BUITËiN L a¥ 1)7 STADSNIEUWS. sters, fliaaf tfaar blijkbaar Iedereen zijn Seat hee-ff ge daan, volstaan we met te zeggen dat het een zeer mooie avond is geweest. Bh: burgemeester van blartcitm. verdedigde de minister de vrijstellingen bij verkrijging door jeugdige personen en zotte vervolgens de strek king van liet ontwerp nader uiteen. De minister hield een pleidooi voor de afschaffing van het recht van overgang van roerend vermogen en wilde overwegen, of bij de inkomstenbelasting de land bouwers minder zwaar zullen behooren te worden ge troffen, dan bezitters van roerend goed. De heer Van Dedem (0. H.) betwistte dat de grondbelasting reeds lang is geamortiseerd, gelijk de minister gezegd heeft. Door den heer De Kanter (U. L.) werd nog maals verkrijgingen uit levensverzekeringen in de Successiewet op te nemen verzocht. De heer V a n Asch, van W ij c k (A. R.) verklaarde tegen het ontwerp te zullen stemmen, nu blijkbaar, uit 's ministers rede, de invoering van de progressie niet steunt op een rechtsgrond, doch zui ver op een utiliteitsgrond. De heer Vliegen (S. D. A. P.) verdedigde nader het socialistische amendement. Spr. en de zijnen hebben met dit amendement willen demonstreeren tegenover het Nederlandsehe volk, dat het niet noodig is, het geld te halen bij den kleinen man, dat er nog gelegenheid genoeg is, het bij de be zittende klassen te halen. De regeering zal zich nu in 1913 onmogelijk, kunnen verweren met het argu ment, dat de Kamer haar (mocht 't tarief niet tot stand komen) geen geld geschonken heeft. Dan zal dit amendement, het tegendeel getuigen. Vervolgens bestreed spr. de cijfers van den heer Pa- tijn, volhoudend, dat er wel degelijk kapitaal- en be drijf seoncentratie te bespeuren is. De heer Dewijkerslooth (R. K.) repliceerde eveneens. Hij zal voor het ontwerp stemmen, in het vertrouwen, dat de minister ernstig het denkbeeld zal overwegen om de landbouw bij de inkomstenbelasting tegemoet te komen. De heer Van V i s p e n (Rheden, R.-K.) repli ceerde. De minister maakte ten slotte nog enkele op merkingen; in zake het belasten van levensverzekerin gen wil spr. met zijn ambtgenoot van Justitie in over leg treden. De algemeene beschouwingen werden gesloten en de vergadering werd verdaagd tot heden 11 uur. Gemengd nlenwtt. UIT HOORN. Door jhr. dr. D. van Foreest van Oosthuizen werd gisteravond te Hoorn een schaakseance gegeven, waaraan door 19 spelers werd deelgenomen. De simultaanspeler won er 16 en verloor er 3, n.l. tegen de heeren Joh. Hinke te Spierdijk, P. Druif te Opmeer en K. Vos te Hoorn, De Noordhollandsche Bond der Ned. Zendings- voreeniging hield gisteren alhier, onder leiding van den heer Gert van Wijk van Bennebroek zijn algemee ne voorjaarsvergadering. Aanwezig waren afgevaardigden uit Houtrijk en Polanen, Haarlem, Monnikendam, Anna-Paulowna, Heilo, Koog Zaandijk, Bennebroek, Heemstede, Am sterdam en Hoorn. In zijn openingswoord herinnerde de voorz. aan de moeilijke tijden, die de zending doorleeft, doch sprak allen moed in, daar men in de uitkomsten ze ker niet beschaamd zal worden. Verder bracht de voorzitter in herinnering het over lijden van den heer W. de Liefde van Zeist, den man wiens_ werken in geheel Christelijk Nederland in her innering zal blijven. Ook de vereeniging verliest veel in hem, van de oprichting toch was hij trouwe steun pilaar van de zendingsvereeniging, welker penning meester hij jaren lang was. Verschillende punten van huishoudelijken aard wer den nog behandeld. Hiervan vermelden we, dat beslo ten werd, de najaarsvergadering in Koog-Zaandijk te houden. Hierna werd door den secretaris, den heer ds. B. Baljon van Houtrijk en Polanen, een referaat gehou den over Islam en Heidendom. UIT IIEER-HIJGOWAARD. „Oefening kweekt kennis" uit Oterleek gaf hier een openbare uitvoering in het lokaal van den heer Pij per. Groot was de opkomst niet, doch genoten is er wel. Het programma was rijk aan afwisseling. Voor de pauze afwisseling van voordrachten met oen paar kluchtspelletjes, waarvan „Zwarte Piet" zeer de lachlust opwekte, terwijl „Schijn bedriegt" heel aardig werd afgespeeld. De zang werd met orgelspel begeleid door den heer Jn. Met, wien daarvoor een hartelijk woord van dank werd gebracht. Na do pauze de hoofdschotel, nl. Artisten-Revue. Bij de opvoering hiervan werd genoten, de rollen werden uitstekend vertolkt. Met de meeste aandacht werd dit spel gevolgd. De toegift van enkele nrs. mandoline- muziek werd door het publiek dankbaar aanvaard. Blijkens deze uitvoering staat „Oefening kweekt kennis" onder goede leiding. UIT HEILO. Door jhr. N. van Foreest, burgemeester alhier, is het beschermheerschap van het fanfarekorps „Eensge zindheid,aangeboden krachtens besluit der algemee ne vergadering van den '2en dezer, onder voorzitter schap van den heer A. J. C. Maas Geesteranus, aan vaard. UIT BERGEN. In de week van 13-18 Maart a.s. zal iemand van gemeentewege bij de ingezetenen alhier rondgaan tot het verkrijgen van aansluitingen aan de eventueel op te richten gasfabriek, het verstrekken van inlichtin gen hieromtrent enz. Hiertoe is door B. en W. aangewezen de heer Joh. Blok, Inspecteur der gemeente-gasfabrieken te Am sterdam. UIT BROEK OP LANGENDIJK. De sociëteit, „Vriendenkring" alhier besloot gister avond om de volgende week eene onderlingen wedstrijd te houden in het schaken, dammen, biljarten enz. De prijzen zullen bestaan in contanten, welke uit het kas saldo worden gevonden, 't Belooft een gezellige avond te worden. UIT STOMPETOREN. Donderdagavond hebben de leden van het, alhier be staande Leesgezelschap de jaarlijksche buitengewone vergadering gehouden. Een flink, afwisselend pro gramma, door een commissie opgemaakt, hield leden en genoodigden den geheelen avond onafgebroken be- zig; mooie muziek- en zangnummers werden op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd -en voordrachten, ernstige zoowel als luimige, werden ten beste gegeven. Waar in „plaatselijke toestanden" aan Ds. Werner, den oprichter van het Leesgezelschap werd herinnerd en eveneens de Schermer eenden, met de firma van der Kop en Schermeer's Belang werden aangehaald, daar kende het applaus bijna geen einde. Ook sloeg in „Schaduwbeelden" toen de moffendoc- ter in den kopf, van iemand die aan hoofdpijn leed en veel over de eeudenkwestie had nagedacht een gat boorde met een drilboor en daaruit 2 eenden te voor schijn haalde. Moeilijk valt het om niet meer aanhalingen uit het opgevoerde te doen, gaarne zouden we een compliment willen maken aan de jonge zangsters en hare begeleid Dit laatste getuigde dan ook een onzer bestuursle den toen het programma was afgewerkt. Nadat de medewerkenden waren bedankt voor het genotene en de toeschouwers voor de aandacht waarmee een en an der was gevolgd, meende spr. te mogen zeggen dat het doel, waartoe deze avonden moeten strekken, was be reikt, en dit doel was om lezers en nalezers die door het lezen van dezelfde boeken en het zien van dezelfde platen als 't ware door dezelfde indrukken innerlijk waren vereenigd, ook voor het uiterlijke meer te ver eenigen. Met een woord van waardeering ein digde spr. aan den man dien wij allen hoogachten aan Ds. Werner den oprichter van het Leesgezelschap thans te Assen en verklaarde hij het programma voor afgewerkt. Met een gezellig bal werd deze mooie avond beslo ten. UIT WARMENHUIZEN. Door stemgerechtigde manslidmaten, daartoe opge roepen door den kerkeraad, is met groote meerderheid van stemmen beslist, dat de verkiezing van ouderlin gen en diakenen bij de Ned. Herv. gem. de eerstvol gende tien jaar zal geschieden door een kiescollege. Bij de op 7 Maart gehouden publieke aanbeste ding voor den bouw van een koetshuis met stalling ten dienste van den gemeentearts, was de laagste in schrijver de heer Jn. Kemper alhier, voor 1715, wien het werk gegund is. KONINKLIJK BEZOEK TE AMSTERDAM. Naar men weet, schrijft de Tel. wordt den 5en Mei a,s„ ten behoeve van het Prins Hendrikfonds, in den Stadsschouwburg te Amsterdam, een uitvoering van de „Orphée," van Gluck gegeven, welke ook door H. M. de Koningin zal worden bijgewoond. H. M. heeft echter uitdrukkelijk te kennen gegeven, dat niet de conclusie moet worden getrokken, dat Tiaar gewone jaarlijksche bezoek aan de hoofdstad met dit bezoek aan de Stadsschouwburg zal samenvallen. Vermoed wordt daarom, dat H. M. de Koningin er over denkt, ongeveer in denzelfden tijd als verleden jaar Amsterdam te bezoeken en dan Haar Dochter mee te brengen. DOOR DE TRAM GEDOOD. Gisteren is te Rotterdam een 6-ijarig meisje door een motorwagen van de electrische tram overreden. Het meisje stak de rails over achter een voorbij rijden den tramwagen en werd door den uit tegenovergestel de richting komenden motorwagen gegrepen. Zwaar verwond door burgers opgenomen, is zij naar het Zie kenhuis gebracht, waar zij kort na aankomst is over leden. EEN MILLIOENEN-ERFENIS. Goes heeft tegenwoordig ook zijn millioenen-erfenis volgens de Tel. Een daar ter stede woonachtige fa milie Thiery meent n.l. gerechtigd te zijn tot de nala tenschap van een monsieur Jean Frangois Thiery, die tijdens de Fransche Revolutie uit Frankrijk naar Kloetinge, bij Goes, zou zijn overgestoken, om, nadat de gemoederen in zijn vaderland weer tot bedaren ge komen waren, zich opnieuw metterwoon in Frankrijk te vestigen, alwaar hij dan ook overleed. Zijn milli- o-enen groote nalatenschap moet bij eene Fransche Bank berusten, terwijl ten stadhuize te Goes een Fransch stuk gedeponeerd is, waaruit dan zou blijken, dat do daar gevestigde familie inderdaad van bedoel den Thiery afstamt. Er zullen dan ook pogingen in het werk gesteld worden, om het rechtmatige erfdeel te bemachtigen. EEN SPEELHOL. De recherche der politie heeft gisternacht in een perceel aan het Ilalstraatje te 's-Gravenhage waar een soort effectenkantoor wordt gehouden, een inval ge daan op vermoeden dat daar een verboden spel werd gespeeld, hetgeen ook moet gebleken zijn 't geval te zijn geweest. Roulette met toebehooren zijn in beslag genomen'. DE VERGIFTIGING IN DE NIEUWE MEER. De patiënt IToogerhout is zooals wij meldden onder ecu verschrikkelijk lijden aan de gevolgen der vergif tiging bezweken. In den loop van den dag' werd hem een verhoor afgenomen. Zijn weduwe was tot gister ochtend nog niet naar haar woning teruggekeerd, doch vertoefde bij een familielid te Amsterdam. De aangehouden bakker Van Exter werd vele ma len verhoord, maar blijft ontkennen iets te weten om trent de doodsoorzaak van zijn onlangs overleden vrouw, zoomin als van de vergiftiging van zijn buur man Hoogenhout. Bij de huiszoeking ten huize van Van Exter zijn een aantal fleschjes in beslag genomen. PESTEPIDEMIE IN MANTSJOERIJE. l it Batavia wordt gemeld, dat. de officier van ge zondheid le kl. van het Ned.-Ind. leger, dr. E. II. He- heweth, naar Moekden vertrekt, tot bestudeering van ri'e pestziekte aldaar. OP HEETERDAAD BETRAPT. Sinds eenige dagen is Amsterdam verrijkt met de verschijning van een „natuurmensch," die zonder hoofddeksel op zijn lange haren, gekleed in een bruine pij en met sandalen aan de bloote voeten, door de straten loopt en brochures te koop aanbied, getiteld: „De Natuurmensch." Ook gistermorgen verscheen hij weer en richtte, gevolgd door een dichte menigte, zijn schreden naar het hoofdpostkantoor. Hij ging er bin nen gevolgd door een grooten drom nieuwsgierige Am sterdammers. De zaalwachter hield, terwijl de „na tuurmensch" aan een der lessenaars van de afdeeling telegraphie aan het schrijven was, het publiek op een afstand. Daarbij bemerkte hij dat onder de nieuws gierigen zich een bekend zakkenroller bevond. Dezelf de. ontdekking was ook reeds gedaan door den recher cheur, die steeds in het hoofd-postkantoor surveilleert. Deze ging achter den zakkenroller staan en trof het juist, dat de gauwdief zijn hand stak in den zak van een loopjongen, die in zijn nabijheid stond. De zakkenroller werd onmiddellijk geknipt en mee genomen naar het politiebureau. EEN ONGELUKKIGE. _Een 28-jarige loopknecht stond gisteren voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam terecht ter zake van een zestal diefstallen, gepleegd in het tijdsbestek van 17 September tot 10 November 1910. De preventieve hechtenis heeft voor dezen beklaag de zeer lang geduurd. Tijdens zijn detentie toch werd hij aangetast door blindedarm- en buikvliesontsteking, tengevolge waarvan hij geruimen tijd in de infermerie van het Huis van Bewaring moest verpleegd worden. Gaarne had de justitie hem naar een andere inrich ting doen brengen, maar zijn kritieke toestand liet geen vervoer toe. Zijn toestand was zelfs zoo ernstig, dat op een nacht zijn ouders iu allerijl ontboden moes ten worden om afscheid te gaan nemen van hun onge- lukkigen zoon, die echter daarna, wonder boven won der, herstelde. Berouwvol bekende de beklaagde wat hij misdreven had ten gevolge van de speelzucht, waaraan hij ver slaafd was. Met O. M„ mr. Besier, eisehte, met het oog pp» den langen duur zijner preventieve hechtenis en zijn diep berouw, beklaagde's veroordeeling tot vijf maanden gevangenisstraf, met bepaling dat drie maanden van den in voorloopige hechtenis doorgebraehten tijd van die straf zouden worden afgetrokken. Mr. Jules Keizer, als verdediger optredende, vroeg voor zijn cliënt volle aftrek der preventieve hechtenis, onder aanvoering dat beklaagde in erge mate lijdt aan longtuberculose, zoodat. een jverblijf in de gevangenis voor hem noodlottig is. DE VOLKSGEZONDHEID IN GEVAAR. Onlangs schreef de heer Meuwsen in de Midden standsbond over een der gemeenten, welke in een kring rondom de hoofdstad des Rijks gelegen zijn en van waaruit aan de hoofdstad geleverd en daar graag gekocht werd aan een of andere ziekte be zweken of om „andere reden afgekeurd vee, bedor ven vleesch dus, dat door gewetenlooze slagers aan den man gebracht werd. Om den keuringsdienst te ontduiken werden kin derwagens, waschmanden, hoedendoozen, ja wat niet al voor vervoer van het vleesch gebruikt, terwijl de beenderen verstopt werden. Thans wijst het Handelsblad er op, dat met ge noemd dorp Diemen bedoeld zal zijn, waar bovenge noemd bedrijf een publiek geheim is. Wel bestaat er een verordening in Diemen, waarbij het o. a. verboden is vleesch, blijkbaar bedorven of schadelijk voor de ge zondheid te verkoopen, te koop aan te bieden of te vervoeren en ten verkoop in voorraad te hebben. De eenige veldwachter van Diemen, schrijft het blad verder, heeft dus wel degelijk gelegenheid om te gen het verkoopen of vervoeren van ondeugdelijk vleesch te waken. Buitengewoon scherpzinnig, een Diemer Sherlock Holmes, behoeft hij daarvoor niet te wezen, want volstrekt niet al het minder deugdelijke vleesch wordt clandestien Amsterdam binnengevoerd. Dikwerf geschiedt dit openlijk, overdag. En ver te zoeken behoeft hij ook niet om te weten, waar het vleesch opgeladen wordt, naar Amsterdam. Aan den rechterkant van den Rijksweg door Diemerbrug, aan het eind van het dorp, staat een laag huisje met ver weerd pannen dak, en groene luikjes voor de ramen. Daar is de slachtplaats. Daarheen komen van alle kanten van de zijde van Muiden en Weesp, uit de richting van Abcoude, wagens met zieke koeien en kalveren, die er dan geslacht worden, om vervolgens naar Amsterdam te worden vervoerd'. Het zijn er soms wel eens zestien, twintig in de week, die daar hun zieke leven eindigen.... De houder van deze slachtplaats hij woont daar al jaren oefent in den regel niet zelf het slagersvak uit, al noemt men hem dan ook den „krengenslachter". Aan den burgemeester van Diemen vroeg het Han delsblad hoe het kwam, dat men in Diemen door een voudige toepassing der politieverordening geen paal en perk stelde aan dit euvel. En het antwoord luidde: „Men heeft er in Diemen geen belang bij, want men eet er het vleesch van den krengenslachter niet!" Daarna wijst het blad er op, dat Weesp in dezen „vuilhandel" een eigenaardige, zij het dan opgedron gen rol speelt. Daar komen (via Amsterdam!) n.l. herhaaldelijk treinen uit Noord-Holland met zieke lijke koeien of geslachte beesten aan. Het gelei-biljet vermeldt den naam van den geadresseerde, meestal een „krengenslager" en de zaak is in orde. Ten slotte wijst liet blad op het nut in deze van een Rijkswet. Dan zal een redeneering als die in Die men „wij hebben geen belang bij een keuring" wel tot het verleden behooren. En als het eenmaal zoover is, zouden dankbare Am sterdammers een sommetje bijeen kunnen brengen om er het huisje van den slager in Diemerbrug voor te koopen en het in stand te houden als een monument. En men zoii elkaar, staande voor 't gebouwtje, kun nen verhalen van hoe het was, vóór de wet tot stand kwam HET „ALLERZIELEN"-VERBOD TE DELFT. In den raad van Delft, zal aan den burgemeester, als hoofd der politie gevraagd worden, welke motieven, hem ertoe geleid hebben, te voldoen aan het verzoek van den Deken van Delft en aan dat van den R. K. Volksbond, om de vertooning van Allerzielen te ver bieden. Tot het stellen van deze vraag, heeft de heer J. C. van Dijk den raad verlof verzocht. GOUVERNEUR KON. MIL. ACADEMIE. Bij Kon. besluit van 8 dezer is benoemd bij het wa pen der artillerie: hij den staf van het wapen, tot ko lonel, gouverneur der Koninklijke Militaire Acade mie, de luitenant-kolonel H. Kemper, van het 4de re giment veldartillerie. LAATSTE BEKICJHTEJL AMSTERDAM, 10 Maart. Heden werd de burge meester van Blaricum door de rechtbank alhier ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, 100 boete en C maanden gevangenisstraf. ENGELAND. Minister-president Asquith is gis teravond plotseling met zijn echtgenoote naar Zwit serland vertrokken. Er was bericht gekomen, dat zijn dochter, die daar is, ernstig ziek is geworden. In het Lagerhuis is het vannacht rumoerig toege gaan. Tot middernacht is er vergaderd, de regee ring wilde doorgaan, maar de oppositie weigerde en maakte zooveel lawaai, dat minister Churchill, die voor den heer Asquith optrad, niet kon spreken. Om half vier vanmorgen wilde de oppositie-leider Balfour ophouden, maar de heer Churchill weigerde en op nieuw ontstond er groot rumoer „uproar in the Commons' kunnen de conservatieve bladen zeggen. DUITSCHLAND. In Miinchen is de prins-regent ter gelegenheid van zijn negentigsten verjaardag' ge huldigd. In antwoord op de toespraken zeide de prins regent „Door Gods genade valt de tijd mijner regeering sa men met een bijna voorbeeldeloozen tijd van vreedza me, binnenlandsehe ontwikkeling; Beieren heeft in het Rijk een geachte positie, de trouw van het dappere leger vormt de krachtige zuil voor het behoud van den vrede, en voor de kalme ontwikkeling van het econo mische leven. IVetenschap, kunst en welvaart ontplooi en hun heerlijkste bloemen. Ik smeek God, dat hij zijn rijksten zegen schenke aan het Beiersche Vaderland!" PORTUGAL. De journalist Veiga Faria is op de Engelsehe stoomboot Aragon gevangen genomen. Het heet, dat hij in verbinding staat met een complot. De voorstanders van ex-koning Manuel moeten zoo wel te Londen als te Parijs ijverig werkzaam zijn om hem zoo mogelijk zonder, maar desnoods met bloed vergieten, weer op den troon te brengen. Oogenschijn- li.jk wordt weinig waarde aan de royalistische bewe ging gehecht, maar de Londensche Pa 11 Mall Gazette verzekert, dat Manuel zoowel onder de edelen als on der de boeren veel_ aanhangers telt, terwijl de Repu bliek nog steeds niet onvoorwaardelijk op leger en vloot kan rekenen. AMERIKA. Geruststellende en verontrustende be richten wisselen elkaar af. Amerika gaat intusschen door met- kruisers naar de Mexikaansche wateren te zenden, en in Mexiko zelf nemen de wanordelijkheden in omvang toe. Daarentegen wordt ook gemeld, dat president Taft in het zuiden gaat redevoeren, hetgeen er op wijst, dat de toestand dan toch niet zoo heel ern- srig is. Gemengde mededeellngeu. EEN SCHOOLSTAKING. In Rennes is in een jongensschool een algemeene staking uitgebroken. De jongens verlieten de school bij troepjes, omdat zij de, opvoering van „les Saltin- banque" niet mochten bijwonen. In dén loop van den dag werd de gisting onder de kinderen zoo groot, dat- zij in optocht naar de arbeidsbeurs der stad trokken, om daar een roode vlag t-e halen. Deze werd hun ech ter geweigerd, daar men de kinderhanden nog te zwak vond om deze met waardigheid te dragen. EEN ORIÜINBELE CARNAVALSCOURANT. Het weekblad te Oberammergau heeft ter gelegen heid van het carnaval een feestnummer uitgegeven, dat twee leege pagina's bevatte, waarbij ter verklaring' gezegd werdOm de beleedigingsprocessen, die ons de uitgave van het carnavalnummer ieder jaar weer brengt, te voorkomen, hebben wij heden den tekst maar weggelaten, zoodat wij er zeker van kunnen zijn niemand te hebben beleedigd. De Redactie. KORTE BERICHTEN. Bij gelegenheid van de kroningsfeesten zal ko ning George van Engeland aan 100.000 schoolkinde ren een herinneringsbeker, versierd met zijn portret, ten geschenke geven. De stakende melkknechten te Parijs dreigen de vervalschingen te onthullen, waaraan de meeste groot handelaren 'in melk zich schuldig maken. In een kinematografen-theater te Abrantes (Portugal) brak brand uit, er ontstond een paniek, waarin vijftig personen zoo ernstig gewond werden, dat ze naar het ziekenhuis gebracht moesten worden. In de kathedraal van Verona zijn door brand verschillende voorwerpen van groote waarde vernield. De kostbare schildei-ijen benevens werken van Cellini zijn echter gered. Een steenen arbeidershuis van twee verdiepingen bij een kopermijn in het Artwrndistrict (Rusland) is hedennacht door een lawine verwoest. Negentien per sonen zijn gedood, zestien ernstig, zeventig licht ge wond. Een pestgeval met doodelijken afloop is voorge- komen te Djedda. EEN COÖPERATIE. Als een onderafdeeling van de R. K. Middenstands- vereeriiging is alhier opgericht een vereeniging van 18 R. Katholieke bakkers, die zich voorloopig ten doel stelt de inkoopen voor het bedrijf coöperatief te doen, hoewel bij eenige voldoening het voornemen bestaat de coöperatie verder uit te strekken. Het bestuur is samengesteld uit de heeren J. Bel, voorzitter; A. Overtoom, secretaris en H. Eickholt, penningmeester, terwijl als lid van het bestuur der Hanze daarin zitting heeft de heer J. Weiling. NOG EEN COÖPERATIE. In een dezer dagen gehouden vergadering werd be sloten tot de oprichting van een R, Katholieke Coö peratieve verbruiksvereeniging. Het Bestuur is samen gesteld uit de heereu Th. Kaandorp, voorzitter; J. Bosman, epnningmeester; H. J. Bek en T. Dingerdis commissarissen. Thans telt de vereeniging buiten de verbruikers reeds 150 leden. Naar een geschikte gelegenheid waarin de vereeni ging zich zal kunnen opslaan wordt nog gezocht. DE BAZAR. liet comité van den Bazar ten voordeele van de Christelijke school alhier heeft de som van 588.25 en 2 rentelooze aandeelen a 25 aan het bestuur der Christel, school alhier overgedragen. KINDERKLEEDING. De opbrengst der uitvoering door de Rederijkerska mer Bilderdijk ten bate der ver. Kinderkleeding gege ven, bedraagt na aftrek der onkosten 192.40. PROMOTIE. Heden promoveerde te Utrecht tot Doctor in de Godgeleerdheid de heer J. P. Cannegieter, Ned. Herv. predikant, geboren te Westerbroek, op proefschrift ge titeld „Het ultramontanisme en de christenen van Ne derland sinds 1853". PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 12 Maart 1911. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke. Kapel, 10 uur, Ds. Kloosterman. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Woensdagavond 71/2 uur, Ds. Vinke, voor Ds. de Pree. Evang.-Luth. Kerk, 101/2 uur, geen dienst. Doopsgez. Kerk, 10l/2 uur, geen dienst. Rem.-Ger. Kerk, 10l/2 uur, Ds. de Regt. Geref. Kerk, voormiddag 10 uur en avond 6 uur, Ds. Veltenaar, van Suawoude. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83, Maan dagavond 8V2 uur, vergadering van de Jongelings- vereeniging „Paulus". Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag van 3Vs5 uur, vergadering van de knapen- vereeniging „Samuel." Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 81/* tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 4 tot 51/., uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Ohr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg, 10 uur en avond 6 uur, godsdienstoefening.' Hersteld Apostolische Gemeente, Schoolstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, benevens Donderdagavond half acht, godsdienstoefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Stompetoren, 61 /2 uur, Ds. v. Meurs. Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, 10 uur, Ds. H. W. Bosch. Herv. Gem. te Grootschermer, 91 /2 uur, Ds. France. Herv. Gem. te Zuidschermer, 91 uur, Ds. Kater. Herv. Gem. te Driehuizen, geen dienst. Evangelisatie-lokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. A. Ver waal van Alkmaar. Herv. Gem. te Schermerhorn, 9l/2 uur, Ds. van Meurs van Oterleek. Ger. Kerk, 91/2 uur, preeklezen. Herv. Gem. te Heiloo, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. VRIJDAG. Alkmaarsch Strijkorkest, repetitie 81/2 uur, hij J. M. Otto, Oudegracht. „Nieuw Leven" met „Orpheus", repetitie heeren, 8 uur, Diligentia. Alkm. Turnclub „Kracht en Vlugheid," daniesafd. 78V2 uur, heerenafd. 8%10 uur, Harmonie. Nat. Bond v. Handels- en Kantoorbedienden „Mer- curius, aid. Alkmaar, lezing 8V2 uur, achterbovenzaal „de Unie." W eerbaarheids vereeniging „Korps Scherpschutters" oefening 7% uur, Harmonie.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2