Door aantrekking van hel perceel, tot nog toe bewoond door den lieer Haakman, aan onze zaak, zijn wij besloten een REGLAME- OFUUIMIMOr te houden, met het doel velen te doen kennis maken met onze kleedingstukken. Een BUITENGEWOON LAGE PRIJSNOTEERING, zoowel voor Confectie als naar Maat, maakt het ons mogelijk vanaf heden aan te bieden ADYERTENTIEN" Burgemeester en Wethouders te Alkmaar wenschen vóór 5 Januari prijsopgaaf te ontvangen voor het leveren en stellen van een IERPUT met mestplaat in cementijzer, op de plaats „Oostwiik" aanhetZeglis alhier. Inlichtingen zijn te bekomen aan het Kantoor der gemeentewerken. de levering van 382000 stuks Straatklinkers (Waalvorm), en 48000 stuks IJsselklinkers, in 2 perceelen. Herbenoemd de heerenG. T. M. van den Bosch, G. de Groot Jz., N. Glinderman. Tot voorzitter voor het jaar 1911 is door burge meester en wethouders aangewezen de heer Mr. H. Boelmans ter Spill, wethouder. 60. twee leden der commissie van bijstand voor de gemeentelijke gasfabriek. Herbenoemd de heeren: J. de Lange C.Jz. en C. van Buijsen. Tot voorzitter voor het jaar 1911 is door burgemees ter en wethouders aangewezen de burgemeester. 7o. drie leden der commissie van bijstand voor het gemeen te-sl achthuis Herbenoemd de heerenD. A. Luiting, N. Glinder- man, D. J. Govers. Tot voorzitter voor het jaar 1911 is door burgemees ter en wethouders aangewezen dé heer Jan de Wit Dz., wethouder. 80. drie leden der commissie van bijstand voor het gemeentelijk pensioenfonds. Herbenoemd de heeren: N. Glinderman, J. de Lan ge C.Jz., C. van Buijsen. Tot voorzitter voor het jaar 1911 is door burgemees ter en wethouders aangewezen de heer Mr. H. Boel mans ter Spill, wethouder. 9o. twee leden der commissie van bijstand in het beheer van den gemeentereinigingsdienst. Herbenoemd de heerenD. J. Govers, H. P. lbink Meienbrink. Tot voorzitter voor het jaar 1911 is door burgemees ter en wethouders aangewezen de burgemeester. Voorts wordt overgegaan tot de benoeming van: lOo. een lid van het burgerlijk armbestuur, tot ul timo December 1914, wegens periodieke aftreding van den heer Mr. W. F. A. Verhoeff. De aanbeveling luidt: Mr. W. P-j A. Verhoeff, J. van der Veen. Herbenoemd de heer Mr. W. F. A. Verhoeff. llo. een regent van het stads-ziekenhuis, tot ulti mo December 1915, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer M. Preijer. Aanbevolen worden: M. Preijer, Jb. van den Berg. Herbenoemd de heer M. Preijer. 12o. een lid van de commissie van toezicht over het stedelijk muziekkorps, tot ultimo December 1913, we gens periodieke aftreding als zoodanig van den heer J. H. Oushoorn. De aanbeveling bestaat uit de heerenJ. H. Ous hoorn, Mr. W. Stap. Herbenoemd de heer J. H. Oushoorn. 13o. een lid der commissie van toezicht op het la ger onderwijs tot ultimo December 1918, wegens perio dieke aftreding als zoodanig van den heer Mr. W. F. A. Verhoeff. De aanbeveling luidt: Mr. W. F. A. Verhoeff, Mr. W. Stap. Herbenoemd do heer Mr. W. F. A. Verhoeff. 14o. twee leden der dames-commissie van bijstand voor het toezicht op het onderwijs in de handwerken op de lagere scholen, waarvan één tot 31 December 1917, wegens periodieke aftreding als zoodanig van Mewrr A. L. Rocquette MuntingheS wij ter en één tot 31 Dec. 1912, t.er voorziening in de vacature, ontstaan door het aan Mevr. H. S. Blaauw-van den Dries ver leend eervol ontslag. Door de commissie zijn de volgende aanbevelingen ingezonden: A. Mevr. A. L. Rocquette Muntinghe S wij ter. Mevr. D. BogaertDe Sturler de Frienisberg. B. Mevr. D. BogaertDe Sturler de Frienisberg, Mevr. A. L. Rocquette MuntingheSwijter. Herbenoemd mevr. Rocquette Muntinghe—Swijter. Benoemd mevr. Bogaertde Sturler de Frienisberg. 15o. een lid der commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs tot ultimo December 1915, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer Mr. F. H. G. van der Hoeven. De aanbeveling luidt: Mr. F. H. G. van der Hoeven, A. T. de Groot, Herbenoemd "mr. F. H. G. van der Hoeven. 16o. een lid van het college van curatoren van het gymnasium, tot ultimo December 1915, ter voorzie ning in de vacature, ontstaan door hot aan den heer dr. J. C. Pool verleend eervol ontslag, die tevens op 31 December a.s. aan de beurt van aftreding was. De aanbeveling bestaat uit de heeren A. C. de Regt, H. E. Vinke. Benoemd de heer A. 0. de Regt. 17o. een lid der commissie van toezicht voor de handelsdagschool tot ultimo December 1913, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer W. M. II. Pels. De aanbeveling luidt: W. M. H. Pels, J. F. Lubbe. Herbenoemd de heer W. M. H. Pels. 18o. een regent en een regentes van het burger weeshuis, tot ultimo December 1914, wegens periodie ke aftreding als zoodanig van den heer H. W. LIols- muller en mevr. N. de LangeOort. (Mevr. de Lan geOort) heeft verzocht niet voor eene herbenoeming in aanmerking te komen. Door burgemeester en wethouders worden aanbevo len: voor regent: II. W. Holsmuller, J. P. Kool Pz; voor regentes: Mevr. A. G. BelonjeBosman, Mevr. D. Bogaert'De Sturler de Frienisberg. Herbenoemd de heer H. W. Holsmuller. Benoemd Mevrouw A. G. BelonjeBosman. 13. GEMEENTEBEDRIJVEN. Na de laatste wijziging, die de Gemeentewet bij de wet van 30 December 1909 (Staatsblad No. 146) heeft ondergaan en die in werking treedt op 1 Januari a.s., is tusschen de artikelen 114 en 115 dier wet ingelascht een nieuw artikel lllbis, luidende: „Het'bepaalde bij de twee voorgaande artikelen lijdt uitzondering voor zoover de Raad, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten, ter zake van met name aan gewezen inkomsten, ontvangsten en betalingen andere regelen stlt. De artikelen 196, 197, 198, 200, 201 en 202 zijn ten deze van toepassing." Dit artikel bevat alzoo een uitzondering op de voor schriften van de artikelen 113 en 114 der wet, bepa lende, dat de ontvanger belast is met de invordering van alle inkomsten en ontvangsten der gemeente en zorgt, dat die behoorlijk geschiede en tevens dat door hem alle betalingen geschieden uit de gemeentekas. Het behoeft geen betoog meer, zeggen B. en W., na het voorwoord dat wij schreven in de toelichting tot de gemeente-begrooting voor het komende dienstjaar en in verband met de door Uwe vergadering bereids genomen beslissing om evenals de gasfabriek, het slachthuis en de stads-apotheek den reinigings dienst en dien voor den Hout en de plantsoenen tot een bedrijf te maken, dat van de uitzonderingsbepa ling voor deze bedrijven zal behooren te worden ge bruik gemaakt, omdat reeds nu voor de eerstgenoemde drie de ontvanger ontlast is van het innen en het in vorderen der ontvangsten en het doen der betalingen. Daarom stellen zij voor, over te gaan tot vaststel ling van eene verordening regelende het beheer der genoemde bedrijven. De heer"* de Lange drukt er zijn verwondering over uit, dat deze verordening niet bij de verschillende commissiën is geweest. Het kan later wel blijken dat er veranderingen noodig zijn. De Voorzitter: Mocht dat het geval zijn, dan zullen we ze blijmoedig aanbrengen. De heer Boelmans ter Spill zegt, dat de ver ordening ie gemaakt in overeenstemming met de in structies [van de hoofden der bedrijven. Indien die worden herzien, kan het blijken'of in deze verordening veranderingen moeten worden aangebracht. Daarna wordt overgegaan tot de artikelsgewijze be handeling cn de verordening zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat tijdens de ver gadering aan hem is overhandigd een adres van de Tuinbouw- en Handelsvereeniging „Ons Belang Indien er zooveel haast bij dat adres is, zegt de Voorzitter, had men maar moeten zorgen dat het vóór de zitting was ingediend. Thans moet het tot de vol gende vergadering worden aangehouden. 14. RIOLEERINGEN. Voor riool vernieuwing of -verbetering op nader aan te wijzen plaatsen is onder volgnummer 109 der ge meente-begrooting voor 1910 een bedrag van 2500 uitgetrokken. In overeenstemming met het advies van den direc teur der gemeente-werken en het gevoelen van de commissie van bijstand voor de publieke werken, zijn B. en W. van meening, dat dit bedrag, althans voor het grootste gedeelte, zal moeten worden besteed voor het aanbrengen en verbeteren van riolen in de Dub bele Buurt, Kitsteeg, Veerstraat, Hekelstraat, Wes- terburgstraat en Compagniestraat, volgens de door den directeur der gemeente-werken opgemaakte plan nen, waaraan ook door de Gezondheids-commissie hare goedkeuring is gehecht. De kosten van deze werken zijn geraamd op een to tale som van 2148. Kan de Raad zich daarmede vereenigen, dan stellen B. en W. voor hen te machtigen tot het uitvoeren van de bovenbedoelde werken te doen overgaan. Het is de bedoeling de aanbesteding zoo vroeg'tijdig te doen geschieden dat, behoudens ongunstige weers gesteldheid door vorst, met de uitvoering van het werk op 15 Februari 1931 kan worden aangevangen. Conform besloten. 15. 3e SUPPLETOIRE BEGROOTING, DIENST 1910. Goedgekeurd. GELDLEENING. B. en W. stellen voor om met het Pensioenfonds voor weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren ouder verband van de inkomsten der gemeente, eene geldleening aan te gaan, groot 189.000, tot deq koers van 96 181440. Deze geldleening strekt; a. tot betaling uër kooppenningen voqr het per ceel Ritsevoort A 20 2285, benevens de kosten van overdracht ad 208.55 (Raadsbesluit 29 Januari 1908 no. 8) 2493.55; b. tot betaling der kooppenningen voor een perceel tuingrond in den Westerhout, Sectie E nos. 762, 761, 525 en 40 6005, benevens de onkosten ad 525.40 (Raadsbesluit 29 Januari 1908 no. 1 B. Z.) 6530.40; c. tot betaling der kooppenningen voor een perceel weiland, sectie C no. 1985 12000, benevens de on kosten ad 360 (Raadsbesluit 4 Maart 1908 no. 7a) 12360; d. tot betaling der kooppenningen voor zeven per ceelen weiland, bij de terreinen van den reinigings dienst, sectie F nos. 18, 21, 83, 84, 71, 70 en 69 26650, benevens de onkosten ad 1682.01 (Raadsbe sluit 30 December 1908 no. lb) 28332.01; e. tot betaling der kooppenningen voor een huis en erf met werkplaats, loods en erf op het afgesneden kanaalvak sectie C nos. 949 en 950 11000, benevens de onkosten ad 947.50 (Raadsbesluit 30 Dec. 1908 nr. lb) 11947.50; f. tot betaling der kooppenningen voor vier percee- len weiland, bij de terreinen van den reinigingsdienst, sectie F nos. 10, 13, 24 en 588 (Raadsbesluit 13 Mei 1909 nr. Ij), 33147.97; g. tot betaling der kooppenningen voor perceelen grond met boerenwoning aan den Nieuwlandersingel, sectie F nos. 859 en 1055 9000, benevens onkosten ad 250 (Raadsbesluit 24 Augustus 1910 no. 1) 9250; h. tot betaling der kooppenningen voor een strook grond aan de Wilhelminalaan, sectie E nrs. 1425 en 2137 i 1381 benevens de onkosten ad 48.175 (Raads besluit 24 Augustus 1910 no. 2 B. Z.) 1429.175; i. tot betaling' der kooppenningen voor de boeren plaats genaamd „Oostwijk" 53815, benevens de on kosten ad' 3493.90 (Raadsbesluit 5 October 1910 no .It) 57308.90; j. tot het volstorten van het aandeelen-kapitaal van de Noorderstoomtramwegmaatschappij voor zoo veel het aandeel dezer gemeente aangaat, (Raadsbe sluit van 11 Mei 1904 no. 3) pro resto 18000. Totaal 180799.505. Of in ronde som 181000. Het bedrag der leening zal worden afgelost in 60 jaren, telken jare 3150, aanvangende in 1911. De heer Glinderman vraagt of er indien er eenmaal een grondbedrijf komt, dan bezwaar zou bestaan deze leening ten laste van dit bedrijf te brengen. De Voorzitter antwoordt, dat daartegen geen bezwaar zal bestaan. Na de artikelsgewijze behandeling der voorwaarden, die tot geen opmerkingen van belang aanleiding geven, wordt de leening goedgekeurd zonder hoofdelijke stem ming. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de raad over in een zitting met gesloten deuren ter behandeling van reclames hoofdelijken omslag dienst 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR zullen op Donderdag 12 Januari a.s., des nam. te 2!/2 uur, ten stadhuize aldaar, in het openbaar aanbesteden De gezegelde inschrijvingsbiljetten, door aannemer en twee solide borgen persoonlijk onderteekend, moeten met de monsters ter gemeente-secretarie zijn ingele verd op den dag der besteding vóór des nam. 1 uur. Het BESTEK is tegen betaling van f 0.10 ter ge meente-secretarie verkrijgbaar. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Reclame-Opruiming. Heeren-Overjassen vanaf f 4,00. Mr-Overjassen vanaf f 1,50. Heeren-ColMostuuins vanaf f 6,00. Heeren-Eroeken vanaf f 2,00. Blousen vanaf f 0,50. - IB. S. CLOECK, LAAT, hoek Boterstraat, ALKMAAR.

Alkmaarsche Courant | 1910 | | pagina 6