STADSNIEUWS. Uit Hof- en Hoofdstad. UIT St. PANCRAS. Doof den heer D. Bruin Gz. alhier werd ten huize ran Jn. Ruys een simultaan-séance in het dammen gegeven. 12 liefhebbers, voorzien van bord en schijven, had den aan de tafeltjes plaats genomen. Er werd vlug gespeeld, zoodat de séance in IV2 uur was afgeloopen. De heer Bruin won 9 partijen en verloor er 3. Win ners wafen de heeren Jn. Madderom en Jb. Wit al hier en J, v. d. Molen van Langendijk. Ds. P. Jukkenekke alhier heeft het beroep naai de gereformeerde kerk naar Kockengen aangenomen. UIT AKERSLOOT. De rederijkerskamer „Harmonie" gaf gisteren haar eerste uitvoering in dezen winter in het café van den heer Kuitwaard. Opgevoerd werd: „Verleden," drama, in drie bedrij ven door Ina BoudierBakker en „Zeven dochters en geen man," blijspel in één. bedrijf. De heer de Moor, grimeur, heeft zich weer onmis baar getoond. Beide stukken werden heel goed) opge voerd. De zaal was goed' bezet en na afloop werd er nog eens lustig gedanst. spreker. Een kinderkoor, onder leiding van den heer Wartena, zong met lieven, frisschen zang eenige Frie- sehe liederen van Troelstra in de pauzen, opende met een „Onze Vader" en sloot met een „Requiem." 'tWTas van begin tot eind een avond van mooie stemming." Mos. 0272, 8385, 11604, 19670 400. Mos. 1204, 10372, 15848, 20659 200. Mos. 1607, 3103, 3437, 4338, 4402, 6487, 7416, 10118 10389, 12621, 13604, 14305, 17126, 18231, 19724 100 KAATSTE HKKK HTK.V. AANGEHOUDEN VOOR MOORDAANSLAG. Door de politie te Schoten is aangehouden de 19-ja- rige J. ter Metz, die in December van het jaar 1909 een poging deed om zijn baas aan de papierfabriek te Velsen te vermoorden. Zijn baas had hem n.l. gestraft en uit wraak daar over loste hij een revolverschot op hem. Ter Metz heeft sedert zijn vlucht in Duitschland rondgezworven. Ilij is naar het Huis van Bewaring te Haarlem over gebracht. KLEINSTEEDSCH. De ,,0pr. Haarl. Ct." schrijft: „Twee meisjes, ze waren 17 en 19 jaar oud, waagden zich gistermiddag op straat, gekleed in, wat het poli- tie-rapport vermeldde, „zeer nauwe rokken, nieuw mo del." Ze vielen al heel gauw in het oog de dametjes; ze werden uitgejouwd en gevolgd' door een steeds aan groeiende menigte, die zich vermaakte met haar on beholpen bewegingen. Ten laatste zochten de nufjes haar heil bij iemand in de Kamperstraat. Toen de politie de menigte had uiteen gejaagd en ruim baan gemaakt, snelde het nieuwmodische tweetal naar huis. •De Haarlemsche jongedames in quaestie mogen in derdaad „nufjes" zijn geweest en de „zeer nauwe rok ken, nieuw model" een uiting zijn van smakeloosheid, ons dunkt dat de uitjouwers wel een berisping verdie nen voor hun ergerlijk optreden. Het Haarlemsche straatpubliek heeft, als wij ons niet vergissen, eenige onaangename herinneringen aan zijn optreden, ook tegenover vreemdelingen, goed te maken. Een BRIEF VERMIST. niet-aangeteekende brief met f 155 aan bank papier, 30 Sept. van Metslawier naar Mannheim ver» zonden, wordt vermist. De nummers der biljetten zijn bekend. De justitie stelt een onderzoek in. AAN DEN GROND GEVAREN. ENKHUIZEN, 16 Jan. Tengevolge van den dik-* ken mist is de stoomboot Franeker II Zaterdagavond bezijden het Krabbersgat en op het Enkhuizer zand gevaren. Twee sleepbooten zijn van Enkhuizen ver trokken, om te trachten het vaartuig vlot te brengen. DOOR DEN POLITIEHOND OPGESPOORD. RO11LRDAM, 16 Jan. Te Te.rbregge was inge broken. Een Rotterdamsche politiehond ging over het achtererf, door de sloot, over het land, regelrecht naar het erf van E„ dien hij aanblafte. Deze werd1 gear resteerd en aan den burgemeester van Hillegersberg uitgeleverd. DIEFSTAL, ROTTERDAM, 16 Januari. Gisteren is te Rotter dam gearresteerd een kleermaker en een stoker die te Vianen uit het pakhuis van een carousselhouder een pendule, een linnenkast, stoelen, karpetten enz. stalen en te Utrecht en te Rotterdam verkochten. De mede plichtige kermisreiziger is nog zoek. INBRAAK. ROITERDAM, 16 Januari. Gisterenavond is bij den veehandelaar de Vries ingebroken. Het geldkistje is gestolen, inhoudend een tiental effecten en eenige sieraden. VOETBAL. Alcmaria Victrix I A. F. en H. C. (Adelborsten). Precies op tijd ving deze wedstrijd aan. onder de goede leiding van den heer Nijland. Een talrijk pu bliek was aanwezig. Het veld was zeer glad, vooral ook, doordat er 's morgens reeds op gespeeld was. Vele spelers ondervonden hiervan last, doch 't was een euvel, waarvan beide partijen natuurlijk hinder hadden. Alcmaria verscheen met haar gewone tegenwoordige elftal Ook de Adelborten brachten een flink elftal in t veld. Zij wonnen den toss, dus trapte Alcmaria af Het begin was beslist voor de Adelborsten, die door vlugge uitvallen het Alcmariadoel in gevaar brachten. Doch de verdediging werkte alles gezien het gladde veld uitstekend weg. Langzamerhand kwam Alcmaria op dreef en één maal tot aanvaller overgegaan zijnde, vertoonde zii over alle lnnën een uitstekend spel. De verdediging der Adelborsten werd duchtig aan den tand gevoeld en kon zich met moeite de door tastende aanvallen van den linkervleugel van het lijf houden. Herhaaldelijk zweefde de bal voor 't doel doch een doelpunt liet nog op zieh wachten. Eindelijk echter werd het harde werken beloond, een prachtige voorzet werd door den middenvoor in t doel geloopen. Na den uittrap volgden weder tal rijke aanvallen op 't doel der Adelborsten en weldra Wist de linksbinnen Alcmaria's leiding te vergrooten 2—U). Het spel werd uitstekend voortgezet. De door braken der Adelborsten-voorhoede werden èn door de hali-spelers èn door de backs geregeld bedwongen, voor rust werd echter door de Adelborsten te- Vlak EEN BRUTALE RIJW1ELDIEF. Te Amsterdam is Zaterdag groote opschudding ver oorzaakt door een rijwieldief, die de brutaliteit zoover dreef om een aan een ketting gesloten rijwiel, staande voor he:t cafe van den heer M. op den Dam, los te schakelen. De eigenaar,- de heer J. H., stormde naar buitqn op het oogenblik, dat het: heerschap op het rij wiel wilde springen. Zich betrapt ziende, wierp de man het rijwiel weg en rendte in de richting Dam straat. Het houdt den dief" veroorzaakte weldra een geweldige opschudding en trok ook de aandacht van een juist voorbijgaanden waschbezorger, die een baal waschgoed voor den vluchteling wierp. De hindernis bereikte haar doel, want de man struikelde en werd weldra gegrepen. EEN VLIEGWEER TE AMSTERDAM. Te Amsterdam heeft zich een commissie van enthu- siasten der vliegsport gevormd, die voornemens is, in Mei a.s. een vliegweek in of bij Amsterdam te orga- niseeren. De bedoeling is, een drietal bekende vlie gers daarvoor uit te noodigen, waarschijnlijk twee Nederlanders en éën buitenlander. Het comité heeft o.m. Wijnmalen uitgenoodigd zijn condities kenbaar te maken. Op luchtvaartgebied zal dus in 1911 Amsterdam niet vergeten worden. UIT HEER-HUGO WAARD. In de Zaterdagmiddag (in comité) gehouden Raadsvergadering alhier werd tot onderwijzeres aan de school no. 2 benoemd mej. Millaard te Alkmaar, no. 2 der voordracht, tevens werd op haar verzoek, aan mej. Reinders, sedert 1 November j.l. tweede verlos kundige of vroedvrouw alhier, wegens hare benoeming te Vlijmen (N. Br.) eervol ontslag verleend. UIT KOEDIJK. Voor een nog al talrijk opgekomen publiek gaf de Gymnastiek-vereeniging „Voorwaarts" gisterenavond onder leiding van haar directeur, den heer F. J. W. Lambert, een openbare uitvoering in het café van den heer G. Man, alhier. Het programma bestond uit een 14-tal nummers. De uitvoering werd te ongeveer 8 uur met eenige opwekkende woorden door den direc teur geopend. Achtereenvolgens hadden staafoefenin- gen, oefeningen aan laag en hoog rek, het paard, aan de brug, vrije- en orde-oefeningen en knotsen-oefenin gen plaats. Netjes werden en door de dames èn door de heeren de verschillende nummers afgewerkt, terwijl het een genoegen was te zien, hoe in de kin der-af d eel i n g de kleinen hun best deden om hunne nummers tot goed einde te brengen. Voor muziek en voordrachten was er ook gezorgd, zoodat er op afwisseling wel wat gelet. Met eenige keurig uitgevoerde standen werd de avond besloten het gezellige bal er buiten gelaten. Met genoegen kan de vereeniging „Voorwaarts" dan ook op dezen avond terugzien. EEN NIEUWE VRUCHT. Iets nieuw® op de vruehtenmarkt zijn de manggis of manggista. die van Java hier ingevoerd' worden, de Garcinia mangostana L., van de familie dér Guttifer- dc. Zij behooren tot het fijnste ooft van den Malei- schen archipel; de witte zaden zijn1 omgeven door een vleezig omhulsel, dat blank, saprijk, geurig en aange- naam zuurzoet, van smaak is. Maar eer men zoover is, moet de roodbruine, taaie» en dikke schil verwijderd worden, waarvan niet minder dan 64 deelen aanwezig zijn in 100 deelen vrucht. Deze vruchtschillen bevatten veel looistof en dienen al® kleurmiddel bij het verven van garens. Bij het schillen moet men opletten dat deze samentrekkende stof niet den smaak v vruchtvleesch bederft. VAN HONGER GESTORVEN. In een alleenstaand houten loodsje, een klein half uur van Ouddorp en Goedereede verwijderd, is het lijk gevonden van een man van omstreeks 50 jaar. Hij schijnt den hongerdood gestorven te zijn. Maandag is hij voor het laatst door iemand uit Goedereede in dat loodsje gezien; maar niemand kon denken, dat hij daar zou blijven. De toestand van het lijk duidde aan, dat de dood reeds een dag of vier geleden was ingetre den. SLACHTOFFER VAN ZIJN BEROEP. Te Groningen is diepe ontroering gewekt door het overlijden van den heer S. Culp, candidaat-arts. In het ziekenhuis had hij een patiëntje behandeld, dat aan diphteritis leed. Het gevolg was, dat hij zelf dooi de oe ziekte aangetast werd. Zondagmorgen overleed algemeen geachte jongeman als slachtoffer van beroep, waarvoor hij zich met groote toewijding kwaamde. het be- SCHAATSENRIJDEN. DE BURGEMEESTER VAN ZAAMSLAG. AMSTERDAM, 16 Jan. Bij het opmaken van de kas van den polder van wijlen den burgemeester van Zaamslag, die verleden week op dé jacht om het leven kwam naar men vermoedde ten gevolge van een ongeluk bleek er een tekort van 20.000 te zijn. UIT DE FRANSCHE KAMER. PARIJS, 16 Jan. In de Fransche Kamer kwam he den de begrooting van buitenlandSche zaken ter spra ke. De afgevaardigde de la Fosse wees1 op de gevol gen, die de uitvoering van het plan versterking-Vlis- singen zal hebben. Duitschland heeft groot belang bij het voltooien van het plan, dat een schending zal we zen van dé Belgische neutraliteit. Minister Pichon antwoordde, dat het ontwerp dateert van 1904 en pro testen teweegbracht in verschillende landen. De mi nister deelde de meening van den heer de la Fosse, dat er, zoo de uitvoering in zich is, besprekingen moe ten worden gehouden met de belanghebbende mogend heden. PORTUGEESCHE SPOORWEGSTAKING. LISSABON. De staking is geëindigd. De stakers dwongen de lieden, die tegen de staking aan het Centraal-Station manifesteerden, zich terug te trekken. De werklieden der gasfabriek hebben het waterreser voir van den gashouder van de fabriek te Belem ver stopt. De troepen verdreven stakers met slagen dei- geweerkolven. De tremendienst zal morgen hervat worden. een Bij Heerenveen heeft men Zaterdag al schaatsen ge reden. Te Winschoten is reeds Vrijdagmiddag- gere- den. Ook op de Bussumsche Meent is Zaterdag reeds ..r gereden. De vlakte is thans zeer groot, en het ijs is er goed. Op ondergeloopen land en eenige slootjes rondom Amsterdam werd' Zondag reeds déor vele liefhebbers van schaatsenrijden gereden. nr-vi811 overz'Jc'e yan 't IJ, achter Linnaeus- en yv ïllemsparkwegkwartier, waar maar eenigszins het ijs hield, werden de ijzers ondergebonden. Dik was het ijs nog niet en zoo kwam het, dat een nat pak aan sommigen den lust om zich verder op het ijs te wagen, benam. Intusschen waagde men zich niet op de vij vers van de parken, trouwens hier stonden reeds de bordjes: „Het ijs is niet betrouwbaar." IN DEN VAL GELOOPEN. an d,en heer W. II. Karssing, bij zijn broeder te Molencaten inwonend, werd voor eenigen tijd een som van 2000 aan bankpapier ontvreemd. De nummers waren echter alle bekend. Thans is naar aanleiding yan dien diefstal de schoonzoon van dien broeder, die W Hilversum bij het koopen van eenige luxe-artikelen, een dezer bankbiljetten van 200 ter betaling aan bood gearresteerd' en gevankelijk naar Zwolle bracht. Ook de schoonzuster is wederom in geweest. overge- verhoor het VAN Mr. TROELSTRA. orgaan van de Christen-so- over- dorp, waar doorbracht, kansel in DE PROEFPREEK In „De Blijde Wereld' cialisten leest men (13 Jan.) in het wekelijksch zicht het volgende: „Pieter Jelles, de dichter, was de vorige week in Friesland. Zijn hand de vuist, waarin hij het zwaard voert als de geduchte politieke strijder, is niet ruw en grof geworden; ze wéét aan de dichterluit. zeer fijne schoone, treffende tonen te ontlokken. Wij hoorden hem in de Ned. Herv. kerk te Stiens, het hij een goed deel van zijn jongensjaren Troelstra op den kansel! Hoewel menige Friesland gewend' is aan een socialist, dat de man, die naar het oordeel van al de benepenen en duister- hngen in ons land ons volk wil voeren naar een af grond, op die gewijde plaat® stond, zal hen nog wel luider doen jammeren over den socialistischen kanker, die nu al. in het kerkelijk leven steeds' dieper invreet! I roelstra zelf nam het minder tragisch op ,,'t Was mqn proefpreek!" hoorden wij hem schertsen.' Daar gaf I roelstra dan voor een schare van zeven, acht honderd man, die in groote stilte luisterde, zijn warm, levend dichterwoord uit den rijkdom van zijn zielele- ven. Er zijn liederen zonder woorden, en er is reli gie zonder kerkelijke vormen en termen. Sommige ver zen, door Troelstra zuiver en mooi van den kansel voorgedragen, bevatten meer godsdienst en stichtten meer dan een knap, door dor theologisch betoog. Daar was diepe stilte, teeken, dat de zielen ontroerd luister den, toen het van den kansel klonk, in dichterwoor den, den rehgieusen strijd en verlangens sche volk weergevend: van ons Frie- Ik ken net libje sunder God, In help en treast yn 't swartste lot, In Heit dy, as my d' ierde untsinkt, Mei blide himelloait® my winkt; Ien dyt my taropt, dei oan dei, Det 'k oan syn herte réste mei. „De kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente Stiens verdienen lof, dat zij tegen bekrompen vooroor deel en in het ruime, frissche kerkgebouw voor dezen avond vol wijding en poezie hebben afgestaan en zoo aan een menigte van honderden mogelijk maakten te gemeten van Troelstra's groote gaven als dichter en DE ZAAK-BEISHUIZEN. H. M. de Koningin handhaafde het besluit van Ge deputeerde Staten van Groningen, waarbij goedkeuring is onthouden aan het besluit van den gemeenteraad van Stedum, houdende ongevraagd ontslag van den onderwijzer, den heer Beishuizen, wegens het niet wonen te Garsthuizen, waar zijn school staat. De gemeenteraad van Stedum is dus ook door de Kroon in het ongelijk gesteld. LEVEND VERBRAND. In een heel rustig en kalm gedeelte van Utrecht, de Kerkstraat, heeft zich Zaterdagmorgen een aangrij pend drama afgespeeld, dat groote ontsteltenis heeft gewekt in de omgeving. Perceel No. 50 in de Kerkstraat -- bescheiden wo- nmkj-e met één raam en eén deur aan de voorzijde werd bewoond door de 72-jarige juffrouw Thamer, een oud-verpleegster, die daar in eenzaamheid haar laatste j levensjaren doorbracht en zelf voor haar huishoudink- je zorgde. Om twaalf uur hoorden de buren plotseling een he vig gegil en geschreeuw in de woning van de oude vrouw. Dadelijk snelde men toe, en een voorbijgan ger, wiens aandacht was getrokken door een sterke brandlucht en door rook, die uit de naden van de ge sloten voordeur van No. 50 kwam, trapte de deur in. Daar stond men toen voor een vreeselijk tooneel De bejaarde bewoonster lag vlak bij de voordeur in den gang, hare kleeren brandden en aan 't lichaam had ze reeds verschillende ernstige brandwonden. Toen alles gebluscht was en èen dokter aanwezig, vond' deze me juffrouw Lhamer, wier lichaam geheel met brand wonden overdekt en wier gelaat verwrongen was, in de vreeselijkste pijnen, reeds overleden. Men vermoedt dat zij met een toestel in aanraking is gekomen. brandend petrpleum- van UIT HEER-HUGOWAARD. In de plaats van wijlen den heer G. Gelder werd tot kerkvoogd bij de Herv. Gem. alhier gekozen de heer terwijl tot president-kerkvoogd werd herbe noemd den E. A. hr. P. Wonder Az., burgemeester al- nier. STAATSLOTERIJ. •kt le Trekking van heden. No. 15472 25.000. Mos. 3362, 10076 1000. Schrijvende over de voorgenomen hulde van de Haagsche Oranjegezinde vereenigingen, uit den werk mansstand, aan H. M. de Koningin in Maart te bren gen ter gelegenheid' van die herdenkingen harer troonsbestijging voor I2V2 jaar, waartoe de Wilhelmi- nabond, Patrimonium, de R.-Kath. Volksbond' en de Christ. Werkliedenbond' „Onze hulp is in den naam des Heeren" alle andere zang-, fanfare- en gymnas tiek-, zoo medé alle werkliedenverenigingen zal uit- noodigen deelt de Haagsche kroniekschrijver van de N. Gron. Ct. mede, dat er aanvankelijk aan een meer algemeen koperen kroningsfeest is gedacht: „Er hadden al eenige voorloopige besprekingen plaats voor de vorming van een comité uit alle rangen van de_ Haagsche burgerij en baron Sweerts had zich in beginsel ook bereid verklaard als eere-voorzitter van dat comité op te treden, doch, alleen, wanneer bleek dat een meer algemeene feestviering H. M. de Koningin' niet ongevallig zou zijn. En als gevolg van het op dit punt ingesteld onderzoek, is 't plan losgela ten. De hulde van dén werkenden stand wenschte de Koningin, nu de Vereenigingen zich er reeds veel moeite hebben gegeven, niet af te wijzen; en trouwens iedere uiting van trouw en liefde voor Oranje kon Haai niet anders dan dankbaar stemmen en welkom zijn. Maar II. M. vond in het feest harer 12y2-jarige regeering geen voldoende aanleiding voor Haar eigen persoon, om met instemming eenige algemeene hulde- bc-tuigingen te aanvaarden. Het is een te zeldzaam blijk van bescheidenheid en hooge opvatting van roe ping en plicht, wat de Vorstin hun gaf, om het niet te vernielden^ „Zie moet de Koningin gezegd hebben ik heb m de 12% jaar van mijn regeering getracht mqn plicht als Koningin naar beste weten te vervul len ben ik daarin eenigermate geslaagd, des te beter maar dan dank is het aan d'e gelukkige omstandig heden, waarin ons Vaderland verkeert en aan de heer lijke eigenschappen in ons volk. Ik heb echter weinig gelegenheid gevonden iets te doen, dat mij aanspraak geeft op erkenning en waar op zichzelf 12%-jarigen dienst in geen staatsburger als een buitengewone aan- leiding tot onderscheiding wordt beschouwd, vond ik dat men ook tegenover mij geen uitzondering moet maken. Ik wil dus gaarne een lied' of aubade van de werklieden aannemen, maar me dunkt men moest het daarbij laten.- Ik waardeer de vriendelijke bedoe ling- van hen die een feest willen organiseeren, maar zonder een bepaald eenig verzoek voor welk huldeblijk ook, af te slaan, zou ik willen zeggen: er is geen re den voor een hulde, die ik zelf niet gerechtvaardigd reken Zal dus, door de beminnelijke bescheidenheid der Koningin het 12%-jarig regeeringsjubilé zonder veel feestvertoon voorbijgaan, ik houd mij er toch van overtuigd dat er in den Haag vooral, maar zelfs in 't gansche land, van het koperen regeeringsfeest ter de- ge notitie zal worden genomen. Over de derde Ambachtsschool te Amsterdam, wel ke aanbesteed is, zegt de Amsterdamsche correspon dent van de „Arh. Ct.": Liet wordt, zegt de schrijver, een grootsch gebouw m de zoogenaamde Indische wijk, dus in het uiterste Oosten van onze stad. Het zal de grootste ambachts school van ons geheele land worden. Het krijgt een front van 51 meter, terwijl de zijgevels 70 metër zul len bedragen. Hier zullen overdag 500 leerlingen en s avonds 840 ambacht®onderwijs kunnen genieten. De duur van den bouw is op anderhalf jaar bepaald en het crediet, dat de gemeente toestond, 432.000 want ook ditmaal is het gebouw het eigendom der ge-' meente en wordt het weer in bruikleen afgestaan a"an de Vereeniging, die tot op heden het ambachtsonder- wijs in onze stad' zoozeer bevorderde. Moge ook deze school een weldaad worden voor den toekomstigen werkman en men meer en meer het nut gaan inzien van het ambachtsonderwijs, zoodat ook hier de ruimte te klein zal zijn. Ik ben er van over tuigd, dat de vereeniging dan ook wel voor een vierde school zal zorgen. gengescoord. Hun rechtervleugel brak uitstekend door en nadeide in snelle vaart het doel. De keeper liep uit, werkte niet ver genoeg weg, de bal kwam op nieuw op 't doel af, ketste van de paal terug tegen het lichaam van een glijdenden Adelborst en belandde in t doel. /laC' *a uitgetrapt of de scheidsrechter kondigde rust aan, die dus inging met 2- 1 voor de gastheeren. In de pauze werden de kansen druk be- spioken. Men geloofde aan een Alcmaria-overwinning, mits de spelers genoeg kracht hadden overgehouden om in de tweede helft hetzelfde vurige spel te ver- toonen. Vol moed werd weldra weer begonnen. En werkelijk Alcmaria behield haar vorm. Trad voor half-time de linkervleugel op den voorgrond, na de rust was het in t bijzonder de rechtervleugel. Uit één der vele mooie aanvallen wist de linksbinnen opnieuw te doelpunten. Hoe de Adelborsten ook probeerden zich los te werken, Alcmaria behield de overhand. Een gevaarlij s oogenblik dient echter vermeld. De linksbinnen der Adel oorsten passeerde de verdediging en ging in snellen draf op 't doel af. Een der backs probeerde hem te achterhalen en dreigende te vallen greep of duwde hij den adelborst in den rug, binnen het straf- schopsgebied. Gevolg: den adelborsten werd een strafschop toegekend. Angstige spanning heerschte onder de toeschouwers, doch de strafschop die prachtig werd genomen, werd even fraai door den keeper gehouden en de bal ver huisde naar de andere helft. Een vijf minuten moest Alcmaria toen met 10 man spelen, omdat één der backs uitviel. De middenvoor trok in de verdediging I en toch naderden de 4 voorspelers het vijandelijke doel. Van dit or genbük van verzwakkirg profiteerden de Adelborsten niet. Onder applaus verscheen de elfde speler weer en nu trof weldra de Adelborsten een klein ongeval. Eén hunner spelers viel uit en tot het einde speelden zij met 10 man. Alcmaria's overwicht werd nu nog dui delijker en weldra volgde de vierde goal van den middenvoor en een vijfde goal van den linksbinnen. Kort voor het éinde (pl.m. 20 min.) kwam een dichte mist opzetten, die gelukkig niet zoo dicht werd, dat het spel moest gestaakt worden. De zesde goal, het besluit van dezen mooien wedstrijd, was zeer mooi. Een fraaie soloren van den rechtsbuiten, die een drie- tal spelers passeerde, werd gevolgd door een even mooien voorzet en de middenvoor had geen moeite het half dozijn vol te maken. Kort daarna kondigde de scheidsrechter het einde aan en had Alcmaria wel verdiend met 6—1 ge wonnen. Van de spelers noemen wij bij de Adelborsten de centre-half en de linksbinnen. Bij Alcmaria waren allen goed. De voorhoede en half-linie speelden in uit stekenden vorm. Zoo ook de volgende week tegen R. A.» P Alcmaria III verloor Zondagmorgen van Holland II met 6—0. Slechts een tweetal spelers bij Alcmaria III verrichtten uitstekend werk. Anderen waren slecht. Holland II vertoond© heel goed spel. BENOEMD. Tot Hoofdverpleegster aan het Ziekenhuis der Rijks- Universiteit te Leiden, is benoemd Zuster P. J. Bak- ker, thans wijkverpleegster alhier. GEVESTIGDE PERSONEN. J. Verkuijl, broodhakker, Kinheimstr. 28, n.h. W. J. G. Schepper, machinebankwerker, Friescheweg, 2, n.h. J. Zwana, winkelchef, Snaarmanslaan 45, geen. A. P. G. Walle, kinderjuffrouw, Oudegr. 297, w.h. J. H. de Raat, letterzetter, Egelenburgerlaan 3, r.k. J. Breeu- wer, bloemist, Popehnanslaan 15 d.,. J. Bock, zonder beroep. Laat 81 n.i. M. Kelderman, winkeljuffrouw Houttil 50 r.k. C. Liefting, dienstbode, Wognumsche- buurt 1, r.k. J. Faber, meubelmaker, Turfmarkt la n. h. C. G. de Vries, suikerwerker, Ropjeskuil 38, r.k. A. Vermeer, letterzetter, Geest 27, geen. A. Bijpost, pho- tograaf, Kinheimstraat 26 n.h. C. G. Luijt, boekhou der, Spoorstraat 19, n.h. H. de Smits, commissionnair, Langestraat 94, r.k. J. Boekei, kaashandelaar, Geester singel 34, d.g. E. H. Aghina, zonder beroep, Lange straat 25, r.k. J. B. Harms, stucadoor Verdronken- oord 20, geen. A. Cornclisse, dienstbode, Kooltuin 25 r.k. C. Baars, slager, Koorstraat 37, r.k. VERTROKKEN PERSONEN. J. O. Kramer, huisknecht, Hofstraat 27, Ubbergen k Tr!-' ü'i Peereboom' metselaar, Laat 4 Duitschland n.h. K. Blaauwboer, meubelmaker, Magdalenenstraat 4, Sc-hagen, d.g. J. Zorgman, stoker, Zeglis 83, Bergen n.h. Wed. J. Visser-Rei ding, zondter beroep, Helder- scheweg 26, Ferwerd, n.h. P. J. Oh. Dorbeck, winkel bediende, Ritsevoort 35, Arnhem, r.k. P. N. L. Keuze- kamp, boekhandelaarsbediende Wilhelminalaan 11, Voorburg rem. Th. van de Water, sigarenmaker, le' Kabelstraat 15, Laren r.k. A. Pastoor zonder beroep, Paternosterstraat 6, Amsterdam, e.l. F. H. Vonk, zon der beroep, Oudegracht 227, Noord}-Amerika, rem. J. Schermer, timmerman, Zilverstraat 8, Zaandam r.k. V e rkortingen: n.h. Nederl. Hervormd, r.k. Koomsch Katholiek, d.g. Doopsgezind, l.d.h. Leger des Heils. geref. Gereformeerd, rem. Re- monstra ntsch. h.l. Hersteld Lutherseh. e.l. Evan- gel. Lutherseh. n.i. Nederlandsch Israëlitisch, w.h. W aalsch Hervormd, c. g. christelijk meerd, (v. g. vrije gemeente). gerefor- .J

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2