s¥aTTs nieuws, BUITENLAND. (Hbld.) No. 6280 f 2000. Nos. 3858 en 13028 f 1500. No. 6229 f 1000. Nos. 11156, 13640 en 15681 f 400. Nos. 16857 f 200. Nos. 2798, 5527, 11318 en 19187 f 100. VERNIELING. Arte H., koopman te Westwoud, had zich te verant woorden wegens vernieling. Klaas van Diepen, bakkersknecht te Wervershoof was met beklaagde den 13en No-vember 's avonds na tienen toen zij uit de herberg ,,'t Harkje" kwamen, voorbij de woning' van de wed. Bakker geloopen. Be klaagde begaf zich op 't erf van de weduwe en ver nielde daar zoo a Is hij later aan getuige vertelde een boenbank, daar bij een wrok tegen de weduwe had, omdat zij kwaad van hem gesproken had. Thans vertelt beklaagde, dat bij er per ongeluk op gevallen is. Dirk Doodeman te Westwoud, die met van Diepen en beklaagde liep op den bewusten avond, had hout hooreu kraken, toen beklaagde zich op het erf van de weduwe bevond. Ten slotte verklaart de weduwe Bakker te Hoogkar- spel, dat zij over 't algemeen nogal veel last van jon gens heeft en dat zij den 14en November 's morgeus haar boenbank stuk vond. De eisck tegen beklaagde luidde 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. DIEFSTAL. Cornells van E., arbeider te Koegras, was ten laste gelegd, dat hij zich te Callantsoog of te: Helder we derrechtelijk bad toegeëigend eenige haringtonnen en een kurken zak, die aan 't strand waren komen aan drijven. Beklaagde bekent het hem ten laste gelegde. De zak had hij op zolder neergelegd, een nieuwe^ harington verkocht. Pieter Strooker, rijksveldwachter te 't Zand had op 't strand bij Callantsoog ongeveer 100 Schotsche ha ringtonnen, die aangespoeld waren, gevonden. Op 't erf van beklaagde ontdekte: hij er een die 't zelfde merk droeg als die, welke op 't strand lagen. Bij 't in gestelde onderzoek werd op zolder bij beklaagde een kurken zak gevonden, terwijl in een greppel bij zijn woning nog een harington lag. Maarten Eeltnan, rijksveldwachter te Helder ver klaart den 30en November mede de woning van be klaagde onderzocht te hebben, waar nog een ton en een zak werden gevonden. Arie Haring, arbeider te Koegras, bad een haring ton gekocht voor 0.75 van beklaagde. Door Strooker werd de ton evenwel weer in beslag genomen. De Officier eischte wegens diefstal tegen beklaagde 90 boete subs. 12 dagen hechtenis. BELEEDIOLNQ. Gerrit Sch., visscher te Egmond aan Zee, had den 28en November te Egmond-Binnen den onbezoldigden rijksveldwachter P. J. van den Berg, die hem betrapte op een jachtwet-overtreding, beleedigd door hem toe te voegen: „Je bent een kwade jongen en een snot neus." Petrus Johannes van den Berg, als getuige ge hoord, vertelt de toedracht van de zaak, waarna door den Officier tegen beklaagde, die bekende, 15 boete subsidiair 15 dagen hechtenis geëischt werd. MISHANDELING. Jacobus R. te Enkhuizen, was mishandeling ten laste gelegd. Pieter Visser, stuurman, verklaart den 4en Decem ber in de herberg van Roozendaal ruzie met beklaagde te hebben gekregen, bij welke gelegenheid beklaagde met een bierfleschje sloeg, wat zoo hard aankwam, dat getuige bloedde. Leendert de Haan was tijdens de ruzie in de herberg aanwezig. Hij weet, da.t beklaagde en Visser ruzie kregen, maar van 't gevecht had hij niet veel gezien, wel zag hij den kastelein er met een gummi-stok op afgaan. Pieter Belier te Enkhuizen, die ook in de herberg van Roozendaal was, wist te vertellen, dat Visser, die eerst al in 't gevecht op den grond viel, o. a. door be klaagde met een fleschje afgeranseld werd, zoodat hij bloedde. Pieter Vlaar, arbeider te Anddjk, was eveneens ge tuige geweest van de vechtpartij en had beklaagde zien slaan. Niettegenstaande de pertinente verklaring van de 4 getuigen, ontkent beklaagxie steeds. De Officier eischte tegen beklaagde wegens mishan deling- 1 maand gevangenisstraf. OPLICHTING. Jan Comelis II., koopman te Hoorn, thans gedeti neerd in bet huis van bewaring alhier, was oplichting ten laste gelegd. Hij had een rijwiel, aan een ander toebehoorende, verkocht, en de opbrengst ten eigen ba te aangewend. Jan Molenaar, landbouwer te Wijdenes ontmoette den 22en October in het café Preijer aan de Turfha- ran te Hoorn beklaagde die met hem sprak over 't verkoopen van zijn fiets. Beklaagde nam getuige mee naar een gang in 't café waai- twee fietsen ston den en wees aan, welke fiets bij verkoopen wilde. Ge tuige merkte op, dat de fiets erg slecht in. zijn lak zat, zij gingen weer terug naar 't café en getuige bood 18, hij gaf beklaagde een bankbiljet van j 25 en kreeg i 7 terug. Isaac van der Pijl te Oudendijk was den 22en Oc tober in 't café Preijer geweest en bad zijn fiets zoo lang in de gang gezet. Toen hij 't café weer verliet, was zijn fiets verdwenen. Er stond wel een andere, oudere fiets. Cornelis Veld te Wester-blokker had zich op den zelfden dag in 't café Preijer opgehouden gelijk met beklaagde, die over 't verkoopen van ziin fiets begon te praten en met Molenaar onderhandelde. Getuige raadde dezen aan 18 te bieden. Toen later beklaag- de's fiets nog in de gang stond, dacht getuige, dat Molenaar deze vergeten had. Thijs Willems te Wijdenes verklaart dat Molenaar hem aanwees, welke fiets hij gekocht had, dat was echter niet die van beklaagde, maar de andere, die in de zelfde gang stond. Beklaagde houdt-vol zijn eigen fiets verkocht te heb ben, niet de andere, die ook in de gang stond. De Officier kan beklaagde niet gelooven, wel Mole naar, die de fiets kocht en dadelijk tegen Willems zei, toen deze vroeg welke fiets hij gekocht had: „Dat barrel niet" (wijzende op de fiets van beklaagde), „maar deze" (wijzend© op de andere fiets, die later bleek van Van der Pijl te zijn). Ook kan Z. E. A. niet aannemen, dat Molenaar dronken zou zijn ge weest, en de fietsen met elkaar verwisseld zou hebben, daar hij zich alles haarfijn herinnert, wat er dien dag gebeurd is. De Officier is van meening, dat beklaagde, die ook al in verband met de tindiefstal te Hoorn gepleegd, in voorarrest zit, zich aan een brutale oplichting- heeft schuldig gemaakt, weshalve Z. E. A. 4 maanden gevangenisstraf eischt. Gemengd nienws. OUDE-J A ARS A V OND OP HET TELEGRAAF KANTOOR. Men schrijft aan 't H b 1 d. Het is altijd een eigenaardig oogenblik, wanneer we op oude-jaarsavond even vóór twaalven, omringd van familie en vrienden, wachten op de tonen der Stadsklok, die zullen gaan verkondigen dat bet twaalf uur is, dat weer een nieuw jaar zijn intrede doet. En bij don eerste der twaalf slagen, die het nieuwe jaar inluiden, drukt ge elkander de handen en kust en lacht en schreit en wenscht elkaar geluk!. Ook op de nachtseinzaal van het telegraafkantoor te Amsterdam vervangt het nieuwe jaar niet onopge merkt het oude. Want de honderden telegrammen, die naar verre plaatsen „een zalig nieuwjaar," een „prosit Neujahr," een „happy Newyear" roepen, her inneren steeds, dwingen gedurig te denken aan den overgang, ondanks, de overstelpende drukte! Even vóór twaalf zet j© het werk stil, geef je de kantoren een paar minuten „wachten," die trouwens zeer waarschijnlijk hetzelfde zouden doen. Nog twee minuten, en het zal twaalf uur zijn; en terwijl je weet dat in den familiekring men met opgeheven glas die paar minuten afwacht, wordt hier op de seinzaal het oog gebonden door de klok, die met schokbeweeg den minuutwijzer laat verspringen. Er heerscht een vreemde stilte op de zaal. Een on gewone, aanvoelbare rust. Een kalmte, die je niet kent in de eeuwig-hijgende en stampende toestel-her- rie. 't Is je als hou je je adem. in, en de ruimte van tijd tusschen die 59e en 60e minuut duurt je lang. Dan, als de wijzer zijn sprong gemaakt heeft, na dat vreemdlange wachten omdat je wacht, blijft jó onbe- bewust- zelfs langer turen, plots grijpt 't je aan, weet je, zie je dat ook de laatste ruimte voorbij is. Dan til je je glas op en je neemt een femien slok en eerst dan kun je wat zeggen, voel je je bewust van dat moment; dat eigenlijk heel nie.t groot is. En klin kende en drinkende met elkander, druk je elkaar de banden, voel je je nu echt lotgenoot, collega en je wenscht elkander geluk. Te voren, omstreeks 11 uur, zijn plotseling, bijna te gelijk, de Duitsche draden, zooeven nog voortdurend in beslag genomen door de tientallen berichten die gaan en komen, verstomd. De Duitsche kantoren ge ven „wachten". En met reden. Zij immers zien, vol gens hun tijdrekening, het jaar 40 minuten eer pas- iseeren. En dan, hoogstens vijf minuten later, roepen ze weer en als Amsterdam zich gemeld heeft, zie. je de .uitbundige gelukwenschen in dichtmaat uit het toestel op de Hughesstrook zich ontrollen. En als ook wij het „twaalfuurtje" hebben doorleefd dan glijden ook onze handen als op een piano darte lend over de toetsen, en onze vreemde ambtsbroeders of zusters wellicht, worden getuigen van wat in onze harten omgaat. TWEE CHANTEURS GEARRESTEERD. In den laatsten tijd kwamen het Hbld. bij herha ling brutale staaltjes van chantage ter oore. De groo- te moeilijkheid voor de politie te Amsterdam is ech ter de chanteurs op heeterdaad t© betrappen, en helaas hebben de daders nog te zeer vrij spel, omdat de slachtoffers meestal om de een of andere reden (schaamte of vrees) nalaten de hulp der politie in te roepen. Zoo kon het gebeuren, dat een eenvoudige werkman te Amsterdam in handen van twee chanteurs viel en meer dan honderd gulden afhandig gemaakt werd. Zij maakten gebruik van het feit, dat het slachtoffer dronken was en verweten hem in dien toestand onze delijke handelingen te hebben gepleegd. De man ver zekerde „niets uitgehaald" te hebben, maar kon niet pertinent ontkennen. De chanteurs gaven voor „van de politie" te zijn, den andere bij het delict betrokke ne to kennen en dreigden met het opmaken van pro- ces-verbaal. Nn had het slachtoffer geen rust meer. Bij de eerste scène was zijn gouden horloge met ketting zoek ge raakt. De twee zich noemende rechercheurs wisten het blijkbaar van het dronken slachtoffer gerolde voorwerp terug te bezorgen. tegen een belooning van 25. En daarop zijn herhaalde afzetterijen ge volgd. Zoo heeft de man, onder de vrees voor een niet gepleegd feit geverbaliseerd en misschien veroor deeld te worden, maanden geleden, er zelfs ziek van geweest. Ten einde raad en voor meer dan 100 afgezet, heeft hij dezer dagen de rechtskundige hulp van mr. L. van Gigch Jr. ingeroepen. Deze wendde zich dade lijk tot de politie onder omstandige mededeeling van het gebeurde. Het slachtoffer maakte nu, in overleg met de politie, een afspraak met zijn belagers, die op nieuw geld geëischt hadden. Op den hoek van de Pon- tanusstraat en Commelinstraat zou gistermiddag de ontmoeting plaats hebben. De chanteurs waren inderdaad present en toen het slachtoffer bezwaren maakte tegen betaling, werd op nieuw met het proces-verbaal geschermd. Daarop be taalde de veel geplaagde. Een paar tellen later waren de kerels geknipt.. Twee rechercheurs hadden zorg ge dragen het gesprokene te kunnen hoeren en de beta ling te zien. Onder toeloop van nieuwsgierigen zijn de pseudo-politiemannen naar bet politiebureau over gebracht, waar men een paar beruchte individuen in hen meent, te herkennen. Kr is nog een vrouw-getuige, die een vorigen keer do afpersing heeft geconstateerd, zoodat de daders den dans niet gemakkelijk ontspringen zullen. DIEFSTAL VAN GOUD. Zaterdagavond werd te Voorschoten een jonge Duit- scher gearresteerd, sinds drie maanden werkzaam bij de firma Van Kempen als diamantzetter. Zondag is hij naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage over gebracht. De Duitsche justitie waarschuwde de Hollandache, omdat zijn zuster aldaar fijn goud ten verkoop aan bood door hem haar gezonden. De balans der afdee- ling goudwerken moet niet kloppen, er wordt nu on derzocht of dat met het geval in verband staat. De man die gehuwd is en hoogst fatsoenlijk lijkt was vroeger werkbaas in zijn vaderland, waar hij failliet ging. EEN NIEUW KONINKLIJK PADEIS. Dezer dagen is gemeld, dat weldra van B. en W. van Amsterdam een voorstel aan den raad te wachten zou zijn, om zich tot de regeering te wenden, met het verzoek, hare medewerking te willen verleenen tot den bouw van een nieuw koninklijk Paleis. Dit „wel dra" moet echter voorbarig heeten. Immers, wij ver nemen, dat in het. college van B. en W. omtrent deze zaak nog geen overeenstemming is verkregen. Publie ke werken had het volgende plan opgemaakt Een nieuw koninklijk paleis, dat voldoet aan alle eïsehen, welke men aan een dusdanig gebouw moet stellen, zal, naar raming, kosten 3 millioen gulden. Daarvan zou het. rijk ten minste de helft moeten betalen, en de gemeente zou bereid zijn tot een even groot offer, mits zij dan de vrije beschikking erlangde over het Koninklijk Paleis op den Dam, waarin dan weer de zetel van het gemeentebestuur zou worden gevestigd. Amsterdam zou hare 1.500.000 voldoen voor de eene helft in geld en voor de andere in grond. Zij zou n.l. aan den staat in eigendom aanbieden het gunstig gelegen terrein van de Amsterdamsche IJs club, liggend in een omgeving van openbare gebou wen (het Rijks-Museum, het Stedelijk Museum, het Concertgebouw, de Rijkspostspaarbank enz.) en aan zienlijke woonhuizen. Tot zoover het plan vap Publieke Werken, dat reeds in bijzonderheden berekend is. Het verschil van gevoelen nu, in het college van B. en W., waarover hierboven gesproken werd, loopt over de vraag, of de gemeente zich te dezer zake moet wen den tot H. M. de Koningin, die immers het Koninklij ke Paleis in bruikleen heeft van de hoofdstad, of da delijk tot het Rijk. Eenerzijds wordt de meening ver dedigd, dat het aanbeveling verdient Hare Majesteit niet rechtstreeks in de quaestie te betrekken, ander zijds zou men in deze niet gaarne de Koningin willen voorbijgaan. (N. R. Ct.) JAARCIJFERS. Dit nieuwe jaar is or een, dat aanleiding geeft tot cij fer-bemerkingen. Degenen, die 1 Januari hun nieuwjaarskaartjes en brieven schreven, zullen reeds hebben opgemerkt, dat men den eersten dag van het jaar vier ééntjes te schrijven had 1 1/11 Doch wanneer het de volgende week den IIden Ja nuari is, komt er nog een cijfer een bij 11/1/11. En in November mag zich verheugen op deze ge wijzigde groepeering: 1/11/11. en den llden November zelfs op: 11/1111 Ongetwijfeld kondigt het nieuw-aangebroken jaar zich aan als van een verblijdende éénheid 32 DECEMBER. „De post, hoe accuraat ze gewoonlijk werkt, maakt ook wel eens een slippertje. Dan is ze vroolijk. En 'n vroolijk mensch doet dan wel eens dingen, zóó grappig als men niet van hem zou hebben verwacht. Wie zou nu van onze stemmige, altijd netjes in de plooien-zijnde post hebben kunnen vermoeden, dat ze het oudejaar zoo duchtig zou vieren, dat ze 'n klein beetje al te vroolijk is geworden Want hoe kan anders een brief uit Zwolle, welken men ons heden toonde, het datumstempel „32/12 '10" dragen Of 't daar een vroolijke boel is geweest l i (Avp.) INBRAAK. Een bewoner der le Helmersstraat te Amsterdam had met zijn gezin de Kerstvacantie elders doorge bracht daags vóór Kerstmis vertrokken, was hij gisteravond teruggekeerd. Tot zijn niet geringe ont steltenis ontwaarde hij, dat i/rbrekers in zijn woning aan het werk geweest waren. Alle kasten waren ge opend en doorzocht, de bedden bleken zelfs beslapen te zijn. Hedenmorgen kon nog niet juist worden nagegaan hoeveel er gestolen was. De inbrekers hadden in de gang met gothisclie let ters de woorden„Gelukkig Nieuwjaar, Trio" ge schreven Volgens de buren is er in den avond van den 27en December een jongen aan de deur geweest, die een brief voor den bewoner beweerde te hebben, 't Moet gebleken zijn, dat deze brief slechts uit een blanco enveloppe en een blanco velletje papier bestond ONVOORZICHTIGEN. Dat er nog altijd personen zijn, die bij het in- en uitspringen van de tram de voorzichtigheid niet be- trachtén, blijkt uit de volgende twee berichten: Door de stoomtram ZutphenEmmerik is gister morgen te 's Heerenberg overreden de 15-jarige arbei der Rulof, die op de in gang zijnde tram wilde sprin gen. Een arm en een been werden hem afgereden, het andere been werd versplinterd. Zijn toestand is ernstig Gisternacht half een werd door de stoomtram van de R. T. M. te Rotterdam aangebracht de heer B. B., wonende te Oud-Beijerland die onder Heijenoord, bij het uitstappen onder de tram geraakte met het onge lukkig gevolg dat zijn rechteronderbeen werd afgereden. Te Rotterdam is hij direct naar het ziekenhuis vervoerd. DIEFSTAL. Te Tiel is gevankelijk uit Nederhemert binnen gebracht de jeugdige huisknecht W. van baronesse van Nagell van Nederhemert. Naar aanleiding van het verdwijnen van een dasspeld stelde de rijksveld wachter een onderzoek bij hem in, waarbij de speld te voorschijn kwam, benevens een bedrag van f 7000 aan bankpapier, waarvan de vermissing nog niet was bemerkt. PLOTSELING STERFGEVAL. De postbode van Weesp op Nederhorst-den-Berg verliet gistermorgen welgemoed met zijn post het kantoor te Weesp. Even buiten de gemeente sehjjnt hij door een beroerte te zijn overvallen en op den weg in elkaar te zijn gezakt, hij werd daar althans door eenige voorbijgangers dood op den weg liggende gevonden. UIT HOORN. In de gisteravond gehouden vergadering der afdee- llng Hoorn van de Schippersvereeniging „Schutte- vaer", waar tevens afgevaardigden van andere veree- nigingen tegenwoordig waren, kwam onder meer in bespreking het plan tot stichting van een vluchthaven te Hoorn. Met bijzonder genoegen werd kennis genomen van de besprekingen dienaangaande in de Tweede Kamer gevoerd, alsmede van de toezeggingen van Rijk en Provincie, die de kosten van aanleg voor hun reke ning wilden nemen. Duidelijk sprak zich de algemtene wenschelijkheid uit, dat de gemeente Hoorn, voor wie niet anders dan de onderhoudskosten overblijven, spoe dig tot de stichting zal overgaan. Ten slotte werd de volgende motie met algemeens stemmen aangenomen De afdeeling Hoorn der Schippersvereen. „Shutte- vaer" spreekt haar ernstigen hoop en verwachting uit, dat op de daartoe gelegenheid gevende Raadsvergade ring de discussies en overwegingen het daartoe zullen leiden, dat de stichting der vluchthaven, onder de gunstige omstandigheden van het oogenblik binnen kort een feit moge worden en besluit de motie ter kennis te brengen van de Raadsleden met ernstig verzoek bij het eventueel uitbrengen van hun stem, rekening te houden met de hierboven uitgesproken wenschen. Men zal zich tot verschillende andere vereenigingen wenden, om adhaesie te betuigen aan genoemde motie. UIT STOMPETOREN. Door Kerkeraadl en Kiescollege is tot predikant al hier beroepen Ds. Kater te die Rijp. UIT KOEDIJK. Bevolking op 31 December 1910. Ingekomen 49 m. en 51 vr. Geboren 17 m. en 15 vr. Totaal 66 m. en 66 vr. 132. Vertrokken 48 m. en 50 vr. Overleden 11 m. en 10 vr. Totaal 59 m. en 60 vr. 119. Vermeerdering 13. Op 31 Dec. 1909 783 m. én 722 vr. 1505. Vermeer dering 7 m. en 6 vr. 13. Totaal op 31 Dec. 1910 790 m. en 728 vr. =r 1518 zielen. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Gedurende het jaar 1910 werden aan het hulp-te-le- graaf- en telefoonkantoor alhier verzonden 6428 tele grammen, ontvangen 6345 telegrammen, samen 12.773 telegrammen, terwijl 5651 gesprekken werden gehou den. KORTE BERICHTEN. De Zondagavond tè Aarlanderveen bij den heer C. Lekkerkerker gestolen effectentrommel is, ge opend, doch met inhoud, teruggevonden. Alleen heeft men meegenomen geld en sieraden ter waarde van 300 ongevee^. Er zijn politiehonden ontboden om den dader of de daders op te sporen. De electricien O. van der S„ wonende in de Mauritsstraat, werd langs den fabrieksschoorsteen van de firma H., in de Insulindestraat te Rotterdam opge- heschen. Door het breken van een touw viel hij van een hoogte van ongeveer 27 meter; hij kwam op een hoop losse aarde terecht en heeft enkel het rechter been gebroken. Te Wormer is de openbare lagere school wegens het heerschen der mazelen tijdelijk gesloten. Te Amsterdam is een man aangehouden die er zijn werk van maakte piano's te verduisteren. Hij liet zijn vrouw piano's huren en beleende ze daarna on middellijk. Een vijftal pianohandelaars werden het slachtoffer van deze verduisteringen. Een meisje te Halfweg had een armband verlo ren. Men kwam op de gedachte den politiehond Cesar van den veldwachter Rijnders. te laten zoeken. Hem werd reuk gegeven aan den handschoen van het meisje en binnen 10 minuten wa® het verlorene opgespoord! Te Koog aan de Zaan is bij het waterscheppen de stoker Mazereel van de oliefabriek de Zwaan, te water geraakt en verdronken. Een ijzerhandelaar te Gouda vermist uit een geld kistje een bedrag van 400. Een jeugdig winkelbe diende, die inmiddels is verdwenen, wordt verdacht. Het jongemensch moet tevens een revolver uit den winkel hebben meegenomen. Te Oldenzaal1 vervoegde zich ten huize van F. v. D. een vrouw met een driejarig kind. Voorgevende eenige boodschappen te moeten doen, vertrok zij e.n liet het. kind zoplang in de woning van Van D. achter. Zij is evenwel niet teruggekeerd. (STAATSLOTERIJ. Trekking van 4 Januari. 4e klasse. 3e lijst. VRIJZINNIG HERVORMDEN. Zondag a.s. zullen de leasen in het catechisatie-lo kaal van „de Evangelische Unie" (ingang Paternos terstraat) weer een aanvang nemen. NAAR, HET HUIS VAN BEWARING. Door de politie is T. L., uit Leiden, die Zondag 1 Januari 1911 alhier huisvredebreuk pleegde, naar het Huis van Bewaring overgebracht, daar hij nog ver schillende vonnissen moest ondergaan. „AVES". Hedenavond zijn de inschrijvingen voor pluimvee en gereedschappen met ruim 600 nummers gesloten. De ze inschrijving overtreft de voorgaande met 150 num mers. De grootste fokkers hebben hunne dieren in geschreven, zoodat weldra een zéér fraaie collectie te bezichtigen zal zijn. DAMMEN. Door den nationalen Dambondl is besloten voor de plaatsen Alkmaar, Zuid-Scharwoude, Beemster, Oud karspel e. O. te zamen vormend© het district Alk maar, een damwedstrijdi te organiseeren in groepen van 4 tot 8 spelers. Uitsluitend voor leden van den (Bond en abonné's op zijn tijdschrift, zonder inleggeld. De spelers zullen worden ingedeeld! in groepen vol gens speelkracht. In eiken groep is minstens één prijs, beschikbaar. De inschrijvingstermijni ia opengesteld tot uiterlijk den 15den Januari bij den leider voor district Alk maar de heer G. C. van Gulik, Nieuwpoortslaan E 13. BENOEMD. De heer mr. P. G. L. M. van Sonsbeeck, alhier, is benoemd tot adjunct-commies ter provinciale griffie te Arnhem. AGENDA. WOENSDAG: Kinderkoor, repetitie 4Vz uur. Zang en Vriendschap 7Vz nnr, café Central. Scherpschuttersvereeniging Alkmaar, 8 uur, Doelen. „Kracht en Vlugheid," jongens-afdeeling III 67 uur; jongensafdeeling II 78 uur; „Het Gulden Vlies." Alkmaarsch strijkorkest, (dir. J. H. Oushoorn), 8 uur, de Unie. Alkm. Esperantisten-Vereenig'ing „Alkmara Stelo," 9 uur, Leeuwerik, Breedstraat. Mannenkoor „De Vereenigde Zangers," repetitie, 73/t uur, Diligentia. DONDERDAG: Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond van 7l/481/., mannelijk adspiranten, lokaal R. H. B. S. Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond, van Sl/t91/., mannen-afd., lokaal R. H. B. S. Kegelclub „Onze Club". Kegelavond 8 uur, „de Unie", Danscursus Th. Groen Jr., „Harmonie", 8 uur, Reciteer- en Voordrachtenver. „Kunst naar Kracht", repetitie 9IOI/9 uur, Wapen van Munster. Anti-militari Tenvereeniging, 8 uur, Voorwaarts. Nieuw Leven en Orpheus, repetitie voor dames, 8 unr, in de Unie. ENGELAND. De Daily Mail discht een verhaal op van een Duitsch-Russisch-Japansche samenzweé- ring tot verdeeling van China. Het blad zegt zelf dat- het een verzinsel is van wien voegt het er echter niet bij. Als in China de stormklok van de revolutie luidt, zoo verklaart het blad, zal het, blijken, dat Duitsch- land, Rusland en Japan een geheim verbond hebben gesloten om het hemelsche rijk onder elkaar te dee- len. De bron van dit gerucht is niet te ontdekken, velen beweren, er echter meer van te weten, doch de buitenlandsehe ministeries van Engeland en Frank rijk houden het voor een absurd verzinsel van den vij and. Het is allemaal gekheid verzekert het blad maar tracht aan te toonen hoe door het gesloten verdrag Japan en Rusland zich als werktuigen voor Duitsch- lands zwarte plannen hebben overgegeven. Kolommen worden hierover geschreven. En een hoofdartikel over deze kwestie eindigt aldus „En als het uur komt, dat China zich tegen de Mandsjoe-dynastie zal verheffen en dat Duitschland zich een plaats in het hemelsche rijk wil veroveren, dan zal Duitschland Groot-Brittanje, de Vereenigde Staten, Japan, Frankrijk en Rusland vereenigd Vin den in da verdediging' van de onschendbaarheid van het Chineesche rijk." De Times tracht- in Frankrijk wantrouwen jegens Duitschland te wekken en daar den indruk te vesti gen, alsof Duitschland een mislukte poging heeft ge daan, om, door het gebruik maken van de binnenland-

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2