BUITENLAND. S T A D SNIB ÜWST DE FONTEIN IN DEN HAARLEMMERHOUT. LUCHTVAART. De „Vereeniging tot Verfraaiing" te Haarlem had voorgesteld de oude fontein in den Hout voor haar rekening te doen restaureeren en dus in stand te hou den. Aan de hand van een rapport van den heer Springer, architect, over de plantsoenen dier gemeen te, meenden B. en W., dat tot de opruiming van die fontein moest worden besloten. Na een zeer langdu rige discussie hebben in de gisteren gehouden ge meenteraadszitting over dit voorstel de stemmen ge staakt. EEN VONDST. Een winkelier te Gouda, die een partij oude couran ten had gekocht, vond daartusschen een papier van waarde, zonder dit evenwel te weten. Hij bewaarde het echter zorgvuldig. Het bleek later een eoupon- blad van een Oostenrijksch effect te zijn, waarom hij aangifte deed van zijn vondst. De politie vond spoedig de eigenares van het geldswaardig papier, een weduwe in een naburig dorp, die het reeds sedert •U's jaar vermiste. Met blijdschap werden de coupons weder door haar ontvangen. De eigenaar van het terrein op het landgoed Warns- born, waar de heer Clement van Maasdijk verongelukt is, heeft daar ter plaatse een eenvoudig gedenkteeken doen oprichteneen granietblok, ongeveer anderhal- ven meter hoog, staande op een voetstuk, waartegen groote keien zijn opgehoopt. Aan de voorzijde van liet granietblok staan de woorden: „Clement van Maasdijk, 27 Augustus 1910." Het gedenkteeken staat met op de plaats van het ongeluk zelf, daar het ter rein wordt omgemaakt, maar op een twintig meter afstand daarvan aan het pad, dat er langs voert. Bij de uitspanning „Rustwat" staat nog* het geraamte van het verongelukte vliegtuig. AFTREDEN VAN WETHOUDER VAN DEN BERGH. W ethouder Van den Bergh te Amsterdam is voor nemens als wethouder af te treden, zoodra de gemeen teraad definitief beslist heeft over den 9-uren-dag, wat wel in de eerstvolgende raadsvergadering geschie den zal. ploitanten. Doch de hoofdexploitant, die, zooals wij reeds zei den, met de exploitanten den verkoop der loten regel de en zich contractueel verbonden had tot uitkeering van een vastgesteld bedrag als provisie, kon zich daarmede absoluut niet vereenigen en nam ten slotte ontslag als hoofdexploitant. Door deze omstandighe den kon de vei'loting op den bepaalden trekkingsdag niet plaats hebben. Doch nog een andere kwestie deed zich voor. Het verlotingscomité had een advocaat in den arm geno men tot het terugbekomen der nog niet verkochte lo ten en der gestorte gelden. Tevens werd mededeeling gedaan dat het verlotingscomité de vastgestelde pro visie niet kon toestaan. Maar de exploitanten, die met den hoofdexploitant hadden te maken, weigerden zulks mede op grond dat de levering der loten was ge schied met begeleidende nota van het Comité zelf, waarop de prijzen stonden vermeld en het* bovendien gebruikelijk is, slechts dan af te rekenen, wanneer de trekkingslijsten ontvangen zijn, en dit was natuurlijk niet het geval. Intusschen had de hoofdexploitant vóór zijn ont slagname als zoodanig, en als gemachtigde van het vërlotingscomité, den auto bestemd voor den eersten prijs, aangekocht. Maar deze werd door het verlotingscomité niet ge arresteerd. De automobielfabrikant liet toen weten dat hij den auto in eene garage ter beschikking zou stellen van het verlotingscomité en zulks voor reke ning van dit comité. rovens liet de autofabrikant beslag leggen op de gelden door de exploitanten voor de verkochte loten ontvangen en die als zijnde nog niet aan het verlo tingscomité afgedragen zich nog onder hunne be rusting bevinden. Aldus is de stand van zaken. Het gestorte geld is zooals uit de toedracht der zaak blijkt, volkomen vei lig. Intusschen vernemen wij dat de trekking bepaald is op 5 April a.s. UIT PETTEN. Gisteravond is alhier uit zee opgevischt een schild pad welke van den kop tot den staart een lengte heeft van 130 cM. en over den buik 80 cM. breed is. Het dier weegt ongeveer 100 K.G. en is bij den heer G. Tim merman te bezichtigen. UIT HOORN. Gisteren werd te Sijbekarspel een wedstrijd gehou den tussehen de Hoornsche dam- en schaakclub en die van Benningbroek. De uitslag was als volgt DAMMEN. Hoorn. Eecen 4. Mooy 1. Vos 4. Ydo 4. V. d. Roll 4. Yerëll 2. C. Over 0. Tensen 1. Sijbekarspel. Beemster 0. Kooyman 3. Schagen 0. Hageuigius 0. R. Over 0. Visser Jr. 2. Glas 4 de Vries 3. SCHAKEN. Hoorn. Haas 4. Molenaar4. Taverne 4. Sijbekarspel. Kistemaker 0. Visser 0. R. Over 0. 1 otnal Hoorn 32 p. en Sijbekarspel 12 p. Zondag 22 Jan., toen beide clubs te Hoorn speelden, haalde Hoorn 11 p. en Sijbekarspel 17 p. Laatste Berichten. DE QUAES TIE TE NIBBIXWOÜD. In de gisteren gehouden openb. verg. v. d. Raad v. State van de afd. voor de geschillen van best., is mede- (leeling gedaan van een Kon. B. waarbij gehandhaafd wordt het besluit van Gedep. Staten van Noord-Hol land tot n iet-goedkeuring van het besluit van den raad der gemeente Nibbixwoud, bij hetwelk werd be sloten de beide bestaande scholen in die gemeente tot eén samen te smelten en deswege over te gaan tot het. bouwen van een nieuwe school met sluiting der beide bestaanden. BOYCOT VAN JAVAANSCHE SUIKER. Het Agentschap voor het V. O. verneemt uit To kio: „De boycot van Javaansche suiker is algemeen. Men heeft getracht, den prijs der suiker in de hoogte te drijven, hetgeen zeer gelaakt en trouwens niet ge lukt is. Een groote lading Nederlandsche suiker is te Simonoseki aangekomen en heeft daar groote ont steltenis teweeggebracht. Men tracht te weten te ko men, welke kooplieden het „landsbelang" verraden kunnen hebben. Inmiddels klaagt men over de Ja- pansche suiker, welken kleur den verbruikers niet be- valt.^ Vel wordt getracht dit te verhelpen, maar zal daarin vooreerst niet slagen." VERGIFTIGING. Ie Haarlemmermeer heeft zich een geval van ver giftiging voorgedaan. In de uitwerpselen van zekeren II., een gehuwd man, wonende aan de Nieuwe-Meer, heeft de geneesheer een aanmerkelijke hoeveelheid ar senicum gevonden. De lijder is in zeer bedenkelijken toestand naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd. Een buurvrouw, die zes weken geleden over leden is, moet onder dezelfde verdachte omstandighe den gestorven zijn. Het onderzoek is in vollen gang Hoewel cr zware vermoedens bestaan, is nog geen aan houding gedaan. Er zijn ernstige vermoedens gerezen tegen den bak ker eu de vrouw van Iloogenhorst. Aanhoudingen zijn echter nog niet gedaan. Nader meldt men ons: Het lijk van de vrouw van den bakker is opgegraven en gerechtelijk geschouwd. Na de schouwing werd oen bakker gearresteerd onder zeer ernstige verden kingen. Hoogerhout is hedenochtend in het Wilhel mi nagas thuis aan de gevolgen van de arsenicumver giftiging bezweken. Zondagavond werden de geheel© familie Bosch eu verschil lende kinderen uit drie andere gezinnen plotseling ziek na het gebruik van oliebollen, waarvan men vermoedt, dat zij vergiftigd' waren. Zij gevoel den allen vreeselijke krampen in de maag en pijnen in het hoofd. Gelukkig- geraakten zij spoedig tot bra king en is hun toestand op het oogenblik vrij wel, be halve die van vrouw Bosch. De olie was gekocht in een winkel op dit dorp en de politie is met het geva in kennis gesteld. VAN EEN LOTERIJ EN NOG WAT. Bij Koninklijk Besluit van 29 November 1910 werd goedgekeurd de groote verloting ten bate van het honds voor een te stichten Herstellingsoord van den AJgemeenen Nederlandsehen Politiebond „Verpleging van zieke Politiebeambten en bouw van een eigen Sanatorium, om bij langdurige of ernstige ziekte hulp te verleeuen. Den lflen hebruari 1.1. zou in het openbaar ten over staan van den notaris Jhr. C. J. van Cammingha te 's-Gravenhage de trekking plaats hebben. Als eerste prijs werd uitgeloofd een automobiel voor zes perso nen, merk „Diou Bouton," als tweede prijs 6 vette koeien en als derde prijs twee vette koeien. Voorts wa ren nog voor de volgende prijzen, koeien, varkens, rij- i\ ielen, naaimachines, voorwerpen enz. beschikbaar ge steld. Maar de verloting van al die aanlokkelijke zaken kon echter op den vastgestelden dag niet doorgaan. Daar ons bekend is, dat vele personen die zich lo ten hebben aangeschaft-, verwonderd zijn, dat de trek king nog niet is gehouden, deelen wij hierbij de zeker eigenaaidige kwestie, welke zich heeft voorgedaan, mede. Op den voorgrond dient evenwel gesteld, dat men zich absoluut niet- ongerust behoeft te maken, daar alles binnenkort zijn normaal verloop zal hebben. V oor de verloting werd een comité benoemd, alsme de oen hoofdexploitant aangesteld, welke laatste de gebeele regeling op zich nam voor den verkoop van lo ten en afrekening met de exploitanten, die in de ver schillende steden en dorpen van ons land, zich bezig melden met- het plaatsen van loten en daarvoor een zekere provisie ontvangen. Nu was de voorzitter van den Alg. Ned. Politiebond, voor welk lichaam de baten van de verloting zouden komen, ontstemd omdat hij geen zitting had in het Comité. Men is er toen too overgegaan om dezen, burge meester eener Zuid-Hollandsche gemeente, in het- Co mité te benoemen. Hij wenschte toen eene verandering tot stand te brengen in den verkoop der loten en daarvoor een la gere provisie toe te kennen aan de verschillende ex- TTET NIEUWE LABORATORIUM VAN PROF. HUGO DE VRIES. De plannen voor den bouw van een nieuw laborato rium enz. voor professor Hugo de Vries te Amster dam zijn vastgesteld. Een voordracht aan den Raad kan spoedig tegemoet gezien worden. Naar het H b 1 d. verneemt, bevat deze voordracht voorstellen tot den bouw van een nieuw laboratorium met collegezaal, ter plaatse waar thans de palmenkas staat. Het nieuwe gebouw krijgt een lengte van 38 meter bij een breedte van 9 meter. De hoofdingang van het laboratorium komt aan den kant. der Plantage te liggen. De helende bijgebouwen met kleine labora toria blijven staan, zullen gemoderniseerd en bij het hoofdgebouw aangesloten worden. De oude collegezaal zal tot werkkamer voor prof. De Vries en zijn assistenten ingericht worden. Op het Hortus-plantsoentje, dat bij den Hortus ge trokken wordt, komt een nieuwe palmenkas te staan. De oude had 5.75 meter breedte en 8 meter hoogte. De nieuwe,, die in den vorm van een rechthoek ge bouwd wordt, met een groote ronde ruimte in den mek, krijgt 40 meter lengte bij een breedte van 8 M. en een hoogte van 9 M. De kosten van deze werken zijn op 203.000 be groot. Er wordt voorts gesproken over toevoeging van het W ertheimpark, of een deel er van, aan den Hortus, omdat deze over weinig ruimte beschikt. De tuin kon op deze wijze vergroot worden, waarbij het Wertheim- park dan als openbaar wandelpark kan behouden blij ven. Maar dit is slechts een zeer voorloopig plan. FRITS KOOLHOVEN's NIEUW TWEEDEKKER. In het vliegkamp te Soesterberg is 7 Maart een be langrijke dag geweest. Erits Koolhoven, reeds gerui- men tijd bezig met het construeeren van zijn nieuwen, grooten tweedekker, type Earman, heeft dien dag zijn machine ingevlogen. Gelijk men weet, was de kleine eendekker Ilanriot voor het zware gewicht van dezen vliegenier veel te licht, en moest hij wel zijn toevlucht nemen tot den grooteren biplan. Die eerste proeven nu zijn opperbest geslaagd. Na eerst eenige rechte einden afgelegd te hebben, vloog Koolhoven geduren de 22 minuten boven het terrein, en dat op een wijze, alsof hij nooit anders dan in een bipla.n lucht-reisjes had gemaakt. Daarna steeg hij nogmaals op, en vloog 11 minuten met den aviateür Hilgers als passagier. Bij gunstig weder zal de heer Koolhoven zijn oefe ning voortzetten, en ook den leerling-vlieger de Kan tors den biplan-doop geven. Naar wij vernemen zullen binnenkort nog drie leer lingen, waaronder eene dame, hun lessen op Verwey en Lugards vliegkampen beginnen. UIT OUDE-NIEDORP. W oensdagavond vergaderde de Protestantsche kies- vereeniging alhier in het- lokaal van den heer T. de Jong. Na opening der vergadering deelde de voorzitter mede, dat deze vergadering was belegd in verband met de candidaatstelling voor een lid voor de Provin ciale Staten op 16 dezer. Naar aanleiding dezer can- didaatstelling was ingekomen een schrijven van de vrijzinnige kiesvereenigingen te Wieringerwaard, Kol horn en V inkel, waarin uitnoodiging was gedaan I om een gecombineerde vergadering te houden te Scha gen, op Donderdag 9 Maart a.s., om zoodoende tot eenheid te geraken, en een schrijven van de vrijzin nig democratische kiesvereeniging te Schagen, waarin j werd verzocht den door haar reeds gestelden candidaat den heer C. Berkhouwer te Zuidscharwoude, te steun- nentevens een van de kiesvereeniging „Burger- De Hoornsche vergiftigingszaak. AMSTERDAM, 9 Maart. Het Gerechtshof alhier ver oordeelde |heden J. J. Beek tot levenslange ge vangenisstraf, wegens moord en poging tot moord. Het Hof vernietigde het vonnis der Alkmaarsche rechtbank, omdat in dat vonnis recht gedaan werd op een aanwijzing, welke door een aanwijzing werd veikiegen. Voorts nam het Hof aan, dat Beek gedacht moet hebben aan de vronw, mede omdat hij geen poging heeft aangewend om de gevolgen te verhinderen. Beklaagde werd snikkend de zaal uitgeleid. INBRAAK. ROTTERDAM, 9 Maart. Wederom is hier inge- bioken in het magazijn van Raalte, belendend aan liet magazijn Schroeder en het kantoor Acetylena aan de Groote markt. Alle brandkasten boden weerstand. Uit de kasregisters is 40 gld. vermist. DLLTSCHLAND. Bij de voortzetting van de be handeling der beg'rooting van Eeredienst in het Prui sische Huis van Afgevaardigden verklaarde, naar Leuter meldt de heer Porsch, dat hij toegaf dat ver meerdering van orden had plaats gevonden, maar het leeuwenaandeel hadden daarbij de orden voor zieken verpleging. Daarin bestond geen gevaar voor den Staat. V ij wen.sche 11 het behoud van het Pruisische gezant schap bij het Vaticaan, zeide hij. De verklaringen van den minister-president dat het onderwijs in de geschiedenis niet meer wordt opgedragen aan Duit sche leeraren die den modernisteneed hebben afgelegd hebben verbaasd, (levendige goedkeuring van het cen trum). Daardoor werd een twistappel aan de bevol king toegeworpen en storing van den confessioneelen vrede veroorzaakt (stemmen van het centrum: zee juist). De minister van Eeredienst Von Trott zu Solz ver klaarde: Wanneer wij grootere reserve in acht nemen bij de aanstelling van katholieke geestelijken in den dienst van den Staat is de 'reden, zorg voor het behoud van den confessioneelen vrede. (Stemmen! zeer juist). De ervaringen van den laatsten tijd hebben bewezen, dat de mogelijkheid van een geschil voorhanden is wanneer de katholieke geestelijke tegelijkertijd in dienst van den Staat is. Wij zullen dit voorbehoud zoolang in acht nemen, tot wij vast kunnen vertrou wen, dat ook van de zijde der Kerk op het grensgebied van de belangen van Kerk en Staat, voorzichtigheid en reserve worden in het oog gehouden, welke onmis baar zijn tot behoud van den vrede en vermijding van conflicten (toejuichingen1). De nat.-lib. 1'riedberg zeide: De Rijkskanselier heeft krachtig erkend dat de Curie het heeft laten ontbreken aan égards ten opzichte van den Pruisi- schen Staat. Het vraagstuk van scheiding van Staat en Kerk wordt door den modernisteneed op den voor grond geschoven. Wat betreft de quaestie van op heffing van het gezantschap bij het Vaticaan moet men afwachten, hoe de zaken verder loopen. De. Curie moet bij de onderhandelingen van de diensten van den gezant gebruik maken en niet door officieuze organen ons laten bespotten of er geen concessies waren ge daan. Dat is een onwaardige behandeling van de Pruisische regeering. De vrijz. Pachnicke meende, dat het gebeurde be wees, dat het gezantschap bij het Vaticaan overbodig was. De houding van de Curie was in strijd met alle diplomatieke gebruiken. De staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken Von Kiderlen Wachter verklaarde, dat hij de tegen den ge zant Mühlberg aangevoerde verwijten moest afwijzen. De gezant had' in opdracht de Curie opmerkzaam te maken op de opwinding, welke in Duitschland was ge wekt door verscheidene decreten. Hierop deelde de secretaris-generaal den gezant mede hetgeen in het schrijven aan kardinaal Kopp was verklaard. Dit was uit een diplomatiek oogpunt correct. Wij verlangen van geen van onze vertegenwoordigers in het buiten land, dat zij de bedoelingen van de vreemde regeering kennen (gelach).^ Wanneer de gezant nadat de bedoe lingen van het Vaticaan hem bekend waren, was op getreden, zou hij verkeerd hebben gehandeld. Hierop werd de beraadslaging gesloten. Het salarif van den minister werd goedgekeurd. schermen, Engeland zelf gedwongen zou zijn voor zijn onderdanen in Mexiko op te treden. Amerika schijnt echter die tusschenkomst liever te willen vermijden en zelf krachtig op te treden. Wel wordt er gemeld, dat de militaire- en marine-maatregelen slechts manoeu- vres betreffen, maar niemand gelooft dit. Gemengde inededeelingen. EEN VERGIFTIGD DINER. In Delsbo zijn na een groot feestmaal bij meer dan 200 personen vergiftigingsverschijnselen voorgekomen. De toestand van een aantal hunner is zeer zorgwek kend. Het eten was in een huishoudschool klaarge maakt. De overblijfselen van het diner worden onder zocht. EEN HAREM IN EEN STATION. Een zeer zonderlinge ontdekking, zoo wordt uit Pe tersburg- gemeld, is in het station Taschkent gedaan. Daar hield n.l. de stationschef er twee en twintig mooie, jonge meisjes op na, die quasi' telegrafiste, spoorwegbeambte enz. waren. Zij dienden evenwel nergens anders voor, dan om den stationschef, die vroolijke feesten met haar hield, te amuseer en. De chef en eenige beambten aan dat station werkzaam, hadden zich aan meerdere diefstallen schuldig ge maakt, o. a. van waschgoed en dames-.cönfectie voor de meisjes. Bij onderzoek bleek, dat de chef de wachtkamer eerste klas voor zijn feesten gebruikte en zijn ondergeschikten allen een vrij leventje leidden EEN WIJN-OVERSTROOMING. In het wijnpakhuis eener firma in Genève brak brand uit, die zeer spoedig een grooten omvang had. Eerst sprong een vat, dat 65000 L. inhield, daarna 10 vaten ieder 10.000 L. inhoudende, zoodat de ge heels straat, waarin het pakhuis stond, door wijn overstroomd werd. KORTE BERICHTEN. Parijs staken van de 400 melkrondbrengers er 368, zij verlangen hooger loon. Alleen brengen ze melk naar de ziekenhuizen. In den tunnel tussehen Vincennes en Fontenay werden spoorwegwerkers door een trein overvallen. Te vergeefs poogden ze te vluchten. Een ploegbaas en een arbeider wisten de arbeiders nog naar een veili ger plek te drijven, zij offerden daarbij echter hun le ven. Zes personen werden ernstig gewond. Te Berlijn heeft men een „steker" in hechtenis genomen, die sinds het voorjaar 1909 in verschillende Duitsche steden vrouwen met een mes stak. PADVINDERS. Gisteravond is op initiatief van enkele heeren een vergadering gehouden van belangstellenden inzake de padvinders-beweging. Gaven verschillende personen door hun aanwezigheid van hun belangstelling blijk, anderen getuigden schriftelijk van hun sympathie daar mede. Na uitvoerige besprekingen werd een voorloopig comité gekozen, bestaande uit de heeren C. Nannes Gorter, N. Kranenborg Jesse en J. A. van der Moer. Binnenkort zal een vergadering voor ouders en jonge lui worden gehouden, waarin door een deskundige het beoogde doel uiteengezet zal worden. „KRACHT EN VLUGHEID." Door een met den Heer de Lange gesloten overeen komst, zal deze vereeniging voortaan weder geregeld kunnen oefenen in de Harmonie. ALKMAARSCHE NIJVERHEID. Van Gebroeders Kluitman's uitgeversmaatschappij en kunstdrukkerij ontvingen we een kleurendruk, in een aanzienlijke oplage vervaardigd voor rekening van „The Babcock Printing Press Company" te Nieuw- York, en bestemd om als reclame voor hare drukma- chiues te worden verzonden door Noord- en Zuid-Ame- rika, Australië en Japan. „The American Printer" zegt van deze plaat: „Een buitengewoon fraaie kleu rendruk is ingesloten in een -lijst, omgeven door een bruinen achtergrond." De titel van de prachtige plaat met haar zachte, gelijkmatige kleuren is „De Heer heeft gegeven en de Heer heeft genomen" en zij is ge maakt naar een oorspronkelijk schilderij van C. Bis schop in het Suasso museum te Amsterdam. WEEKBLADEN. - „De Revue der Sporten" geeft weer een aantal interessante kiekjes op sportgebied, o. a. de voornaam ste deelnemers aan de wereldkampioenschappen dit jaar te Trondhjem in Noorwegen gehouden; de we reldkampioen Strunnikoff van Moskou; de bekende Rotterdamsche sportsman Frans de Vries; de gecos- I«meerde voetbalwedstrijd te 's-Gravenhage gehouden; de Haarlem-speler Wolff; een groep dames-scherm- sters; kiekjes van korfbal-wedstrijden te Amsterda enz. enz. m. GESLAAGD. Men seint ons uit Leiden: Heden slaagde voor het eandidaats-examen rechtswetenschap mej. M. C. Bosman, alhier. in de pücht" te Heerhugowaard, om den door haar gestel den candidaat Jacob Met, te willen steunen. De voorzitter deelde mede, dat buiten deze candida- ten door andere kiesvereenigingen ook nog andere Candida ten zijn gesteld. Enkele leden wenschten ook ieen candidaat te stellen. Doch nadat hierover eenigen tijd van gedachten gewisseld was, werd beslo ten vooralsnog een afwachtende houding aan te ne men en twee afgevaardigden te benoemen naar de vergadering te Schagen, opdat men aldaar misschien dan beter tot eenheid kan geraken, door meerdere kiesvereenigingen te hooren en waar mogelijk ook nog andere candidaten zullen worden genoemd. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren A. Strijbis en C. Over Klz. Hierna werd de vergadering gesloten. UIT GRAFT. Met. 19 tegen 6 stemmen besloot de gisteren gehou den ledenvergadering der Ned. Herv. Gemeente al- liiei, de verkiezing van predikanten en kerkeraadsle- 1 den in de eerstvolgende 10 jaren door de stemgerech tigde leden te laten geschieden. UIT OUDKARSPEL. In het lokaal van den heer Buclcman te Ondkarspel had de vergadering plaats, uitgeschreven door de vrije Socialistenvereeniging Alkmaar en Langendijk, waar als spreker optrad de heer Van Vorst, expater Coe- lestinas uit België. De zaal was meer dan vol. De on derwerpen die de spreker behandelde, waren de God der Christenen en Rome en Jerusalem. Van de gele genheid tot debat werd gebruik gemaakt door den heer Ds. Staal, Ned. Herv. predikant te Noord-Soharwou- ENGELAND. Naar verluidt zal bij de marinebe grooting, welke Maandag wordt ingediend, 24 millioen gulden meer worden gevraagd dan verleden jaar. Men had op het dubbele gerekend, dus dat valt nog mee. OOSTENRIJK. In de Polenclub van het Oosten- ïijksche huis van afgevaardigden' hebben tragische de batten plaats gehad. Drie leden, Padoeck, Wiacek en liedier werden beschuldigd van herbergiers in Gali- cië gelden aangenomen te hebben voor het verschaffen van vergunningen. Padoeck zeide: „Ik ben een een voudige boer, en ik erken, dat ik mij te buiten gegaan ben en zoo heb gedragen als een afgevaardigde zich niet mag gedragen. Ik zal mij beschikbaar stellen voor de commissie van onderzoek en mij voegen naar haar uitspraak. Maar onze vice-president is een ge- meene misdadiger, tegen wien geen onderzoek wordt ingesteld, hoewel hij doodzonden heeft begaan." Toen de vice-president met g-ebalde vuisten op den spreker toeging, zeide deze kalm tot hem: „Ja, jij bent een misdadiger en ik een eenvoudige boer en wat ik ge daan heb, heb ik nit domheid gedaan. Jij bent echter een sluwe oplichter, jij hebt ons laten zien, hoe men zulke zaakjes kan doen. Ik verlang dat de commissie ook over jou een oordeel zal vellen." De club besloot ook in de zaak tegen den vicepresident een commissie van onderzoek te benoemen. AMERIKA. Het begint nu ernst te worden in Mexiko. Twintig duizend man Amerikaansche troe pen zijn bij de Mexikaansche grens samen getrokken, voorzien van scherpe patronen en ook andere militaire maatregelen zijn er genomen. Het heet, dat twee bij zondere omstandigheden daartoe aanleiding hebben gegeven, n.l. in de eerste plaats het bericht dat presi dent Diaz (van Mexiko) op sterven zou liggen, dat zijn regeering cr slecht voorstaat, dat de ratten het zinkende schip reeds verlaten, dat de revolutionnairen de overhand krijgen en dan, dat Engeland heeft ge zegd, zoo Amerika de vreemdeling-en niet ging be- AGENDA. DONDERDAG. Kegelelub „Onze Club". Kegelavond 8 uur, „de Unie" Reciteer- en Voordrachten ver. „Kunst naar Kraeht", repetitie 910i/2 uur, Wapen van Munster. Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond van 71/,81/ mannelijk adspiranten, lokaal R. H. B. S. Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond, van 87*—91L mannen-afd., lokaal R. H. B. S. Protestantenbond, lezing, 8 uur, café Central. Volksbond tegen Drankmisbruik, lezing, gevolgd door muziek en zang, 8 uur, Harmonie. Ohr. Jongelingsv. „Zacheus," openb. Waakt en Bidt. VRIJDAG. Alkmaarseh Strijkorkest, repetitie M. Otto, Oudegracht. Zang en Vriendschap, repetitie, Harmonie. „Nieuw Leven" met „Orpheus", 8 uur, Diligentia. Alkm. Turnclub „Kracht en Vlugheid," damesafd. 7—8/2 uur, heerenafd. 8V2—10 uur, Harmonie. Nat. Bond v. Handels- en Kantoorbedienden „Mer curius, afd. Alkmaar, lezing 8V2 uur, achterbovenzaal „de Unie." eerbaarheidsvereeniging „Korps Scherpschutters" oefening 7% uur, Harmonie. ZATERDAG: Alkm. Turnclub „Kracht en Vlugheid," meisjes lie afd. Wz4% uur, meisjes le afd. 67 uur, Har monie. verg-., 8 unr, 8i/j uur, bij J. 7 Vi uur, sociëteit repetitie heeren, Marktberichten. NOORDSCHARWOUDE, 8 Mrt. Grove uien f 3.50 a f3.60, roodekool f 13,50 a 14.—, 2e soort f 11.— a 12.—, kleinen f 3.— a 10,— gelekool f 6.— a 6.25, 2e soort f 4.— a 5.—, kleinere f 2.60 a 3.80Deen- sche witte f 6.25 a 6.75, 2e soort f 4,50 a 5,25, kleinere f 2.75 a 3,75 per 100. HOORN 9 Mrt. Kleine kaas f 32,commissie f 30.middelbare f fabriekskaas f 32.Aan gevoerd 24 stapels, wegende 13187 K.G. Mtg. SCHAGEN, 9 Mrt. Aangevoerd 3 paarden f 80 a 100, stieren en ossen f 0 a f —0, 0 stieren f —0 a —0, 15 magere geldekoeien f 180 a 200, 50

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2