STADSNIEUWS. ONGELUKKEN. uit da wet niet blijkt, dat de Koningin-Moeder tot het Koninklijk Huis behoort, zoodat alleen vervolging' op klachte mogelijk zou zijn. Hij concludeerde derhalve tot ontslag van rechtsvervolging', subs, niet ontvanlce- li.jkverkhmng. UIT SCHERM ERHORN. IX; vereeuiging „Steun1 bij Ziekte" hield dezer da gen hare jaarlijkscho vergadering'. Het saldo der ka3 bedroeg einde 1910 148; het geheels kasgeld 720. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren ,1. Koster, J. Mulder en C. P. Smit. UIT LIMMEN. GEHEELONTHOUDING. Woensdagavond j.l. gaf de afd. Limmen der Ned. Ver. tot Afschaffing van Alco-holh. Dranken, in het lokaal van Mej. de Wed. Visser een propaganda- avond door de opvoering' van het tooneelstuk „Vrij' van IJ. E. Schuitemaker. De opvoering' van genoemd stuk gaf een denkbeeld van de. ellende, welke de alcohol aanricht, en de ma tigheid, welke, overgaande tot, misbruik, de oorzaak is van alle ernstige gevolgen. „Vrij" is een uitstekend propagandastuk voor de geheelonthouders. De rollen waren, behalve een kleine uitzondering, in goede handen. Het daarna gegeven tableau was prachtig. Rij monde van den burgemeester, baron van Fri- dagh, werd tenslotte het verscheiden van mej. Kieft Slot, met oen enkel woord herdacht. UIT St. PANCRAS. De heer D. Bruin Gz. alhier hield Woensdag ten huize van den heer Nap te Oudkarspel een simultaan seance met de damvereeniging aldaar. Aan de seance namen 17 personen deel. De heer Bruin won 14 partijen, verloor er 1, terwijl 2 remise waren. - Op uitnoodiging- van de afdeeling St.-Pancras der tuinbouwvereeniging „Langendijk en Omstreken" -.prak de heer J. G. Hazeloop, Rijkstuinbouwleeraar te Alkmaar over „Nieuwe Cultures" ten huize van den heer Ju. Fuys op Donderdag 1.1. Ruim 60 personen wa ren tegenwoordig. Na opening' door den voorzitter, den heer Jn. Mad- derom, die met een enkel woord het doel der bijeen komst uiteenzette, verkreeg de. heer Hnzc-loop het woord. De spreker lichtte, als inleiding tot het eigenlijke onderwérp toe, hoe de ziekte in de kool, den houwer er toe brengt zich toe te ieggen op de teelt, van andere gewassen. De teelt toch van eenzelfde gewas, hier en in den omtrek de kool, geeft aan bepaalde insecten een vruchtbaren bodem tot voortteling. Vandaar, dat de bestrijdingsmiddelen door bekwame mannen als prof. Ritsema Bos beproefd, weinig resultaten hebben opgeleverd, 't Verbouwen van andere gewassen is mede een zekere bestrijding van de insecten, welke de koolziekten veroorzaken. Ook is de verteling zeer gewenscht, omdat de kool- bouw zeer wisselvallig is, en zeer nauw samenhangt met het welslagen van den koolbouw in Duitschland. Ook heeft, de bouwer bij meerdere gewassen minder risico, dus grootere standvastigheid van opbrengsten zijner akkers. Toch moet men met verandering van cultures reke ning houden met le. dat de nieuwe cultures niet te moeielijk mogen zijn; 2e. geen groot aantal werkkrachten eischen, waar door b.v. glascultuur als in 't Westland hier niet op z'n plaats is; 3e. op groote schaal kunnen verbouwd' worden en 4e. een groot afzetgebied' aanwezig is. Daarom kwamen spreker gewenscht voor den ver bouw te bespreken vanrabarber, schorseneer, stam en tninboonen, en inzonderheid voor deze gemeente asperge. In bijzonderheden gaat de heer Hazeloop na, de eischen voor het welslagen van elk product, de behan deling van plant en bodem, de bemesting en de oogst. Aan de hand van gegevens, verkregen uit streken, waar deze gewassen reeds in cultuur zijn, deelt, hij de geldelijke voordeelen mee b.v. voor rabarber. Per snees =r H.A. was bij 8 telers over verscheidene jaren de opbrengst gemiddeld] 55, wat zeer loonend is. Van schorseneer werd verkregen in 't West.la.nd' pl. m. .1 40 i er snees. Van stam- eit tuinboonen' b.v. in den proeftuin te Schennerhorn van 30 snees 450. Van asperge, vooral bij gebruik van 't soort Roem van Brunswijk per snees 49. Van het proefveld met as perge alhier bij den heer Mooy was reeds het le jaar van oogst, wat gelijk staat met een halve opbrengst, en gerekend voor den laagste.n prijs, wegens te ldeino hoeveelheid gemaakt 32 per snees. Vooral ging de spreker den verhouw van asperge in bijzonderheden na, daar de geestgronden alhier zich zoo uitstekend laten gebruiken voor deze teelt. De heer Hazeloop eindigde zijne met- aandacht ge volgde rede met de wensch uit te spreken, dat uit de aanwezigen er mogen gevonden worden, die zich op de nipuwe cultures zullen toeleggen en wel in veree uiging en in onderling overleg met elkander, opdat, bij genoegzame hoeveelheden een afzetgebied zal ge vonden worden, waaraan hij niet twijfelde. Na eenige vragen en opmerkingen beantwoord te hebben, ontving de spreker den dank der vergadering voor zijne, leerzame voordracht, welke niet zal nalaten gunstig te werken op de invoering van nieuwe cultu res. UIT GRAFT. De commissie tot wering van schoolverzuim te Graft herkoos in de gisteren gehouden vergadering tot voor zitter den heer J. Mul en tot secretaris den heer J. Klinkenberg. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Gisteren is alhier een 12-jarige jongen, na zich voorzien te hebben van eenig geld, de ouderlijke wo ning ontloopen, waarschijnlijk richting Amsterdam, daar hij gezien is op de Alkmaar Packet. Een onder zoek is ingesteld. EEN KRANIG STUKJE. Men schrijft aan het II b 1 dl uit Velsen: Dat heeft gisteren de machinist J. Dol van de Stoomtram HaarlemAlkmaar verricht. Hij stond op de tram uit de richting Alkmaar, en bemerkte op een zeker óogenblik, dat tusschen de rails een oude man wandelde, die zich ondanks het. aanhoudend] hellen niet verwijderde, maar rustig zijn weg vervolgde. Hoe wel uit alle kracht remmende, voorzag de machinist dat door de gladheid' der rails de tram nog wel een 30 meter zou doorloopen van dat hellende gedeelte, en een overrijden van den ouden man onvermijdelijk was. De machinist sprong daarop van de tram, en wierp den man ter zijde. Deze kwam tegen een boom, en door den schok wederom op de rails terug. Nogmaals sprong de machinist toe. en wist nog juist voor de tram uit met den ouden man, die d'oof bleek, bij den dijk neer te springen. Nadat de oude man ontdaan, doch zonder letsel in een café was binnengebracht, kon onze kranige machinist zijn reis voortzetten. 500 VERDWENEN. Volgens een bericht in „Oostergo" zou een som van 500 aan zilvergeld, de vorige week door den kapitein der stoomboot te Rinsumageest voor den directeur der zuivelfabriek aldaar mee uit Leeuwarden genomen, Spoorloos verdwenen zijn. De man kadi het geld op een geheim plaatsje in de boot geborgen, maar vond het later niet terug. HOOFDBESTUUR NUT VAN 't ALGEMEEN. Aan de verkiezing van twee leden van het Hoofd bestuur van de Mij. Tot Nut. van 't Algemeen is deel genomen door 82 departementen, samen uitbrengende 314 stemmen en1 met den volgenden uitslag: I. Op mevr. M. LelimanBosch zijn uitgebracht 295 stemmen, op mej. dr. J. van Anrooy 16 stemmen. II. Op den heer dr. L. Leo de Leeuw zijn uitge bracht 255 stemmen, op den heer D. M. Kruisinga 59 stemmen. Tot leden van het hoofdbestuur zijn derhalve geko zen mevr. M. LelimanBosch te Amsterdam en de heer dr. L. Leo de Leeuw te; Bergen op Zoom, die de benoeming- aannamen. DE VERDWIJNING DER 11.000. Gistermiddag tegen vier uur deden te Amsterdam de substituut-officier van justitie, mr. P. Peereboom, en de rechter-commissaris, mr. G. W. Eekhout, in ge zelschap van den commissaris der le sectie, den heer W. L. U. Koster Henke, en een griffier-, een inval in een perceel Spuistraat 90 en een naburig perceel in de Lijnbaansteeg. Vermoed werd n.l. dat daar een deel van de 11.000 verborgen zou zijn, voor verduis tering waarvan de kassierlooper Nadort onlangs door de rechtbank veroordeeld' is. In verband met dezen inval werd een der bewoners gearresteerd. De huis zoeking heeft geen resultaat opgeleverd. SLACHTOFFER VAN IIET IJS. Te Schoonhoven is gistermiddag een zevenjarig' jon getje, J. B. genaamd, door het ijs gezakt en verdron ken. VEERTIG JAREN IN BED. Te Sellingen (Gr.) is' gisteren overleden de 70- jar- rige vrouw van den landbouwer Sm., die sedert 1871, dus 40 jaren bedlegerig is geweëst. ZILVERPAPIER EN THEELOOD. Het zilverpapier en theelood, gedurende het 2e half jaar van 1910 op de scholen te Amsterdam verzameld, ten behoeve van de Amsterdamsche Vacantiekolonies, heeft opgebracht 946.5614. In 4 jaar is nu op deze wijze ruim 5700 bijeenge bracht. HET TEKORT TE ZAAMSLAG. Naar wordt gemeld, moet het tekort in de kassen van de polders, waarvan de overleden burgemeester van Zaamslag, de heer P. J. Wortman, ontvanger griffier was, niet 20.000, maar ruim j 30.000 bedra gen. BLOEDVERGIFTIGING. Na een hevig lijden is tengevolge van bloedvergifti ging overleden de 77-jarige wed. Wevers te Driene, die zich de vorige week met een vork in de hand prik te, waardoor een klein wondje ontstond. MOLLENVELLEN. Ondanks veler verbod om op hunne landerijen mol len te vangen, is de handel in mollenvelletjes in Friesland nog groot. Men handelt al direct op Lon den en geregeld gaan er wekelijks zendingen der waarts, die eene waarde vertegenwoordigen van ette lijke duizenden guldens. AANRANDING. Woensdagavond' omstreeks 6 uur ontmoette de heer Z. in een café op de Prins Hendrikkade te Amsterdam drie personen, met wie 'hij later opwandelde, om een vierde persoon te ontmoeten. Toen zij in de Vierwindenstraat gekomen waren greep het drietal hem plotseling beet, wierpen hem in een kelder en beroofde hem van zijn portemonnaie met geld. Denzelfden avond echter werden de daders op de Prins Hendrikkade reeds door de politie gearresteerd. Zij bleken de gebroeders D. en een zekere V. G. te zijn, van beroep bootwerkers. Later is gebleken, dat de aangerande de 51-jarige jB. P. uit Enkhuizen was. De personen, die hij ont moette, zouden hem den weg' wijzen naar de straat, waar hij zijn moest. Op do stoom-houtzagerij van den heer Eppink, te Ulft, is de werkman Aalhorst, bij het aanzetten van het vliegwiel, met het hoofd tusschen het wiel en den muur bekneld geraakt, met het gevolg dat de dood onmiddellijk intrad. De man laat een weduwe met twee kinderen na. Te Twekkelo (gem. Lonneker) is de 26-jarige zoon van den landbouwer Roerink door de as van een stooindorschmachine gegrepen en eenige malen rond geslingerd. Met een ernstige hoofdwonde werd' hij op genomen en hij is ruim een etmaal bewusteloos ge bleven. Zijn toestand is bedenkelijk. Kunsten en Wetenschappen. 3e ABONNEMENTS VOORSTELLING DE PALADIJN. Als lachen zoo gezond is gelijk dikwijls wordt be weerd, daii hebben wij d. i. een geheel gevulde Harmonie-zaal, eentalrijk publiek vau mensóhen uit de stad' en uit het land gisteravond een flinke do- zis g-ezondheid opgedaan, dan zijn mevrouw Simons- Mees en de heer Jan C. de Vos een dokter en een apotheker, die uitnemend de kunst verstaan een ge- zond-makend drankje voor te schrijven en klaar te maken. En in onzen lach, die hartelijk klonk en spon taan, hebben wij den lof der zotheid bezongen. Want nietwaar, de held van deze fantastische komedie, deze koopman en redacteur van „Excelsior" Dolf van Er- ckelens, is ten slotte een zot, een dwazen ijdeltuit. Waarom de schrijver hem dan een Paladijn noemde? ■In een van de coupures men was o. i. niet bijster ,'g'elukkig geweest met het aanbrengen daarvan wordt het gezegd, waar de bewonderende uitgever van zij n redacteur getuigt „Mensclien als u, die steeds strijden voor het ide aal, zijn er helaas! zóó weinigen; wij moeten hen daarom dubbel in waarde houden. Moge u steeds als 'n „Paladijn" van eer en deugd met dénzelfden vuri- gen, onverflauwden arbeids- en strijdlust, met dezelf de blijmoedige opgewektheid, dezelfde meeslepende welsprekendheid' blijven arbeiden, in dienst van het Goede, het Schoone en het Ware. Dit is de oprechte wensch van' ons allen Aangedaan antwoordt de; aangesprokene: „Waarde Heer en vriend] Scheurman, en u allen, vrienden, m'n innige diepgevoelde dank! Uw warme sympathie en treffende, fijn-bedachte hulde hebben me diep geroerd. Ik kan geen woorden vinden om m'n gevoel voldoende te vertolken. Op dit moment is de stroom van m'n welsprekendheid gestremd. U hebt gelijk, den strijd' voor het ideaal heb ik altijd vol gehouden en hoop dit ook te blijven doen. Den naam van „Paladijn", dien u me geeft, neem ik aan met dankbare vreugde. Zoo voel ik me inderdaad. En wat m'n opgewektheid en m'n arbeid'elust betreft, neen, die zullen me zeker ook nooit begeven. (Enthousiast). Wat is er heerlijker dau met blij moedigheid te arbeiden en z'n beste krachten! z'n tijd, z'n bloed, z'n ziel kan ik gerust zeggen, geheel te g-e- veu in dienst van de Waarheid, de Schoonheid en het Goede van het Dierbare Vaderland! Moge de goe de God' me de kracht verleenen om dit tot het einde mijner dagen te blijven doen! Voor mij geen rust: rust roest. Voor mij eerlijke, onvermoeide arbeid, moedige strijd' en laat ik dit met misschien kinder lijk optimisme zeggen eindelijk de overwinning! Ja, de overwinning op plat materialisme, op zwakke twijfelzucht, op slappe: levensmoeheid en op lafharti- gen spot en scepticisme! Dit zij zoo!" 'n Paladijn, 'n ridder, juist maar dan een van de humoristische figuur, 'n man dia door gemis1 aan zelfkritiek en overdaad van bewondering zijn even wicht heeft verloren en daardoor niet meer kan on derscheiden wat echt en valsch, natuur en onnatuur, geestdrift en aanstellerij, gevoeligheid en overgevoe ligheid is. Als hij bloemen moet schikken houdt hij daarbij hoogdravende redeneeringen en als zijn vrouw het ten slotte doet omdat hij het niet blijkt te kun nen zegt; hij, dat hij het idee heeft aangegeven en als men later de schikking prijst, eischt hij voor zich den lof op. Als hij met pathos Heine declameert (Du bist wie eine Blume), wrijft hij zichzelf een traan uil het oog. Toen zijn vrouw doodziek was, bezong- hij in onware rijmelarij haar leven, maakte de grafrede ge reed („Vrienden, m'n kracht is gebroken spreken kan ik niet, alleen maar stamelen 'n paar woorden van innigen dank....) en wanneer deze documenten hem in handen komen en hij leest ze voor, is hij tot tranen toe geroerd en snikt het uit. Als hij zich in Cannes voor den grootvorst Boris uitgeeft en zich laat interviewen, spreekt hij alleen over zijn Hollandschen dubbelganger, vertelt met vuur, dat die mijnheer v. Erckelens een man van bui tengewone gaven, zoowel van geest als' van gemoed' is, een uiterst-fijn gevoelig dichter, redacteur van het eerste literaire tijdschrift in Nederland, schrijver van artikelen over alles, want er is niets, waar die man zich niet voor interesseert, een zeer merkwaardig mensch. Hij gnuift van zelfingenomenheid en zelfs als nie mand hem ziet is hij aan 't ijdeltuiten. Brengt het lot hem in aanraking, met twee dametjes uit de halve wereld, dan preekt hij moraal, dan huilt hij maar valt naar lichaam en geest. En als hij dan later weer thuiskomt, weet hij het zoo voor te stellen, dat zijn zondige ervaring hem wijzer, rijper, deemoediger heeft gemaakt, dat ze' z'n karakter tot zegen zijn geweest als het scherm voor het laatst valt hoofdartikelt hij alweer door over huwelijkstrouw, heilige huwelijks band door rpchter noch geestelijke te verbreken, Zoo is uit, den Paladijn een Paljas gegroeid, een man om wiens dolle streken men hartelijk lacht, maar met wien men des ondanks medelijden heeft en in wien men tenslotte de conventie vindt belichaamd1, die zich niet vaak zoo sterk vertoont als in dezen man, maar die ten slotte ieder mensch dwingt zich an ders en niet slechter! voor te doen dan hij in werkelijkheid! is. Alle menschen worden door dezen man van de fraze en van het valsche sentiment om den tuin geleid' alleen het jonge meisje, de jeug- digste uit de omgeving der van Erckelens ziet scher per, dieper en juister en zegt lachend' haar vader de waarheid, leest hem de les. Om den hoofdpersoon) heeft de schrijfster een reeks bijfiguren gegroepeerd' en met krachtige juiste lijnen geteekend' of zoo gestippeld, dat het karakter duide lijk zichtbaar is: een orthodoxe dominee, een „Hol- landsch heer," Hollanders in den vreemde, dweeperige dames, adellijke menschen, wier geest niet adellijk is, bekrompen Hollanders op reis, demimondainies, hotel personeel, Al dat bijwerk is volkomen in den toon gehouden en versterkt den komischen indruk van het geheel. Daarbij is veel vernuft aan den dag gelgd en het Hollandsch gebruikt op een! manier, welke, indien dit nog noodig was, bewijst, dat onze moedertaal zich ook uitnemend! voor het luchtige, kluchtige blijspel leent. Schenke deze schrijfster nog vaak zulk öpvroolijkend werk, dat misschien voor jonge; meisjes en jonge jon gens niet geheel geschikt, is, maar dat volwassenen eenige uurtjes van blijdschap bezorgt en toch ook weer leerrijk is. Het spel kan bijzonder geprezen worden. De heer Jan C. de Vos heeft van Erckelén gecreëerd, gelijk men zich dit, niet heter kan denken en het verheugt ons, dat een dankbaar applaus hem hij herhaling- ten deel viel. Maar ook de andere vele dames en heeren waren volkomen voor hun taak berekend' ook bijv. de heer Mijin, die anders wel eens minder gelukkig is, heeft van zijn rol als hotelhouder iets moois gemaakt. Mej. Morel, was een heusch „zonnestraaltje," in het begin van het vierde bedrijf zelfs al t-e goedlachsDe heer Teune een pracht van een dominé. maar waarom het programma af te schrijven, waar zulk een goed geheel werd' verkregen? In één ding- moest de voorstelling te kort schieten deze fantastische komedie heeft meer ruimte noo dig, clan de Alkmaarsche tooneelplaiiken beslaan en eischt heel wat meer tooneelaankleeding, clan waar over men gisteravond had te beschikken. Laat ons echter bij deze schaduwzijde niet te lang stilstaan, maar ons er over verheugen, dat we nu eens in Alk maar zulk een goede voorstelling hebben gehad. De laatkomers hinderden op gebruikelijke wijze in den aanvang spelers en op-tijcl-gekomenen. Als in het vervolg gedurende het g-eheele eerste bedrijf de deu ren eens gesloten werden? E. C. II. Chr. B. „EXCELSIOR." In vereeniging met het kinderkoor „Zanglust" trad het mannenkoor „Excelsior" gisteravond in de zaal „Diligentia" op. Toen wij binnenkwamen men was reeds aan het einde van no. 4 „Jong Holland" voor kinderkoor, van Amory genaderd' zagen wij een geheel gevulde zaal. De kinderen vervolgden hun taak met een kleine cantate „de Avondstond" van Mol, en' voltooiden deze vóór de pauze met het zingen van een nummer van Weige. Het mannenkoor deed zich verder nog hooren in een drietal stukken, waarvan „Beati Mortui" van Men delssohnBartholdy als uitvoering veel beter was dan die van „Serenade" van M- J. Bouman, of van „Mijn Ouderhuis" varn Schelleken®. Excelsior is in ledental heel wat verminderd; was het koor voorheen zelfs zeer goed bezet, nu is 't nog maar een klein troepje. Moge er voor Excelsior lang zamerhand weer betere tijden aanbreken! De kinderen zongen na de pauze ook nog eens. Het a. b. c., waarbij de partij van den onderwijzer door den heer de Haas, directeur van beide vereenigingen werd gezongen, werd' vooral mooi gevonden, en uit dank baarheid voor het langdurige applaus gaf men nog een stukje toe. De kleine zangeressen en zangers wa ren in de nummers die wij hoorden ook niet erg op dreef; ze tobden soms zeer met de zuiverheid. Hinder de hun de warmte? Tot slot voerden eenige leden van „Excelsior", ge steund door twee dames, een korte operette „het mis lukte soirée" op. Heel aardig werd dit stukje afge werkt; het publiek vermaakte er zich kostelijk mee. Mej. Hollenberg, een meisje uit het kinderkoor, en een vijftal jeugdige violisten, deden bij deze uitvoe ring dienst als instrumentalisten, voor de begeleiding van sommige nummers. LEZING VAN DEN HEER C. STUMPHIUS. Voor de afdeeling Alkmaar en Omstreken van den Nederl. Protestantenbond' hield de heer O. Stumphius, hoofdonderwijzer te Helder, gisteren een lezing over het onderwerp :Des; menschen strijd. Spreker herinnerde hoe in 1848 de dichter Einme- rich Madach in Hongarij zijn „Tragedie van den mensch" uitgaf. Van dit werk indertijd ook in het hollandsch der premie van het „Nieuws van den Dag" verschenen, gaf spreker nu een uitvoerig overzicht, het op den voet volgende. Uw verslaggever acht zich ontslagen van de taak dit overzicht hier te herhalen en verwijst den belangstellende naar het beroemde ge dicht zelf. Na dit overzicht vroeg de spr. „Wat leert het ons?" Hij wees op de overeenkomst met Faust van Goethe. Ook hier zien we den mensch in zijn grootheid1 en in zijn kleinheid, in zijn val. Ook hier den mensch met zijn verlangen naar aardsch genot en naar God. De liefde, is het die den mensch weer opricht. Overal gaat aan 's menschen zij Lucifer de geest van den twijfel en van het verderf. Deze is een scherp criticus die veel waarheid spreekt. Maar door Lucifer voelt de mensch, dat -als God! maar regeerde alles goed zou zijn. Lucifer wil den mensch afwenden van God'; hij wil de zonde doen triumfeeren; hij is dé voortdurende strijd tusschen goed' en kwaad. Vooral als het leed hem aangrijpt laat Adam de mensch zich door Lucifer leiden. Toch is deze almachtig eni in zijn be geerte om te triomfeeren gaat hij zijne bevoegdheid te buiten, totdat de Heer zegt: Tot hiertoe. God! stoot den mensch weer moed en hoop in, om het leven ver der door te gaan. Het is de geloofskracht die den mensch met zijn innerlijke schatten stroomopwaarts voert. Zoo ontwaakt in den mensch tegenover de macht van het kwade het besef van zedelijke meerder heid. Lang- mag hij onder die macht gebukt gaan, ten slotte overwint de goddelijke kracht, dio spreekt: Ik zeg U mensch! blijf strijden en vertrouw! PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 22 Januari 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman. Evang. Unie, Avond 7 uur, Ds. A. J. Werner, Herv. pred. te Assen. Kapel, 10 uur, Ds. Vinke. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Heidelb. Cat. Zond. 42. Woensdagavond 7Vs uur, Ds. A. van der Zwaai, van Monnikendam, Zendingsrede. Evang.-Luth. Kerk, 10l/2 uur, Ds. Swyghuizen Rei gersberg, herv. pred. te Zaandam. Doopsgez. Kerk, 10i/2 uurDs. W. Banga, van Broek op Langedijk. Rem.-Ger. Kerk, 10'/2 uur, Ds. de Regt. Geref. Kerk, Voormiddag 10 uur en avond 6 uur Ds. G. Meijer, van Marrum. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83, Maan dagavond 81/2 uur, vergadering van de Jongelings- vereeniging „Paulus". Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 8Va tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 4 tot 5V2 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehohoth", Koningsweg, 10 uur en avond 6 uur, godsdienstoefening. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, benevens Donderdagavond half acht, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, geen dienst. Herv. Gem. te Stompetoren, 91 /2 uur, Dr. Lindeboom. Herv. Gem. te Egmondbinnen, 10 uur, Ds. H. W. Bosch. Herv. Gem. te Bergen10 uurDs. Cannegieter. Herv. Gem te Grootschermer, 9 >/2 uur, geen dienst. Herv. Gem. te Zuidschermer, 9' /2 uur, geen dienst. Herv. Gem. te Driehuizen, 91 /2 uur, Ds. vanTricht. Herv. Gem. te Schermerhorn, avond 6l/2 uur, Ds. Lindeboom te Oudorp. Ger. Kerk, 9l/2 uur, preeklezen. Herv. Gem. te de Rijp, 10 uur, Ds. Kater. Evang. Luth. Gem., 61'2 uur, Ds. Neideck. Doopsgez. Gem., 10 uur, Ds. Eopma. Herv. Gem te Graft, 10 uur, geen dienst. Doopsgez. Gem., 10 uur, Ds. Neydam. „EVANGELISCHE UNIE." Het bestuur dei vereeniging- van Vrijzinnige Her vormden alhier, verzoekt ons te willen melden, dat ha rentwege op a.s. Zondag- 22 Januari, des avonds te 7 uur, in de Groote kerk, een Godsdienstige bijeen komst zal worden gehouden, waarbij als spreker hoopt op te treden de WelEerw. heer ds. A. J. Werner, Herv. pred. te Assen, voorheen te Stompetoren. STOOMTRAM EGMOND-ALKMAAR- BERGEN. Gedurende de maand! September 1910 werden dooi de stoomtram AlkmaarEgmondBergen vervoerd 28936 reizigers en bedroeg de opbrengst aan reizigers en goederenvervoer 5.843.143. AGENDA. VRIJDAG: „Kracht en Vlugheid," dames-afdeeling, 78'/« uur; heeren-afdeeling 83/493/4 uur; „Het Gulden Vlies." Nieuw Leven en Orpheus, 7% uur, repetitie voor dames, Diligentia. Nieuw Leven en Orpheus, 8V2 uur, repetitie geheele koor, Diligentia. ZATERDAG „Kracht en Vlugheid," meisjes-ai'deeling II 3x/2 4V2 uur; meisjes-afdeeling I 67 uur; „Het Gulden Vlies." ZONDAG Komteer- en Toordraehtvereeniging „Kuast naar Kracht" 3Vs-6 uur, café „de Graanhandel." LAATSTE BERICHTEN. WEER EEN DREIGBRIEFSCHRIJVER. 's-GRAVENITAGE, 20 Januari. Te Amsterdam is aangehouden en ter beschikking der Ilaagsche politie gesteld een oud-matroos, die intertijd werd afgekeurd en ontevreden dat hem geen pensioen of toelage is toegekend, den minister van marine een dreigbrief schreef, waarin hij hem geld! vroeg onder bedreiging hem anders naar het leven te zullen staan of zijn huis ju brand te steken. Hij vertoefde reeds meermalen in de Rijkswerkinrichting en schreef den brief vermoe delijk om in de gevangenis te komen.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2