STADSNIEUWS, EEN KERKTOREN VOOR EEN GULDEN. (D- v- ¥T.) De voorzitter deelde taede, dat 20 jongens werk zaam zijn bij de werkverschaffingdat bij een onder houd had gehad met den secretaris der Rijks commis sie voor de waterleidingen en dat naar diens meening het Rijk wel eenige subsidie voor de waterleiding in deze gemeente zou verleenen. Omtrent de zandverstuiving deelde de voorzitter mode, dat op advies van den Rijks waterstaat, het niet wenschelijk is de zandverstuiving nu reeds weg te ne men, dit zal nog ongeveer een maand zoo moeten blij - ven- Inzake het uitbreidingsplan zeide de voorzitter, dat er eenige opmerkingen op waren gemaakt, die thans moesten worden nagegaan. Bij de rondvraag vroeg de heer Gul inlichtingen omtrent de verklaring van den voorzitter aan gemeen tenaren afgelegd in zake den bouw vau woningen langs de Katholieke kerk, die 2 verdiepingen hoog zouden, moeten zijn. De voorzitter zeide daarop: „De menschen kunnen daar nu niet bouwen tenzij zij er ook een straat gaan leggen en kunnen er later als het uitbreidingsplan er is, niet bouwen omdat volgens dit plan daar alleen huizen gebouwd mogen worden met hoogere huur waarde dan visschershuizen. De heer Zwaan betreurde het lang op zich laten wachten van het uitbreidingsplan. De voorzitter beaamde dit, doch verklaarde er niets aan te kunnen doen. De heer Middelkamp gaf B. en W. in overweging of h^t mogelijk zou zijn, daar er een vacature aan de school is, een onderwijzer te benoemen, bevoegd tot het geven van M. U. L. O. Uit de daaruit gesproten besprekingen bleek, dat de beer Middelkamp een vervolgklasse aan de gewone O. L. S. wenschte toegevoegd te zien. De voorzitter bad bezwaren daartegen met bet oog op de kosten van een leerkracht en de plaatsing der leerlingen, terwijl het geven van privaatlessen na de gewone schooluren hem voor de kinderen, met het oog op hunue geestelijke inspanning, minder gewenscht toescheen. De heer Middelkamp maakte geen voorstel van zijn meening, doch gaf het nogmaals in overweging' aan B. en W. De vergadering werd daarna gesloten. UIT LIMMEN. In het lokaal van mej. de wed. J. Visser alhier is eene bespreking gehouden om eene afdeeling van den bond voor Staatspensioneering op te richten. Met 18 leden werd tot oprichting van een afdeeling besloten en een voorloopig bestuur gekozen. UIT BFRGEN. De gehouden jaarlijksche verhuring van dijken en wegen heeft opgebracht f 882.50. UIT HARENKARSPEL. JU Gisteren vergaderde de Raad dezer gemeente. Tegen woordig alle leden. Na de opening dezer eerste vergadering in 1911 met een toepasselijk woord deed de voorz. de mededeeling, dat de onderwijzer Koppedraaijer, die door ongesteld lieid eenigen tijd niet in staat was zijne werkzaam- heden'te verrichten en tijdelijk door eene onderwijzeres werd vervangen, op 16 dezer zijn taak weer heeft hervat. Voorts, dat mej. Heilig van Keulen, de nieuw be noemde onderwijzeres te Waarland, op 19 Dec. 1910 in dienst is getreden, doch met ingang van 1 April a.s. ontslag vraagt, wegens hare benoeming te Castricum. Dit ontslag werd verleend. De Voorz. drukte zijn leedwezen uit over deze handelwijze van Mej. van Keulen.Vóór de benoeming toch heeft mej. van Keu len die ook' solliciteerende was naar Castricum verklaard, eene eventueele benoeming te Harenkarspel te zullen aannemen. Inmiddels zal, als gebruikelijk, eene oproeping wor den geplaatst in de Vacature en in de Katholieke School. Voor kennisgeving werden aangenomen de mede deeling der goedkeuring van de begrooting voor 1911 en suppl begr. voor 1910, alsmede de kasverificatie op 21 Dec. 1910, toen overeenkomstig de boeken aan wezig is bevonden f 2124.835. Aan mej. G. Visservan der Woude, vroedvrouw, inmiddels vertrokken, werd eervol ontslag verleend, gerekend in te gaan 15 dezer. Een verzoek van J. Siewertsen, opzichter der alg begraafplaats om een gratificatie voor buitengewoon werk in 1910 en voorts verhooging van salaris in 't vervolg werd op voorstel van B. en W. in zooverre ingewilligd, dat de jaarwedde met ingang van 1 dezer werd verhoogd met f 10. Daarna kwamen aan de ordeeen adres van de hoofden van scholen om herziening der salarisveror dening en van den onderwijzer Renters om f 50.— verhooging in salaris. Naar aanleiding daarvan stelden B. enl W. voor om aan hoofden en onderwijzers na 40 jarigen dienst in de gemeente eene verhooging toe te kennen van 100 en voorts om het aanvangssalaris der onderwijzers te bepalen op 600 en verder 50 boven het minimum. Dit vc-orstel werd met algemeene stemmen aangeno men. Eveneens werd aangenomen een voorstel van B. en W. om voor 1911, te beginnen op 1 Februari a.s., het bestellen der telegrammen buiten de kom voor ge- Aneenterekening te doen uitvoeren door den kantoor houder, tegen een vergoeding, berekend naar 50 per jaar. Goedgekeurd werd, behoudens nadere machtiging, het voldoen eener som van 399.96 uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1910. Volgde eenige bespreking over een belangrijke re paratie aan "het raadhuis. Algemeen was men van gevoelen, dat daartoe spoedig behoorde te worden overgegaan. Tot na onderzoek werd dit punt tot. de volgende vergadering aangehouden. Daarna aanbieding suppletoire begrooting 1910, sluitende in ontvangst etn uitgaaf op 800. De vergadering werd daarna gesloten. UIT WINKEL. In de laatste raadsvergadering warenj tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de heer J. Breebaart Kzn., die met kennisgeving afwezig was. In verband met het in de vorige vergadering beslo tens deelde de voorzitter mede: lo. dat ten opzichte van de brandweer de volgende maatregelen zijn ge troffen1: Door burgemeester en wethouders zijn benoemd: tot brandmeester de heer J. H. B. Butber, tot officier over het. materieel de heer W. Zwaan en tot officier- pijpvoerder de heer J. Sehuijt. Vervolgens was een schrijven ingekomen van de voormalige vrijwillige brandweer, dat, hoewel behoo- rende bij burg. en weth. gericht is aan den) Raad', doch daarin staat iets dat de voorzitter wenschte mede te deelen. Naast de mededeeling van het overgedragen materieel en het batig saldo barer rekening wezen, ze er op dat in de vorige vergadering vans den Raad is gezegd dat de gemiddelde kosten der vrijwillige brand weer hebben) bedragen pl.m. 180. Volgens hunne re kening zou dit slechts 113.11 geweest zijn. De voorzitter zeide dat deze opmerking niet juist is. In de vorige vergadering werd, toen gesproken werd over de aanschaffing Van een motor&puit, een overzicht gegeven van de kosten van de tegenwoordige brandweer, aan subsidiëu en kosten van bediening, en die hebben gemiddeld bedragen) 181.47: dit waren dus de kosten van de brandweer en niet de. kosten van de vrijwillige brandweer te Winkel. Besloten werd op het in de vorige vergadering geno men- besluit, om een, onderwijzer voor de school te Winkel met acte wiskunde op te roepen weg te nemen ,en een gewone oproeping te doen. De voorzitter deelde mede dat de wergwerker Aris Bakker plotseling is overleden en omtrent de vraag op welke wijze in zijn betrekking zal worden voorzien, wordt besloten een oproeping te doen van gegadigden, die zich persoonlijk kunnen aanmelden aan de ge meente-secretarie, vóór Dinsdag 7 Februari a. s. De heer Over ha,dl in de vorige vergadering op zich genomen de verlichting in) de Weere een® na te gaan, wat betreft de plaats der lantaarns, en deelde mede dat met een kleine verplaatsing van één lantaarn mis schien iets te verbeteren is, maar overigens achtte hij het wensc-helijk den toestand zoo te laten. De heer Wit achtte dit onvoldoende, zag liever een lantaarn meer geplaatst ,en stelde voor die bestaande lantaarns te laten staan en er een nieuwe bij te zet- ten. Het voorstel van den) heer Wit in stemming ge bracht werd met vijf tegen een stem verworpen. (Voor de heer Wit). Het voorstel van den heer Over werd daardoor aan genomen. De voorzitter bracht nu ter sprake de verlichting te Lntje-Winkel. De heer Wit stelde voor: de lantaarn aan het huis van P. Smit weg te nemen en te plaat sen in den boomgaard van P. Schoorl, en de volgende lantaarn te plaatsen op het landi van Schoorl, meer naar de bocht, van den weg. De voorzitter stelde voor de lantaarn bij P. Smit te behouden en, de lantaarn bij Schoorl met goedvinden van den eigenaar van den grondl 25 a30 Meter meer oostwaarts te plaatsen. Allereerst werd in stemming gebracht het verplaatsen van den lantaarn bij Schoorl, waartoe met algemeen© stemmen wordt besloten. Daarna het voorstel om de lantaarn bij P. Smit te behouden of te verplaatsen; met 3 tegen 2 stemmen werd besloten dien lantaarn te behouden. Vóór stem den de heeren Over, Nobel en de voorzitter, tegen stemden de heeren Meurs en Wit. De heer Sloes bleef buiten stemming. Omtrent de verlichting in Winkel deelde de voor zitter mede dat ar bij de trambaan vermoedelijk een lantaarn over is, en dat die zou kunnen worden ge- plaatst in den Zeigerakker. De heer Wit- zou liever de lantaarn laten staan en een nieuwe plaatsen in den Zeigerakker. De voorzitter bracht eerst in stemming het voorstel om een lantaarn in den Zeigerakker te plaatsen, dat met. algemeene stemmen werd aangenomen. Vervolgens om een lantaarn van den tram daarheen te brengen en te probeeren of het terrein bij den tram dan nog voldoend© verlicht is, mocht dit niet het geval zijn, dan een nieuwe lantaarn aan te schaffen voor het terrein van den tram. Dit- voorstel werd] aangenomen met 4 tegen 2 stem men. Vóór stemden de heeren Meurs, Over, Nobel en de voorzitter, tegen stemden de heeren Wit en Sloos. Van de ingekomen stukken zij vermeld, een bericht van den heer A. Sloos dat hij zijn benoeming tot arm voogd niet aanneemt. Ter voorziening in deze vacature werden voorgedra gen de heeren J. Dekker en J. Zeilemaker. Tot stemming overgegaan werd1 benoemd' de heer J. Dekker. Van de ver-eeniging tot ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwartier is een verzoek in gekomen om voor het geven van landbouwhuishoud- onderwijs aan boerenmeisjes een schoollokaal, zoo noo- dig verlicht en verwarmd! beschikbaar te stellen en een subsidie van 100 te verleenen. Na voorlezing en toelichting stelden burg. en weth. voor een schoollokaal beschikbaar te Stellen zoo noodig verlicht en verwarmd, mits het onderwijs zoodanig worde ingericht dat, het ini een schoollokaal kan wor den gegeven, en een subsidie te verleenen van 50 per jaar gedurende de jaren 1911 en 1912. Aldus werd besloten. Rondvraag. De heer Wit deelde mede dat de verlichting te Lut je-Winkel veel te wenschen overlaat; bij donker weer worden de lantaarns te laat aangestoken en één lan taarn is er die wel al 3 weken niet brandt. De voorzitter zeide een onderzoek toe. BOND „DE POST." Als gevolg van een opmerking ini het voorloopig ver slag der Eerste Kamer in Hoofdstuk IX afd. VI, be treffende de toelage voor 1905 toegekend aan de con ducteurs der brievenmalen en voor afwezigheid, is door den Bond! „De Post," een geargumenteerd1 adres aan genoemde Kamer verzonden, waarin wordt ge vraagd, dat aan de conducteurs der brievenmalen eene toelage worde verstrekt voor noodzakelijke uitgaven buiten hun standplaats en dat! de toelage, verstrekt aan de conducteur-plaatsvervangers of ander personeel belast met geleidediensten op spoor, boot of tram, ook worde toegekend voor dien tijd, dat zij minder dan 4 uur uit hun standplaat® afwezig zijn. GESNAPT. Te Bussum werd' door een hotelhouder voor ©enigen tijd op een cheque van 20 pond op een) Engelsche bank een voorschot gegeven aan iemand, die sedert eenige dagen in het dorp- op kamers woonde en meermalen in het hotel was geweest. Spoedig verdween de man spoorloos. Toen bij onderzoek uitkwam dat de cheque waardeloos was, werd de politie met 'het. geval in ken nis gesteld. Gisteren is de man te Arnhem, waar hij als leeraar aan een Berlitzschooi werkzaam was, op gespoord. Hij werd naar Bussum vervoerd, waar hij door den Hotelhouder is herkend. Hij is gevankelijk naar Amsterdam overgebracht. Het dagelijks bestuur van de gemeente Heemstede stelt aan den Raad voor, den toren op het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente aan de kerkelijke, gemeente over te doen voor de som van een gulden, waartoe de kerkvoogdij zich bereid heeft verklaard. Als toelichting' wordt daarbij meegedeeld', dat bij art. 6 van de additioneel© artikelen tot de acte van Staatsregeling van 1 Mei 1798 deze toren aan de bur gerlijke gemeente is gekomen, die zich sinds dien tijd als eigenaresse van toren, klokken en uurwerk heeft gedragen. Evenwel verkeert het gemeentebestuur in twijfel, of dit bezit wel rechtmatig is, daar art. 6 van de additio neele artikelen spreekt van aan de kerkgebouwen ge hechte torens en volgens arrest van den Hoogen Raad van 19 Maart 1847 de torens1 op de kerkgebouwen on der het artikel niet begrepen zijn. Bovendien is het bezit van toren en klokken van geen belang meer voor de gemeente, daar de toren van het Nieuwe Raadhuis voorzien is van e.en goed uur werk. EEN STOEL EN EEN TAFEL CADEAU. De redacteur-verslaggever van de „Opr. Haarl. Ct." deelt in zijn blad mede, dat hij aan den gemeenteraad van Lis.se het volgend adres heeft gezonden: „Geeft eerbiedig te kennen, enz. ,,dat hij herhaaldelijk in zijn verslagen van de ver gadering van den gemeenteraad' heeft gewezen op het ongerief van het ontbreken in de Raadszaal van een behoorlijke tafel en een, stoel voor den verslaggever; „dat door de redactie van bovengenoemd blad gerui- men tijd geleden tot B. en W. van Lisse het verzoek is gericht den verslaggever voor de Raadsvergaderin gen inzage te verleenen van de te behandelen stukken, gelijk dat ook elders geschiedt, een verzoek, waarop de directie geen antwoord heeft mogen ontvangen; „dat hij dus alle redeni heeft aan te nemen, dat zon der tusschenkomst van den Raad aan de bezwaren van den verslaggeverjriet zal worden tegemoet gekomen; „dat van den bestaandens en bestendigden toestand een gevolg is, dat het lezend publiek onvolledig en ge brekkig door de courant wordt ingelicht omtrent de handelingen van den gemeenteraad; „Redenen, waarom adressant uwen Raad eerbiedig verzoekt aan de gemeente Lisse. te mogen aanbieden in eigendom een tafel en een stoel met het doel die te plaatsen in de Raadszaal ten gebruik© van den ver slaggever van de „Oprechte Ilaarlemsche Courant" tijdens de Raadsvergaderingen." UITBREKERS. In den nacht van 28 op 29 Januari werden in het hooi in een landbouwschuur te Nispen drie mannen en een1 vrouw aangehouden, door de marechaussee, en gevankelijk naar Roosendaal vervoerd. Een der man nen en d© vrouw, die Belgen waren, werden over de grens gezet. De bpide anderen eerden voorloopig opge sloten in het bureau van politie te Roosendaal. Maandagmorgen zaten daar nog in arrest een der aangehoudenen zekere M- H., deserteur van het 6e re giment infanterie te Breda, en voorts twee van ver nieling verdachte personen, de gebroeders D„ en een persoon, die aangehouden was, omdat hij gesignaleerd stond in het politieblad. Laatstgenoemde moest Maandagmorgen naar Hil versum worden overgebracht en M. H. zou naar Breda worden vervoerd. Het gelukte 's morgens omstreeks 8 uur een der ge broeders D., om zijn cel, waarin hij met dep) man yoor Hilversum zat opgesloten, te ontsluiten, en zoo zich zelf en zijn lotgenoot de vrijheid! te geven. Maar dit was niet zijn bedoeling. Hij wou zich zelf en ook zijn broer dp vrijheid geven. Dus ging hij naar de volgende cel en werd deze door hem geopend, .Hief' in zat zijn broer en M. H„ een zeer berucht Heikers- man, nu als deserteur aangehouden. De broer wilde niet vluchten en dankte voor de ge boden gelegenheid. Maar M. H. was dadelijk bereid en vertrok met D. Ook de man voor Hilversum wilde er niet vandoor gaan. In de straatdeur gekomen (op het bureau was nie mand1), ontmoetten zij den agent J., die hen liet pas- seeren, en, niets kwaads vermoedende, hun „goeden morgen"' ook met „goeden morgen" beantwoordde. Tot gisteren is niets van de vluchtelingen gezien. Men yermoedt, dat beiden naar België zijn gevlucht. HENRI WIJNMALEN. De Automobile-Club de France zal in den loop van Februari, Henri Wijnmalen een feestmaaltijd aanbie den, waarop hem dan tevens de door hem gewonnen prijs door baron1 v. Zuylen van Nyevelt, voorzitter der A.-C F. zal worden uitgereikt. UIT HEILO. Vanwege de afdeeling „Heilo" van den Bond' voor Sta-atspensionneering, trad! gisterenavond in „De Rus tende Jager" van mej. de wed. E. van) der Horst iu eene openbare vergadering als spreker op voor een zeer talrijk publiek, de heer Sinnighe Damsté van Drrkshorn met bet onderwerp: Algemeene Staatspen- sionneering. Met inspanning luisterden de belang stellenden naiar de woorden, die de noodzakelijkheid dier pensionn-eering aanduidden, waarop alle staats burgers recht hadden. Als resultaat dezer redevoe ring zij gemeld, dat tot de afdeeling 33 nieuwe leden toetraden, waardoor deze, die kort geleden is opge richt, alreeds een1 vijftig-tal leden telt. Spoedig zal een andere spreker optreden, die tevens lichtbeelden zal vertoonen. Dat de -opkomst ook dan weer ruim zij, is voorzeker de wensch van het bestuur. UIT GRAFT. Het „Grafter Veefonds," dat gisteravond in het lo kaal van den heer V. Visser vergaderde, zag 10 van de 28 leden aanwezig. Uit het verslag van- den secretaris bleek, dat gemid deld 145 koeien pe,r kwartaal verzekerd waren. De con tributie voor 1 jaar bedroeg per koe 2.37. De penningmeester deelde mede, dat het batig sal do over het afgeloopen jaar 117.69 bedroeg. Als ad ministrateur werd de heer C. Blaauw Az. herkozen. Niet® meer aan de orde zijnde, werd de: vergadering gesloten. UIT DE RIJP. Gisteravond! vergaderde in het hotel „De Een dracht" de gemengde zangvereeniging „Crescendo" alhier met. 31 leden. De secretaris deelde mede, dat het aantal leden over het afgeloopen jaar noch toe nóch af-nam, zoodat het thans nog 43 bedraagt. De rekening en verantwoording van den penning meester, nagezien door een commissie, uit de vergade ring gekozen, sloot met- een batig saldo van 52.231/2. Alle bestuursleden werden herkozen en namen, uit gezonderd1 de heer P. Rot, in wiens plaats mej. T. Spa-arman werd gekozen, hunne benoeming aan. De voorgestelde reglementsherziening, waarbij het bestuur in het vervolg volgens rooster zal aftreden, werd aangenomen. Mede werd: aangenomen het voorstel tot uittreding uit den Bond van Gemengde Zangvereenigingen. Punt 6 „Deelname aan! den Zangwedstrijd te West- zaan," werd aangehouden tot de volgende vergade ring. Bij de rondvraag niemand het woord verlangende, werd de vergadering gesloten. UIT OUDKARSPEL. De heer J. Balder Jz. alhier in garnizoen te Am sterdam, is bevorderd tot milicien-sergeant. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Gisteravond gaf het „Dameskoor" alhier eene uit voering in het gebouw der Doopsgez. Gemeente onder leiding van den heer Zaal. Hoewel eenige leden we gens ziekte verhinderd waren, slaagde de uitvoéring naar wensch. Er was haast geen plaats onbezet. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 5e Klasse, 12e Lijst. Nr. 5218 f r 56.000; nr. 3168 f 10.000; ns. 2138, 6093 en 16649 elk f 1000. KORTE BERICHTEN. Het spoorwegverkeer ondervond Dinsdagavond te Amsterdam pl. m. 20 minuten vertraging doordien een voor een vrachtwagen gespannen paard op den spooroverweg voor het Mariniersplein met een der hc-even tusschen de rails beklemd geraakte. -Door den rijksveearts te Sittard werd heden een geval vem mond'- en klauwzeer geconstateerd. Te Hommerts verdronk de achttien-jarige doch ter van J. R. Scholen. BESTAAT ER EEN LEVEN NA DIT LEVEN! Over bovenstaand onderwerp werd gisteravond in de Unie een lezing gehouden door mevrouw G. J. van Ilolthe tot Echten) te 's-Gravenhage. Deze vraag, zoo zeide spreekster, is en blijft steed3 een ernstige overweging voor den ernstigen mensch volkomen waard. Wat is de dood'? Na rijpe overweging moet men tot de conclusie komen dat de dood een vriend is, voor wiens kom-st men niet bevreesd, behoeft te zijn. Aan dit- geloof is echter door het werk der materia listen veel te kort gedaan. Wat de godsdienst opbouw de, werd dikwijls door de wetenschap afgebroken. De strijd die hierdoor ontstond is zeer goed] te vergelijken met een strijd tusschen verstand] en hart, dia het ge moed' onderdrukt, de ontwikkeling belemmert. Gewezen werd er vervolgens op hetgeeö door de ontwikkeling van de wétenschap aan den godsdienst wordt te kort- gedaan. Dat dit geschiedt is zeer te be treuren^ omdat èn de Bijbel en de vadergeschiedenis (Hand. V, VI, XJV en 1 Cor. XII) ten deze bewijzen dat er een onweerlegbaar verband bestaat tusschen de menschen en de ontlichaamde menschen. Eyeneen-s valt het te betreuren dat zoovelen alleen strijden voor de wetenschap en niet voor den gods dienst. Nooit hebben de woorden van Jezus een be lemmering der wetenschap beoogd, en niettegenstaan de dit, is in millioenen harten de neiging tot het zoe ken naar den geest der waarheid1 gedoofd, de waarheid die zegt „er is geen dood." Dat- er geen dood1 is in den algemeenen zin werd door spreekster in verhand' met. de leer der Hindoes en vele oude volksstammen besproken. In Europa zijn velen na 1848 ontwaakt in dezen geest en tof do voor hen heilige overtuiging gekomen dat dp lichamelijke dood een wisselwerking is tusschen de zichtbare en onzichtbare wereld. Het magnetisme heeft zich, tqt somnabulisme ontwikkeld, zelfs niette genstaande de bestrijding van tal van materialisten die geen bevrediging konden brengen. Waar is het, dat er geesten zijn, die zich overal in en huiten de mensch kunnen vertoonen en spr. achtte het een plicht van de wetenschap die geesten te gaan bestudeeren, wat zij volkomen waard zijn. Doet de wetenschap dit, dan zal zij tot de wetenschap komen, dat geesten geen wonderen zijn, zooals door velen wordt beweerd. Het bestudeeren der geesten schetste spr. als een gave Gods mits zij ernstig wordt opgevat. Breedvoerig stond zjj stil bij het begrip medium, een wezen dat vele nieuwe toestanden leert kennen bij de geesten, voor de leer der geestelijke toestanden na den dood enz. Door het geloof aan het wezen der geesten wordt de oude bijbel begrepen en de nieuwe bewaarheid, Wij moeten bereid zijn, zeide spr., deze leer na to vorschen, de oude sleur aan het ongeloof daaraan te laten varen. Vele voorbeelden van een daadwerkelijk geestesleven zoowel door spreekster zelf als door an deren ondervonden, werden aangehaald, waarna een vergelijking werd getroffen tusschen het leven van den mensch hier op aarde hoe dit ook geweest- moge zijn, en het leven onzer geesten na ons stoffelijk ver dwijnen. Zooals, aldus besloot spr. haar door eeu dertigtal dames en heeren aangehoorde rede, het laatste werk van den grooten geleerde Lombroso, een warm plei dooi is voor het bestaan1 onzer geesten, zoo hoopte zij dat dit met de geheele menschheid eens zoo zal zijn, opdat al meer en meer geloofdi zal worden, dat na het iaardsche leven een leven onzer g'eesten ons wacht. Niemand der aanwezigen verlangde eenige inlich tingen, waarna de vergadering zich zelf ontbond. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de Roomseh Katholieke Jon gensschool alhier is benoemd! de heer A. J. Meekels te Born (Limburg). SCHEEFSWER F „NICOLAAS WITSEN". Van de scheepswerf „Nicolaas Witsen" van de firma W. F. Stoel Zoon, alhier, is met goed gevolg te water gelaten een nieuwe stalen passagiersschroef stoomboot, gebouwd voor rekening van den Amster- damschen Havenstoombootdienpt. De boot is lang 33.50 meter, breed 5.15 meter en ingericht voor vervoer van 400 passagiers. Het vaar tuig, dat uiterst sterk en solide gebouwd is, voldoet aan de meest moderne eischen van het hedendaagsch passagiersvervoer. De betimmering van de in twee afdeelingen verdeelde eerste-klasse kajuit wordt zeer luxueus en geheel in mahoniehout uitgevoerd. De tweede kajuit is in het achterschip en net en gerieflijk ingericht. Op het voordek is een teakhouten deksalon, met spiegelruiten. Het geheele vaartuig wordt electrisch verlicht en voorzien van stoomverwarming. Tot be weegkracht dient een verticale compound-stoommachine van 100 I. P.K. VAN EIGENAAR VERANDERD. De heer W. Timmer die de bekende zaak „de Bonte Koe" in de Langestraat in boter, kaas etc. van den heer W. de Waal heeft overgenomen had gisteren bijzonder veel zorg besteed aan de uitstalling voor het raam en in den winkel waarnaast de zooeven genoemde artikelen een ruime keuze aanwezig was in de allerfijnste,zoowel als in andere comestibles. Het geheel maakte een uitstekenden indruk. DAMSÉANCE. Aan de Damséance, uitgaande van de Arbeiders Dam- en Schaakclub namen 13 personen deel. In zeer korten tijd (nog geen 2 uur) wist de Heer Bruin aan 9 borden winst te behalen. Winnaars waren de heeren Blankedaal, Bloodhoofd en Deugd, terwijl de heer Koning remise wist te maken. AGENDA. DONDERDAG: Kegelclub „Onze Club", Kegelavond 8 uur, „de Unie" Danscursus Th. Groen Jr., „Harmonie", 8 uur, Reciteer- en Voordrachten ver. „Kunst naar Kracht", repetitie 9101/g uur, Wapen van Munster. Gyma.ver. „Turnlust," oefeningsavond van 71/i8*/^ mannelijk adspiranten, lokaal R. H. B. S. Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond, van 8V49J/4 mannen-afd., lokaal R. H. B. S. VRIJDAG: „Kracht en Vlugheid," dames-afdeeling, 781/» uur; heeren-afdeeling 8s/493/4 uur; „Het Gulden Vlies." ZATERDAG: „Kracht en Vlugheid," meisjes-afdeeling II U/2 uur; meisjes-afdeeling I 67 uur; „Het Gulden Vlies." ZONDAG: Reciteer- en Voordrachtvereeniging „Kunst naar Kracht", 3i/26 uur. Café „de Graanhandel."

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2