St 3* STADSNIEUWST BUITENLAND. Roelants'Aimanakvoor1911 (Staats-AImanak in 't klein). ■ng -Mij. pÓ't, 4% aand. div. ion/, kraak weg te kalen. Zij gingen met een schuit naar 't land van Duinmeyer en laadden de kraak in een praam, later wierpen zij het gestolene bij een hoop kraak, die van hen was. Hermanus Twaalfhoven, nachtwacht te Uitgeest had gezien, dat beklaagde en getuige Acquoy met een praam, waarin kraak, geschut zijn door de sluis. De Officier merkt op, dat beklaagden eerst aldoor ontkenden en nu, evenals Acquoy, bekenden. Spr. acht het wettig en overtuigend bewijs geleverd en eischt voor dezen diefstal tezamen en in vereeniging ge pleegd, 5 dagen gevangenisstraf. Mr. P. A. Offers acht hetgeen de dagvaarding ten laste legt, onwaar, zij hebben niet tezamen en in ver eeniging, maar met hun drieën den diefstal gepleegd. PI. is bovendien van meening, dat er wel redenen waren geweest om de zaak niet te vervolgen. Ten slot te vraagt pi. een geringe straf. BELEEBIGING. Catharina K„ huisvrouw van Klaas Sm. te Helder, had zich schuldig gemaakt aan beleediging. Daniël Groot, kellner te Helder, was de beleedigde. Hij verklaarde, dat hij op 29 October beklaagde ont moette met een paar van haar kinderen, die over bil jartballen spraken en lachten. Toen Johanna Amse tegen beklaagde zei: „Wat hebben die kinderen een plezier," antwoordde ze: „Dat hebben ze altijd, als ze Groot zien, die heeft eens biljartballen van mij gesto len," zóó hard, dat Groot het hoorde. Beklaagde ontkent dit gezegd te hebben. Johanna Amse te Helder verklaart dat beklaagde het inderdaad gezegd heeft en zoo, dat Groot het hoo ren kon. Beklaagde hoorde 15 boete subs. 15 dagen hech tenis tegen zich eischen. EEN PERSDELICT. Adrianus B., broodventer te Winkel was de laatste beklaagde. Hij had den 8en October een correspon dentie gezonden aan het sociaal-democratisch Weekblad „de Vonk," met opschrift „Een slacht offer van ambtelijke nalatigheid," waarin hij o. a. liet uitkomen, dat de gemeente-secretaris van Nieuwe Niedorp „solde met de waarheid en deze verdraaide in verband met het te laat waarschuwen van een mi licien, die moest opkomen voor de herhalingsoefenin gen. Beklaagde bekent het hem ten laste gelegde. De bedoeling van het stuk was volgens hem het al gemeen belang te dienen. Jacob Kuilman, gemeente-secretaris te Nieuwe- Niedorp verklaart op 16 of 17 October het blaadje, dat in grooten getale verspreid werd, in handen te heb ben gekregen. Hij achtte zich door den inhoud van bovengenoemd artikel beleedigd en diende een klacht in bij den burgemeester. Getuige zegt bij aanplakking en bij advertentie bekend te maken wie er op moeten komen voor de herhalingsoefeningen. Toen ge tuige 25 Augustus een brief kreeg van den commissa ris der Koningin met de mededeeling, dat de milicien Heideveld niet was opgekomen, heeft hij dadelijk een boodschap aan Meuleveld gezonden. Getuige schreef een brief aan den commandant van de Grenadiers en Jagers in den Haag, dat van de zijde van den mili cien het verzuim zeker niet uit onwil was gepleegd. Jacob Meuleveld, grondwerker te Nieuwe-Niedorp verklaart in 1909 uitstel te hebben gekregen tot 1910 om op te komen. Den 29en September ontmoette de veldwachter Meuleveld's vader en zeide, dat Meuleveld- verzuimd had op te komen. Twee dagen later ging hij naar den Haag en werd in arrest gesteld. Hij kreeg 5 dagen provoost en 5 dagen nadienen. Meuleveld zegt zelf hiervan de schuld te zijn. Kort nadat hij uit dienst was gekomen, kwam bokl. bij hem, om te vragen wat er gebeurd was. Bij die gelegenheid had getuige gezegd, dat hij dacht, dat de schuld bij den gemeente-secretaris lag. Den dag dat het artikel verscheen, heeft Meuleveld door zijn vader laten zeggen, dat de schuld niet bij den secreta ris lag. Beklaagde verklaart, dat het te laat was om het ar tikel terug te trekken. Van het verhoor van getuige Cornelis Thomassen, onderwijzer en redacteur van „De Vonk" te Amster dam werd afgezien, daar hij den eed niet wenschte af te leggen. Andreas Wilhelmus Michels, boekhandelaar en ad ministrateur van „De Vonk," te Helder verklaart, dat het blad Vrijdagsmorgens te Egmond aan den Hoef gedrukt wordt, dat hij vervolgens de heele oplaag ont vangt en het blad vervolgens verspreid wordt. Ook het nummer met het genoemde artikel is op de gewone wijze verzonden. Dirk Koorn, landbouwer te Nieuwe-Niedorp had met beklaagde over het geval-Meuleveld gesproken en later het artikeltje in „De Vonk" gelezen. W illem Kooy, landarbeider te Langereis, getuige a décharge, had met Meuleveld gesproken over de straf ©n alles wat er gebeurd was en deze had daarbij ge zegd dat hij dacht, dat de schuld bij den gemeente secretaris lag. Arie Warnaar, eveneens getuige a décharge hetzelfde verklaren. De President wijst bekl. er op, dat hij alleen niet strafbaar is als hij gehandeld heeft „in het meen belang," maar merkt hem tevens op, dat hij niet onderzocht heeft, of het de plicht wel was van den secretaris persoonlijk de milicien-verlofgangers op te roepen. Het is echter gebleken, dat de secretaris dit geenszins verplicht is. De President brengt beklaagde verder onder 't oog, dat wanneer hij de zaak goed on derzocht had alvorens het artikel te schrijven, hem gebleken zou zijn, dat het artikel overbodig was. De Officier is van meening, dat de inhoud van het stuk inderdaad beleedigend is. Hij kan in deze niet meegaan met het arrest van het Arnhemsche Hof, dat Garsthagen vrij uit laat gaan, omdat deze meende te handelen in het algemeen belang, acht het ten laste gelegde, n.l. „smaadschrift" wettig en overtuigend be wezen en eischt tegen beklaagde een gevangenisstraf voor den tijd van 2 weken. Beklaagde brengt in het midden van meening te zÜn geweest in het algemeen belang te hebben gehan deld met het openbaar maken om in het vervolg dergelijke gevallen te voorkomen. Hij zegt het slacht offer te zijn geworden van de houding van den mili cien, die indertijd zeide, dat de schuld bij den secreta ris lag. door den heer Hillebrand te Obdam, voor rekening van den heer G. N. Blauw te Alkmaar, voor f 30155.00. Bij opbod was het totaal f 29311.00 Het wei- en bouwland met boerenwoning, tevens winkelhuis, samen groot 5,18,22 H.A., eigendom van den heer Commandeur te Noordwijk, gelegen in de gemeenten Oude Niedorp en Harenkarspel is gekocht door: perceel 1, 2, 3 en 4 samen groot 2,68,90 H.A. door D. Bruin te Oude Niedorp voor f 5030,00per ceel 5 en 6 samen groot 2,36,20 H.A. door de heeren J. Baars en D. Bakker, beiden te Oude Niedorp, voor f 3340.00; perceel 7, groot —,13,12 H.A., door den heer J. Baij te Oude Niedorp voor f 225,50. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Door een 4-tal vereenigingen aan den Langedijk wordt een protestvergadering voorbereid tegen den Burgemeester en den Raad van Zuidscharwoude, die sollicitanten naar de betrekking van onderwijzeres willen uitsluiten, omdat zij tot een bepaald kerkge nootschap behooren, lid van den Bond van Ned. On- derw. zijn of socialistische neigingen hebben. 3 OCTOBERVIERING TE LEIDEN. Mes meldt ons uit Leiden: Onder voorzitterschap van den heer N. Brouwer had gisteravond in de kleine Stadszaal de najaarsver gadering plaats van de 3 October vereeniging. De se cretaris, de heer Felix Driessen bracht verslag uit over de j. 1. gehouden feestviering, welk verslag door geestige inkleeding en fraaien stijl als gebruike lijk, bewees over welk een welversneden pen de ijveri ge secretaris te beschikken heeft. De penningmeester, de heer W. J. P. Suringar bracht-ter tafel de rekening en verantwoording over 19091910, welke werd goedgekeurd. Zij sloot in ont vang met 5221.90, in uitgaaf met 4879.17, batig saldo derhalve J 342.73. De ontvangsten wijzen aan o. a. contributie der 2510 leden 2533, kaartenver koop 1129.15, subsidie gemeente 1000, de uitgaven vermelden o. m. uitdeeling brood, haring enz. 1929 middag- en avondfeest en muziek 1149, vuurwerk 300, drukwerk enz. 237, diverse uitgaven 1264. DIEFSTAL UIT DE WEIDE. Te Heerenveen is gevankelijk binnengebracht een jeugdig echtpaar uit Havelte, verdacht van diefstal van schapen ten nadeele van P. Punter te Kallenkote. De rechter-commissai'is heeft gevangenhouding ge last. Alkmaarsche Tooneelvereeniging „Ontoerekenbaar" van gister- Frans voerde de avond het tooneelstuk van Erlevoor op. Niettegenstaande zij éenige goede krachten van haar zag gaan, heeft de vereeniging zeer goed spel geleverd, alleen wat het jammer dat luitenant ten Horze somtijds zeer onduidelijk was in zijn spreken en daarbij wat al te kalm optrad, terwijl mevrouw van Cittert's heldere jeugdige stem zich o. i. tot haar r minder goed leent. Men had blijkbaar ijverig gestudeerd en was daar door in staat goed werk te leveren, in die mate dat een herhaald applaus na ieder bedrijf als belooning in ontvangst mocht worden genomen. OORLOGSCRISIS. Zooals de ouden zongen, Pijpen de jongen. Zou het daarom politiek zijn, Als voor Cool kwam een Coollijn? Hbld. kan dan alge- DE VELSERPONT. Gisternamiddag heeft de Raad van Velsen bij a clamatie aangenomen de volgende motie van den heer Netscher De Raad der gemeente Velsen van oordeel: dat de pont over het Noordzeekanaal te Velsen niet op voldoende wijze voorziet en kan voorzien in de be hoeften van de passage; daft de wegneming van de brug daar ter plaatse is en blijft een belemmering van een groot en druk deel van Kennemerland dat deze belemmering met den dag toeneemt tenge volge van den snellen aanwas der bevolking in de ge meenten ten Noorden en ten Zuiden van het Noord zeekanaal; dat de pont groote schade toebrengt aan velerlei le vensbelangen van handel, industrie en landbouw, en gevaar voor de gezondheid oplevert der honderddui zenden menschen en dieren, die er jaarlijks van ge bruik moeten maken; dat de pont bovendien een voor het Rijk zoo duur verbindingsmiddel tusschen de beide kanaal-oevers is, dat voor dezelfde kosten of goedkooper een beter ver bindingsmiddel kan worden" in het leven geroepen: besluit zich met den meesten klem tot de Regeering en de Staten-Generaal te wenden met het dringend verzoek, om zoo spoedig mogelijk tot den bouw over te gaan. TANDHEELKUNDIGE STUDENTEN. Het comité uit de tandheelkundige studenten te Utrecht bericht in een missive aan het college van cu ratoren der Rijks Universiteit aldaar, dat in een op Donderdag 15 dezer gehouden verga dering van studenten in de tandheelkunde te Utrecht, met algemeene stemmen is besloten terug te komen op het i. d. 29 November genomen collectief besluit, demonstraties, practische oefeningen en colleges van den heer John E. Grevers, lector in de tandheelkunde aan 's Rijks Universiteit te Utrecht, niet meer te vol gen, zoolang niet aan hunne tegen den heer Grevers bestaande grieven zou zijn tegemoet gekomen; dat zij hebben ingetrokken een adree aan den minis ter van binnenlandsche zaken i. d. 13 December, welk adres zij hadden ingediend, naar aanleiding van de be schikking van het college van curatoren, gegeven op hun aan dit college i.d. 2 December gericht adres; dat het bovenstaande echter niet geacht mag wor den te zijn een uitvloeisel van een overweging, dat de tegen den heer Grevers bestaande bezwaren of grie ven, zooals deze zijn vermeld in het aan het college van curatoren i.d. 2 December gericht adres zouden zijn vervallen. Zij herhalen deze grieven en bezwaren en verzoeken het college van curatoren, daarnaar een onderzoek in te stellen, „opdat een einde worde gemaakt aan de bestaande wantoestanden bij het tandheelkundig on derwijs Utrecht en het daarheen te leiden, dat naast de eenige commissie in Nederland, belast met het af nemen van het practisch tandmeiesters-examen, een tweede worden benoemd, onafhankelijk van de eerste, terwijl zij het hoogelijk zouden waerdeeren, indien het college vancuratoren zou bevorderen, dat. hangende het in te stellen onderzoek, ter vermijding van een ver scherping der verhouding tusschen den heer Grevers en de studenten, zoodanige regelingen getroffen wor den, dat de studenten in de tandheelkunde bij hun bezoek aan het Tandheelkundige Instituut niet met den heer Grevers in aanraking behoeven te komen." Gemengd nieuws. UIT BERGEN. Ds. Cannegieter alhier ontving beroep naar de Ned. Gem. te Veendam Herv UIT CASTRICUM, Alhier is aan het gesticht „Duin en Bosch" opge richt een afd. der Ned. ver. tot afsch. van alcohol houdende dranken. UIT OUDE NIEDORP. De boerenplaats, bestaande in huismanswoning, met schuur, erf, wei- en bouwland, gelegen in de Sloot gaardpolder en in den Speketer, gemeente Harenkarspel, samen groot 21.10.92 H.A., eigendom van de erven P. Wijnker, de vorige week in het café van den heer P. J. Bruin teZijdewind, door Notaris Göttmer bij op bod geveild, is gister na afslag en combinatie, gekocht I STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag' 21 December. 3e Klasse 3e Lijst. No. 12828 25.000. No. 2942 2000. Nos. 215 en 15908 elk 1500. No. 19367 1000. Nos. 783 en 11930 elk 200. Nos. 4448, 130.33 en 16289 elk 400 Nos. 1197, 3104, 7744, 10741, 18624 en 19348 elk 100. DE KIESRECHTLEZING VAN Dr. VAN EEDEN. Naar wij vernemen zal Dr. van Eeden voor de ver gadering van de afdeeling Alkmaar van den Bond voor Vrouwenkiesrecht spreken over der Vrouwenbeweging.". ,De beteekenis DE ALKMAARSCHE TOONEEDVEREENIGING. Voor een -vrij goed bezette zaal in de Harmonie AGENDA. WOENSDAG: Scherpschuttersvereeniging Allernaar, 8 uur, Doelen „Kracht en Vlugheid," jongens-af deeling III 6 uur; jongensafdeeling II 7—8 uur; „Het Gulden Vlies." Alkmaarsch strijkorkest, (dir. J. H. Oushoorn), 8 uur, nieuwe Doelen. ENGELAND. De geheele uitslag der verkiezingen is thans bekend. De eindcijfers zijn: gekozen 271 li beralen, 272 unionisten, 43 leden van de arbeiderspartij 74 Redmondisten en 10 O'Brienisten. De unionisten winnen 28 en verliezen 29 zetels, de liberalen winnen er 23 en verliezen er 26. De arbeiderspartij wint 4 zetels van de unionisten en 1 van de liberalen en verliest er 3. De Redmondisten winnen 2 zetels van de unionisten en 3 van de O'Brienisten en verliezen er 2, die naar de O'Brienisten zijn overgegaan. Het Parlement zal op 31 januari bijeenkomen, maar de plechtige opening door den Koning zal eerst plaats vinden op 6 Februari. FRANKRIJK. Onder groot tumult is in de Kamer de wederindienststelling van de ontslagen spoorweg beambten besproken. De heer Berteaux sprak nog eens over de staking zelf, deed de regeering eenige verwijtingen die de minister-president natuurlijk niet onbeantwoord liet en vroeg de wederindienststelling van de spoor wegbeambten, die geen ernstige fout hebben begaan. De heer Jaurës wilde, dat de Kamer wederindienst stelling zou eischen van alle spoorwegbeambten, zonder eenige restrictie. De regeering stelde de kwestie van vertrouwen en aanvaardde een motie van den volgenden inhoud De Kamer neemt kennis van de verklaring der regeering en vertrouwt, dat de regeering op de staats spoorwegen zal overgaan tot herziening van de ge vallen van ontslag in een ruimen geest van welwil lendheid en menschelijkheid en in denzelfden zin stappen zal doen bij de spoorwegmaatschappijen. Deze motie werd met 405 tegen 90 stemmen aan genomen. CHINA. Onlangs wezen we er op, dat het voor- parlement krachtig en zelfstandig optreedt. Daarvan wordt nu weer een staaltje medegedeeld. De Kroon heeft geweigerd den Raad van State af te schaffen of voor het volk verantwoordelijk te maken. Het voorparlement heeft thans een commissie benoemd, die een nieuw memorandum zal uitwerken, waarin tegen enkele leden van den Raad van State beschuldigingen teberde worden gebracht en nog eens met nadruk op de noodzakelijkheid wordt gewezen, den Raad van State voor het volk verantwoordelijk te stellen. Wordt hieraan niet voldaan, dan zal het voorparlement uiteengaan. De verschillende sprekers uitten zich zeer gematigd, maar voor het eerst sedert het bestaan van het voor parlement, verzekert de Lokal Anzeiger, is op den regent critiek uitgeoefend. Gemengde mededeellngen. DUITSCHE KERSTBOOMEN. Voor de markt van Covent Garden te Londen wa ren gisteren met een boot uit Hamburg 20.000 Kerst- boomen uit den Harz aangevoerd. De boomen gingen grif van de hand. DE „SCHOOL VAN LIABEUF." Men herinnert zich dat te Parijs een zekere Lia- boeuf een politie-agent heeft vermoord. Een leerling van dien Liaboeuf noemde zich een korporaal der re serve Berbesson; die een sergeant met zijn bajonet doodgestoken heeft, enkel en alleen uit anarchistische neiging. De man kreeg levenslangen dwangarbeid. DE SCHADE DOOR OVERSTROOMINGEN. Hoezeer Zwitserland dit jaar geteisterd is, blijkt eerst nu. Er is 2% millioen francs door particulieren bijeeng'ebracht en hiermede kan- ongeveer 40 procent van de schade, door het water veroorzaakt, gedekt worden. Het grootste nadeel hebben echter de repu bliek en de afzonderlijke kantons ondervonden. Er zijn tal van waterwerken, bruggen etc. vernield en deze schade wordt geraamd op 35 millioen francs, zoodat de totale schade meer dan 41 millioen bedraagt. EEN ERNSTIGE AARDBEVING. Berichten uit La Libertad (San Salvador) melden dat verscheiden eilandjes nabij de kust van den At- lantischen Oceaan verdwenen zijn en dat er wel vijf honderd menschen- zijn omgekomen. DE „GEEST" VAN EEN SPOOKHUIS. Het spookte in de rue Bosfroi te Parijs. Het spook te er gevaarlijk -steen, kiezeltjes en dergelijke harde voorwerpen werden plotseling naar niets vermoedende voorbijgangers en buren geworpen. Er werd tegen „on bekend" een aanklacht ingediend, de commissaris van politie ging zelfs eens kijken, hechtte niet veel waarde aan de praatjes der menschen, totdat een steen zoo groot- als een vuist op zijn mooien hoogen hoed te recht kwam. Dat ging den commissaris wel wat al te ver en hij gelastte een paar stevige politieagenten het huis en den „geest" te bewaken. Een overbuur heeft echter de spookgeschiedenis opgelost: hij zag dat een dertienjarig meisje in het schemerdonker uit het huis met steenen gooide. Het meisje werd voor den com missaris gebracht, maar weigerde de beweegredenen aan te geven, welke haar hadden doen1 besluiten de rol van een spook op zich te nemen. EEN ONEERLIJK LANDSVERDEDIGER. Op verzoek van den Griekschen consul in Nieuw- York is de kapitein van het Grieksche leger Nikolaas Eimopulos aldaar hij zijn aankomst aan boord van de stoomboot „Themistocles" gearresteerd. Eenige maanden geleden ontdekte de minister van oorlog, dat er groote sommen aan „marine" verduis terd waren. Drie officieren bleken de schuldigen, twee van hen werden gearresteerd de derde, de thans gevangen genomen kapitein, wist te ontkomen. Men zegt. dat er meer dan 4 millioen drachmen verduisterd is. EEN GUNSTIG RESULTAAT. In Tilsit is, dank zij het optreden van de overheid ïn samenwerking met het bestuur van den bond voor bescherming van de jeugd, de prikkellectuur met suc ces bestreden. Alle boekhandelaren, zelfs de aller kleinste, hebben niet alleen verklaard, dat zij dergelij ke letterkundige producten niet meer verkoopen zou den, en ze uit hun uitstallingen zouden verwijderen, maar ook, dat ze hun best zouden doen, goede werken van bekende schrijvers en dichters, waarvan goedkoope uitgaven zijn verschenen, zooveel mogelijk aan .den man te Krengen. LAATSTE KKRK HTK.V. NATIONALE BOND VOOR REDDINGSWEZEN EN EERSTE HULP BIJ ONGELUK KEN HET ORANJEHUIS. s-GRAVENHAGE, 22 December. De nationale bond voor reddingwezen en eerste» hulp bij ongelukken Oranjekruis". heeft heden zijn eerste algemeene vergadering gehouden onder leiding van Prins Hen- tink die de openingsrede hield, waarin een schets ge geven werd der werkzaamheden van den onder, onder anderen aankondigend het voorstel om de regeering te verzoeken in alle gemeenten een enquete te doen instellen naar bestaande organisaties en voorhanden personeel en materieel op gebied van het reddingwe zen, ter verkrijging der wenschelijke gegevens om een basis te erlangen waarop in overeenstemming met doo'r den prins reeds in Juni 1909 uitgedrukten wensch 0111 verdere statistische gegevens te verzamelen welke een blijvend overzicht geven van hetgeen op 't gebied van het reddingwezen in Nederland geschiedt Mr. DE VRIES VAN HEIJST. f LEIDEN, 21 December. Alhier is overleden Mr. t Vrïes Yan Heyst, oud 45 jaar, secretaris van Leiden, Ridder in de orde van Oranje-Nassau. EEN ONTPLOFFING. LONDEN (V. D.) Een vreeselijke ontploffing had hedenmorgen in de mijnen behoorende aan de Hulton Company m Lanceshire plaats. 300 mijnwerkers zijn bedolven. Men heetf het reddingswerk met kracht ter hand genomen, ernstige verliezen worden evenwel gevreesd. ON GEREGELDHEDEN TE BARCELONA. MADRID, 21 December. Telegrammen uit Barce lona melden, dat daar rumoerige betoogingen hebben plaats gehad; een persoon werd gewoiid, 14 in hechte nis genomen. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGEDIJK 20 Dec. Heden werd besteed voorbloemkool le soort f 0.— a 0.—, 2e soort f 0.a 0,reuzenbloemkool f 2,a 5 20 Roode kool f 3.— a 9.—, gele kool f 2.50 a 6 witte kool f 2.50 a f 6.20, zilveruien f 0.— a 0 uien f 2.20 a 2.50, Bieten f 0.—. Wortelen ct.' NOORDSCHARWOUDE, 20 Dee. Grove uien fl.80 a 2.—, roodekool f 11.25 a 12.50, 2e soort f 10.— a 11-j kleine f 4.90 a 9.90, gelekool f 6.a 6 30 2e soort f 4.70 a 5.80, kleinere f 2.30 a 4.50Deens'che witte f 5.50 a 6.-, 2e soort f 4,20 a 5,~, kleinere i 1.90 a 4, Verkrijgbaar bij allo Boekhandelaren: Prijs 10 Cents. - Gebonden 20 Cents. AMSTERDAMSOHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLAHDSCH LANDBOUWCREDIET. V«ordam, O 11, Alkmaar. PCt. 2% 5 S 5 4 4 5 4 4% pref. StaatsleonlngeE NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan. J*li Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Financ. en Induatr. ondernemingen enz. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet Nederl. Handelmaatschappij resc. aand. div. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlanden Winstbew Westersuiker A'dam Deli A'dam Langkat Idem A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli-Maatschappij Langkat tabak A Medan N. Asahaa tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeara Enim Zuid-Perlak Ketahoen Gew. Pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Steels Comm. Car Foundry Comm. Amerik. Stoomv.-Mij. Marin Comm. Preferent Marinebonds Peru Comm. Preferent Spoor wegleeningen. Holl. IJ. Sp.-Mij. Vlij. tot expl. vau Staatespoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert Bd. pCt, 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie Comm. Kansas City South. Com. pref. Mis K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island Comm. Southern Pacific Southern Railway. Union Pacific cert. v. Wabash Comm. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pt 20 Dec 21 Dec Sumatra Palemban; Pcrlak Petroleum-Mil pCt. 4 72»/s 97'/» 1088* 48»/s 91 92b/16 89 891/, 991/g 89 95 100 98 18U/, 1161* 1471/, 116.50 140 675 814 375 501/, 105 605 462 29 26 67 898 488 245 2741/, 4271/s 2021/4 1601/, 104 8 118% 175 291 848 107 52 1597* S«/8 16% 641/s 10 871/s 778/8 86 214 1047/, 80 288/4 3IS/4 658/4 821/, 401/, 101 31 1151/j 271/g 1748/4 17 218 78 481/, 89 89V, 991/8 947/, 1001/g 1817/w U61A 147V, 116.50 696 316 376 58 106 604 462 264 68 404 498 244 2751* 428 202 1601* 1741/4 290 846 1098/4 641/4 22 291* 745/18 5D/4 159 Si* 16 641* 10 871* IOII/4 291* 28i* 8D/* 65i* 821* 41V* 998A SOS/]» 1157* 26 v* 173 16% Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam 3 108% 1' 8% Gemeente-ered. 8 IOOS/4 BELGIË. Antwerpen 1887 2% 96»/u HONGARIJE. Theiss „4 160 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 5 169 RUSLAND 1864 5 764 Koers van het geld. Prolongatie 38/* pCt. Mededeelingen. Heden wares het de Tabakken, die op de markt de meeste aandacht trokken. De vast» stemming, die reeds eenige dagen heerscht, bracht he den hoogere koersen, vooral voor de duurdere soorten. De handel was dan ook vrij levendig met flinke om zetten. De Amerikaansche markt bracht weinig nieuws; de koersen blijves steeds heen en weer schom melen; de variaties zijn gering, de handel van weinig beteekenis. De Oliewaarden op lager peil, liepen ech ter iets op voor Geconsolideerden. Mijnen ongeani- meerd. In Culturen en Rubberwaai'den ging zoo goed als niets om.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 2