Nieuwe beWelieg reu tie iwaailijilghsid. Openbare Verkooping STADSNIEUWS. H H ADVERT ES TIEN. een huis, erf en eenige per- ceelen bouwland en water, Openbare vrijwiliige \erkooping in Tabak, sigaren en sigaretten. L. N. VAN ES, Koorstraat 8, naast „(le Unie." Vraag en aanbod."™ G Zwakellendig en altijd vermoeid. GEDENKTEEKEN J. F. TERNOOY APèL. te ZUIDSCHARWOUDE, M. I Door deze heb ik de eer UEd. te berichten, dat ik geopend heb een zaak Daar de meest bekende en beste merken verkrijgbaar zullen zijn, be veel ik mij in Ufd. gunst aan. "TB* plaats van één lijn, Egmond via Bergen naar Alk maar hebben bewezen, dat ongewenschto verrassingen niet onmogelijk of onwaarschijnlijk zijn, en daarom zou ik gaarne attent maken op andere, mijns inziens, betere oplossingen dan aangegeven door den heer Peteri. Voor de tram AlkmaarAmsterdam zou ik, met of zonder verbreeding en verlaging van de Friesehe brug, een passagiershalte achter de uitspanning Bregman aldaar, prefereeren, met verlenging van de tram baan over de Geestmer-Ambacht-Zeewering, langs den weg naar Hoorn, de molen het Roode Hert, en de brug bij de Zes Wielen, met een aansluiting op den weg der H. IJ. S. M. tusschen Alkmaar en Sint Pancras, nabij de Zes Wielen-sluis. Voor de lijn HaarlemAlkmaar lijkt mij het beter, omligging tusschen Nieuwpoortslaan en Heilooër brug van de Oost- naar de Westzijde van den Rijks straatweg, met linksche ombuiging vóór langs „Ken nemerhoek" verlenging door de Boeken(Linden)laan en aansluiting op H. IJ. S. H. ter hoogte waar de Egmonder tram het hoofdspoor gekruist heeft. Evenals bij de Friesehe brug kan dan bij de Ileiloo ërpoort een passagiershalte ingericht (desnoods vóór aan tusschen „Kennemerhoek" en Ropjeskuil). Is echter voor de tram, die de van de spoorlijnen ontbloot© streek tusschen Alkmaar, Hoorn en Purmer end met Allernaar verbindt, een doortrekking naar of tot het station Alkmaar wenschelijk, voor de lijn HaarlemAlkmaar die de H. 8. M. lijn tweemaal snijdt, en verder nagenoeg paralel volgt, lijkt mij die doortrekking niet dringend noodig. Wat het emplacement Nieuwlandersingel betreft, wil men dat niet verplaatsen, maar ergens in de Boe- kelaan, of daaromtrent, dan kan die toestand aldaar verbetei'd, door een klein talud in plaats der onooge- lijko schoeiing, omverlegging van het wisselspoor noordwaarts, en omverlegging' zuidwaarts van de icoilijn aldaar, in afwachting van electriceering der tractie. Op de twee tramlijnen hierboven bedoeld,- is echter m. i. in onderscheiding met de EgmondBergen- Schagen-tram, het verkeer zoo bijna geheel zuiver lo eaal te achten, dat ik opofferingen in de gemeente Alkmaar, in dezen ongemotiveerd acht, zonder mij nog op het standpunt te willen stellen, dat men, op de ouderwetsche wijze, de omwoners van Alkmaar zou moeten dwingen niet om, maar in of door Alkmaar te gaan. Alkmaar, 17 Maart 1911. Dankend, EEN BELANGSTELLENDE. Alkmaar, 24 Maart 1911. Geachte Heer, Het was geenszins mijn bedoeling geweest, een de bat te openen over de plannen, waarvan ik in mijn artikel een vluchtige schets gaf. Bijzonderheden en details moest ik noodzakelijk weglaten in een over zicht, dat voor het groote publiek bestemd was. Een mondelinge bespreking met iemand, die in de zaak be lang stelde, had ik gaarne gehouden, maar een open bare polemiek met ieder, die denkt, bevoegd te zijn tot het uitoefenen van kritiek is nooit mijn wensch ge weest. Nu ik hier twee ingezonden stukken voor me heb liggen, en den schijn wil vermijden, den strijd te ont wijken dien© het volgende tot antwoord. Aan den heer Henri J. Beelenkamp, architect. Na het schrijven van mijn stuk aan de Redactie (maar nog vóór het verschijnen van het artikel in de courant) is me gebleken, dat de H. S. M. niet alleen ernstig overweegt, maar ik g'eloof al op weg naar de uitvoering is, van een plan, om de Bergen- en Eg- mondtreinen op een derde perron achter het station te brengen en tevens de spoorweghaven te dempen. Uw bezwaar tegen al die trams vóór het station zal dus vervallen, daar er dus volgens mijn plan twee ande re in plaats van de twee bestaande trams zouden ko men. Het voorplein is ruim genoeg om 2 trams te bergen, welke zeker minder ong'erief zullen veroorza ken dan het door u aangeprezen plantsoen. In de officiëele voorschriften vind ik: voor smal spoorwegen van 1 M. spoorwijdte is een minimum straal van 50 M. toegestaan en een maximum helling van 45°/00. Waar spoorwegautoriteiten dus met deze grenswaarden tevreden zijn, vind ik uw eiseh van 100 Meter en 1 op 150 helling wel wat overdreven. Ik zie dan ook best kans om de gevraagde S boog te constru- eeren, zonder met de voorschriften in strijd te komen. Hoeveel Meter recht spoor vóór de brug moet komen, is een quaestie van détails, die zeker niet in een niet technisch blad behandeld moeten worden. Ik wist niet, dat de door u beschreven trommel pre ('ies 91 cM. diameter heeft en juist 10 stalen hang bouten bevat. Me dunkt, ge hadt u, in het bezit van die weten schap, ook wel voor kunnen stellen, dat de tramrails op de brug dan anders konden komen, bijv. symme trisch ten opzichte van de as, zoodat er dan voor de radkransen der tramwagenwielen nog 4J/2 cM. ruimte over bleef. Gegeven het feit, dat er voorloopig- nog" geen- draai burg in plaats van een vlotbrug- is, en dat het ook zijn bezwaren heeft, langs de drukke kant van den kanaal oever een tram te leggen, vind ik die oplossing niet zoo heel gelukkig. Do HaarlemAlkmaar-tram had ik gedacht tot voorbij de ier Staten te laten doorloopen, opdat rei zigers voor bet nieuwe stadsgedeelte dicht bij huis konden uitstappen en passagiers voor Ritsevoort en verder desnoods met den paardentram konden verder gaan. Deze voordeden vervallen door de tramlijn eer der t-e laten afbuigen. Verder is de Lange Laan te smal om een tram door te laten en een nieuwe tram baan parallel aan do Lange Laan kost meer geld, dan n tram, zooals ik dacht over reeds bestaande wegen*). Mijns inziens wordt een flinke breede weg, zooals Doo- denlaan of Westerweg geenszins ontsierd door een paar tramrails, en men kan toch ook moeilijk volhou den, dat een weg ontsierd wordt, omdat daar tienmaal daags een tram over rijdt, Het laatste gedeelte van den Bergerhout- naar het station was bedoeld als flinke breede straat, behoor lijke toegangsweg van station tot stad. Me dunkt, dat men voor de kosten van onteigening niet hoeft terug te schrikken, als men daardoor aan het neven- liggend terrein meer handelswaarde geeft en een zóó belangrijke verbetering krijgt, zelfs afgezien van de tram. De Hertog van Aoata, oom des Koning van Italië, zal voor de Nederlandsche onteigeningswet evenzeer moeten bukken als een gewoon1 Nederlandsck Staatsburger. Aan den Belangstellende. Ik zelf geloof evenmin aan een spoedige verwezen lijking van mijn plan. Ik hoop slechts, dat er ééns wat gedaan zal worden, om de bedroevende toestanden die thans heerschen. te doen ophouden. De bedoeling van mijn schrijven was dan ook hoofdzakelijk, om dc belangstelling voor het tramvraagstuk -eens op te wek ken. Uit de wrijving der gedachten ontstaat het ware. Moet nu, omdat het rollend materieel slecht is, elke verbetering op ander gebied achterwege blijven? Mij dunkt: geenszins. Voor een aansluiting van de AlkmaarAmsterdam tram aan het spoorstation voelt u iets. Maar is daar van niet het logisch gevolg, dat ook de Alkmaar— Haarlem-lijn naar het station kome, om overgang van den eenen tram op den anderen mogelijk ta maken? Me dunkt, het verkeer van reizigers wonende langs de AlkmaarHaarlem-lijn met plaatsen gelegen langs één van de stations gelegen aan de vele andere lijnen, zal niet gering zijn. De financieele opofferingen, die de gemeente zich zou moeten getroosten, waren geenszins alleen in het belang der trams, maar hoofdzakelijk in het belang der gemeente zelf, om twee misstanden op te heffen, die indertijd door de gemeente gedoogd zijn. De toe stand aan den Nieuwlandersingel is een schande voor Alkmaar en de Snaarmanslaan niet minder. Met een beetje opofferingen was hier een prachtige rij villa's en een mooie breede toegangsweg te krijgen Wie hier al te zeer op de penning is, wordt, geloof ik door zijn zuinigheid bedrogen. Uw oplossing voor de AmsterdamAlkmaar-tram zal duurder en niet beter uitkomen dan de mijne. Is een groote omweg en kost een dure brug over het water bij de Zes Wielen-sluis. De halte Bregman kan ook plaats vinden in mijn plan. Tevens is het nadeel niet gering, dat de tram over een zooveel grootere lengte op de spoorbaan moet rijden. De oplossing voor de HaarlemAlkmaar-tram lijk me ook niet beter. Het schijnt mij een onmogelijkheid om door een onaanzienlijke buurt, als de Lindenlaan wier breedte nog beperkt wordt door de dubbele rij boom-en, een tram te leiden. Aansluiting op de H. S M. juist voor de plaats waar veel wissels liggen, heeft ook buitengewone bezwaren, die maar niet zóó op te lossen zijn. De tram kan natuurlijk door het verschil in spoorwijdte nooit stoppen voor het perron van het oude station. Mijnheer de Redacteur, ik denk hiermee de inge zonden stukken voldoende weerlegd te hebben, zonder in een technisch debat te treden, en teeken, met dank voor de aangeboden gelegenheid tot antwoorden, Uw dw., W. B. PETERI, Civiel-Ingenieur. Ingezonden mededeelingen. Verdenkt gij uw nieren wel? Zij worden misschien cel na cel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd blijft, terwijl het levengevend eiwit uit uw lichaam kan worden afgevoerd. i Nierkwalen ontwikkelen zich zóó ongemerkt, dat zelfs wanneer de nieren ernstig' aangetast zijn, gij geen ander verschijnsel kunt opmerken dan algemeene zwakte, loomheid en afgematheid. Gij staat erover verwonderd, dat gij steeds achteruit gaat en dat gij u altijd zoo vermoeid en terneergesla gen gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieTen ver dacht en toch indien uw water chemisch onder zocht werd, zou misschien g'evonden worden, dat uw nieren cel na cel werden verwoest en het bloed niet meer filtreeren, waardoor het levengevend eiwit ge lc-genheid heeft om met de urine te ontsnappen. En zoo raakt gij dag aan dag vaster in den klauw van de gevreesde ziekte, totdat de nieren plotseling geheel hun werk staken en uw geheele lichaam vergif tigd wordt door het urinezuur in het bloed, terwijl de blaas haar kracht verliest om de urine-afscheiding te regelen. Daarom, wanneer uw urine bewolkt of branderig is, wanneer de afscheiding in te groote of te kleine mate geschiedt, of wanneer gij rugpijn, waterzuchtige zwel lingen, rheumatische pijnen of een blaaskwaal hebt, verwaarloost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft, zich misschien reeds verder ontwikkeld dan gij denkt, en uitstel is zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg' beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die zoovele mannen en vrouwen blijvend genezen hebben. Vraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede krijgen. Zij zijn te Alkmaar verkrijgbaar bij de bee rt n Nierop k Slothouber, Langestraat 83. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één, of j 10 voor zes doozen. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Gisteravond werd in het gebouw aan de Kaarsen makersgracht de algemeene ledenvergadering gehou den van de vereeniging tot oprichting en instandhou ding van een Openbare Leeszaal en Boekerij te Alk maar. De voorzitter, de heer E. C. II. Chr. Bruins, heette de weinig talrijke aanwezigen welkom, verklaarde, dat het. bestuur gaarne rekening had gehouden met den op de vorige algemeene vergadering gegeven wenk, om ii: de instelling te vergaderen, en deelde mede dat door bijzondere omstandigheden deze vergadering eerst nu plaats had. Het daarna door den secretaris, mr. P. A. Offers, uitgebrachte jaarverslag ving aan met te constateeren dat er in den toestand der vereeniging' verbetering is gekomen. Immers, de gemeente Alkmaar heeft haar subsidie met honderdvijftig gulden verhoogd en ge bracht op driehonderd gulden, terwijl het indienen van een verder strekkend voorstel, om namelijk de sub sidie te verhoogen tot 500 een bewijs is, dat het nut van de instelling meer en meer wordt erkend. Een post voor subsidie aan de Openbare Leeszalen op de begroeting van het departement van Binnenlandsche Zaken werd in de beide Kamers der Staten Generaal aangenomen. Ook de Alkmaarsche Leeszaal zal daar van haar deel krijgen, dit zal naar als vrij zeker mag worden aangenomen 275 bedragen. Intus- schen, zegt bet verslag verder, met dit al is de Lees zaal nog lang niet, wat zij behoort, te zijn; maar met inspanning van alle krachten zal het bestuur zien, wat dit jaar kan worden bereikt. Het aantal bezoeken steeg van 8099 in 1909 tot 8729. Het bestuur richtte zich in het afgeloopen jaar tot de ingezetenen met. een verzoek om steunhet gevolg daarvan was, dat verscheidenen als lid toetraden en anderen een gift ineens aan de vereeniging deden toe komen. Het aantal leden bedraagt thans 278. De noodzakelijkheid van een ander en ruimer ge bouw doet zich hoe langer hoe meer gevoelen. On danks de beperkte ruimte werd in een der laatste be stuursvergaderingen op veler aandrang besloten in het komende seizoen over te gaan tot het uitleenen van boeken. Van het drukken van een catalogus moest met het oog op de finantiën worden afgezien. Het was het bestuur aangenaam ook dit jaar tal \an boekengeschenken te ontvangen. Aan de gevers en geefster wordt daarvoor warmen dank betuigd en het bestuur hoopt dat velen deze goed© voorbeelden zullen blijven volgen. Aan mej. van Rijn, die wegens andere drukke bezig heden als bestuurslid heeft bedankt, heeft het bestuur reeds den dank der vereeniging overgebracht voor al les wat zij heeft gedaan, maar de verslaggever wijst nog eens op de toewijding en ijver, waarmede zij haar taak als bibliothecaresse heeft volbracht. Dank brengt hij ook aan commissarissen en -essen voor den door hen verleenden bijstand. De heer Morra Was als concierge-beambte ook dit jaar tot g-roote tevredenheid van het bestuur werk zaam. Ongetwijfeld, zoo eindigt het verlaag, is de toekomst onzer vereeniging beter dan het vorige jaar; veel moet er nog worden gedaan, voor dat wij künnen zeg gen, dat wij hebben bereikt, wat wij ons voorstellen, doch wanneer wij zien, wat in andere plaatsen wordt gedaan en tot stand komt, dan blijft het bestuur ver trouwen, dat de Openbare Leeszaal en Boekerij ook te Alkmaar niet alleen in stand zal worden gehouden, maar ook tot bloei zal worden gebracht. Onder dankzegging aan den secretaris werd het verslag vastgesteld. De voorzitter merkte op, dat het bestuur behalve tot het uitleenen van boeken, besloot een aanvang te maken met het vormen van een boekerij voor kinderen, overtuigd als het is van het groote nut, dat zulk een. boekerij kan afwerpen. In verband hiermede deed hij een krachtig beroep op allen, die de instelling welge zind zijn, hen aansporend hun eigen boekerij en die hunner kinderen eens na te zien en voor de Openbare Leeszaal af te zonderen. Wat men geschikt acht het bestuur is gaarne bereid na kennisgeving de boe ken en tijdschriften af te halen, welke men wensclit af te staan of in bruikleen wenscht te geven. Naai" aanleiding van deze mededeeling yroeg de heer Grundlehner het bestuur, alvorens de plannen van een kinderbibliotheek een vasteren vorm aanna men, dat punt, dat hij niet urgent achtte, nog eens in een ledenvergadering te brengen. Uit de rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer J. M. Janseq, bleek, dat er over het jaar 1910 een verlies was van 206.36. De commissie tot het nazien yan de rekening en verantwoording, bestaande uit de heerep J. F. Grund lehner en M. Zwaan Jr., rapporteerde bij monde yan den laatste, dat ze het beheer in orde had bevonden, weshalve de penningmeester onder dankzegging word gedechargeerd. De begrooting over 1911 werd vastgesteld tot een bedrag van 975. De verkiezing' tot bestuursleden had tot resultaat, dat werd herkozen M aftredend lid mr. P. A. Offers en werden gekozen ijl de vacature mej. yan Rijn, mej. A. B. H. Weber en in de vacature dr. Nugteren, de heer A. F. Thomsen met algemeene of bijna algemee ne stemmen. Na de gebruikelijke rondvraag waarbij eenige wen ken van meer huishoudelijken aard werden gegeven, werd de vergadering gesloten. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. 587 L. Bijloos, Coifif. Parfum., Postich., aparte Da messalon, Langestraat. 581 L. M. A. Jansen, Kleedermaker, Verdronkenoord. 582 W. F. Slinger, Kleedermaker, Langestraat, 586 F. Wigman, Schilder, Behanger, Decorateur, Heiligland, Door verschillende personen in den lande, waaron der een vijftal ingezetenen van Allernaar, is een com missie samengesteld om de nagedachtenis van ds. J. F. Ternooij Apèl, den len Juni 1910 alhier overleden, door het een of ander gedenkteeken te huldigen. D< commissie heeft op ruime schaal een circulaire ver zonden, waaraan een biljet gehecht is ter inteekening. Zij, die geen circulaire mochten hebben ontvangen en toch éen bijdrage willen sturen, kunnen vóór 1 April er een aanvragen bij de secretaresse der commissie, mej. A. C. Gouwe, Oudegracht 180. De commissie stelt zich voor den len Juni a. s. een gedenkteeken op het g-raf van den overledene te ont hullen. Ingezonden Mededeelingen. Hoe gevaarlijk het ook is, de zwaarlijvigheid te ver- waarloozen en de ondervinding leert ons er het ernstige van het is nog verderfelijker, blindelings zijn toevlucht te nemen tot het ©ene of andere van de ontelbare, min of meer empirische of waardelooze geneesmiddelen, die eertijds de geneesheeren van den goeden ouden tijd aanbevalen en die voor het grootste gedeelte daarin bestonden, om het lichaam zijn noo- dige voeding te onthouden. Die behandelingen heb ben ongelukkig nog heden te veel vurige aanhangers, niettegenstaande de vooruitgang van de moderne we tenschap ze heeft overmeesterd. De zwaarlijvige per sonen vinden geeD nieuwer en krachtdadiger middel tegen hun ziekte, dan de „Marmol» Tabletten". Volstrekt onschadelijk, zonder een leefregel te volgen of van zijne gewoonten af te wijken, werkende „Mar mol» Tabletten" op natuurlijke en geleidelijke wijzo. Hunne versterkende en verfrisschende eigenscliapp.il maken er eene ware verjongingskuur van en tevens de moderne behandeling bij uitnemendheid tegen de zwaar! ij vigheid Verkrijgbaar in alle Apotheken. Prijs f 1.75 per flacon met gebruiksaanwijzing. Agent: Nierop en Slothouber te Alkmaar en franco zending tegen inzending van postwissel of postzegels aan HENRI SANDERS, Apotheken, Rokin 8, Am sterdam, HERINNERINGSDAGEN. 26 Maart 1827. Ludwig von Beethoven te Weenen overleden op 57-jarigen leeftijd. Een kernwoord: ,,Er is niets lioogers, dan de Godheid dichter dan an dere rnenschen te naderen en van hieruit de stralen der Godheid onder het menschengeslacht te versprei den." 27 Maart 1845. De natuurkundige Willem Conrad Röntgen te Lennep geboren. 28 Maart 1592. De theoloog en paedagoog Johann Amos Comenius te Brod geboren. Hij overleed in 1670. Eenige kernwoorden: „De scholen zijn werkplaatsen der humaniteit, daar ZÖ ongetwijfeld bewerken, dat de menschen werkelijke mensehen worden. „Het ligt in het karakter der menschen, dat ze vóór een nieuwe uitvinding zich erover verbazen, boe het mogelijk is, haar te doen, maar na de uitvinding slechts verwonderd zijn, dat ze niet veel eerder is ge daan." 1749. De wis- en sterrenkundige Pieter Simon graaf Laplace te Beaumont en Auge geboren. Hij overleed in 1827. 1824. De schrijver Bodewijk Büchner, die in 1899 overleed, te Darmstadt geboren. 29 Maart 1850. De Amerikaansche schrijver Edu- ard Bellamy te Chicopee Falls geboren. Hij overleed in 1889. 30 Maart 1884. De Fransche dichter Paul Verlaine te Metz geboren. Hij overleed in 1896. 31 Maart 1596. René Descartes (Lat. Renatus Car- tesius) geboren. Hij overleed in 1650. Eenige kernwoorden: „Het is niet voldoende goeden geestelijken aanleg te bezitten, de hoofdzaak is, dezen goed te gebruiken." „De klaarheid en de duidelijkheid onzer begrippen is het kenmerk van hun waarheid." - 1727. Isaac Newton, de baanbreker der physi- scke astronomie op 84-jarigen leeftijd overleden. 1 April 1732. Jozef Haydn te Rohrau geboren. Hij overleed in 1809. i 1815. Otto v. Bismarck te Schönhausen gebo ren. Hij overleed in 1898. Eenige kernwoorden „De neiging-, zich voor vreemde nationaliteiten en vreemde nationale doeleinden geestdriftig te toonen ook dan, wanneer deze slechts ten koste van het eig'en vaderland verwezenlijkt kunnen worden is een politie ke ziektevonn." „Ik leer van het leven, ik leer zoo lang- ik leef, ik leer nog heden." „Er is zooveel, waarover men het eens kan worden en daarom moest men niet aarzelen het eens te zijn. Van 1—5 regels 25 Cents, bij vooruitbetaling. TOHs. SCHUIT, Snaarmanslaan No. 14, beveelt zicli aan tot het OPKNAPPEN van PLEIZIERTUINEN en het LEVEREN van HEESTERS en ROZEN, Ilndergetoekende beveelt zich beleefd aan voor IN-. en VERKOOP van alle soorten Huisraad en lm boedel. Is aan huis te ontbieden. K. VLRWER, Koningsweg 64, Alkmaar. ,T SIMONj, Alkmaar, Steenhouwerij K n i n g s w e g 46. Grafteekenen, Schoorsteen.-, mantels enz. flndergeteekende beveelt aich beleefd aan als VEILER v en TAXATEUR. A. OUDES, Achterstraat, Alkmaar. fjlE KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in all6 stijlen, zoowel nieuw als antiek. Ook solied Stof* feerwerk te leveren. Alkmaar. Langestraat B 58. Firma P. J. en C. NIEROP. ET GOEDKOOPE MEUBELMAGAZIJN. Kasten Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen en Portret, lijsten, enz. 2de hands Meubelen. Springveeren Ma. trassen. Reparatie aan Meubelen en bekleeden, Jn. MUELINIy Dz., Korte Nieuwesloot, Alkmaar. een versterkender en krachtiger glas bier dan het TRAPPISTENBIER, ook per halve flesch ver- krijgbaar bjj I. H. ALBERS in de Bierkelder, Ver- dronkenoord, ingang Kapelplein. CTEENHOUWERIJ, Nieuwesloot B 1, Grafsteenen, Schoorsteenmantels en alle voorkomende Steen- houwwerken worden eoncurreerend geleverd door de firma KALLANSEE KLEIJMEER. 17en BREIMACHINE, goed en licht werkend, ter overname aangeboden voor f 20. M. SCHRIEKE. JJ EERENHUIS Te Huur. Aangeboden een HEERENHUIS op netton stand, voorzien van gas- en waterleiding en andere gemakken,. Aanvaarding 1 Mei a.s. Huurprijs f 325.per jaar. Te bevragen bij J. DE GRAAFF, Laat 103, Alkmaar. I EVRAAGD. Een nette WASCH gevraagd. Adres Tuinstraat E 46f. H. KAPPERS. Er biedt zich aan een aankomend BEDIENDE, eenigszins met scheren bekend. Br. fr. letter P, Hulppostkantoor Stompetoren. IFE KOOP. Een sterke, goed onderhouden WERK- A MANSFIETS. St. Annastraat 18. 30 Cent, 30 C nt. Tn de Schapenslachterij dagelijks eerste kwaliteit dik vet Schapenvleescli, 30 Cent, Schapenvet 30 Cent, Schapenboutjes 35 Cent. Beleefde aanbeveling, Gebr. BISKANTER. Laat No. 65, filiaal No. 67. 1 CREFELD, Hoogstraat 9. Het GOEDKÖÖFstË ADRES voor het leveren van Muziek voor Brui loften, Partijen, Bals, enz., alsmede levering van Café- Chantant-gezelschappen. PIANINO disponibel. 'FE HUUR: Een Woon- en Winkelhuis, voorzien van gas- en waterleiding, Hekelstraat 7, uitkomende met ruim Erf aan de St. Jacobstraat. Te bevragen Langestraat B 58, Alkmaar. UfOND TE KOOP. Een groote jonge Wachthond oud 7 maanden, 64 centimeter hoog (snoekkleur), bekroonde ouders. Te zien bij N. LAAN, Luttik Ou- dorp 43. op Woensdag 13 April 1911, bij opbod, afslagen combinatiën, des avonds 5 nnr, in de herberg „DE SCHELVISCH", ten overstaan van de Notarissen Mr. A. P IIDE LANGE te Alkmaar en Br. JOHANN W. C. KROON teZnidscharwonde, van in de gemeente ZUIDSCHARWOUDE, te zamen groot 1.79.50 H.A. Te veilen in 8 perceelen. Breeder bij biljetten om schreven. Eigendom van Mej. de Wed. D. DOODEMAN. Te aanvaarden het huis en erf en een deel van het land bij de betaling der kooppenningen en het overige land Kersttijd 1911. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemde Notarissen. te SINT PANCRAS in de herberg van J. RUIS op Maandag 27 Maart 1911, des avonds 6 uur. ten overstaan van den notaris P. 3. C. VAN TOOR- N ENIHIÏGH te Alkmaar, van le. een akker nit muntend Bouwland te Huis waard, gemeente K o e d ij k aan de Molensloot, groot 48 aren 30 centiaren, te veilen in 2 gedeelten. Aanvaarding dadelijk. 2e. het goed onderhouden Bnrgerwoonlinis met ruime kooi berging, eri en tuin te Sint Pankras aan den Onderweg, groot 8 aren 20 centiaren. Aanvaarding 1 Mei of 1 Augustus 1911 naar ver kiezing. Eigendom van den Heer H. GERRITSEN te Sint Pankras. Meerdere inlichtingen geeft de notaris. HOOGACHTEND,

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 6