S -A~- STADSNIEUWS. ..V.iji.1. -4JL - A. JStfl volg, dat een der zoons, de heer Bernhard Holthaus, die onlangs te Leiden cum laude zijn doctoraal-exa- men in de rechten aflegde, overleden is. De overige vier patiënten maken het naar omstandigheden wel. ten UIT SCHOORL. 11 ure vergaderde de Raad dezer ge- Gister meente. Na. opening door den voorzitter, die den wenscii uit sprak, dat hot- aanvangende jaar een jaar van voor spoed voor de gemeente en voor de leden in het bij zonder mocht, wezen en dat de beraadslagingen steeds in harmonie en in het belang der gemeente mochten plaats vinden, las de secretaris, de heer Couwenhove, de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Bij de laatste gehouden kasverificatie bleek een be drag van 1947.11 in kas te zijn, hetgeen overeen komstig de hoeken was. Gedeputeerde Staten hadden een schrijven tot den Raad gericht, waarin medegedeeld! werd, dat- verlen ging van den termijn tot het ontruimen der onbewoon baar verklaarde woningen een volgende maal zeker be zwaar zou ontmoeten. De goedkeuring geschiedde nu nog alleen om den Raad niet onaangenaam te zijn en de bewoners niet in moeielijkheden te brengen huiten hun schuld. Mocht de gemeente een en ander niet tot een goed1 einde brengen, dian zou de geheele ver antwoordelijkheid met de gevolgen daarvan ten laste der gemeente komen. Besloten werd dat B. en W. de volgende maal met plannen tot huisvesting van mej. Aagje Zwakman en de Wed. Bramnier zouden komen. Mede werd besloten de verhuring der Jaagkaai. den llden of 15den te doen houden. Mededeeling werd gedaan, dat de ligger der wegen vier weken ter visie had! gelegen en dat geen bezwaren waren ingekomen, waarop hij onveranderd werd vastgesteld. Nog wees de voorzitter er op dat dit de gemeente wel een aardig duitje zou kosten, daar men van de Provincie de helft wel vergoed' zou krijgen, maar daar men 'destijds meende, dat het bedrag niet hooger dan 500 zou worden, had de Provincie het door haar te vergoeden bedrag op ten hoogste 250 bepaald. Nu het bedrag waarschijnlijk aanmerkelijk hooger zou worden, kwam de gemeente voor het. ove rige te staan. In het vervolg zal het nu noodig zijn, bij een wijzi ging in een weg of de verplaatsing van een damhek aangifte, te doen. Van het bestuur der Noorder Stoomtram Maat schappij was een dringend verzoek ingekomen te be sluiten tot het verkoopen van den Schoorlschen zee dijk tegen, een bedrag van 3060. Hoewel de Raad van oordeel was, dat! dit bedrag niet hoog g'enoemd kon worden, werd toch met alge- meene stemmen tot verkoop besloten. Daar de rondvraag niets opleverde, werd de verga dering gesloten. lijke woning was ontvlucht, is uaar gemeld) wordt, te Amsterdam aangehouden, waar hij zich als scheeps jongen wilde laten aanmonsteren. Hij is nu weer thuis, evenals een andere, die op het vernemen van de ontvluchting van zijn kameraad, hetzelfde wilde doen, doch te Alkmaar werd aangehouden. UIT LIMMEN. In de heden morgen gehouden raadsvergadering, waarvan het meer uitgebreide verslag morgen zal worden opgenomen werd met 4 tegen 3 stemmen besloten (vóór de Heeren Valkering, Vis, Koon en Pepping) een gemeente geneesheer te benoemen op een tractement van f 1000. DRANKBESTRIJDIN G. De Noord-Holla ndsche propaganda-commissie der Ned. Vereen, tot Afschaffing van Alc. Dranken hield Zondag te Haarlem haar jaarvergadering. Vertegen woordigd waren 25 afdeelingep. EEN FABRIEKSGEHEIM GESTOLEN. Te Amsterdam zijn van de The Bushong System Oo de noodige onderdeelen gestolen ter vervaardiging van kantoorboeken volgens een nieuw systeem uit Ameri ka ingevoerd. Als verdacht hiervan is naar het Hbld. meldt, een vroegere knecht., een jongeman van 20 jaar, geai- resteerd. Ondanks verschillende aanwijzingen bleef de jonge man ontkennen. Toen hem op het onhoudbare van zijn ontkentenis gewezen werd, zeide de jonge man ten slotte: „Beter dat er één achter gaat, dan drie." Deze uitlating moet in verband gebracht worden met het volgende: Nadat de aangehoudene zijn ont slag gekregen had, namen ook de meesterknecht der fabriek en een andere knecht hun ontslag. De politie vermoedde mej, een complot te doen te hebben om het geheim der „Bushong gystpm Go." te stelen ep te gelde te maken. Zij werd in dit vermoeden yersterkt door de omstandigheid, dat haar ter oore was gelpn men, dat- heide mannen ook al getracht hadden het fabrieksgeheim hier ter stede te verkoopen. Gistermiddag werd ook in de woningen dezer beide laatsten, in de Wilhelminastraat en de Haarlemmer poort-buurt, huiszoeking gedaan. Deze huiszoekingen leverden evenwel geen resultaat op en er werden ook geen termen gevonden, de beide mannen aan te hou den. 23 TTI OUDE-NIEDORP. De Ra-ad dezer Gemeente vergaderde Maandag dezer, des namiddags 2 uur. De heer J. Stam was afwezig met kennisgeving. Voorzitter de heer A. Wonder, burgemeester. Nadat, de vergadering door den voorzitter met het gewone welkom was geopend, werd aan de orde gesteld' aankoop van 2 huizen te Verlaat, waarover in de vo rige vergadering in het geheim reeds over was ge sproken. Naar aanleiding' daarvan had! de heer C. Over Klz. in publieke veiling genoemde huizen ge kocht voor de som van 1100. Met algemeene stem men werd besloten, voor den kostenden prijs die hui zen voor deze gemeente over te nemen. De kosten zul len worden bestreden uit de 1000, die ten behoeve dezer gemeente op het groothoek der N. W. schuld staan en het te kort schietende bedrag uit den post van onvoorziene uitgaven, dienst 1911. De voorzitter bracht- een woord van dank aan den heer C. Over Klz., voor de moeite, die hij ten deze zake had gehad. Uit het verslag- van den Raad der gemeente Nieuwe- Niedorp had de voorzitter gelezen, dat de Raad aldaar had besloten, de. brug" bij de sluis te Verlaat t-e repa- reeren in plaats van een nieuwe te maken. Officiëel had hij nog geen schrijven gehad. Aan B. en W. werd opgedragen deze zaak met N.- Niedorp verder af te handelen. Bij de gewone rondvraag vroeg de heer C. Rempt, of het den schippers niet verboden kan worden, om in de sluis: te Verlaat te stoomen met hun motors. De bodem dor sluis wordt daardoor geheel vernield, zoodat de sluisdeuren niet meer sluiten. Met algemeene stemmen werd' besloten, aan de be stuurders der motorbooten te verbieden hunne machi nes in de sluis te laten werken. De voorzitter zal van, dit schrijven direct borden aan weerszijden van de sluis1 laten aanbrengen. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. eveneens een strikvraag te zijn, die een der aanwe.» dam inbraak gepleegd.. Dieven Verschaften zich toe" zige getuigen hem trachtte op te lossen, door eraan te gang tot 2 perceelen Open Rijstuin waar werdten ge- herinneren dat op zijn verjaardag er toch altijd' een stolen 60 a 70 gouden, zilveren en bronzen medailles „spatje m huis kwaml BLANKE SLAVINNEN. Twee vreemde vrouwen, door de Amsterdamsche politie aangehouden werden aan het bureau gebracht en deden daar met behulp van een door de politie ontboden tolk een vrij onwaarschijnlijk verhaal. Zij gaven op onderscheidenlijk 21 en 22 jaar oud te zijn en uit Warschau te komen. De een beweerde op weg te zijn naar haar vader, die in Afrika was, de andere zeide hier voorloopig haar brood te willen verdienen, in afwachting van de komst van een tante uit War schau, met wie zij samen naar een nicht in NoorO- Amerika zou gaan. De bene vrouw had 17 Mark in haar bezit, de andere bleek in het geheel geen geld bij zich te hebben. Biljetten voor het voortzetten der reis hadden de vrouwen niet. Als vreemdelingen zonder middel van bestaan war den de vrouwen naar het hoofdbureau overgebracht ter beschikking van den hoofdcommissaris gesteld, UIT HOORN. Nu men begonnen is de steigers voor het museum weg te nemen, is het niet te verwonderen, dat menig een met belangstelling blijft stilstaan, om den nieuwen gevel in oogenschouw te nemen. De nieuw gepoly chromeerde wapens doen het goed. En wanneer straks blijkt, dat de groote ramen wegblijven, maar vervangen zuilen 'worden door in lood gevatte kleine ruitjes, af gesloten door luiken, dan zal het museum opnieuw een sieraad voor de stad en een aantrekkingspunt van menigen vreemdeling zijn. Bij de restauratie bemeykte men, dat het in den boven- gevel geplaatste wapen, geflankeerd door twee krijgslie den, was bedekt met een ijzeren'plaat, waarop het wapen van Oranje Nassau was geschilderd. Na het afschroeven der plaat kwam een afgekant gebeeldhouwd wapen te voorschijn, n.l. dat van Prins Willem II. Dit laatste is nu opnieuw gebeeldhouwd en siert den gevel in hooge mate. Daar binnen nog veel te restaureeren valt, zal liet wel eenige maanden duren voor het geheele werk is afgeloopen. om eventueel naar haar land' van zonden te worden. herkomst terugge- BARBIER-PUBLIOIST. Te Aalten is als concurrent van de daar verschij nende beide bladen opgetreden een barbier welke in zijn scheersalon een bord! heeft geplaatst met het op schrift-: Vraag' en aanbod. Voor 5 cent per regel kan een ieder daarop een ad- 'U-bujs uogep pp nep ojjpAv 'uosjnnpl arjnojjoA TWEEDE DIACONALE CONFERENTIE, De Alg. Synode heeft den vorigen zomer besloten, opnieuw eene diaconale conferentie te doen houden en benoemde daarvoor dezelfde commissie, onder welker leiding de eerste (te Utrecht) zoo goed is geslaagd en waarin Q.np de heer D- Eilerts de Haan zitting heeft, In de voormiddag-vergadering zullen de heeren dr. J. H. Adriani, diaken der Nederduitsche hervormde Gemeente te Utrecht, en A. J. Adriani Nzn., predi kant te Warmenhuizen, de bespreking inleiden over het onderwerp: „Welken invloed zal vermoedelijk de nieuwe Armen wet, als zij in werking treedt, op de diaconale armen zorg uitoefenenen welke middelen moeten aangewend worden om mogelijke goede invloeden te bevorderen, of geyreegde verkeerde invloeden fe keerep UIT AKERSLOOT. De 67-jarige A. P. bevond zich gistermiddag met een geladen handwagen met hout op den openbaren weg nabij het Schouw. Hij werd plotseling onwel, zakte ineen, en werd in een aldaar gelegen ledige woning binnengedragen. De inmiddels geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. UIT OTERLEEK. Het reciteei'gezelschap „Ons Genoegen" heeft Zon dagavond in 't lokaal van wed. van Ham 5 kleine kluchtspelen opgevoerd voor een talrijk publiek. Spel en costumeering, grimeering, alles gaf volop reden tot lachen. Het was met recht een vroolijk avondje. De leden van O. G. en de toehoorders waren allen zeer voldaan. UIT HENSBROEK. Als een bijzonderheid kan gemeld Worden, dat 1 Ja nuari alhier zijn geboren 4 lammeren, welke alle ge zond zijn. UIT BROEK OP LANGËNDIJK. lie jongen uit Broek op Langendijk, die de ouder- HET CONFLICT AAN HET TANDHEEL KUNDIG INSTITUUT. Nader meldt het „Utr. Dagbh", dat ook van het le en 2e studiejaar een aantal studenten op het tand heelkundig instituut zijn teruggekomen, zoodat de studie is hervat met 20 studenten. De heeren en da- die het werk hebben hervat, zijn gewoon op hun collegezalen teruggekeerd, alsof er van een conflict tusschen den lector en hen geen sprake was geweest; over de staking is met geen woord gerept- De heer Grevers stelt zich voor, thans1 weder ge woon met het onderwijs door te gaan; deze week her vat hij zelf zijn colleges en zal getracht worden in te heelkundig instituut zijn teruggekomen, zoodadt de richting' van het instituut was ten achter geraakt. ER IN GELOOPEN. De „Tel." vertelt van een jongeman, die in de Den Texstraat- te Amsterdad'm een armen tobber, bevend- van kou, klappertandend van koorts, diep bewogen door het gehoorde verhaal van ellende, dezen een gul den gaf. Zijn voorbeeld vond navolging. In een oogenblik tijds was er een aardig sommetje hijeen. De dienstmeisjes hadden 't haar mevrouwen ver teld; overal vertoonden zich deelnemende gezichten. Men gaf den man een glas warme melk, een stevige boterham. Zijn dankbaarheid was groot. Zóó ver kwikt gevoelt hij zich, dat hij zijn weg nu wel zal kunnen vervolgen. Maar zijn beenen weigeren den dienst; telkens weer moet hij, al voortstrompelend, steun zoeken tegen den muur. Hoofdschuddend zien de omstanders het treurig schouwspel aan. Dan komt uit een der huizen een dienstmeisje en brengt den armen stumperd een paar stevige stokken. Met tranen in de oogen neemt hij ze aanstrompelt verder, de straat uit, het Weteringplantsoen in. De jonge man is hem gevolgd, het hart vervuld van medelijden! Dan, tot zijn verbazing, ziet hij. hoe de man zijn pas versnelt; het zieke lichaam richt zich op, de stokken worden weggegooid, de tred is geheel normaal. En als „de stumperd", omkijkend, den jongen man, zijn weldoener, in 't oog krijgt, zet hij 't op een loo- pen en in minder dan geen tijd valt- nergens meer een spoor van hem te ontdekken. NUTSSPAARBANKEN. Het Hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van-'t Algemeen spreekt- bij de aanbieding van het thans verschenen rapport der desbetreffende commis sie het vertrouwen uit, dat de besturen van alle Nuts spaarbanken gaarne bereid1 zullen zijn: lo. zich in be ginsel aau te; sluiten bij den voorgestelden accoun tantsdlenst, 2o. deel te nemen in het Centraal Waar borgfonds, hetzij door een of meer aandeelen a 3% te nemen in het grondkapitaal van 100.000, hetzij door zich bereid te verklaren een jaarlijksche bijdrage tot dit fonds te geven. Ingeval tot- 1 Mei blijkt, dat een voldoend! aantal Nutsspaarbanken zich hebben aangemeld om met den accoutantsdienst te kunnen beginnen en het- Cen traal Waarborgfond-s1 op te richten, stelt het Hoofd bestuur voor, de besturen van- de toegetreden spaar banken op te roepen tot een bijeenkomst, ten "einde, na'bespreking, de reglementen voor beide vast- te stel len en den voorgestelden solidairen arbeid te doen aanvangen. Ten einde niet achter te blijven in de -betuiging van sympathie met de voorstellen, door de commissie in haar rapport in het belang van de Nutsspaarbanken gedaan, heeft- het hoofdbestuur besloten, aan de alge meene vergadering van 1911 de volgende voorstellen te doen: lo. een nader te bepalen bedrag op de begrooting der Maatschappij uit te trekken, ten einde daarmede te steunen in zake de op- en inrichtingskosten van spaarbanken, welke door departementen worden opge richt; 2o. ten behoeve van den accoutantsdienst. bij de Nutsspaarbanken, indien deze tot stand komt, een bij drage te geven van 10Ó per jaar; 3o. in het grondkapitaal van liet. te stichten onder ling Waarborgfonds deel te nemen voor 10.000. OP DE HOOGTE! Een eigenaardig geval van geboorteaangifte kwam onlangs- op een gemeente-secretarie in Zeeland voor. De aangever, zijnde de vader van een nieuwe(n) wereldburger (es), wist zich namelijk hij de aangifte niet- te herinneren of de pasgeborene was van het mannelijk, dan wel van het vrouwelijk geslacht, en kon op de vraag hoe laat de geboorte had plaats ge had, alleen deze verklaring geven, „dat de lamp nog niet was aangestoken!" En de naam van het kind? „Ja, naar mieA vrou we's kant, met de „van" van heurl" De opgaaf van den geboorte-datum van onzen ge lukkigen Vader en van zijn echtgenoote bleek hem JAN OLIESLAGERS. De heer Olieslagers, de Belgische vliegmensch, zendt ons een lang artikel, waarin de mededeelingen van de New-York Herald verzinsels worden genoemd. Voordat de schrijver met vliegen begon, had hij een kapitaaltje vergaard en de kwestie der geldleening, waarover gesproken is, is kolossaal overdreven evenals de genoemde bedragen van de verdiensten. Ie vlieger gaat wel degelijk voort met het deelnemen aan wedvluchten en vliegdemonstraties en hoopt nog vele records te doen. EEN AUTOMATISCH BEGRAAFTOESTEL. Met bovenstaand' toestel zijn te Nijmegen proeven genomen. De Prov. Nijm. Ct. zegt er van: Zooals1 men weet geschiedde tot nog toe het neerla ten in de groeve van de kist door deze met twee tou wen omlaag te doen zakken. Daarbij waren vier man nen noodig. Het automatisch begraaftoestel, schitte rend! van constructie door zijn grooten eenvoud, heft de bezwaren tegen de ouderwetsehe wijze van begra ven volkomen op. Een ijzeren raam word't boven de groeve geplaatst. Een viertal staaldraden, eindigend in korte kettingen, welke twee aan twee vast te haken en automatisch los1 te maken zijn, vervangen de tou wen bovenbedoeld. Deze staaldraden vinden, om een gerold, hun uiteinden in een zoogen. remschijf, welke in directe verbinding staat- met een rem. De werking van het toestel is nu een zoodanige, dat, wan neer de kist op de tusschen hdt ijzeren raam gespan nen kettingen geplaatst is, door een kleine beweging met eenhefboom (remstok) aan de remschijf, de as waarom het staaldraad opgerold is, vrijkomt, gelijk een vrijwiel van een fiets. Tegelijkertijd wordt echter door den remstok de werking bepaald van de rem, die zich tot de remschijf verhoudt als hij een fiets de te rugtraprem tot het vrijwiel, e-n door de zwaarte kracht zakt nu de kist langzaam en plechtiger dan ooit bij een neerlating met touwen mogelijk is, in de groeve. Vervolgens wordt de rem geheel losgemaakt en door een weinig schudden aan de staaldraden, die eenige speling moeten hebben, ontsluiten zich automa tisch de sluitstukken der kettingen, doordat bij het graven van het graf in het zand ter hoogte van de sluitingen der kettingen een tweetal groeven zijn ge maakt. De staaldraden worden nu met den zwengel weer opgedraaid, de van zand enz. gereinigde sluitstukken der kettingen in elkaar gesloten, de kettingen gespan "on en het toestel is weer gereed voor een volgende begraving. EEN NEDERLANDSCH LUCHTSCHIP. Naar de N. Ct. verneemt, is de regeering voor nemens, den motorballon, haar door den heer W Jochems aangeboden, te bestemmen voor militaire diensten en in te deelen bij de genietroepen te Utrecht. De Tel. bericht, dat er reeds eenige genie-officieren van het Nedei'landsche leger naar Parijs vertrokken zijn, om de geheele constructie van het luchtschip te een groote voorraad hondenhalsbanden en kettingen, enz., en eenig tafelzilver, benevens een hangklok. Nadat te Groningen sinds eenige dagen naar het lijk van een verdwenen handelsreiziger is ge- vischt, wint het vermoeden veld, dat de verdwenen met stillen trom en de geïnde gelden naar de nieuwe; wereld is vertrokken. Te Diepenveen vermiste een juffrouw Onlangs geld uit haar woning. De gemeente-veldwachter ver borg zich tijdens afwezigheid der juffrouw in een bed stee en betrapte een buurvrouw die de sleutel in be waring had gekregen, op diefstal. Ie Duisburg is een conducteur van den spoor weg NijmegenKleef als sigarensmokkelaar gear resteerd, terwijl hij 20.000 sigaren afleverde in een winkel, waar 120.000 stuks voorhanden waren. Te Rjjsen hebben een paar grasparkieten een paar weken geleden een nestje in den tuin gemaakt. Thans is er uit een der eitjes reeds 'n vogeltje gekro pen. Te Scharwoude (N.-H.). is een man van 71 jaar van een hooiberg gevallen. Hij was onmiddellijk dood. - De 26-jarige J. T., van Havelterberg, is door den vektwachter van Zuidtvolde (hij Hoogeveen) in e-en hol onder den grond te Zuidwolde, overvallen en gearresteerd. Hij werd! ervan verdaoht zich schuldig te hebben gemaakt aan een zevental inbraken met diefstal. In het hol werden eenige horloges gevonden. - Eenigen tijd! geleden verdween een winkelbe diende van een ijzerhandelaar te Gouda, met medene ming van een bedrag- van 400 en een revolver, ter wijl hij tevens- een rijwiel verduisterde. Thans is het jongmensch ten huize van zijn ouders gearresteerd, - Naar het huis van bewaring tp Assen is overge bracht P. v. D., hoofd der school te Norgervaart (gem, Norg), verdacht zich in de laatste jaren te hebben Sohpld'ig' gemaakt aan overtreding yan art. 249 lo. Wetboek van Strafrecht- Verschillende meisjes, oud-leerlingen, zijn door de uatltie gehoord, Door de hereden politie van Hoogezand, is pro cesverbaal opgemaakt tegen de Homoeopathe M- Sey- fert te Winschoten wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde te Slochteren. - De L. K. verneemt, dat dr. D. Brox, contr. ge neesheer der Rijksverz.bank, een klacht heeft ingediend wegens smaad tegen den heer H. Houtappel, in ver band met diens uitdrukkingen over een automobiel kwestie in de jongste vergadering der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Maastricht. - Zekere A. te Hilversum wordt verdacht een groot bedrag van een bloedverwant gestolen te hebben. Een door hem uitgegeven biljet van f 200, waarvan het nummer bekend was, bracht het uit, - In Utrecht is een Duitsch monteur in een volks- logenjent door gasverstikking om het leven gekomen. !Ie gaskraan werd ten halve gesloten. - Zondagmorgen toen een landbouwer te Hoeve- aken met zijn familie naar de kerk reed, gleed het paard uit en viel de wagen om. De inzittenden kwa men in een sloot terecht en de vrouw van den land bouwer verdronk. bestudeeren en zich op de hoogte te stellen van montage en de werking van .den motor. de AANVOER EN VERZENDING. Gedurende de week van 16 tot en met 21 Januari werden aan de afslagmarkt te Broek op Langendijk geveild 9400 reuzenbloemkool, 120800 roode kool 101200 gele kool, 31400 witte kool, 135 zak roode kool en 831 baal uien; ook werden 122 waggonla dingen groenten verzonden. SNIPPERS UIT IIET I1BLD. Advertentie uit een buitenlandsch blad: „Te koop: een landschap van 7X 5 d.M. Met olie verf geschilderd op nieuw doek. Kunstwerk, met twee huisjes, een groot watervlak, waterplanten, gras en struiken, een haan en een hen van Hamburgsch ras, een veelkleurige papegaai op een boompje, een distelvink op een rozenstruik, een zwemmende hond een heuvel, en op den achtergrond hooge hergen waarop de zon schijnt. De lucht is helder, met eenige mooie wolken. Midden op de bergen de bouwvallen van een stuk kasteel. Dit landschap is een meesterstuk, Het wordt op ontvangst van een postwissel ad' 10 francs toegezonden, enz." Uit een officieel1 bericht: „Het gelijktijdig nfwezig zijn van wijn en gedistil leerd in afgehuurde, afzonderlijke bergplaatsen van een algemeen entrepot, anders dan met toestemming van of namens den Min. van Financiën, is verboden Advertentie: „Heden overleed na een bijna gelukkige echtveree niging van 40 jaar mijn geliefde. KORTE BERICHTEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Rotter KOLEWEDSTRIJD. In het hotel „De Nachtegaal" is van 13 December tot 22 Januari een kolfwedstrijd gehouden n.l. een 10-seriën- of 50-slagen-wedstrijd. Niet alleen uit No-ord-Holland1, doch ook uit Utrecht hadden zich de deelnemers aangemeld, en de heer Van der Sleesen heeft dixs een mooi succes gehad, waar hij met voldoe ning op terug mag zien. De uitslag van den wedstrijd is1 als volgt: le pr. P. Kuiper, Krommenie, met het buitenge woon hooge aantal van 537 p. 2e pr. J. N. van dei' Werden, Haarlem, 494 p. 3e pr. J. Halff, Alkmaar, 492 p. 4e pr. W. Ooteman, Bovenkarspel, 492 p. (Teneinde den juisten prijs te bepalen deden deze heeren nog drie slagen, waarbij ze respectievelijk 28 en 18 punten behaalden.) 5e pr. W. Kostelijk, Oudkarspel, 490 p. De serieprijzen werden in de tien seriën achtereen volgens behaald door de heeren D. Bloemendaal, Bo venkarspel, 53 p. K. Kroon, Oudkarspel, 59 p: P. Me- reboer, Heer-Hugowaardi, 60 p. P. Hagenaar, Zuid- Scharwoude, 59 p. C. Breed, Amsterdam, 57 p. H. Eecen, Alkmaar, 59 p. D. A. Kaan, Witringerwaard, 58 p. W. Waal, Krommenie, 58 p. A. Kist Sr., Zuid- Scharwoude, 59 p. S. Kist Jr., Zuid-Scharwoude, 54 p. Er is over het geheel genomen uitstekend' gespeeld. Als een bijzonderheid voor een wedstrijd mag nog wor den opgemerkt, dat er door drie heeren series van vijf twaalven zijn geslagen n.l. door de heeren P. Mere- boer, Pleer-Hugowaard; W. Ooteman, Bovenkarspel en P. Kuiper, Krommenie. AANBESTEDING. De levering van de 382000 stuks straatklinkers, Waalvorm, ten behoeve van de gemeente Alkmaar is opgedragen aan de N. V. Steenfabrieken voorheen H. Wolff en Co. te Amsterdam voor 16.73 per 1000. KERMIS 1911. De standplaats voor een schouwburg-tent op de Laat gedurende de kermis, in 1911 is nader toegewezen aan de Nederlandsche Tooneelvereeniging, directie A. van der'Horst, te Amsterdam, voor 125. DE HOORNSCITE TINDIEESTAL. Heden werd voor de arrondissements-rechtbank al hier de zaak behandeld! van Gerrit M., houtbewerker en Simon St., werkman, beiden te Hoorn, die zich ten nadeele van den heer Beek, fabriekant van zuivelbe- noodigdheden schuldig hadden gemaakt aan verduis tering van tin. St. was bovendien diefstal, M. heling ten laste gelegd. Tegen ieder der beklaagden werd 6 maanden ge vangenisstraf geëischt. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van heden. Cornelis Franciscus R. en Cornelis B„ Bergen, kievitseieren zoeken, bevestiging vonnis van den kan tonrechter. Egbert W„ Leeuwarden, mishandeling, 1 maand gevangenisstraf. Petrus Johannes Nicolaas B., Alkmaar, Jan de B.. Koedijk, wederspannigheid, 2 maanden gevangenis straf. Francois Marie K., Anna Paulowna, rijwielverduis tering, 6 maanden gevangenisstraf. Jan K. en Thomas Willem de H., Broek op Langen dijk, wederspannigheid, 1 week gevangenisstraf. Charlotte K., Helder, niet voldoen aan een bevel van de politie, 2 weken gevangenisstraf. Gerrit B„ Wognum,poging tot omkooping van de politie, 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Jacob Br., Barsingerhorrn, stroaperij, bevestiging vonnis van den kantonrechter. Jan St., Johannes1 St. en Dirk St., Urk, bedreiging, vrijgesproken. BADHUIS „IIET WITTE KRUIS." In de week van 16 tot 21 Januari -zijn in het bad»

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2