N G., 18 Ach Ho "1 R STADSNIEUWS. G TC v bat z M predikbËurtËFtFalkmaar. Ai HO] OP ILL Dei V gep ore V lui) U llcl Zo i E teg KlOi bew II) M voelfi huil OOf?( 1 gow nau ondi j Zij opw elke Mas rep« haa: karc oog» deui heel Z „gn het F Z •wati drulj ving eirk' de 1 de den, doch meende toch ook dat de positie van den vlootpredikant beter geregeld moet worden. Door den heer Staal (U. L.) werden ernstige bezwaren geopperd tegen het beleid van den minister zoowel wat betreft den aanbouw van nieuwe schepen als voor zooveel aangaat de geschiedenis van den vlootpredikant. Dit laatste onderwerp behandelde spr in den breede. De toon van 's ministers brief aan den vlootvoogd was te ver af van den vice-adfniraal, en te dicht bij den bijkok. Spr.'s vertrouwen in het beleid van den minister is ernstig geschokt. Ook de lieer Van der Feltz (U. L.) sprak zijn misnoegen uit over 's ministers beleid in de Ilel dersche kwestie. Hoogst onsympathiek was vooral, dat de minister subsidie heeft geweigerd aan de moderne richting te Helder. Daardoor wordt 's ministers be leid zeer eenzijdig'. De heer Van der Does de Wileboi zette zijn denkbeelden omtrent de gebeurtenissen i Den Helder uiteen. De minister heeft te goeder trouw eene regeling beproefd. Spr. verdedigde 's ministers beleid. Dec heer II o v y (A. E.) kwam daarna voor den minister in de bres. De minister van m arine (de heer Wentholt) behandelde de opmerkingen omtrent het materieel Eer omtrent den aanbouw van groote schepen kan worden beslist moeten de adviezen uit Ind'ië wordei: afgewacht. Inmiddels worden torpedo-jagers en andere kleine schepen gebouwd. Spr. verdedigde den aanbouw van het nieuwe type pantserbootje. Spr. is hoogst voldaan over de lofuitingen van den heer Van Rosando. De minister zette vervolgens zijn beleid in de Hel dersche predikantskwestie uiteen. Spr. erkende in tusschen, dat de bestaande regeling niet deugt. Aan den commandant te Willemsoord is advies gevraagd Misschien wordt de instructie van den predikant veranderd. Dan begint de proef opnieuw. Inmiddels wordt aan andere vereenigingen geen subsidie ver lëend. De minister van binnenland se he zaken (de heer Heemskerk) zette zijne denkbeelden uiteen omtrent de vraag, in hoeverre de militaire departe menten huiten de politiek kunnen blijven. Minister Wentholt behoort beter thuis in het tegenwoordig Ka binet, dan in het vorige. Hij is geenszins van rich ting veranderd. Ook niet in de Heldersehe aangele genheden, waaromtrent spr. nader de handelwijs van zijn collega verdedigt. Spr. betoogde verder breedvoe rig, dat de Hervormde gemeente te Helder feitelijk verplicht is, voor de geestelijke verzorging van het vrijzinnige personeel te zorgen, dat de regeling als proef is bedoeld, en dat door wijziging van de instruc tie van den predikant het bestuur der Chr. Nationale Offieierenvereeniging zal worden uitgeschakeld. De minister wees er op, dat admiraal Van den Boscli geen ontslag heeft gekregen, doch d'it had gevraagd, omdat, hij bezwaar had tegen de regeling en deze niet wilde uitvoeren. In ieder geval is het een lasterlijke aantijging, dat minister Wentholt en daarmee besluit spr. een politieken ommedraai zou hebben gemaakt. De heer Staal (U. L.) betoogde, dat geen der voorgangers van den minister van marine, mogen zij de zaak al overwogen hebben, een proef hebben aange durfd en genomen. Deze minister echter heeft de proef wèl genomen; op de marine vivisectie toegepast, haar gebezigd als' proefkonijn. Do heer Van der Feltz (L.) betoogde, dat de overheid met de kerkelijke aangelegenheden in Den Helder niets te maken heeft. Beter is 't, dat- zij zich in het geheel met de zaak niet bemoeit, maar als zij het doet, moet zij alle richtingen steunen. De minister van Marine dupliceerde. Al ziju voorgangers hadden proeven genomen in andere rich ting, Spr. nam een nieuwe proef, die anderen nog niet hadden genomen. In de conferentie behoefde de zaak niet besproken te worden. Van al de grieven wist de minister toen nog niets. Intusschen, de minister neemt, het den ad miraal niet kwalijk, dat deze ook niet over de zaak be gon. Indisciplinair heeft de admiraal ongetwijfeld gehandeld. Toen hij met verlof ging, had hij de orders moeten doen uitvoeren en dat deed hij niet. De minister van binnenlandsche zaken dupliceerde. De voorgangers van minister Wentholt handelden in- dezelfde lijn. Zij vergemakkelijkten ook den toegang Van de predikanten tot de vloot. Er is eeu proef genomen, maar geenszins is daar door de marine als een proefkonijn voor vivisectie ge bezigd. Als men een proef neemt bij een tak van dienst, gebruikt men dien niet als proefkonijn. Heeft de heer Staal' als minister dan nooit eens proeven g*e- n om en? Als de proef genomen is, moet subsidieering van de vrijzinnige vereeniging overwogen worden. Overwogen wordt tevens, of de Hervormde Kerk in Den Heidei' niet voor de geestelijke belangen van marinepersoneel heeft te zorgen. Temeer omdat de kerk reeds staats geld krijgt. Dc beraadslaging werd gesloten. De Marinebegrooting werd aangenomen met 31 te gen 6 stemmen. Hoofdstuk Vil B (Financiën) werd zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals de wetsontwerpen tot aanvulling van art. 21 der „We- duwenwet voor de ambtenaren 1890" en van «art. 92 der „Ongevallenwet 1901"; tot goedkeuring van den onderhandschen verkoop aan de gemeente Maastricht van een perceel staatsgrond nabij het slachthuis al daar en Hoofdstuk XII (Onvoorziene Fitgaven) der Stnatsbegrooting. De vergadering- werd verdaagd tot heden 11 uur. TWEEDE KAMER. De commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer, betreffende de ontwerp-regeling op liet arm bestuur is, na in den jongsten tijd herhaalde malen vergaderd te zijn geweest, Woensdagavond in een langdurige bijeenkomst in zoover met een gedeelte van haar taak gereedgekomen, dat de punten van overleg- met de regeenng zijn vastgesteld ter verzen ding aan den Minister van Binnenlandsche Zaken. De meeste afdeelingen van de Tweede Kamer waren gisteren nog druk bezig met de ontworpen- ziekte-verzekeri ng. Do vijfde afdeeling heeft reeds alle aan de orde gestelde zaken afgedaan, ook het voorstel betreffende dc kustverdediging, waarover zij tot rapporteur heeft gekozen den héér Duymaer van Twist. BELEGGING VAN GEMEENTEGELDEN. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben aan den gemeenteraad1 van Wonner op zijn onlangs door ons medegedeelde verzoek bericht, dat- tegen uitlee- ning van gemeentegelden op hypotheek of op andere wijze dan door inschrijving op een der grootboeken in beginsel hunnerzijds geen bezwaar is. Gedeputeerde Staten hebbeu zich daarbij op het standpunt gesteld, dat het hier geldt maatregelen, waarin de gemeenteraden, behoudens goedkeuring, dé eerste en vrije beslissing hebben en waarvoor zij' in de eerste plaats ook verantwoordelijk zijn. HOLLANDSCHE CHESHI RE-KAAS. lit Londen wordt gemeld: In het Lagerhuis verklaarde de parlementaire secretaris van landbouw. Straohey, in antwoord op een vraag, dat voor zoover hem bekend was de Neder landsche regeering nog geen regeling had getroffen om den uitvoer naar Engeland van Nederlandsche z. g. Cheshirekaas te voorkomen. Onderhandelingen zijn evenwel in voorbereiding, en men hoopt, dat een over eenkomst zal worden getroffen, dat Nederlandsche kaas, van het „Cheshire"-type, die bestemd is voor uitvoer naar Engeland, zal worden gemerkt als een Nederlandsch product. GASTMAAL TEN HOVE. De Koningin en de Prins gaven gisteren een gast maal aan de hooge militaire autoriteiten der residen tie. Daartoe uitgenoodigd waren de adjudanten in buitengewonen dienst van land- en zeemacht met ge- neraalsrang, o. w. generaal Schimmelpenninck, voor zitter, en baron Van Voorst tot Voorst, lid der Tweede Kamer, de generaals te 's-Gravenhage in functie, on der wie de generaal Cool, laatst afgetreden Minister van Oorlog, voorts de vlagofficieren te 's-Gravenhage met den Minister van Marine, vice-admiraal Wentholt aan het hoofd. De Koninklijke Militaire Kapel speelde als harmo niecorps aan tafel. BILLITON. Gisteren ontving de directie der Billiton-Maat schappij van Billiton het volgende telegrafische be richt Op Billiton zijn Dinsdag 100 man troepen aangeko men. De toestand in Manggar is nog onbevredigend terwijl het ook in de andere districten nog niet rustig' is. DE BAKKERSWET. Bijna alle broodbakkers uit. de gemeenten Beerta Finsterwolde, Oostwohl (Oldambt), Midwolde (id.) Seheemda, Blijham, Bellingwolde en Nieuwe Schans hebben in een adres aan de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal medegedeeld, dat zij groot bezwaar heb ben tegen het verbod van allen nachtarbeid1; dat het werk in een plattelands-bakkerij onmogelijk is te ver gelijken met dat in de steden; dat zij, vooral in den drukken landbouwtijd, met geen mogelijkheid zouden kunnen zeggen op welk uur zij een volgenden morgen in de bakkerij moeten zij.n; dat het hij hen bij een overhaastige bewerking onmogelijk is goed, degelijk en smaakzaam brood te leveren en dat er bij hen geen sprake kan ziju van hulp of meerdere hulp in hunne bakkerijen aan te nemen, daa.r zij slechts, door te al len tijde zelf, dikwijls alleen, te werken, hun dage lijksch brood kunnen verdienen. Zij verzoeken de Kamer bij de behandeling van dit wetsontwerp op den nachtarbeid van bakkers met deze omstandigheden rekening te willen houden. Gemengd nieuws. UIT DE EGMONDEN. Gisteravond werd alhier een uitvoering gegeven door het Harmoniegezelschap „Lamoraal," van Eg- mond, onder leiding van den heer N. Fr Soomer, van Alkmaar, in de zaal van den heer J Halff. Er was weinig, doch een dankbaar publiek, de ne gen muzieknummers die het programma vermeldde, voldeden zeer goed en zeer duidelijk was het merkbaar dat dit gezelschap van jaar tot jaar vorderingen maakt. Na afloop der muzieknummers werd men nog ver gast op een 5-tal aardige voordrachten, die ook zeer in den smaak vielen. Een gezellig bal hield de aan wezigen nog ge ruimen tijd bijeen. UIT SINT PANCRAS. Bij Kon. besluit van 9 dezer is, met ingang van 20 dezer, benoemd tot burgemeester der gemeente Steen deren, de heer F. Smit, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester alhier. UIT BERGEN. Het Bestuur der Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer richtte zich eenigen tjjd ge leden tot de Directie der H. IJ. S. M. met een ge motiveerd verzoek om le beginnen met den zomerdienst eene vroege tram in aansluiting op een van Alkmaar naar Amsterdam nieuw in te voegen sneltrein te laten loopen. Wij vernemen dat de Hollandsche Spoor dit jaar aan dit verzoek geen gevolg kan geven. Wel bestaat gegronde hoop, dat de vereeniging een volgend jaar meer kans op inwilliging van haar verzoek zal hebben Gisteravond te uur hield de vereeniging Nut en Genoegen" alhier eene bijeenkomst in „de Rustende Jager" van den heer Veenhuijsen. De alom i gunstig bekend staande tooneelvereeniging „West Frisia" uit Hoorn trad op met „Twee Wapens," blij spel in 4 bedrijven. Wij kunnen wederom niet anders zeggen dan dat deze tooneelvereeniging alleszins keu rig spel leverde en ons een zeer genotvolle avond heeft bezorgd. MEISJES-GEZELLEN-VEREENIGING. Evenals de padvinders-vereeniging voor jongens wordt er nu ook een vereeniging voor meisjes in het leven geroepen onder den naam van meisjes-gezellen- vereeniging. In den Haag is er een opgericht met 60 leden, bijna alle leerlingen van het gymnasium. Mevrouw Muller heeft voor deze meisjes een boekje bewerkt naar het Engelsch, waaruit blijkt, dat het sy steem berust op hetzelfde beginsels als dat der padvin- 'ers, maar met andere, vrouwelijke middelen en be ginselen. De meisjes-gezellen ('t woord is niet geluk kig) zijn verdeeld in: jongeren en 2e en le klasse M. G. Om jongere te kunnen worden moet de candidate 12 jaar zijn en o.a. van een nietswaardige kleinigheid een bruikbaar voorwerp weten te maken. De tweede klasse-meisjesgezellen moeten een bed kunnen afhalen n opmaken, een kachel kunnen uithalen, aanmaken en onderhouden, thee en koffie kunnen zetten, opdie nen en rondpresenteeren. En eindelijk de eerste klasse meisjesgezellen moeten een halven gulden minstens op de postspaarbank hebben, een eenvoudig maal kun nen toebereiden, eerste hulp hij een ongeluk kunnen verleenen, de geschiedenis kennen van de stad waar zij wonen, in staat zijn om als gids te dienen voor twee vreemdelingen, weten waar de politie-, brand weer-, telefoon-, spoorweg- en stoomtramstations en do hospitalen liggen, de tramlijnen der stad kennen, enz. enz. Bovendien kunnen zij verschillende extra- onderscheidingsteekenen krijgen, wanneer zij eenige bedrevenheid kunnen toonen op het gebied van ambu lancewezen, natuurkennis, verplegen, koken, fietsen, nursery, muziek, landbouw, gymnastiek, naaien, kan toorwerk, bloemisterij, kunst, waschbehandeling, zwemmen, tolkwezen, pionierswerk of administratie. EEN MISLUKTE SPIRITISTISCHE SéANCE. Te Groningen is1 gisteravond een spiritistische séan ce gehouden, die naar de N. Gron. Ct. verhaalt, geheel mislukt is. Do „spiritist" deelde o.m. mee, dat hij een man van de tafel zou doen verdwijnen. De bewuste man klom er op, kreeg een zwarten koker om zich heen. De ko ker werd weggenomen ende man was ook ver dwenen. Maar hij had zijn toevlucht in de hanebalken gezocht, waar eenigo aanwezigen hem duidelijk waar namen, toen hij probeerde op die alledaagsehe manier van t aardsohe tooneel te verdwijnen. t Publiek werd bij zulk een bedrog ontevreden schoolde samen en de pauze van twintig minuten die volgde, werd tot' het bespreken ervan besteed. Men wil- j de zijn geld terug' en drong achter het tooneel om den ondernemer op te sporen. Spoedig daarop begon de teruggave van de entrees. Eén voor één kon men achter het tooneel zijn geld ont vangen en terwijl dit geschiedde wist een dame en ook de magnetiseur zelve, te vertellen, dat het publiek toch werkelijk onverstandig was zijn geld terug te vragen, 't Laatste gedeelte van de séance zou 't be langrijkst zijn. Daarin toch zou worden aangetoond, dat alles wat nu gebeurd was bedrog was geweest, om 't publiek tegen het spiritisme te waarschuwen. Die waarschuwing kwam echter wel wat te laat JACHT OP EEN ARRESTANT. Men meldt aan de Tel. uit Hilversum: Dinsdag was uit het huis van bewaring te Utrecht een jongeman ontslagen, zekere J. O. uit Hilversum, die eenigen tijd hechtenis had ondergaan. Hij had nu nog 8 maanden gevangenisstraf te goed, hem op gelegd door den Amsterdamsehen Rechtbank voor een beganen diefstal. Door een nog onopgehelderd verzuim liet men O. te Utrecht in vrijheid, inplaats van hem naar Amsterdam te doen overbrengen. Aldus arri veerde de jongeman in de ouderlijke woning, doch zou niet lang van zijn vrijheid genieten. Hij stond n.l. nog gesignaleerd in 't politieblad en toen men hem Woensdag door de gemeente zag loopen, werd hij, tot zijn groote verwondering, dooi' een agent opgepikt. Oogenschijnlijk ging hij heel gewil'ig mede, doch in de Yeerstraat rukte hij zich los en zette het op een loopen, achtervolgd door den dienaar van de H. Her mandad. Laatstgenoemde kreeg weldra liulp van een collega en nu begon een wilde jacht. De vluchteling toonde zich ongelooflijk handig en vlug. Hij liep door tuinen, sprong over hekken en klom tot tweemaal toe als een aap over een zeer hoog hek, waarvoor menig een zou blijven staan. Hij zou ongetwijfeld nog zijn ontkomen, als een aan tal burgers niet een zeker deel aan de jacht hadden genomen, door den agenten telkens toe te roepen waar hun arrestant was. Dank zij de herhaalde aanwijzin gen werd de vluchteling ten slotte zóó in het nauw gedreven, dat hij geen uitweg meer wist. Geheel uit geput werd hij eindelijk aan de Oude Enghweg gepakt. Opnieuw ging liet nu naar het politiebureau, doch thans werd aan O. geen gelegenheid tot ontvluchting meer gegeven. Men bracht hem dadelijk naar Am sterdam over. EEN STRAATROOVER. In den laatsten tijd kwamen bij de verschillende politiebureau's te 's-Gravenhage en te Scheveningen klachten in, dat op straat kinderen door een jonge man waren beroofd. Portemonnaies met geld, sieraden, manden met wasch- en strijkgoed, nieuwe schoenen en nog veel meer waren den kinderen op verschil lende plaatsen afgenomen. Van den straatroovei' was bij de politie een, zij 't ook vaag signalement gege ven, waarop een hoofdinspecteur van p>olitie in de Paul-Krugerlaan een 18-jarigen jongen heeft aange houden, die spoedig een volledige bekentenis aflegde, In zijn bezit werd een scherpe dolk gevonden, zoo mede een portemonnaie, die hij van een meisje had afgenomen en waarin zes gulden was geweest. DE SLAAPZIEKTE. De aan slaapziekte lijdende onderwijzeres, mej. S., te Waddinxveen, is nog steeds niet ontwaakt. Haar toestand moet ernstig zijn. ROODE KRUI S-HONDEN. De Prins der Nederlanden heeft f 40 geschonken aan de Nederlandsche Vereeniging voor Roode Kruis honden. BRANDSTICHTING. Woensdag is te Nieuw-Buinen gearresteerd de vrouw van R. E., verdacht van pogingen tot brandstichting, den vorigen nacht gepleegd tegen de woning van het hoofd der christelijke school. Haar man stond Maan dag terecht wegens twee gelijke pogingen, in het vorig jaar gepleegd. De redenen van deze hardnekkige ver volging zijn onbekend. MOORD TE SPAARNDAM. Naar aanleiding van het vinden in den polder bij Spaarndam van goederen gemerkt G. M., is Woensdag de zoon van den vermoorden heer Melchior, door den rechter-commissaris gehoord. EEN GRENS-INCIDENT. Woensdagnamiddag 5 uur werd door den Duitschen gendarme uit Frasselt op 50 M. van de grens, op Nederlandsch grondgebied, J. K., te Groesbeek, ge arresteerd, onder zware mishandeling over de grens gesleept en verder per kar naar Cranonburg vervoerd. Naar men zegt, was er 300 mark uitgeloofd op de inhechtenisneming van J. K., die veroordeeld was wegens smokkelarij. Verschillende personen waren getuige van de arres tatie op Nederlandsch gebied. De wachtmeester te Groesbeek heeft proces-verbaal opgemaakt. „ST UDENTEN"-STREKEN. Jhr. A. A. S., die wegens mishandeling van een bezoeker van de „Kroon" te Amsterdam aldaar te recht had gestaan en tegen wien door het O. M. 7 da g-en gevangenisstraf was geëischt, is veroordeeld tot J 50 boete subs. 10 dagen hechtenis, zijn kameraad tot 10, subs. 2 dag-en (eisch 25.) mogelijk werd. De wagen staat voor iedter ingezetene, van elke gezindte, beschikbaar." Gehoord op de anti-rev. vergadering, waar de heer Dumaer van Twist gisteravond het woord' voerde: „In sommige opzichten heeft de spreker een snaar van ons anti-revolutionnair hart aangeroerd en het trillen daarvan weerklonk in het daverend applaus".. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 5e Klasse, 17e Lijst. Nr. 13383 f 3000nr. 5195 f 400nr. 6823 f 200' Laatste Berichten. DE TOESTAND OP BILLITON. sGRAVENHAGE, 10 Febr. De Billitonmaatschap- pij ontving gunstige berichten. In de Manggarsche mijnen is bijna overal den arbeid hervat. In de overige districten is de mijnarbeid nagenoeg niet onderbroken. Geenerlei molest tegen Europeesche beambten is bekend. DE BESCHADIGING VAN DE „NACHT WACHT." AMSTERDAM, 10 Februari. De 28-jarige Roelf Antoon Sig-rist, die den 13en Januari „de Nacht wacht' beschadigde, is heden tot één jaar gevangens- straf veroordeeld. EEN NOODLOTTIG SCHOT. Woensdagavond was in een winkel aan den Kas- tanjeweg te Amsterdam een winkelbediende met het zoontje van zijn patroon uit aardigheid met een lucht buks aan het schieten. Toen de man de buks laadde, ging onverwacht het schot af, waardoor een 16-jarig meisje, dat in den winkel een boodschap kwam doen, door het kogeltje in het linkeroog werd getroffen. Zij is naar het O. L. V. gasthuis gebracht en daar ter verpleging opgenomen. Volgens een geneesheer is liet nog twijfelachtig of het meisje het oog zal kunnen behouden. NA 10 JAAR. Te Numansdorp reikte de beer Welker, hoofd dei- school aldaar, den 7 Februari 1901, aan iederen leer ling- een gedenkpenning uit ter gelegenheid van het huwelijk van II. M. de Koningin. Hij zeide: „Wie mij over 10 jaar het eerst die penning weer vertoont, krijgt van mij een gulden." Slechts één leerling blijkt dat onthouden te hebben, want Dinsdag kwam mej. Ingetje Biesheuvel, een dei- toenmalige leerlingen, in het schoolgebouw en ver toonde den heer Welker haar penning. Zij kreeg den uitgeloofden gulden. SNIPPERS UIT HET HBLD. Een redactioneel bericht nog wel gemerkt met een driestar in de Hoogeveensche Courant Men verzoekt ons mede te deelen, dat de lijk wagen, aangekocht van den heer R. Boven te De Wijk, thans heelemaal gereed is. Hoewel door heeren diake nen voor 't gebruik een vast tarief is gesteld, is- toch ook de bedoeling, dat de gebruiker zich aan dat tarief niet behoeft te houden, maar kan geven, wat hij ver kiest.. Gaarne zagen zij, dat het. gebruik zoo algemeen OUSHOORN-CONCERT. Door ziekte van onzen muziekverslaggever moeten wij er ons toe bepalen te constateeren, dat het con cert, dat de heer J. ITenri Oushoorn gisteravond gaf in de Harmonie met medewerking- van dé. heeren Wil lem Andriessen, piano, Haarlem en Hans Kindler, violoncel, te Rotterdam, een waar succes was voor den concertgever. Hoe het publiek het heeft gewaardeerd, dat de heer Oushoorn Alkmaar's ingezetenen in staat stelde van het spel van twee kunstenaars, als de hee ren Andriessen en Kindler zijn, te doen genieten, bleek uit de goed' bezette zaal. Met onverdeelde aandacht werd het programma, waarop nummers voor twee piano's, voor piano-solo's en violoncel-solo's voorkwamen, aangehoord en telken male weerklonk een warm applaus, terwijl de beide solisten meermalen werden teruggeroepen. Doch ook de heer Oushoorn, die een omvangrijke t-aak had met de begeleiding, deelde in het welverdiend succes, vooral nadat do heer Kindler „Legende, opus 34" ge componeerd door den heer Oushoorn, ten gehoore had gebracht. SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. De afdeeling St. Raphaël van Spoor- en Tramweg personeel hield gisteravond in Diligentia een feest.- vergadering. De heer -Lohman opende deze bijeenkomst met een woord van welkom, daarbij het geringe ledenaantal betreurende. Te meer is dit te betreuren, zoo zeide de spreker, daar er door de afdeeling, vooral ook met steun van de vereeniging zooveel goeds en edels tot- stand- kan komen. Een ieder aansporende zijn best te doen om het ledental te doen vermeerderen, wenschte hij de weinig talrijke aanwezigen een genoeglijken avond. Deze wenseh werd zeker bewaarheid, er werden vele tooneelstukjes en voordrachten ten beste gegeven, die veel applaus verwierven, dat nog hartelijker zou zijn geweest indien de heeren die hunne krachten toezeg den, wa t meer werk hadden gemaakt van dë studie der stukjes. J. te J. R. VAN BEEK t Te Rotterdam is. gisteravond1 overleden de heer R. van Beek, directeur van het telegraafkantoor Goes, vroeger alhier. 12 Februari 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke. Kapel, 10 uur, Ds. Kloosterman. Avond 6 uur, Ds. Vinke, Heidelb. Cat. Zond. 44. Woensdagavond 71/2 uur, Ds. Kloosterman. Evang.-Luth. Kerk, 10l/2 uur, geen dienst. Doopsgez. Kerk, 101/2 uurgeen dienst. Rem.-Ger. Kerk, 10'/2 uur, Dr. J. A. Boy er man. rem. pred. te Amsterdam. Geref. Kerk, voormiddag 10 uur en avond 6 uur, de heer Impeta, candidaat, van Katwijk aan Zee. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83, Maan dagavond 8V2 uur, vergadering van de Jongelings- vereeniging „Paulus". Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zatex-dagavond van 8Y2 tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 1 tot 51/2 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- thcus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Chr. Gei'. Geni. Gebouw „Relioboth", Koningsweg, 10 uur en avond 6 uur, godsdienstoefening. Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, benevens Donderdagavond half acht, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Heiloo, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, geen dienst. Herv. Gem. te Stompetoren, avond 61 /2 uur, Ds. van Tricht. Herv. Gem. te Bergen10 uur, Ds. Cannegieter. Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, 10 uur, Ds. H. W. Bosch. Herv. Gem. te Grootschermer, 9'/2 uur, Ds. France. Herv. Gem. te Zuidschermer, 9'/2 uur, Ds. Linde boom te Oudorp. Herv. Gem. te Driehuizen, geen dienst. Ilerv. Gem. te Schermerhorn, 9l/0 uur, Ds. van Tricht te Graft. Ger. Kerk, 91 /2 uur, preeklezen. Donderdag 16 Febr., 's avonds 61 /2 uur, Ds. Schweit zer te Buiksloot. Herv. Gem. te de Rijp, 10 uur, Ds. Kater. Doopsgez. Gem., 10 uur, Ds. Fopma. Evang. Luth. Gem., avond 6i/2 uur, Ds. Neideck. Herv. Gem te Graft, 10 uur, Ds. van Tricht. Doopsgez. Gem., 10 uur, Ds. Neydam. GESLAAGD. Heden slaagde te 's Gravenhage voor het examen derde stuurman, groote stoomvaart, de heer AHelder, alhier. SCHEEPSBOUW. Van de werf ,,'t Hondsbosch" alhier, liep met goed gevolg te water een nieuwe stalen luxe-motor boot genaamd „Carpenter", lang 46 vt., breed 19 vt. 10 duim, liol 4 vt. 5 duim, gebouwd voor rekening van den heer H. de Hoog te Rotterdam. Het vaartuig, dat zeer luxuieus zal worden inge richt, zal worden voortbewogen door een grooten Kromhout motor uit de fabriek van de firma D. Goedkoop Jr. te Amsterdam. Vergadering voor ionnement, 8% uur „Nieuw Toeven" en Orpheus koor, 8 uur, Diligentia. AGENDA. VRIJDAG: Huisbezoekers voor 't Volkspeti- „Voorwaarts." repetitie geheels

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2