B U Ff K 4% L A N 1). Gemeenteraad van Alkmaar, Trekking van heden. No. 11677 5000. No. 2602 1500. Nos. 11255, 12886, 13063, 17826 1000. Nas. 1383, 3514, 5690, 8716, 12314, 14587 400. Nos. 2775. 15063, 17929 200. Nos. (314, 526, 688, 815, 2703, 2971., 6994, 8568, 12475, 13955, 16347, 18142 100. De heer Van de Blocquery, oudste lid ia jaren, dank te den voorzitter voor zijn verslag over 1910, hem we- derkeerig de beste wenschen namens den Raad aan biedend. Verschillende adressen, inhoudende 't verzoek om te voorzien in de meerdere behoeften aan bewaar school-onderwijs en een adres1 der vereen, „de Am bachtsschool voor Hoorn en omstreken" om een jaar lijksche subsidie van 2500 werden gesteld in han den van B. en W. om pra,e-advies. Mede waren ingekomen verschillende adressen en moties in zake den aanleg eener vluchthaven. Deze werden aangehouden en gevoegd bij de stukken aan gaande dat onderwerp. Ouereenkomstig het voorstel der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs werd vervolgens de Instructie voor het onderwijzend Personeel aan de openbare lagere scholen aangevuld met een nieuw ar tikel, houdende verbod voor het onderwijzend perso neel, tot het geven van privaatlessen aan de leerlingen van de school, waaraan het is verbonden, tenzij de commissie van Toezicht daarvoor vergunning geeft. Conform de uitvoerige Memorie van Toelichting.van B. en W. werd besloten tot verbouwing der Eerste Burgerschool voor Meisies en aan B. en W. daarvoor een crediet toegestaan van f 9100. De leerlingen zullen van de Paasch- tot de groote vacantie worden onder gebracht in de oude H. B. S. 't Laatste antwoordde de vooi'z. sp de vraag van den heer De Jong. Op het adres der vereeniging voor M. U. L. O., ver zoekende een jaarlijksche bijdrage voor haar examen fonds, werd gunstig beschikt en kan haar tot weder opzeggings toe een jaarlijksche bijdrage verleend van f 25. Het ziekte-verlof van den onderwijzer Biemertsma wercj, op nieuw verlengd tot 21 Juli a.s. De onlangs door B. en W. gedane aankoop in pu blieke veiling voor f 2900 buiten de kosten, van 2 per ceelen iji de Kruisstraat, waarachter de gemeente-be waarschool is gelegen, werd door den raad bekrachtigd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. na een geheime zitting werd besloten tot het voeren van een rechtsgeding tegen H K. Kaat tot ontruiming der aan de gemeente toebehoorende perceelen van den Binnen- luiendijk en Karperkuil. In het Hoornsche Hop vertoont zich reeds ijs. De korporaal H. is inzake den cantinediefstal op vrije voeten gesteld, daar de verdenking tegen hem is opgeheven. UIT STOMPETOREN. Door Kerkeraad en Kiescollege is tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier beroepen Ds. Heep van Assendelft. UIT OUDE NIEDORP. Maandag avond vergaderde het Protestantsch onder steuningsfonds bij ziekte, alhier in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Uit het jaarverslag wordt ontleend dat het afgeloo- pen jaar gunstiger was geweest dan het voorgaande. Uitbetaald werd aan 9 personen 159 dagen f 119.25. Aan 3 personen werd over 24 dagen halve uitkeering verstrekt f 9. Totaal was uitgegeven aan aan ziekten f 128,25. Het aantal leden bleef op 33, waaronder 2 vrouwen. Het aantal begunstigers werd met 2 ver minderd. Het totaal bezit bedroeg aan het einde van het afgeloopen jaar f 581,051/2. De secretaris de heer J. Bart ontving een woord van dank voor zijn verslag. Bij monde van den heer Helleman werd de reke ning, met d# bijbehoorende bescheiden, namens de raad van toezicht, goedgekeurd. Ontvangen was f 181.15; uitgegeven f 147.36, alzoo een voordeelig saldo groot f 33.79. Als bestuursleden werden gekozen de heerenM. Kooijman als voorzitter en C. Bakker gewoon lid ter vervanging van de Heeren P. Koster en A. Mijts, aftredend niet herkiesbaar, terwijl de heer J. Bart werd herkozen als secretaris. Nadat art. 26 en 34 eenige kleine wijzigingen hadden ondergaan en nog enkele zaken meer van huishoude- lijken aard werden behandeld, werd de vergadering- met een woord van dank door den voorzitter gesloten. UIT WINKEL. Gisteravond ontstond brand bij den heer H. Waiboer in den Groetpolder, een schelf graan ging verloren Vermoedelijk is de brand ontstaan door vonken de stoommachine, waarmede is gedorscht. die ons bijna alle even goed voldeden. Heel goed mag genoemd worden „Pastorale" van Silcher, „Wandel lied van J. Paardekoper, alsmede de bassolo „De dood graver" van C. A. White, terwijl bijzonder in den smaak van het publiek viel, het dameskoor met sopraansolo, altsolo en duet. Het graf onder den Meidoorn van, H. K. Helleman. SCHAATSENRIJDEN. Op de Meent nabij Bussum en 's Graveland, zwierde gistermorgen reeds de eerste schaatsenrijder. Het ijs is ei, na de twee nachten flinke vorst, voldoende sterk en bovendien is 't er spiegelglad. De Friesche hardrijders zullen heden al aan den slag kunnen komen er zijn dan hardrijderijen te St. Nicolaasga en Wynaldus. Bij Heeren veen werd gisteren druk op wijken gereden. De vorst heeft de scheepvaart in de Friesche venen gestremd. Gisternacht is de Gouwzee geheel met grondijs volgeloopen. De motorboot heeft den dienst nog gedaan, doch zal bij aanhoudenden Oostenwind spoedig moeten liggen. EEN OUDE KERK BEHOUDEN. Het college van kerkvoogden der Ned. Hervormde gemeente te Wierum (Fr.) heeft van hooger hand een schrijven ontvangen om, zoo mogelijk, de kerk aldaar geheel of gedeeltelijk op kosten van het Rijk te laten restaureeren. De kerk moet behooren tot de oudste getrouwen in de provincie Friesland en zeer waarschijnlijk in de lie of 12e eeuw zijn gesticht. Er was reeds besloten tot afbraak en het bouwen van een nieuwe kerk. „AUGUST DE DOMME". Gistermorgen is „August de Domme" uit het zieken huis begraven, vanwege de Ned. Isr. Gemeente te Amsterdam. De familie Carré, die hem tot het laatste toe gesteund heeft, had naar het ziekenhuis een fraaien krans gezonden, met het opschrift„Een laatste groet van je directeur en directrice Oscar Carré en echtge- noote. Rust zacht." Ook de administrateur van Carré, de heer Crazzé, en echtgenoote, de heer Frits van Haarlem, en de heer Raabe, oud-secretaris van Carré, en echtgenoote, hadden kransen gezonden. Een groepje belangstellenden stond voor het zieken huis toen de lijkwagen wegreed naar de Israélietische begraafplaats bij Zeebrug. Daar waren de stalmeester D..ssie en de clowns Eugène en Delbosq aanwezig om hun oud-collega de laatste eer te bewijzen. En toen de kist na de gebruikelijke plechtigheden in de groeve was neergelaten, legden zij namens de artisten van Carré een krans op het graf met het opschrift„An unseren Iieben alten Collegen". Zoo werd „August de Domme" begraven. DIEFSTAL VAN BANKBILJETTEN. De monteur F. G., uit Parijs herwaarts gekomen om werk te zoeken, nam zijn intrek in een logement op de Kipstraat te Rotterdam. Tijdens zijn afwezigheid heeft men in dat logement zijn valies opengebroken en er drie bankbiljetten van honderd en een van twintig franc uit gestolen. uit UIT ST. PANCRAS. Dinsdag 11. hield de vereeniging „Voor de jeugd" een bijeenkomst alhier, de le te dezer plaatse. Een 16tal jongens, een 7tal meisjes en eenige ou deren waren opgekomen, om den heer S. Zeeman te liooren spreken over „Inpoldering en drooglegging van Noord-Holland." Met veel aandacht volgden de jongelui de duidelijke en leerzame rede, die aan het einde met applaus werd toegejuicht. Enke'e vragen werden gesteld en ook beantwoord, waarna een boekwerk „de Kroniek van Hoorn" onder de jonge toehoorders werd verloot. De gelukkige win naar was Jb. Schoemaker. UIT SCHAGEN. De Wilhelmina-ijsbaan alhier bleek gisteren niet geopend te kunnen worden. Het ijs was nog te on sterk. Nu zullen de wedstrijden Donderdag (2 Februari) gehouden worden als het ijs dan sterk genoeg is. LOUIS BOUWMEESTER. De hulde, Louis Bouwmeester te Haarlem Vrijdag avond te brengen, zal bestaan in een ovatie op het tooneel zelf, door de commissie. Na afloop der voorstelling zullen tal van vereeni- gingen met vaandels en muziek zijn opgesteld voor den schouwburg en de heer Bouwmeester zal dan óp het balcon hun hulde in ontvangst nemen. Na afloop zal de commissie hem naar het station geleiden. DIEFSTAL VAN RUIM 12.000 FRANCS. Rechercheurs hebben gisternacht zooals wij reeds meldden in de Zandstraat te Rotterdam aangehouden den 20-jarigen J. H., in de Koepelstraat woonachtig, als verdacht een der medeplichtigen te zijn aan den diefstal van 12.300 francs op de Veemarkt aldaar ge pleegd. Getuigen hebben den aangehoudene met nog drie andere personen, wier namen hij weigert te noe men, rond den bestolen procuratiehouder W. Davids zien draaien. Zij herkenden; hem volgens zijn portret dat bij de politie berust. Hij is daarop op het politie bureau in de Meermansstraat in bewaring gesteld. De commissaris van politie, de heer L. J. C. Vuijk, heeft hem geruimen tijd in verhoor genomen. Op diens last wordt ook opgespoord' de recidivist B. S., uit de Loofdakstraat, die mede deel van dit gezel schap zakkenrollers moet hebben uitgemaakt. Van het gestolen bankpapier, waarbij tien bankbil jetten van 1000 francs waren, is nog niets teruggevon den. De bestolen procuratiehouder droeg dit bankpapier los in een.van de zakken van zijn jas. Later is nog in de Zandstraat aangehouden zeke ren J. K., van wien bekend was geworden, dat hij een biljet van 1000 francs op de Blaak gewisseld had. Hij is evenwel weer op vrije voeten gelaten, nadat geble ken was, dat hij op last van derden g-ehandeld had. c» TH A Cf V V T? TT Trgrr Jta. 6-t I' .14 - ZANGUITVOERING. De Geheel-Onthouders Zangvereeniging „Door Ont houding Vereenigd" is voornemens op Zondag 5 Fe bruari a. s. een openbare uitvoering te geven in het gebouw „Diligentia", met welwillende medewerking van de Geh. Onth. Tooneelclub, welke zal opvoeren: „Haar Verjaardag", tooneelspel in twee bedrijven. De toegangsprijs is zoo- laag gesteld, dat een ieder van deze uitvoering kan profiteeren. Om 3 uur bleek evenwel, toen iemand een paar nat te voeten opliep, dat de betrouwbaarheid! nog te wen- ,schen overliet, waarom het bestuur de vlag inhaalde •en de aanwezigen verzocht, de baan te verlaten. VOETBAL. Met genoegen constateeren we dat het ruwe spel dat de ieden van „Ajax" hier Zondag hebben vertoond, thans ook de „groote" bladen bezig houdt, daar nu des te eerder verwacht mag worden, dat een onderzoek zal worden ingesteld en herhaling van een dergelijke hoogst ongewenschte vertooning zal worden voorkomen. OPENBARE LEESZAAL. Het bezoek aan bovengenoemde inrichting bedroeg over de maand Januari 1910757 mannen en 129 vrouwen over de maand Januari 1911 1064 mannen en 59 vrouwen. DE QUINT." Hedenmiddag om 2 uur werd de ijsbaan van „de Quint" geopend. De voorzichtigheid gebood echter een kwart gedeelte van de baan, dat nog niet betrouwbaar was, af te sluiten. Dat menigeen en vooral kinderen, wie de vrije Woensdagmiddag nu goed te pas kwam, gebruik maakte van deze gelegenheid om de schaatsen weer eens onder te binden, laat zich begrijpen. AGENDA. WOENSDAG: 'Mannenkoor „De Vereenigde Zangers," repetitie, 7a/4 uur, Diligentia. Scherpschuttersvereeniging Alkmaar, 8 uur, Doelen. „Kracht en Vlugheid," jongens-afdeeling III 67 uur; jongensafdeeling II 78 uur; „Het Gulden Vlies." Gymnastiekvereniging „de Halter," 710 uur, „Gulden Vlies." Alkm. Esperantisten-Vereeniging „Alkmara Stelo," 9 uur, Leeuwerik, Breedstraat. Lezing mevr. van Holthe tot Echten, 8 uur in de Unie. Comitee van Aktie voor het Volkspetitionnement 8 uur in „Voorwaarts." Alkm. Strijkorkest, dir. H. J. Oushoorn, repetitie 8 uur Nieuwe Doelen. FRANKRIJK. In de Kamer zijn harde noten ge kraakt over de Nederlandsche maatschappij Lotisico. Een afgevaardigde zei dat het noodig was, dat land en parlement gewaarschuwd! werden tegen dergelijke, pndernemingen en dat er wel 2 millioen francs Fransch geld! in zat. De minister beloofde ernstige studie van de zaak te zullen maken. ENGELAND. De heer Lowther is tot voorzitter van het Lagerhuis herkozen. Er kwam hiertegen •slechts een pretest over zijn leiding, maar dit werd niet ernstig genomen. DUITSCIILAND. In den rijksdag heeft de presi dent graaf Schwerin-Löwitz met van eerbied getui gende woorden gesproken over den overleden soc.-de- mocratischen afgevaardigde Si/nger. Allen, vrienden en tegenstanders, verhieven zich van hun zetels. Toen werd er weer parlementair gevochten. Met 166 tegen 138 stemmen en 17 blanco werd ten slotte het wets ontwerp over de belasting op waardevermeerdering in derde lezing aangenomen. Een voorstel van de conservatieven om landsvorsten en landsvorstinnen van deze belasting' vrij te stellen, was bij de tweede lezing verworpen. PORTUGAL. In het noorden duren de conflicten tusschen republikeinen en monarchisten voort. Van de ministers moet die van justitie, de heer Costa, bijzon der ontevreden wezen: hij schijnt zich geroepen te .voelen, de leidende rol te spelen en vindt veel aan hang. TURKIJE. Het begint weer. De Porta heeft haar gezanten bij de beschermende mogendheden van Kreta ^aangezegd, dé regeeringen1 te verzoeken te protestee ren tegen het optreden der Kretenzers van den laat- ^ten tijd, dat niet in overeenstemming is te brengen met de rechten van Turkije. UIT DE RIJP. Voor bijna 40 aanwezigen trad gisterenavond in de bovenzaal van het café „De Eendracht", als spreker op voor de vrijzinnige kiesvereeniging alhier de heer Groene wout, oudsecretaris van den Vrijz. Dem. Bond, met het onderwerp: „Op voor het Algemeen Belang." Spreker behandelde het kiesrechtvraagstuk en liet zich kennen als een vóórstander voor algemeen kies recht, zooals dat in het program van den Vr. D. B. beschreven staat. Zijn rede verwierf luid applaus. Voor debat gaven zich de h.h. de Moes, Verwer en Pegt op. De heer de Moes verklaarde tegenstander te zijn van gehuwde vrouwenkiesrecht; de heer Verwer wilde den niet-kiezers een examen laten afleggen, ter verkrijging van hun kiesrecht en de heer Pegt betoogde, dat de heer v. d. Goes in het Marxistisch hijvoegsel van „Het Volk" de geheele petitionnementsactie propaganda had genoemd. Nadat de spr. de verschillende debaters beantwoord had, sloot de Voorzitter de vergadering. Nog zij opgemerkt, dat de zaal zeer onvoldoende was verwarmd. UIT II EER-HU GO W AARD. Hedennamiduag werd rp de begraafplaats der Ned. j Herv. Gemeente alhier ter aarde besteld' het stoffelijk (.-•verschot van wijlen den heer P. Wonder Azn., in le ve n burgemeester dezer gemeente. Onder de belang stellenden, die den overledene de laatste eer bewezen, merkten we o. m op: de raadsleden, leden van polder besturen, leden van het kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente, de hoofden der scholen, het lid van de Prov. Staten, den heer Trapman. Drie kransen dekten de baar. Aan het. graf werd niet gesproken. Zoowel uit den toren der Ned. Herv. kerk als uit dien van de Roomsch-Katholieke klonk tijdens de eenvoudige plechtigheid, die geheel in over eenstemming met het leven van den eenvo-udigen man was, klokgelui. UIT DE EGMONDEN. Gisteravond gaf de Chr. Zang Vereen. „De Lofstem" een welgeslaagde uitvoering in de concertzaal van den heer Halff. Om 8 uur was de zaal al reeds flink be zet, en men kreeg den indruk dat er merkelijk meer bezoekers komen dan toen de uitvoeringen in de kerk werden gehouden. Nadat de voorzitter (Ds. Bremer) den aanwezigen eer woord van welkom had toegeroepen en verzocht had een weinig toegeeflijk te willen zijn met het oog op de weergesteldheid, (vele zangers waren verkouden) werd onder leiding van den heer de Haas uit Alkmaar «en begin gemaakt met een 12 tal mooie nummers, STAATSLOTERIJ. FAATSTK BGRICUTM. VERDUISTERING VAN f 65000. AMSTERDAM, 1 Februari. Uit Batavia wordt ge seind, dat de procuratiehouder van de Ned. Ind. Han delsbank te Semarang is verdwenen met medeneming van f 65000 aan effecten. MAJESTEITSSCHENNIS. LONDEN, 1 Feb. Mijlius, de schrijver in het stuk van the Liberator, waarin gezinspeeld' werd op een morganisch huwelijk, is veroordeeld tot 12 maanden gevangenisstraf. IIET WRAK DER LUTINE. VLIELAND, 1 Februari. Het Bergingsstoomschip „Lyons" heeft uit het wrak der „Lutine" opgehaald eeuige kogels van kleine kanonnen benevens 7 ijzeren bouten gemerkt 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 8. Gemengde medecleelingen. KORTE BERICHTEN. Uit sympathie met de Krakauer stakende stu denten staken nu ook de studenten der universiteit te Lemberg. De hoogeschool te Krakau is gesloten. In het Russische gouvernement Pleskau geeft een bedelaar, die veel op Tolstoj gelijkt, zich voor dezen uit. Hij heet dan vergezeld te zijn van zijn vriend Tsjtertkoff. De bevolking gelooft hen, gelooft ook, dat de couranten gelogen hebben toen ze Tolstoj's dood en begrafenis berichtten en geven geld, daar de pseudo-profeet verklaart zijn landgoed verdeeld te hebben. Zelfs stelt men rijtuigen ter beschikking van het oplichtend paar. STORM OP ZEE. Ten gevolge van een storm is aan de Spaansche kust een aantal visscherspinken vergaan14 personen zijn verdronken. VFRGAWFRIAG ran den op Woensdag I Febr. 1911, "sn.m. 1 nur. Voorzitter de Burgemeester G. RIPPING. Secretaris de heer O. D. DONATH. Aanwezig 16 leden. Afwezig de heer Pot. De notulen der vorige vergadering worden goedge keurd. Aan de vergadering wordt medegedeeld, dat is in gekomen a. een schrijven van den heer H. W. Holsmuller, hou dende bericht, dat de benoeming tot regent van het Burgerweeshuis door hem wordt aangenomen; alsvoren, van ds. A. C. de Reget, de benoeming tot curator van het gymnasium; alsvoren, van Mr. F. H. G. van der Hoeven, de benoeming tot lid! der Commissie van toezicht op het M.O.; alsvoren, van den heer M. Predjei', de benoeming tot lid! van het bestuur van liet Stads-ziekenhuis alsvoren, van mr. W. F-. A. Verhoeff, de benoe mingen tot lid van het Burgerlijk Armbestuur en tot lid der Commissie van toezicht L.O. alsvoren, van Mevr. Belonje-Bosman, de benoe ming tot regentes van het Burgerweeshuis; alsvoren, van den heer J. H. Oushoorn, de benoe ming tot lid der Comm. van toezicht op het stede lijk muziekkorps; alsvoren. van de dames Rocqueite Muntinghe en Bogaert—de Sturler de Frienisberg, de benoeming tot lid der dames-commissie van toezicht op het ha ndwerkonderwijs b. een schrijven van Mej. L. van der Linden, houden de dankbetuiging voor hare benoeming tot Leerares aan de Handelsdagschool; c. een schrijven d.d. 28 December 1.1. no. 1, van de Ge deputeerde Staten, tot sluiting der gemeentereke- tiiing over 1909; d. een schrijven d.d. 28 December 1.1. no. 86, van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van de goedge keurde gemeente-hegrooting, dienst 1911; e alsvoren, d.d. 11 Januari 1.1. no. 101, tot goedkeu ring vani 's raads besluit vair 28 December 1.1. no. 13, tot vaststelling eener verordening op het beheer der gemeentebedrijven; f. alsvoren, d.d. 11 Januari 1.1., no. 75, tot goedkeuring van 's raads besluit van 28 December 1.1. no. 3, tot ruiling van grond met deni heer A. J. T. Conijn; g. alsvoren, d.d. 11 Januari 1.1. no. 60, ten geleide van de goedgekeurde 3de suppletoire hegrooting, dienst 1910; h. alsvoren, d.d. 11 Januari 1.1. no. 73, tot goedkeuring van 's raads besluit van 28 December 1.1. no. 16, tot het aangaan vani een geldleening, groot ƒ189000, tot den koers van 96 i. alsvoren, d.d. 11 Januari 1.1. no. 75, tot goedkeuring van 's raads besluit van 28 December 1.1. no. 5, tot overneming van grond van den heer M. Molenaar te Koedijk; j. alsvoren, d.d. 11 Januari 1,1.'no. 75, tot goedkeuring van 's raads besluit van 28 December 1.1. no. 9, tot verpachting van een plaats ter kermis van de ja ren 19111913, aan den heer B. Deknonfce; Van a tot en met j voor kennis aangenomen, k. alsvoren, d.d. 11 Januari 1.1. no. 75, tot goedkeuring van 's raads besluit van 28 December 1.1. no. 8, tot verpachting van een plaats ter kermis van de ja ren 19121914 aan den heer L. Hoefnagel; Alsvoren. 1. een adres d.d. 7 Januari 1.1. vau de firma's C. Baan en Zn. en J! Eeeen Gz., om gebruik vau gemeeute- water tot het bergeu van hout; In handen van B. en W. om bericht en raad. m. een adres d.d. 11 Januari 1.1. van het bestuur der vereeniging' tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier, tot het verkrijgen van een subsidie voor onderwijs aan boerendochters; Alsvoren. n. een1 adres (den 11 Januari 1.1. ontvangen), van J. den Das c.s., om terug te komen op het besluit tot verplaatsing van de Varkensmarkt- van den Voor- dam naar het Waagplein; De voorzitter zegt dat er nog maar een proef ge nomen wordt met de verplaatsing: men moet het nu maar eens afwachten en op dit verzoek afwij zend beschikken. De heer G o v e r s geeft te kennen dat hij niet voer de verplaatsing is. De voorzi tter wijst op de bezwaren die de markt veroorzaakt aam dè bewoners van den Voor- dam. De heer Uitenbosch meent dat dat geen bezwaar mag zijn. De markt is er al zoo lang. De voorzitter zegt, dat men nu maar eens de proef moet afwachten. De heer Glinderman is dat eens, maar meent ook, dat de heer Uitenbosch gelijk heeft. Daarna wordt overeenkomstig het voorstel van den voorzitter besloten, o. een schrijven d.d. 16 Januari 1.1. no. 34, van B. en W. van Bergen, houdende bericht, dat wordt afge zien van de- aanvraag om gaslevering uit de gas fabriek alhier aan de gemeente Bergen; De voorzitter zegt, dat dit schrijven wel een eigenaardigen indruk maakt en deelt mede, wat er met de gemeente Bergen is besproken. Daarna wordt het schrijven voor kennisgeving aangenomen. p. een schrijven d.d. 5 Januari 1,1. vau een drietal be waarders aan de Strafgevangenis, houdende bezwa ren tegen hun aanslag in den hoofdelijken omslag, dienst 1910; De voorzitter zegt dat de tijd van reclame is ver streken. q. een adres d.d. 11 Januari 1.1., van het hoofdbestuur der Vereeniging voor M. U. L. O., houdend© het verzoek om een jaarlijksche geldelijke bijdrage te verleenen aan het examenfonds; De voorzitter stelt voor afwijzend op het adres te beschikken, daar er hier geen openbare school voor M. U. L. O. bestaat. De heer van Buijsen zegt, dat de Meisjes school zoodanige school is. De voorzitter ontkent dit ten sterkste. Na eenig debat tusschen d'en voorzitter en den heer van Buijsen wordt conform het voorstel van den voorzitter besloten, r. een schrijven d.d. 24 Januari 1.1. van den heer O. D. Donath, houdende bericht, dat hij ambtshalve heeft opgehouden te bekleeden de betrekking van onbe zoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand de zer gemeente; De voorzitter stelt voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Boelmans ter Spill betoogt de wenschelijkheid er van, dat nu een of meer raadsleden de plaat-s van den heer Donath innemen en brengt onder applaus der vergadering een woord van dank aan den secretaris voor de in die betrek king gepresteerde diensten, s. een adres d.d. 20 Januari 1.1. van de afd. Alkmaar van den Bond van Ned. gemeentewerklieden, om de Iconen van C. Kroon en J. Klugt., marktwerkers, te willen verhoogen; De voorzitter stelt voor dit adres in han den te stellen van B. en W. om bericht en raad. De heer Uitenbosch vraagt meteen naar een adres van denzelfden Bond van 1909, waarop nog niets ia gehoord. De voorzitter zegt, dat dit adres betrof de vrije geneeskundige behandeling, dat is heel iets anders dan dit. t. een adres d.d. 23 Januari 1.1. van de afd. Alkmaar van het Ned. Onderw. genootschap, houdende het verzoek om een maximum vast te stellen van het aantal leerlingen in elke klasse van de lagere scho len; Gesteld; in handen van B. en W. om bericht en raad. u. een adres d.d. 28 Januari 1.1. van de afd. Alkmaar van het Nedl Onderw. genootschap, om herziening van de onderwijzersjaarwedden; Alsvoren. v. een adres d.d. 26 Januari 1.1. vau de afd. Alkmaar van den Bond1 tot bescherming van den trekhond, om een subsidie vani 25, ten behoeve van het in Mei a.s. te houden concours. De voorzitter stelt voor de subsidie te verleenen, hetgeen wordt goedgekeurd, w. een adres der Tuinbouwvereeniging „Algemeen Belang" om gratis grond) af te staan) voor de markt, opdat men, geen maTktgeld heeft te vorde ren. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. Voorts wordt aan den Raad machtiging gevraagd ,om den werkman P. Half, die reeds iYs maand ziek

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2