TADSN1EU W8T ALKMAARSCHE VEEVERZEKERING. AANGEHOUDEN. staatsloterij: Trekking van heden. 5e Klasse, 5e lijst. Ns. 11862, 13720 en 20859 elk f 1000; ns. 1307, 1479, 6252, 6658, 9960, 17161 en 20646 elk f 400 ns. 595, 2604, 3006, 12559 en 17431 elk f 200. Verder hadden er besprekingen plaats over het te honden 12V2-jarig bestaan op 30 April e.k. Er zal dan een invitatie-wedstrijd gehouden worden voor vereeni- gingen uit den omtrek, terwijl er 's avonds een feest zal gegeven worden voor leden, donateurs en genoo- digden. Volgens het voorloopig programma belooft dit een rnooien avond te zullen worden. UIT SCHOORL. In de heden gehouden raadsvergadering, waarop we morgen terugkomen, werd met algemeene stem men besloten tot verkoop van den Schoorler zeedijk aan het bestuur der Hoorder stoomtram, dat hierom had verzocht. De verkoopprijs bedraagt 3060. Hartelijk werd er gelachen om de Ohanteclair Paro die, vroolijk spel van de kip en den haan. Hoorde men dezer dagen van de foto's der 3 Las- sons, dikwijls uitroepen als „och 't is zoo niet, dat is phantasie", de werkelijkheid toonde dat deze 3 kracht- menschen (1 dame en 2 heeren) sterke toeren ver richtten, welke zooveel verwondering wekten, dat men een speld kon hooren vallen hetgeen bij een woeli- gen „engelenbak" nog al wat zegt. Ha de peuze werd een revue-schetsje in één bedrijf opgevoerd „Kom je nog eens terug?," dat speelde op een stadhuis (in dit geval te Alkmaar), waar in de bo de-kamer verschillende personen bijeenkwamen, die op audiëntie bij den burgemeester wilden, kwamen aan- teekenen, wilden scheiden, een kind kwamen aange ven enz. Allerzotste tooneeltjes kwamen er in voor, die aanleiding gaven tot hartelijk gelach, terwijl er verschillende Alkmaarsche toestanden besproken werden en gewezen werd op 't. geen verbetering noo- dig had en waaraan behoefte werd gevoeld. Zoo kwa men o.a. ten tooneele e,en electrische centrale, een nieuw telegraaf- en telefoonkantoor en werd het Weeshuis een Warenhuis genoemd. Een warm applaus weerklonk dan ook na deze re vue. die blijkbaar zeer in den smaak van het publiek was gevallen. VOETBAL. Holland speelde gisteren ten aanschouwe van een talrijk publiek tegen Hollandia nit Hoorn en wist door 20 overwinning Hollandia nog vaster op de laatste plaats te doen komen. Het spelgehalte stond an ders niet bijster hoog. Hollandia werkte in letterlijken zin goed met het hoofd en haar verdediging was wel goed, doch half-linie en voorhoede presteerden bitter weinig. Zij schenen veel studie gemaakt te hebben van hoogtrappen en achteroverhalen van den bal. Holland was bijna steeds sterker, doch kon slechts éénmaal voor en éénmaal na rust een doelpunt maken. Bij tactischer spel had de voorhoede wellicht produc tiever gewerkt. Opvallend was dat beide vereenigingen soms langen tijd volkomen ongedekte vleugels geheel negeerden en alle ballen naar eenzelfden kant plaatsten. Holland verdiende de overwinning. Een enkel tegen- puntje had Hollandia echter wel mogen hebben. Holland II verloor in Zaandam van, Z. F. O. III met 10. Holland II speelde met 10 man. Z. F. C. III doelpuntte uit een strafschop. Een slappe vertoo ning tusschen Alcmaria II en Purmersteijn eindigde met een overwinning voor Alcmaria II met 51. Het terrein van E. A. P. was nog steeds onbe speelbaar, zoodat Alcmaria I rust had. Doch hoewel Alcmaria I niet speelde, dienen wij toch even uit de westelijke 2e kl. B te vermelden, dat Ajax in Amsterdam op 't kantje af tegen Volharding gelijk speelde 11. 6 minuten voor tijd was de stand nog 00. Toen doelpuntte Volharding, maar 3 minuten voortijd wist Ajax gelijk te maken. Na den aftrap ging Volharding weer op 't doel af, doch de fraaie aanval werd ge broken, door 't eindsignaa van den scheidsrechter. Dat geeft heel veel moed voor de volgende week. Opgepast Alcmaria KAMER VAH KOOPHANDEL EH FABRIEKEN. In de laatste vergadering van bovenstaande kamer waren aanvankelijk tegenwoordig de heeren A. F. J. Conijn, die als vice-voorzitter de vergadering presi deerde en de heer J. G. Potgieser, terwijl de heer Boom wegens ziekte afwezig was. Nadat- de notulen der vorige vergadering waren ge lezen en goedgekeurd, werden de uitgegane stukken voorgelezen, bestaande uit: le. Een© missive aan de firma G. Terhaak Zn. te Alkmaar, waarbij wordt gemeld welk antwoord is ingekomen van den Consul- Generaal der Nederlanden t© Chicago1 betreffende eene lading aangevoerde biscuits, die niet waren goed gekeurd. 2e. Eene missive aan burgemeester en wethouders houdende mededeeling, wanneer de Kamer vergade ring zal houden met de verzekering, dat de Kamer het zeer op prijs zal stellen in die vergadering den voor zitter met den directeur der gemeentewerken te ont vangen ter bespreking van plannen tot verbetering der Kanaalkade. 3e. Eene missive aan burgemeester en wethouders houdende mededeeling dat dé uitvoering der gemaakte ontwerpen tot verbetering der Kanaalkade naar het oordeel der Kamer zeer in het belang van den Handel zullen zijn en de Kamer hoopt, dat die ontwerpen spoedig tot uitvoering zullen worden gebracht. 4 en 5. Een missive resp. aan den Minister van Landbouw, Nijverheid enj Handel en van Justitie waarbij een exemplaar wordt aangevraagd van de wetsontwerpen tot: wijziging der Arbeidswet en tot wijziging der bepalingen ten aanzien der Naamlooze Yennootschappen. 6. Eene missive aan de Kamer van Koophandel te Hoorn waarbij wordt gemeld, dat alhier geene maat regelen zijn genomen tot wering van de zoogenaamde drijvende en vliegende winkels en dat naar het oor deel der Kamer deze handel moeilijk kan worden ver boden, doch dat het publiek zou kunnen worden ge waarschuwd om op die aanbiedingen niet te koopen. Voorts werden de geloofsbrieven der herkozen leden, de heeren A. Prins Az., S. de Lange P.Bz., C. Bosman Gz. en H. P. Ibink Meienbrink onderzocht en in orde bevonden. Deze leden werden vervolgens toegelaten en geïnstalleerd, waarop de verkiezing plaats had van een voorzitter en een vice-voorzitter der Kamer voor 1911. Na gehouden stemming- bleken de heeren A. Prins Az. als voorzitter en A. J. F. Conijn als vice- voorzitter te zijn herkozen, beiden met vijf stemmen tegen, welke heeren de benoeming weder aannemen. Daarop werden de ing-ekomen stukken behandeld, die alle zullen worden rondgezonden en voor zooveel noodig in de volgende vergadering zullen worden be handeld. Na gehouden rondvraag werd daarop de vergade ring gesloten. Bovengenoemde vereeniging vergaderde hedenmor gen in café Central. De voorzitter, de heer D. J. Govers, opende de slecht bezochte vergadering en betreurde de geringe opkomst. De notulen werden na voorlezing onveranderd vast gesteld. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Swaag, zij ontleend dat het ledental vermeerderde met 4. Ontvangen werd aan premiën: 597 koeien ad. 1.25 is 746.25 van leden; van niet-leden 221 koeien ad. 1. 75 is 386.75, van 12 koeien halve premie 7.50, totaal 830 koeien 1140.50. Voor in 't geheel 84 kalveren werd aan premie ont vangen 14.60. Voor verkoop van gesteriliseerd vleesch werd ont vangen 360.11. De geheele ontvangst bedroeg 3064.365. Uitgegeven werd aan keurloon van 830 koeien 124.50, aan afgekeurd vleesch en vet 979, aan slachthuis'kosten 70.95, aan divers© uitgaven, waar onder restitutie van contributie aan 6 leden 175.95, totaal der uitgaven 1350.375, saldo in kas 1713.995. 2 koeien werden er in 't geheel afgekeurd. Nadat de commissie belast geweest met het nazien dér rekening bij monde van den heer Brommer tot goedkeuring had geadviseerd, beslooï de vergadering in deze zin, waarna d© Voorzitter dank zeid© aan dén commissie en aan den penningmeester, en de vereeni ging gelukwenschte met den goeden finantiëelen toe stand der vereeniging. (Applaus). Het bestuur stelde voor een premie voor 1911 te in nen van leden van 1.25 en van niet-leden 1.75, dus de premie te laten zooals zij is, en het entreegeld te bepalen op 10. Zonder eenige besprekingen werd dit voorstel aan genomen. De aftredende leden, de heeren J. Halff, G. de Jongh en A. J. Peeck werden met bijna algemeene stemmen herkozen en namen de benoeming aan. Bij de rondvraag verlangde niemand het woord, waarna de voorzitter nog een woord van dank bracht aan den heer Schermerhorn en de beidé heeren exports, aan den heer Swaag voor de door hen in 't belang der vereeniging gedane bemoeiingen en de vergadering sloot. REDE-DÜYS. Aanstaande Vrijdagavond! zal de heer J. E. W. Duys van Zaandam in de sociëteits-zaal van de „Har monie" een rede houden over de 46 millioen en alge meen kiesrecht, Door de politie alhier zijn aangehouden en naar het huis van bewaring ter beschikking van de justitie overgebracht H. v. L. en J. K., werkzaam bij den heer Blauw, steenkolenhandelaar aan de Baangracht al hier. v. L. en K. hebben zich schuldig gemaakt aan diefstal, verduistering en valschheid in geschrifte in dienstbetrekking gepleegd'. Het door hen aian het kantoor afgedragen geld kwam niet overeen met de hoeveelheid der door hen afgeleverde goederen en om den schijn aan te doen nemen dat dit wel zoo was, veranderden zij de hen ter inning afgegeven kwitanties. De diefstal bestaat in het zich wederrechtelijk toe eigenen van. een geheel paardentuig. Naar we vernemen hebben beide beklaagden bekend. UITSLAG AANBESTEDING. Het diepspitten van het terrein aan den Westerweg is gegund aan den heer J. de Boorder grondwerker alhier. GEVESTIGDE PERSONEN. C. Blokmaker, arbeider. Overdiestr. 1, n.h., G. Langereis, dienstbode, Stationsweg 20, n.h. L. Men- sonides, boekhouder, Verdronkenoord 109, n h., A. Lakeman, liefdezuster, Emmastr. 10-12 r.k., J. C. Kamp, dienstbode, Nassaulaan 23, r.k., L. J. Snellen berg, gepensionneerd, Luttik-Oudorp 7, r.k., M. Stam, dienstbode, Metiusstr. 12, n.h,, J. Doets, werkman, Karnemelksbuurt 17, n.h., H. J. M. Schermer, zonder beroep. Huigbrouwerstraat 12 r.k., A. G. Valkenburg Henning, zonder beroep, Lindengracht 21a, e.l. E. M. Lampe, zonder beroep, Ver. Landstraat 29, r.k., A. Van der Deure, ass. landmeter, Kerkplein 9, geref., G. J. Groenewoud, dienstbode, Spoorstraat 58, r.k. VERTROKKEN PERSONEN. C- M. van der Stok, koopman, Heul 5b, Amster dam, r.k., J. Oukes, zonder beroep, Omval 11, Z. en N. Schermer, n.h., C. Modder-Meijering, zonder beroep, Keetgracht 4, Amsterdam, r.k., 8. de Vries, koopman, Keetgracht 4, Amsterdam, geen, J. Pijl, banketbakker, Langestraat 39, Bussum, n.h., M Huijg, Officier, L. d. H. Limmerhoek 3, Amsterdam, L. d. H., J. He kelaar, slager, Magdalenenstr. 4, Purmerend, n.h., M. van Aalst, koopman, Overdiestraat 5, Heiloo, geen, J. Stam, dienstbode, Laat 181, Egmond aan Zee, oud r.- J. W. Turfboer, zonder beroep, Langestraat 94, Rijs, wijk, n.h., J. Bosman, fabrikant, Luttik-Oudorp 46, Rotterdam, geen, Mr. P. G. L. M. v. Sonsbeeck, Adj.- Comin. Prov. griffie, Langestr. 85, Arnhem, r.k., C. A. Hoefakker, winkelbediende, Verdronkenoord 91, Amsterdam, n.h., Wed. J. Brugman, huishoudster, Fnidsen 41, Enschedé, r.k. W. Adelaar, arbeider, Landstraat 37, N.-Scharwoude, r.k., J. H. Hollestelle, tuinier, Popelm. laan 15, Schie dam, n.h., K. Govers, koetsier, Noorderkade 63, Oudorp, n.h., A. Koopman, landbouwer, Lindelaan 90, Heiloo, r.k., W. Visser, zonder beroep, Helderscheweg 26, Har- lingen n.h., J. Gootjes, banketbakker, Laat 7, Hoorn n.h H. Kreijger, handelsreiziger, Nieuwl. Singel 10, Anna Paulowna, n.h., D. F. Timmer, kantoorbediende, Schoutenstraat 10, Weesp n.h. Verkortingen: n.h. Nedei'l. Hervormd, r.k. Eoomsch Katholiek. d.g\ Doopsgezind, l.d.h. Leger des Heils. geref. Gereformeerd, rem. Re- monstrantseh. h.l. Hersteld Lutherseh. e.l. Evan gel. Luthersch. n.i. Nederlandsch Israëlitisch, w.h. Waalsch Hervormd, c. g. christelijk gerefor meerd, (v. g. vrije gemeente). TOONKUNST. Men verzoekt ons1 te melden, dat de toegang tot de algemeene repetitie voor vreemdelingen en inwonen- den 0.50 bedraagt. AGENDA. MAANDAG: Dansclub Gebrs. Orefeld, 8 uur, Harmoni». Gymnasti*kvereeuigirig „de Halter," 8—10 uur, „Gulden Vlies." Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond van 81ji—-91/i man.nen-afd., lokaal R. H. B. S. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. DINSDAG Slotrepetitie „Toonkunst", 8 uur, Harmonie. WOENSDAG Uitvoering Toonkunst 8 uur, Harmonie. DONDERDAG: Prop. club Geheel-onthouding, Openb. uitvoering. 8 uur, Diligentia. ZATERDAG Feestavond Burgerijsclub, 8 uur, Diligentia. Uitvoering Kracht en Vlugheid, 8 uur, Harmonie. Laatste Berichten. HONSELAARSDIJK, 23 Januari. Twee vrouwen en een meisje zijn gisteravond alhier door de duister nis misleid te water geraakt en verdronken. LANDBOUWKUNDIGE IIOOGESCHOOL. UTRECHT, 23 Januari. De Raad dezer jGemeent© besloot heden in geheime zitting een terrein van 4 of 5 Hectaren gratis voor den bouw van een Landbouw kundige Hoogeschool af te staan en desgewenscht een bedrag voor dén bouw daarvan voor te schieten. DE STAKENDE STUDENTEN. UTRECHT, 23 Januari. Een zeer klein gedeelte der individueel stakende tandheelkundige studenten heeft heden d:e colleges hervat. TREINBOTSING. ^LONDEN (V.d.) 23 Jan. Hedenmorgen heeft een botsing tusschen een passagierstrein en een kolentrein te Pontypoint in Zuid-Wales plaats gehad, 11 passa giers werden gedood. Men vreest, voor meerdere slacht offers onder de verbrijzelde wagons. MOLLEN VANGEN. In de provincie Groningen worden meer en meer maatregelen genomen om het z.g. mollenvangen te verbieden. Niet alleen, dat in de vergaderingen van de afdeelingen der G. M. v. N. woirdt besloten dé mol- lenvangers van de landerijen te weren, ook in de ver gaderingen van besturen der waterschappen en molen kolonies is besloten het vangen van mollen geheel te verbieden. KIND VERBRAND. Door het vallen tegen een gloeiende kachel, tijdens afwezigheid der moeder, is een driejarig jongetje te Beverwijk, zoodanig verbrand, dat de dood er het ge volg van is. Ook een kleiner broertje kreeg door de vlamvatten- de kleeren van het oudere brandwonden en wordt, in liet ziekenhuis te Haarlem verpleegd. SLACHTOFFER VAN HET IJS. Zaterdagmiddag waren enkele jongens van 7 tot 11 jaar op een der grachten te Woudriehem aan het zoo genaamde ijsloopen. Plotseling zakten zij midden in de gracht er door. Na verschillende pogingen werden 4 jongens gered, de vijfde, een zoontje van J. Viveen, is verdronken. Het lijkje is een twintig minuten later opgehaald. POKKEN. Aan boord van het Spaansche stoomschip Arriluze in de Rijnhaven te Rotterdam, heeft zich een geval van pokziekte voorgedaan. Het stoomschip, dat met ijzererts beladen was en van Bilbao kwam, is weer naar zee vertrokken, nadat het ontsmet en de geheele equipage gevaccineerd was. De poklijder, de Spaansche matroos B. Gomez, is naar de barak aan de Maashaven overgebracht. OM IN DE GEVANGENIS TE KOMEN. Een zwerver van ongeveer deitigjarigen leeftijd nam Zaterdagavond omstreeks zeven uur uit het kantoor der tabaksfirma Altink, Pappenheim Co. te Amster dam, een vloermat weg. Hij werd aangehouden en verklaarde den diefstal gepleegd te hebben om onder dak te komen. ONGELUK. In de stroohulzenfabriek der firma J. v. A. te Ou denbosch, werd Zaterdagmiddag een 15-jarige jongen, Chr. d. L., doordat hij te dicht hij de machine kwam, door een drijfriem gegrepen en eenige malen rond de as der machine geslingerd. Deerlijk gewond en met bloed bevlekt, werd hij per brancard naar huis vervoerd. Hoewel zijn toestand zorgwekkend is, is nog niet- alle hoop verloren, hoewel de knaap onuitstaanbare pijnen lijdt. LIEFHEBBERS VAN EEN BORREL. Iemand te Burum (Pr.) moest een kruik met 10 li ter jenever vervoeren. In het dorp liet hij de kruik vallen met het gevolg, dat de inhuod over den grond vloeide. En wat- nu gebeurde? Jongens en meer bejaarden gingen plat op den grond liggen en slobberden gulzig in 't drabbige nat. De gevolgen bleven niet uit. Enkelen, die wat al te g-ulzig waren geweest, moest de veldwachter naar huis geleiden. VAN DEN LANGENDIJK. Gedurende het jaar 1910 zijn aan de afslagmnrkt te Broek op Langendyk geveild1: 3.773.700 stuks bloemkool, 8.188.300 stuks roode kool, 6.184 zak roode kool a 50 K.G., 2.819.600 stuks gele kool, 1.372.500 stuks witte kool, 30 wagens witte kool a 10.000 K.G., 3.072.300 bos wortelen, 4793 baal wortelen, 81.500 zak aardappelen, 54750 baal uien, 5418 baal nep, 1300 baal zilveruien, 2975 bos uien, 2.619.000 stuks slnboonen, 111.000 stuks bieten, 19.100 stuks rammenas, 18.500 stuks augurken, 6.100 stuks rapen, ter waarde te zamen van 1.031.134,89. Gedurende het 2e halfjaar van 1910 werd aan het betaalkantoor te Broek op Langendijk verhandeld aan onderhands verkochte wintel-producten tot een be drag van 191.311,28 en over het betaalkantoor te Noord-Scharwoude 40.711.36, te zamen tot een to taal van 232.022,64. UIT HOORN. Gisteren had in café J. Pz. Coen een ontmoeting plaats tusschen de schaak- en damclubs van Benning- broek en Hoorn. De uitslag is als volgt: Schaken: Benningbroek: J. Spaander 2, Cl. Speur 0. HoornC. Reek 0, M. Haas 2. Dammen: Benningbroek: W. Speets 4, D. Kooijman 3, C. Schagen 2, J. Speets 4, J. Ilagtingius 0, R. Over 2, totaal 17. Hoorn: D. Eeeen 0, F. v. d. Roll 1, C. Over 2, C. Molenaar 0, W. A. IJdé 4, E. Stokvis 2, totaal 11. Alhier is een theosofische studie-club opgericht. UIT STOMPETOREN. Ds. Kater, van de Rijp. heeft, bedankt voor het be roep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier. In de voorlaatste bestuursvergadering der Land bouw Onderlinge, afdeeling- Schermeer, is tot secreta ris-penningmeester gekozen de heer P. Vader P.Dz. UIT GRAFT. Gisteravond gaf de Gemengde Zangvereeniging „Eendracht maakt Macht" alhier eene openbare uit voering in de zaal van „Het Grafter Wapen". De zangnummers (een achttal door leden met kinderkoor en een achttal alleen door het kinderkoor gezongen), werden over het algemeen goed ten gehoore gebracht en vielen zeer in den smaak van het talrijk opgekomen publiek. Ook de voordrachten, die blijkbaar met zorg waren gekozen, verwierven een luid applaus. De pauzen tusschen de verschillende nummers wa ren over het, algemeen te lang, waardoor de uitvoering later dan wel dienstig was eindigde. Een gezellig bal besloot dezen overigens zeer welgeslaagden avond. DAT VERANDERDE! Pleunboer had een zoon in Amsterdam „op studie" voor dominee. Maar 't duurde nogal lang. In zes jaar tijd scheen de student alleen met zijn geld' klaar te kunnen komen, de studie schoot niet op. Klaas moet weer examen doenmet ongeduld1 wordt het telegram van zijn eindelijk slagen verwacht. De bode komt.Pleunboer rukt het' omslag openleest: „Niet verhoogd. Zelfde prof. die altijd de pik op me had heeft me weer laten zitten." Volgenden dag had Klaas een extraatje van vijf-en- twintig pop om hem te troosten over zijn „zitten blij- vc-u." (Utr. Dagbl.) DE GOD DER CHRISTENEN. (V ervolg) Spr. vroeg of ieder Christen hiernamaals van de goedheid zou genieten en dit moest door de Christe nen ontkennend worden beantwoord, omdat de eeu gaat naar den hemel, de ander naar den hel, en wan neer nu de menschen die het hier op aardé toch al niet zoo rooskleurig hebben, na hun dood naar den hel worden gezonden, waar het nog veel slechter schijnt te zijn dan moet men er die menschen in de eerste plaats zich toch afvragen waar blijft Gods oneindige goedheid'? De orthodoxe Christenen zeggen, dat God rechtr vaardig is, maar de menseh, beperkt in al zijn hande len en al zijn doen, zou, meende spreker, nimmer een daad kunnen begaan, welke gestraft, zou mogen wor den met een onbeperkte eeuwigdurende straf, gelijk het verblijf in den hel' wordt voorgesteld. Hoe is ver der het gebeuren van goed! en kwaad, door Christen zoowel als niet-Christen, te rijmen met Gods onein dige heiligheid? Na in verbandi hiermede gewezen te hebben op de leer der zonde en twijfel in het bestaan van een God' te hebben uitgesproken, vroeg spreker of 't voor de menschen gevaarlijk kan zijn wanneer hun verstand opkomt tegen het bestaan van God. Spr. meende van niet, want men is verplicht te doen wat het verstand ons oplegt te doen. Niemandi kan bewijzen dat Jezus de zoon van God is, wanneer dat bewijs geleverd1 zou kunnen worden, dan zou spreker teruggaan en vooa* God gaan knielen. Nu men eenmaal niet kan bewijzen dat God' bestaat en dat Jezus ©en zoon van God' is, is 'het geloof aan God en aan1 Jezus als Diens zoon geheel ongemoti veerd. Wanneer men nog zou willen gelooven, hoe wel het bewijs van het bestaan niet geleverd is, dan raadde spr. aan de mensehheid te verdeden in twee categorieën, de geleerden en de ongeleerden. Onder dé eerste rekende hij dan alleen de hoogleera ren aan een universiteit, onder de tweede al de overi gen. Zeker is spr. er van dat de geleerden het nog lang niet over het Gods bestaan eens zijn, er zijn er die er wel aan gelooven, voorts zijn er ook anderen en wel even zooveel die dit bestaan in twijfel trekken en ontkennen. Wanneer de geleerden het nu uiet weten, wat. kun nen de niet geleerden anders doen, dan de beslissing der tusschen de geleerden hangende kwestie afwach ten, naar de rede van het verstandl kunnen wij zoolang het geloof aan een God wel van ons afschui ven. (Applaus). Na een kleine pauze vroeg de heer van Doorn of opgelost kan worden de meening der Katholieken, dat zij worden geschapen naar den vasten wil van God. De heer Bankers vroeg het verband van „God" als Vader en den vader in het gewoon menschelijk leven onderling. Nadat de heer van Vorst beide heeren daaromtrent had ingelicht, werd de vergadering door den voorzitter met een woord' van dank aan den spreker en het pu bliek gesloten. TIMMERMANS ZIEKENFONDS. De jaarlijksche algemeene vergadering van het Timmermans ziekenfonds werd Zaterdagavond in Di ligentia gehouden. De voorzitter, de heer J. van de Poll, opende met een welkom aan de aanwezigen de vergadering. Hij bedankte voor de belangstelling door de groote op komst bewezen. Verder wijdde de heer v. d. Poll eenige hartelijke woorden van waardeering aan den overleden heer P. Messelaar, die de functie van voorzitter steeds1 met ijver en toewijding jegens het fonds vervulde. Vervolgens wees hij op het nadeelig saldo, dat geen reden voor het bestuur en voor d© geheele vereeniging mag zijn om 1911 niet met' goeden moed in te gaan. Ilopend'at dat 1911 een gunstig jaar voor de leden individueel en voor het. fonds zal zijn, verklaarde hij de vergadering voor geopend. De heer F. H. Ringers las daarna de notulen der vorige vergadering voor, die onveranderd onder dank zegging werden goedgekeurd. Aan het daarna uitgebrachte jaarverslag en verslag van den penningmeester zij ontleend dat in 1910 was ontvangen J 2155.96, uitgegeven 2535.61 gevende een nadeelig saldo van 379.65. Het aantal leden be droeg op 1 Januari 1.1. 332. Aan ziekengeld werd! uitgekeerd in 't eerste kwar taal 897, in 't-2de 545, in 't- derde 470.50, in 't4de 393, totaal 2305.50. Verder werd' medegedeeld, dat de zieke de eerste week zijner ziekte J 5 ontvangt, de volgende 7 weken 6, dan gedurende 8 weken j 5.50 en zoo vervolgens iedere 8 weken 50 ets. minder totdat de uitkeering tot 1 is gereduceerd en dan blijft doorgaan geduren de 54 weken, hetgeen ten gevolge heeft, dat er deel nemers zijn die gedurende 85, 52, 41, 40 weken on derstand' van het fonds ontvangen hebben. Tot leden belast met het nazien der rekening wer den door het bestuur (de vergadering maakte van de haar aangeboden gelegenheid dit te doen geen ge bruik) aangewezen de heer Scheepbouwer, Meijer en Kleymeer, welke commissie bij monde van den heer P. Meijer verklaarde dat alles in orde was en daarom adviseerde tot goedkeuring der rekening en dechar geering van den penningmeester, waartoe de vergade ring onder applaus besloot. Medegedeeld we.rd' dat de jaarwedde van den bode is verhoogd met 15. De heer van der Voort werd met 134 van de 154 uitgebrachte stemmen tot lid van het bestuur herko zen en de heer F. Rike werd ter vervanging van wijlen den heer Messelaar tot. bestuurslid gekozen. Nadat mededeeling was gedaan van enkele huis>- houdelijke aangelegenheden, werd de vergadering ge sloten. VLEUGEL'S SPECIALITEITEN GEZEL SCHAP. Bovengenoemd' gezelschap, dat gisteravond in „Di ligentia" optrad, heeft velen een aangenamen. avond verschaft, al konden alle artisten niet evenzeer de aandacht van het publiek boeien. Vooral mejuffrouw Dina Boelen, variété-coupletzangeres en de heer John Teddy, konden in het begin niet op veel succes bo gen. Dina Boelen slaagde er niet in hoeveel moei te zij er toe deed! het publiek in dé gewensche stem ming te brengen, terwijl John Teddy, die verschillen de bekende personen voorstelde, als Tolstoï, Rem brandt, Paus Leo XIII, Crippen, Troelstra, niet vlug genoeg werkte en niet altijd! de juiste gelijkenis wist te treffen. Beter waren d'e heer en mevrouw Van Laar, die op aardige, losse wijze een voor Alkmaar niet geheel nieuwe tweespraak tusschen e,en visscherspaartje ver tolkte, afgewisseld! met zang en dans. De heer Lucien Pastorel verwierf met zijn voor dracht Recruut. Pieterse een warm applaus, terwijl het raadselachtig duo veler verwondering opwekte en deed terugdenken aan de dagen van de poppenkasten van Jan Klaassen.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2