C.YERHEÜS, Uurwerkmaker, Bouwterrein English IlERMs. COSTER en Zn., Mooi Bovenhuis Rookt steeds B De echteWilderaannetjes 3 cents sigaaT P. Oudes, Ridtatrsat, Alkmaar, Geïllustreerde Familie-Kalender De prijs is slechts VEERTIG CENTS. TE HUUR, Voordam, C I. JJLpIijlcI XZas.» Bontwerker, lïlient 1-3. WINTERDIERE? van I Nov.~l Maart Alleen de nieren kunnen het bloed filtreeren. ADVEKTEN tTÊN. REPARATIE-INRICHTING. tan den W est er weg, Nassaulaan en ügmonderstraat, WURENDORF's "VOO '3TS. 1911, xr^ri3co»üïD - Edammer laas, Firma B. SANDERS Ezn. belast zich met den aan- en ver koop van eflecten, ook na offi- cieelen beurstijd. Franco per post 47 Ct. Voordaro. C 9, ALKMAAR, Telet. No. 3. Langestraat 103, Goedkoope retours Alkmaar—Amsterdam. Ie Kajuit f 0.70 Drie dagen geldig. 2e Kajuit f O 45 - ACHTERSTRAAT B 21 - Naast VROOM DREESMANN. - EERSTE KLAS Tc bevragen bij A. O. OEN BöRSTüRD, Touwntitr. 9 Ieder kooper ontvangt tevens gratis a. Het Sportboek, handleiding voor de meeste sg ortspelen, bewerkt door J. H. A. J0CK1N, b. een praktische Zakalmanak voor 1911 in traai omslag. haal die uit „DE BONTE KOE", Langestraat Alkmaar, f 1.10 per stnk. Fijne ouderwets gemaakte EDAMMER KAAS f 1.25 per stuk. VERK.OOPT Bijkantoor ALKMAAR, Oudegrscht 245, Interc Te'ef. 439, £S7. GHJtJSTT, AR.TIK.BLEJN "\7j9l"VTH*3?JFAOü"WKIV De grootste keuze in meest eigengemaakte Pelterijen, zoowel in de fijne als meer gewone soorten, is bij Motzuivering, ■r Alle pelsartikelen, dezen winter bij mij gekocht, kunnen den volgen den Zomer gratis ter bewaring gebracht worden tegen mot en ander bederi Van ALKMAAR 16 - 8 10 2.30 6 uur. Van AMSTERDAM 6.30 - 9.30 - 2.15 - 4 - QH uur [~1 Alleen op Zondag. Noch de President noch de Officier van Justitie gelooven het verhaal van beklaagde. Z. E. A. is er zeker van, dat beklaagde de fiets heeft gestolen en eischte tegen hein C maanden gevangenisstraf. EENDENDIEFSTAL. Jan F., veldarbeider te Hoogkarspel, was ten laste gelegd, dat hij te Hoogkarspel 3 eenden had weggeno men, terwijl hij zich te Westwoud tusschen 12 Sep tember en 6 November 5 eenden had toegeëigend. Een korf, waarin de eenden, werden nu en dan in de rechtszaal binnengebracht en lieten ter afwisseling hun vroolijk gesnater eens hooren. Jan Tesebeld, rijks veldwachter te Hoogkarspel, verklaart in deze zaak een onderzoek te hebben inge steld. Hij zag beklaagde den 6en November met de eenden loopen, die hij daarna losliet in een sloot. Op een vraag van den veldwachter of die eenden van hem waren, antwoordde hij ontkennend, maar zeide bang te zijn, dat ze, gestolen waren. Getuige kon evenwel zien, dat 5 ervan versch gemerkt waren. Beklaagde beweert thans dat de eenden wel van hem waren, hij had' ze voor de zijne geruild met een onbekend handelsman. Pieter Bosman, arbeider te Hoogkarspel, verklaart de eenden goed te kennen. Den 6en November kwam getuige beklaagde tegen, die evenals hij in een schuit je voer. Beklaagde had de eenden bij zich. Johannes Molenaar, timmerman te Hoogkarspel, verklaart met den veldwachter eenden te hebben op gevangen, waarvan er twee van hem waren. Een paar dagen .te voren had hij de eenden nog bij zijn huis gezien. Ten slotte werd Simon Slot, te Westwoud woonach tig, gehoord. Hij had van den zomer ongeveer 50 eenden. Begin November miste getuige er enkele van, die Tesebeld hem liet zien. De Officier is van meening, dat beklaagde wel de gelijk de eenden gestolen heeft en eischt tegen be klaagde, die reeds tienmaal veroordeeld is (de laatste maal tot 12 maanden) 1 jaar en 6 maanden gevange nisstraf. te onthouden, door te bidden voor en te denken aan haar; door prikkelende lectuur te vermijden, door het ontzeggen in iedere omstandigheid van den dienst aan den demou, en waar te zijn bij de opvoeding der kin deren omdat de ook in deze aangelegenheid gesproken waarheid beter is dan dc fijnst aangekleede leugen. Verwerp niet de gevallene zei spr., die gevallen is door armoe, want die armoe, veelal een gevolg van den - slechten maatschappelijken toestand, kan de oor zaak zijn van de daad, doch steunt en beurt op, de menschheid ten zege, u ter eere. (Applaus). De heer Staalman bedankte daarna den spreker en het publiek voor de, getoonde belangstelling en sloot de vergadering. MIDDERNACHTZENDING. Van wege de afdeeling Helder der Nederlandsche Vereeniging „de Middernachtzending" trad Donder dagavond in de sociëteitszaal der „Harmonie" op de heer W. H. Verhoef, met het onderwerp „Strijd en Liefde." De heer J. H. Staalman, voorzitter der bovenge noemde afdeeling, opende de zeer slecht bezochte ver gadering, daarbij betreurende de geringe opkomst, doch hopende dat bij een herhaling van het optreden der Middernachtzending alhier, er meer belangstel ling zal zijn. De heer W. II. Verhoeff schetste daarna het leven der liefde als het meest onbekende mysterie van het leven. Voor dit leven der liefde buigen wij ons allen, zoo zeide spreker, omdat het ons is door God.gegeven. De booze echter heeft aan dit leven der liefde een geheel andere waarde gehecht en maakte gebruik van den demon ontucht, die niets onbeproefd laat zijn onkruid te zaaien, de schoonheid van het leven te ver nietigen. Als middelen die de demon ontucht gebruikt, noem de spreker het werk van de beeldhouwers en schilders, waardoor het bezoeken van musea en andere kunstin- richtingen somtijds zeer gevaarlijk is.; de producten van schrijvers, de uitwerkingen van de muziek, ja, de demon slaagde er zelfs in de werken van den geleer- de, de gevolgen van de ontwikkeling der wetenschap, op zijn hand tei krijgen. Niettegenstaande in de wetenschappelijke kringen de vraag': „is het vieren van den hoogtij van den ver vloekten demon geoorloofd?" ernstig* wordt overwo gen, blijft de ontucht hoogtij vieren en verontreinigt en verwoest het stoffelijk leven van den mensch. De gevolgen van het 'nachtelijk leven in de groote steden werden breedvoerig geschetst onder mededeeling dat het moeilijk is het; werk dat de Middernachtzending in deze doet, hier nader te omschrijven. Met nadruk: wees spreker op de gevolgen van de on tucht voor het nageslacht, daarbij concludeerende dat de mannen der wetenschap de vele gevallen van blind heid^ idiotisme, krankzinnigheid] zouden moeten toe schrijven aan de ontucht, niet bedreven door de lijden den zelf, maar door hun vader of grootvader. Niette genstaande dit alles, zoo' zeide spreker, blijft de on tucht gehandhaafd! in haar afschuwelijk pogen de voortplanting van' het gezonden menschel ijken leven te verwoesten. Aanhalende de woorden van Jezus „hebt uw uaas- ten lief als u zeiven," verklaarde de heer Verhoeff dat deze woorden het fundament waren der handelingen van de middernachtzending die in hoofdzaak tracht hen die het slachtoffer schijnen te zullen worden van de ontucht daarvan af te houden. Daarom werd dit ge deelte van het veel omvattende werk als het meest groote en edele genoemd. Uitvoerig schetste spr. de verleidelijke wijze waarop de demon zijn werk verricht en wees er op. dat de be dwelming' van drank of bier een groote factor daarbij vormt. Het helpen en het redden der gevallen vrouw die meer het slachtoffer is dan de man, werd daarna uit gelegd, waarbij de treurige toestand waarin een dus danige vrouw tegenover de maatschappij zich bevindt, bleek; spr. kwam daarbij tot de slotsom dat de bekee ring de grootste daad is die het betreurenswaardige individu kan doen in 't belang van God, van de maat schappij en van haar stoffelijk en geestelijk leven. De wijze waarop de middernachtzending de werking van de ontucht kan voorkomen, vooral in groote plaat sen besprak spr. vervolgens en met genoegen kon hij constateeren, dat. de vereeniging- niettegenstaande de vele wetten en verordeningen die er in 't belang van den denion zijn gemaakt, zij daarin toch vrij goed ge slaagd is. Ook de van wege de vereeniging' verstrekte waar schuwingen aan pas ingelijfde miliciens en matrozen misten dikwerf haar doel niet omdat de betrokken jon gens inzagen dat het was een werk van liefde en barmhartigheid' dat de vereeniging deed. Do openbare ontucht noemde spr. een laakbare erfe nis van Napoleon, en breedvoerig schetste hij aan de hand van de meest schrikkelijke voorbeelden den toe stand der onwettig geboren kinderen tegenover de Maatschappij, een toestand waarin moeder en kind tot voor korten tijd hulpeloos stonden, doch thans is de wet op het onderzoek naar het vaderschap tot stand gekomen, dank zij het krachtdadig optreden der mid dernachtzending, die in verband; met de naleving dezer wet in verschillende plaatsen consultatie-bureaus heett opgericht. Daarbij verklaarde spr. dat de ver eeniging gaarne hulp zal verleenen, indien de belang hebbende dat maar vraagt aan den heer J. II Staal man te Den Helder. De werking van het Neo Malthusianisme werd door spr. daarna zeer breedvoerig besproken, en sterk ge laakt en afgekeurd omdat die werking niet alleen het schoonste aan den mensch ontneemt maar ook omdat het zoo zeer in strijd Is met Gods gebod. Het n. m. dat de eer van het moederschap ontneemt, dat de va ders hun energie en kracht berooft, achtte spr. ook zeer nadeelig en afkeurenswaard voor het geestelijk le ven der mensch en daardoor voor de maatschappij die lutteloos wordt gemaakt. Ten slotte spoorde spreker een ieder tot den zoo hoog noodigen steun aan de middernachtzending niet STOOMTRAM ALKMAARr-SCHAGEN. Vrijdag, 16 December, des morgens elf uur, werd in het Gebouw de Unie alhier eene algemeene vergade ring gehouden van de aandeelhouders in de Noorder- stoomtramwegmaatschappij. Op de vergadering wa ren vertegenwoordigd het hoogheemraadschap van den Ilondsbossche en Duinen tot Petten, vertegen woordigd; door den heer K. Oly Dz. te Alkmaar, cle gemeente Schoorl vertegenwoordigd door den heer A. J. Peeck, de gemeente Scliagen door den heer jhr. J. P. W. van Doorn, de polder Eenigenburg door den heer G. Schoorl, de gemeente Zijpe door den heer J. de Moor, de banne Warmenhuizen door den heer Jb. Swan Hz., de gemeente Warmenhuizen door den heer K. Blom Jz„ de provincie Noor A-Holland door den heer Mr. S. H. Veiling Meinesz, de gemeente Alkmaar door den heer G. Ripping, de banne Sint Maarten door den heer W. W. Schermerhorn, de vereeniging van polders en oningepolderde landen onder Schoorl en Petten door den heer A. Couwenhoven, de Zijpe en Hazepolder door den heer G. Nieuwland Jz., de ge meente Sint Maarten door den heer A. Klerk en ver der de leden van het bestuur, de voorzitter, de heer G. C. Hulst en de secretaris, mr. W. O. Bosman. Door de vergadering werd aan het bestuur de ge vraagde machtiging verleend tot het aangaan yan de volgende overeenkomsten. A. Met de Regeering: lo. Tot het verkrijgen van de consessie voor den aanleg en van het toegezegd rentejoos yoorsehot van I het Rijk; 2o. tot het gebruik maken voor den spoorweg van den westelijken dijk van het Noord-Hojlaiidsch ka naal, tusschen Koedijk en Schooijdam; 8o. Tot het bouwen van een brug over het Noord- Ilollandseh Kanaal en het gebruik maken van dien brug; 4o. Tot naasting van den spoorweg. B. Met de Hollandsche IJzeren Spoorweg-maat schappij Betreffende de exploitatie van den spoorweg en den eventueelen aankoop daarvan door die Maatschappij. De heer G. Ripping, op 81 December a.g. periodiek aftredende, werd herkozen tot- lid van het bestuur en in de vacature, in het bestuur ontstaan door het be danken van den heer II. J. Pot, werd voorzien door de I verkiezing in diens plaats van den heer K. Blom Jz. te Warmenhuizen. Door den secretaris wordt mededeeling gedaan van wat er sinds de laatste vergadering in hoofdzaak is tot stand gebracht. Vooreerst is met al de betrokken autoriteiten over eenstemming verkregen omtrent de belangrijke con tracten waarop thans de goedkeuring der algemeene vergadering is verkregen. Verder zijn de plannen en bestekken opgemaakt en goedgekeurd voor het gedeel te baan KoedijkSchoorldam. De uitbesteding van dit baanvak heeft plaats- gehad en de oplevering moet geschieden einde Februari 1911. Het bestuur zal trachten tot stand te brengen dat dit baanvak voor- loopig in exploitatie zal worden gebracht. De plannen en bestekken van de brug over het Noord-Hollandsch Kanaal en van de verdere baan en kunstwerken zijn nog niet gereed, hoezeer de technische dienst van de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij daaraan voortdurend en met alle kracht heeft gewerkt. In den loop van de maand Januari a.s. verwacht het bestuur die plannen te zullen ontvangen, welke dan onmiddel lijk aan <le Regeering zullen worden ingezonden ter goedkeuring. Inmiddels is de aankoop van terreinen benoodigd voor den spoorweg krachtig ter hand) genomen. Ruim tweehonderd perceelen e.n perceels-gedeelten zijn aan gekocht, in het geheel bedragende eene oppervlakte van ruim 37 II.A. voor den koopprijs van ruim 116.500. De zittingen van Gedeputeerde Staten tot het aanhooren van bezwaren hebben plaats gehad. Van den minister is) bericht ingekomen dat Zijne Excellen tie de Maatschappij op alle punten in het gelijk heeft gesteld, zoodat het werk geheel overeenkomstig de plannen der maatschappij zal worden tot stand ge bracht. He laatste stukken, benoodigd voor het uit vaardigen van het Koninklijk Besluit, bevattende de eindtoewijzing der nog te onteigenen perceelen zijn naar den Minister opgezonden en. de uitvaardiging van het Koninklijk Besluit kan binnen enkele dagen worden tegemoetgezien. Daarna zal ten spoedigste een gerechtelijk aanbod worden gedaan aan de eige naars van gronden en tot onteigening worden overge gaan. Voorzoover een tijdsbegrooting' is optemaken stelt het bestuur zich voor dat de onteigening" zal zijn afge- loopen in de maand Mei; 1911; dat omstreeks dien tijd de plannen en bestekken voor den bouw van de brug en van het verdere gedeelte van den spoorweg en de kunstwerken goedgekeurd van den minister zullen zijn terugontvangen, zoodat in dat geval in het begin van den zomer de uitbesteding kan plaats hebben. Het is mitsdien te verwachten dat in den loop van het jaar 1911 een gedeelte van het renteloos voor schot, door de belanghebbenden toegezegd, zal worden opgevraagd. De spoorweg kan dan geheel voor den dienst gereed zijn en in exploitatie worden gebracht in het najaar van 1912 of in liet voorjaar van 1913. De tot stand- brenging van den spoorweg vordert voortdurenden en rusteloozen arbeid, waarvan het publiek niets merkt, omdat het niets anders kan zien dan het eindelijke resultaat van dien arbeid, waarom het dan ook ten slotte te doen is. Maar de tot standbrenging van zulk een spoorweg is eene taak die niet te licht moet wor den beoordeeld. Daarvoor is veel tijd noodig, temeer waar wij' te doen hebben met een gesubsidieerde lijn, die omtrent alles rekenplichtig is aan het Rijk, en die nagenoeg geheel over eigen baan moet loopen en waarin kunstwerken voorkomen van den eersten rang, zooals het maken van een draaibrug over het Noord- Ilollandsch Kanaal die tegelijkertijd dienen moet voor het gewoon verkeer en voor het spoorwegverkeer en die eene doorvaartwijdte moet hebben van achttien meter. I Warmenhuizen 774. .43.53 H. A., gem. Warmenhuizen, 0. Pastoor Cz. Warmenhuizen 1054.50. .20.58 H.A., gem. Warmenhuizen, W, Ligthart, Egmondbinnen 476. .36.40 H.A., gem. Warmenhuizen, Th. Kraakman Warmenhuizen, 775. .84.31 H.A., gem. Warmenhuizen, G. Jonker. Warmenhuizen 2614. '.46.31 H.A., gem. Warmenhuizen, Jb. Blokker, Warmenhuizen 1443. .53.03 H.A., gem. Warmenhuizen, J. v. Diepen, Warmenhuizen 1325. .17.85 II.A., gem. Warmenhuizen, K. Bakkum, Warmenhuizen 382.50. —.35.87 H.A., gem. Oudkarspel, W. Ligthart, Eg mondbinnen 558. .43.03 ILA., gem. Oudkarspel, K. Bakkum, War menhuizen 925. —.12.89 ILA., gem. Ouclkarspel, D. Moseh Pz„ War menhuizen 302.50. .59.62 1I.A., gem. Oudkarspel, C. Lingerak, War menhuizen 1275. .60.79 H.A., gem. Oudkarspel, G. Tesselaar, War- I menhuizen 1638. Totaal 14926. Afslag, combinatiën en eindtoewijzing op Woensdag 21 December 1910 's avonds 6 uur in bovengemeld koffiehuis te Warmenhuizen. Ingezonden Mededeellngen. Iedere drie minuten van uw leven gaat het bloed door de nieren om gefiltreerd te worden. Wanneer het de nieren bereikt, is het zwaar beladen met ver giftige onzuiverheden -wanneer het de nieren ver* laat, is het 't zuiverste bloed) van het geheele lichaam. Doch wanneer de nieren niet behoorlijk werken, wordt uw geheele gestel langzamerhand' vergiftigd, want de in het bloed achtergebleven vergiften ver spreiden ziekte en verderf door het geheele lichaam, Gij gaat u zwak, prikkelbaar en afgemat gevoelen. Uw slaap wordt verstoord! en is onrustig, en somtijds hebt gij eon ggype] of de rug u zou breken, wanneer gij u in het bed! omkeert. s Morgens staat g*ij op- met een ellendig* gevoel in uw rug en met pijn in de lendenen. Uw oogen zijn I dof en opgeblazen, en uw handen en enkels zwellen op. De urine heeft een onnatuurlijke kleur en komt in zeer groote of zeer kleine hoeveelheden. Bij vochtig weer zijn uw ledematen stram en rheumatisch. Wanneer gij uw nieren verwaarloost, zullen zij hun geschiktheid om het bloed te filtreeren verliezen, en breidt uw kwaal zich plotseling uit tot lendenjicht, kwellende urinehwalen, niersteen, waterzucht, heup- jicht, chronische rheumatiek, en verwoesting der nie ren. Alleen een nierengeneesmiddel kan de nieren hee- len. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen enkel voor de nieren en blaas. Zij herstellen en heelen de nieren, en helpen hen om hun kracht te herwinnen tot het filtreeren van het bloed en het afvoeren van de vloeibare onzuiverheden. Op iedere doos échte Foster's Rugpijn Nieren Pil- leu komt de naam van het geneesmiddel voluit voor. Zij zijn te Alkmaar verkrijgbaar bij de heeren Nierop en Slothouber, Langestraat 83. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één, of 10,voor zes doozen. 4 regoHwg. Oegeiytee garantie. door een ENGELSCHMAN (conversatie encorresp. etc). Prijs f 1. per les 1 persoon, f 1.60 twee personen. Br, fr. lett. K 180, bureau van dit blad. Eene DUITSCHE DAME geeft snel onderricht in de Dnltsche taal (conversatie corresp, etc.) Prijs f per les, een persoon. Rr. fr. lett. L 180, bureau van dit blad, een flinke RE*TE*IERSWO*I*G van alle gemakken voorzien. Brieven fr. letter E 180 bureau van dit blad, Volledige kalender met plaats voor notities, Kas boek enz., Novellen van F. DE SINCLAIRBER NARD CANTER, FELIX HAGEMAN, B. STICH- IER; G. A. VAN SCHOUWEN; Platen naar Jan Vermeer, Jozef Israels, Prof. Dupont, Rembrandt, enz. enz. Een allmm der meest bekende Volkslie deren, mnziek en tekst. Wil men een heerlijke zware Aanbevelend W RE WAAL. uw Jnweelen, Bloedkoralen, Ketting», Goud en Zilver in het Goudmagazijn van daar krijgt u de hoogste waarde. Men lette s.v.p. op den Haam en Winkel van P. OUDEN, in de RIDDERSTRAAT. 1OOUII4 DE* in den Roekliandel der *.V, Roek- en Handelsdrukkerij, v.h. bij de GROOTE KERK. DE SPIJZE* BEKOME*. BETER wanneer er aan toegevoegd is. Het wekt den eetlust op en bevordert de spijsver tering, wordt daarom voor zieken en gezonden door H.H doktoren aanbevolen. Verkrijgbaar bij C. MELDER, „de Koophandel," Verdronkenoord— Hnigbronwer»tra»t. Alkmaar. UITSLAG VERKOOPING, bij opbod gehouden te Warmenhuizen in het koffie huis van den heer Lingerak op 14 December 1910, van uozmtiuamjB^ iiojnaama.8 ap ut ipunpwnoq uajaaojad en Oudkarspel, ten verzoeke van de erven van wijlen den heer Jb. Ligthart aldaar, ten overstaan van den notaris I'. J. Laurman te Schoorldam: -35.15 H. A., gemt. Warmenhuizen, S. Ligthart Warmenhuizen 736. -42.10 H.A., gem. Warmenhuizen, J. de Groot Jbz. Warmenhuizen 647.50. .42.34 H. A., gem. Warmenhuizen, C. Lingerak,

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 10