STADSNIEUWS. correspondentie! I JIT WINKEL. Bedankt voov het beroep bij de Ned. Hervormde kerk te IJzendijke door ds. B. Nieuwburg alhier. Benoemd tot Secretaris-Penningmeester van den Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp, de heer O. Nobel te Winkel. UIT HEER-IIUGO WAARD. Heden, 6 Maart, vergaderde in' „De Hengstman' alhier de Prot. Kiesvereeniging „Burgerplicht" al hier. De heer D. de Boer, voorzitter, constateert met ge noegen, dat hij zulk een talrijke vergadering voor zich mag zien, waaruit hij afleidt, dat er veel belangstel ling bestaat voor de a. s. verkiezing van een lid der Provinciale Staten. Aangezien niet alle aanwezigen lid van „Burgerplicht" zijn, vraagt de voorzitter of van die gasten ook tot de vereeniging wenschen toe te treden. Allen, 13 in getal, verklaren zich te willen aansluiten, wat met applaus wordt vernomen. Na lezing der notulen wordt mededeeling gedaan van een schrijven der heeren P. Wonder Pz. en D. de Jong, dat ze hun verkiezing tot bestuursleden aan vaarden. Uit een schrijven van kiesvereenigingen uit het Noordelijk deel van het kiesdistrict, alsmede uit per soonlijk onderhoud met bestuursleden der kiesvereeni ging te Schagen blijkt, dat men aldaar gaarne zal zien, dat. het Zuidelijk deel van het district met een candidaat uitkomt van vrijzinnige richting, terwijl een uitnoodiging is ontvangen tot bijwoning eener gecombineerde vergadering- te Schagen, uitgaande van Wieringerwaard, Kolliorn en Winkel. Na opmaking eener groslijst, waarvan de heeren D. 'en C. de Boer worden afgevoerd, aangezien beiden verklaren een eventueele candidatuur niet te zullen aanvaarden, wordt een bespreking gehouden betref fende de andere candidaten, zijnde de heeren Jac. Met, P. Wonder en C. Swager, alhier, en de heeren M. J. Kroon en C. Berkhouwer, respectievelijk te Oudkar spel en te Zuidseharwoude. Na bespreking gaat men over tot het verkiezen van een dubbeltal, waarbij terstond de heer Met wordt ge kozen met 20 van de 36 stemmen; op den heer Won der werden II, op den heer M. J. Kroon 2 stemmen uitgebracht. De heer Met, ter vergadering aanwezig, verklaart deze candidatuur te aanvaarden. Besloten wordt terstond de vrijzinnige kiesvereeni gingen met dezen candidatuur in kennis te stellen en hiervan mede kennis te geven aan de Anti-Rev. en de R. Kath. kiesvereenigingen alhier. Voorts besloot men afgevaardigden te zenden naai de gecombineerde bestuursvergadering te Schagen en wordt tevens de houding van „Burgerplicht" vastge steld ten aanzien eener eventueele oprichting eener Centrale Kiesvereeniging in het district. Men be treurt het, dat een vroeger daartoe genomen besluit niet tot volledige uitvoering is gekomen. Tot afge vaardigden worden g-ekozen de heeren D. de Boer, J. Akkerman en W. van Slooten, die zich de keuze la ten welgevallen. Tot secretaris wordt vervolgens gekozen de heer Met, die zich bereid verklaart, deze functie te aan vaarden, -doch dan na de Staten-verkiezing. Nadat nog de heer Met de vergadering dank zegt, voor het in hem gestelde vertrouwen, sluit de voorzit ter met een woord van dank deze vergadering. UIT OUDE NIEDORP. Zondagavond gaf de rederijkerskamer „Molière" een openbare uitvoering in het lokaal van den heer T. de Jong. Opgevoerd werd „Ruth", tooneelspel in vijf bedrijven door F. Stoel. Tot nastukje werd gegeven „Een nachtelijk avontuur" een humoristische scène. Er werd goed spel geleverd, zoowel in het eerste als in het tweede stuk. De rollen waren goed verdeeld en ingestudeerd. Tot slot bal. UIT SCIIOORL. De Liberale Kiesvereeniging te Schoorl heeft voor de aanstaande verkiezing van lid voor de Prov. Staten van Noord-Holland als candidaat gesteld den E. A.Heer A. J. Peeck, Burgemeester aldaar. UIT DE LANGEDIJKEN. Gisteren is door de liberale kiesvereeniging aan den Langendijk en St. Pancras candidaat gesteld voor de Provinciale Staten de heer M. J. Kroon, burgemeester te Oudkarspel. In den nacht van Zondag op Maandag der vorige week, ten 12 uur ongeveer, is aan den Berkmeerdijk gemeente Opmeer de bakkersknecht S. uit Heerhugo- waard, die daar per rijwiel passeerde, aangerand door een manspersoon met een rijwiel bij zich. Toen S. aan kwam rijden plaatste de aanvaller zijn rijwiel zóó danig voor dat van S dat deze genoodzaakt was af te stappen om niet te vallen. Daarna werd hij door dien persoon aangegrepen, onder mededeeling, dat hij geld moest hebben. S. greep zijn aanvaller bij den keel en tezamen kwamen zij te vallen. Toen zij aan het worstelen waren kwam iemand, die daar juist per rijwiel passeerde, S. te hulp, waarna zij tezamen den aanvaller overmeesterden en hem met hun zakdoeken de beenen bonden, zoodat hij niet dadelijk overeind kon komen. Van die gelegenheid hebben zij gebruik gemaakt om weg te komen. De dader is hun geheel onbekend en zij weten zelfs geen behoorlijk signale ment van dezen op te geven. De politie doet onderzoek. UIT HARENKARSPEL. *In de gistermiddag gehouden voltallige vergadering van den raad werd medegedeeld, dat waren inge komen oenige berichten van huislioudelijken aard, w.o. de verslagen van het herhalingsonderwijs en der commissie ter wering van schoolverzuim. Deze mede- deelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Mej. de JongMeurs benoemd vroedvrouw alhier berichtte dat zij voor hare benoeming bedankte met het oog op de verdiensten van haar man. B. en W. boden in verband met dit bedanken den raad aan een nieuwe voordracht ter benoeming eener vroedvrouw bestaande uit de dames Mej. ModderRooze te Alkmaar en Mej. A. Bakker te Enkhuizen. Benoemd werd mej. Modder—Rooze met 6 stemmen tegen 1 stem op mej. A. Bakkér. De indiensttreding werd bepaald op zoo mogelijk 1 April. Het voorstel van B. en W. in zake den leeftijds grens der kinderen in verband met de toelating tot de scholen werd daarna ter tafel gebracht. De Voorzitter lichtte dit voorstel toe mede in ver band met het in de vorige vergadering reeds bespro kene, waaruit bleek dat de financieele opofferingen der Gemeente te zwaar zullen zijn om aan de verlan gens der ouders te voldoen. Het voorstel, inhoudende de bepaling dat de kinde ren die op 1 Mei op school komen vóór 1 Januari van dat jaar den leeftijd van 5 jaar zullen moeten hebben bereikt, werd zonder eenige noemenswaardige bespre king aangenomen. De door B. en W. ontworpen verordening inzake de schoolgeldheffing welke gebaseerd zal zijn op den aanslag in den hoofdelijken omslag, werd den raad ter bespreking aangeboden. De Heer Borst vroeg eenige inlichtingen en maakte een kleine opmerking op redactioneel gebied die door den Voorzitter werden toegelicht, waaruit bleek, dat de aangeslagenen van f 500 vallen in de categorie der schoolgeldbetalenden, Wat betreft de aangeslagenen van f 2000 en hoo- ger, waarvoor de aanslag in het schoolgeld zou zijn 95 ets. per kind en per maand, meende de Heer Borst dat het schoolgeld dan meer zou bedragen dan de kosten van ieder kind. De voorzitter zeide dat de kosten van ieder kind gemiddeld 12 13 gulden per jaar bedragen. De heer Borst nam met deze toelichting genoegen, waarna de heer Slot meende dat men lager zou kun nen gaan met dc bepaling van het maximum, n.l. tot- 1400 a 1500, hij erkende echter de goede bedoelingen die in de regeling lagen opgesloten, wees op de verplich ting- der ouders, om voor de kinderen, ook wat hun onderwijs betreft, te. zorgen, en achtte in verband met die verplichting de schoolgeldheffing over 't algemeen te gering, zoo zelfs dat de gegoede burgers gesteund worden door staat en gemeente. De heer Slot bedankte B. en W. voor de getroffen regeling, waarna de raad zich met algemeene stemmen met die regeling vereenigde. Deze regeling, die 1 Juli in werking zal treden, be paalt, dat aangeslagenen in den hoofdelijken omslag met een inkomen minder dan 500 vrij zullen zijn van schoolgeldbetaling, die van 500 tot 800 betalen v.oor een kind 20, voor 't tweede 35 en vervolgens voor ieder kind 10 ets. meer ppr jnaand. Van 800 tot 1100 zijn deze bedragen resp. 35, 55 en 15van 1100 tot 1400 50, 75 en 20; van 1400 tot 1700 65, 95 en 25; van 1700 tot 2000 80, 115 en 30; van 2000 en hooger 95, 135 en 35. De vergadering werd, daar bij de rondvraag niemand het woord verlangde, gesloten, HOOG WATER. In de omstreken van Meppel hebben de hooge wa terstanden een enorme schade en veel last veroorzaakt. In verband hiermede bezocht de commissaris der Ko ningin in Overijsel Zwartsluis en het Staphorsterveld. 15 Maart zullen Gedeputeerde Staten van Drente en Overijsel eene conferentie houden, om te trachten tot overeenstemming te komen óver de opheffing van het waterbezwaar. VERBRAND. In Hagen nabij Enschede was een alleenwonende weduwe 's avonds bezig met pannekoeken bakken. Dc op het fortnuis staande koekenpan geraakte in vlam, waardoor de weduwe zóó schrikte, dat de brandende petroleumlamp aan haar hand ontviel en hare Ideede ren onmiddellijk in volle vlam stonden. De buren, die op haar hulpgeroep toesnelden, doofden de vlammen en zorgden voor overbrenging naar 't ziekenhuis, waar de vrouw korten tijd daarna aan de bekomen brandwonden overleed. OEVERAFSCHUIVINGEN, Aan den calamiteusen polder Oud-Kempenshofste- de (gemeente Stavenisse) is eene oeverafschuiving ontstaan over eene lengte van 210 M. en eene breedte van 80 M., gemeten langs de laagwaterlijn, terwijl de kortste afstand van den dijk tot de vroegere laagwa- torlijn 109 M. bedraagt. Deze afschuiving levert geen direct gevaar voor het waterschap op. Of buitenge wone verdediging noodig zal zijn, moet een nader on derzoek door peilingen beslissen. Aan de overzijde der Ooster-Schelde, op ongeveer dezelfde hoogte, is enkele dagen vroeger eene veel grootere afschuiving ontstaan. Daar deze slechts i ne zoogenaamde slijkafschuiving is, bestaat daar niet het minste gevaar. De onderzeesche oever wordt daar ter plaatse zelfs niet verdedigd. ARME KLEINEN! Door de gemeentepolitie van Middelburg- zijn aan die van Vlissingen twee kinderen van nog geen zes jaar overgegeven, die door den inmiddels zonder adres achter te laten vertrokken vader bij een zwager waren gebracht, en wier moeder gescheiden van haar echtge noot te Vlissingen vertoeft. Daar de kinderen reeds meermalen door de ouders verlaten werden, is het te hopen, dat de voogdijraad in dezen zal kunnen optre den. GESCHORST. De houder van het hulppost- en telefoonkantoor te Tjallebird (Fr.) is in zijne betrekking geschorst. De inspecteur stelde Zaterdagmiddag ten kantore een onderzoek in. DORIS RIJKERS. Doris Rijkers, de afgetreden schipper van de Nieu- wedieper reddingboot, na 25 jaren als zoodanig dienst tr- hebben gedaan, heeft Maandagmiddag in een ver gadering van de plaatselijke commissie van de Noord en Zuidhollandsche Redding-Maatschappij, waarbij ook het hoofdbestuur der Maatschappij, benevens eeni- g< belangstellende dames en heeren tegenwoordig- wa ren, afscheid genomen. Baron Van Asbeck, voorzitter van de plaatselijke commissie, sprak hem hartelijk toe, en deelde hem me de. dat de commissie op hare pogingen tot verkrijgen van een lijfrente vele giften had ontvangen, waaron der van II. M. de Koningin, van Prins Hendrik en van 11. M. de Koningin-Moeder, zoodat hem tot aan zijn dood een lijfrente van 5 per week kon worden toegelegd. Dit gevoegd bij zijn traktement als boots man, dat hij eveneens zal blijven behouden, en zijn toelage als broeder van den Nederlandschen Leeuw zal hem in staat stellen zijn ouden dag onbezorgd te gemoet te gaan. Namens het hoofdbestuur der N.- en Z.-Holl. Red ding-Maatschappij werd hem nog een door de firma Grevenstuk vervaardigde zeer mooie schilderij aange boden, vermeldende de door hem gedane reddingen. BRANDSTICHTING. Als Wei-dacht van brandstichting in de schuur van den landbouwer Roes te Voorts gem. Gendringeu (al waar 2 paarden en 6 runderen in de vlammen omkwa men) is gisteren naar het huis van bewaring te Go- rinchem overgebracht zekere Tieltjes uit Breeden- broek. PRETTIGE THUISKOMST! Bij den lieer O. D. Molanus, in de Steynlaan te Baarn, is tusschen 3 en 5 Maart ingebroken. De fami lie was wegens familieomstandigheden gedurende twee dagen niet in het huis en vond bij haar terugkomst de voordeur open. Verdwenen zijn eenige gouden en zil veren horloges, gouden ringen en armbanden. POGING TOT ZELFMOORD? Gisterochtend vond een bewoner der Nieuwe Lelie straat te Amsterdam zijn zoon met een dolk in de borst in zijn bed liggen. Kermende vertelde hij, dat een onbekende man een aanslag op hem gepleegd had. In de woning had echter niemand eenig onraad be speurd en vermoed wordt, dat de jonge man, die door het lezen van slechte lectuur in een overspannen toe stand verkeerde, de hand aan zich zelf heeft geslagen. NA CARNAVAL. Sedert carnaval wordt te Breda vermist een pas drie maanden geleden gehuwd spoorwegbeambte. Het vermoeden bestaat, dat de man verdronken is. Door de politie worden, tot nu toe vergeefs, de singels der stad afgedregd. EEN MOORDAANSLAG. Zaterdagavond is te Giessen-Nieuwkerk een moord aanslag gepleegd op den monteur Kiéhnen, aldaar werkzaam aan een electrisclie installatie. Toen K. zich om 10 uur naar zijn kosthuis begaf, werd hij ge volgd door iemand, die, juist aan de grens van de dorpskom, plotseling een schot loste, dat zijn hoed trof. Op zijn geroep van moord maakte de aanrander zich uit de voeten. Als vermoedelijke dader is in verhoor genomen de timmermansknecht van H., die, niettegenstaande hij door K. is herkend, blijft ontkennen. Een liefdesge schiedenis schijnt de aanleiding. EEN WAARDELOOS BILJET. Bij den bureaulist van de Zuid-Hollandsche Electri- sc-he Spoor op het Hofplein te Rotterdam vervoegde zich een als heer gekleed persoon met donker uiter lijk, die vertelde via Londen uit China te zijn gekomen en een 20 dollarbiljet ter wisseling aanbood. Aan het verzoek werd voldaan, maar later bleek, dat het gewis selde biljet er een is van de voormalige Geconfedereer de Staten van Noord-Amerika en daarom waardeloos. De onbekende heer heeft men niet weder gezien. I0-URIGE WERKDAG. Op de Zondag te Amsterdam gehouden betooging' heeft het Kamerlid Schaper de mededeeling gedaan, dat het wetsontwerp op den 10-urigen arbeidsdag, dooi de soc. dem. Kamerfractie bij de Tweede Kamer in te dienen, in een door hem samengesteld voor.ontvvevp gereed is. Het Volk kan thans reeds omtrent dit ontwerp mede- deelen, dat het een arbeidsbescherming bevat voor alle mannen, vrouwen, jeugdigs personen en kinderen. Het bedoelt een volledige vervanging te zijn van de thans bestaande Arbeidswet en voert den tien-urendag in voor alle arbeiders, behoudens zeer enkele groepen volwassenen, die werden uitgezonderd. Voorts stelt het ten behoeve van alle arbeiders in fabrieken en werkplaatsen overgangsmaatregelen voor, waardoor acht jaren na het in-werkingtred en der wet de wet telijke achturendag zou zijn ingesteld, Het wetsontwerp wordt, na de afhandeling van de door de regeering voorgestelde wijzigingen in de be staande Arbeidswet, bij de Kamer ingediend, KA ASCONTROLESTATION NOOKD- HOLLAND. (Vervolg). Inmiddels waren de heer Van Hoek, directeur-gene raal van den Landbouw, en Swaving, inspecteur in al- gemeenen dienst, ter vergadering gekomen. Van de wijzigingen in het huishoudelijk reglement aangebracht noemen we de aanneming van het nieu we artikel: De vereeniging onderscheidt, wat de gemerkte kaas "betreft, 2 klassen; a. kaas in Edammer vorm met een vetgehalte in de droge stof van ten minste 40 b. volvette kaas in verschillende vormen, met een vetgehalte in de D. S. van tenminste 45 Uitvoerige besprekingen werden hierover gevoerd. Ook werd vastgesteld het nieuwe merk voor de kaas in Edammer vorm met een vetgehalte van ten minste 40 in de D. S., n.l. 40 -f- in een zeshoek. Aangenomen werd vervolgens het bestuursvoorstel om in samenwerking met den Bond van Zuivelfabrie ken in N.-H. een collectie Edammpr kaas in te zenden op de voedingsmiddelen-tentoonstelling van 29 Maart tot 8 April 1911 te Glasgow te houden, Dit voorstel was ingeleid door den heer J. Best, te vens voorzitter van den Bond van Zuivelfabrieken. De begrooting werd vastgesteld ten bedrage van. 4616.58 in ontvang- en uitgaaf. Bij' de eerste was in begrepen een subsidie van 2500 van het Rijk en 1000 van de provincie. Voor publiciteit is 750 uit getrokken. Bij de rondvraag zeide de heer Van Hoek, dat het hem aangenaam was geweest, deze vergadering- te hebben bezocht. Waar het noodig is, dat moed ingesproken wordt, roept spreker den leden toe: Ende desespereert niet, houdt goeden moed(Luid applaus.) De voorzitter sloot daarna de vergadering. LAATSTE BERICHTEN. GRIFFIER PROVINCIALE STATEN. HAARLEM, 7 Maart, Tot griffier bij dp Provin ciale Staten van Noord-Holland (vacature wijlen mr. Land) is benoemd mr. P. Dozy, hoofdcommies der Provinciale Griffie te Haarlem. Mr. DoZy, die den leeftijd van 60 jaar heeft bereikt, is oud-burgemeester van Hardingsveld en van Delden. In 1895 werd hij aangesteld als commies aan de pro vinciale griffie, in 1900 als hoofdcommies. VERDUISTERING. LEIDEN, 7 Maart. De firma Van Wensen en Co kwam tot de ontdekking dat een bediende die meer dan 35 jaar bij haar in betrekking was, haar in de laatste jaren voor een bedrag- van 20.000 heeft op gelicht. De politie heeft de zaak in handen. Bestuur „Algemeen Belang." Een dergelijk be- richtje plaatsten we reeds. ONZE TWEEDE VERTELAVOND. „Fijn," „eenig" dat waren de korte, maar veel zeggende uitdrukkingen, waarmede de kleine bezoe kers en bezoeksters van onzen vertelavond in de Har monie te kennen gaven hoezeer zij hadden genoten. De zaal, zoo vol als maar eenigszins mogelijk was, werd thans langzaam en geregeld gevuld, en daar wij geen uur van opening hadden aangegeven, ontstond er nu ook geen 'gedrang. De kinderen waren erg- woelig, maar niet zoodra begon de heer Van Abkoude of het werd muisjes-stil. Met oorverdoovend gejuich werden de portretten van de Koningin en het Prinsesje ontvangen, waarbij de verteller even gelegenheid had te herinneren aan den feestdag, die de dag van gisteren was. De avonturen van Tim en Tom deden de jeugd her haaldelijk in luid gelach losbarsten, het sprookje „de Dwergneus" werd weer met veel spanning gevolgd en toen toen kwam de poppenkastvertooniug. Jan Klaassen was jarig, hij wilde dezen dag in Alkmaar vieren en hij en zijn gasten deden dat op een wijze, welke de zeshonderd jongens en meisjes kostelijk bezig hield. En toen de jarige eindelijk zei, dat hij zoo blij was dat zijn verjaarfeest in de courant was opgeno men en de jongens en meisjes uitnoodigde nü eens een „De Alkmaarsche Courant gaat nooooit verlóóóóren" aan te heffen, toen waren we werkelijk een oogenblik bang dat de glazen foyerdeuren zouden barsten. Het ging- gelukkig goed en nu kon de heer van Abkoude, en hij deed het aardiger en uitvoeriger dan de vorige maal, vertellen, hoe de poppen gemaakt en gehanteerd moeten worden. Wie een poppenkast klaar had, moest ze maar eens aan het bureau der Alkmaarsche Courant laten kijken, zeide hij tenslotte. Nu dat is best voegen we erbij. Of we nog niet eens één vertelavond konden geven, is ons gevraagd door teleurgestelden. Nu we zullen zien. Stellig beloven doen we het nog niet. Maar dit willen we wel zeggen, dat wanneer er voor de derde maal een vertelavond komt, dit wer kelijk is zooals Jan Klaassen zingt „voor de allerlaat ste keer." VOETBAL. AlcmariaVolharding 01. Onder begunstiging van vrij goed voetbalweer er woei alleen koude wind over het veld had Zondag op het terrein van Alcmaria de vriendschappelijke wedstrijd plaats tegen Volharding- uit Amsterdam. t Was een geanimeerde wedstrijd, die door veel publiek werd bijgewoond. Volharding maakte kort voor rust de eenige goal van den wedstrijd en won daardoor de match met 10. Een gelijk spel had ech ter beslist de verhouding- beter weergegeven, want vooral na de pauze speelde Alcmaria geregeld op de Amsterdamsche helft, doch slecht en ongelukkig spel der Alkmaarsche voorhoede voor doel, was oorzaak, dat zij niet tot doelpunten kon komen. Alcmaria verscheen met een vrij flink elftal. Waarom nam de keeper zijn plaat-s niet in? Vond dit misschien zijn oorzaak in de minder betrouwbare achterspelers? Wij hopen van niet. Wij zagen dus in vallers in de goal, op de backplaats en één in de half- linie. Volharding-s elftal was vrijwel volledig. In de eerste helft had Volharding het oordeel van den wind, doch de kansen die zij voor het Alcmaria-doel kreeg, werden door slecht schieten verknoeid. Aan de andere zijde maakte de uitstekende keeper enkele ballen onschade lijk. De Alomaria-keeper werkte ook naar behooren, doch kort voor rust was een hard schot van links vlak onder de lat hem te machtig, 't Was een fraaie goal, voor den keeper beslist onhoudbaar. In de tweede helft was Alcmaria sterker, doch de uitvallen van Volharding bleven gevaarlijk. Eenmaal dachten allen Alcmaria na uitstekend samenspel tus schen linksbinnen en middenvoor te zien doelpunten, toen de middenvoor met den bal op d-oel afging, doch het schot was te zacht en de keeper had er weinig- moeite mee. De keeper kreeg nog meer gelegenheid zijn talenten te toonen. Eenmaal sloeg hij een hoog schot net tegen de lat en eenige goede schoten werden door hem uitstekend bewerkt. Toen de scheidsrechter tijd floot, was het Alcmaria niet gelukt te doelpun ten, terwijl zelfs de laatste oogenblikken beslist voov Volharding waren, Volharding won dus met 1—0. Bij Alcmaria allen vrij goed, ook in de invallers. Spel voor doel slecht. Linksbuiten beneden vorm. Centre-half later, linksbinnen en middenvoor goed. Bij volharding- noemen wij in de eerste plaats de keeper, daarna dp oentre-half en rechts-half. Schieten der voorhoede was slecht. Scheidsrechter heel goed. Alcmaria II trok met 10 man naar Purmerend, en behaalde aldaar op Purmersteijn een 20 overwin ning. Alcmaria maakte geen doelpunt, doch Purmer steijn trapte tweemaal een bal in eigen doel en bezorg de daardoor een overwinning- aan de Alkmaarders. Nu de internationale wedstrijden weer op handen zijn tusschen IIplland-België en Hollarul-Engelarul, vermelden wij dat het Belgisch elftal, dat Dinsdag j.l. te Brussel van H. B. S. met 2—1 won, Zaterdag te Londen tegen Engeland speelde en o. i. een uitstekend figuur sloeg. België verloor met 4(eigenlijk met 30, want epn der Belgische backs trapte nog een bal in eigen doel) en gezien de sterkte van het Engelscli elftal, hadden wij beslist een grootere nederlaag ver wacht. Het kan in de komende ontmoetingen dus spannen. 19 Maart in Antwerpen, 2 April in Dord recht, 17 April in Amsterdam. Voor het Nederlandsche elftal zijn de volgende spe lers aangezocht Doel: Göbel (Vitesse), Achter: Otten (Quick) en dc Wolf (Haarlem). Midden: Boerdam, de Korvei' (Sparta), Hoj-burger (V. O. O.). Voor: Welcher (Quick), Lutjeus (H. V. V.), Eraucken (H. F. C.), Horburger (V. O. C.) en v. Berckel (Nijmegen). Misschien dat er na den proef wedstrijd op 12 Maart nog- eenige verandering- inkomt. CADETTENSCHOOL. Hier te lande zal in de maanden Juli en Augustus een examen worden gehouden voor toelating van jonge lieden als cadet bij de Cadettenschool alhier. Voor dit examen worden opengesteld- a. 15 plaatsen voor jongelieden met bestemming om te worden opgeleid voor den dienst hier te lande - b. 6 plaatsen voor jongelieden met bestemming om te worden opgeleid voor den dienst in Nederlandsch- Indië. ARBONDISSEMENTS-RECHTBANK Uitspraken van heden. Dirk Hendrik L., Zwaag, bedriegelijke bankbreuk, 4 maanden gevangenisstraf. Neeltje K., Sint Maarten, diefstal, vrijgesproken. Emelia W., Hoorn, diefstal, 14 dagen gevangenisstraf. Gerrit Hendrik M. en Cornelis R., Helder, diefstal, ieder 4 maanden gevangenisstraf. Klaas de L., Schagen, mishandeling, 14 dagen ge vangenisstraf. Bernardus L., Akersloot, visschen in verboden water, geschorst, nieuw onderzoek op 28 Maart. Engel P., Aloysius Augusthinus S. en Gerrit O., Akersloot, idem, geschorst, nieuw onderzoek op 28 Maart. VOLKSBOND. Vanwege de afdeeling Alkmaar van den Volksbond tegen drankmisbruik zal de heer Mr. H. Verkouteren van Amsterdam, op Donderdag 9 dezer in de groote zaal van de Harmonie eene voordracht houden, welke gratis toegankelijk is voor hare leden, voor niet-leden tegen een gering entree. Een zangkoor en een muziek corps zullen dien avond hunne medewerking verleenen. NED. PROTESTANTENBOND. In een Donderdag te houden vergadering voor de afdeeling Alkmaar en omstreken van den Nederland schen Protestantenbond, zal de heer Ds. J. J. Meijer te Wijnaldum, schrijver van „Godsdienstig gehalte der Nieuwe Letterkunde" een lezing houden over „Gods dienst en Kunst." BENOEMD. Bij resolutie van den minister van financiën, van 6 dezer, zijn met ingang van 1 Mei, herbenoemd in den raad van beroep voor de vermogensbelasting te Alk maar, tot lid, de heer J. L. Th. Groneman, te Wie ringerwaard, en tot plaatsvervangend lid, de heer J, P. Kool Pzn., te Alkmaar. (Stet.) BADHUIS „WITTE KRUIS." In de week van 27 Februari tot 4 Maart zijn in het badhuis van het „Witte Kruis" genomen78 kuipbaden, 93 regenbaden le klas, 162 regenbaden 2e klas, tezamen 333 baden. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. Naar wij vernemen is hier ter stede gisteravond op gericht een afdeeling van de Evangelische Maatschap pij, waarvan tot nog toe hier slechts een correspon dentschap was gevestigd. Tot voorzitter werd gekozen de heer ds. A. C. de Regt, verder werden tot bestuursleden benoemd de heeren C. G. Zaadnoordijk, M. L. C. Pool, O. D. L. Graafland en F, Rike. AGENDA. DINSDAG: Teekengenootschap „Kunst «j ons doel", teekenavond 7 uur, Nieuwe Doelen.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2