STADSNIEUWS. B UITEN L AND. Kantongerecht te Alkmaar. rein aan te leggen in den geest van het Berlijnsche Lunapark. De oppervlakte van het goed bedraagt 30.000 M2., de lengte aan den weg 250 M. GEEN PAASCHVAOANTIE MEER. In de gemeente Haarlemmermeer zal dit jaar voor het eerst de nieuwe regeling van de vacantiën op de openbare scholen in werking treden, waarbij de Paaschvacantie vervalt en vervangen wordt door eene vacantie in de eerste week van Mei. DE VERDUISTERINGEN TE ELBURG. De Rechtbank te Zwolle veroordeelde gisteren A. J. Veldhoen tot zes maanden gevangenisstraf wegens verduisteringen gepleegd als gemeente-ontvanger van Elburg. Bovendien mag hij twee jaar na het verstrij ken van zijn straftijd geen openbaar ambt meer be- kleeden. Het vonnis neemt in aanmerking, dat be klaagde reeds uit anderen hoofde tot 3 jaar gevange nisstraf was veroordeeld. BALLONONGELUK. Het lijk van den heer Kayser is bij Van Ewijck- slnis opgevischt en met een speciaal ingerichte lijken auto naar Crefeld vervoerd, waar het gisteravond kon wezen. De toestand van den heer Schreuder is goed. Hij is gisterochtend per ti-ein weer naar Dusseldorf vertrok ken. DE VERGIFTIGING IN DE NIEUWE MEER. Men schrijft uit Nieuwe Meer aan het avondblad van de Tel.: In de treurige en misdadige vergiftigingszaak met rnttekruid aan de Nieuwe Meer, gem. Haarlemmer meer, is plotseling al weder een nieuw, niet minder beestachtig feit anders kan men het niet noemen aan het licht gekomen. Ongeveer ruim een jaar geleden is aldaar op het zelfde hofje, waar v. Exter's vrouw en Hogenhout in dit jaar uit den weg- zijn geruimd door vergiftiging met arsenicum eene bejaarde vrouw overleden, na slechts enkele dagen geleden te hebben aan dezelfde ziekteverschijnselen als de bovengenoemde slachtof fers. Naar men zegt, leefde deze oude vrouw om een of andere reden reeds lang voor haar dood met de vrouw van Hogenhout, thans gedetineerd, in onmin, en moet deze op een goeden dag bij haar gekomen zijn, en, om den twist bij te leggen, gezegd hebben„Nou, we hebben nou al zoo lang ruzie met elkaar gehad, .laat 't maar uit wezen, want ik ben 't zat." De vrede was schijnbaar hersteld en de verhouding in korten tijd zóó goed geworden, dat vrouw Hogen hout het oudje eenige pannekoeken cadeau gaf. Kort na het gebruik daarvan overleed de vrouw, onder ge heel dezelfde karakteristieke vergiftigingsverschijnse len als Hogenhout en de vrouw van Van Exter, ook zooals men weet, in voorloopige hechtenis. Ook deze patiënte, vrouw Reek genaamd, is inder tijd door denzelfden geneesheer behandeld als de twee anderen, zonder dat blijkbaar vermoedens gerezen zijn voor de mogelijkheid van vergiftiging, daar als oorzaak van den dood kanker werd opgegeven. Men brengt nn overal in de buurt het nuttigen van deze pannekoeken, de plotseling optredende en snel toenemende ziekteverschijnselen en schielijken dood met elkaar in verband, vooral nu, naar bekend is ge worden, het lijk der vrouw op last van de justitie zal worden opgegraven om de al of niet aanwezigheid van arsenicum daarin te kunnen constateeren. In het ochtendblad van de Tel. wordt evenwel tegengesproken, dat de dood van de oude vrouw met vergiftiging in verband staat. Het lijk van vrouw Van Exter, dat Vrijdag 1.1. te Hoofddorp is opgegraven, is Maandag, na gerechte lijk te zijn geschouwd, weer naar Hoofddorp terugge bracht en opnieuw ter aarde besteld. DE VERBINDING MET AMELAND. De verbinding van Ameland met den vasten wal is sedert Zaterdag door den lagen waterstand afgesloten, een gevolg van den sterken oostenwind. DOODOE SCHOTEN. De voortvluchtige portier der flessehenfabriek te Delft is Zondag' te 's-Gravenhage doodgeschoten ge vonden in het hotel „Zeenimf." Aanleiding tot die daad alsmede tot den vermoedelijk door hem gepleeg- den diefstal moet speelschuld zijn. Reeds meermalen moet hij zich in dien zin hebben uitgelaten en het was bekend, dat hij meermalen speelhuizen bezocht. Men heeft hem geheel ontkleed, met een kogel in den slaap, uitgestrekt op den grond gevonden. SNIPPERS UIT HET HBLD. Uit de vragenlijst van een tuinbouwblaadje: „Zoudt u mij kunnen beschrijven hoe een Rector Magni-ficus er uit ziet, of hij gemakkelijk in de kweek is en bij welke firma te bekomen?" Advertentie van een leeftijdlooze: „Steller dezes in 't bezit van eigen zaak, Slagerij en Veehandel, wensebt kennismaking met degelijk Bur germeisje van denzelfden leeftijd." En van een haarsnijder: „Voor oud en jong! Haarsnijden met het Klaver blad dat is een gemak, altijd op den weg." Gelezen in een uitstalkast van beeldjes: „Koperkleur ook verkrijgbaar in zilver." „Waarom zou de beweging tegen de nieuwe broekrokmode juist van den kant der vrouwen zoo sterk zijn?'1 „Omdat de vrouwen niet willen, dat men zal kunnen zien, dat zij de broek aan hebben." KIEVITSEIEREN. In Friesland zijn in de laatste dagen hier en daar al kievitseieren gevonden. Zij worden meerendeels aan den landheer of aan een autoriteit ten geschenke gegeven of wel tegen hooge prijzen, van 1 tot 2.50 per stuk, aan liefhebbers verkocht. ONTVLUCHT, lit het gesticht Duin en Bosch te Castrieum is wederom een verpleegde ontvlucht, n.l. de 27-jarige P. Rulle, zich noemende Nicolaas Vet. Mr. H. P. MARCH ANT. Naar Het Vad. verneemt, zal mr. H. P. Merchant, lid van de Tweede Kamer voor Deventer en hoofdre dacteur van Land en Volk, met ingang van 1 Mei de ze hoofdredactie neerleggenzulks in verband met een dan door hem te aanvaarden financieele betrek king in den Haag. Bij Land en Volk was hiervan, naar men aan de Avondp. heeft verklaard, beslist niets bekend. MET PEPER GEWORPEN. Uit minnenijd had een vrouw uit Bussum een be woonster van Naarden peper in de oogen geworpen. Zfj had er haar namelijk van verdacht, liefdes-betrek kingen met haar man te hebben aangeknoopt. De aangevallene viel verblind op den grond en heeft thans nog last van deze mishandeling. De peperwerpster had zich voor de 6e kamer te Am sterdam te verantwoorden en hoorde 3 maanden ge vangenisstraf tegen zich eiechen. DE ROK BROEK. Half Amsterdam op stelten! De eerste draagster van de jupoculotte waagde zich gistermiddag in onze winkelstraten. Maar het is deze dappere gangmaakster van een nieuwe mode slecht bekomen. In minder dan geen tijd had zij een ware volksverzameling achter zich, die zoo onhebbelijk op drong, dat de vrouw in wier gezelschap zich een heer bevond, bescherming der politie behoefde. Onder bescherming van twee politie-agenten koerste de jonge dame uit de Kalverstraat het Spui op en zag zich genoodzaakt een toevlucht in Ledeboer's tearoom te zoeken. De opdringerige bende, een typische verza meling vrouwen, mannen en jongens die ge bij elk relletje ziet samenscholen en immer tijd schijnen te hebben, was met geen stok uit elkaar te slaan. Ze moesten er het fijne van hebben en derhalve drukten wat wijven met kinderen op den arm, gesecondeerd door straatslijpers, hun neuzen tegen de spiegelruit om nog een tipje van de harembroek te kunnen ont dekken. En binnen. Daar was het in de warme volte natuurlijk een ge babbel dat het een aard had. En allen keken slechts in één richting, de plaats waar z ij zat. Ze hield zich dapper, bracht kalm het kopje thee aan haar lippen, sprak schijnbaar ongedwongen, al thans in groote zelfbeheersching, met haar metgezel. Maar de storm buiten wilde zich niet leggen. Yoor beide uitgangen bleef men „samenscholen", en een in- fermeerende voorbijganger werd alleen door het woord „harembroek" volkomen in de situatie ingewijd. De dame in quaestie tusschen haakjes een be koorlijke, mooi gebouwde jonge vrouw, die de jupe- culotte met- gratie droeg liet, om van het spektakel ontslagen te zijn, een langen mantel aanrukken en wist, daarin gehuld, te „ontsnappen". 'n Uur later stond het nog zwart op het Spui, wachtte men nog steeds op de „harembroek", die ook hier voorloopig van algemeene belangstelling zich ver zekerd kan houden. (Hbld.) EEN HOMOEPATISCH ZIEKENHUIS. Aan het U. D, wordt medegedeeld, dat nog dit jaar te Almen nabij Zutphen een model homoepatisch zie kenhuis zal verrijzen, onder directie van dr, P. L. van der Harst, arts te Almen. De stichting, die eenige tonnen gouds zal eischen, wordt geheel bekostigd door mevrouw Yan den Honert- Janssen. Er zal gelegenheid zijn tot opneming van patiënten tegen betaling, doch on- en minvermogen den zullen geheel kosteloos worden opgenomen. Er zal een garage worden gebouwd voor een zie kenauto, om de patiënten van en naar den trein te vervoeren. LEVEND VERBRAND. Maandagmorgen kwam te Someren het bericht, dat de boerderij van Van Eijk, in de Beemd nabij sluis no. 11 was afgebrand. Bij nader onderzoek bleek, dat in den nacht niet alleen het geheele woonhuis met stalling, de inboedel, het vee, bestaande uit twee koeien, een kalf, paard, drie varkens enz. in de vlam men is opgegaan, doch dat ook een menschenleven was te betreuren, en wel van den inwonenden, onge veer 20-jarigen krankzinnigen neef, die geheel ver koold in den kelder voorover liggende is gevonden. EEN IN 't VAK VERGRIJSDE DIEF. Gistermiddag kwam een bejaard heer in den winkel van den juwelier W. van Rossum du Chattel te Lei den en vroeg eenige gouden ringen te mogen zien. Van den koop kwam niets, maar toen hij den winkel had verlaten, miste men twee zegelringen. De politie, onmiddellijk gewaarschuwd, legde de hand op den dief die de ringen nog om de vingers droeg. De aangehou dene bleek een oud koloniaal te zijn die reeds 30 jaar van diefstal en oplichting leefde en 12 jaar in de ge vangenis doorbracht. JOURNALISTIEK VOETBAL. Binnenkort zal te 's Gravenhage een voetbalwed strijd plaats hebben tusschen elf Rotterdamsche en elf Haagsche journalisten. De Haagsche combinatie heeft zich reeds vrijwel gevormd en zal vermoedelijk uit de volgende heeren bestaan: E. Ruempol (Vaderland), mr. J. J. van Bolhuijs (N. R. Ct.), H. G. Pannekoek (Vaderland), G. Polak Da niels (Vaderland), D. Hans (De Telegraaf), J. E. van der Wielen (Analytisch-verslag), H. van der Wielen (Correspondentiebureau), A. Sturenberg (Nieuwe Cou rant), mr. P. Swart (Vaderland), C. Voute (Haagsche Crt. en B. C. van Berkum (Correspondentiebureau). De vereeniging H. B. S. zal haar terrein voor dezen wedstrjjd afstaan, en verleent ook in andere opzichten medewerking. Met het oog op de omstandigheid, dat bijna alle journalisten-voetballers in vele jaren niet meer achter den bal geloopen hebben, worden maat regelen getroffen om een te groote belangstelling van de zijde van het publiek te voorkomen. De lieer Leo Faust (Nieuwe Courant) zal als grens rechter voor Den Haag optreden, terwijl een Amster- damsch journalist den wedstrijd zal leiden als scheids rechter. PADVINDERS. In het Centrum verklaart de heer Gos de Voogt, dat de Nederl. Padvinders-Organisatie pal blijft staan en n'en déplaise, allerlei pogingen om roet in 't eten te strooien, voort blijft bouwen op het door de oprichters eenmaal vastgestelde fundament. Iemand te Amersfoort klaagt er over dat zijn zoon, die sedert eenige weken door het locaal comité der N. P. O. is ingeschreven als adspirant-padvinder, en die als zoodanig, volledig uitgerust, aan alle „oefeningen" deelgenomen heeft, door het locaal comité geweigerd werd de vereischte „belofte" af te leggen bij de in stallatie der padvindersleerlingen. Wij hebben, zegt de schrijver, het niet kunnen „goedkeuren," dat kinderen eene belofte zouden afleg gen, welker inhoud en strekking zij niet voldoende kunnen overzien en beseffen. Wij hebben dus de ver klaring niet onderteekend, doch haar vervangen dooi de schriftelijke mededeeling, dat onze zoon „door ons geheel vrijgelaten werd, bedoelde belofte al of niet af te leggen." De kaart werd ons toen teruggezonden met het bericht van den voorzitter van het locaal-co- mité, dat onze zoon de Padyindersorganisatie zou moe ten verlaten. UIT LIMMEN. Gisteren werd van uit Limmen naar de strafgevan genis te Alkmaar overgebracht zekere J. B., om do hem in 1908 opgelegde 14 dagen gevangenisstraf te ondergaan, wegens elders gepleegde verduistering en nis daarvoor gesignaleerd in het Alg. Pol. Blad. De man trachtte bij zijne aanhouding door het op geven van een valschen naam zich andermaal aan zij ne straf te onttrekken, doch zijn zonderlinge houding wees er op dat hij nog iets met de Justitie te vereffe nen had. UIT DE EGMONDEN. Gisteravond is opnieuw opgericht een Departement der „Maatschappij tot Nut van 't Algemeen," „De Drie Egmonden." De heer Tijsma, oud-secretaris van het vorige De partement heeft getracht een vergadering hiervoor op te roepen en dit is hem uitstekend gelukt ook. Er waren gisterenavond ongeveer een dertig be langstellenden in de "bovenzaal van den heer Jb. Ilalff opgekomen. Nadat de heer Tijsma had uiteengezet waarom hij dacht dat een departement weder reden van bestaan zou hebben, en waarom bet vorige departement is gaau slapen (want ontbonden was dit feitelijk niet), opende hij deze vergadering en gaf het woord aan den heer J. Bruinwold Riedel, Alg. Secr. der Mij. Deze heeft op aangename wijze doel en werkzaam heden der Mij. uiteengezet. Daarna bedankte den heer Tijsma den spreker voor zijn pakkende en doel treffende rede. Hij vroeg' nu aan de aanwezigen wie zich opgaf voor het lidmaatschap. Alle aanwezigen gaven zich hiervoor op. In het voorloopig bestuur na men zitting de heeren Eijma, burgemeester als voor zitter, de heer Tijsma secretaris, Dr. Schippers, pen ningmeester, terwijl Ds. Bos werd toegevoegd om Eg- mond binnen te vertegenwoordigen. Hierna werd deze gezellige vergadering onder een woord van dank gesloten. - In 't geheelonthouderscafê is een openbare ver gadering gehouden voor de Egmondsche Geheelont- houdersvereeniging. Als spreker was uitgenoodigd de heer Ds. Bos van Limmen, die tot onderwerp had: Ons Christelijk ge loof iri de geheelonthouding. 't Is voor de vereeniging een succesvolle avond ge weest. VAN TEXEL. Bij Kon. besluit van 21 dezer is aan mr. W. F. Hiddingh, op zijn verzoek, met ingang van 1 April, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeen te Texel. UIT RUSTENBURG. De afdeeling' Ursem der II. M. v. Landbouw hield Dinsdag' 21 Maart eene algemeene vergadering. Tot afgevaardigde naar de vergadering te Amsterdam werd1 g-ekozen de heer W. de Geus Czn. Genoemden heer werd opgedragen voor een eigen or gaan te stemmen en het voorstel Ransdorp te steunen. Met algemeene stemmen besloot men de afdeeling Hoorn een bewijs van adhaesie te zenden, om de te stichten tuinbouwwinterschool binnen hare veste te zien verrijzen. De aftredende penningmeester, de heer S. de Heer, deed rekening en verantwoording. Den aanwezigen leden bleek, dat de finantiëele toestand der afdeeling niet ongunstig was. UIT ST. PANCRAS. De Coöperatieve Boerenleenbank vergaderde 21 Maart j.l. met 72 van de 105 leden. De periodiek aftredende heeren J. Gootjes als lid van den Raad van Toezicht en D. Kloosterboer als lid van 't Bestuur werden met 61 en 57 stemmen herkozen en namen hunne benoeming aan. Tot lid van 't bestuur werd gekozen, in plaats van den heer J. ten Hoeve, den 16en Febr. 11. tot kassier benoemd, met 44 stemmen tegen 32 op den lieer J. Wagenaar Cz., de heer P. Brk, die ook zijne be noeming zich liet welgevallen. De rekening werd hierop goedgekeurdze wees aan een ontvangst van f 165.613.46, een uitgaaf van f 164,506.57, alzoo een saldo van f 1106.89; 't reservefonds ging f 14.60 achter uit en bedroeg op 1 Deo. j.l. f 723.81. Evenals 't vorige jaar werd de rente der spaargelden bepaald op 31/2 en 4 0/o, die der voorschotten op 4G4 °/u terwijl de totaal aanvrage bij de Centrale gebracht werd op f 70.000. Door het Gemeente bestuur is op 21 Maart ten raadhuize aanbesteed het vergrooten van de begraaf plaats. Ingeschreven hadden de heeren D. Koning voor f 115, A. en S. Volkers voor f 133, C. Vader f 135 en K. Slik voor f 139. 't Werd gegund aan den laagsten inschrijver, D. Koning, terwijl bepaald werd dat het werk dient op geleverd te worden 8 April e.k. UIT WARMENHUIZEN. Mond- en klauwzeer. Zooeven is bij den kastelein-veehouder Mors alhier door den plaatsvervangend districts-veearts, den heer Roodzand te Alkmaar, bij een viertal koeien mond- en klauwzeer geconstateerd. Morgen wordt de districts veearts uit Haarlem verwacht. ONZE DERDE VERTELAVOND. De derde vertelavond had weer hetzelfde verloop als de vorige, met dit onderscheid, dat nu reeds om half vijf kinderen met kaartjes in de hand voor de Ilarmo- niedeuren stonden te wachten, en dat de zaal niet zoo overvol was als den vorigen keer - eenige jongens en meisjes, die vol verlangen naar binnen keken, maar geen kaartjes hadden, konden er nog wel bij. De heer Van Abkoude vond natuurlijk ook nu weer een dankbaar, schoon wat woelig, gehoor en herhaal delijk daverde het gelach of het applaus door de zaal. Vooral de poppenkastvertooning viel bijster in den smaak, Jan Klaassen was dan ook extra op dreef. Ten slotte vertelde de heer Van Abkoude, dat de Alkmaar- sehe Courant eenige prijzen beschikbaar stelde voor de mooiste poppenkasten, door jongens vervaardigd. Wij hoorden daarvan evenzeer op als het jeugdige au ditorium, want wij wisten daarvan niets af. Nu de oolijke verteller het echter verteld heeft, willen wij het niet weer tegenspreken. Wie dus een poppenkast wil maken en deze aan ons bureau wil toonen mag dat doen vóór Woensdag 5 April. De directie looft eeni ge aardige prijzen uit voor de mooiste poppenkasten -maar het moet eigen werk zijn, de ouders moeten eventueel verklaren dat de jongens en meisjes zelf ge mankt hebben wat ze inzenden. POSTDUIVEN. De Postduiven-Vereeniging „Alcmaria Victrix", die zich voor dit jaar heeft aangesloten bij den Neder- landschen Algemeeneu Bond van Postdui venlief heb bers, besloot de vluchten met oude duiven te houden op de volgende data Akersloot 11 April, Knollendam 13 April, Koog a. d. Zaan 16 April Amsterdam 19 April, Gouda 23 April, Dordrecht 26 April, Roosendaal 30 April, Me- chelen 7 Mei, Quiévrain 14 Mei, Noijon 21 Mei, St. Denis 4 Juni, Orléans 18 Juni, Tours 1 Juli, Bor deaux nader te bepalen. Evenals het vorige jaar ligt het ook ditmaal in de bedoeling verschillende onderlinge-, kas- en afdeelings- wedvluchten te houden. PADVINDERS-ORGANISATIE. Het voorloopig Comité meldt ons, dat in verband met eene belangrijke vergadering, die a.s. Zaterdag in Utrecht gehouden wordt, de voorbereidende werkzaam heden te dezer stede eenige vertraging ondervinden. Er kan echter worden medegedeeld, dat in een gis teren gehouden bijeenkomst van de leden van het Comité is vastgesteld, dat Woensdag 5 April des avonds te 8 uur in de Harmonie een vergadering zal gehouden worden waarop, n ar het Comité hoopt, vele ouders en jongelieden als belangstellenden zullen tegenwoor dig zijn. In deze vergadering zal de heer J. nR. vau der Moer, kapitein aan de Cadettenschool alhier, een rede voering houden terwijl een deskundige aanwezig zal zijn om eventueel© vragen te beantwoorden. Ia de middaguren van dien datum zal een troepje Amster- damsche Padvinders een bezoek uan Alkmaar brengen. AANBESTEDING. Heden werd voor het koloniaal etablissement te Amsterdam aanbesteed 36 perceelen waaronder ge reedschappen en emaillewerk waarvan de N. V. Holl. IJzermagazijn v. h. M. H. de Wild de laagste inschrij ver was. Eenige gedachteu over uitwendige restauratie van oude monumentale gebouwen*). Door welke beginselen moet men zich bij het boven staande laten leiden? Een gemakkelijk antwoord zou zeker zijn: men moet de gebouwen tot hun oorspronkelijken toestand, in den stijl waarin zij opgericht zijn, terugbrengen; maar met de toepassing van dit beginsel moet men hoogst voorzichtig zijn, omdat men in vele gevallen meer kwaad dan goed zou stichten. Moet men b.v. aanbouwsels verwijderen van een latere eeuw en van anderen stijl dan het primitieve gebouw, ook als zij op zich zelf beschouwd schoon en karakteristiek zijn, zooals het fraaie gothische uitbouwsel van den ro- ntaanschen dom te Worms, of dergelijke in den loop der tijden veranderde onderdeelen voor de oudere vor men doen plaats maken, b.v. de renaissance-trap voor de gothische waag te Deventer, het renaissance-halcor. en de vensters in den gevel van het dertiende-eeuw- sehe raadhuis te Haarlem? Zulke contrasten doen volstrekt geen afbreuk aan het schilderachtig geheel, ja sommige gebouwen, die meermalen gedeeltelijke wijzigingen in hun uiterlijk hebben ondergaan, schijnen daarmede hun eigen ge schiedenis te schrijven. Zijn de contrasten echter te storend voor het oog, zooals de tot vierkante ramen veranderde gothische vensters in een der beide hoofdkerken te Gent, dan moet het toejuiching' verdienen zulke verminkingen weêr ongedaan te inaken. Terugkeer tot de oude vormen zal wel niet altijd mogelijk zijn, wel voor een gedenkteeken, graftombe, fontein e. d. g'„ maar niet voor een gebouw, dat voor eenig doel gebruikt wordt en dus daaraan dienstbaar moet zijn. Kleine vensteropeningen, die aan een ver sterking, klooster, gevangenis doen denken, zijn niet voldoende voor kantoren, waar overvloedig licht noo- dig is, en men zal met de eischen der practijk ook wel degelijk rekening moeten houden. In aanmerking' komt ook gewis de toestand waarin zich eene gemaakte verandering bevindt, of zij nog hecht en gaaf, goed onderhouden, of wel vervallen, verouderd, gebrekkig is. In het laatste geval zal men te meer vrijmoedigheid vinden haar ongedaan te ma ken, te eerder als men over eigen beurs beschikt; in het eerste geval, al moge men haar van het standpunt- der kunst veroordeelen, reden vinden voor haar be houd, te eerder als meu voor hare vervanging de beurs van anderen moet openen. Het kan zijn, dat eene verandering zoo omvangrijk is geweest, zoo ver is doorgevoerd, dat het oorspronke lijk karakter van het geheel voor een later heeft plaats gemaakt. In zoodanig geval schijnt het geraden, het eerste te laten varen en in den geest van het tweede voort te werken. Deskundige voorlichting er gaat vaak voor des kundig door wat het niet is en rijp beraad zijn noo- dig, alvorens men, zij het met de beste bedoeling, aan tast wat bestaat. Men zij in deze niet te doctrinair. Niemand zal aan een man als jhr. mr. V. de Stuers kennis op dit gebied ontzeggen; welnu, meu herinner© zich zijn ergernis en beklag, toen het bestuur der go thische hoofdkerk te 's Hertogenbosch het prachtige renaissance-oxaal op grond van verschil van stijl had te gelde gemaakt, dat thans een sieraad van een der musea te Londen is. O. W. B. Het onhollandsche woord restauratie wordt hier gebruikt in plaats van herstelling, omdat men daar door allicht reparatie, gewoon onderhoud verstaat, terwijl men in zake restauratie ook kunst en smaak doet gelden. AGENDA. WOENSDAG. Comité van Akt-ie voor 't Volkspe tit ion nemen t, 8V2 uur, in „de Voorwaarts". Alkm. Tumclub „Kracht en Vlugheid," jongensafd. Ill 67 uur, jongensafd. II 78 uur, Harmonie. Kinderkoor 4%6 uur, sociëteitszaal Harmonie. Zang en Vriendschap hxh9 uur, Tuinmal Harmo nie. Gymnastiekvereeniging „de Halter," 7—10 uur, „Gulden Vlies." Alkm. Esperantisten-Vereeniging „Alkmara Stelo," 9 uur. Soherpschuttersvereeniging Alkmaar, 8 uur, Doelen. Gymn-ver. „De Halter," ledenafd. van 810 uur, ,,'t Gulden Vlies," ingang Lindegracht. DONDERDAG. Kegelelub „Onze Club". Kegelavond 8 uur, „de Unie3 Reciteer- en Voordrachten ver. „Kunst naar Kracht", repetitie 910l/j uur, Wapen van Munster. Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond van 71/*81/, mannelijk adspiranten, lokaal R. H. B. S. Gymn.ver. „Turnlust," oefeningsavond, van 81/,91lt mannen-afd., lokaal R. H. B. S. Zitting 17 Maart 1911. J. P., Heiloo, dronkenschap, f 3 boete of 3 dagen hecht. A. Z. Sz., Egmond aan Zee, konijnendelven, f 7.50 of 3 dagen hecht. N. A. C. de V. en G. J. v. S., Alkmaar, en N. K., Heiloo, overtreding politieverordening, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. M. D. Cz. en A. D. Cz., Egmond aan Zee, strooperij de le f 1 boete of 1 dag hecht., de 2e f 3 boete of 2 dagen hecht. B. de G„ J. A. N., G. J. B. en G. W. v. d. P., Alkmaar, C. B. Jz., C. Z. Ez„ T. Z Wz„ E. de G. Jz„ J. G. Lz. en C. Z. Tz., Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, de le6e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 7e en 10e ieder f 6 boete of 3 dagen hecht., de 8e f 7.50 boete of 3 dagen hecht., de 9e 2 maal f 6 boete of 2 maal 2 dagen hecht. J. v. T., Castrieum, N. G., Broek op Langendijk, J V.. Alkmaar, P. B. Kz., E. G., W. V. Jz„ P. D. Dz„ C. Z. Ez. en W. K. Az„ Egmond aan Zee, jachtwet- overtreding, de le f 30 boete of 6 dagen hecht., de 2e f 7.50 boete of 2 dagen hecht., de 3e f 12 boete of 4 dagen hecht., de 4e f 6 boete of 3 dagen hecht., de 5e teruggave aan zijne ouders, de 6e en 7e ieder f 10 boete of 4 dagen hecht., de 8e 6 dagen hecht., de 9e 5 dagen hecht. D. V., Oudorp, P. S., M. A. J. en S. K., Alkmaar, J. S., Zuidscharwoude, K. B., Deventer, C. N., Ber gen, en B. A., Uitgeest, rijwielovertreding, ieder f 1 boete of 1 dag hecht. BELG1E. in de Kamer stelde de socialistische af gevaardigde, de heer Van der Velde, gisteren voor 0111 aan de Italiaansche Kamer een gelukwensch te zen den ter gelegenheid van het Italiaansche jubileum. De voorzitter merkte op, dat de Kamer hierover niet

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2