G1 i.v 18 Nat Achti Rl Hoi BUITENLAND. 8T A i> 8N 1 EFwsT"' zi T« A. Q TO v« baai AFZETTING VAN EEN SULTAN. WEEKBLADEN. E Aoi I10L OP G1 ILLI Dez< Ve gepl over Vr tulg< U x\ llclii 3Eon< 1 loogkarspel, secretaris der commissie, en <T. E. G. 0. Dibbits, burgemeester van Zwaag, naar Amsterdam gaan, om besprekingen te voeren met financiers over de obliga tieleening. De commissie heeft reeds de we tenschap, dat men in deskundige kringen te Amster dam den financieelen opzet heeft goedgevonden. Het resultaat der besprekingen was, dat besloten werd, dat de gemeenteraad van Opmeer de omliggen de gemeenten zal uitnoodigen tot voorwaardelijke toe stemming en tot liet verleenen van een kleine bijdrage voor de to maken kosten, waarna in een volgende bij eenkomst de heer Van der Hegge Zijnen, electr. ing. te Utrecht, zal worden uitgenoodigd, de zaak in den bre-ede toe te lichten. De geheele vergadering kenmerkte zich door een goed vertrouwen op succes. (Tel.) NALOTING. Lenigen tijd geleden meldde zich ter secretarie eener gemeente in Friesland een jongeling, geboren in 1889, aan, om alsnog voor de militie te worden ingeschre ven. Indertijd, in Januari 1908 had geen aangifte ter inschrijving plaats gehad en Burgemeester en Wet houders hadden toen naar hem geïnformeerd, doch waren niet tot ambtshalve inschrijving- overgegaan, omdat volgens bekomen inlichtingen hij sedert zijn vertrek naar Duitschland in 1905 geen toeken van le ven had gegeven en vermoedelijk niet meer tot de le venden zou behooran. Gedeputeerde Staten hebben thans beslist, den jon geling niet als nalatige ter inschrijving te behandelen, doch de zaak over teb rengen bij den Commissaris der Koningin, opdat hij tot een naloting wordt toegelaten, uit overweging o. a.: dat al is te begrijpen, dat Burgemeester en Wethou ders niet- tot ambtshalve inschrijving zijn overgegaan, er toch in dit geval, waar afgezien van de onzeker heid, of de jongeling nog in leven was, zijn inschrij- vingsplichtigheid en de plaats van inschrijving geheel vaststond, meer reden voor het gemeentebestuur be stond, om zoolang hun niets stelligs omtrent het over lijden van den jongeling was gebleken of omtrent hem geen rechtsvermoeden van overlijden was uitgespro ken, te behandelen, alsof hij nog in leven was, en hij dus ambtshalve voor de militie had behooren te wor den ingeschreven: dat er dus in zoover kan gesproken worden van een verzuim van de betrokken overheid, waardoor hij aan de gewone loting geen deel heeft genomen en er daar om termen bestaan, hem tot een naloting toe te laten, UIT DE EGMONDEN. Vrijdagmiddag om half twee werd in 't café de „Drie Eg-monden" te Egmond' aan den Hoef de derde samenkomst van Tuinbouwers uit Schoorl, Egmond a. d. Hoef, Egmondbinnen, Castricum en Heiloo ge- houden, ten doel hebbende de te teelen producten ge- zamenlijk te verkoopen. Defce vergadering was in hoofdzaak belegd tot het vaststellen van een concept reglement. Nadat de voorzitter van het voorloopig bestuur, had medegedeeld dat de heer Hazeloop, de adviseur uit Alkmaar, verhinderd was te komen, bracht hij hulde aan de heeren uit de omstreken voor hunne belang stelling in dezen. Aan de orde was daarna concept-reglement, arti kels gewijs werd' dit voorgelezen en behandeld. Om 6 uur was men er in geslaagd de 24 artikelen naar wenseh vastgesteld te hebben. De heer Fransen uit Castricum las hierna nog een beschrijving van een methode van verpakking', verzen ding enz. voor. Men zal op 10 Maart weder een vergadering beleg gen om dan hiervoor in elke vereeniging 2 afgevaar digden to benoemen, die dan zitting zullen nemen in t Centraal bestuur. Er was mets meer aan de orde, zoodat de voorzitter, de heer Wognum, van Schoorl, na eerst een woord van dank gebracht te hebben aan den heer Hazeloop, adviseur en den heer Akkerman, die voorloopig het secretariaat heeft waargenomen, deze welgeslaagde vergadering onder dankzegging sloot. welke Hollander Wat dit plaatje voorstelt, behoeven we natuurlijk"? niet te zeggen zou het niet weten? Waarom wij het echter in de courant opnemen Daarnaar moeten de jongens en meisjes van onze abonné's maar eens raden En dan moeten ze Maandag maar eens gauw de courant openslaan, misschien dat er dan nog wel een grooter plaatje en nog iets anders bijstaat BELGIë. De Brusselsche tentoonstelling, heeft vol gens een ruwe berekening 446.000 francs te kort opge leverd en bovendien 1 millioen, door den staat gega randeerd. Voor een ondoelmatige reclame werd ander half millioen uitgegeven. FRANKRIJK. Dezer dagen maakten we melding van opzienbarende Matin-onthullingen uit de nala tenschap van wijlen den heer WaldeckRousseau. De weduwe protesteert thans in Figaro met woorden van groote droefenis tegen het openbaar maken van de vertrouwelijke papieren van haar echtgenoot. Zij zegt, dat Waldeck-Rousseau zich tot in zijn graf veront waardigd moet gevoelen en vraagt dringend om de pu blicatie te staken. DUITSCHLAND. In de Donderdag gehouden zit ting van den „LandCsausschuss" van Elzas-Lotharin- gen ging de afgevaardigde Preisz heftig te keer tegen verschillende bladen, wier redacteuren hij persband'ie- ten en apachen noemde. De aanwezige journalisten meenden direct te moeten protesteeren tegen deze gro ve beleedig-ing en verlieten allen de vergaderzaal. De president uitte zijn leedwezen over de hoogst onge paste uitlatingen van den afgevaardigde. De journalisten namen toen hunne plaatsen weder UIT St. PANCRAS. In eene openbare vergadering van de afdeeling St. 1 ancras van olksonderwijs tradi als spreekster op mevr. Haver te Amsterdam. ïn eene kernachtige rede zette zij uiteen: Vat wil' de vereeniging Volksonder wijs Hare rede werd' door de vrij goed opg-ekomenen luide toegejuicht. Daarna gaven enkele leden eenige bijdragen ten beste, welke ook met, genoegen werden aangehoord. UIT GRAFT. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk, geen dienst. UIT LIMMEN. Iii de laatste algemeene vergadering van het Har moniekorps „Semper Crescendo," werdl de rekening* en verantwoording over 1910 goedgekeurd met een na- deeiig saldo van 70, terwijl één aandeel volgens de statuten werd! uitgeloot. Besloten werd in April a.s. nog eene uitvoering te geven, en dezen zomer weder iri de muziektent. Daar de heeren C. Nuijens en K. Vennik bij de pe riodieke aftreding voor herbenoeming bedankten, wer den de heeren C. Admiraal en E. Pepping in hunne plaats als Bestuursleden benoemd. Het is te hopen, dat het hen gelukken zal meerdere financieele belang stelling voor de vereeniging te verkrijgen, daar het niet mogelijk is met slechts 40 kunstlievende leden en 18 werkende leden de vereeniging in stand' te houden, da-ar de inkomsten dan pl. m. 50 heneden de uitga ven blijven. Ontbinding zon moeten volgen en moeie- üjk zou een nieuw korps opgericht kunnen worden, door dit indertijd! ongeveer 500 heeft gevorderd, zoodat de gemeente dan zonder muziekkorps zou zijn, hetgeen menigeen betreuren zou, doch dan te laat! Moge gemeentebestuur en particulieren dus spoedig finaxcieel steunen! HIT HOORN. De heer A. Zijlstra alhier staat no. 1 op de voor dracht voor II. d. School te Poppingawier (Er.), en komt mede voor op de voordracht in een gelijke be trekking te Wijtgaardi (Fr.) RUSLAND. De studentenstakingen breiden zicli uit. Na St. Petersburg, volgen er ook universiteits stakingen in Moskow en Kieff. Een groot aantal studenten werden reed's in hechtenis genomen. Er is een nieuwe methode uitgevonden, de chemische ob structie - door afschuwelijke zwaveldampen worden hoogleeraar en „werkwillige" .studenten op de vlucht gedreven. Oemengde mededeellngen KORTE BERICHTEN. Bij een brand te Londen is de koninklijke koets, welke twee eeuwen oud was en waarin het koninklijk paar bij de a. st. kroning wilde rijden, geheel ver brand. De koets was ter reparatie in een rijtuigenfa- briek geplaatst, welke in den asch gelegd werd. Vastgesteld is, dat de massa vergiftiging in Dalkeith veroorzaakt is door rattekruid' in de koffie te mengen. Hoe dit vergif in de koffie is gekomen, is nog een raadsel. De Parijsche politie heeft een jongensbende ge arresteerd drie, zaken bestal. De elfjarige leider ver klaarde bij zijn arrestatie, diat deze zeer te onpas kwam, hij had' net een nieuwe onderneming op touw gezet, welke hem een vermogen zou opleveren, maar voegde hij er aan toe „uitstel is geen afstel." Een schoenmaker werdl onlangs in het armenhuis van Chell opgenomen. Hij hadl zulke vreeselijke hoofdi- pijnen dat hij niet meer kon werken. Een operatie bracht een spits stuk ijzer voor den dag, twee duim lang, een vierde duim dik, dat in de hersens: van den man was doorgedrongen. De man stierf na enkele da gen. Vermoedelijk is het stuk ijzer hem in het oor ge drongen, terwijl hij dronken was en met zijn hoofd op een tafel is gevallen, en heeft hij het met den vinger verder erin geduwd. -Ie Konstantinopel heeft het geducht gesneeuwd. De, sneeuw ligt er wel een halven meter in de straten, tram- en rijtuigenverkeer is gelieel gestaakt. Om een rijke familie geld! af te persen is uit een mausoleum in de stad Erie (Pemnsylvanië) een lijk van een vrouw gestolen. Tot nu toe weet men niet, waarheen het lijk gebracht is. De laatste honderd' visschers, die nog waren ach tergebleven op cle in zee gedreven ijsschots, zijn, be houden aan wal gezet op het strand bij Jamburg. voorstelling zit, of (N. Rott. Ct.) het werk was blijk baar met liefde ingestudeerd, of (het Vad.) „er klonk een hartelijk, aangehouden applaus, de vertooning had dan ook een doorslaand succes en ik twijfel niet of ze zal nog ettelijke malen herhaald kunnen worden." Hopen we, dat het blijspel, waarin teedere intelli gente figuren naast ruwe, brassende en zingende kluchtspel-grappenmakers („de Nar") niet te verge ten staan, ook hier een dergelijk succes zal mogen behalen! NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. 563 Bots en Co. Fa. Stoomgrutterij en Meelfabriek, Luttik Oudorp. 541 Twuiver en Zonen, Fa. K. van geëx. tuinbouw kundigen, boomkweekers, Heiloërstr.weg. 177 Vrijburg Pzn. G. Lid der Fa. Joh. F. Morra, Bierkade. BILJARTWEDSTRIJD. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op het Billard Concours door den heer Venneke, café de Kleine Harmonie Lombard-steeg alhier uitgeschreven. Er zijn hooge prijzen beschikbaar gesteld, terwijl de in het reglement opgenomen bepalingen, waarvan ve len alhier geheel onbekend1 zijn, wel de aandacht zul len trekken. Laatste Berichten. DEN HAAG, 11 Februari. Nopens de ten aanzien van den sultan van Lingga Kiouw en onderhoorighe- den en den I engske Besar van dat landschap genomen maatregelen, heeft de gouverneur-generaal uit Neder- andseh-Indië nader geseind dat na aankomst der oor- logsschepen te Tondjong Pinang aan genoemde In- laudsche grooten van hunne ontzetting uit hunne waardigheid mededeeling is gedaan. Alle rijkssieraden zijn ingeleverd' en de rust is niet- gestoord. NOG EEN RAMP OP DE BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING. BRUSSEL, 11 Jan. (V. D.) Hedenmiddag is de hou ten galerp, in afbouw der Duitsche afdeeling op de Brusselsche tentoonstelling, ingestort. Drie werklieden werden gedood of zijn stervend, 8 werden gewond. Er is volgens de eerste berichten een aanzienlijke schade, J ONZE RONDVRAAG. Met de publicatie van de antwoorden op de vragen wat bet belangrijkste wordt geacht van hetgeen in Alkmaar in de jaren 1900—1910 tot stand' gebracht is en van 19101920 tot stand1 gebracht zou- kunnen komen door gemeentezorg* of particulier initiatief, zullen we a. s. Zaterdag een begin maken. Door toe vallige omstandigheden werden we verhinderd dat heden te doen, gelijk ons plan was. Elke week zullen we een of meer antwoorden er zijn er heel' wat, waaronder zeer aardige, ingekomen opnemen. REMONSTRANTSCH GEREFORMEERDE GEMEENTE. Men verzoekt ons te melden: dat wegens plotselinge ongesteldheid' van dr. J. A. Beyerman van Amsterdam de dienst in de Remonstr. kerk zal worden waargeno men door ds. De Regt. De 4e ABONNEMENTS-VOORSTELLING. Naar wij vernemen zal de 4e abonnements-voorstel- ling Vrijdag a. st. in de Harmonie plaats' hebben. Op gevoerd- wordt „Drie koningen-avond' of wat gij wilt," blijspel in 9 tafercelen na-ar het Engelsch „Twelfth Night' van William Shakespeare, bewerkt door dr. L. A. J. Burgersdijk. Hierin treden o. m. op: mej. Rika Hopper, mevr. WensmaK la a.son, mevr. G. de Vos Poolman, de heeren Van Schoonhoven en Schul- ze e. a. Aan een voorstelling van dit blijspel op een ruim tooneel hebben wij aangename herinneringen be waard. ooral de bontuitgedoste, verwaande hofmees ter, begeerig om de echtgenoot zijner heerscheres te worden, met zijn gelen broek en roode linten om de beenen en zijn malle verliefde scène is een der beste rollen, die we van den heer Schoonhoven kennen. Brokstukken van recent-ies, ons toegezonden vullen de herinneringen aan. Zij vertellen (N. v. d. Dag.) dat het publiek zeer onder de bekoring is gekomen en met volle teugen de phantasie en poëzie heeft geno ten, of (H. Blad) dat er veel aantrekkelijks in de TUINBOUW ONDERLINGE. Op 15 Februari a.s., 's- avonds om 7 uur in het lo kaal van den heer W. Mooy, Koorstraat te Alkmaar, zal door den heer JMaurer uit Haarlem eene lezing worden gehouden over bedrijfs-ongevallen-verzekering en over patroons-ongevallen-verzekering. Alle 1 uinbouwers, zoowel leden als niet-leden der Onderlinge" hebben tot deze vergadering toegang. In de 1 !s jaar dat de Tuinbouw-Onderlinge werkt is gebleken, hoezeer door haar in een behoefte wordt voorzien. Ieder die iets voelt voor zijn personeel kome hooren. De tijd! om de kat uit den boom te kijken is nu voorbij. De ongevallen-verzekering voor de patroons zelvi zal eveneens door den spreker worden uiteengezet. X ooral voor hen, die zelf reeds- verzekerd zijn is het, zoo schrijft men ons, van belang* te vernemen hoe de ze regeling- der Tuinbouw-Onderlinge werkt. „Pak me mee bevat wederom een aantal keurige illustraties, o. a. een mooi portret van Cyriel Buysse, den bekenden schrijver; aardige kiekjes van: de groo- te waterval van Sonsbeek, in wintertooi, Nederlandss vloot versterkt, automobielfeesten te Bandoeng, de Parijsche brandweer, het ensemble van het „neue schauspielhaus" te Berlijn, de Sint Pietersberg bij Maastricht, een homopatisch ziekenhuis, liet portret van mej. E. Kooiman, wed'. Keizer te Zijpe, die on- 'angs haar lOOsten verjaardag vierde. „De Revue der Sporten" bevat o. a. een artikel over den wereldkampioen Jack Johnson en de voor naamste adspiranten voor dien titel met portretten van verschillende boksers; wintersport te Sint Moritz; verscheidene opnamen van korfbal-, hockey- en voet balwedstrijden, waaronder een elftallengroep van Alc- maria Victrix-Victoria, teii slotte iets interessants voor pluimvee-liefhebbers, n.l. bijzonder mooi of ty pisch pluimvee. „De Prins" geeft op het titelblad' een portret van generaal-majoor J. F. de Meester; verder: de laat ste molen in den Haag; merkwaardige en kostbare op gravingen, het slot-tooneel van Monte-Christo, dat bij Carré opgevoerd wordt; kiekjes van schilderijen, o. a. „een kattenfamilie" van Henriette Ronner; de twee eerste rijwielbrancards door de „Simplex" te Amster dam geleverd; een Russische hazenwind met 6 jongen het portret van den heer P. Wonder Azn., in leven burgemeester van Heer-Hugowaard en het portret van den heer Klaas Schermer en zijne vrouw mej. N. Schermer—-Teeling', die hun 60-jarig huwelijksfeest vierden. Tel. Hofdijkstraat. 3, d.g., Ned. Indië-Sabang. H. J. van 't Hoff, schilder, Laat 129, r.k., Harencarspel. A. Blokhuis, leerling meubelmaker, v. Everdingen- straat 6, n.li., Haarlem. V. Conneman, dienstbode, Geest 27, R. 0. Den Haag. M. Fijma, dienstbode, OudegTacht 253 n.h. Rotterdam. J. Wit, zondor bc- roep, Metiusstraat-9, n.h., Winkel. A. Min, dienstbode Scheteldoekshaven 8, r.k., Limmen. A. C. Brakenhoff, dienstbode Kenn. straatweg 80, r.k. den Bosch. S.' Grasman, schoenmaker Heiligland! 32a. n.h., Winkel. C. A. van Houten, behanger, Breestraat 29, n.h., den Haag. C. II. Tissen, dienstbode, N. Sloot 127 r. k. Amsterdam. J. A. Briigvmaim handelsreiziger Kenn. straatweg 89 r. k. den Bosch. AGENDA. ZATERDAG: „Kracht en Vlugheid," meisjes-afdeeling II 3% 4V? uur; meisjes-afdeeling I 6—7 uur; „Het Gulden Vlies. ZONDAG: Reciteer- en Voordrachtvereeniging „Kunst naar Kracht", 31/26 uur. Café „de Graanhandel." Nieuw Leven en Orpheus, repetitie, voor heeren, 11 uur, 's morgens, de Unie. MAANDAG: Schaakclub V, V. V., bijeenkomst 8 uur, café Scher- merhorn, Waagplein. Dansclub Gebrs. Crefeld, 8 uur, Harmonie. Gymnastiekvereniging „de Halter," 8—10 uur, „Gulden Vlies." Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond van 81/.9X/. mannen-afd., lokaal R. H. B. S. Nieuw Leven en Orpheus, siotrepet.itie, 7% uur, Harmonie. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. ZONDAG: Zouaven broederschap, 8 uur, uitvoering, Diligentia. 't Vrije Tooneel, openb. uitvoering, 8 uur, Harmonie. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWOREDIET. Voordam, C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan. Juli Rusland Hope Consol 1906 1891 6e Ern. Iwang Dombr 10 Febr. 11 Febr pCt. 21/2 5 5 5 4 4 4 4 5 4 4i/s Finano. en Industr. ondernemingen enz. >1 aand. lij. GEVESTIGDE PERSONEN. D. A. Middelburg Bolt, winkelbediende, n.h., Lan gest ra at 30. J. W. Bok, zonder beroep, rem., Paar denmarkt 3. C. J. Kemp, bakker, r.k. Scharloo 35. O. P. van 't Hoff, winkeljuffrouw, r.k. Laat 129. M. G. v. d. Wooning, winkeljuffrouw r.k. Magdalenenstraat 12 W. H. J. Timmer, winkelier, r.k. Langestraat 44. A. Leegwater, zonder beroep d.g. aan boord. C. Rijks, dienstbode r.k. Breedstraat 5. G. J. C..Kluunen, ban ketbakker r.k. Langestraat 39. Th. Zandvoort, dienst bode, r.k., Westerweg 42. v. Deen, broodbakker, r.k. Vogelenzang. II. v. d. Berg, banketbakker E. 1. Emma- straat 81. J. Kuiper, slager, n.h. Magdalenenstraat 4. F. J. Kracht, sigarenmaker r.k. Tienenwal 17. D. Blom, boerenknecht n.h. Omval. N. Molenaar, zonder beroep n.h. Kerkplein 2. P. C. v. d. Merwe, kleermaker n.h. Landstraat 42. H. II. Brouwer, dienstbode, n.h. Oudegracht 247. W. Bikker, schilder, n.h. Nieuwl. singel 12. E. A. M. Baars, modiste, rk. Laat 135. Smit, sigarenmaker n.h. KI. Nieuwland' 2. VERTROKKEN PERSONEN. R. Plugboer, boerenknecht Westdijk 18, n.h. Z. en N. Schermer. L. J. M. cle Wit, winkelbediende Zeglis o4, ï.k. Amsterdam. M. H. de Jong, zonder beroep, Westdijk 11, r.k. Uitgeest. J. A. Keesman, zonder be roep N. P. laan 217, n.h., Koog a. d'. Zaan. A. Scheer - man, dienstbode, Laat 130, r.k., Castricum. G. C. Al ders, voorslager, Scliafloo 47, r.k. Duisburg (Duitsch land.) W. Peereboom, zonder beroep, Langestraat 102, n.h., Bordeaux. M. de Jong, boerenknecht, Hel- derscheweg 50, n.h., Edam. P. Hondius, typograaf, Snaarmanslaan 50, n.h. den Haag. J. Nibbering, zon der beroep, Wildemanstraat 20, r.k., Haarlem. M. Jim- mink, timmerman, Snaarmanslaan 49, d.g., Dahlhau- sen (Duitsehl.) J. Hartog, slager-, Zeglis 26, n.h. Haarlem. A. N. Groothuizen, schilder, Helderscheweg 21, r.k., Halsteren. II. Zwiers, kleermaker, fabrieksweg 6, n.h. Ambt Almeloo. E. Koster, dienstbode, Keet gracht 2, n.h. Amsterdam. C. Habieh, Teehn. Ambt. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet 4 Ned. Handelmaatschappij resc. div. Barge en Moorman u Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker A'dam Deli Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Bata ia Deli-Maat»chappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. HolL Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palemban Perlak Petroleum- Zuid-Perlak Ketahoen Gew. tJ )f p j. y Pfef- Redjang Lebong Great Cobar tl Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels n Car and Foundry M Amerik. Stoomv.-Mij. n Common Marine Preferent tj Marinebonds pCt. 41/, Comm. Peru aand. div. Preferent 11 Spoorwegleeningen. IIoil. IJ. Sp.-Mij. n Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch Top. Cert. v. 1, Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie n Kansas City South. in t— H 'V Prri- 11 n Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 Gemeente-cred. Antwerpen 1887 Hongaarsche Hyp. Idem Staatsleening 1860 1864 721/, 98% 104% 48% 99% 985/i 90 90% 99% 89% 90 100% 98 188 117 158% 119% 161% 718 849 899 01% 112% 654% 478% 288% 78 412 4953/t 260 418% 494% 151 284 186 1023/« 124 188 274 904% 100 66S/i« 25% 26% 81% 57% 169 5% 17% 67% 10% 87% 79% 88% 215 109 109% 84% 82% 85% 67% 86% 48% 105% 88% 119% 2815/u 179 17% 2113/4 1073/4 3 3 2% 4 8 5 5 72% 48% 98% 90 90% 99% 89 96 100% 187% 117 158% 120 722 848 897 51% 112 648 478% 237% 495 260 41D/4 494 152 284% 1863/4 104 126 188 290 904% 96 66% 25% 263/4 81% 673/4 169% 5% 17% 67% 10% 87% 79% 108% 843/4 3i% 84% 67% 86% 48% 88% 119% 283/» 179 17% 205% 108% 102% 9518/m 122% 116 175 475 1081/w 101»/M 122% BELGIE. HONGARIJE. OOSTENRIJK. RUSLAND. Koers van het geld. Prolongatie 3 pCt. Hoewel dc^ Amerikaansche koersen hedenmorgen meerendeels iets lager afkwamen, hadl dit op onze beurs niet veel uitwerking, maar waren de koersen over het algemeen vrijwel gelijk aan gisteren en voor zoover ze iets lager waren, nam ons publiek de gele- geilheid te baat om iets op te nemen. Oliewaarden op middenkoersen van den vorigen dag of hooger ge opend brokkelden echter spoedig af om op het laagste punt te sluiten. Ketahoens' zijn bekomen van d'en eer sten schrik, was reeds gisteren het slot nabij de hoog ste koersen van den dag, heden konden zij zich weder herstellen. Tabakken zonder veel variatie. Culturen stil. Geld ruim aangeboden. Marktbericli ten. ALKMAAR, 11 Febr. Aangevoerd 5 paarden f 55 100, 0 veulens f h 5 koeien en ossen f 170 k 270, vette kalveren f 118 nuchtere kal veren f 8 k 24, - ezels f 0 a 22 magere scha pen f 18 h 22, 0 vette id. f 0 k 0, 0— lammeren f a 11 vette varkens, per ned. pond k et., 50 magere id. f 19 k 32, 130 biggen f 10 a 18.—' 7 bokken en geiten f 3 k 8, 0 kieine bokjes a j 0.—, boter, per i/2 ned. pond, hoogste prijs f 0.85 middelprijs f 0.80 laagste prijs f 0.70 aangevoeld 2592 kop, kipeieren f 4.k 4.75, eendeneieren f 0.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2