8 T A I» 8 n jkTT Wh. WüÏTENLAÏÏV. Westergrondeo een schoener drijft. De sleepbooten „Lyons," „ïitan," „Texel" en „Neptunus" begaven zich naar buiten, om, zoo noodig, hulp te bieden. UIT SOHERMERHORN. In de vergadering van de Tuinbouwvereeniging „Schermerhorn en Omstreken" werd na opening en voorlezing der notulen medegedeeld, dat de heer P. Muntjewerff als lid1 van het bestuur heeft bedankt en dat het bestuur der afslagvereeniging te Bobeldijk gaarne eene alhier uit te schrijven vergadering wilde bijwonen, om met de aardappelverbouwers te spreken over den verkoop der vroege aardappels op de markt aldaar. Aangezien de verbouwers hier den verkoop op de afslagmarkt te Purmerend willen beproeven, daar dit ook in liet voornemen van de vereeniging te de Lijp ligt, werd na eenige besprekingen besloten geene vergadering met het bestuur van de vereeniging te Bobeldijk te houden. Ingekomen stukken: a. van vrienden en vereerders van wijlen A. Koster Mz„ overleden te Boskoop eene circulaire met verzoek om steun voor het oprichten van een gedenkteeken in een bij nader overleg- vast te stellen vorm, voor dezen xïian van beteekenis, ook op tuinbouwgebied. Op voor stel vair het bestuur wordt besloten den inhoud der circulaire voor kennisgeving aan te nemen; b. de rekening en verantwoording van de ver. „de Vereenigde Tuinbouwers" te Amsterdam. Hierna hadden besprekingen plaats over de boom- besproeiïng en den coöperatieven aankoop der benoo- digde manden en zakken. Wordt besloten, dat voor het besproeien dér vrucht boomen men zich kan aanmelden bij den secretaris alsmede voor het benoodigde aantal manden en zak ken. De levering der manden zal worden opgedragen aan den heer Joh. llieter te Harderwijk, die der zak ken aan den heer G. Haak te Botterdam. Algemeene instemming had nog' een voorstel van het bestuur om de contributie te verlagen en te stel len op '1 gulden. f it de rekening van den penning-meester over 1910 bleek de inkomsten te bedragen 315.97; de uitgaven 2S5.46', alzoo een batig saldo van 30.505. Tot leden der commissie voor het nazien der reke ning werden gekozen de heeren J. Mulder en Joh. Moerbeek. Hierna had plaats eene vei'kiezing van bestuursle den door de periodieke aftreding van de heeren P. de Boorder en O. Bakker en het bedanken van de heeren I), van Graft, O. Laan en P. Muntjewerff. De heeren Pde Boorder en O. Bakker werden her- benoemd, terwijl in de vacatures werden gekozen de heeren J. Mulder, 8. Broerseu en H. Smit, die allen hunne benoeming zich lieten welgevallen. Daarna werd nog op voorstel van den heer J. Mul der besloten het lidmaatschap der vereeniging bij de Vereenigde Tuinbouwers te Amsterdam op te zeggen, waarna de vergadering door den voorzitter ward geslo ten. UIT WEST-GRAFTDIJK. Zondagavond j.l. gaf bet meisjeskoor onder leiding van den heer P. Bruijn, een uitvoering' in het lokaal van den heer J. P. C. van Marle. Behalve een achttal zangnummers, die zeer goed gezongen wei'den, werd opgevoerd „De IJsjonkvrouw," een sprookje in den vorm eener operette, in 5 tafereelen. Zang- en voor dracht werden met zeer veel genoegen gevolgdi door een talrijk opgekomen publiek. Blijkbaar was er veel werk gemaakt om zoowel door den zang als dooi" de inrichting van het tooneel deze uitvoering te doen slagen. Een zeer geanimeerd bal besloot dezen avond. UIT AV ARMENHUIZEN. Het fanfarecorps „T, A. V. E. 1ST. U." gaf Zondag avond een welgeslaagde uitvoering in het lokaal de Geus. De opkomst van het publiek was bevredigend. Een achttal fanfare-nummers werd keurig gebla zen. Het tooneelstuk „De Franschen in Duitschland," ter afwisseling voor het voetlicht gebracht, liep vlet van stapel. Costumes en grimeering wai'en zeer goed. Het publiek en het corps kunnen over dezen avond we der tevreden zijn. UIT HEER-HUGOWAARD. In het lokaal van den heer Klaver werd' de eerste algemeene vergadering gehouden van de jonge veree- niging „Hugowaard's Belang." Deze vergaderinj werd door 54 leden bijgewoond, wat den voorzitter, den heer A. C. G. Post aanleiding gaf zijn vreugde te betuigen in de getoonde belangstelling. Spr. acht het zich ten plicht bij den aanvang dezer eerste algemee ne vergadering te gedenken het afsterven van den burgemeester onzer gemeente, en acht een. woord van hulde op zün plaats aan hem, die zoo'n lange reeks van jaren zijn krachten gaf aan Hugowaards bui'gerij. lot de ingekomen stukken behoorde een schrijven van den Dijkgraaf, dat met de vei-betering- van den Middelweg reeds was begonnen en dat do wensch naar openbaarheid der poldervergaderingen in de eerstkomende vergadering van het Polderbestuur aan de orde zal worden gesteld. Een missieve van de ad- inirdstratic der Holl. Spoorw. Majatsch. meldende, dat afwijzend is beschikt op het verzoek om schuifdeuren cn privaat aan de halte Middelweg. Een schrijven van den heer C. Appel met de mededeeling, dat hij heeft gemeend te moeten bedanken als bestuurslid en secretaris dezer vereeniging. Met leedwezen wordt dit vernomen, tengevolge van dit bedanken treedt de heer A. Borst, vice-secretaris, in functie. Medegedeeld wordt, dat een adresbeweging: gaande iVoor het verkrijgen van een markttrein Alkmaar- Hoorn. Door den heer Akkerman woi'dt de wensch gouit, dat dit adres door een comm., bestaande uit on- derteekenaars uit elke gemeente, wordt gepresenteerd. Hij verwacht dan, door ervaring* geleerd, meer* succes, liet bestuur zal trachten een eomniissie daarvoor te vinden. Na eenige toelichting verklaart de vergadering zich vóór een verzoek aan den Raad' voor een telefoonkan toor in de gemeente. Ten aanzien van het punt straatverlichting woi'dt namens het< bestuur voorge steld aan den Raad te verzoeken in beginsel te beslui ten voor subsidie aan corporaties of personen voor het plaatsen enz. van een of meer lichtbronnen aan den openbaren weg. Uit de vergadering gaan stemmen op, om in omgekeei'de richting te werken: eerst vor men zich corporaties en daarna wordt om subsidie ge vraagd. Met 38 tegen 15 stemmen, wordt het bestuurs voorstel aanvaard. Punt 3 der agenda: Bespreking van gemeentebe langen in verband met de vacatures van secretaris en burgemeester, doet de vergadering met. algemeene stemmen besluiten, dat de vereeniging er bij den com missaris der Koningin op aandringe, dat een burge meester uit de gemeente wordt benoemd. Daarna brengt de voorzitter ter sprake de verbind baarheid van ambten. Spr. acht het niet wenschelijk, dat het burgemeesterschap en het secretarisschap in één persoon wordt vereenigd. De heer Brugman wijst er den voorzittei* op, dat deze naar zijne meening de bedoeling der overige bestuursleden in de laatstge houden bestuursvergadering niet heeft begrepen. Het zooeven aangenomen voorstel werd' gesteld in de plaats van een door den voorzitter aanbevolen, voor stel. Spr. geeft da vergadering* in overweging op deze zaak, waaromtrent veel verschil van gevoelen bestaat, me* v ardor io fc<? gaan. N"a oenige bespreken wordt met 44 tegen 9 stemmen in dien zin besloten. Besloten wordt aan het polderbestuur te verzoeken bij de benoeming van functionarissen personen te be noemen, wonende in den polder Heer-Hugowaard. Tot bestuurslid voor Veenhurzen wordt gekozen de heer P. Blauw. Door den heer W. Groenland wordt gevraagd, of de vereeniging niet zou willen steunen het verzoek om kermis te mogen houden bij zijn café en dat van den heer Bloothoofd. De heer Brugman meent, dat de vereeniging zich niet moet gaan bemoeien met1 part i culiere aangelegenheden der leden, de voorzitter acht in 'élk geval het wenschelijk, dat de Raad zich eerst uitspreke over het gedane verzoek. Door den heer K. Koster wordt voorgesteld bij het Gemeentebestuur aan te vragen de aanstelling van een tweede vroedvrouw, wat met instemming wordt begroet en waar niemand zich tegen verklaarde. De heer Jc. Met meent dat het plaatsen van een vragenbus op de algemeene vergadering van nut zal kunnen zijn. Overweging daarvan wordt toegezegd door het bestuui'. Door den heer Brugman woi'den de aanwezigen nog eens opgewekt krachtig mede te werken inzake werin van bedelarij. De heer Botman wijst op het gevaar van woonwa gens aan den Huigendijk, met het oog op de vele rij tuigen die daar moeten passeeren. Aangezien reeds aan den Raad geadresseerd is, meent de voorzitter da een afwachtende houding dient te worden aangeno men. Hierna sluiting der vergadering. DE STORM. Zondagvoormiddag' gei-aakte, even buiten het dorp Diemen, aan den Muiderstraatweg door den hevigen wind een woon- of kermiswagen in de Muidervaart. De inzittenden, een vrouw met een kind, wisten er ge lukkig uit te komen. Het kostte echter heel wat moeite om het voertuig zelf weer op het droge te krij gen. Een jeugdige helper viel door het breken van een touw en brak een arm. Door den stei'ken N.-W. storm in den nacht van Zaterdag op Zondag woei van een der aan de Hoog straat te Weesp staande hooge boomen de zwai'e kruin af, die in zijn val eenige telegraafdraden meesleepte, waardoor de telegrafische verbinding met Muiden verbroken werd. Gp het werk van den aannemer B. de Bruin werd eene groote heistelling door den storm omvergewor pen, die door den val zwaaT beschadigd] werd, terwijl een groote schutting, die het terrein afzet, door 'den zwaren wind losgerukt en tegen den grond geslagen werd. Door het stormweder werd het water In de Vecht erg' opgestuwd en zoo onstuimig, dat de golven over den langen Muiderweg heensloegen en deze voor wan delaars onbegaanbaar was. Ie Znndvoort joeg de storm Zondag het water tot aan den duinrand', waarbij de golven hoog opsloe gen. Vele stedelingen kwamen in den namiddag, wor stelende tegen den hevigen wind, om dit belangwek kend schouwspel te zien. De electrisehe tram reed in deii namiddag met dub bele diensten. Te Deventer hebben tal van daken en ruiten het moeten ontgelden. Zoo wei-d een zinken plat aan het observatorium voor sterrenkunde aan de H. B. S. met 5-jarigen cursus, losgerukt. Hoewel eenige vierkante meters in oppervlak, zeilde het als een vliegmachine door de lucht en kwam wel toevallig ruim 100 meter verder terecht op de woning van een loodgieter, met een donderend geraas, doch zonder beduidende schade aan te richten. Het meest heeft echter de schipbrug te verduren gehad. Tegen elf uur knapten twee van de drie ka bels, waaraan deze verankerd lag. W eldra slingerde de brug op de hooge golven van den IJsel. De vrees was groot dat de geheele brug zou worden weggeslagen. Een stuk van de leuning woei reeds weg en gedeelten van het dek en verbin dingsstukken werkten zich los. Aan energieke maatregelen is het te danken dat de brug behouden bleef, doordat na ontzaglijke inspan ning' 4 nieuwe trossen konden woi'den aangebracht. Hoe geweldig het in Deventer gespookt heeft, moge ook nog blijken uit het feit, dat volwassen personen omver woeien. - Tn Enkhuizen bracht te omstreeks half tien uur de storm veel schade aan. Niet minder dan zever boomen werden ontworteld, waarvan één het dak van een blok van vier huizen geheel verbrijzelde. Op een andere plaats werd een vaartuig door een omgewaaid' boom zwaar beschadigd. De gemeentewerklieden wa ren den geheelen dag bezig de straten voer het verkeer vrij te maken. Door den storm zijn Zondagmorgen hoornen om gewaaid in het Palmplantsoen, op de Prinsengracht bij de Utrechtschestraat en op den Westerdoksdijk te Amsterdam. Voorts waaide een stuk zink van een perceel aan de Huidenstraat af, waardoor een voorbij ganger aan het hoofd werd getroffen. Zondag met het stormachtige weder vervoerde de Staatsspoortram uit Den Haag 4000 personen naar zee. Tweeduizend mensehen begaven zich op de wan- delpier ixx zee. City gereisd om het bekende koor uit Noord-Holland te mogen hooren, en genieten. Het koor, waarvan de vrouwen ook thans haar keu rige witte japonnen en de Noord-Hollandsche kap droegen, zong achtereenvolgens „Wilt heden nu tre den" van Valerius-Röntgen„Ons licht in den nacht" van E. Abt; „Kerstnacht" van Wambach, en het be sloot de godsdienst-oefening met het oude „Wilhel mus" door allen staande, met eerbied aangehooi'd. Di'. S. Baart de la Faille maakte zich van den kan sel ongetwijfeld aller tolk, toen hij het koor en zijn leider, den heer Willem Saai, dankte voor het optre den in deze gewijde plaats. Want inderdaad, het was een waar genot, dit fraai „a Capella"-koor uit het vaderland op zóó voortreffelijke wijze ons Hollandsch lied te hooren vertolken op een plek in de wereldstad, die door de eeuwen heen voor ons Nederlandei's tot een plek is geworden van zóó groote historische betee kenis. De Wognummers hebben ons, kolonisten, te Londen, dezen ochtend blijvend aan zich verplicht." En de correspondent van de Tel. meldt o.a.: Het Engelsche publiek heeft gedurende heel de week storm geloopen naar het Hippodrome, om er te genieten van den zang' der Wognummers, die te Lon den zeer populair werden en hier wel eens terug zullen komen. Deze tweede week van hun engagement voeren zij een paar andere liederen uit. En over een week wordt de terugreis naar het vaderland aanvaard. De dames vertelden mij vanmorgen al heel veel van Londen te hebben gezien. Zij vinden de stad grootsch. En dan dat woelige straatverkeer. „Mijnheer, daar konden wij ons te Wognum geen begrip van vormen. TI och verlangen ze naar de heldere Noord-Hollandsche lucht en de vlakke, groene weiden terug. „Weet u wel, mijnheer, Londen is een verbazende stad, maar zoo vuil. Haast nergens zie je hier gordijnen voor de ra men, zoo helder als wij die wasschen. Ook onze han den worden op straat gedurig vuil. En weet u, dat zijn we niet gewoon. Maar toch zijn we heel blij, hier eens geweest te zijn," De getroffene is, na door Dr. Degenaar voorloop'g te zijn verbonden, naar het ziekenhuis vervoerd, waar de kogel, die vrij diep in den pols doorgedrongen was, zal worden verwijderd'. De dader is naar het Huis van Bewaring overge bracht. VERGIFTIGDE WATERPLANT GEGETEN. Drie kinderen uil het gezin van den veenarbeider Van der Weide te Vriezenveen, Jan, oud 10 jaar, Arend, oud 7 jaar, en Johannes, oud 5 jaar, waren des morgens ongeveer 10 uur reeds gaan spelen en gaan varen met een schuitje in de wijk. De kinderen heb ben toen gegeten van een vergiftige waterplant, de zoogenaamde gemeene waterscheerling, waarvan het gevolg was, dat twee van hen, Jan en Johannes, ern stig- ziek thuis kwamen des middags ongeveer 1^2 uur. Beiden zijn na kort, doch hevig lijden bezweken. Arend, die maar zeer weinig van den wortel' van ge zegde waterplant had gegeten, omdat hij' het bitter en niet lekker vond, is hoegenaamd niet ongesteld' ge weest, Toen zij thuis kwamen, hebben de ouders onmiddel lijk de hulp van dr. Van Brakel uit Den Ham ingeroe pen, die spoedig per fiets aanwezig was de afstand is echter l'/4 uur gaans. Toen de dokter kwam, wa ren er reeds twee kinderen overleden; het derde is wellicht, ook door het toedienen van tegengift, dat in allerijl van dokter's woning gehaald werd, behouden gebleven. „ZANG EN VRIENDSCHAP." In Diligentia gaf gisteravond het Kinderkoor en „Zang en Vriendschap" een uitvoering met medewer king van het mannenkoor „Orpheus," directeur de heer H. Lindeboom. Voor de pauze liet het mannen koor zich drie maal hooren, het zong twee Duitsche liederen: „Dr. Jiiger Abscheid" vavn Mendelssohn, „Tod' in Ahren" van Hutter, waarmede het veel suc ces oogstte en „Zigeunerleven" van Roeske, dat het weer zeer verdienstelijk uitvoerde en waarvoor het een welverdiend' applaus oogstte. Het Kinderkoor en „Zang en Vriendschap" lieten zich voor de eerste maal onder haar i ieuwon direc teur, den heer G. O. van Gulik, hooren. Het kinderkoor bracht voor de pau; ecu viertal eenvoudige liedjes van Catharina van Ronnes ten ge- hoore; vol toewijding zongen de kleintjes o. a. hun „Poppenwiegeliedje" en „Schommelliedje/' war van het laatste zoo in den smaak viel, dat er'een c< nplet van gebisseerd moest worden. „Zang en Vriendschap," bestaande uit ouder' meis jes, had evenveel succes met haar liedjes „Hah" Octo ber," „Blonde Duinen," „Herfstliedje" cn ,.m Mei," die zonder begeleiding werden uit evoeri. Na de pauze was het kinderkoor versterkt met de leden van „Zang en Vriendschap" en werd behalve „Het liedje van den Bergenaar," muziek van Loots, woorden van mevrouw van ReenenVöltc-r, dat een uitbundig succes had, de alleraardigste cantate van Gatharina van Rennes „De Schoonste Feestdag" ge geven. Deze cantate, die altijd aantrekkelijk blijft, liep goed van stapel, de sopranen en alten, evenals de kin deren, deden hun best en de sopraan-sok) bracht het er goed af. Tot slot liet „Orpheus", dait als eerste nummer na de pauze „Serenade" van Verhulst ten beste had ge geven, zich nog hooren in ,,'t Meezeken" van Wierts en „Sur les Remparts" van Saintis. Zoowel voor de koren ris voor hunne directeuren was 't een succesvolle av md; dat 't publiek dankbaar gestemd was, bewees hi hartelijk applaus dat telken male weerklonk. De heer A. Koogor had de begeleiding van enkele liedjes en van de estate op zich genomen en kweet zich verdienstelijk v.vn deze taak. GESLAAGD. Te Utrecht s lagde voor het theoretisch apothekers examen de heet D. J. de Jong alhier. BADHUIS „HET WITTE KRUIS." In de week van 20 tot 25 Februari zijn in het bad huis van „Het Witte Kruis" genomen: 74 kuipbaden, 00 regenbaden le klas, 153 regenboden 2e klas, teza men 1293 ba Jen. GEVAARLIJKE DRIFT. De 11-jarige knaap, die' Vrijdag te Molenaarsgraaf boven den linkerslaap werd getroffen door de ijzeren punten van een vaarboom, welken een schippersknecht 'n drift naar hem wierp, is, naar de „D.- Ct." meldt, aan de gevolgen overleden. Laatste Berichten. CARNAVAL. De eerste carnavalsnacht te Maastricht is treurig ingezet. Op 4 plaatsen is met. messen gevochten. Een zekere Berlot kreeg een steek in het rechteroog', Asser mans een steek in de rechterhand, Fokker een mes steek iu de long, zijn toestand is ernstig, Smeets kieeg een steek in de dij. A an de drie eerste zijn de daders bekend, van Smeets nog niet. EEN OPLICHTER. De marechaussee hebben te Grave in de vorige week een flinke vangst gedaan. Zeker persoon H. W„ oud 64 jaar, komende van Arnhem, was in het hotel Mulder, Smediusstraat te Nijmegen, afgestapt, voorgevende een hotel te willen koopen. Met den eigenaar van genoemd hotel kwam hij overeen dit hotel met inventaris over te nemen en werd bij een notaris de akte opgemaakt. Toen W. echter verzocht werd, om deze akte te on derteekenen, verliet hij het hotel en keerde niet meer terug. Hierna logeerde hij een dag in hotel „Dennen- lust aan den Graafschen weg, onder een valschen naam, waarna hij zich per extra rijtuig naar Grave liet brengen en afstapte in „De poort van Clece."1 Ook hiei vertrok hij zonder betalen, doch nog* denzelfden avond werd hij door onze marechaussee gearresteerd. De gearresteerde, die van goede afkomst is, heeft be kend en zegt. o.m., dat hij, geen uitweg ziende, ver schillende malen getracht heeft zich van het leven te berooven, dat telkens „of wel mislukte of wel verhin derd werd." HET WOGNUMMER-KOOR TE LONDEN. De Londensche berichtgever van het H b 1 d. schrijft: „Het zangkoor „Jacob Kwast," uit Wognum, dat, naar men weet, zich thans dagelijks te Londen doet hooren - met steeds stijgend succes heeft Zondag ochtend tal van Nederlanders aan zich verplicht, door een optreden in de Hollandsche kerk in Austen Eriars. Een groote schare ran landgenooten was naar de ONGEWENSCHTE GASTEN. ROTTERDAM, 28 Februari. Hedenmorgen vertrok ken drie sleepbooten, bemand met de Rotterdamsche politie naar den Hoek van Holland, om te beletten dat het inkomende stoomschip „Campanello", zijn 68 Russen onderweg ontscheept. „ALLERZIELEN" VERBODEN. DELFT, 28 Februari. De burgemeester heeft de opvoering van „Allerzielen" op verzoek van den deken erboden. [Blijkens een advertentie, welke we in de Delftsche 'ourant vinden, zou „het zinnebeeldig spel in 3 bedrij en van Herman Heyermans" Woensdag 1 Maart in e schouwburg Stadsdoelen worden* gegeven door de N ederla ndsche Tooneelvereeniging te Amsterdam, welke dan het stuk voor de 184e maal zou spelen. Artikel 188 der Gemeentewet, waarin wordt gezegd, dat de burgemeester waakt tegen het doen van met de openbare orde of zedelijkheid strijdige vertooning is hier dus op verzoek van deken de Graaf door Delfts burgemeester, de lieer mr. L. AV. C. van den Berg, toe gepast. Red.] COÖPERATIEVE ALEREENIGING „DE VEREE- NIGDE TUIN BOUWERS." AMSTERDAM, 28 Febr. In de heden gehouden algemeene vergadering werden als bestuursleden ge kozen de heeren K. Baarse te Aalsmeer, AV. Singer J.Kzn. te Andijk en O. B. Gerritse te Aalsmeer. Tot commissaris werd gekozen de lieer AV. B. AVest-erman te Maarsenveen. AT NONDISSEMENTS-RECHTBANK Uitspraken van heden. Jan Cornelia H., Hoorn, heling, 6 maanden gev. met aftrek der prev. hechtenis. Machiel Bh, Hoorn, heling, vrijgesproken. Charlotte K., Helder, belemmering der politie, be krachtiging van het vonnis, 14 dagen gevangenisstraf. Cornelia van der K. en Cornelis V., Hoorn, belem mering der politie, 6 maanden gevangenisstraf. Taeke de H., Workum, bedelarij, 12 dagen hechte nis vernieling en wederspannigheid, 4 maanden ge vangenisstraf. Gerardus Matthias V., Alkmaar, diefstal, 4 maanden gevangenisstraf. Timon J., Alkmaar, bedelarij en landlooperij, 2 maal 2 dagen hechtenis, plaatsing in een rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 jaar. AGENDA. DINSDAG Toonkunst, repetitie, 8 uur, Unie. Bond voor AHouwenkiesrecht, lezing met muziek, 8 uur, Harmonie. 1 eekengenootschap „Kunst zij ons doel", teekenavond 7 uur, Nieuwe Doelen. Arbeiders Dam- en Schaakclub, 8 uur, „Voor waarts" Oudegraeht. AVorstelclub „Kracht door Oefening" oefeningsavond 8 uur. Voorwaarts. Christel: "zangv. „Halleluja," repetitie, 's avonds 8 uur, Nieuwe Doelen, Doelestraat. Gymnastiek-vereeniging Kracht en Vlugheid, deze week geen Gymnastiekles. VADER EN ZOON, D. M„ wonende aan den Omval binnen deze ge meente, leefde sinds eenigen tijd in oneenigheid met zijn zoon Feike, daar deze jongeman, hoewel in den zomer genoeg verdienende, 'a winters steeds thuis bleef, niets verdiende en daardoor geheel ten zijnen laste was. Dit beg'on D. B. te vervelen en daarom besloot hij hem maar uit den weg' te ruimenTe dieneindebegaf hij zich Zondag naar een wapenhandelaar alhier om een revolver te koopen, voorgevende deze noodig te hebben om ratten te schieten. De wapenhandelaar wilde hem eerst een buks ver- koopen, doch B. wenschte absoluut een revolver te hebben, die hij dan ook kocht, waarna hij door den verkooper werd geïnstrueerd omtrent de behandeling van het wapen, speciaal wat aangaat de regeling in zake de afstandsbepaling. De Maandagmorgen begon alweer met- ongenoegen tusschen vader en zoon, waarop de zoon tegen zijn moeder zeide, dat hij de deur uitging. De oude B. hoorde dit en stelde zich verdekt buiten op, om zijn jongen af te waGhten en de afschuwelijke daad te ver richten. Feike kwam buiten en hoorde door zijn vader een .schot op hem lossen. Het miste echter, doch kwam door de deur en -de wandl van een kamer terecht in de kamer, waar de vrouw en de overige kinderen waren, zonder een hunner te treffen. De zoon vluchtte het huis in en hoorde in een mi nimum van tijd nog vier schoten op hem lossen, waar van er twee. raak waren, n.l. een aan den pols en een schampschot aan het hoofd, hetwelk indien het lager was gekomen, doodelijk had kunnen zijn. De vrouw kwam toen tusschenbeide, haar man roepende: „ben jij gek of bed. .d, jij bent een moor denaar. Door deze tusschenkomst werdj den man be let het zesde schot af te schieten. De dader vluchtte direct de straat op, ten einde zelf aangifte te doen bij de politie aan den Accijns- toren, welke hem arresteerde. iets toe- F RANKRIJK. In het dorp Fontaine, waar men sinds het Champagnewetje geen champagne meer mag vervaardigen, was besloten uit wrevel Zondag de ver kiezing voor twee gemeenteraadsleden in de war te sturen. Men had de brandweer met een spuit opge steld voor het raadhuis, ten einde de dorpelingen, die hunnen kiesplicht wilden gaan vervullen, door het toe dienen van een stevig' sproeibad van hun voornemen af te brengen. Do spuit behoefde echter niet in wer king te worden gesteld, want geen enkel kiezer kwam op.^ Je zes uur, toen den tijd voor de verkiezing' verstre ken was, rukte de brandweer in en werd de spuit we- ler naar de loods gebracht. Bij deze eerste betooging zal het niet blijven, op alle plaatsen van liet departement wordt geregeld ver zet tegen de regeering georganiseerd. Dl 1TSCHLAND. In den rijksdag was gisteren veel publiek op de tribune. Na de. rede van den afge vaardigde Raab, die op beleedigende wijze Zaterdag had gesproken over de Joodsche adspirantén voor of ficier, verwachtte men blijkbaar een scherpe discussie. Of die plaats gehad, heeft, zeggen de Reutertelegram- meii niet. Ai een wordt gemeld, dat alle sprekers pleitten voor do benoeming van Joden tot officier. De minister zei o. :t.: „Bewuste of onbewuste antisemietische opvattingen in het leger," keur ik af; wij hebben noch katholieke, noch protestantsche, noch joodsche soldaten, maar Duitsche." De minister wees daarna op de vermindering der gevallen van soldatenmishandeling. Ook zonder dat hij daartoe door de afgevaardigden aangespoord wordt zeide de minister, acht hij het zijnen plicht die te be perken. Iedere zakelijke kritiek is ons aangenaam, afbre kende kritiek echter sleept kwade gevolgen na zich. Door voortdurend smalen op het leger zou in het buitenland de meening kunnen worden gevestigd, dut van het leger niet meer zoo veel te vernachten is als in 1870. Door zulk een verkeerde opvatting wordt do vrede niet bevorderd en evenmin het heil van het va derland." (Levendige toejuichingen.) PORTI'GAL. Te Setubal, in het noorden, zijn sta kers in botsing geraakt met vertegenwoordigers van het gezag. Infanterie heeft in de lucht gevuurd cn cavaleristen hebben heen en weer gereden, om de op gewonden gemoederen tot rust te brengen. Zij hebben

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2