e 5 boete of 3 dagen hechtenis. D- v. S. te Amsterdam, W. T. JzA. B., J. D„ J. O. te Egmond-Binnen, J. J. K. te Alkmaar, P. P.' te Haarlem, G. B„ J. J. v. W„ W. Z. Tz„ J. G. Sz. te Egmoncl aan Zee, J. R. te Heemskerk, N. G. te Broek op Langendijk, J. N. te Driehuizen, D. K. te Groot- schermer, Jachtwetovertreding, de 1'e 6 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e en 5e 12 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e 5 dagen hechtenis, de 4e vrijspraak, de 6e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 7e en 14e *f 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 8e 10 dagen hechtenis, de 9e 6 dagen hechtenis, de 10e en 11e ieder 7 dagen hechtenis, de 12e 2 boete of 1 dag hechtenis, de 13e 5 boete of 2 dagen hechtenis, de 15e 15 boete of 4 dagen hechtenis. zal op WOENSDAG 18 JANUARI 1911, des avonds te 7 uur, in het lokaal „DE WITTE ENGEL" aldaar publiek verkoopen: De van oudis bekend staande bloeiende zaak: met Café Restaurant, waarin gewaarborgde ver gunning Uitspauning. en Stalhouderij. Alles zeer gunstig gelegen aan de nieuwe Veemarkt, tram en tegenover het station der H. S. M. te Hoorn, uitstekend aangeschreven bij H. H. Handelsreizigers, binnen- en buitenlandsche kooplieden, alsook in het buitenland als familiehotel. Voorts twee groote, in de nabijheid' gelegen stallen, waarin plaatsing voor rijtuigen, 120 paarden en ber ging voor hooi, tezamen ter grootte van 6 aren 10 cen tiaren. ILet gebouw bevat: 19 logeerkamers, conversatie- en eetzaal, woon- en dienstbodenkamers, keuken, kelders en is voorzien van vele gerieflijkheden. Opdegezamen- lijke perceelen kan 20.000 als le hypotheek gevestigd blijven. Eigenaar: de heer L. DE GOEDE. Inmiddels uit de hand te koop, te bevragen bij voor noemden notaris. Nadere inlichtingen verstrekken de notaris, bene vens de heeren J. Blaauboer en E. J. Heijer, make laars te Amsterdam. uw Juweeleu, Bloedkoralen. Ketting*. Goud en Zilver in het Goudmagazijn van daar krijgt u de hoogste waarde. Men lette s.v.p. op den Naam en Winkel van 1». PERES, in de RIDDERSTRAAT. ie bevragen bij 8. KOPPES Cz., te Akersloot. HUISHOUD AANSL vanaf f 10.per jaar, I fn f 2,50 entree. GESPL TSTE AANSL. I vanaf 22.50 [er jaarl ^en 2.50 entree. GEWONE AANSL. Si vanaf 30.per jaar,! 1 bij 3 con'r. geen en<r. Nieuwe interlocale aansluiting. 543* FOCKEMA ANDREA! Mr. A. D. H.| Kennemerstraatweg. Eet en II wordt dun. Indien LI te dik zijt, afkeerig- van de geringste in spanning, te veel zit. en toch eene vermageringskuur wilt ondergaan, gaat naar Uw Apotheker of Drogist en vraagt hem eene flacon Marmola tabletten, die U per Fl. 1.75 kost.Voor dit kleine bedrag helpt Uw Apotheker of Drogist tot Uwe voldoening-, met het verkrijgen van een mooi, slank figuur. Hij zal U eene flacon Marmola tabletten ter hand' stellen, samenge steld overeenkomstig het bekende Marmola recept. Na jederen maaltijd' en voor het naar bed' gaan, moet U één dezer tabletten nemen, tot dat. Uw gewicht per dag van 350 tot 450 gram afneemt. De behandeling is zoo eenvoudig mogelijk. Eet gerust, wat U wilt; li chaamsoefeningen zijn goed voor athleten, maar in dien U dit kleine tabletje geregeld gebruikt, zal het overvloedige vet. ongetwijfeld snel verdwijnen en ach terlaten Uw eigen ik, bestaande uit sterk vleesch en krachtige spieren. Verkrijgbaar in alle Apotheken en bij alle Drogis ten. Prijs II. 1.75 per flacon met gebruiksaanwijzing. Agenten: Nierop Slothouber, Alkmaar, of franco zending tegen inzending- van postwissel of postzegels aan HENRI SANDERS, Apotheker, Rokin 8, Am sterdam. Nieuwe gewoue aansluitingen. 480 KOSTER en VAN BATENBURG, Zeil-1 makers, Luttik-Oudorp. 481 ZUIJDAM A. W. VAN Brandmeester, Sigarenfabrikant, Luttik-Oudorp. Nieuwe huishoudaausluiting. a Mevr. de Wed. C. EDEL, Kennemerstraat-1 weg 111 en niet J. EDEL. Naast VROOM DREESMANN. - - EERSTE KLAS A ee,urate regeling. - Degelijke garantie. Aanbevelend W. DE WAAL.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 10