STADSNIEUWS. BUITENLAND. t GENERAAL BOOTH. 729,1 ion* Bronsveld, Campert, Vrijman en J. C. van de Blocque- ry. De afd. Hoorn van den Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik, heeft haar bestuursledental ge bracht van 5 op 7 en aangevuld met de heeren Van der Elburg en W. Balk. UIT HEILOO. Met het oog op eene te houden „Floralia" in het jaar 1911, heeft de afdeeling „Heiloo" van den Volks bond tegen drankmisbruik den heer Budde, hortulanis, te Utrecht, uitgenoodigd de ingezetenen alhier eenigs- zins op de hoogte te brengen met het teelen van plan ten en bloemen. Aangezien genoemde heer rijk onderlegd is op dat gebied, kunnen zeer zeker velen profiteeren van zijne hoogst nuttige lezing, die op 21 dezer des avonds 7% uur in het lokaal van 't café van den heer J. Ruiter zal worden gehouden. Wijl de toegang geheel vrij is en dus ook niet-leden van genoemde vereeniging hunne kennis op genoemd gebied kunnen verrijken, mag een groote opkomst worden verwacht. Het bestuur der gemengde zangvereeniging „Har monie»' heeft voor dien avond zijne beste krachten be schikbaar gesteld, zoodat niet alleen een leerzame, maar ook een genoeglijke avond mag worden tegemoet gezien. Geen stoel blijve in de „Onderneming" onbe zet v'aor de goede zaak en het schoone doel! Uitgenoodigd door de rederijkerskamer ,,'t Ont luikende Roosje" alhier, gaven de heer en mevrouw Bigot gisterenavond in het lokaal van ,,de Onderne min" voor vele belangstellenden eenige dramatische en humoristische voordrachten, die alleszins voldeden Ook de blijspelen vielen zeer in den smaak. Niet alleen de keurige wijze van voordragen, maar de costumes bewezen dat alles wel verzorgd was. De leerzame en genotvolle avond zal nog lang in aange name herinnering voortleven. Een „tot weerziens" is hier zeker op zijn plaats. UIT PURMEREND. De raadsvergaderingen trekken tegenwoordig weder veel belangstelling. De publieke tribune kon gisteren alle belangstellen den niet bevatten. Het eerste punt liep over de kwestie wat de heer de Goede al of niet gezegdi zou hebben in de voor laatste vergadering. Aan de concept-notulen van den secretaris had de heer d)e Goede toegevoegd de zinsne de: „De heer Oud spreekt evenals Beliams-ezel voor dat hem iets gevraagd wordt." De andere leden en ook de pers schijnen deze woorden niet gehoord te heb ben. De heer Oud wensehte door stemming uitge maakt, te zien of deze woorden waren gezegd gewor den. Zes van de elf leden verklaarden dat die uit drukking niet was gebezigd de anderen hielden zich buiten stemming, nadat do lieer de Goede pertinent volhield ze wel gebruikt te hebben. Het eigenaardige was, dat daarop de notulen weder in stemming werden gebracht en toen voor hare goedkeuring wel een meer derheid te vinden. De oorzaak van deze kwestie ligt hierin dat de heer de Goede bij de discussie wenscht beantwoord te worden door den voorzitter en niet door den heer Oud, wethouder. Daarop kwam aan de orde de raadhuis-verbouwing of vernieuwing, volgens de plannen opgemaakt door de architecten Stuijt en Postema, waarmede zouden gemoeid zijn respectievelijk 27000 of 49000. Bur gemeester en Wethouders en de commissie van fabri cage stelden voor een nieuw raadhuis te bouwen, zoo wel omdat het tegenwoordige raadhuis niet meer aan de eischen des tijds voor den gemeentedienst voldoet, als om den min of meer bouwvalligen toestand waarin het verkeert. De heeren de Goede en Uitentuis meenden, dat de finantieele toesand der gemeente een zoodanige groo te uitgave niet toeliet en dat met 4000 a 5000 wel wat reparatie kon worden aangebracht. Na heel wat discussie werd het voorstel van Burgemeester en Wet houders aangenomen. UIT BROEK OP LANGEDIJK. Aan de afslagmarkt wordt voor roode kool hooge prijzen besteed, vierde soort wordt verkocht voor 7.60 en derde soort voor 9.30. UIT OUDE-NIEDORP. Donderdag hield het nut „Ons Genoegen" alhier zijn vergadering in liet lokaal van den heer A. Mijts te Niedorper Verlaat. Nadat de voorzitter, de heer A. Wonder, de verga dering met gepaste woorden had geopend en de notu len door den secretaris waren gelezen, trad de heer A. Mijts op met de lezing getiteld: „De wonderen der techniek." Vervolgens werden er bijdragen gele verd door verschillende personen, welke getiteld wa ren: „Iluibert en Ivlaartje." „Maar ach., de man." „Een concertstuk." „Wie neem ik." „Het lied wat mijn moeder zong" (dame) „kalmte kan je redden." Dat de bijdragen en niet minder de lezing, zeer in de smaak vielen, bewees wel het'applaus, dat na elk stuk weerklonk. KORTE BERICHTEN. Gisteren zijn de stoombooten Industrie en Karls ruhe, voor de lijn KeulenBremenLonden, en een groot Rijnschip op een zandplaat voor Gorinchem vast geraakt. -Te Roermond is in een wagon op het perron brand ontstaan, toen een beambte met een brandende lantaarn aankwam. Het bleek, dat een bus benzine uit een kist, waarvan de inhoud als porselein was aangegeven, lek was geworden. Op het traject UtrechtZwolle werden den lant- sten tijd diefstallen gepleegd bij den bestelgoederen- dienst. Thans is het gelukt twee remmers en een hoofdconducteur te betrappen, daar een rechercheur zich in een kist verstopt had. Te Zwammerdam was iemand, die zich nog al eens aan sterken drank te buiten gaat, wegens dron kenschap in het arrestantenlokaal opgesloten. Toen men een paar uur later kwam kijken, lag hij dood in de cel. Te Koetille onder Hidlum is ten huize van de 52-jarige K. H. in een emmer met water op zolder een kinderlijkje gevonden. De justitie heeft evenwel geen aanleiding gevonden de verdachte te arresteeren. Te Nijmegen werd gisteren een van de groote spiegelruiten van de firma Bahlmann Co. aan de markt aldaar door een werklooze met een straatkei verbrijzeld, blijkbaar met de bedoeling door den achter hem staanden agent van politie onder dak te worden gebracht. Mejuffrouw de wed. G. Hiemstra-Buwalda, te Wommels, die Dinsdag j.l. haar lOOen verjaardag vierde, is gisternacht overleden. VOLKSHUISVESTING. De vereeniging voor volkshuisvesting vergaderde gisteravond in de bovenzaal van 'tcafé Central. De voorzitter, de heer M. Uitenbosch, opiende de tamelijk goed bezette bijeenkomst en deelde mede dat in de vorige vergadering het bestuur vol optimisme was: het zou plannen uitwerken en een voorschot aan de gemeente vragen van 68000. Het optimisme heeft het bestuur zoowel als de algemeene vergadering parten gespeeld, daar de plannen van het bestuur door B. en W. en den Raad niet zijn goedgekeurd. Spr. verklaarde ten slotte dat, hoewel daarover geen officiëele mededeelingen kunnen worden gedaan, dat er alle redenen bestaan om te vermoeden dat binnen zeer korten tijd andermaal een algemeene vergadering zal kunnen worden gehoudten. De heer Leguit merkte in verband met deze woor den op, dat de voorzitter niet bedoeld zal hebben de plannen voor den bouw der huizen, doch die welke be treffen den aankoop van den grond daarvoor. De voorzitter vereenigde zich met deze opmerking. Uit de rekening en verantwoording 1909 bleek dat de balans sloot met een saldobedrag van 30.54. De oommissie van rapporteurs adviseerde tot goedu keuring en tot het besluit om over 1909 geen dividend uit te keeren. De vergadering vereenigde zich met dit advies. In het daarna uitgebrachte verslag van den secre taris, P. A. de Lange, omtrent de werkzaamheden yap het bestuur over 1909, wordt leedwezen er oyer uitge drukt, dat het niet belangrijker kan zijn, dat de on derhandelingen tot het verkrijgen van een geschikt terrein voor den aanbouw van woningen nog tot geen resultaat hebben geleid. Het bestuur blijft echter zijn aandacht aan den aan koop van andere terreinen wijden. Bij de rondvraag vroeg de heer E. E. Stoel inlich tingen omtrent dp plannen der vereeniging. Hij zei- de gehoord te hebben dat dp aankoop van de touw- baan niet was doorgegaan door de hooge prijzen en vroeg oi' de yerepniging reeds andere plannen heeft ontworpen. De voorzitter antwoordde daarop dat er andere plannen in een stadium van voorbereiding zijn, dis echter nog niet officiëel kunnen worden medegedeeld, doch- hij hoopte, zooals hij ook reeds bij de opening had gezegd, dat deze plannen spoedig aan het oordeel eener algemeene vergadering- kunnen worden onder worpen. De hepr Stoel vroeg inlichtingen omtrent dp prijzen der woningen, waarop de voorzitter antwoordde dat dit zal afhangen van den prijs der grond. De heer I, Bakker vroeg of de prijzen van 1.70 on geveer geheel zijn weggeredeneerd, waarna de voor zitter het zooeven aan den heer Stoel gegeyen ant woord herhaalde. De heer Bakker meende, dat wanneer de prijzen 2.25 ad 2.50 zullen moeten zijn, er geen behoefte aan dergelijke woningen is en dan achtte hij aankoop van grond geheel overbodig. De voorzitter weet wel, dat er wel woningen van 2 zijn, maar spreker durfde niet verklaren dat dit goede woningen zijn- De beer Bakker verwees naar Overdiestraat en Landstraat, waar zeer goede woningen, voldoende aan de bepalingen der woningwet, staan, voor den prijs van pl. m. 2. De voorzitter zeide dat het in het voornemen lag, de prijzen zoo laag mogelijk te stellen, doch wees te vens op het feit in een der steden voorgekomen dat de regeering geen subsidie wilde verleenen voor wo ningen die geen 2 huur deden. De heer Bakker herhaalde zijne meening en meen de daarbij dat de vereeniging in concurrentie zou tre den met particuliere huiseigenaren. De heer Cloeck vroeg of de heter Bakker voor een zijner kennissen een woning van 2 ad 2.50 dispo nibel had. Die man zocht er nu vergeefs naar. De heer Bakker: Is hij op ons bureau geweest. De heer Cloeck: Ja, u hadt ook niets, wel een be wijs dat er schaarschte is1 aan dergelijke woningen. De heer Bakker: wij zijn niet ten allen tijde van al les voorzien. Nadat de heer Weisenbora in verband met de zoo even door den lieer Cloeck gestelde vraag zijne mee ning- had geuit, verwees de heer Bakker naar de we kelijks Donderdags in de Alkmaarsche Courant voor komende opgave der woningten. De heer B. Bruijn meende dat de vereeniging er in hoofdzaak was om woningen van pl. m. 1.70 te bou wen. Worden ze duurder dan krijgt de vereeniging het cachet eener middenstandshuisvesting. De voorzitter vestigde de aandacht op de mogelijko rijks- en gemeente-subsidie waardoor het mogelijk zou worden de woningen voor den prijs van 1.70 ad 1.80 te verhuren, ofschoon de woningen een hoogere huurprijs waard waren. De heer C. Koster vroeg of de nieuwe woningen moesten dienen voor hen die afgekeurde woningen moesten verlaten. De voorzitter haalde het verschuivingssysteem aan en wees daarbij op den drang van ieder om zoo maar in eenigermate mogelijk, goed te wonen. De heer Koster vreesde voor nadeel aan particulie ren. De voorzitter verwees naar de vereeniging van huiseigenaren, waar onlangs zeer onmeedoogend was opgetreden. De heer Koster: die het eenigermate kunnen doen gaan naar de Volkhuisvesting en de krottenbewoners blijven voor ons. De voorzitter: De woningen van 2.25 en 2.50 bij particulieren zullen beter zijn dan bij de vereeniging. De heer Bakker vroeg of bij het in gebreke blijven der huurbetaling zooals dat bij den bond van huisei genaren voorkomt, de gemeente de schade vergoedt. De voorzitter: het voorbeeld waarop ik zooeven om trent de vereeniging van huiseigenaren sprak is van zeer recenten datum. De heer Bakker: Dit is- een op de duizend. De heer Stoel vond het niet goed dat de huiseigena ren vooruitloopen op de plannen van V. II. V. Hij meende dat het doel der vereeniging moest zijn tegen de menschen te kunnen zeg'gen„die krotten moet je uit, maar in deze woning kan je" en vroeg of het niet op den weg der vereeniging lag, om de in de stad aan wezige krotten aan te koopen en tot bewoonbare wo ningen in te richten? De voorzitter antwoordde daarop angstvallig te zullen zijn het geld' der vereeniging op dusdanige wij ze te besteden, daarbij vreesde hij dat de door den heer Stoel bedoelde woningen door hare ligging in het cen trum der stad te duur. zouden zijn. De bouwpolitie, zoo vervolgde de voorzitter, wacht op ons om wanneer de zaak eenmaal goed geregeld is flink in te g-rijpen in de onbewoonbaarverklaring van woningen. De heer Koster verwierp het idee van het bouwen achter de Eriesche brug niet en wees er op dat wil men goedkoop wonen, men niet op stand mag letten. De voorzitter herhaalde nog eens dat de aard der woningen zal afhangen van den prijs der grond waar ze gebouwd zullen worden. De heer Koster dong niets af op het goede doel der vereeniging. De voorzitter zeide dat men zooveel mogelijk wil bouwen op 't Zuiden en op 't Noorden der stad en verwees nog eens naar den grond zooeven door hem bedoeld die hem veel goedkooper voorkomt dan de grond achter de Friesche brug, door de gemeente aangeboden. De heer W. Appel vroeg of zoo de nieuwe plannen van het bestuur niet verwezenlijkt kunnen worden, dan het denkbeeld van den heer Stoel geen overweging verdient. De voorzitter betwijfelde dat. Hij achtte het niet raadzaam en noodzakelijk daar de uitgezette personen een voorschot van de gemeente kunnen krijgen tot opbouw van nieuwe woningen en ook dat het niet aangaat bij de gemeente om een voorschot van 800 of 1000 te vragen. Den heer Koster was het met het oog op den prijs van hét houwen van op zich zelf staande woningen niet eens. De heer Stoel handhaafde echter zijne meening en vroeg of liet thans aanwezige geld niet productief zou kunnen worden gemaakt, omdat het even gemakkelijk is pl. m. 5000 aan huizen dan aan effecten te bewaren. De voorzitter meende echter dat van de 5000 meer geprofiteerd kan worden indien en bloc dan afzonder lijk gebouwd wordt, De vergadering werd daarna met een woord van dank gesloten. i DE STORM. Vannacht werden de bewoners van het Payglop door een hevigen slag, gevolgd: door een geweldig ge kraak, opgeschrikt. De ongeveer 15 meter hooge bak- kerijschoorsteen yan dpn heer Reitsma, hoewel nog maar epn zevental jiirpp opd.» WaS dpn heyigen wiiid bezweken en voor een deel gestort door het dak van een pakhuis yan den heer Evelpin en voor een ander deel jn de bakkerij terecht gekomen. Hierdoor waren als in een bioscoop-voorstelling de witte bak kérs in een ommezien geheel zwart. De brand, welke door den val in den oven ontstond, werd door het sluiten der deuren gebluscht. Het aanwezige deeg was totaal bedorven, terwijl het in de oven aanwezige brood ook niet meer gebruikt kon worden. Van opnieuw in den oven gaan bakken, was, het spreekt van zelf, geen sprake. Gelukkig werd1 de heer Reitsma bij den heer yan der Wal iu de gelegenheid gesteld voor het brood zij ner cliënten te zorgen. Een zevental meters van den schoorsteen was nog in een ijzeren harnas blijven hangen. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Heden was men druk met het opruimen bezig, zoodat de heer Reitsma hoopt he dennacht wedej- in zijn eigen oven te kunnen bakken. BENOEMD. Bij Kon. besluit van 12 dezer is, met ingang van 1 Januari, tot wederopzegging, benoemd tot plaatsver vanger van den districts-vèparts, wien Haarlem als standplaats is aangewezen, dr. E, P. Kpyser, benoemd directeur van het abbattoir alhier, onder toekenning van eervol ontslag als plaatsvervanger van den dis- tricts-veearts wien Zutphen als standplaats is aange wezen. VOETBAL. Zondagmiddag speelt „Holland I" een competitie wedstrijd tegen „Rapiditas" (Weesp) op haar terrein aan den Westerweg. TELEFOON-AANSLUITING, Sinds de vorige opgave is bij het telefoonnet alhiev aangesloten Mevr. de wed. C. Koster, Luttik Oudorp. (Huishoud- aansluiting). AGENDA. ZATERDAG: Gymnastiekvereeniging „de Halter," 710 uur, „Gulden Vlies." „Kracht en Vlugheid," meisjes-afdeeling II 3 4% uur; meisjes-afdeeling I 6—-7 uur; „Het Gulden Vlies." Ontwikkelingsclub, lezing 8 uur, kleine zaal, Har monie. MAANDAG: Gymnastiekvereeniging „de Halter," 8-—10 uur, „Gulden Vlies." Schaakclub V. V. V„ bijeenkomst 8 uur, café Scher- morhorn, Waagplein. DINSDAG: Te*k*ng*nootaeh«p „Kun*t zy on* do*l", k**k**avond 7 uur, Nieuwe Doelen. „Kraeht en Vlugheid," jongens-af dealing I 7%—8% uur; heeren-afdeeling 83/,93/4 uur; „Het Gulden Vliet.» FRANKRIJK. De Kamer heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij van zelfontbrandbare sigaren aanstekers van 2 tot 40 francs belasting wordt gehe ven, omdat deze nuttige, gemakkelijke en aangename voorwerpen de lucifers der regie een groote concurren tie aandoen. ENGELAND. Tot dusverre zijn gekozen 259 libe ralen, 264 unionisten, 42 leden van de arbeiderspartij, 67 Redmondisten en 9 O'Brienisten. De liberalen winnen 22 zetels, de unionisten 26 en de arbeiderspartij 4. De stand1 der- partijen is dus 377 tegen 264 en 9 O'Brienisten. De groote uitsluiting der 15000 ketelmakers bij de scheepswerven; welke 15 weken beeft geduurd, is hervat. Er is een overeenkomst aangenomen, welke o.a. een sneller regeling van geschillen aan de hand doet en bepaalt, dat werkgevers en arbeiders, die de overeenkomst verbreken, door hun respectieve organi saties ter verantwoording zullen worden geroepen. Het verlies aan loonen bedraagt 9.600.000 gulden, terwijl aan de stakers 1.200,000 moet zijn uitgekeerd. DUITSCHLAND. Het Fransehe blad de Matin beweert, dat de Duitsche Keizer sinds eenigen tijd een zeer ongunstige meening heeft over het gebruik van bestuurbare luchtschepen en vliegmachines en ze alleen voor het leger heeft doen aanschaffen om met de openlijke meening rekening te houden. Dit laatste klinkt niet vreemd, waar de Keizer nog onlangs met nadruk heeft verklaard, dat hij zonder bc-invloed te worden door de meeningen van den dag zijn eigen weg ging. Overigens is het een feit, dat bij de laatste manoeuvres Duitschland in de lucht niet zulke goede ervaringen heeft gehad als Frankrijk. Het ontwerp voor een grondwet voor Elzas Lotharingen is door den Bondsraad goedgekeurd. De Keizer benoemt onder medeonderteekening van den rijkskanselier de stadhouders. Een eerste Kapier bestaat uit 18 personen, door ambt aangewezen of door verkiezing uit personen uit zekere daarvoor aan gewezen klassen en 18, door den keizer op voorstel van den Bondsraad benoemd. Een TweedeKamerbestaande uit 60 leden, wordt gekozen door algemeene recht- streeksche verkiezing met geheime stemming. Kiesbe- voegd zijn zij die 25 jaar zijn, de kiesgerechtigden bo ven de 35 jaar hebben twee, boven de 45 drie stemmen. AMERIKA. De Mexikaansche opstandelingen ont kennen, dat ze een nederlaag hebben geleden. Zij ver wachten versterking en hopen de troepen van presi dent Diaz te kunnen verslaan. Aldus luidt een sensa tie-bericht uit Nieuw-York aan de Lok. Anz. Gemengde Mededeelingen. DRAMA VAN EEN INVALIDE. Hij was in den oorlog- geweest en invaliede gewor den. Nu leed' de 64-jarige armoede, kon zelfs de huur van zijn woninkje in Berlijn niet meer betalen. Gis- termorgen heeft hij zijn Zondagsche pak aangetrok ken, zijn medailles en ordeteekens er op gespeld en is naar een afgelegen plekje getrokken, waar hij een re volver op zijn hart richtte en afschoot. Spoedig daar na overleed hij in het ziekenhuis, waarheen hij in ho- peloozen toestand gebracht was. DAPPERE DOKTERS. Toen in Charbin het eerste geval van pest was ge constateerd, kregen de vijf artsen elk zeshonderd gul den salaris meer in de maand en werden voor 12000 gulden in een levensverzekering gekocht. Zoo lang er geen verdere gevallen voorkwamen, doorsnuffelden ze alle hoekjes en gaatjes en bezochten geregeld de leeg staande barakken. Maar op een goeden dag begon ernst te worden, dreigde er een epidemie. Toen bessoeh ten de dokters de barakken niet meer. En toen de ge meenteraad hun verzocht een besmette" Ohineesche wijk te bezoeken, verklaarden de vijf moedige volge lingen van Aesculaap, dat ze onder de geldende voor waarde niet in dienst der stad konden blijven en maar liever geen pest-zieken behandelden! De 82-jarige leider yan het Leger des Heils moet volgens 4e_ Engelsche bladen bijna geheel blind zijn. Hij kan niemand meer herkennen. Het rechteroog' geldt voor verloren, maar het linker zal eerstdaags ge opereerd worden. De generaal hoopt vurig, dat hij weer zal kunnen zien. DE GUILLOTINE IN CHINA. De hooggeplaatste Ohineezen hebben zich door dep Parijschen beul Deibier de werking van de guillotine laten uitleggen en waren zeer Ip^^en. Vermoedelijk zal het toestel binnenkort tn Ghina in gebruik geno men worden. Laatste berichte p, EEN OUD-MINISTER VEROORDEELD. KOPENHAGEN, IT Dec. De Deensche gewezen Minister van Justitie Alberti is wegens verduistering ten nadeele der Agmunbank tot 8 jaar gevangenisstraf veroordeeld. TWEEDE KAMER, 's-Gravenhage, 17 December, Na een zeer rumoerig' debat, waarbij de minister van oorlog onaannemelijk verklaarde elke motie, die ten doel had de tracte- mentsverhooging voor officieren uit te stellen of zoo- lang terug te nemen totdat gelijktijdig ook de pensi oenen voor de officieren zouden zijn geregeld; werd bij gemengde stemming een motie van den heer Duymaer van Twist van laatstgenoemde strekking met 36 tegen 31 stemmen aangenomen. De minister van oorlog vroeg daarop onder groote beweging schorsing der beraadslaging over de oor- logsbegrooting. De vergadering werd1 tot 1 uur verdaagd. Bij de stemming over de motie van Twist hadden de sociaal-democraten zich uit de zaal verwijderd. MINISTER COOL AF. 's-GRAVENHAGE, 17 December. De Minister van Oorlog, generaal Cool, heeft besloten zjju ontslag te vragen, AMSTERDAMSCHE BEURg, Opgave van ket OORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Vsordam, C 11; Alkmaar. Koer* van Steatsleonicgen 16 Dec 17 De NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld pCt. 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnen]5 J apan 4 Oostenrijk Ja*. Jali 4 Rusland Hope 4 CqnsQl 4 1908 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 4% Fin an c. en Industr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet Nederl. Handelmaatschappij rose. aand. div. Barge ea Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew Westersuiker A'dam Deli A'dam Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Langkat tabak A Medan N. Asaha* tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Hon. Mij. t. cxpl. v. Petrole es Moeara Enim Sumatra Falcmbang Perlak Petroleum-Mij Zuid-Perlak Ketakoen Gew. i) Pref. i, Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Steels Comm. Car Foundry Comm Arnerik. Stoomv.-Mij. Marin Comm. Preferent Marinebonds pCt, 4% Peru Comm. aand. div. Preferent Spoorwegletsningen, Hell- U. Bp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoor^. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert Bd. pCt. 4 Denv. en R. Or. Cert. Aand. div. Erie Comm. Kansas City South. Conn. »t pref. Mis K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Rock luland Comm. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash Comm. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam 3 106 Gemeente-cred. 8 101 l/j BELGIË. Antwerpen 1887 -U/s 95is/14 HONGARIJE. Theiss „4 160 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 6 169 RUST,AND 1864 5 764 Koers van het geld. Prolongatie 3T/g pCt. Mededeelingen. De geheele markt had heden een lusteloos aanzien. Oliewaarden flauw geopend, slui ten na eenige schommelingen op ongeveer de ope ningskoersen. De Amerikaansche markt had een kalm verloop, de koersen bewogen zich eenigszins be neden die van gisteren, Tabakken en Rubberwaarden vast gestemd, echter geheel zonder affaire. Mijnen stil, eenige vraag bestond er voor Gloemboeks, Cultu ren op dezelfde prijzen gevraagd. 72»/. 978/j. 1081/z 108% 48»/. 488/8 91 981/4 89 89 891/. 89% 99 99 «Mi 95 1001/, 100 98 I8H/4 181% 116»/. 116% 148 147% 118 117 140 660 665 8091/, 310 367 369 48 IOD/4 586 594 45) 29 250 252 68 63% 891 478 339 240 285 278 481% 430% 206% 205 163 161% R8I/4 1081/, 119 170 175 295 295% 848 842 ICS»/* 104% 63% 68% 22 28% 28% 74% 789/w 51 50% 160 58/16 58/n 15'/4 163/4 63% 64 10 10 87% 87% 773/8 85 214 1018/4 IOO1/2 104% 28% 28% 275/4 273/s 308/8 80% 65% 65% 81% 81% 40 40% 97 29% 29% 118% 1131/s 245/4 243/4 171% 171% 16% I6-/4 218 108 Vs IOOS/4

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2