BUITENLAND. STADSNIEUWS. TWEE MENSCHEN VERBRAND. Melasma een brief, waarin zoowel hij zelf als zijn vrouw en kinderen met een misdrijf tegen het leven gericht bedreigd werden, zulks onder bepaalde voor waarden en in verband met de arrestatie. lila een uitgebreid en ernstig, nauwgezet onderzoek is thans door de politie aangehouden de 26-jarige L. de R., die eerst hardnekkig ontkende iets van den brief af te weten, maar eindelijk erkende hem ge schreven te hebben. Do R. is naar het huis van bewaring overgebracht. FRAUDULEUS BANKROET. Op verzoek van den officier van Justitie te 's-Her- togenbosch, zijn in een schoenenwinkel in de St. Ja- cobstraat te Rotterdam, in beslag genomen, 200 paar schoenen en pantoffels, vermoedelijk afkomstig van een frauduleus bankroet te Vrijhoeve Kapelle. he id willende brengen, bet meisje de trap afgedragen, de jongen is hem uit zichzelf nageloopen en beide kin deren zijn toen op hun' bloote voetjes de straat op en naar moeders huis geloopen om te vertellen van den brand. De Feij is, nadat de kleinkinderen in veiligheid waren, weder naar boven geloopen om zijn vrouw de behulpzame hand te bieden. Hij is evenwel niet verder gekomen als het portaal. Daar vonden manschappen van dc reddingsbrigade zijn bijna verkoold lijk, toen zij zich in het uitgebrande bovenhuistje begaven. Grootmoeders lijk, eveneens nagenoeg verkoold, lag in de kamer op den vloer bij de kachel. In doek gewik keld bracht men de overblijfselen buiten'. DOODSLAG? Het gerechtelijk onderzoek op het lijk van den se dert het carnaval te Den Bosch vermisten veldartille rist, de milicien A. L. Lnmers van den Dungen, het welk uit de. Zuid-Willemsvaart te 's-Bosch is opge- vischt, wijst aan, dat deze zwaar verwond werd. Deze verwonding en het te water raken moeten gedurende den vastenavond zijn geschied, daar de overledene zijn karnavalskostuum nog droeg. Naar aanleiding van verschillende uitlatingen is als vermoedelijke dader gearresteerd en naar de ge vangenis te 's Bosch overgebracht een landbouwer uit Rosmalen; minnennijd schijnt de aanleiding te zijn tot deze vermoedelijke mishandeling' of moord. MISHANDELING EENER OUDE VROUW. Gisteravond, omstreeks half twaalf, kreeg de 80-ja- rige weduwe G., wonende Dusartstraat te Amsterdam oneenigheid met een harer buren, een vrouw van ver dachte zeden. De oneenigheid liep zoo hoog, dat de buurvrouw de wed. G. een petroleumlamp naar bet hoofd wierp, zonder haar ernstig te deeren. Daarop werden de vrouwen handgemeen en werd de wed. G. door haar buurvropw van de trap geworpen. Met een ernstige hoofdwonde en zwaar inwendig letsel moest de 80-jarige per auto-brancard naar het O. L. Vrouwe gasthuis worden overgebracht. Do politie stelde een nader onderzoek in en vond termen de strijdlustige buurvrouw in arrest te stellen. UIT PURMERENI), In de gisteren onder leiding van deii heer J. W Hakx alhier gehouden jaarvergadering van aandeel houders in de Stoombootmaatschappij „Eensgezind lieid" werd door de Directie verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Daarbij bleek, dat de opbrengst voor vervoer van goederen steeg, in vergelijking met het vorig jaar, van f 16517.86 op f 18439.26dat van passagiers van f 18793.73 op f 20356.42l/E, terwijl het aantal passagiers klom van 161534 op 180035. Af ge schreven werd op ketels, steigers en gebouwen f4372.16 terwijl van de Hypothecaire schuld werd afgelost f 3000. Besloten werd aandeelhouders uittekeeren pet. tegen 2 pet. in het vorig jaar. De aftredende commissarissen, de heeren L. Donker te Amsterdam, G. Kalf te Upendam en F. Kleijzing te Beemster werden evenals de Directeur J. D. Thie en onder-Directeur-boekhouder K. Drost herkozen. HET DEB1ETREOHT OP TABAK. Naar men aan de Tel. uit 's-Gravenhage meldt, is het zoo goed als zeker, dat het wetsontwerp tot hef fing van een debietrecht op tabak in zijn tegenwoor- digen vorm niet door de regeering zal worden ge handhaafd. De groote tegenstand, die uitsluitend uit kringen van direct belanghebbenden, als sigarenfabrikanten, sigarenwinkeliers en sigarenmakers is gekomen, en niet dus door politieke bijoogmerken is vertroebeld, schijnt aan het voornemen der regeering' tot intrek king van dit ontwerp niet vreemd te zijn. B LAB 1 CUM. 1 DE BURGEMEESTER VAN De biu-gemeester van Blaricum A. A. H. Hosang, heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de zesde kamer der Rechtbank te Amsterdam, waarbij bij wegens valschlieid in geschrifte, werd ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. (Deze valschheid betreft de ten name der gemeente gestelde privénota van zijn verdediger in een strafzaak). In de mede tegen hem gewezen vonnissen (een maand gevangenisstraf wegens valschheid in ge schrifte en een geldboete wegens mishandeling) heeft <ia burgemeester berust. MOND- EN KLAUWZEER. Het openbaar ministerie van het Kantongerecht te Groningen eischte Zaterdag tegen den landbouwer W. L. te Glimmen 150 boete, subs. 30 dagen hechtenis, wegens het doen vervoeren van varkens, terwijl mond en klauwzeer in diens boerderij was uitgebroken, WAARSCHUWING. Men meldt ons uit Amsterdam; De hoofd-commissaris van politie te Amsterdam waarschuwt belanghebbenden zonder voorafgaande in formatie aan het hoofdbureau van politie kamer No. 10, niet in te gaan op eene advertentie, voorkomende in „de Courant", waarbij onder letter M 21548 een persoon voor lichte administratie, incasso enz. wordt gevraagd, onder verplichte storting van 150. Stel ler Jan Ate Vonk noemt zich ten onrechte directeur van de Kennerner Bank. VERDUISTERING. De secretaris-boekhouder van het waterschap Bei- len-Dwingelo, L. J. v. M., wonende te Assen, is giste ren in voorloopig arrest gesteld als verdacht van ver duisteringen ten nadeele van het waterschap. DE WOGNUMMERS. De Wognummers zijn volgens de Tel. goed te spreken over de Zwitsersche reis. Hoogstwaarschijn lijk gaan ze in October weer naar Zwitserland, om dan Brussel en Parijs ook in de route op te nemen. De muziekdirectie in ChauX de Fonds heeft de voreeniging reeds uitgenoodigd en denkende aan de royale en loyale behandeling dier directie, wil de ver- eeniging zeker later gaarne opnieuw onderhandelin gen aanknoopen. Bovendien zijn in Zwitserland ver schillende aanzoeken ontvangen, om later terug te ko men. de GEDENKTEEKEN VAN 't IIOFF. Het bedrag, ingekomen bij de commissie voor stichting van een gedenkteeken ter nagedachtenis aan 1 an 't Iloff in het Laboratorium der Rijks-Universi teit te Utrecht, dat zijnen naam draagt, heeft de ver wachtingen ver overtroffen. Het tot stand komen van dit gedenkteeken is dan ook niet slechts verze kerd, maar de commissie heeft reeds thans een bedrag van duizend gulden ter beschikking kunnen stellen van het in wording zijnde internationaal comité, dat een eerbewijs aan de nagedachtenis van onzen beroem den landgenoot wenscht tot stand te brengen. RIJKS WE RKINRT CHTINGEN. De bevolking der rijkswerkinrichtingen te Veenlrui- zen nee-mt gaandeweg af. Ia verband met de ophef fing van het 3de gesticht worden in den laatsten tijd de oudste en gebrekkige verpleegden overgebracht naar Hoorn, terwijl de plaatsing van nieuwe verpleeg den, door de minder spoedige veroordeeling tot op zending door de rechtbanken, minder voorkomt dan vroeger. EEN VERGISSING. De tegen gistermiddag belegde Gemeenteraadsver gadering ran 's-Gravenhage kon niet doorgaan, omdat bet bleek, dat de leden niet hadden ontvangen het oproepingsbiljet met de agenda, maar door een ver gissing hun ter hand gekomen waren twee exemplaren van de gedrukte „Mededeelingen" PAARDENTRANSPORTEN. De paardentransporten uit Engeland naar Rotter dam hebben door den storm der laatste dagen veel te lijden gehad. Aan boord van de Glasgowboot, de Leeds boot en de Hullboot zijn zelfs een aantal paarden dood geslagen. De kadavers zijn bij aankomst te Rotterdam naar het abattoir overgebracht. UIT GRAFTDIJK. Door de stemgerechtigde lidmaten van de gecombi neerde Ned. Herv. gemeenten van West- en Oost- Graftdijk is met 18 tegen 4 stemmen besloten het beroepen van een predikant en de benoeming van ou derlingen en diakenen voor de e.k. 10 jaren weder aan den kerkeraad op te dragen. UIT STOMPETOREN. Bij de op 27 dezer gehouden stemming is met al- gemeene stemmen het werk der benoeming van kerke- raadsleden en de beroeping van predikanten voor de volgende tien jaren, wederom opgedragen aan het kies college. UIT OUDE NIEDORP. In eene op Zondag j.l. in de Ned. Herv. kerk al hier gehouden vergadering van stemgerechtigde lid maten, is besloten, dat de verkiezing van Ouderlingen en Diakenen, de eerst volgende tien jaren zal geschie den door een kiescollege. UIT WESTGRAFTDIJK, Zondagavond jl. gaf de Rederijkerskamer „O. V." te West-Graftdijk een openbare uitvoering in het lokaal van den heer J. P. C. van Marle. Opgevoerd werden: „De Erfgenamen", tooneelspel in 3 bedrijven door E. Afman en als nastukje„Erfgenamen van Neeltje Pater te Broek in Waterland" door W. Mets. Beide stukken werden zeer goed gespeeld. Door de ongun stige weersgesteldheid was de opkomst van het publiek niet zoo talrijk a s men dat anders gewoon is. Een gezellig bal besloot het feest van dezen avond. DE EERSTE ZWALUWEN. Zondag zijn te Tiel de eerste zwaluwen OP EEN TREIN GESCHOTEN. Zondagmiddag te drie uur is nabij Delft ter hoogte van dc buurtschap Het Haantje, op een uit de rich ting 's-Gravenhage komenden trein geschoten. Geen der passagiers werd geraakt alleen werd van een der de klasse wagon een ruit verbrijzeld. ONGELUK MET TOLLEN. Bij liet tollen, het tegenwoordig weer druk beoefen de spel, gooide gisteren te Kampen een jongen het 12- jarig' dochtertje van den sigarenmaker D. W. dermate met den daarbij gebruikt wordenden zweepstok in een der oogen. dat het meisje waarschijnlijk het gezichts vermogen daaruit voortaan zal missen. UIT HOORN. De algemeene vergadering van den Bond van Zui velfabrieken in N.-H., bepaald op Woensdag 5 April, zal door onvoorziene omstandigheden worden gehouden L' Hoorn op Woensdag 12 April. BELOIë. De commissie, belast met een onderzoek naar het beste middel ter verbetering van de scheep vaart toestanden op de Schelde, is aan het einde harer werkzaamheden gekomen. Na drie jaar beraadslaagd te hebben, heeft de commissie geen meening te ken nen kunnen geven, maar in de laatste vergadering hebben de meeste sprekers, en niet de minsten, zich zeer stellig verklaard vóór het plan van den z, g Grooten doorsteek. ITALIë. De dag van gisteren was een belangrijke in dit jubeljaar: de tentoonstelling van schoone kuns ten werd gisteren te Rome geopend in tegenwoordig heid van bet koninklijke paar. Nadat de voorzitter hulde had gebracht aan de kunst, sprak de burgemees ter van Turijn, die herinnerde aan de gebeurtenissen in Turijn in 1861 (uitroeping van het koninkrijk), De minister van buitenlandsehe zaken zeide, dat de deel neming aan de tentoonstelling door vreemde regee ringen een nieuwe kostbare waarborg was voor den vrede en den vooruitgang. Eindelijk sprak de Fran- sche gezant, als deken van het diplomatieke korps de gelukweilschen en de instemming van het buitenland uit. In den loop van den dag werd voorts in het ltapitool een door den Koning bijgewoonde koninklijke zitting gehouden. Onder geestdriftige toejuichingen lazen de voorzitter der Kamer, en vervolgens de burgemeester van Rome, adressen van gelukwenschen voor. De Koning hield daarna een zeer toegejuichte toe spraak. Hij herinnerde daarin aan de reusachtige inspan ning waartoe de nationale g-eest in staat was om de ongelukkige van elkander gescheiden volkeren van Italië met Rome te vereenigen. De hoofdstad biedt thans het beeld van een rust naast elkaar bestaan van Kerk en Staat. Hij vergeleek de oude en de nieuwe grootheid van Rome. Italië zal zijn onafhankelijkheid weten te bewaren die het erfdeel is van geheel zijn groot verleden, verklaarde hij. De redevoering, met duidelijke stem voorgelezen, maakte diepen indruk en werd met luiden bijval be groet. De ramen van bet paleis waren versierd met histo rische gobelins, in de zaal waren marmeren borstbeel den van Victor Emanuel II Mazzini, Gavour en Gari baldi aangebracht. Om tien uur was de historische klok, d© Patarina, op het kapitool, begonnen te luiden. Keizer Wilhelm en keizer Frans Jozef hebben tele grammen met gelukwenschen gezonden. Keizer Frans Jozef sprak daarin de innige overtui ging uit, dat de vriendschap tusschen beide staten een pand zal zijn voor de handhaving van den algemeencn vrede. De Fr arische minister van Buitenlandsehe Zaken heeft tot den Italiaanschen gezant de gelukwenschen van de regeering uitgesproken bij gelegenheid het vijftigjarig feest der Italiaansche eenheid. RUSLAND. De voorzitter der Doema, de heer Goetsjof, heeft de officieele verklaring afgelegd, dat hij zijn ambt als voorzitter van de Doema nederlegt. SPANJE. De Kamer is met de debatten over het Ferrerproces begonnen. De republikeinsehe afgevaardigde Soriano zeide, volgens een Reuter- telegram, dat dit debat door ge heel intellectueel Europa met spanning is verwacht, want Ferrer is het ongelukkige slachtoffer van een ontzettende gerechtelijke dwaling. CHINA. De regeering heeft officieel medegedeeld dut het antwoord op de laatste nota der Russische geering in een uiterst verzoeningsgezinden, zelfs derig-en, toon is opgesteld, Het antwoord is vervat in een lange nota, die de eischen der Russische regeering' op ondubbelzinnige v ijze inwilligt, maar tevens tracht, de vroegere ant woorden der Chineesche regeering te rechtvaardigen, or aan te toonen, dat zes punten reeds ingewilligd zijn. re- ne- te UIT KOEDIJK. Bij Kon. besluit van 18 dezer is aan de gemeente Koedijk verleend een voorschot uit 's-Rijks kas tot een bedrag van ten hoogste f 3600, ten einde genoemde gemeente in staat te stellen tot den bouw van een viertal arbeiderswoningen. Ct." zaken BEHOUDEN BINNEN. Dp tjalk „i wee Gebroeders," een beurtschip van Amsterdam naar Elbing, was nabij den vuurtoren bij lort Pampus aan den grond geraakt en werd aange troffen met de noodvlag in top door de sleepboot „Cornelia" van den stoomsleepdienst G. L. van 'tEnde te Amsterdam, die er in slaagde het vaartuig af te sleepen en behouden binnen te brengen. Een andere sleepboot van dezelfde firma, de „Josi- na, trok het tjalkschip „God zij met ons" van Stavo ren n-aar Ilillegom bestemd, aan met overboord gezeil- den mast en bracht dit vaartuig behouden binnen de Oranjesluizen. Bij een feilen brand, die in den afgeloopen nacht te halfeen uitbrak in het brandstofpnkhuis van Van Ilerp in de Gouvernestraat te Rotterdam, zijn ver brand een man en een vrouw, De Feij genaamd, die boven bet pakhuis woonden. De brand ontstond in de woning van den schillen- Icoopman de Feij. Deze vierde juist gisteren zijn ver jaardag en lie in ter eere waren twee kleinkinderen, een meisje van 5 en een jongen van' 4 jaar, bij dé grootouders op bezoek. Omdat het zoo laat geworden was, zouden de kin deren er blijven slapen. Zij lagen reeds te lied toen de brand uitbrak. Later is vermoedelijk een branden- ne lamp gesprongen of omgevallen. Grootvader de i'éij beeft daarop, zijn kleinkinderen eerst in veilig- UIT ST. PANCRAS. Uitslag van de verkooping op 27 Maart ten over staan van Notaris P. J. C. van Teornenburgh te Alk maar in 't lokaal van Ruys aldaar, van le. 't Westelijk deel van een akker te Huiswaard, gem. Koedjjk, groot 24.25 A. voorloopig gekocht door P. Gootjes voor 69 gld. per snees of 690 gld. 2e. 't Oostelijk deel van dezelfde akker, groot 24.25 A„ voorloopig gekocht door P. Gootjes voor f 63 per snees of 630; gecombineerd gekocht door P. Gootjes voor f 1360. 3e. een woonhuis met erf, groot 8.20 A. aan den Bene- denweg alhier voorloopig gekocht door P. Gootjes voor f 2050, doch opgehouden op 2650 gld. De per- ceelen 1, 2 en 3 gecombineerd, opgehouden op f4010. VAN TEXEL Na eene hedenavond gehouden propaganda-lezing van Ds. Nobel van Geertruidenberg over het onder werp; „De zelfverdediging der vrijzinnigen", werd al hier eene vereeniging opgericht van Vrijzinnig Her- vormden met aanvankelijk 55 leden. UIT HEERHUGOWAARD. Omtrent het geval van Mond- en Klauwzeer bij den landbouwer D. van Diepen, kan nader worden gemeld, dat Zaterdag j.l. deze ziekte onder het rundvee van genoemden landbouwer is geconstateerd door den plaats vervangend Districts veearts te Haarlem. Gistermor gen waren reeds al de in het huis aanwezige runde ren aangetast, als mede eenige varkens reeds zjjn drie kalveren en eenige speenvarkens, aan de ziekte bezwe ken, het vee wordt hier niet afgemaakt, doch de hoeve streng bewaakt. Gemengde mededeelingen. EEN LEUKE MINISTER. De Parijsche correspondent van de „N. Rott, heeft den nieuwen minister van buitenlandsehe gesproken. Zooals men weet is de heer Cruppi nog kort geleden in den Haag geweest en heeft er voor het hof van ar bitrage gepleit. Mijnheer de minister, zoo veroorloof de ik, aldus de correspondent, mij naar aanleiding hiervan te zeggen, wij Nederlanders mogen er wel van verzekerd zijn in den nieuwen minister van buiten landsehe zaken van Frankrijk een oprecht vriend van internationale arbitrage te vinden. De heer Cruppi lachte, bleef mij een oogenblik ondeugend laöhfend aankijken, en zeide toen langzaam, als om den indruk op mijn gezicht te zien: „Nu kort geleden in den Haag, op een der morgen vergaderingen van het hui- van^ arbitrage zeide ik aan uwen minister van buiten- landsche zaken.... (Een kleine pauze. Ge begrijpt met welkeen spanning ik, luisterde!.Toen ver volgde de heer Cruppi, ineens vlugger)dat ik oorspronkelijk ook plan had gehad naar Amsterdam te gaan om do Nachtwacht nog eens terug te zien, die ik 20 jaren geleden gezien had, maar dat ik maar niet gaan zou, nu het kostbare doek beschadigd was. Uw minister ried mij echter zeer aan1 toch te gaan, en inderdaad ben ik blij dat ik gegaan ben en het heer lijke werk bijna onbeschadigd in zijn nieuwe belich ting gezien heb." DE NOODLOTTIGE BRAND. Verschrikkelijke bijzonderheden komen er over den rioodlottigen brand, waarbij te Nieuw York 160 vrou wen en meisjes het leven verloren, 't Waren allen Ita liaansche meisjes en vreemde arbeiders, die in de vlammen omkwamen of den dood vonden, toen zij een sprong waagden uit het torenhooge gebouw. De brand brak uit, nadat bet werk afgeloopen was, onder het uitbetalen van het loon aan de arbeiders. Acht honderd meisjes, die zich op de achtste, negende en tiende verdiepingen ophielden, werden door een pani- sehen schrik bevangen. De meesten wisten niet eens, dat zich aan de achterzijde van het gebouw een brand ladder bevond. Zij kropen in hun angst buiten de ra men van het gebouw, bleven op de smalle vensterban ken staan en klampten zich vast aan de gevellijst. De netten, die men spande, konden haar niet de ge- wenschte redding brengen, daar tè veel meisjes tege lijkertijd naar beneden sprongen: de netten scheurden en de ongelukkigen stortten op het trottoir, waarte gen ze hun hoofd te pletter sloegen, zoodat de straat m een oogenblik met vrouwenlijken bezaaid was. An deren vielen neer in kelders, waar ze voor dood werden opgenomen. Roerende tooneelen speelden zich hoog in de lucht af. Men zag mannen en meisjes elkander kussen, eer zij gemeenschappelijk den gevaarlijken sprong' van den sky-scraper" in de ontzettende diepte waagden De liften naar de verschillende verdiepin gen konden spoedig na het uitbreken van den brand niet meer werken, daar men zich daarin verdrong en de m krankzinnige angst aanstormenden hen, die op het, put stonden, zich na,ar beneden te laten zakken, niet, wilden laten gaan alvorens zelf daarin een plaats je te hebben veroverd. Sommige meisjes sprongen uil wanhoop in de leege ruimten. Tal van verkoolde lij ken werden gevonden in de fabriek zelf en op de bin nenplaats. Honderden arbeiders waren echter geluk kiger. Door den ontzettenden gloed naar het dok ge dreven, werden zij daar gered door moedige studenten van de aangrenzende New-York University. Intusschen versohenen voor alle vensters mensche- lijke gedaanten, meest meisjes, die vreeselijke angst kreten slaakten, vele al met brandende kleeren of ha ren Eenige sprongen dadelijk naar beneden, anderen wachtten of nog niet van andere zijde redding- viel te verwachten. Eerst als rook en vuur hen te na kwa- men, waagden ze den levensgevaarlijken sprong die voor zoovelen verderfelijk is geworden, omdat de vang netten ot vangzeilen er niet op berekend schijnen meer dan één mensch tegelijk op te vangen en zoo doorbraken. ..P? )>New-York Herald" meldt, dat va.n de drie-en- vjfrig vrouwen,^ die_ op deze wijze zich trachtten te redden, slechts een jong* meisje werd gered. Andere werksters waren de brandladder afgedaald, die zich bevond 25 voet boven een binnenplaats. Eeni ge der ongelukkigen kwamen terecht tegen een hek, terwijl andere ernstig- werden gewond of verdronken in het water van de pompen, dat hier een waar meer had gevormd. In een ander telegram wordt gezegd dat er 45 wer den gedood door het springen op de straat en meer dan 90 gestikt of bedekt met brandwonden werden ge vonden in de benedenmagazijnen. Hef aantal der slachtoffers is dus blijkbaar niet met zekerheid te bepalen, maar de bladen spreken van dc vreeselijkste ramp sedert den brand op het stoom schip „Slocuin". Het geheelo personeel was er op afgericht den weg' naar het dak te nemen, maar in hun schrik vergaten zij Git en bovendien versperden omvergevallen machi nes en lijken van personen die gestikt waren den weg. vreeselijke tooneelen speelden zich af aan de Mor gue, waar de families der meisjes beproefden de lijken to herkennen, wat meestal onmogelijk was. Y óór tien dagen was het gebouw „officieel" geïn specteerd en brandvrij bevonden en Zaterdag zijn de drie hoogste verdiepingen totaal leeggebrand. Ei heerscht dan ook te Nieuw-York hevige veront waardiging over het bouw-departement. Men zegt, zelfs, dat de „coroner de chefs zal aanklagen' wegens misdadige nalatigheid. Van de straat af was bijna niets van den brand te bespeuren. Even na half vier 's middags zag een voorbijganger, die toevallig naar boven keek, eenige Rookkolommetjes uit de vensters komen. „Daar staat iemand", zei een ander, die zich bij hem gevoegd had. «Kijk, hij werpt een pak kleeren naar beneden". Het pak viel op de straat; het was het verminkte lijk van een meisje. EEN ZWAAR GESTRAFTE BELASTING SCHULDIGE. De arbeider Bergougnoux te Servan bij Livry, die een zieke vrouw en drie kleine kinderen moest onder- houden, kon zijn belastingen niet betalen. Hij werd dientengevolge veroordeeld tot twee dagen hechtenis, door twee agenten gehaald, eerst naar Livry, later zelfs naar Parijs gebracht, zwaar geboeid, alsof hij een ge vaarlijk misdadiger was. Van Parijs werd hij naar LlJ*T teruggevoerd, waar hij zijn twee dagen moest zitten. De arme kerel heeft uitstel gevraagd, daar hij anders vrouw en kinderen zonder eenige voeding moest achterlaten, maar niets van de overheid gehoord VERDUISTERINGEN. Door den prior van het Troizki-klooster te Kieff is in acht jaren tyds 890.000 gulden verduisterd. Hij is aan het gerecht overgeleverd. ARRONDIS SEMENTS-RBCHTB ANK Jan B., zonder vaste woonplaats, landlooperij en vernieling. 3 dagen hechtenis en 1 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting en 1 maand gevangenis-* straf. Pieter Sch„ Harenkarspel, vernieling,': f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Klaas J., Noordseharwoude, en Simon K„ Oudkar- spel, vernieling, ieder 2 weken gevangenisstraf. Cornelis B., Helder, wederspannigheid, 2 weken ge vangenisstraf. Adriaan de P., Texel, beleediging, f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. JUBILÉ. Den lsten April hoopt de heer A. van Kleef, markt meester der graan- en zaadmarkt, den dag te herden ken. dat hij 25 jaar daaraan verbonden is. BADHUIS „HET WITTE KRUIS." In de week van 20 tot 25 Maart zijn in het bad huis van „het Witte Kruis" genomen59 kuipbaden, 66 regenbaden le klas en 151 regenbaden 2e klas, te zamen 276 baden. JAARWEDDEN DER ONDERWIJZERS. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten aan de afd. Alkmaar van het Ned. onderwijzersgenootschap, als beschikking op haar adres d.d. 25 Januari 1.1. te berichten, dat er vooralsnog geen aanleiding bestaat terug te komen op de bij raadsbesluiten van 14 Octo ber en 25 November 1908 tot stand gekomen regeling der jaarwedden van de onderwijzers aan de openbare lagere scholen. LOONEN VAN WERKLIEDEN. B. en W. stellen den raad voor te besluiten aan de afd. Alkmaar van den Bond van Nederlandsche gemeentewerklieden, als beschikking op haar adres d.d. 26 Januari 1.1. en onder toezending van bijlage no. 25 van het verslag der raadshandelingen, te be richten, dat haar verzoek geen aanleiding geeft thans reeds terug te komen op de in 1910 tot stand gebrachte regelingen van de loonen der werklieden op den grond slag van periodieke verhoogingen. MOND- EN KLAUWZEER. Heden werd een nieuw geval van mond- en klauw zeer geconstateerd onder het vee van den heer P. Frans te Heiloo. Daar de aangetaste koe te Heer- Hugowaard afkomstig is uit den stal van den heer Wester, Lindenlaan alhier, is diens overige vee, als verdacht verklaard en de bekende waarschuwing aan gebracht. De inschrijving bij den verkoop van het afge maakte vee, 6 koeien en 22 varkens, heeft niet genoeg' opgebracht, waarna de burgemeester het vleesch van al oie dieren uit de hand verkocht heeft aan den vee handelaar D. Hoogland alhier voor 500.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2