rrossene. Hoofdagent ROYAL advebtëntïëT- Het Woonhuis. Ingericht roor SLAGERIJ. Bill. Brill- ei Nering Vfzekerinj Hlli. Vraag en aanbod. Gevraagd. Pe Collier. OPENBARE VERKöOriSG s Th* PANNEKEET, 11 Hoofdagent TKOOP gevraagd I studie Amerikaanseh persoon, EERSTE BOEKHOUDER de prijs is f 190— -%2S£? v|h. Herms. Costerj& Zoon, TELEFOONNET ALKMAAR -HEILOO Eenig adres hier ter stede, zoowel voor NIEUW als REPARATIE en VER- ANDEREN of het maken van KAPPEN in ieder gewenscht model. KORTE AIEUWESLOOT, - - ALKMAAR. Jb. MIENIS Pz. (geheel zichtbaar schrift). Herinn riugdagen. 23 Januari (1753). De Engelsche wijsgeer George Berkeley te Oxford op 68-jarigen leeftijd overleden. (1806). De Engelsche staatsman William Pitt Jr. overleden. Hij werd in 1759 geboren. (1841). De Fransche tooneelspeler Benoit Con stant Coquelin, die in 1909 overleed, te Boulogne sur Mer geboren. 24 Januari (1776). De Duitsche schrijver Ernst Theodoor Amadeus Hoffmann, in 1822 overleden, te Königsberg geboren. 25 Januari (1759). De Sebotsche dichter Robert Burns'in de graafschap Ayt geboren. Hij overleed in 1796. 26 Januari (1823). De geneesheer Edward Jenner te Berkeley, 74 jaar oud, overleden. Hij was de ont dekker van de vaccinatie. 27 Januari (1756). Wolfgang Amadeus Mozart, de bekende componist, te Salzburg geboren. Hij over leed in 1791. (1824). De Nederlandsehe schilder Jozef Is raels te Groningen geboren. 1814. De filozoof Johann Gottlieb Fichte te Ber lijn overleden. Hij werd in 1762 geboren. Eenige kernwoorden van hem luiden: „Wie een beleediging ernstiger voelt, omdat ze juist hem heeft getroffen, kan er van verzekerd zijn, dat hij egoïst is." „De waarheid is gemeenschappelijk erfgoed der menschen. vrij als aether en door myrraden tegelijk te genieten, zonder verteerd te worden." 28 Januari (1841). De Afrikareiziger Henry Mor ton Stanley, die in 1904 overleed, te Denbigh in Wales geboren. Burgerlijke Mand. ZUID-SCHAR WOUDE (December). Ondertrouw d!: Willem Raake en Trijntje Zuurbier. Geboren: Anna Maria, d. v. Hendrik Metselaar en Cornelia Schuijt. Overleden: Chri%tiaan Goedhart, echtgenoot van Maartje Weel, oud 79 jaar. Cornelis Mul, echt genoot van Trijntje Bos, oud 70 jaar. HEER-HU G OW AARD (December). Ondertrouwd: J an Schouten t-e Zoeterwoude en Geertruida Krom alhier, onlangs te Maassluis. Anthonius Komen en Catharina Bleeker. Geboren: Catharina Alida, d. v. Jacob Laan en Maria Koopman. Bastiaantje, d. v. Cornelis den Hartigh en Pietertje Sluis. Hendrikus, z. v. Her- manus Korver en Keeltje Heggelaar. -Elisabeth Jo hanna Maria, d. v. Hendrikus Scholten en Agatha Bruin. Laurens Jacobus, z. v. Jan Goudsblom en Johanna Elisabeth Kuilman. Maria Margaretha, d. v. Pieter Konijn en Grietje van der Velden. Theo dores, z. v. Jan Zut en Anthonia Wester. Anna Ca tharina, d. v. Frans Krom en Anna de Wit, -Petrus Nicolaas, z. v. Cornelis van Langen en Alida Johan na Winter. Overleden: Johannes Hendrik Takkenberg, 56 jaar, eclitgenoote van Trijntje Wit. Pieter van Schagen, 68 jaar, weduwnaar van Trijntje de Vries. -Arie Leegwater 34 jaar, echtgenoot van Maartje de Ruiter, overleden te Alkmaar. Huihert Blank, 53 jaar, echtgenoot van Elisabeth Ursem. Van 15 regels 25 Cents, bij vooruitbetaling. T B. L. SIMONS Alkmaar. Steenhouwerij K o- ningsweg 76. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. IJfE KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in alle stijlen, zoowel nieuw als antiek. Ook solied Stof- feerwerk te leveren. Alkmaar. Langestraat B 58. Firma P. J. en C. NIEROP. v. DIEPEN, Verdronkenoord D 19, Administra- ^eur> Taxateur en Veiler Woningbureau. Ten allen tijde worden Huizen en Landerijen te koop en ver koop, te huur en verhuur en ter incasseeren van huurgelden aangenomen, ook onder waarborg. Beleefd aanbevelend. JJet beroemde TRAPPISTENBIÉR is van het eerste kwaliteit hop en mout gebrouwen en door zijn zuiverheid zeer aan te bevelen, ook per halve flesch verkrijgbaar bij I. H. ALBERS, in de Bierkelder, Verdronkenoord, ingang Kapelplein. "E'en flinke JONGEN gevraagd om in het Kruide- niersvak te worden opgeleid bij A. BRUIN, Lut- tik Oudorp, hoek St. Annastraat. prima SAKS KANARIES, zingen bij dag en avond en prima TEELT of BROEDPOPPEN. Verkrijg baar bij H. N. RANZIJN, Oudegracht A 215, bij 'de Zilverstraat, Alkmaar. pOODHEMDEN of WEEËN voor mannen, vrouwen en kinderen, altijd voorhanden bij W. BUERS, Houttil. j£OLONIALE WAREN. Plaatsing voor een flinken JONGEN, om in bovengenoemd vak te worden opgeleid. Adres L. ELZAS, Achterstraat. 7Pe koop wegens plaatsgebrek een zoo goed als nieuw KINDERLEDIKANTJE met hemel en openslaande kanten. Te bevragen bureau van dit blad. yERSTELNA.AISTER biedt" zich aan. Adres Lindengracht. 8. XTOST en INWONING aangeboden met huiselijk ver- keer voor 2 NETTE PERSONEN. AdresFores- tusstraat 33. Tn of bij Alkmaar gevraagd een KLEIN WOONHUIS met tuintje, ruim uitzicht. Fr. Br. met opgaaf van prijs en ligging, onder letter P 184, Bureau dezer Courant. J7r biedt zich aan een bekwame CGSTUUMNAAISTER Adres Geest No. 19. jlTVERKOOP en OPRUIMING van alle voorhanden zijnde artikelen voor spotprijs. Alles moet weg. Zie de ótalage's, Fnidsen en Luttik-Oudorp, nabij Appel- steeg v. d. „Passage". D. JANSEN. W J OERS~W ASCILen STRIJ KIN EICHTI NG~ Laat 83, Alkmaar, levert eerste klas werk. Voor de Egmonden Mej. VAN TEL—DEKKER. puik, puik beste ROODE AARDAPPELEN 30 ct. de 5 kop en f 1,60 per zak, vrij aan huis bezorgd. Puik beste DUIN AARDAPPELEN 40 k 45 ct. de 5 kop. Aanbevelend, G. W. v. d. POL, Schouten straat. Ingezonden Mededeelingeu. Meermalen wordt een geneesmiddel gevraagd tegen de kwellingen van aambeien. Voor hen, die Foster's Zalf kennen, zal het niet moeilijk vallen deze vraag te beantwoorden. Allen, die a:an aambeien lijden, weten hoe hinder lijk, pijnlijk en kwellend deze kunnen zijn. Dikwijls is het den lijder onmogelijk te staan, te liggen of te zitten en weet hij niet welke houding- hij moet aan nemen) om de pijn tot bedaren te brengen. Aambeien komen gewoonlijk meer bij vrouwen voor dan bij man nen zij worden vaak veroorzaakt door hardnekkige verstopping en vertoonen zich dikwijls na de geboorte van een kind. Voor aambeien, hetzij inj- of uitwendig, is- Poster's Zalf het geneesmiddel bij uitnemendheid. Vanaf de leerste aanwending doet haar verzachtende werking zich gevoelen en talrijk zijn de gevallen, waarin na het gebruik van slechts één doos de patiënt van zijn lijden verlost was. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Alk maar verkrijgbaar bij de heer en Nierop Slothouber, Langestraat 83. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a 1.75 voor één, of 10 voor zes doozen. Kapitein Van Sittart vleide zich neer in de kussens van een coupé tweede klasse. Zijne gedachten waren geheel bezig met eene geschiedenis waarvan kort ge leden de slotscène was afgespeeld en waarin de hoofd rol werd vervuld door een vrouw, Hélène Frevanion gc-heeten, wier hart hij zoo vurig verlangd had te ver overen, totdat een toeval hem tot de vreeselijke ont dekking bracht, dat. Hélène eene onwaardige was, eene, dievegge. Met verlof zijnde, had hij van een zijner nichten, die pas gehuwd' was, de uitnoodiging aangenomen eenige weken op haar buitengoed te komen doorbren gen. Mevrouw Mauleverer, die zelf geen fortuin bezat, was gehuwd met een rijken baron, die reeds dertig ja ren ouder was dan zij en dien men allerminst een ge zellig man mocht, noemen. Zijn huis was vol gasten, want hij hield van de wereld en was wat trotsch op zijn jeugdig mooi vrouwtje. Onder de gasten trof ka pitein Van Sittart een van zijn jeugdvriendinnetjes aan, mejuffrouw Frevanion, de dochter van een dorps geneesheer, wier vader was overleden, waardoor de fa milie in minder gunstige omstandigheden was geko men. Hélène Frevanion was niet een gewone gast van mevrouw Mauleverer, doch door haar tot juffrouw van gezelschap gekozen. Als je een vrouw zoekt, George, 'had mevrouw Mauleverer half-lachende, half-ernstig- tot haar neef gezegd, dan verdient Hélène zeker je aandacht. En de kapitein had spoedig moeten erkennen, dat hij nimmer een beteren raad had ontvangen. Hij had zoo eenige weken in het gezelschap van het meisje doorgebracht en langzamerhand was deze hem zóó sympathiek geworden, dat hij ongeduldig op eene gunstige gelegenheid wachtte om haar zijne liefde te verklaren. Toen was plotseling die verschrikkelijke historie van den diefstal voorgevallen. Eduard Mauleverer was over 't algemeen weinig roijaal, maar het. was een hartstocht van hem om veel juweelen en kostbaar edelgesteente te zien. Hij wilde dat zijn vrouw zich zoo dikwijls mogelijk met hare rijke juweelen zou vertoonen en de diamanten van mevrouw Mauleverer waren dan ook in de géheele streek bekend. Op zekeren dag was een prachtvolle collier, dien mevrouw Mauleverer den vorigen dag tijdens eene soi ree nog- had gedragen, op geheimzinnige wijze verdwe nen. Mevrouw had hem op het marmeren blad van haar toilettafel gelegd; zij had verzuimd! hem onmid dellijk weg te sluiten in de brandkast, die de baron in haar kamer had doen plaatsen, juist om de kostbare parures, die zij bezat, eene veilige plaats te bezorgen. De diefstal werd1 's morgens ontdekt, weinige oogen- blikken nadat de jonge vrouw was opgestaan. De baron was op reis en zou nog twee dagen weg blijven. Mevrouw Mauleverer had Hélène verzocht den nacht door te brengen in de kamer naast de hare en de deur, die heide vertrekken scheidde, open te la ten. De beide buitendeuren waren zorgvuldig gesloten geworden. De politie, die een onderzoek instelde, ver klaarde dat dé inbrekers zonder veel moeite over het balkon de slaapkamer hadden kunnen binnendringen; mevrouw sliep altijd! met ee,n open venster en deze hij- zonderheid moest den inbrekers hekend zijn geweest. De baron was woedend toen hij van zijn reis terug keerde. Men had 't den inbrekers waarachtig niet ge makkelijker kunnen maken! riep hij uit. Dagen lang bleef hij in dezelfde opgewonden stem ming. Hij doorliep het groote huis en. gaf telkens lucht aan zijn verontwaardiging en vermoedens. Als Hélène er niet geweest was zou Van Sittart zeker dadelijk het voorbeeld der andere gasten hebben ge volgd' en onmiddellijk vertrokken zijn. Men zou zweren, dat deze diefstal je volkomen onverschillig laat, Cécil, zei de baron op een morgen tot zijn vrouw. Gij vergist u, antwoordde zij. Maar waar dient al dat gejammer voor? Zal dat ons den collier terug brengen? Ik was liever al m'n juweelen kwijt dan nog eens zoo'n week te moeten doorleven! De baron ging uit om, misschien wel voor de twin tigste maal, met den commissaris van politie te confe- reeren. Mevrouw Mauleverer wendde zich tot haar neef en zeide Het spreekt, dat ik grooten spijt heb over het geen er gebeurd is, maar ik heb e-r mij reeds in ge troost! Ik vrees, dat de collier nooit zal worden te rug gevonden! Ik heb een philosophische nicht! riep Yan Sit tart uit, terwijl hij Hélène aankeek, die naast hem zat. Het viel hem op, dat zij plotseling kleurde, dat kwam hem onmiddellijk vreemd voor. Maar nu kon hij zich het geheel verklaren. Hij verbaasde er zich niet over, dat. Cécil zich zoo spoedig troostte over het verlies van eene parure, die een fortuin beteekende, omdat hij wist, hoe weinig zij persoonlijk aan juweelen hechtte; maar wel bracht het hem tot nadenken, dat Hélène hare meesteres zoo dringend' had' aangeraden zich er maar niet ver der bezorgd over te maken en dat zij onmiddellijk de theorie der politie had aangenomen, dat de diefstal het werk moest zijn van een inbreker; en ten slotte, dat zij met. een zonderlinge hardnekkigheid de on schuld der dienstboden had bepleit. Het jonge meisje was door dit betreurenswaardig voorval blijkbaar geheel' van streek en kapitein Geor ge was blijde om haar, toen de baron verklaarde de verdere nasporingen op te geven. I an Sittart werd om dezen tijd juist naar Londen geroepen, waar hij eenige dagen bleef. In den mor gen van den dag, dat hij naar zijne nicht wilde terug- keeren, wandelde hij in een van de hoofdstraten dei- City. Toen hij een groot-en juwelierswinkel passeerde, trok een ring van buitengewone schoonheid zijn aan dacht. Hij bleef staan) en beraadde zich of hij het kleinood niet zou koopen, ten einde het aan Hélène te schenken tegelijk dat zij hem haar hart zou geven. Hij had zijn besluit genomen toen hij plotseling- j verrast was Hélène zelf uit het magazijn te zien ko- i men. Zij was uiterst eenvoudig gekleed en droeg een I dikke voile. Zij stapte in een rijtuig, dat eenige me ters verder wachtte en verdween zonder den kapitein gezien te hebben. Maar dezen wachtte een nog- grootere verrassing. Het magazijn binnen tredende zag hij op de toonbank den bewusten collier; hij zou hem uit duizenden her kend hebben. Een prachtige collier, niet waar, mijnheel-? zei de juwelier, bemerkende dat de kapitein er het oog niet kon afhouden. Ik heb hem voordeelig gekocht en als hij u bevalt-. O, ik weet het, antwoordde Van Sittart, die nu de geheele waarheid wilde weten. U hebt hem ge kocht van da dame, die zooeven uw magazijn verliet. Ik was op een vijftig meter afstand en die dame, een vriendin van mij, heeft in haar rijtuig plaats genomen zonder mij bemerkt te hebben. O, u kent die dame, hernam de koopman, dien de verklaring van den kapitein scheen gerust te stellen. Zij is een onzer cliënten. Ik ried haar aan den collier hier té laten, opdat wij hem bij gelegenheid voor de werkelijke waarde zouden kunnen verkoopen. Maar daar zij dringend geld noodig had, kon zij ons dit uit stel niet toestaan. De jongeman vroeg niet verder. Hij wisselde nog eenige onbeduidende zinnen met den juwelier, kocht een klein artikeltje en ging heen. Ik zal mijn geheim bewaren, zei hij tot zichzelf, terwijl hij den weg naar het kasteel van den baron in sloeg; maar thans zijn wij voor immer gescheiden. Den volgenden dag verzon hij een voorwendsel en verliet zijn vrienden. Twee maanden later keerde hij naar Indië terug. Zijn geluksdroom was nu voor goed vervlogen. Zes jaren gingen vorbij. Tijdens een rit viel de kapitein van het paard en dit ongeluk bezorgde hem zijn vrijstelling van den mi litairen dienst. Hij keerde naar zijn vaderland' terug en zijn eerste bezoek gold zijn oude vrienden. Me vrouw Mauleverer was sinds eenige maanden weduwe. Hij vond haar- in de stad in een mooi gezellig huis; zij scheen in 't geheel niet ontroostbaar over het ver lies van haar man. Zij sprak met haar neef over de dagen van vroeger, toen Cécil plotseling zeide: Zeg, George, ik heb nog altijd niet de reden kun nen gissen waarom je ons tijdens je vorig bezoek zoo plotseling hebt verlaten. Ik had me zoo voorgesteld, dat een huwelijk met Hélène niet tot de onmogelijk heden behoorde. De officier dacht na. In werkelijkheid had hij Hé lène nooit vergeten, 't Was hem een dagelijksche marteling geweest dat raadsel, die onwaarschijnlijke waarheid; hoe kon dit ideaal-mooie gelaat, met die onschuldige kinderoogen, hehooren aan eene vrouw, die zich niet schaamde een der ergste laagheden te bedrijven, eene vriendin te bestelen, die haar altijd zulke belangstelling had getoond? Heeft zij misschien uw aanzoek afgewezen? En tóch, ik hen er zeker van, dat zij van u hield. Hélène had een gouden hart! In moeilijke uren vond' ik haar aan mijne zijde-; zij was mij trouwe,r, méér toegenegen nog dan een zuster had kunnen wezen. Maar ik moet je daarover nog een geschiedenis vertellen, George. Ik heb ze niet langer geheim te houden nu de baron en de arme Jim beiden in het graf resten. Jim was de broeder van Cécil, een slecht sujet. Daar zij weezen waren, had Cécil al hare toegenegen heid' aan Jim geschonken. Arme Jim! herhaalde zij. Ik had' zoo gehoopt, dat mijn huwelijk me in staat zou stellen hem ter hulp te komen. Maar ik had buiten mijn man gere kend. Ik verzeker je, George, dat Eduard me zelfs niet het noodige. zakgeld gaf. Nu gebeurde het, juist toen gij bij ons logeerdet, dat Jim zich in groote geldverlegenheid bevond. Hij moest een som van meer dan vijf en twintig duizend gulden binnen veertein dagen bétalendeed! h;j dit niet, dan wachtte hem de gevangenis. En wat deed gij -Ik hoopte, dat Eduard ten minste de eer mijner familie zou redden, maar hij deed niets. Waar dient het voor? vroeg hij mij. Jim komt. vroeg of laat toch in de gevangenis terecht. Die onverschilligheid zal ik hem nimmer vergeven. En daar dé arme jongen gered moest worden, koste wat 't koste, stal ik mijn eigen collier. Van Sittart was zeer ontsteld. Dat was dus in twee woorden de verklaring van het geheim, dat zijn bestaan beïnvloed, misschien vernietigd had en, wie weet, ook het leven eener vrouw! Ik had de grootste moeite om Hélène te doen be sluiten mij in deze omstandigheid te helpen; maar toen zij er eenmaal ini had toegestemd, overtuigd' van de dringende noodzakelijkheid, die mij tot mijn daad gedreven*had, was zij mijn groote hulpe. Maar 't was niet gemakkelijk gegaan, dat. verzeker ik je! Hé lène had haast wat te strenge ideeën over braafheid, eerlijkheid en waarheid. Zij bezweek slechts voor mij ne tranen en smeekingen, en oordeel zelf welken zwa- ren strijd zij met zichzelf gestreden beeft: toen een maal de krijgslist was gelukt, is zij zwaar ziek gewor den! Gij hebt dus mejuffrouw Frevanion opgedragen den collier te verkoopen, Cécil! Ja, zoodra de drukte, die de diefstal had veroor zaakt, wat bedaard' was. Jim zou het kleinood niet hebben kunnen verkoopen zonder achterdocht te wek ken, Hélène daarentegen was hij den juwelier bekend. In het kort, de zaak gelukte precies zooals ik het ge wild had! Maar, misschien weet gij niet, dat gij daardoor mijn leven verwoest hebt Cécil! zei George op zachten toon. Ik ontdekte door een toeval, dat Hélène den collier had verkocht. Moest ik niet overtuigd zijn, dat zij de dievergge was? O, George, riep Cecil uit. Dat heeft u dus ge scheiden Hij knikte met het hoofd. Hoe zou ik 't hebben kunnen vermoedenzeide ze, in tranen uitbarstend. Kon ik dat. toeval voor zien? En gij, George, hoe hebt gij haar een oogenblik kunnen verdenken, haar, zoo'n oprechte natuur, zoo goed in den grond! en zoo eerlijk! Van Sittart zag wel in, dat, het. nutteloos zou zijn deze grilzieke, naïve jonge vrouw te doen begrijpen, dat zij alleen d© schuld was. Doch op één punt gaf hij haar gelijk, zonder het te zeggen: hij had Hélène niet mogen verdenken zonder positieve bewijzen. Er volgde eene zeer lange stilte. George verbrak ze het eerst door eene vraag- te stel len, die hem reeds lang op de lippen brandde. Is ze al getrouwd? Ik geloof het niet, was het. antwoord. Sinds een. jaar heb ik niets meer van haar vernomen. Na uw vertrek is zij ziek geworden. Hare ongesteldheid1 duurde lang. Na haar herstel vertrok zij naar Duitschland en vond daar een betrekking. Ik kan je haar adres wel geven. Dank u; ik moet haar spreken! Mevrouw Graham, bij wie Hélène een betrekking van vertrouwen had gevonden, vroeg- zich reeds af pm welke reden hare jonge en deftige gezelschapsjuf frouw steeds alle huwelijksaanzoeken, die haar gedaan werden, afwees. En tóch, zei mevrouw Graham op zekeren dag tot haar man, tóch wordt Hélène geen o-ude jongejuf frouw, geloof me! Ik wed, dat den een of anderen dag een harer laudgenooten haar zal komen halen als hij fortuin gemaakt heeft Kort daarna, toen de heer Graham uit de club thuis kwam, kwam zijne vrouw hem al in den salon tegen en zeide: Mijn voorspelling is uitgekomen! Welke voorspelling? vroeg Graham. Een urn- geleden kwam hier eem heer, die Hélène verzocht te spreken. Toen ik zelf dat verzoek aan Hélène overbracht en haar het kaartje van den bezoe ker overhandigde, zag ik haar verbleeken. O, de naam, dien zij las, was haar niet onbekend, dét kan ik je verzekeren! Later heb ik ze samen gezien, zittende op den drempel van de tuinkamer, beschenen door het licht der maan. Hij had! zijn arm om haar middel ge slagen, haar blond kopje rustte tegen zijn schouder. 't Was zoo'n mooi paar, Henri! te HEEBHUGOWAABD, in het Koffiehuis Nieuw* Halfweg op Bon ierdag O Februari 1911, des avonds 6 uur, ten overstaan van P. J. C. VAN TOORNENBURGH, notaris te Alkmaar, van met ERF en GROND te HEEBHIIGOWAAUD, nabij de R. K. Kerk en den Middenweg, kadaster sectie D, no. 710, groot 4 aren. Eigendom van D VLAAR c.s te Heerhugowaard. Aanvaarding 1 HIFI 1911. Meerdere inlichtingen geeft de notaris. d U löü.0 O D AANöL anaf f 10.per jaax n f 9.60 entrée GESPL TSTE AANSL vanaf f 22 50 ter jaar en 2.50 entrée. G5WUNK AANSL vanaf f 30.rer jaar bij 3 i. con-r. geen en r. iMenwe aansluiting. 561 KUETER, J. G. J., Gas- en Waterl.-aanleg en -artikelen, Laat. De ondergeteekende bericht met deze aan belanghebbenden dat hij met 1 Ja nuari 1911 ontslag beeft genomen als van de nderlinge Alkmaarsche Brandassurantie, uit sluitend voor Alkmaar. En bericht tevens dat hij verzekeringen glnit voor een solide Brand waarborgmaatschappij met vaste premie. Alkmaar, Geesterweg E 4. De DIRECTIE van een wenscht voor ALKMAAR en OMSTREKEN een solied en actief persoon als aan te stellen, tegen vergoeding van provisie, reis- en verblijfkosten, benevens een toelage. Sollicitatiebrieven met uitvoerige inlichtingen aan gaande werkkring, referentiën, leeftijd enz. franco te zenden onder letter R 184, bur. van dit blad. met opgaat van prijs en merk. Br. fr. letter M 184, bur. van dit blad. EEN JONG wonende in AMERIKA, vraagt kennismaking met een net en aardig Hollandsch MEISJE, om elkander steeds te schrijven. Brieven kunnen geadresseerd worden aan het kan- t°01' va» de Alkmaarsche Courant onder lett. L 184. Op een fabriekskantoor kan een geplaatst worden. Brieven met velledige inlich tingen omtrent tegenwoordige werkkring en salaris, geloof, gehuwd of ongehuwd etc. onder letter H aan het bureau der courant. De „Royal" Typewriter Co. is er in geslaagd, eene eerste klasse, door en door solide, schrijfmachine aan de markt te brengen, voor een lageren dan den z.g. standaard"-prijs. f-|QK met Metalen kap en plank. Op alle kantoren, waar de Royal machines geplaatst zijn, worden zij, als om strijd, geprezen, wat wel be wijst voor hare deugdelijkheid. Agenten voor Alkmaar en Omstreken V. V. BOEK- en HANDELSDRUKKERIJ Voordam E 9, Telei. No. 3, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 7