"Oêrtê'»" I inze derde vertelavond. ÏTcTt"E '3 h a y IK STA if 8 NI K U W 8. Z.^. was het de taak van de vereemging om Voort te gaan op den ingeslagen weg, om het melken te be vorderen. Hij stelde de vraag of dit gedaan moest worden door het in 't leven roepen van een cursus of alleen door do practijk. De bezwaren van een cursus zooals in Friesland wordt gehouden, werden breedvoerig besproken en met anderen aangevuld, waarna hij namens het bestuur voorstelde den tot nu toe gevolgden weg te volgen en andermaal een subsidie van 100 daarvoor te verlee- nen. Dit voorstel werd zonder bespreking- aangenomen'. De heer K. A. Kaan vroeg namens het bestuur de goedkeuring der vergadering om personen van 18 tot 23 jaar, die daarvoor wenschten in aanmerking te ka men, in de gelegenheid te stellen een diploma van goed ploegen uit te reiken op advies van een daartoe te benoemen commissie. De zoons van arbieders zouden naast het diploma, dat alleen aan zoons van boeren zal worden uitgereikt een belooning van 10 g-ulden krijgen. Het voorstel werd aangenomen. De heer H. Waiboer rapporteerde omtrent de geno men proeven met diepploegen die door den korten duur niet betrouwbaar mogen worden genoemd, de proèVen gedurende den geheelen herfst te doen nemen, er zou dan een afdoende beslissing kunnen worden ge trokken, indien verschillende bekwame en betrouwbare ploegers de werktuigen beproefden, onder toezicht van een jury, die daaromtrent een rapport zal kunnen doen uitbrengen. Het voorstel verwierf de goedkeuring* der vergade ring. Omtrent de erfelijkheid ten opzichte van hoeveel heid en gehalte van melk bij rundvee en oordeelkundig fokken rapporteerde de heer W. T. Jongejaus. De werking der controle-vereenigingen en de fok- veeverkoopdagen droeg er veel toe bij de productivi teit op te voeren, hoewel het exterieur niet uit het oog werd verloren. Het Bestuur profiteerde veel van de door den heer Hol te Berkhout gehouden lezing voor den Bond van rundveefokvereenigingen. Verder noemde het rapport veel gegevens der geno men proeven bij de vaarzen, afstammende van de stieren Hendrik, de Prins en Frans. Om voldoende resultaten te verkrijgen, stelde het bestuur voor de post van 200 op de begrooting te plaatsen als vergoeding aan de controleurs stamboek- houders, die de noodige gegevens dan in statistieken zouden kunnen verzamelen. De vergadering verleende dit crediet. (Wordt vervolgd). DE RIJKSMIDDELEN. Ofschoon de cijfers, die in nauw verband staan met den toestand der volkswelvaart hier te lande, in het overzicht van de opbrengst der Rijksmiddelen in de afgeloopen maand Februari voor het meerendeel geen ongunstigen indruk wekken, is het resultaat van de maand toch niet bijzonder verblijdend. De totaal-op brengst is n.l. geringer dan in Februari van verleden jaar, een feit, dat te opmerkelijker is wijl het wordt veroorzaakt door de lagere opbrengst van den accijns op het gedistilleerd met een bedrag van meer dan 5 ton. Het totaal-generaal over de afgeloopen maand was 10.485.143.625, tegen 10,563.383.563 in Februari 1910, dus thans 78.239.94 minder. Dat dit cijfer nog betrekkelijk zoo gering is, mag dus worden toegeschre ven aan de verblijdende stijging van verschillende an dere middelen. Van de directe belastingen brachten het personeel en de vermogensbelasting ieder 4000 en de bedrijfs belasting 85.000 meer op dan in Februari 1910, ter wijl de grondbelasting met 42.000 ten achter bleef. De rechten op den invoer gaven 50.000 meer dan in de correspondeerende maand van verleden jaar. Van de accijnzen waren het die op suiker, welke mat 72.000, die op bier en azijn, welke met 3000 en die op het geslacht, welke met 21.000 het vorig jaar overtroffen. De wijnaccijns gaf echter 100, het zout 20.000 en het gedistilleerd 511.000 minder. Voorts zij vermeld dat de belasting op de gouden en zilveren werken 1000, de zeglrechten 6000, de registratierechten 84.000, de hypotheekrechten 6000 en de successierechten 107.000 meer op brachten. Een mooie stijging vertoonde de opbrengst van de posterijen, n.l. 121.000; ook die van de Rijkstele graaf vermeerderde met 18.000, en de loodsgelden gaven 9000 meer. Een bedrag van 17.000 werd minder ontvangen uit de domeinen, terwijl de Staats loterij J 81.000 minder gaf dan in Februari 1910. Daar de eerste maand van dit jaar een flinke mee valler opleverde, is het accres over de eerste twee maanden te zamen nog vrij aanzienlijk. Werd verle den jaar ontvangen 22,160,397,015, de beide afgeloo pen maanden gaven 23,015,562,795. We zijn dus nog altijd 855.165.78 op verleden jaar vooruit. Gemengd nieuws. DE HEETWATER-MOORD OP DE NICOLAAS WITSENKADE. In een telegram deelden wij gisteren mede, dat thans voor het Hof de zaak behandeld wordt tegen Imkje Beetsma en Pieter Ronner, die beschuldigd van den heet-water-moord op mevrouw Winia door de rechtbank te Amsterdam resp. tot 15 en 12 jaar ver oordeeld waren. Het eerst werd bekl. Ronner door den president on dervraagd. De president mr. Vogel liet hem van zijn jeugd vertellen, en vervolgens van de zaak. Toen volg de het reeds bekende verhaal van Pieter Ronner, hoe hij in den bewusten avond het briefje kreeg, om bij Imkje te komen. Hoe hij er den nacht doorbracht en Imkje den aanslag beraamde. Ronner praatte in kort afgebroken zinnen, verbazend rap, zoodat hij soms over zijn eigen woorden struikelde. Wat hij vertelde is alles bekend van de behandeling der zaak in eersten aanleg. Beklaagde Beetsma. hield haar bewering staande eerst den „baron uitgelaten te hebben en vervolgens Ronner, die haar toevoegde, dat de meneer, die zij den sleutel had gegeven, hem gevraagd had Winia letsel toe te brengen en dat hij zoodoende 2000 kreeg, waarmee hij naar het buitenland zou gaan. President: Ik kan je niet gelooven, omdat het bewezen is dat dat een leugen is. Juffrouw Winia ontving geen heeren, behalve den heer X. Beklaagde. Het is< toch zoo. Juffrouw Winia was niet getrouwd. Ze was toch een maintenee. President: In haar beroep was zij fatsoenlijk. Ook was ze zuinig. Je hebt je leelijk over haar uitge laten. Juffrouw Winia was echter goed' voor je. Tegen verschillende personen heb je je uitgelaten, dat ge een haat tegen haar hadb Beklaagde: Een haat? Omdat ze me zoo laag neerzette dat het verschrikkelijk was. Daar bent u nooit bij geweest. Dat had u maar eens moeten hoo- ren. President: Het is gebleken, dat zij driftig kon uitvaren, maar oogenblikkelijk daarna was zij weer goed. Aanvankelijk hebt ge ook de schuld op Ronner gegooid. Beklaagde: Niet waar, meneer President: Eerst, heb je verklaard tegen Ron ner gezegd to hebben dat hij weg kon gaan, maar uit gelaten heb je hem niet. Ge hebt het willen, doen Toen voor onzen tweedon vertelavond in een half uur alle beschikbare kaarten tegen bons waren inge wisseld, waren er nog' minstens zooveel personen als vóór het oogenblik, waarop met de uitgifte werd be gonnen. En op dezen kinderavond zelf, stonden er nog vele kleintjes voor de Harmonie-deuren te wachten, in de hoop, dat ze nog konden worden toegelaten.... Voor hen, die zoo graag een vertelavond wilden bij wonen, vermoedelijk omdat ze van broertjes of zus jes, vriendjes of vriendinnetjes hadden gehoord hoe „leuk" zoo'n avond is, hoe heerlijk de jeugd kan lachen als ze bij den heer van Abkoude, den smakelijken ver teller en den oolijken poppenkastvertooner te gast is, voor hen is deze derde vertelavond in de eerste plaats bestemd. Het is daarom ook, dat wij het programma niet te voren bekend maken. Men zal misschien den ken, dat het minder mooi zal zijn dan de vorige pro gramma's. Dat is geenszins het geval. Evengoed als toen zal de heer van Abkoude Dinsdagavond uit een boek van hem zelf vertellen, zullen er weer lichtbeel den vertoond worden, welke hierop betrekking hebben, zal er een sprookje worden verteld met prachtige ge kleurde platen, zal er tenslotte weer een poppenkast- vertooning plaats hebben. Vandaag zouden we het programma vermelden. We doen dit echter nog niet, wachten er mee tot morgen, omdat we Dinsdag liefst zooveel mogelijk nieuwe blijde gezichtjes in de Har monie willen zien, andere kindertjes willen zien genie ten en vroolijk de versjes hooren zingen, welke onze pianist geeft. De anderen moeten dus nog één dagje wachten, die kunnen morgen uit de courant lezen of zij de nummers van het programma, dat Dinsdag wordt gegeven, reeds kennen;' is dit niet- het geval, voorkomen, dat Ronner in huis gebleven was zonder dat ge het wist. Maar toen je; begreep, dat niemand het geloofde, ben je met het verhaal van den „baron" gekomen. Dat is eenvoudig* een leugen. Die „baron" wiens naam je niet eens wist! En toen de rechter commissaris je vroeg hoe je aan de 300 zoudt komen die hij je beloofde, heb je gezegd: „ik zou advertee- ren." Het is te dwaas om van te spreken. Als je aan het verhaal van den „baron" blijft vasthouden, dan valt het mij heel moeilijk om verder met je te spre ken. Beklaagde houdt haar verhaal van den „baron" vol. De President wees bekl. vervolgens op baar on verschillige houding na de daad; op het feit dat zij geen hand uitstak; op haar aanvankelijke ontkentenis dat zij het briefje aan Ronner geschreven had; terwijl de raadsheer-rapporteur haar ook -opmerkzaam maakt op het vreemde, veel te denken gevende feit, dat het wekkerklokje in de keuken werd gevonden. Het getuigenverhoor, dat hierna aanving, leverde geen nieuwe bijzonderheden op. Tot de nieuwe getuigen behoorde de eerste bewaar ster in het Huis van Bewaring te Amsterdam; deze verklaarde dat beklaagde Beetsma na, de uitspraak der Rechtbank zeer onder den indruk was en zich uit liet als volgt: „Die zware straf heb ik niet verdiend. Het zijn allemaal praatjes, van dien lammen jongen." Toen de getuige haar geruststelde, zeide beklaagde: „Vrij uit gaan kan ik toch niet, omdat ik den sleutel afgegeven heb." Dr. II. J. Overbeek, geneesheer in het Huis van Be waring, eveneens tot dusver niet gehoord, heeft be klaagde Beetsma zoowel als beklaagde Ronner na de uitspraak der Rechtbank in het Huis van Bewaring geobserveerd. Hij verklaarde indertijd in de daad mc-er te zien de daad van een vrouw dan de daad van een man, en schreef de daad toe aan hebzucht met haat en jalouzie als bijmotief. De obstructie, die de deskundige na de uitspraak deed, beeft hem niet tot ander inzicht gebracht. Wat Ronner aangaat, deskundige heeft kennis ge nomen van het omtrent hem uitgebrachte rapport, door de deskundigen drs. Snijders en Meyers. Zijn observatie strookte daarmede en hij kan zich dan ook volkomen met het rapport vereenigen. De advocaat-generaal mr. A. baron van der Feltz noemde de daad weerzinwekkend, mensch-onteerend, bracht hulde a.an de politie-beambte, aan wier ijver, nauwgezetheid en geloofwaardigheid het niet weinig te danken is, dat het bewijs in deze is geleverd en vroeg ten slotte voor Imkje Beetsma 20 jaar gevan genisstraf en voor Pieter Ronner 12 jaar gevangenis straf. Beklaagde Beetsma barstte bij het vernemen van dezen eisch in luid geschrei uit. X K DE LANDSCIIE TOONEELVEREENI- GING. Do Nederlandsche Tooneelvereeniging heeft zich, naar thans aan het Hbld. wordt medegedeeld, uitge breid met de Volgende leden: mevr. Phil, van Kerck- hovenJonekers, die een seizoen zonder engagement was, mevr. Gusta ChrispijnMulder, tot heden aan de K. V. „Het Nederlandsch Tooneel" verbonden, de heeren Herman Schwab, vroeger lid van dit gezel schap, thans bij „De Hagespelers," L. IT. Chrispijn Jr., van het Royaards-ensemble, en Louis de Vries, even eens thans aan de onderneming des heeren Royaards verbonden. De heeren Schwab en Chrispijn zullen zich ook met regie belasten. Als sociétaire-medebestuurder treedt tot de Veree niging toe de heer L. M. Smith, thans bij de N. V. „Het Tooneel," .in wiens handen de zakelijke leiding' van het gezelschap zal berusten. Zooveel nieuw bloed zal ongetwijfeld in de Tooneel vereeniging, die een tijdlang op den zandweg gereden heeft, ook nieuw leven brengen. Gelijk wij reeds kon den mcdedeelen, zal het repertoire een aanmerkelijke wijziging ondergaan. DE VERBETERING VAN DEN DAM. De onteigeningsprocessen in verband met de Dam plannen te Amsterdam loopen ten einde, zoodat men ten Stadhuize de kosten thans overzien kan. Do deskundigen hadden de vergoeding voor de in het onteigeningsplnn begrepen perceelen op ongeveer J 1.600.000 geschat De gemeente zal als gevolg van hoogere toewijzingen door de rechtbank ongeveer 1.700.000 te betalen hebben. Aanvankelijk dacht men ten stadhuize, dat de op brengst van het oude beursterrein noodig zou zijn om de verbetering van den Dam te kunnen bewerkstelli gen. Het valt echter mee. De reeds voorloopig be dongen jaarlijksche erfpachtssom voor de nieuwe mid denbebouwing en de te verwachten prijzen voor het terrein aan de zuidzijde van den Vijgendam doen zien dat van de S1/i ton, die de gemeente voor het oude beursterrein ontving, niet meer dan een paar ton op geofferd zal moeten worden aan het Damplan, dat de verkeerswegen ter plaatse en ook het aspect zoozeer verbeteren zal. SCHAATSENFABRIEK STOP GEZET. De schaatsenfabriek van de fa. Ruiter te Akkrum, aan wier directie surseance van betaling verleend is, is stopgezet, waardoor verscheidene werklieden werk loos geworden zijn. VERGIFTIGINGSZAAK TE HAARLEMMERMEER. De justitie te Haarlem heeft de opgraving van het ljjk van vrouw Exter gelast. Vrouw Hoogerhout, die in vooarrest zit, blijft hard- dan kunnen zij Zaterdagmiddag tegen inwisseling der bons nog kaartjes krijgen, zoo er nog zijn Veel hoop moeten ze daarop echter maar niet koes teren. De kans lijkt ons groot, dat morgen weer alles uitverkocht zal zijn. De kinderen, die onzen derden vertelavond van hun ouders mogen bijwonen, de ouders, die voor weinig geld hun kinderen een groot genoegen willen verschaffen', doen dan ook goed met zich te haasten. Beter vanavond nog naar den Voor- dam, dan dit uitgesteld tot morgen. Want men zal, wanneer men ditmaal geen kaartjes kan krijgen, om dat men te laat is, niet meer kunnen zeggen: nu, dan den volgenden keer. Dit is voor dit jaar onherroepelijk de laatste ver telavond dien wij den kinderen van onze abonné's aan bieden nekkig ontkennen iets van de vergiftiging van haar man af te weten. Dr. H. J. M. Sclioo en de heer C. J. van Ledden Hulsebosch, scheikundige, zijn gedagvaard, om a.s. Vrijdag des morgens te 19 uur op het kerkhof te Hoofddorp te verschijnen, ten einde aanwezig te zijn bij het opgraven van het lijk der overleden vrouw. UIT LIMMEN. Met algemeene stemmen is heden in de raadsverga dering tot gemeentegeneesheer benoemd de heer U. L. W. van Beuningen Helsdingen, geneesheer aan „Duin pn Bosch" te Castricum. RUSLAND. In de Doema is gesproken over bui- tenlandsche zaken. De leider der cadetten, de hoer Miljoekof, noemde den toestand dreigend, Rusland is van zijn vrienden vervreemd en het optreden tegen over China is gevaarlijk, wijl Rusland daar voor Ja pan de kastanjes uit 't vuur mag halen. De soc.-demo- craat Pokrofski verzekerd? dat de regeering haar in nerlijke zwakte wil bedekken en daarom weer een ge vaarlijk spel gaat spelen. Spr's partij vreest echter geen tweede revolutie, roe ar begroet die veeleer met vreugde. De nationalist Wetsjinin las een verklaring van zijn partij voor, waarin verzekerd wordt dat de heer Miljoekofs dilettantenredevoering op het oogenblik, waarop de regeering met China ernstige onderhande lingen voert, ongepast en onvaderlandslievend ge noemd moet worden. De Oetobrist Kamenski verklaarde, dat het geheeld Russische volk voor geen offers zal terugdeinzen, wanneer de eere van Rusland aangetast mocht wor den. Ten slotte zijn de verschillende posten van de be grooting van buitenlandsche zaken in overeenstem ming met de voorstellen der commissie aangenomen. Bij een hierop gevolgde interpellatie over het ge beurde aan een universiteit beweerde een lid der uiter ste linkerzijde, Obroshof, dat gedurende den revolu tietijd de vrouwelijke studenten zich bij honderden te gelijk aan dronken matrozen hadden aangeboden, om met meer succes haar propaganda te kunnen voeren, Deze woorden veroorzaakten heftige protesten aan dc- linkerzijde; men hoorde roepen: Weg met den schoftEr ontstond een geweldig lawaai. De boden moesten de opgewonden leden verhinde ren zich naar de redenaarstribune te begeven. Eerst toen de electrische verlichting werd uitge schakeld, verlieten de afgevaardigden langzamerhand de zaal. PORTUGAL. De bekend gemaakte kieswet heeft algemeen teleurstelling verwekt en wordt zelfs een wet van verraad genoemd. En intusschen neemt de arbeidersbeweging steeds grootere afmetingen aan. Er worden protestvergaderingen belegd tegen het op treden van eenige soldaten, en de bladen bevatten orpuiende artikelen tegen de regeering. De heer Costa, de minister van justitie, heeft 20 dagen verlof gevraagd. Men zegt, dat hij woedend is over den indruk, die de kieswet heeft gemaakt. De Mundo valt Almeida scherp aan. Overal heerscht ongerustheid zegt de correspondent der N. R. C't. De toestand wordt critieker. Men vreest een crisis. Troepen doorkruisen de stad. DE ONDERLINGE ALKMAAR,SCI IE GLAS-VER ZEKERING. Deze onlangs opgerichte vereeniging vergaderde gisteravond in hotel „Proot." Bij de opening wees de heer J. Cloeck er op, dat deze vereeniging geen introductie bij de aanwezigen en niet-aanwezigen meer behoefde, daar de bereidwil ligheid en de ongevraagde verleende medewerking van de Redactie der Alkmaarsche Courant jegens deze vereeniging bij de oprichting bewezen, haar genoeg zaam bekend heeft' doen worden. Hij bracht voor die medewerking de Alkmaarsche Courant den hartelijksten dank der vereeniging*. Verder wees hij er op, dat de Alkmaarsche Winke- liersvereeniging deze vereeniging in eene openbare vergadering heeft willen bespreken, waardoor de ver- ei nig'ing veel bekendheid heeft verworven, waarvoor hij aan de W. V. eveneens dank zei. Spi*. meende in de totstandkoming dezer vereeni ging te zien een bevestiging van het feit „hetgeen niet goed is, zal op den duur kwijnen," waarbij hij den loop der oude glasverzekering tot voorbeeld aan haalde, waarna hij de vergadering voor geopend ver klaarde. De heer G. Wolzak bracht daarna als secretaris verslag uit der handelingen van de commissie; dit deed hij, zoo zeide spr., met genoegen, daar de resul taten der werkzaamheden de stoutste verwachtingen hebben overtroffen. Het bleek de commissie dat de actie, gevoerd tegen de oude, onderlinge glasverzekering-maatschappij ge rechtvaardigd was, waarvan hij enkele voorbeelden ter staving aanhaalde, vooral in verband met de op vatting door de oude vereeniging van de beteekenis van het woord „onderling." Het verslag hield verder in een samenstelling van het tegenwoordig bestuur, terwijl de heeren Gebrs. Molenaar als deskundigen werden aangewezen. De heeren Cloeck, Hoksbergen en Pels vormden de commissie, belast met de samenstelling van het regle ment, welles strekking en algemeene inhoud kortelings werd aangehaald. Het aantal leden bedraagt thans 240 met een getal woningen van 328 en een verzekerd bedrag van 25775.83. De voorzitter dankte den heer Wolzak voor zijn ver slag, waarmede de vergadering zich onder applaus ver~ eenigde. Het ontwerp-reglement werd daarna ter tafel ge bracht. Bij de daarover gevoerde besprekingen wees de heer Uitenbosch op de noodzakelijkheid om öf een notariee- le acte van oprichting van de oprichting dezer veree niging te maken, of de Koninklijke goedkeuring aan te vragen. De secretaris meende dat de wet deze formaliteit v.oor waarborgcoöperaties niet verlangde, waarna be sloten werd deze zaak te onderzoeken. De heer van der Hilst maakte bij art. 17 de op merking, dat wanneer de huurder nalatig is het bre ken van een ruit aan den eigenaar kenbaar te maken, de te late aangifte niet te wijten is aan dezen laat ste. De voorzitter zeide daarop, dat wanneer de eigenaar zich eerlijk zal kunnen verantwoorden, dat dan uit- keering zal volgen. De heer van der Hilst vereenigde zich met deze uit legging, doch verzocht melding daarvan in de notu len. Bij art. 22 meende de heer Holsmuller, dat het z. i. gewenscht was te bepalen dat het bestuur bijv. na li niaal herkiesbaar te zijn, de*3e maal moet1 aftreden. Do voorzitter vereenigde zich met dit idee. De heer Uitenbosch bestreed het, daar het z. 1. zoo moeielijk is goede bestuursleden te krijgen. Het artikel werd daarna aangenomen met 21 van de 31 stemmen. Bij art. 25 wenschte de heer Groebe de bepaling te ziene opgenomen dat het bestuur bij weigering van opname van personen in de vereeniging in de eerste algemeene vergadering van die reden kennis zal ge ven. Hij lichtte deze wijziging breedvoerig toe. De voorzitter zeide, dat een dergelijke daad wel in het jaarverslag zal worden opgenomen, waarna hij verwees naar art. 35. De heer Uitenbosch vestigde de aandacht op het voorkomende geval dat een deelnemer bij roijeering die ten onrechte geschiedde, in den tijd die verloopt tus- schen deze roijeering en de algemeene vergadering, niet verzekerd zal zijn. De heer Wolzak gaf in overweging dat de persoon in Quaes tie zijn ruit laat maken en desnoods bij beves tiging der algemeene vergadering in zijn lidmaat schap zijn kosten terug krijgt. De heer Uitenbosch stelde voor, en de voorzitter vereenigde zich met deze meening, dat in dergelijke gevallen een algemeene vergadering zal worden opge- oepen, waarbij do betrokken persoon tegenwoordig kan zijn. De heer van der Hilst zag gaarne een beperking der vrijheid neergelegd in de laatste zinsnede van art 27, betreffende de kosten der bestuursvergaderingen. De voorzitter raprkt© pp, dat dit epn yotpm yan ver trouwen is, waarna dp secretaris verwees naar de in te dienen rekening en verantwoording. De hper van der Hilst merkte op, dat zijn woorden niet gesproken waren tegen de tegenwoordige leden van het bestuur, doch voor eventueel later komende bestuursleden. j Bij de verder gevoerde besprekingen, waarbij de heer van Randwijk een maximum van 25 voorstelde en de heer Lind wees op het groote verschil in zeg gingskracht der algemeene leden der yorige en van deze vereeniging, welke woorden werden gesteund door den heer Pels, werd het artikel ongewijzigd aan genomen. Onder „meerderheid'", genoemd in de eerste regel van art, 33 moet verstaan worden de „volstrekte meer derheid Het woord „bevoegd", genoemd in art. 34, 2e alinea, wordt veranderd in „verdaagd", Art. 30 wordt gewijzigd als volgt: „In gevallen waarin dit reglement niet voorziet, beslist het be stuur", Het reglement werd daarna met algemeene stem men aangenomen. Tot leden van het bestuur werden benoemd de leden van het voorloopig comité, die de benoeming aanna men. De heer Cloeck dankte namens de andere bestuurs leden voor het in het comité gestelde vertrouwen en hoopte dat dp vereeniging zoo zal werken dat binnen korten tijd alle huiseigenaren in Alkmaar bij de ver eeniging zullen zijn aangesloten. Tot leden, belast met het nazien der rekening* over 1911 werden benoemd de heeren M. Uitenbosch, H. Bossert en VAppel. De heeren namen de benoe ming aan. De heer l itenbosch wenschte ten slotte namens de vergadering een hulde te brengen aan het bestuur voor de kloeke wijze van aanvang en de doortastende wijze van volvoering-bij de oprichting dezer vereeni ging aan den dag gelegd. Hij onderschreef volgaarne de meening van den secretaris in het verslag geuit, scheepje dat de haven nu uitvaart zal onder de flinke bemanning niet vergaan. Hij hoopte dit voor de oprichters en deelnemers ten zeerste. (Applaus.) Bij de sluiting dankte de voorzitter den heer Uiten bosch voor dc door hem gesproken woorden, daarnaast dankte hij den heer C. J. Netten voor zijne tegenwoor- c ïgheicl en de vergadering voor de aangename beraad- slagingen, waarna de vergadering voor gesloten werd verklaard. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Maart. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. (Geldig tot den avond van 17 Maart). O V E R Z 1 O H T. Ju het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 768.9 to Bodo. De laagste stand van den barometer 745.6 te Sylt VERWACHÏ1NG. Veranderlijke later zwakke tot matige zuidelijke tot oostelijken wind, nevelig, later opklarend, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. KORT OVERZICHT V. D. WEERSGE STELDHEID. In het noorden heeft zich hooge druk ontwikkeld. In het overige gedeelte van het gebied van waarne ming staan de barometers betrekkelijk laag, in ons land komt kalm betrokken weer met uiteenloopende winden voor. Bij zwakken wind mogen we op gedeel telijk bewolkt frisch weer blijven rekenen, af en toe nog een enkel regenbuitje.M. Laatste Berichten. DE ZEDELIJKHEIDS WET AANGENOMEN. s-GRAVENHAGE, 16 Maart. In de Tweede Ka mer is de Zedelijkheidswet zonder wijziging aangeno men met 60 tegen 33 stemmen. DIEFSTAL. HAARLEM, 16 Maart. Tegen den kellner LI. A. de L„ die te Haarlem, Alkmaar, Rotterdam en den Haag goudsmeden voor kostbaarheden bestal, werd heden te Haarlem 3 jaar gevangenisstraf geëischt. DE ZAAK Mr. VAN GILS. UTRECHT, 16 Maart, Heden werd voor de Recht- bank alhier bij verstek behandeld; de zaak van den nog steeds voortvluchtigen advocaat en procureur Mr.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2