a-o STADSNIEUWS. êurayU 1. „Hein Stavast." 3. Vertooningen van de Poppenkast, u&xgsê isgfra si£K PROGRAMMA 2. De Koning en de Toovenaar. Ziezoo, de Zaterdag" beloofde teekening staat nu naast het plaatje, dat in het laatste nummer was op genomen. En meteen weten de jongens en meisjes, die ernaar geraden hebben, wat dit betcekenter zal etn vertelavond voor de Alkmaarsche Courant worden gehouden, waarbij ook een too verlantaarn en een pop penkast zullen worden vertoond. Meen maar, dat belooft een prettig' avondje te wor den Een mijnheer hij heet Chr. van Abkoude en heeft verscheiden leuke jongensboeken geschreven zooals Hein Stavast, Tim en Tom, Bert en. Bram komt uit Rotterdam voor de kindereu van de abonné's der Alkmaarsche Courant grappige avonturen van Hein Stavast vertellen en het is nog' veel prettiger daarnaar te luisteren, dan die boeken zelf te lezen. ij hebben den heer van Abkoude, die zulke vroolij- ke boeken schrijft en zoo aardig kan vertellen bij de vermakelijke teekeningen, welke op een groot wit doek worden vertoond, uitgenoodigd hier te komen, nadat wij in Amsterdam een vertelavond hadden bijgewoond, welke voor een groot blad' aldaar werd gehouden. O wat hadden die Amsterdamsche kindertjes1 een pleizier! Ze zaten als muisjes zoo stil te luisteren, totdat ze het dan ineens weer uitgilden van de pret, als de verteller een oolijk avontuur of een plaatje had. En wat verschenen er wondermooie kleuren op het doek, toen een Oostersch sprookje van den koning en den toovenaar in even levendige kleuren werd verteld. En eindelijk de poppenkast. Jan Klaassen, Katrijn, de veldwachter, lange Lot, ze deden de kinde- ren gierenJan Klaassen vooral zorgde dat de heele zaal op zijn hand! was, dat ze hem hielpen tellen als lange Lot; ingehesehen moest worden en dat ze hem in bescherming namen, als de booze veildivachter Jan wilde halen Er is aan die poppenkast nog een leuke geschiedenis verbonden. In den zomer van 1909 heeft de heer Van Abkoude daarmee in gezelschap van twee vrienden, als kermisreiziger verkleed, een reis gemaakt naar het Zuiden van ons land. Zij hebben daar straatvertoo ningen gegeven en heel wat. centen opgehaald. Er is een boek over verschenen dat heet „Met de Poppen kast op Beis. Avontuurlijke lotgevallen van 3 journa listen," waarin bovenstaand plaatje voorkomt. Welnu, die zelfde poppenkast met eigen gemaakte poppen wordt op onzen vertelavond vertoond door den heer Abkoude, die missehien ook wel bereid is te vertellen hoe d'e poppen gehanteerd worden en hoe de jongens ze zelf kunnen maken. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of onze vertelavond wordt een avond van genot voor d'e kinderen. Donder dagavond, van half zeven tot half negen hopen we, voor zooveel de groote Harmoniezaal ruimte biedt, kinderen van 613 jaar van onze abonné's eenige ge- noegelijke uren te bereiden. In het nummer van heden drukken wij op de derde pagina een bon af, op vertoon waarvan de abonné twee kinderkaarten van ons bureau (Voordam 9) kan laten afhalen tegen betaling* van een dubbeltje per kaart- en desgewenscht één kaart; voor een ge leider a 25^ ets. De prijzen zijn dus uiterst laag gesteld. Wij beginnen Dinsdagmorgen twaalf uur met de uitreiking' van de kaarten. Zoodra er zooveel kaarten zijn genomen als er plaatsen beschikbaar zijn, wordt de uitgifte natuurlijk gestaakt. Men moet er dus op tijd bij zijn. We rekenen er ech ter op, dat ieder op den Voordam kalm en rustig zijn beurt zal afwachten wie dring't- wordt achteruit ge zet, hoor, en dat geldt voor kleinen zoo g'oed als voor grooten. De avond1 begint met muziek en de jongelui mogen gerust meezingen als de pianist bekende wijsjes laat hooren hoe meer pret ze hebben, hoe liever het ons is. Hier volgt nog even het Vroolijk verhaal met Lichtbeelden. Wintersprookje met Licht heelden. en vddr de verschillende nummer» vroolijke wijsjes op de piano. Het spreekt tenslotte wel van zelf, dat deze kinder schrijver, die in zijn boeken getoond heeft, te weten wat de kinderen het! mooist vinden en waaraan ze het meest hebben, niets aan onze jongens en meisjes zal verhalen of vertoonen, dat voor hen niet geschikt is. Men kan zijn kinderen met het volste vertrouwen naar onzen vertelavond laten gaan. raden aan den resident overhandigd. Alles is rustig, doch de genomen maatregelen worden onverkort ge handhaafd. Gemengd nieuws. UIT BROEK OP LANGENDIJK. (Vervolg.) In de Vrijdagmiddag gehouden Raadsvergadering werd vervolgens medeg'edeeldJ dat de gascommissie tot accountant benoemd had den heer Van der Drift te Amsterdam, tegen een honorarium van 50 en vrij reis- en verblijfkosten. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van een lid der Provinciale Staten werden benoemd de heeren Wagenaar en Ven, tot plaatsvervangers de hoeren Kostelijk en Slot. De suppletoire begrooting dienst 1910 met een be drag van 14.400 in ontvangst en uitgave sluitende, werd goedgekeurd. Tengevolge dezer goedkeuring en de gesloten lee ning van 17.500, zal voor den aanleg van een nieuwe straat andermaal een 9uppletoire begrooting tot een bedrag van 4850 moeten worden gemaakt. Bij de rondvraag bracht de heer Slot de uitnoodi- ging* tot bijwoning' der opening van het nieuwe raad huis ter sprake, daarover werden in de burgerij klach ten vernomen. Van de bijzondere school was o. a. het Hoofd en het- personeel uitgenoodigd, van de openba re school alleen het Hoofd, d'och het personeel niet, dit werd tegen den volgenden morgen geïnviteerd, doch toen bedankte het. Ook de heer de Does1 vond deze handelwijze niet zoo als 't behoort-, hij zag gaarne dat- die verhouding der verschillende partijen in de gemeente goed blijft. De voorzitter zeide daarop, dat dit dan een verzuim is geweest, doch een onwillekeurig verzuim en zonder eenige nevenbedoelingen. Er is geen voortrekking van de eene partij boven de andere, in welken vorm of bij welke gelegenheid ook. De Raad g-ing daarna in geheime zitting ter behan deling van den aanleg van een nieuwe straat. UIT OUDKARSPEL. Tengevolge van het overlijden van den heer P. Won der Az. is tot waarnemend secretaris van het Am bacht van Westfriesland, genaamd! Geestmer Ambacht benoemd de heer D. Schuitemaker te Noord-Schar- woude, heemraad van dien Polder. Door de tuinbouw-vereeniging „De Eendracht' alhier is opgedragen de levering van 225 K.G. buiten landsch stroogeel uienzaad tegen 4.15 per K.G. aan A,. Oudes te Sint-Pancras, zijnde de laagste inschrij ver. De vereeniging voor de Jeugd had gisteren hare bijeenkomst te Oudkarspel bij den heer Buckman. De opkomst was niet groot, misschien door de weinige pu bliciteit, aan de bijeenkomst gegeven. De heer Du Burek vertelde over Jane Conquest, een verhaal uit het Zeemansleven. De volgende week zal1 men te Sint-Pancras samenkomen, terwijl Donderdag 23 dezer do bijeenkomst weer bij den heer A. Kist te Zuid- Seharwoude zal zijn. UIT SCHERMERHORN. Gisteravond werd door het symphonic- en harmonie- gezelschap onder directie van de heeren Crefeld te Alkmaar en Ackmann te Schennerhorn voor een zeer talrijk publiek een goed geslaagde uitvoering gegeven. -afgewisseld1 door luimige voordrachten en tooneelstuk- jes van de leden. Het geheel gaf ons een zeer aange- namen avond, die gevolgd werd) door een bal. UIT BERGEN. Zaterdagavond werd in het Oranjehotel alhier een algemeen© openbare vergadering gehouden door de vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingen verkeer. Deze vergadering waartoe burgemeester, wethou ders, leden van don Raad cn voorts alle belangstellen den en belanghebbenden waren uitgenoodigd, was be zocht door een 50-tal personen. Bij de opening deelde de heer Veldheer mede dat de heer v. d. Heide Jr. de benoeming tot secretaris, heeft aangenomen, hij hoopte dat deze lange jaren in het belang der vereeniging werkzaam zal mogen zijn. De heer v. d. Heide bedankte voor het in hem ge stelde vertrouwen en hoopte met de leden cn bestuur er toe te mogen bijdragen door gezamenlijke medewer king Bergen te maken tot hetgeen het door haar schoonheid kan zijn, n.l. een der schoonste verblijf plaatsen van Nederland. Daarna werd medegedeeld, dat afwijzend) was be schikt op het adres om een vroegtram, en dat toege staan was, het verzoek tot, invoering' van recht- streeksche plaat.skaarten naar Amsterdam via Bever wijkHaarlem. De vereeniging heeft ook nog verzocht om aan het station alhier de gelegenheid open te stellen tot het afstempelen der kilometerboekjes, op dit verzoek was echter nog geen beschikking ingekomen. De voorzitter leidde de bespreking van het doel de zer vergadering in, hij hoopte dat de discussies dei- talrijke aanwezigen zouden mogen leiden tot goede degelijke besluiten, maar wees er op, dat er naast de tijdelijke reclame; die men thans zal bespreken er een blijvende reclame bestaat, n.l. het behoud van Bergens eigenaardig natuurschoon. De heer Van Reenen berichtte dat hij door onge steldheid verhinderd! was de vergadering bij te wonen, doch dat hij wel bereid was een som voor de reclame te geven indien hij zich met de wijze waarop deze ge voerd zal worden, zal kunnen vereenigen. De voorzitter vroeg: hoe komen we aan geld? De heer Nannes; Gorter deelde mede dat in den al- gemeenen gids der spoorwegen staat dat te Bergen, Egmond en andere dergelijke plaatsen geen gelegen heid wordt opengesteld tot het afstempelen der kilo meterboekjes. De voorzitter verklaarde, dat juist wijl dit in dien is- .ond, het bestuur wilde probeeren daarin veran dering te brengen. De heer Bogtman gaf in overweging zich eerst af te vragen, „welke reclame zullen we maken?" en dan „hoe komen we aan het daarvoor benoodigde geld'?" De heer Bogtman betreurde het, dat in het bestuur niet een of meer pensionhouders zitting hebben. De heer Siebert Coster merkte op, dat het bestuur door de leden wordt gekozen, zoodat het niet aanwe zig zijn van een pensionhouder in het bestuur te wij ten is aan de leden zelf. De heer Bogtman merkte op, dat de heer Van dei- Heide candidaat gesteld! is door het Bestuur. De heer Siebert Ooster zeide dat de vergadering be slist, doch dat de leden van het bestuur bij verkiezin gen hun individueele rechten behouden, en dat het be stuur de macht uitoefent door het vertrouwen dat de vereeniging in het bestuur stelt. De heer Tegel zeide dat de hoofdzaak is geld te krij gen en als men wist hoeveel noodig is, dan kan zien of het de krachten der leden niet te boven gaat. De heer Zeiler achtte het wenschelijk, de contribu tie te verhoogen. j De voorzitter betwijfelde het succes daarvan. De heer Zeiler wees er op, dat bij het circuleeren. eener lijst de vereeniging het volgende jaar voor het- zeJide teit zal s-taan. De heer Nannes Gorter verwees naar Egmond aan Zee, en zou het doelmatig vinden een commissie te be noemen die de belangstellenden zal bezoeken met het verzoek een bedrag beschikbaar te stellen, buiten de contributie om. Heeft men dit jaar succes, dan zullen de belangstel lenden wel bereid zijn ook de volgende jaren die som te geven. De heef Modderman merkte op dat Bergen zich ge lukkig nog- niet bevindt in die omstandigheden, waar in Egmond verkeert. De heer Cannegieter bracht den brief van den bur gemeester in herinnering en vroeg of iemand! uit de vergadering een plan heeft, is dat plan goed, dan zal er ook wel geld komen. De voorzitter verklaarde, dat het bestuur geen plan heeft en vroeg1 daarom of er in de vergadering plan nen bestaan. Hij wees op de reclame in de groote dagbladen, welke echter veel geld) kost. De heer Zeiler bevestigde d'eze meening en noemde eemge voorbeelden ter staving. De heer Nannes Gorter zeide dat de reclame in ge ïllustreerde periodieken proefondervindelijk ook veel meer helpt, vooral wanneer de groote bladen de be schrijvingen van Bergen daarin voorkomende, overne men, De heer Zeiler meende dat zakelijke advertenties in groote bladen bij herhaling geplaatst, meer succes nebben dan een- of tweemaal opgenomen beschrijvin- geil m de groote pers. De heer Blankendnal dacht dat het aangenaam ma- hen in de gemeente een groote reclame was. De voorzitter zeide dat de menschen eerst te Bergen moeten komen, dan kan men het hun aangenaam ma- De heer Bogtman ondersteunde de meening van den heer Blankendaal. De heer Siebert Coster dacht dat de reclame in het J voorjaar zeer eenvoudig is, en moet afgescheiden worden van de reclame die Bergen maakt in den zo mer om het den gasten aangenaam te maken Z i komen de gasten, hoe mooi het ook hier is, hoogstens tweemaal terug, en z. i. moet men zorgen dat dege nen dm in het vervolg wegblijven, aangevuld worden. W el was in 1911 Bergen geheel bezet, maar men moet ook denken aan de vermeerdering der pensions in de gemeente. Na gewezen te hebben op de groote financieele be zwaren, die^ een eens voorgenomen uitvoering van Rooijaards in d'e ruïne der kerk ZOU gehad hebben, onderschreef hij de meening van den heer Nannes Gorter wat betreft het benoemen eener commissie ter verkrijging van geld, dan zou men later weer een ver gadering kunnen beleggen ter bespreking van den aard' der reclame. De heer Teegel vreesde een te grooten toevoer van gasten, die dan ten bate van Egmond! zal zijn. De heer Blankendaal vreesde niet zoo voor het sla gen eener uitvoering van Rooyaards. Hij zeide voorts, dat liet al was opgemerkt dat men eerst wil weten waaraan het geld wordt besteed, voordat men geeft. De heer Siebert Coster verklaarde, dat men voor waardelijk zou kunnen geven en dat dan de algemeene vergadering beslist hoe de reclame zal zijn. De heer Bogtman stelde stemming voor over wat het eerst besproken zal worden. De heer Zeiler zeide dat men eerst geld! moest heb ben, en dat men dan plannen kon maken. De heer Huizinga steunde het denkbeeld) van den heer Zeiler om in groote bladen te adverteeren. Verder uitte hij de noodzakelijkheid dat Bergens burgerij het; den gasten aangenaam maakt, doch deze aangelegenheid kan later worden geregeld en bespro ken. De voorzitter beaamde deze woorden, en hoopte, dat de plannen dan uit de boezem der vergadering- zouden komen. De heer Leijen verwees naar de reclame tijdens het seizoen in Valkenburg, gegeven door de hoteliers zelf, en meende dat dit ook hier moest zijn. De voorzitter merkte op, dat Valkenburg daardoor veel achteruit gegaan is. Na eenige algemeene besprekingen werd) het denk beeld om de reclame door advertenties in de groote bladen te maken, anngenomen. De heer Cannegieter stelde voor dat er een lijst zal circuleeren in de gemeente om. te zien of er genoeg geld voor de advertenties is. De heer Polak steunde dit voorstel, doch in dier voege dat een deel voor de advertenties zal worden be steed en een ander deel voor een andere reclame. De voorzitter wilde nu maar een commissie benoe men, die aan 't werk gaat, dan een algemeene verga dering beleggen en daarin een definitief besluit ne men. De heer Huizinga maakte daartegen eenige beden kingen met het oog' op de vele vergaderingen. De heer Siebert Coster raamde de kosten der ad vertenties op_ 30 maal in 4 groote bladen 2 maal 10 regels is 750 en sprak als zijne meening uit dat het zeer zal meevallen indien dit bedrag bijeenkomt, bijzonder zou hij het achten, indien d'e bijeengebrach te gelden zoo veel waren dat er voor andere reclame nog wat overbleef. De heer Huizinga raadde bij de hooge kosten een minder aantal malen aan. De heer Zeiler stelde voor, staande de vergadering, een lijst te laten circuleeren. Na nog eenige discussies daarover gevoerd! te heb ben, ging- de vergadering daartoe over. Op de lijst werd, met inbegrip van eene bijdrage uit de kas der vereeniging, ad) 25, voor ongeveer 180 gulden geteekend. De heeren Polak, Eecen, Bonda en Holman verklaarden zich bereid, de lijst bij de overige ingezetenen aan huis aan te bieden.' ij stemming werd ten slotte uitgemaakt, dat 50 7c van het; te verkrijgen bedrag zal worden besteed V001' adJertentlen m groot® binnenlandsche bladen, en 50 voor andere doeleinden, in eene nadere ver gadering vasttestellen. Aan de aanwezigen, op wier aandringen dit laatste besloten was, werd verzocht hunne voorstellen bij het bestuur schriftelijk, met kos tenberekening tijdig in te dienen. milieki'ing, ook kan strekken tot veredeling der gevoe lens van velen, wier kunstzin wacht op ontwikkeling. Den 11 den dezer hield' de afdeeling „Heilo" der Noord-Hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" in het café „De Rustende Jager' van mej. de wed. E. van der Horst hare algemeene leden-vergadering, die slechts werd bijgewoond door 21 van de ruim 200 le den. Na opening der bijeenkomst door den voorzitter, den 1 heer W. Houtsma. werd overgegaan tot afwikkeling van den agenda. De penningmeester, de heer E. Brouwer, deed reke ning en verantwoording van zijn over 1910 gehouden beheer, waaruit bleek, dat de ontvangsten en uitgaven hadden bedragen 638.10V2, waaronder een bedrag van 350, waarmede een vroegere schuld van 100 afbetaald werd en waarvan pl. m. 250 besteed was voor onkosten vergrooting magazijn, .terwijl de be grooting voor dit jaar in ontvangst en uitgaaf een bedrag van 404.33 aanwees. Onder dankzegging voor het accuraat beheer werd een en ander goedgekeurd'. De twee aftredende bestuursleden, de heeren W. Houtsma en D. JRuijter, werden met algemeene stemmen herkozen. Weg-ens ziekte van den afgevaar digde, den heer B. Veltman, naar de algemeene verga dering, werd het verslag aangehouden tot eene vol gende vergadering. Van de geldleening werden 3 aan- deelen a 25 uitgeloot. Het navolgende voorstel van het bestuur werd' aan genomen op initiatief van den heer Ds. D. Eilerts d'e Haan: „De vergadering- machtigt het bestuur om maatre gelen te treffen, dat de verpleegster van de vereeni- „ging voor Gezinsverpleging optrede als huisbezoek- „ster ter bestrijding van de tuberculose." Aangenomen werd' een voorstel van het bestuur, strekkende om personen, die lid wenschen te worden nadat ze langer dan een jaar in de gemeente hebben gewoond, 2.50 entree te laten betalen. A adat nog werd besloten op den Juliana-verjaar- dag- te werken met eene weldhdigheidsbloem, ten bate der lijders aan tuberculose, wijl de afdeeling is aan- gesloten bij de Noordj-lTollandscho vereeniging tot be- strijding dier verwoestende ziekte, en waartoe gedu rende 3 dagen eenige d'arqes belangeloos hunne krach ten disponibel zullen stellen, sloot de voorzitter, in dank voor de opkomst, d'e vergadering. SLAAPZIEKTE. Mej. S., onderwijzeres te Wad'dinxveen, die j. 3. Maandag niet in school kwam, en na onderzoek aan slaapziekte bleek te lijden, is thans aan deze ziekte overleden. UIT HOORN. Zaterdagmiddag is ten huize van den heer H. aan de Veemarkt een brandend' petroleumstel omgevallen. Een oude vrouw B., die trachtte de vlammen op den grond te dooven, bekwam vreeselijke brandwonden aan handen en aangezicht. De buren bluschten het be- I gin van brand. De bijkok V., die, gelijk we reeds berichtten, be kend heeft den diefstal uit de kas der cantine te heb ben gepleegd is Zaterdag naar Haarlem overge bracht. Ook de korporaal G., die blijft ontkennen medeplich tig te zijn, is' daarheen getransporteerd. AANVOER EN VERZENDING. Gedurende de week van 6 tot en met 11 Februari werden aan de veiling te Broek op Langendijk aange voerd 6500 reuzenbloemkoolen, 79500 roode kooien 130300 gele kooien, 26300 witte kooien, 272 zak roodé kooien 1312 baal uien en 25 baal wortelen, terwijl van de laadplaats verzonden werden 160 waggonladingen groenten. ALKMAAR'S ZOUAVEN BROEDERSCHAP. Alkmaar's Zouaven Broederschap gaf gisteravond in IJiligentia een openbare uitvoering. Bij de opening verheugde de heer J. Al zich in de groote opkomst, de zaal was dan ook geheel gevuld, doch bracht daarbij in herinnering dat lang al d'e aan wezigen geen lid waren. Hij hoopte dat velen nog als lid zouden toetreden, opdat het goede doel dat de roedel-schap zich voorstelt, al meer en meer bereikt I zal worden. Nadat de heer Al den verkoop der tekstboekjes nog had aanbevolen, omdat' de opbrengst wordt bestemd om de oudjes m de Pius-Stichting een genoeglijken astenavond' te bereiden, werd een aanvang gemaakt met de opvoering van „de Bekoring" acte. De opvoering daarvan ng zangspel' in één - - verwierf door zang en door aankieedïng zeer veel bijval. N$, e™. weJ wat t& lan8'c Pauze werd „Tante is bracht JSP m V'er bedriivell> voor het voetlicht ge- De opvoering van dit aardige stukje slaagde alleen door het lhnke, losse, vrije spel van den bootsman Zwabberdoes, die door zijn mimiek de zaal dikwijls deed bulderen van het lachen. Jammer was het dat andere ,hefen geen betere tooneelkrachten waren, want dan had' de opvoering nog meer succes gehad, nu hrng al es at van Zwabberdoes, die een uitstekend blijspeler bleek en de vereeniging en het publiek gis- teravond zeer aan zich verplichtte. nvond^1^ WaS een aangename gezellige UIT HEILO. Gisteravond werd alhier in de Nederduitsch Her vormde kerk, ten gehoore van een zeer talrijk publiek de oratorium-voordracht „Johannes, d'e Heraut des Jteeren door het predikanten-kinderkoor „Yivia onder leiding van den auteur, den heer Ds. J. Broekè- ma uit Ileer-Hugowaard, ten beste gegeven, welke zeer m den smaak viel. Vóór de pauze, die slechts 10 minuten duurde, werden een 9-tal nummers van het programma, onder begeleiding; van schoone orgel muziek, gezongen, betrekking hebbende op den levens- gel van den Apostel vanaf zijne geboorte tot de ge- vangenneming, terwijl daarna het daarop volgende elftal werd uitgevoerd, schetsende den verderen le vensloop tot. aan zijnen dood. Een woord van lof komt voorzeker toe aan den leider en het zangkoor, voor het schoone. dezen avond verschaft. De heer Broekema letuigde zijn dank aan den kerkeraad voor de welwil lendheid, hem betoond, en aan de belangstellenden voor hunne onverdeelde aandacht. De moeielijke taak van de zangeres, die tevens het orgel bespeelde ver- A TTZfker alleT hulde- Opnieuw heeft men ontdekt, dat de kunst, gekweekt in den huiselijken fa- HET VRIJE TOONEEL. Gisteravond voerde Het Vrije Tooneel voor een goed bezette Harmomezaal „Het achtste Gebod", tooneel- spel in drie bedrijven, van G. Rijnders op. Meermalen weid het spel bij open doek zeer toege juicht, wel een bewijs dat het aanwezige publiek met spel en inhoud sympathiseerde. Daar het tooneel slechts een keer veranderd behoefde te worden, was deze uitvoering reeds voor 11 uur se. eindige!. 8 AGENDA. - MAANDAG Schaakclub V V. V., bijeenkomst 8 uur, café Scher- merhorn, Waagplein. Dansclub Gebrs. Crefeld, 8 uur, Harmonie. Gymnastiekvereeniging „de Halter," 8—10 uur „(jruiden Vlies." Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond van 81/91/ mannen-af d., lokaal R. H. B. S. Nieuw Leven en Orpheus, slotrepetitie, 7V2 Harmonie. uur, VOETBAL. Alcmaria Victrix I en Holland I besteedden hun vrijen Zondag ynn gisteren tot het spelen van een y r en cl schappely ken wedstrijd' op het terrein van Hol- lancl aan den Westerweg. Het eindé kwam met een 2-0 overwinning voor Alcmaria. Laatste Berichten. GASONTPLOFFING. Vellf, Y ltEI>^' ->13 FJebr' Ten hu!ze 'leu heer Velhnga alhier had Zaterdagavond een hevige gasont-

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2