BINNENLAND. 8 T A 1) 8 N1E ÜW UI TEN LAN1». TWEEDE KAMER. In het aan de Tweede Kamer, ingevolge de Indische Comptabiliteitswet, overgelegd verslag over 1909 van de Algemeene Rekenkamer in Nederland en in Neder- landsch-Indië, komt een uitvoerige gedachtenwisseling voor tusschen den minister van Koloniën en de Re kenkamer in Nedelrand, omtrent het regelen van de finaneieele positie van den heer Colijn, Indisch offi cier. De rekenkamer had reeds vroeger de aandacht er op gevestigd, dat de regeling slechts bij de wet en dus niet bij Koninklijk besluit mocht geschieden en ook, dat de vergoeding als verlofstractement zeker niet meer dan 5000 epr jaar behoorde te bedragen. Reeds het met den heer Bogaardt gebeurde keurde de Rekenkamer af, veel sterker hetgeen met den heer Colijn was geschied. De minister van Koloniën bleek van meening, dat de wetgevende macht, door het goedkeuren van de be grooting, waarop het verlofstractement voorkwam, aan de regeling haar sanctie had verleend, daar de Rekenkamer op haar standpunt bleef, deed de minis ter, hoewel ook het zijne handhavende, de toezegging, met een afzonderlijk wetsontwerp tot verhooging van de begrooting te zullen komen, hetgeen dan ook is ge schied. gsm aker te Alkmaar en J. Peek te Starnmeer, ge meente Jisp; en gekozen in de vaoature voor wijlen den heer K. van der Meer, de heer A. Veldhuis te Starnmeer, gemeente Graft. EEN COMPLOT BOEFJES. Te Harlingen is een jongen op heeterdaad betrapt, toen hij een stuk chocolade van de toonbank wegnam. Toen de zaak in handen werd gesteld van de politie, bleek, dat er een geheel complot van jeugdige dieven bestond, die bij een anderen bakker de lade van den winkel gelicht hadden, bij een sigarenhandelaar een kistje sigaren wegnamen en vermoedelijk niet vreemd zullen zijn aan andere dergelijke diefstallen. Een tiental jongens schijnen aan deze diefstallen, die loopen over een tijdvak van twee maanden, debet te zijn. DE 46V2 MILLIOEN. Heden komt de commissie van rapporteurs der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp op de kustver dediging bijeen. HET VREDESPALEIS. - Door den minister van Buitenlandsche Zaken, is oen suppletoir© Buitenlandsche Zakenbegrooting voor 1911 ingediend, voor kosten, zijnde 18.000, van aan maak van zeven ramen bestemd voor het in aanbouw zijnde Vredespaleis te 's-Gravenhage. Groot-Britannie zal aan het vredespaleis te 's-Gravenhage geschilderde ramen schenken, bestemd voor de rechtzaal. Op de begrooting voor 1911'12 zal hiervoor een bedrag van 1000 p. st. worden uitge trokken. Het geschenk zal in het geheel 2500 p. st. kosten. HOOGER LANDBOUWONDERWIJS. De Luntersche Tuinbouwvereeniging heeft zich m een uitvoerig adres tot de Tweede Kamer gewend, met het verzoek de Rijkshoogere Land-,Tuin- en Bosch- bouwschool te Wageningen niet alleen te bestendigen, maar haar bestemming tot lioogeschool voor den land bouw reeds nu in een besluit vast te leggen. DEBIETRECHT OP TABAK. De vereeniging van sigarenfabrikanten te Haarlem heeft een adres gericht aan den minister van financi ën, waarin zij een aantal bedenkingen uiteenzet tegen het door den minister bij de Tweede Kamer ingediend wetsvoorstel tot heffing- van een debietrecht op tabak. Gemengd nienwg, DE VERDREVEN BOOKMAKERS. 'In een tweede adres door de commissie te Vlis singen voor behoud der bookmakerskantoren wordt uiteengezet, dat de schade voor posterijen veilig op een halfmillioen kan worden gesteld. Alleen het post kantoor Middelburg' verkoopt aan de bookmakers j 295.000 postzegels jaarlijks. Verschillende andere gronden worden in het adres aangevoerd en de Ka mer verzocht, een middel te vinden om de groote ramp, die de stad bedreigt, af te wenden. - De middenstandsvereeniging „Gemeenschappelijk Belang-" te Vlissingen zal een adres aan de Tweede Kamer zenden, in het belang van het behoud der book makerskan toren. De heeren Van Niftrik, wethouder der gemeente Vlissingen, en Jos van Raalte, directeur van de Ko ninklijke Maatschappij De - Schelde aldaar, waren Za terdag ter audiëntie bij den minister van justitie, mr. E. R. II. Regout, om namens de commissie, die zich tot dat doel gevormd had, de belangen te bepleiten van de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Goes, welke belangen ernstig worden geschaad door het verbod, neergelegd in het wetsontwerp tot bestrijding van ze deloosheid, tot het houden van bookmakerskantoren. De heer an Raalte merkte o. a. den minister op dat, afgescheiden van de schade die de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Goes zullen lijden door de opheffing der bookmakerskantoren, ook het Rijk daar door ongeveer een kwart millioen gulden aan inkom sten zou dei-ven en dat tal van personen op de kanto ren werkzaam broodeloos zouden worden. De minister verklaarde dat hem dit laatste natuur lijk leed deed en dat hij toegaf dat de schade èn voor fit' gemeenten en voor het Rijk belangrijk zou zijn, maar dat noch vcor het een, noch voor het ander* zijn beginselen mochten wijken. De audiëntie duurde ongeveer een halfuur. PALEIS-RAADHUIS-AM STERDAM. Dezer dagen is aan H. M. de Koningin verzonden een adres van den volgenden inhoud: Bond van Ne derlandsehe Architecten, aan Hare Majesteit de Ko ningin der Nederlanden, Mevrouw, Reeds sedert ge- ruimen tijd, doch allengs meer bewust en krachtig, wordt de wenschelijkheid gevoeld en betoogd, 0111 het thans als koninklijk verblijf in gebruik zijnde stadhuis aan den Dam, te Amsterdam, weder voor zijn oor spronkelijk gebruik te bestemmen. Een der gevolgen daarvan was het onderzoek, deswege door het Amster- damsche gemeentebestuur ingesteld, waaruit is geble ken, dat het gebouw nog evengoed als in den stich tingstijd aan die bestemming kan beantwoorden; de overtuiging, dat Uwer Majesteits krachtig' stre ven, zoowel op kunstzin en beschaving als op geluk, vrede en welvaart van het volk is gericht; do overweging, dat de werkzame kracht slechts dan ten volle van een kunstwerk kan uitgaan als het overeenstemming' met zijn oorspronkelijk doel stichtingsmotief wordt gebruikt; de zekerheid, dat een rijke bron van leering weder onder het bereik van het volk zal worden gebracht; en de opwekkende kracht van dit grootsche kunstwerk uit den tijd van grooten groeikracht van het Neder land sche volk, zijn invloed op het levende en toekom- stige geslacht niet zal missen; geven aan de vereenigingen, wier streven 't is den kunstzin van het Nederlandsehe volk te bevorderen en don velen, die in den ontwikkelden kunstzin het toe ken van ware beschaving erkennen, de vrijmoedigheid aan Uwe Majesteit eerbiedig te verzoeken, datgene te re?d9, de uitgesproken bedoeling was van Z. M. Willem I, het thans tot koninklijk verblijf inge richte raadhuis aan den Dam, weder voor zijn oor spronkelijke bestemming beschikbaar te willen stellen. t Welk doende enz. SMOKKELAARS. Dezer dagen trok een wagen, zwaar beladen met oude meubelen, over de grenzen bij Herzogenrath (Limburg). Man en vrouw, die verhuizen gingen, liepen bij den wagen. Aan het station der Duitsche douanen gekomen, werd halt gehouden. Het echtpaar verklaarde slechts meubels op hun wagen te hebben: ze waren aan het verhuizen. De douanen waren echter niet gerust gesteld, voor dat zij den wagen onderzocht hadden. En wat bleek toen? Dat men te doen had met een paar slimme smok kelaars. Onder de meubelen waren namelijk verbor gen ongeveer 40.000 sigaren en een aanzienlijke hoe veelheid sigaretten. Heel de wagen met inhoud werd in beslag geno men, terwijl het verhuizende echtpaar gearresteerd werd- (Geld.) EEN TREURIG ONGELUK. j Zaterdagmorgen heeft op het Alexanderveld te 's-Gravenhage een zeer droevig ongeluk plaats gehad. Mr. H. Visser, een bekend paardenliefhebber en een stoer ruiter, was aan 't rijden en plotseling sloeg zijn paard op hol. Dicht bij het hoofdbureau van politie werd de ruiter uit den zadel geslingerd en werd be wusteloos bij een in de buurt wonend medicus bin nengedragen, die weinig anders kon doen dan den dood constateeren tengevolge van een schedelbreuk. DE WOGNUMMERS NAAR ZWITSERLAND. De leden der zangvereeniging „Jacob Kwast" te Wognum zijn Vrijdagmorgen vertrokken naar Zwit serland. Het gezelschap kwam Zaterdagmorgen te Zürich aan. De reis werd gemaakt overBelgie Brus sel—Luxemburg—Metz—Straatsburg. Hun eerste optreden was Zaterdagavond in de „Ton- halle" te Zürich. Zij zullen uitvoeringen geven in 9 kathedralen en tempels en in 4 concertzalen. In het geheel worden dertien steden van Zwitserland bezocht. BRANDSTICHTING. Te Oversohie ontstond Zaterdagavond brand in een hooischelf van A. Rodeuburg, met groot gevaar voor de belendingen. Toen de brandweer het vuur gebluscht had, werden vier zwervers aangehouden, die beken den de brand te hebben gesticht. MOORD EN ZELFMOORD. Omtrent het geval van moord en zelfmoord in per ceel Amstel 118 wordt nog het volgende medegedeeld: De kellnerin C' S. was nog slechts 22 jaar oud. Zij was wednwe en had één kindje. De 21-jarige A. H., een jongmensch, dat nog bij zijn ouders inwoonde, ge heel van hen afhankelijk 'was, en niet veel zakgeld kreeg, wilde met haar huwen. De ouders wilden echter aeen toestemming tot deze verbintenis geven, doch deden iiitegendeel al het mogelijke, 0111 aan de be trekkingen tusschen het tweetal een einde te maken. Vermoedelijk heeft de jonge man toen, ziende, dat een verbintenis onmogelijk was, in zijn wanhoop de vreeselijke daad gepleegd. Zekerheid hieromtrent be staat niet, daar geen enkel schriftuur is gevonden, dat een verklaring kan geven. Van eenige oneenig- heid tusschen hen beiden, alvorens de daad geschiedde, heeft men niets bespeurd. ZONDER DAK. Uit Drente schrijft men aan 't N. v. d. D. „Hij kwam van Roden met vrouw en kind. Op het eenzame Eenerveld nabij Een meende hij wel vrij eene woning te mogen hou won. Bouwstoffen waren gemakkelijk te vinden, immers zoden zijn er genoeg in het Eenerveld. En spoedig waren de muren van plaggen opgetrokken, stevig als een vestingwal. Van paaltjes werden deuren en kozijnen vervaardigd. Een dak van asphalt zou liet gezin van J. D. beschermen tegen grilligen westenwind. Eenige ruwe meubelen werden in de woning gebracht; zij werd door het gezin betrokken en men meende frank en vrij bier het leven te kunnen slijten. „Doch de rust aldaar was van korten duur. Want nauwelijks had men een paar dagen de woning in gebruik gehad, of daar verscheen de burgemeester van Norg met een paar veldwachters en eenige arbeiders, die het gebouwtje onder hunne mokerslagen deden bezwijken. De vrouw was op het gerucht van de komst der mannen reeds met het kind vertrokken en einde lijk verliet ook de man, zwijgend en zonder verzet, de plaats waar hij genieend had een rustig verblijf te zullen genieten." 111 en Amsterdam, Maart 1911. Behalve door den Bond van Nederlandsehe Archi tecten, die het initiatief tot het adres nam, werd het onderteekend door de besturen of directeuren van 25 lichamen. UIT BROEK OP LANGENDIJK. De commissie van beheer over de Broekerveiling besloot om met toestemming van het gemeentebestuur 1 'ij de veiling in de burgsloot evenals bij de laadplaats mor de zware golfslag een dam te werpen. De Schippersvereniging „Eendracht' heeft met medewerking van verschillende vereenigingen en per sonen van het gemeentebestuur van Alkmaar bericht ontvangen dat op haar verzoek de beurtschippers voor taan aan het sluisje (Zes Wielen gem Alkmaar) geen voorschutting meer zullen hbeben. Voor de groente schippers voorwaar een groote verbetering. De Centr. Antir. Kiesv. in het district Schagen stelde als candidaat voor de Prov. Staten de heer A. Slot, burgemeester te Broek op Langendijk. Gedurende de week van 6 tot II Maart werden aan de afslagmarkt alhier aangevoerd 800 reuzenbloem- kool, 66200 100de kool, 161200 gele kool, 56100 witte kool, 808 zak roode kool, 1154 baal uien en 17 baal wortelen, terwijl van de laadplaats 121 wagons groen ten worden verzonden. UIT ST. PANCRAS. Door de stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk alhier is met algemeene stemmen besloten ge durende de volgende 10 jaren, tot beroepen van een predikant, verkiezen van ouderlingen en diakenen te doen geschieden door den kerkeraad. man. Toen de tweede helft begonnen werd was de stand nog 20 voor Holland. Spoedig daarop werd door Holland een strafschop veroorzaakt, die door de kee per echter goed werd gehouden. Even daarna werkte de Alemaria-keeper een bal weg, die reeds een halve meter in 't doel was geweest. Na appèl van den grensrechter kende de scheidsrechter het doelpunt toe. In den nog resteerenden tijd maakten Holland en Alcmaria ieder een doelpunt, zoodat Holland won met 4—1. De scheidsrechter? Wij kunnen ons niet begrijpen, dat de N. H. V. B. zulke onbevoegde personen aanstelt als leider van een voetbalwedstrijd. In Amsterdam won Concordia gisteren met 40 van A. F. C. en daardoor het kampioenschap 2e kl. afd. A. [11 Den Haag speelde het Ned. elftal een proefwed- s t r ij tl tegen de Zwaluwen en verloor tegen verwach ting met 43. Na den wedstrijd werd het Ned. elf tal gekozen, dat Zondag in Antwerpen zal spelen. Doel: Göbel (Vitesse). Ac-hter: Otten en de Wolff, Midden: Hörburger, de Korver en Fortgens (Ajax). Voor: v. Berhel, Thomie, Franeken, Lutjens en Wel- cker. ling onbillijk tegenover andere rassen, waarvan hij vele voorbeelden aanhaalde, waarna de heer Evelijn bij de breedvoerige discussie die daarop volgde en waarbij de onbillijkheid werd weerlegd, opmerkte, dat de .30 merriën niet van koudbloed behoefden te zijn. De heer van Stolk merkte ten slotte nog op, dat het zeer in het belang der paardenfokkerij zou zijn in dien slechte merriën allen werden gedekt door koud- bloed-hengsten, daar het paardenras daardoor zeer zou verbeteren. De vergadering werd daarna wijze gesloten. op de gebruikelijke STARNMEER EN KAMERIIOP. Bij de Zaterdag 11 Maart 1911 gehouden verkiezing voor drie Hoofdingelanden in het Bestuur van ge noemd Waterschap werden herkozen de heeren D. Wa- VOETBAL. Gisteren speelden op het terrein van Holland voor de 2e kl. N. JI. V. B. Holland II en Alcmaria III. 't Was een zeer middelmatige vertooning. Eerst speelde Alcmaria met 10 man en ging het spel vrijwel gelijk op. I11 het laatste kwartier voor rust mankte Holland twee goals. Kort voor rust kwam Alemaria's elfde „ONS TOONEELENSEMBLE." De beoordeelingen die men omtrent liet optreden van bovengenoemd gezelschap las, deden veel ver wachten voor de uitvoering van gisteravond in „Di ligent) a." Te betreuren is het dat niet meer publiek de op voering van het drama „Het Kind" en van het blij spel „M'n papa 't Kamerlid" bijwoonde, want er is genoten èn door den inhoud èn door de vertolking. De verwachting werd niet in 't minst te kort ge daan, gaarne onderschrijven we de gunstige recensiën die in ons nummer van Zaterdag 1,1. voorkomen. De pittige luim, de gezonde humor, zoowel als de diepe ernst, die in den inhoud lagen opgesloten werden weer gegeven op een wijze, die allen lof verdient en die het publiek door aanhoudend en herhaald applaus dan ook gaarne schonk. Naar we vernemen zal „Ons ensemble" binnenkort nog eens optreden we durven er bijna zeker van zijn, dat de reclame die zij gisteravond maakte haar dan een meer gevulde zaal zal bezorgen. NEDEKLANDSCH PAARDENSTAMBOEK. AEDEELING NOORD-HOLLAND. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Zaterdag morgen in Hotel de Toelast onder voorzitterschap van den heer K. Breebaart Jz. te Winkel. Bij de opening der vergadering die door 17 personen bezocht was deelde de voorzitter mede dat de secreta ris, de heer P. Olij afwezig was wegens ambtsbezighe den, evenals de heeren Teengs en Rezelman. Behandeld werd allereerst de beschrijvingsbrief der algemeene vergadering en de daarmede verband hou dende reorganisatie der vereeniging. De heer Bultman gaf daarop eenige inlichtingen, waaruit bleek dat het in de bedoeling der regelings- commissie ligt een hengst, die bij de verplichte keu ring' is goedgekeurd, direct zonder eenige nadere v van proces in het stamboek te doen opnemen. De heer van Stolk verheugde zich over dit voorstel, daar het z. i. een eerste vereischte is dat een hengst die door de regeering wordt goedgekeurd in het stam boek wordt opgenomen, onder bepaling voor de trek paarden dat alleen het Belgische trekpaard in het Stamboek kan worden geboekt. De heer van Stolk meende dat het Paardenstamboek in de 30 jaren van zijn bestaan monnikenwerk heeft verricht en dat de keuring en inschrijving nooit streefde naar de vorming van een stam, wat toch het doel der vereeniging moet zijn; het opnemen van een paard dat afstamt van een stamboekpaard, al heeft dit ook eenige gebreken die niet immer op het nageslacht worden overgebracht, is wenschelijk. De heer Bultman wees op den grooten invoer uit het buitenland van hengsten die hier geen stamboek heb ben. erder weerlegde hij de meening omtrent de werking van het N. P. S. door den heer v. Stolk ge uit, waarbij hij wees op de teleurstelling die men in verband met de paardenfokkerij vooral in Oldenburg- ondervindt. De voorzitter onderschreef de meening van den heer Bultman, daarbij wijzende op de practische be- zwaien in hoofdzaak bestaande door te'weinig vrou welijk fokmaterieel. De heer van Stolk lichtte zijne meening nader toe wijzende op het stamboek dat van de meeste paarden vermeldt vader of moeder onbekend, hetgeen na een 30-jarig bestaan een minder gunstigen indruk omtrent het N. P. S. maakt. Na algemeene discussies werd besloten aan de al gemeene vergadering Dinsdag a. s. te Rotterdam te houden, mede te deelen dat deze afdeeling voorstelt n 11e veulens van stamboekpaarden in te schrijven die later aan een herkeuring zullen kunnen worden 011- uerworpen en bij eventueele goedkeuring in het Stam boek zullen worden gekenmerkt, welke goedgekeurde beesten later andermaal een keuring kunnen onder gaan, ten einde bij goedkeuring preferent te worden verklaard. De heer van Stolk wees op het feit, dat dit punt te Rotterdam niet zal kunnen behandeld worden, daar de andere afdeelingen met dit genomen besluit niet gekend zijn, waarop de voorzitter opmerkte, dat een beslissing dan maar tot een volgende vergadering zal moeten worden verschoven. Het ontwerp-statuten werd na eenige algemeene besprekingen goedgekeurd. Het ontwerp-reglement voor de keuring en inschrij ving van paarden in het „Nederlandsehe Stamboek voor bet, landbouw-tuigpaard", opgericht en bijgehou- den vanwege de Nationale Vereeniging tot bevorde- ring der paardenfokkerij in Nederland gaf bij de ar- tikelsgewijze behandeling stof tot breedvoerige dis- cussien, die enkele wijzigingen ten gevolge hadden.. Het werd ten slotte met algemeene stemmen aange nomen, hetgeen ook het geval was met het ontwerp- reglement voor de keuring en inschrijving van paar den in het „Nederlandsehe Stamboek voor het land- bouw-trekpaard", opgericht en bijgehouden vanwege de Nationale \ereeniging tot bevordering der paar- denfökkerij in Nederland. Door de commissie voor opname kunnen, met af wijking van bovenomschreven type, hengsten worden opgenomen, waarvan zij verwacht, dat deze tot verbete ring van het landbouw-trekpaard kunnen dienen. I unt 5 van den algemeenen beschrijvingsbrief, be- spreking omtrent eventueele overschrijving van paar- den uit de bestaande boeken in een der nieuwe stam boeken, lokte geen besprekingen uit in verband met nel in den aanvang der vergadering genomen besluit. De benoeming der commissie tot onderzoek van de rekening 1910 werd met het oog op den tijd overgela ten aan het bestuur. Schagen werd aangewezen als de plaats, waar de volgende algemeene "vergadering zal vorden gehouden, terwijl Amsterdam werd aange wezen als de plaats waar de eventueel te houden bui- tengewone vergadering zal plaats hebben. De begrooting, aangevende in ontvangst en uitgaaf een bedrag van 1708.1814, werd zonder bespreking stemming goedgekeurd. Bh' de daarop volgende rondvraag maakte de heer schenk eenige bemerkingen omtrent de premie \an 400, toegekend aan koudbloed-hengsten die een bepaald aantal merriën dekten. Spr. vond deze bepa- HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LAND BOUW. In de heden in het cafe Central gehouden algemee ne vergadering van de afdeeling Alkmaar van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, welke bij afwe zigheid van den voorzitter werd geleid door den viee- vooizitter, den heer A. J. Peeck, werd verslag uitge bracht door de commissie tot nazien van de rekening over 1911 en de rekening definitief goedgekeurd. Den penningmeester, den heer P. J. Preijer, werd bij mon de van den voorzitter dank gebracht voor zijn zeer accuraat beheer. Tot afgevaardigde naar de vergaderingen van Hol lands Noorderkwartier in 1911 werd benoemd de heer J. Blom te Alkmaar en tot diens plaatsvervanger de heer Jb. Halff te Alkmaar. Tot afgevaardigde en tot plaatsvervanger naar de algemeene vergaderingen van do Hollandsche Maatschappij van Landbouw in 74 „W6rd€11 benoemd de heeren D. J. Govers en Jb. Halff. De data van de tentoonstelling werden vastgesteld op 20 en 21 September. Bij het sluiten deelde de voorzitter mede dat zich -1 nieuwe leden voor de afdeeling Alkmaar hadden gegeven. op- BENOEMD. De minister van waterstaat heeft benoemd tot bui tengewoon opzichter de heer K. Millaard alhier, bij de voorziening der boorden van het Noordhollandsch Kanaal. SCHAAKRUBRIEK. Verbetering. In No. 277a moet de witte dame op g4 een witte longer zijn. In No. 281 moet de witte dame op h2 zwart aijn. AGENDA. MAANDAG Schaakclub V V. V., bijeenkomst 8 uur, café Scher- merhorn, Waagplein. Gymnastiekvereniging „de Halter," 8—10 uur, „Gulden Vlies." Dansclub Gebrs. Crefeld, 8 uur, Harmonie. Gymn.ver. „lurnlust," oefeningsavond van 81/.91/ mannen-afd., lokaal R. H. B. S. DINSDAG: Teekengenootsehap „Kunst zij ons doel", teekenavond 7 uur, Nieuwe Doelen. Arbeiders Dam- en Schaakclub, 8 uur, „Voor waarts" Oudegraeht. Worstelelub „Kracht door Oefening" oefeningeavond, 8 uur, Voorwaarts. Christel, zangv. „Halleluja," repetitie, 's avonds 8 uur, Nieuwe Doelen, Doelestraat. Alkm. 1 urnclub „Kracht en Vlugheid," jongenafd. 2 814 uur, heerenafd. 8)410 uur, Harmonie. Laatste berichten. ZELFMOORD. ARNHEM13 Maart. Gisteren is de justitie uit Arnhem naar Bennekom vertrokken in verband met een geheimzinnigen zelfmoord Zondagavond van een Haagsche dame voor de villa der familie. Bedoelde dameeen tante van mevrouw V., had meermalen geld geëischt. De lieer V. had nu geweigerd haar te ontvangen en de politie gewaarschuwd. OOSTENRIJK HONGARIJE. Aartshertogin Ste- fanie is ernstig ziek en men maakt zich zeer ongerust over haar toestand. 1LRKIJE. De opperbevelhebber der Turksche ex peditietroepen in Yemen is plotseling met een aan zienlijke strijdmacht van Ilodeidah naar Menaha ver trokken. Gemengde mededeel ngen. MOORDAANSLAG IN EEN TREIN. In een lokaaltrein tusschen Cannes en Mondea von- c.en Zaterdagnacht de reizigers in een gang vau den wagon 3e klasse een ongeveer 30-jarige dame op den grond liggen, badende in haar bloed. Bij het volgen de station verliet een heer haastig den trein, gaf gauw zijn kaartje af en verdween. Toen men het kaartje nauwkeurig bezag, merkte men, dat er bloed sporen op waren. De vrouw werd naar bet ziekenhuis gebracht, maar weigerde zich over het gebeurde uit te laten. In de coupé, waar zij gezeten had, vond men een naamkaar tje van een dame en een ansicht aan hetzelfde adres gericht. Men vermoedt, -dat zij een Engelsche, waar schijnlijk een gouvernante is en dat de moordenaar haar minnaar was, die zijn daad uit jaloesie beging. Men heeft geen spoor meer van den man kunnen vin den. LEVEND BEGRAVEN. In Berlijn is tegenwoordig „een sterke man", die zelts de artsen en professoren door zijn kunsten, waar- oij hij zijn wils- en spierkracht tot het uiterste in spant, m verbazing brengt. Zoo laat hij zich o. a. le vend begraven. Hij liaalt zeer diep adem, laat mond: en neus vol watten stoppen, zich daarna in een kist met zand begraven, knielend, het hoofd naar beneden Een groot gewic-ht in zand rust op hem. Deze hou ding houdt hij 9)4 minuut uit en als hij weer te voor schijn komt, is er geen merkbare verandering bij hem waar te nemen. AARDBEVING IN ITALIë. Gistermiddag ontstond aan den krater van den Ve suvius een verzakking van 300 meter breed en 80 me- ter diep, waardoor een aardbeving* werd veroorzaakt, liet bovenste station van den Vesuvius-spoorweg* en het gidsenhuis werden beschadigd. Er hebben nog j'ein® instortingen plaats. De Vesuvius schijnt „ont- hootd te zijn. Er zijn geen gewonden. DE „DUIVEL" DOODGESCHOTEN. In het aan de Boheemsche grens gelegen dorpje Girsch kwam een als de duivel verkleede inbreker in een boerderij en eischte van het 11-jarig zoontje, dat alleen thuis was, hem het geld van zijn vader aau tè wijzen, anders zou hij hem mee naar de hel nemen. Maar de jongen werd niet bang, nam het geweer van vader en schoot de inbreker dood. INBREKERS, DIE VAN WEELDE HOUDEN. In een deftige club in een kleine Engelsche stad braken twee mannen in. Zij vonden er geen geld maar hebben zich er blijkbaar eens lekker te goed ge daan. De spijzen, die in het gebouw rijkelijk aanwezig waren, hadden zij alle op de tafel in de eetkamer ge zet en op een klein beetje na opgegeten. De wijn werd flink aangesproken en menig sigaar tje opgerookt. Bovendien staken zij een massa sigaren e.11 sigaretten bij zich en ten slotte namen zij, voor zij het gebouw verlieten een lekker warm bad in de weelderig ingerichte badkamer.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2