ST A I) 8 N iTPW 8. BH IT K It LA N lb VERPLETTERD. T 4 /1 VAN DIEFSTAL AFKOMSTIG! Naar de D. Ct. verneemt, heeft de beurt-schipper1 van Dordrecht op Lage Z va luwe, Lucas, terwijl hij de vo- rig'e week langs het Hollnndsch Diep nabij de spoor wegbrug van Moerdijk bezig was met het snijden van riet, tusschen die steenen een portefeuille gevonden, welke een aanzienlijk bedrag aan bankbiljetten bevat te. Hij heeft daarvan terstond mededeeling- gedaan a.an den burgemeester van Hooge Zwaluwe, die de vondst in bewaring nam en een onderzoek heeft inge steld, dat tot dusver echter nog geen resultaat heeft opgeleverd. Vermoed wordt, dat het geld van diefstal .afkomstig is. aanzien ontbreekt: dat moet komen in den loop der jaren. En een huiselijk aanzien is voor de ongeluk- kigen, die vaak jaren, zoo niet hun geheels leven, in een gesticht /'moeten doorbrengen, een soort levens behoefte. En voor hen, die gelukkiger zijn en spoe diger herstellen, is dit wellicht een der middelen om hunne genezing te bevorderen. ONGELUKKEN. Te 12Va uur Zaterdagnacht werd te Apeldoorn het lijk gevonden van een man, het hoofd bijna geheel af gereden door den trein, waarschijnlijk die, welke te 31.20 hier binnenkomt. Overigens ligt de oorzaak in het duister. Men vermoedt, dat hef de 23-jarige lood gietersknecht H. v. d. B. is, aldaar woonachtig. Het lijk is overgebracht naar het ziekenhuis. ZUURSTROOP. Te Leerdam zijn in eenige gezinnen kleine kinderen ongesteld tengevolge van het toedienen van zuur- stroop. VRIJE MIDDAGEN. B. en W. van Den Haag hadden aan de openbare burgerschool aan de Van Hoornbeekstraat aldaar drie vrije middagen ingevoerd, met welke regeling de distriets-sehoolopziener zich niet vereenigen kon. In de jongste vergadering der Haagsche schoolconi missie is nu mededeeling gedaan van een brief van B. en W. aan het hoofd van bedoelde school, waarin werd bericht, dat de minister van binnenl. zaken den dis trietsschoolopziener in het gelijk gesteld heeft. ONZE STUIVER. Uit Oldenzaal wordt gemeld, dat iemand, die een goed gaaf nikkelen stuivertie van 1908 op een steenen vloer liet vallen, het in twee stukken moest oprapen, 't Bleek toen, dat dit geldstuk uit twee platronde helften bestaat, welke al zeer slecht tot één geheel zijn samen gevoegd. Een tweede stuivertje, dat men daarna ook op een steenen vloer lieten vallen, onderging een' zelfde lot. Te Helium was het 14-jarig zoontje van den heer J. Klirnp in den molen zijns vaders bezig, toen hij op zeker oogenblik tusschen de maalsteenen geraakte en verpletterd werd. De arme knaap was op slag dood. DE SPEELHOLEN TE 's-GRAVENHAGE. Naar aanleiding van hetgeen de Ned. over de speel huizen te 's-Gravenhage schreef, en over de daar ge maakte slachtoffers, wordt thans aan dat blad mede gedeeld, dat in de Deliclub g'een officier een bedrag van twee ton heeft verloren, en dat er ook geen ver band moet gezocht worden tusschen de ontslagaanvra ge van den door de Ned. bedoelden officier en diens fïnancieele aangelegenheden. HET KOPEREN KRONINGSFEEST. De aubade te den Haag door verschillende vereeni- gingen te breng-en aan IT. M. de Koningin, ter gele genheid Harer 121/2-jarige regeering, zal plaats vinden Maandag 6 Maart, des middags tusschen 2 en uur. VALSCHE MUNTERS. Het resultaat van bet onderzoek naar de in een gang aan de Tuinstraat te Amsterdam ontdekte val- sche munterij is, dat drie personen in verzekerde be waring worden gehouden, n.l. de 20-jarige van dei- West, zijn zuster en zijn vader, die blikslager van be roep is. Deze zegt, zich steeds tegen het bedrijf van zijn zoon te hebben verzet. EEN MISLUKTE PATROONSSTAKING. Het besluit van de patroons in d© bouwvakken, te Barneveld, om bij geen enkele aanbesteding in te schrijven, zoolang ook aan gezellen werd toegestaan hun brietjes in te leveren, is va.n korten duur ge weest. Slechts bij ééne aanbesteding hebben zij zich aan de afspraak gehouden, doch bij een Zaterdagmid dag aldaar gehouden aanbesteding, van bet bouwen van 4 woningen, werd weer door alle patroons aldaar ingeschreven, terwijl thans nog meerdere gezellen dan voorheen, eveneens meedongen. TENGEVOLGE VAN DEN STORM. an het dak van het in aanbouw zijnde R. K. gym nasium aan de Nicolaes Maesstraat te Amsterdam is Zaterdag, vermoedelijk tengevolge van een kracktigen windstoot, een 18-jarig loodgietersjongmaatje op straat gevallen. De jongen was onmiddellijk een lijk. Een 68-jarige man te Amsterdam, die Zaterdag avond van oen bezoek, dat hjj bij kennissen had ge bracht, niet thuis kwam, is naar men vermood dooi den hevigen storm te water gewaaid. Zijn lijk is even voorbjj den Watertoren aan den Ams'teldijk uit de rivier opgehaald. DE EERSTE. To Londen is een Nederlander, een bakker, wegens verwaarloozing van zijn vaderplichten, tot een maand dwangarbeid veroordeeld en tot uitzetting uit het land. Dat is de eerste Nederlander, die volgens de bepalingen der Aliens Act. zal worden uitgezet. DROEVIG ONGELUK OP DE MERWEDE. Onder de gemeente Hardinxveld heeft zich een droevig ongeluk afgespeeld. Een 19-jarige knecht, die water schepte, viel in de rivier en verdronk. Een 29 jarige schipper, die het zag, sprong in een boot en roeide naai' de plaats des onheils toe. Hij kwam echter met zijn boot voor een klipperschip, werd overvaren en ook hij verdronk. De schipper van het klipperschip sprong daarna te water, kon evenwel niemand redden en werd na een half uur met den dood geworsteld te hebben, uit het water gehaald. Met zeer veel moeite kon men de vrouw van den verdronken schipper be letten ook over boord te springen. UIT OUDORP. Nadut gistermorgen in het kleine kerkje de talrijke schare, die het kerkgebouw geheel vulde, Ps. 08:10 had! gezongen en de voorzanger vers 1 tot en met 5 en vers 10 tot en met 16 van den eersten brief van Pau- lus aan de Corinthiers hoofdst. 2 had! voorgelezen, liet de scheidende predikant na het uitspreken van het gebed, Ps. 89:1 zingen, waarna hij zijn afscheidspreek hield naar aanleiding van den Apostolischen zegen genoemd in 2 Oor. 13:13, welke zegen hij bijna iederen Zondagmorgen gedurende zijn 2%-jarig verblijf je gens de gemeente had! afgebeden. Na déze rede werd Gez. 267: 1, 2, 4 en 6 gezongen, waarop Dr. Lindeboom zijne dank betuigde aan ker- keraad en kerkbestuur, voorzanger, koster en orgel trapper en organist, en aan de vereeniging voor Vrij zinnig Hervormden, de Evangelische Unie te Alk maar, van welke vereeniging zeer veel leden tegen woordig waren en aan de gemeente Oudorp, voor al het goede en hartelijke dat hij tijdens zijn verblijf alhier zoo ruimschoots had' mogen ondervinden. Hij sprak de hoop uit, dat de zegen, waarvan hij in zijn rede sprak een ieders deel zou worden en dat geluk en voorspoed in godsdienstig, huiselijk en maatschappelijk leven hen allen moge beschoren zijn welke wensch hij in zijn dankzegging herhaalde. Nadat tot slot Gez. 194:5 was gezongen, liet de ge meente daarop volgen Psalm 121:4. Dr. Lindeboom betuigde hiervoor zijn dank en hoop te dat de toegezongen wenschen niet alleen jegens hem, maar ook jegens de gemeente Oudorp in vervul ling zullen komen. UIT STOMPETOREN. Ds. J. Heep, predikant te Assendelft, heeft het be roep naar de Ned. Herv. gemeente alhier aangenomen. ONGELUK AAN DE HEMBRUG. Tn een der sasgebouwen van de artillerie-inricht!n gen aan de Hembrug is Zaterdag-namiddag bij het. vul len van slaghoedjes een machine uit elkaar gespron gen, tengevolge waarvan de sergeant-majoor H. de Euijter, gehuwd, oud 46 jaar, uit Zaandam, een stuk koper tegen het lichaam kreeg, dat hem de borst als het ware openreet. De dood trad onmiddellijk in. Bij dit ongeval werd verder nog, gewond, niet levensge vaarlijk, de 34-jarige werkman H. van der Horst, te Zaandam. Deze kon per brancard naar zijn wonii worden vervoerd. Het plotseling overlijden van den lieer H. de Ruy- ter, sergeant-majoor te Zaandam, die, slachtoffer van zijn plieht, bjj de ontploffing aan de munitiefabriek om het leven kwam, wordt nog tragischer, als men weet, dat deze binnen betrekkelijk korten tijd hoopte gepensionneerd te worden en voornemens was dan met zjjn echtgenoot» rustig te gaan leven in de ge meente Alblasserd am, waar ook zijn familie woont en waar hij reads een woning had gekocht. LUCHT EN LICHT IN DE GEVANGENIS. Volgens- het door de gezondheidscommissie, geze teld te Assen, uitgebracht verslag over 1910, zijn in de gevangenis te Assen de cellen voor preventief ge detineerden onvoldoende, ten aanzien van licht;- en luchttoevoer. Eveneens is dit het geval met de zaal voor gemeenschappelijke hechtenis. AMSTERDAM—LEEUWARDEN v.v. Naar de Tel. verneemt, zullen met de a.s. zomer dienstregeling op het traject Amsterdam—Leeuwar den twee ochtend-sneltreineD, waarvan één in elke richting, worden ingelegd. „DUIN EN BOSCH." Het gesticht „Duin en Bosch" mocht zich den iaatsten tjjd verheugen in verschillende geschenken. Vele ingezetenen in het land bedachten n.l. de in richting met schilderijen, platen, aquarellen enz. Alles werd door de directie met dank aanvaard. Immers, hoe ruim en modern ook ingericht, het huiselijke VAN TEXEL. In tegenwoordigheid! van een aantal genoodigden werd Zaterdagmiddag het nieuw» magazijn der afdee ling Texel van Het Witte Kruis met eenige plechtig heid ingewijd. De voorzitter der afdeeling, dè heer A. agemaker, sprak hierbij eene keurige rede uit, waar in enkele grepen werden gedaan uit de geschiedenis der vereeniging in 't algemeen en van de afd. Texel in 't bijzonder. Er we,rd) aangewezen, in welke richting betrekkelijk kleine afdeelingen als de onze zich hebben te bewegen, en dank werd gebracht aan allen, die tot het tegenwoordige resultaat hadden medegewerkt, in zonderheid aan den ijverigen secretaris, den heer L. Kikkert. Vervolgens nam de burgemeester, de heer Mi'. W. F. Hiddingh het woord. In een» schoon» rede werd de heer Wngemaker als voorzitter en als d'eg-ene, die het initiatief nam tot stichting der afdeeling, ge huldigd. Tenslotte bood de spreker als aandenken aan déze gebeurtenis een» prachtige gedenkplaat aan. Na lat de voorzitter zijn dank voor dit geschenk had be tuigd, en de eerewijn was rondgediend, werd gelegen heid gegeven, onder geleide van den heer Wagemaker het gebouw te bezichtigen, waarvan dé doelmatige in richting dooi- alle aanwezigen werd .geprezen. Behalve e«n ruim magazijn en eene nette woning voor den ma gazijnmeester bevat het 0. a. ook een afzonderlijk des- nfectie-lokaaltje en een vertrek, waarin het bestuur zijne vergaderingen kan houden. Het geheel doet den architect, den heer Moorman van. Den Helder, en den aannemer alle eer aan. Evenals op andere plaatsen gevoelt men ook op Texel de behoefte aan zuiver drinkwater. Thans wordt door het Dagelijkseh bestuur aan den gemeenteraad voorgesteld', een bedrag van ten hoogste, 1000 be schikbaar te stellen tot het ontwerpen van plannen voor een drinkwaterleiding. ACHTERUITGANG. roeger lang geleden was hij hoofdonderwij zer ergens in Groningen, had hoofdact©, acte Fransch, Duitseh, Engelsch, wiskunde. Nu zwierf hij rond van stad tot stad, van dorp tot dorp. Zaterdagavond be vond hij zich in onze stad. Zwervensmoede blijkbaar, wilde hij in liet huis van bewaring opgenomen worden. Daartoe moest hij echter een misdrijf begaan. Bij een goudsmidswinkel probeerde hij het. Terwijl de winke lier en zijn echtgenoot© in den winkel waren, trad hij binnen, nam een bord met gouden en zilveren voor werpen weg, werd echter gegrepen en den winkel uit gezet. Zijn doel bereikt» hij echter niet de goud smid deed geen aangifte. Zondag-morgen probeerde de man het andermaal. Bij den heer mr. J. Verdam gooide hij zonder eenige reden een ruit. in. De politie bracht hem naar het bureau, waar tegen hem, ook wegens het misdrijf van den vorigen avond, proces verbaal werd opgemaakt. Daarna werd hij naar het Huis van Bewaring gebracht zijn doel was bereikt. Droeve achteruitgang in zijn eigen doel. Bloemendaal was voor dezen ge lijkmaker natuurlijk zeef dankbaar. Het spel ging- voort, doch Holland beging de fout bijna alle ballen naar links te plaatsen, waar echter een vleugel speelde, die geen der aangeboden kansen wist te accepteeren. De rechtervleugel, die minder goed gedekt werd, bleef bijna werkeloos. Rechtbuiten én rechtsbinnen verwisselden van plaats doch het mochf Holland niet gelukken de leiding te hernemen. Het vlugge spel van Bloemendaal maakte alle kansen onschadelijk. Een enkele maal werd wel eens te forsch gespeeld, waartegen de scheidsrechter goed optrad'. Weldra moest de scheidsrechter gewaarschuwd worden, dat de eerste speelhelft verstreken was en liet hij dan ook liet rustsignaal klinken. Met gelijken stand 11 werd) van doel gewisseld. Jammer dat Holland niet beter van het. voordeel van den wind' had geprofiteerd, want het was te voorzien, dat zij na rust een zware partij zou hebben. En de Holland-verdediging kreeg werkelijk een zware taak. De vleugelspelers brachten vaak zeer mooi op en voor al door den wind waren de schoten zeer gevaarlijk. Bij één der aanvallen op het Holland-doel wist. Bloe mendaal de leiding te nemen. De keeper was een paar pas uitgeloopen en over zijn hoofd rolde de bal in 't doel. Bloemendaal bleef aanvallen en wist weldra haar leiding te vergrooten. Een keiharde schuiver van den middenvoor was voor dén keeper onhoudbaar. Holland gaf het echter niet op en eenige goed» aanvallen hadden beter succes verdiend. Weldra voegde Bloe mendaal een vierd» doelpunt aan de drie; toe. Deze goal had door den keeper verhinderd! moeten worden. Het verre, harde schot' rolde over zijn handen in 't doel. Middenlinie en voorhoede van Bloemendaal ble ven hard werken. Heel Holland ook, doch tegen wind in bleef het voor hen zwaar werk. Toen de keeper kort daarna een bal te lang- hield, kreeg Bloemendaal vlak voor doel een vrijen schop. Doch deze bleef zonder ge volg, ja werd! zelfs uitstekend weggewerkt en opge bracht naar 't andere doel, evenwel zonder resultaat. Vermelding verdienen ook twee corners prachtig ge nomen, doch den rechtsbuiten van Bloemendaal doch even mooi weggeschopt. Een schot van den linksbui ten werd nog juist door den keeper weggeslagen, doch de rechtsbinnen maakte er een doelpunt van. Alzoo was dus de stand 51 voor Bloemendaal. Onmiddel lijk na den aftrap maakte Holland een tweede doel punt voornamelijk door toedoen van den linksbinnen. Een derde doelpunt werd kort daarna gemaakt, doch na ongeveer vijf minuten bespreking ongeldig ver klaard. Weldra werd! nu- het einde aangekondigd' en won Bloemendaal met 52. Bloemendaal verdiende de overwinning, doch iets kleiner had die wel kunnen zijn. Het was een vlug- elftal, dat steeds hard werkte en waarbij verdediging, centre-half en vleugelspelers uitblonken. Vooral de rechtsbuiten was een vlugge looper. Bij Holland was voor rust de aanval het zwakste doel. Een meer door tastende voorhoede had! beslist eenige kansen benut. Plaatsen en combineeren liet nog al eens te wenschen over. Do keeper was niet zoo zeker als de vorige week te g-en Alcmaria. Een tweetal goals had hij kunnen ver hinderen. Backs waren goed en ook d'e linkshalf, an deren matig. Linksbinnen speelde vooral in de tweede helft heel goed. - Alcmaria II speelde tegen Swift uit Amsterdam en won met 41 De rechtsbinnen maakte twee goals. Alcmaria III speelde tegen Z. V. V. II uit Zaan dam en verloor met 21. deren komen pas veel later te voorschijn en degeen, die de planten dan terugziet, zal zich verhazen dat het dezelfde zijn, welke al zoo vroeg in 't voorjaar ge bloeid hebben. Het klein hoefblad is een der grootste onkruiden, de planten nemen spoedig eene groote op pervlakte in door de wel drie tot vijf meter lange worteluitloopers. Ook begint reeds te bloeien, met licht purper bloe men, de Rhododendron praeeox (Carrière), de vroegst bloeiende Rhododendronsoort. Bij den heer Bregman aan de Friesehe brug loo- pen reeds twee lammeren in de weide. OLSO-SPAARLICHT. Gedurende 1 Oct. 1910 tot 1 Jan 1911 is in de ca- valerie-kazerne te Amsterdam een proef genomen met „01so"-branders. Volgens getuigenis van den Commandant van het detachement 3e reg. huzaren gaf dit eene besparing van f 365.26, bij een gebruik van 92 branders. De gasnota van 1 Oct.—1 Jan. 1910 bedroeg f 835.29. Met 01so"-branders van 1 Oct.—1 Jan. 1911 was de gasnota f 470.03, dus een verschil van f 365.26. Benevens dit bespaarde bedrag werd verklaard dat „Olso -branders over het algemeen meer licht gaven dan de „Auer'-branders, maar ook breuk aan kousjes was aanzienlijk minder. De firma wordt hier vertegenwoordigd door den heer G. Groot. EEN GAUWDIEFJE. Een gauwdiefje heeft alhier sigaren en een kaasje gestolen. De zaak is bij de politie in onderzoek. Pro ces-verbaal werd reeds tegen hem opgemaakt. IIET GEZELSCHAP SCHAKE EN KE1JZER. Het gezelschap Schake en Keijzer had' bij haar voor stellingen in de Harmonie op Zaterdagavond, Zon dagmiddag en Zondagavond! van resp. „de Kilometer vreter, „de Weldoener der menschheid" en „de Fa brieksbaas" bijzonder weinig succes-. Waren er Zaterdagavond maar een 30-tal bezoekers, Zondagmiddag is de voorstelling in 't geheel niet doorgegaan, terwijl een 200-tal personen de opvoering van de Fabrieksbaas bijwoonden. Naar liet applaus te oordeelen was het publiek zeer tevreden met de vertolking van het bekende stuk. AGENDA. MAANDAG: Schaakclub V. V. V., bijeenkomst 8 uur, café Scher- merhorn, Waagplein. Dansclub Gebrs. Crefeld, 8 uur, Harmonie. Gymnastiekvereniging „de Halter," 810 uur, „Gulden Vlies." Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond van 8V4974 mannen-afd., lokaal R. H. B. S. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. DINSDAG: Liefdadigheidsvoorstelling, Bilderdijk 8 uur, Har monie. VERTROKKEN PERSONEN. J. F. Helmer, r.k., magazijnmeester, Kinheimstraat 26, den Haag. -C. J. Kiihne, r.k., winkelbediende, Bote.rstraat 11, Vlissingen. H. J. E'mmen, r.k. banket bakker Kinheimstr. 26, Hoorn. J. van Capelle, n.h. si garenmaker, Drebbelstraat 8, Amsterdam. A. C. Mul ders, r.k. slager, Snaarmanslaan 73, Roozend'aal. P. DAMWEDSTRIJDEN. Gisteren werden in café Schermerhorn de damived- strijden voortgezet en zoo goed als beëindigd. De par tijen hadden het volgende verloop. Groep IG. C. v. Gulik speelt remise met Jan de Heer. Groep IIAris de Heer wint van S. de Heer Kzn. Groep III: J. de Geus wint van Wagenaar, J. de Geus wint van Strijbes, J. Strijbes wint van Aarts. Groep IVKalverdijk wint van Zwart, Hagenaar wint van Kuijt, Kuijt wint van Zwart, Zwart wint van Bouwman. In de eerste groep heeft G. C. v. Gulik 6 punten en kan A. Noome ook nog 6 punten halen. De defi nitieve uitslag hangt dus af van de volgende twee partijen, die zoo spoedig mogelijk zullen gespeeld worden. Jac. Noome—Aris Noome, Jac. Noome—Jan de Heer. In de tweede groep is de uitslag I. Aris de Heer Kzn., Beemster, 6 'punten II. P, Beers, Heer-Hugowaard, 3 punten. In de derde groep is de uitslag I. J. de Geus, 6 punten. Om den tweeden prijs moet deze week nog gespeeld worden tusschen Aarts en Zuidscharwoude, die elk 4 punten hebben. I11 de vierde groep hangt de uitslag af van de vol gende twee partijen HagenaarBouwman en KuijtBouwman. Zoodra wij hiervan den uitslag in ons bezit hebben, zullen wij den definitieven uitslag mededeelen. De stand in die afd. is Kalverdijk 5 punten, Hagenaar 4 punten (1 hang- partij), Kuijt 4 punten (1 hangpartij), Bouwman 1 punt (2 hangpartijen VOETBAL. Holland'Bloemendaal 2—5. Ten aanschouw» van een talrijk publiek werd bo venstaande wedstrijd gisteren gespeeld op het terrein van Holland aan den Westerweg. Jammer was dat de straffe wind, die recht over het veld waaide, zooveel afbreuk deed' aan h'et spel. De scheidsrechter kwam een half uur te laat. Daardoor kon de wedstrijd pas om half drie aanvangen. Bloemendaal won den toss en gunde aan Holland in dé eerste helft, het voordeel van den harden wind. Holland trapte af en geholpen door den wind, wa ren de eerste bezoeken aan het Bloemendaalsche doel. Het spel bleef in 't begin op hun helft, doch weldra kwam ook Bloemendaal opzetten en ging het spel ge lijker op. Holland maakte het eerster doelpunt. Een keihard! schot belandde tegen den binnenkant van liet ipkerzijnet. Bloemendaal hield tegen wind echter flink vol. Verdediging en vooral de centre half werkte enorm. Bij een aanval op het Hollanddoel, wilde de centre half van Holland! vlak voor de goal den bal nog- wegtrappen, doch hij deed hem belanden GEHEEL ONTHOUDERS. Zeker was het te wijten aan de omstandigheid dat het propaganda tooneelstuk „Vrij", ongeveer een maand geleden reeds was opgevoerd, dat de afdeeling- Alkmaar van de Nederlandsche Geheel Onthouders- Vereeniging gisteravond bij de opvoering- van hetzelf de stuk in Diligentia geen beter bezette zaal had. De vertolking van „Vrij," welk stuk wil doen begrij pen, dat men niet. vrij moet zijn in 't drankgebruik, maar dat men vrij zal zijn, indien men geen drank gebruikt, was wel aardig, hoewel minder ruwheid het succes zou hebben verhoogd. EN BRANDWEERCORPS „KRACHT VLUGHEID". Bovengenoemd corps hield Zaterdagavond in Dili gentia, nadat- het den traditioneelen optocht door een deel der gemeente had gemaakt, haar gewone jaar vergadering. Bij de opening stelde de heer Lutterot den nieuwen president-brandmeester, den heer F. H. Ringers, en den vice-president den heer J. J. Siezé-n, officieel als zoodanig- aan de vergadering voor, en sprak daarbij de hoop uit, dat Alkmaar's brandweer ook onder hunne leiding- zal prestoeren hetgeen de burgerij van haar verwacht; hij twijfelde daaraan niet, indien iedere brandweerman bewust is. van dé plichten die op hem rusten en weet wat een goed) brand'weerman betaamt. De avond werd verder doorgebracht onder gezellig- samenzijn, waarbij eten wedstrijd op rolschaatsen met hindernissen dikwijls den lachlust opwekte. LENTEBODEN. In den schooltuin op de Stad'skweekerij staan thans 20 Februari 1911, reedfe in bloei, het speenkruid (Ra nunculus Ficaria L.) en het klein hoefblad (Tussila- go Farfara L.)' Het speenkruid' is in den bloeitijd ook reeds van groene bladeren voorzien, maar het klein hoefblad vertoont dan maar alléén de bloemen, die wel eenigszins g-elijken op kleine paardenbloem- pjes. De vrij groote, aan de onderzijde wit viltige lila- van Til, r.k. boerenknecht, Egmondermeef 4, Aker sloot-.^ W. de Vries, r.k., onderwijzer Vrouwenstraat, Vlissingen. Wed. J. van RinsumBlom, n.h. zonder beroep, Geestersingel 45 n.h. Schoorl. Wed. J. Zwaner, pensionhoudster, Spoorstr. 15, Amst. D. Helling man, wagenmaker, Verl. Landstra-at 34, H. H. Waard. P. J. Bakker, n.h., verpleegster, Ritsovoort 1, Leiden. K. Verwer, n.h. kruideniersbediende, Koningsweg 64, Amsterdam. T. van Enk, n.h. dienstbode, Zijdam 7, Hoorn. A. M. Modder, n.h. dienstbode, Luttik-Oudorp 11, Oudorp. E. Doodeman, r.k. dienstbode, Verdron- kenoordl 90, Nibbixwoud. A. J. Stuyt, r.k. zonder be roep, Torenburg 5, N.-Scharwoude. P. Tromp, sigaren maker, Ropjeskuil 66, Wormerveer. S. Mooij, r.k. schil der, Koningsweg 82, Heilo. Wed. A. B. Mam-men— Ludwig e.l. zonder beroep, Lindeugracht 21a Aven- horn. M. Mammen, e.l. wagenmaker, Lindeugracht 21a, V inkel. S. Brands, n.h. slager, Ritsevoort 42, Bloemendaal. M. Klaver, r.k. dienstbode, Verdronken- oord 46, Spanbroek. J. G. M. van Leent, r.k., winkel juffrouw, Vroom en Dreesman, Hilversum. D. A. Ol denburg, r.k., dienstbode, Boterstr. 22 den Bosch. C. Kager, r.k. dienstbode, Mient. 15, Egmond Binnen.. A. van Diepen, r.k., dienstbode, Paternosterstraat 16, Brussel. G. M. A. Coppens, r.k., winkeljuffrouw, Ve.r- dronkenoord] 92, eisen. B. Zonderhuis, r.k., timmer man Forestusstr. 19, Velsen. J. F. Dekker, r.k., ijzer- draaier, Nieuwstraat 25, Utrecht. W. B. Kuntzel n.h. Ambt. R. O. Gest. Oudegracht 291, Amersfoort. J. C. II. Hamers, r.k., winkelchef, Baansloot 29, Haarlem. A. Strooper, r.k., loopjongen, Fnid'sen 52, H. H. Waard. M. C. Schuurman, e.l., zonder beroep, Ooster burgstraat 19, Warmenhuizen. J. D. Smit, n.h., meu belmaker, Laat 156, Amsterdam. GEVESTIGDE PERSONEN. M. Dekker, n.h., dienstbode, Achterom 13. W. P. Walen, n.h., zonder beroep. Kanaaldijk 27. P. C. Rike, n.h.. kaasmaker, 1ste Landdwarsstraat 1. A. Gorter, r.k. kolendrager, 2de Kabelstraat 6. C. M. dé Wit, r.k. kinderjuffrouw, Oudegracht 184. A. Heinis, n. h. schippersknecht Wildemanstraat 1. K. Bakker, r. k. schippersknecht Nieuwstr. 14. H. Mulder, n.h. dienst bode, Wagenmakersstraat 4c. A. Verver, r.k., koop man, Luttik-Oudorp 7. A. de Reus, r.k., dienstbode, Breed'straat 33. G. A. N. M. d'e Keizer, r.k., broodbak ker, St. Annastraat 37. W. Bakker, r.k., arbeider, Zui- derhoutlaan P. Schuit, r.k., schilder, Omval 3. J. Rus, n.h., broodbakker, 1ste Landdwarsstraat 6. J. R. Moelaert, sigarenmaker 1ste Landdwarsstraat 11. M. M. Pels, r.k., zonder beroep, Koorstr. 49/51. E. Leegwa ter, n.h., dagmeisje, 1ste Kabelstraat 9. J. de Jong, n. h. zadelmaker Heiligland 28. R. de Boer, n.h., dienst bode, Nieuwlandersingel 40. C. A. Dogger, d.g., onder wijzeres Metiusgracht 1. S. Raat, n.h., timmerman Bergerweg 62. Y. Visser, ger. zonder ber., Bergerweg 44. H. Nijkamp, n.h., schilder, Bergerweg 44. P. Wij- benga n.h., tuinman, Popelmanslaan 15. J. Sinkel- dam, r.k., broodbakker, Ritsevoort 23. S. P. Zijlstra- Duursma, n.h., zonder beroep, Kinheimstraat 16. D. J. Modder, n.h., boerenarbeider Omval 35. Wed. P. de Pleus, n.h., zonder beroep, Kennemerstraatweg 80. A. Kliffen, n.h., dienstbode, Kennemerstraatweg 63. J. Pisuise, n.h., sigarenmaker, Verlengde Lan-d'straat 23. Laatste Berichten. DYNAMIETONTPLOFFING. MAASTRICHT, 20 Febr. In dte mijn „Oranje Nas sau" te Heerlen had Zaterdag een ernstige dynamiet- ontploffing plaats. Vier mijnwerkers werden door de instortende steenmassa bedolven. Twee dezer, een zich ter en een Duitscher waren onmiddellijk g-edc. beiden zijn gehuwd. De twee andieren werden vreese-' lijk verminkt en overdekt met wonden van onder het puin te voorschijn gehaald. Denzelfden dag werd nog een andere mijnwerker onder afvallend gesteente ern- srig gekwetst. 1' RANKRIJK. De minister van Koloniën deelde den ministerraad mede, dat een incident heeft plaats

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2