STADSNIEUWS. Gemeenteraad van Alkmaar, BUITENLAND. 72 108% 48 -997A 98% 89 89% 99% 88»/m 95% 100% 98 188% 117% 162% 122 141 725 855 40®1/. 52 110 685 474% 291% 72 411 498 248 387 477 155% 227 180 105% 128 187 287 910 88 68% 24%, 26 7713/u 55% 169% 5% 16% 66% 87% TTÏT GROOT-SCHERMER. De Coöperatieve Boerenleenbank te Groot schermer heeft onder voorzitterschap van haren directeur, den heer C. Bakker, de algemeene vergadering gehouden Na opening en aflezen der Ledenlijst, waarbij bleek, dat 62 van de 97 leden tegenwoordig waren, werden notulen gelezen en vervolgens verslag uitgebracht over do werking in 1910. Aan spaargelden was ontvangen 19649.191/2, terug-betaald 17898.54, saldo op 31 Dec. 20350.69%; 't laatst uitgegeven spaarboekj was no. 162. Aan voorschotten is verleend 11735, terugbetaald 4141.10, terwijl 't bedrag der uitstaan de voorschotten op 31 Dec. 17777.57 bedroeg, ver deeld over 50 posten, waarvan 13 beneden 100, 29 van 100 tot beneden 500, 6 van 500 tot beneden 1000 en 2 daarboven. In loopende rekening is ontvangen van de Centrale Bank 30710.88 en van leden 26679.27%, uitgege ven resp. 28625.61 en 22837.01. De rekening wijst aan een ontvangst van 101078.31%. Er is een winst gemaakt van 83.55, die, gevoegd bij 't bestaan de reservefonds, dit doet stijgen tot 509.83. Bij de daarop gehouden verkiezing werden de aftre dende leden bij acclamatie herkozen, t. w. de heer A Wiedijk als bestuurslid en de heer M. Kooger als lid v. d. Raad van Toezicht. Voor de vacature, ontstaan door 't bedanken van den heer D. IT. v. Reenen, wegens vertrek, had eene stemming plaats, waarbij de heer F. Posch met bijna algemeene stemmen gekozen werd. Besloten werd de rentevoet te handhaven op 3% voor spaarg-elden en 4% voor voorschotten, de ad ministratiekosten voor 1911 op 100 te brengen en 't bestuur te machtigen bij hypotheek op land onder ze kere voorwaarden de rentevoet met 1/i te verlagen. Onder dankzegging voor de getrouwe opkomst, in weerwil van het zeer ongunstige weer, werd deze bij eenkomst, na gehouden rondvraag, gesloten. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Te Utrecht slaagde, g-isteren voor het examen fraaie handwerken mejuffrouw A. Ouwehand, alhier. De Tuinbouw-vereeniging te St.-Pancras heeft onderhands aan den heer M. Hart alhier opgedragen de levering van 435 stuks witte aardappelmandjes. UIT OTERLEEK. Voor de betrekking van Gemeente-veldwachter al hier hebben zich niet minder dan 103 sollicitanten aangemeld. VAK TEXEL. Aan den heer C. A. de Braai te Alkmaar, vroeger hoofd der school te Den Burg op Texel, is een pensi oen verleend van 967. UIT HOORN. De heer K. Zijlstra is benoemd tot hoofd der school te Poppingawier (Fr.). UIT St.-PANCRAS. Het bestuur der afdeeling Sint-Paneras van „Lan gendijk en Omstreken" heeft de levering van 435 witte aardappelmanden gegund aan den heer M. Hart Mz. te Broek op Langendijk k 36 cent per stuk VOETBAL. Op het wedstrijdprogramma voor Zondag komt voor do match Ajax—Alemaria Victrix te Amsterdam. Door Alemaria is echter thans definitief besloten, Zondag niet tegen Ajax te spelen. Ondanks de wel licht hieruit voortvloeiende hooge onkosten, werd dit besluit genomen. „Ondanks alle pogingen, die in het werk zijn ge steld om Alemaria Victrix toch te bewegen tegen Ajax in Amsterdam op te komen, vernemen wij" schrijft de Tel. hedenmorgen, „dat de Alkmaarders besloten hebben, den voor morgen tegen Ajax vastge- stelden wedstrijd gewonnen te geven. Hierdoor lijdt Ajax natuurlijk financieele schade het niet-beuren van entrée's en nutteloos roclnmemaken vandaar dat den N. V. B. verzocht zal worden, Alemaria te verplichten, deze schade aan Ajax te vergoeden. Ale maria beroept zich erop, dat eenigen hunner spelers door ouders verboden is togen Ajax in Amsterdam te gaan spelen, zoodat den rood-witten geen kans wordt gegeven, nu er voor bekwame leiding is zorggedragen, te toonen, dat hun spel misschien forsch, doch niet ruw is." „Nog vernamen we", zegt het blad verder, „uit zeer betrouwbare bron, dat Alemaria Victrix wel bereid was, en zelfs een desbetreffend voorstel heeft gedaan, om Zondag tegen A. F. C. een wedstrijd buiten de competitie te komen spelen; welk aanbod 't zij met groote voldoening geconstateerd, onmiddellijk van de hand is gewezen. Een dergelijke houding kunnen we moeilijk qualificeeren Alemaria II speelt Zondag' tegen Sport I uit Hoorn. Dat kan een aardige wedstrijd worden, die bij goed weer nog heel wat bezoek zal trekken. Holland 11 trekt naar Zaandam, om naar alle waar schijnlijkheid met een overwinning terug te keeren. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de R. K. Jongensschool alhier is benoemd de heer W. Tamis. EEN ONDERSCHEIDING. Aan den sergeant- J. de Vries werd hedenmorgen aan de Cadettenschool de bronzen medaille van 12- jarigen dienst uitgereikt. ORPHEUS" en „ZANG EN VRIENDSCHAP." Maandagavond a.s. geeft het Mannenkoor „Or pheus," de heeren-afdeeling van de Zangvereeniging „Nieuw Leven," onder directie van den heer Linde boom een uitvoering in het lokaal „Diligentia." Waar het de vorige week bleek, dat dit Mannen koor zich in de medewerking van zeer goede krachten mag verheugen, waardoor een nummer als het „Zigeu nerleven" op uitstekende wijze kon worden uitgevoerd, daar zal het zeker ook thans, nu behalve „Zigeunerle ven eenige kleine, maar niet minder mooie nummers op het programma staan, niet aan publiek ontbreken. Ten slotte vermelden wij, dat het kinderkoor „Zang en riendschap," dat thans onder leiding staat van den heer Van Gulik, zal medewerken, wat zeker de aantrekkelijkheid van dezen avond niet onbelangrijk zal verhoogen. De toegangsprijs is, als men zich hij eenige leden van kaarten voorziet, laag gesteld, zoodat wel ver wacht mag worden, dat de zaal vol zal zijn. DAMWEDSTRIJDEN. NAT. DAMBOND. Een vijftal partijen zijn nog afgespeeld en wel met den navolgenden uitslag: Jac. Noome Jzn. wint van J. de Heer Azn. Jac. Noome Jz. remise met Aris Noome, W. C. Bouwman wint van Hagenaar. W. C. Bouwman wint van Kuyt. L. Kalverdijk wint een be slissingspartij van W. C. Bouwman. Door deze uitslagen zijn nu de prijswinnaars in de verschillende groepen aangewezen. le groep: G. C. v. Gulik, 6 punten, le prijs. Aris Noome, 5 punten, 2e prijs. Jac. Noome Jzn., 4 p. P. Kostelijk 3 p. J. de Heer 2 p. 2e groep. Aris do Heer Kan., 6 punten, le pr. P. Beers, 3 p. 9e pr. S. de Heer Kan., 2 p. P. Dekker 1 p. 3e groep: J. de Geus (Z.-S.) 6 p. le pr. II. Aarts en Zuidschanvoude beiden 4 p. Deze heeren moeten nog om den tweeden prijs spe len. C. Wagenaar 3 p. J. Strijbes 3 p. 4e groep. L. Kalverdijk 5 p. le pr. W. C. Bouwman 5 p. 2e pr. (na het spelen van een beslissingspartij) Hagenaar 4 p., Kuyt 4 p., Zwart 2 p. De eerste-prijs-winnaars kunnen aan den leider op geven welk kunstvoorwerp ter waarde van 2.50 zij verkiezen. De tweede prijswinnaars ontvangen een jaar gratis liet Bonds tijdschrift. Op een nader te bepalen datum in Maart zullen de prijzen door den Simultaanspeler uitgereikt worden. In de derde groep werd de beslissingspartij tusschen H. Aarts van Oudkarspel en A. Zuidscharwoude om den tweeden prijs door Aarts gewonnen. Deze zal dus beginnende 1 April een jaar lang liet Bondsfijdschrift gratis ontvangen. DAMRÜBRIEK. De dam, geplaatst op 14, in het probleem 119 van den lieer S. Iloman, voorkomende in de damrubriek va u heden, moet een enkele schijf zijn. IIETWEGGE WAAIDE GELD. Hoewel werd beweerd dat bij het visschen met een zegen gisteravond van het bankpapier, dat de wind uit de portefeuille van schipper de Jong uit Barsin gerhorn meenam en in het water woei, zestig gulden en veertig gulden was gevonden, vernamen we van meer betrouwbare zijde, dat dit visschen niets heeft opgeleverd. De dag van gisteren heeft- dus den betrokken per soon een leelijk schadepostje gebracht, daar er min stens honderdvijftig gulden verdwenen is. EVANGELISCHE UNIE. Prof. dr. B. D. Eerdmans, hoogleeraar te Leiden, zal drie voordrachten houden voor de vereeniging van vrijzinnige hervormden „de Evangelische Unie." Het onderwerp dat behandeld zal worden luidt: „De he- dendaagsche staatkunde en de godsdienst." De eerste voordracht heeft Donderdag 2 Maart m de Harmonie plaats. Dan zullen speciaal de antithe se en de ehristelijk-historischen worden besproken. Prof. Eerdmans zal dan uiteenzetten dat de tegen woordige politieke toestand ontstaan is onder de leu ze der antithese, d. w. z. van de voorstelling, dat één deel van het volk leeft volgens Christelijke beginselen en dat het andere deel leeft volgens de beginselen der I ransehe revolutie, en dat die lenze onjuist is, gelijk blijkt uit het principieele verschil tusschen de libera le politiek en het streven van de Fransche revolutie. De antithese, zoo zal de spreker verder aantoonen, is niet alleen een onware voorstelling om deze reden, maar ook omdat de Protestantsche clericalen geens zins op anderen bodem staan dan de liberaal, hetgeen blijkt uit een beoordeeling van de beginselen der Christelijk-historischen. Wanneer deze getoetst wor den aan de leer, die zij heeten te verdedigen, blijkt het dat zij te kort schieten en wat zij leeren over Openba ring, Bijbel en God en wonderen, bewijst dat zij geen supranaturalisten meer zijn en dat ook niet willen wezen. Wij twijfelen er niet aan, of er zal voor deze verga deringen groote belangstelling blijken te bestaan. SOLZER EN HESSE. liet ensemble Solzer en Hesse (12 dames en heeren) zal hier morgenavond in Diligentia een voorstelling geven, waarvoor extra geëngageerd is de populaire humorist Henry Orvan. De heeren Solzer en Hesse zijn hier goede bekenden, zij zullen verscheiden nieuwe nummers geven. Het uitgaand publiek kan dus, wanneer het morgen avond naar Diligentia gaat, erop rekenen, dat het gelegenheid zal hebben, om eens hartelijk te lachen. INLIJVING. De inlijving van de voor den dienst bij de militie aangewezen lotelingen der lichting 1911 en van de personen, bedoeld in art. 99 der Militiewet 1901, die in het tijdvak van 1 tot 15 Maart a.s. ter volledige oefening moeten worden ingelijfd, is als volgt bepaald: Te Helder, in het Casinogebouw. Donderdag 2 Maart 1911, des voorin. 91/2 uur, de manschappen uit de gemeenten Akersloot, Alkmaar, Anna Paulowna, Barsingerhorn, Bergen, Broek op Langendijk, Callantsoog, Egmond aan Zee, Egmond- binnenHarenkarspel, Heerhugowaard, Heiloo, Hel der, Koedijk, Limmen, St. Maarten, Noordscharwoude, Oterleek, Oude-Niedorp, Oudkarspel, Oudorp, St. Pan- cras, Schagen, Schoorl en Petten, Texel, Warmenhui- zen, Vieringen, Wieringerwaard, Zuidscharwoude en Zijpe. Te H o o r n, in liet lokaal „het Park." Vrijdag 3 Maart 1911, des voorm. 10 uur de man schappen uit de gemeenten Abbekerk, Andijk, Aven- horn, Beemster, Berkhout, Blokker, Bovenkarspel, EdamEnkhuizen, Graft, Grootebroek, Iloogkarspel, Hoogwoud, Hoorn, Jisp, Medemblik, Middelie en Kwa- dijk, Midwoud, Nibbixwoud, Nieuwe Niedorp, Obdam, Oosthuizen, Purmerend, de Rijp, Schermerhorn, Span broek, Opmeer, Sijbekarspel, Terschelling, Twisk, Urk, Ursem, Venhuizen, Vlieland, Warder, Wervershoof, Wesewoud, Winkel, Wognum, Wijdewormer, Zuid en Noordschermer en Zwaag. EEN NIEUWE WINKEL. De heer H. Poel opende heden in de „Grand Bazar National" een goedkoopen winkel in huishoudelijke artikelen enz. De groote verscheidenheid, voorraad en prijsnotee- ring bewijzen voldoende dat de zaak op een flinke wij ze wordt aangepakt. Het drukke bezoek hedenmorgen was dan ook wel verklaarbaar. STEUN AAN MILICIENS. Op de vergadering der afdeeling Alkmaar van de „Nationale vereeniging tot steun aan miliciens gisteren gehouden onder voorzitterschap van den heer Chr. Altena, was alleen het bestuur aanwezig. Uit het jaarverslag bleek dat het ledental in 1910 met twee vermeerderde, die van elders overkwamen en ook met twee verminderde, namelijk een lid overleden en een die bedankte. Het bedraagt op 1 Januari 1911 1 be gunstiger en 51 leden. Aanvragen van werkgevers om beschikbaar perso neel, kwamen in 1910 niet in. Van 8 miliciens die tengevolge de vervulling hunner militieplichten hunne betrekking verloren, kwamen aanvragen om werk in; hiervan konden door bemiddeling van het bestuur der afdeeling 5 geplaatst worden, 2 van hen ontvingen fi- nanciëelen steun, tot een bedrag van 10.50. De reke ning en verantwoording van den penningmeester gaf aan: in ontvangsten 63, in uitgaven 26.41%. Tot afgevaardigden ter algemeene vergadering wer den gekozen de heeren G. G. Vonk en J. J. Wieringa. GEVESTIGDE PERSONEN. B. van Helden, n.h„ sigarenmaker, le Landdawrs- straat 5. M. G. J. Bruins v. d. Meijden, r.k., zonder beroep, lste Landdwarsstraat 5. J. Compaan, n.h„ hulpbeambte R. O. Gest., Geest 52a. J. van der Leest, n.h., sigarenmaker, 1ste Landdwarsstraat 5. P. Won- der, n.h., bouwkundige opzichter Hout-til, 21. J. S. .Neumann, r.k.. winkelbediende. Fnidsen 107. G. van der Vord, n.li., dienstbode, Verdronkenoord, 111. J. de Moei, r.k., spoorwegarbeider, Ropjeskuil 20. P. Kieft g. k., melkverkooper, Zilverstraat 8. D. Slicht; n.h. dagmeisje, Landstraat 58. A. M. van de Pol, n.h. dienstbode, Hoogstraat 2. K. van Meurs, n.h., s gcrsknecht. Ritsevoort 42. A. Hoogland, r.k., zonder beroep, Druivenlaan 11. N. Kreijger, d.g\, dienstbode Heiligland 38. Ch. de Koster, n.h., dienstbode, Koor straat 10. S. Koopman, n.h., dienstbode, Hekelstr. 19 S. J. Zonderhuis, r.k., boerenarbeider Egmondermeer 4. A. Schot, n.h., blokwachter 1ste Landdwarsstraat 12. G. Boots, r.k., zonder beroep, Kinheimstr. 21. E Lover, r.k., werkster, Bloemstraat 26. R. Peereboom metselaar, Fnidsen 20. II. P. Peereboom, metselaar. Bloemstraat 26. M. Kalkman, r.k.. Dienstbode. Ken- nemerstraatweg 11. VERTROKKEN PERSONEN. N. Molenaar, n.h., zonder beroep, Kerkplein 2, Nij megen. M. den Nijs, r.k., dienstbode Ritsevoort 3, den Bosch. E. van Ossenbrugge, n.h., wisselwachter Gas houderstraat 5, Uitgeest. R. Jongedijk, d.g„ sergeant Nieuwpoortslaan 166, Arnhem. O. J. Schuurman, let terzetter, Oosterburgerstraat 19, Rijswijk. M. Franken r.k.. winkeljuffrouw Laat 111, Utrecht. Ch. TT. van Vinkensteijn, r.k., kruidenier, Heul 12, den Haag. J Erik-<. n.h., banketbakker, Ritsevoort 22, Rotterdam J. J. van Trotsenburg, n.h., tandheelkundig student Kanaalkadc 36, Utrecht. K. Plantinga. d.g., chemist, Mient 17, Utrecht. K. van Heiningen, huishoudster, rem. Wildemanstraat 11, Stad Almelo. J. G. Andriese. ambt. R. O. Gest. Oudegracht 153, r.k. Avereest. G. J. Millaard, n.h., onderwijzeres, Zuiderhoutlaan 15 H.H, Waard. A. van Leeuwen, e.l., arbeider II. IJ. S. M Ramen 8, Helder. J. Beek, ger., tuinman, Stuart- straat 36, Hoorn. Ch. A. Broekhuijzen, r.k., zonder be roep, Overdiepad 12, Rotterdam. C. D. van der Oord, kaasmaker, Koningsweg 17, Zijpe. D. Jongejan, schip persknecht Vooraleer 10, Zuid-Scliarwoude. P. Maas, n.h., dienstbode, Langestraat 66, Domburg*. A. Reus n.h., dienstbode, Kanaalkade 16, Zijpe. J. van Gee men, n.h., behanger. Kanisstraat 9, Amsterdam. C Nat, Varensgezel 1ste Tuindwarsstr. 5 Ruhrort (Duitsclil.) P. Rol, n.h., boerenknecht, Omval 13, Oterleek. A. Klaaren, n.h., barbier, St. Ann-astraat 18 Zuid-Scharwoude. GEMEENTE-SLACHTHUIS. I11 de maand Jan. had het volgende aantal slach tingen plaats 56 paarden, 1 ossen, 49 koeien, 0 vaar zen, 1 pinken, 23 vette kalveren, 4 graskalveren, 269 nuchtere kalveren, 0nuchtere kalveren voor export, 36 schapen, 0 lammeren, 0 bokken, 0 geiten, 286 varkens; 24 schapen en 92 varkens voor export. Hiervan werden uit nood geslacht of waren gestor ven 3 paarden, 3 schapen, 0 varkens, 0 lammeren, tot. 6 stuks. Ingevoerd werden1279 K.G. rundvet, 70 K.G. schapenvet en 19D/2 K.G. varkensvet, 836 K.G. paar denvleesch, 55i/2 K.G. rundvleesch, 50 K.G. vetkalfs- vleesch en 22 K.G, varkensvleesch en 1 rundertong. Hiervan werden afgekeurd 1 K.G. rundvet, 1 run derlever. Afgekeurd werden0 paarden, 0 koe, 0 nuchtere kalveren, 0 schapen en 0 varkens, totaal 0 stuks. Van paarden: 0 kop, 42 longhelften, 2 levers, 0 partijen ingewanden, 3 geheele dieren. Van koeien 0 tongen, 48 longhelften, 0 harten, 9 levers, 1 borstvlies, 2 stel darmen, 1 pens, 1 hart, 1 milt, 2 nieren, 6 baarmoeders, 1 uierhelft en 91 K.G. vet. Van ossen 1 long. Van graskalveren 1 stel darmen, 1 K.G. vet. Van nuchtere kalveren 2 longhelften, 1 kop, 1 tong. Van schapen4 levers, 3 baarmoeders, 1 geheel dier, 2 slokdarmen, 24 longhelften, 1 hart, 1 milt, 1 stel darmen en '/2 K.G. vet. Van bokken en geiten 0 levers. Van varkens 0longhelften, 0 harten, levers, 0 milten, darmen, 0 nieren, buikspeekselklieren, 0 partij ingewanden, 0 partij borst- en buikingewan den 0 K.G. vleesch en K.G. vet. AGENDA. ZATERDAG: „Kracht en Vlugheid," meisjes-afdeeling II 3%— 4% uur; meisjes-afdeeling I 6—7 uur; „Het Gulden Vlies." ZONDAG: Gem. Zangvereeniging, rep., kwart voor 8, lokaal Kramer, Waagplein. „Nieuw Leven met Orpheus," slót-repetitie voor hee ren, 3 uur, Diligentia. MAANDAG Schaakclub V. V. V., bijeenkomst 8 uur, café Scher merhorn, Waagplein. Dansclub Gebrs. Crefeld, 8 uur, Harmonie. Gymnastiekvereniging „de Halter," 810 uur, „Gulden Vlies." Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond van 81ji91/4 mannen-afd., lokaal R. H. B. S. OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. ZONDAG: „Kunst 11a Studie," openb. uitv., 8 uur, Harmonie, Solzes en Ilesse's optreden in Diligentia, 8 uur. VERGADERING van den op Woensdag I Maart 1011, 's n.m. 3 nnr. Punten van behandeling: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergade ring. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming lid commissie van toezicht op het handwerkonderwijs (Bijlage no. 14). 3. Benoeming van twee onbezoldigde ambtenaren van den burgerlijken stand (Bijlage no. 18). 4. Voorstel van B. en W. tot herziening der Verorde ningen op het heffen en invorderen van haven- en kaaigelden (Bijlage no. 11.) 5. Voorstel van de Commissie voor de belastingzaken enz. tot vaststelling' der begrooting van het Bur gerweeshuis, dienst 1911 (Bijlage no. 12). 6. Als voren, de begrooting' van de Huishoud- en in dustrieschool, dienst 1911 (Bijlage no. 13). 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van liet verslag' omtrent het verstrekken van schoolklee- ding t-ot bevordering van het schoolbezoek (Bijla ge no. 15). 8. Als voren, tot het verleenen van eene subsidie voor onderwijs aan boerendochters (Bijlage no. 17). 9. Alsvoren, tot het maken van een walbekleeding langs de Kanaalkade enz. (Bijlage 110. 1). 10. Vaststelling 2de suppl. kohier hoofdelijken om slag, dienst 1910 en behandeling reclames tege.11 aanslagen in den hoofdelijken omslag, dienst 1910. DL ITSCHLAND. Bij de behandeling der legerbe- grooting in den Rijksdag, zeide de minister, dat een n iet-gedisciplineerd leger geen duit waard is, dat er gestreefd zal worden naar onvoorwaarlelijke gehoor zaamheid en handhaving- der krijgstucht. Hij pro testeerde krachtig tegen de bewering, dat soldaten erger dan honden zouden worden behandeld) en zeide dat, wijl de politiek buiten het leger moet worden ge houden, niet toegestaan kan worden, dat officieren ook tot afgevaardigden worden gekozen. FRANKRIJK. In antwoord op een interpellatie, waarbij werd verklaard, dat de thans geldende wet geen voldoende middelen aan de hand doet tot optre den tegen congregaties, verklaarde de minister-presi dent Briand, dat het niet mogelijk is in korten tijd congregaties te doen verdwijnen, die in het land wor tel hebben geschoten. Hij verzocht de meerderheid vertrouwen in de regeering uit te spreken. Een motie, door den heer Briand aanvaard, werd aangenomen, maar zij kreeg slechts een kleine meer derheid. Vele zeggen, dat het ministerie-Briand morgen zal moeten aftreden. De heer Briand, die bij het uitgaan der Kamer werd ondervraagd, zeide„Ik ga nu eerst dineeren, na het eten zal ik eenige verklaringen afleggen." Naar verluidt blijft het ministerie aan. De handig voorbereide en geleide aanval is dus afgeslagen. Gemengde mededeelingen. KORTE BERICHTEN. Te St-Petersburg schonk een 39-jarige vrouw aan twee jongens en twee meisjes tegelijktijdig het le ven. Moeder en kleinen zijn welvarend. De doktoren- wereld vindt dit geval buitengewoon belangwekkend. -Te Madrid is gedemonstreerd tegen den broek rok. Dames op straat werden lastig gevallen, de win kels, waarin deze rokken waren uitgestald, werden vernield. De politie moest met de blanke sabel optre den. In Marches (Frankrijk) brak tijdens een voor stelling brand uit in een kinematograaf. Bij de pa niek werden 35 personen ernstig en 3 levensgevaarlijk gewond. In het Amerikaansche parlement werden twee afgevaardigden handgemeen. Zij werden met moeite gescheiden, boden het Huis hun excuses aan, maar weigerden zich te verzoenen. Bij een proces om schadeloosstelling te Nieuw- Vork, blijkt dat de gedaagde, William Walling, een millionnair, gemeene zaak maakte met de revolution- nairen in Rusland. Zoo schreef hij uit St. Petersburg: „Het bloed der Russische politieagenten en zelfs dat van den Tsaar zal dra in de goot vloeien." Te Johannesburg is een dynamietfabriek in de lucht gevlogen. Twee Europeanen en vijf kaffers kwa men om. Laatste berichten. DE STORM. KATWIJK AAN ZEE, 25 Febr. Door den hoogen waterstand en den sterken Z. W. wind, die reeds ge durende eenige dagen op onze kust staat, is heden over een lengte van 800 M. en ter breedte vnn onge veer 5 M. een strook van den voet der duinen voor Katwijk weggeslagen. Burgerlijke Stand. Geboren: 24 Febr. Pieter Jacob, z. v. Jacob Smit en Louisa Allegonda Greidanus. Overleden: 24 Febr. Sijtje de Jong, wed. van Dirk Vroome, oud 84 jaar. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voerdam, C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld pCt. 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. 5 J apan 4 Oostenrijk Jan. Juli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 4% Financ. en Industr. ondernemingen enz. 24 Febr. 25 Febr pCt. 4 4 div. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet Ned. Handelmaatschappij resc. Barge en Moorman Cultuur Vorstenlaxden Winstbew. Westersuiker aand. A'dam Deli Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Bata ia Deli-Maatsckappij Medan tabak N. Asahan Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Amst. Rubber Cult. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Dordtsche Petroleum Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Ketahoen Gew. it pref. Redjang Lebong Great Cobar Amalgamated Copper Cy. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Comm. Steels Car and Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Marinebonds pCt. 4% Comm. Peru aand. div. Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJ. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div Kansas City South. a pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wabash gew. POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 pCt. 4 Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterd. flOO 3 Gemeente-cred. 3 BELGIE. Antwerpen 1887 2% HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. 4 Idem „3 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 5 RUSLAND. 1864 5 78% 88 215 106 108 83% 80 84% 67% 88% 42 105% 80% 115% 27% 175 17% 208% 1081/m 101% 95 124% 115 175 475 72% 48 98Vm 89 89% 99 Vs 88% 96% 188 117% 152 121% 724% 355 406% 52 110% 478 287 72 412 493 257 887 476 157 229 180 105% 127% 179 280 910 91 68% 26% 78 64% 1693/, 5% If/s 66 10 87% 77% 10si% 86% 29% 8f/. 67% 88% 42 1083/. 80% 116% 176 17% 211 Koers van het geld. Prolongatie ZV-i pCt. Mededeelingen. De geheele Amerikaansche mark!

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2