BUITENLAND. STADSNIEUWS. sarissen dei- Spaarbank te Went-Gr aft dijk werd ver slag uitgebracht van deze instelling over het jaar 1910. Hieruit bleek, dat in dat jaar 41 deelhebbers de inlageu met 1645.59 verhoogd werden. Door nieu we deelhebbers werd ingebracht- 983. Door 6 deel hebbers werd het bedrag geheel opgevraag tot een be drag van 2405.90. Door 25 deelhebbers werd het bedrag gedeeltelijk opgevraagd zijnde 3157.05. Op 31 Dec. 1910 was ingeschreven met inbegrip van de bijgesclireven rente 12082.50°. De bezittingen der Spaarbank bedroegen op dat tijdstip 17149.03, zoodat er een reservefonds is van 5066.52°. I)E VERGIFTIGING IN DE NIEUWE MEER. Naar het N. v. d. D. verneemt heeft de Haarlemsche justitie ook te Amsterdam haar onderzoek voortgezet en is er in geslaagd daar den drogist op te sporen, die (tan Van Exter, den verdachte in het vergiftigings- dramn, arsenicum heeft verkocht. Het is de drogist K., uit de Kiakerstraatdeze heeft inderdaad verklaard eene hoeveelheid arsenicum aan deu thans gedetineerden Van Exter te hebben ver kocht. Van Exter, die reeds meermalen bij den drogist K. inkoopen deed, kwam voor het eerst in het begin der maand Januari van dit jaar om arsenicum te koopen. Op de vraag van den winkelier waartoe dit dienen moest, zeide Van Exter dat dit- bestemd was voor een te lastige kat. Van Exter informeerde daarbij nog op welke wijze hij het best de kat met de arsenicum zou kunnen dooden. De drogist gaf hem toen nog den raad de ar3neieum op te lossen in melk, en dit aan de kat voor te zetten. Ongeveer vijf weken later kwam Van Exter weder om bij den winkelier terug, om een nieuwe hoeveelheid arsenicum. Verwonderd vroeg toen de heer K. waar voor dit weer bestemd was. Van Exter verklaarde dat dit voor een andere kat was, die hij zich na den dood van de eerste had aangeschaft. Ook t-oen weer heeft de drogist aan Van Exter wat arsenicum verkocht. Het blad verneemt verder dat de justitie aan den naam en het adres van den drogist gekomen is door een zakje dat ten huize van v. Exter gevonden werd en waarop naam en adres stonden gedrukt. De heer K. is door den Haarlemschen rochter-commissaris in verband met deze zaak gehoord en met- den verdachte geconfronteerd. Genoemde heer heeft hem niet alleen aan zijn gelaat, maar ook zeer duidelijk aan de stem herkend, als te zijn de persoon die bij hem twee keer een hoeveelheid arsenicum heeft gekocht. De verdachte van E. echter verklaarde den drogist nooit te voren te hebben ge zien. EEN VREEMDE VONDST. Zaterdag heeft men in het Paleis van Justitie te Amsterdam een eenigszins vreemde ontdekking ge daan. In een luchtgat van een der privaten in het be nedengedeelte van het gebouw, heeft men een pakje bankbiljetten gevonden, een waarde vertegenwoordi gende van 1890. De biljetten waren opgerold en ge wikkeld in een flanellen lapje, waaromheen een touw tje was gebonden. Uit het feit, dat de plaats waar het pakketje werd aangetroffen, tamelijk moeielijk te bereiken is, moet worden afgeleid dat het geld daar opzettelijk verstopt is, waarschijnlijk met de bedoeling het later weder te kunnen wegnemen. Dat voornemen is dan nu verijdeld, doordat een veldwachter toevallig het rolletje ontdekte. Op een der biljetten was twee keer de letter „L." geschreven. WEIGERACHTIGE^. Van het garnizoen te Assen weigeren verschillende ongehuwde onderofficieren hun aanslag in den boof- delijken omslag- te voldoen. B. on W. hebben daarom de tusschenkomst van den minister van oorlog inge roepen, die aan den korpscommandant een onderzoek heeft opgedragen. DE BROEKROK. Op den Nieuwendijk bekijken we een uitgestalden broekrok. Naast ons staat een conducteur van de tram ,,'k Zal blij zijn as ze allemaal die broeken an heb ben, dan zullen zo voortaan wel wat vlugger leeren uit- en instappen." (Hbld.) EEN WRAAKNEMING? Toon do heer Solleveld van de firma Solleveld, van der Meer en T. van Ilattem, gisternamiddag zijn kan toor aan de Boompjes te Rotterdam verliet, werd hij opgewacht door een werkman, die op hem toeliep en met een handvol peper, die hij uit zijn broekzak haal de, naar hom wierp. De heer A. Solleveld, die een klein gedeelte van de peper in de oogen kreeg, liep weg, achtervolgd door den werkman, die onder het loopen twee revolverschoten op hem loste, zonder hem te raken. De dader werd door een agent van de bereden poli tie gegrepen en bleek vroeger in dienst der firma te zijn geweest. DF, BLOEMBOLLEN. In het bollenland verwacht men a.s. Zondag en vol gende dagen heel wat liefhebbers van hyacinthen en narcissen, die deze bloemen in vollen bloei zullen vin don. Vooral tusschen Haarlem en Leiden valt veel te genieten, de weg van Piot Gijzenbrug tot Sassenheim ligt geheel tusschen hyacinthen- en narcissenvelden en voert bovendien langs de ruïne van Teijlingen, waar Jacobn van Beieren van 14331436 woonde. Door het gure weer van Maandag zijn te Hillegom vele vroege hyacinthen tegen den grond geslagen, en daar er weinig kans bestaat, dat- ze zich weer oprich ten, zullen vele bloemisten dezo week meer moeten snijden dan ze van plan waren. Deze bloemen hebben voor den handel geen waarde en worden op de mest hoop geworpen. HOLLANDENGELAND. Er blijkt enorm veel belangstelling to zijn voor den HollandEngeland-wcdstrijd op R. A. P.'s terrein te Amsterdam op Tweeden Panschdag. Zoo zelfs, dat er nu haast geen tribune- en zitplaatsen te krijgen zijn. Velen, die op 4 April bij de bureaux van kaarten-ver- koop kwamen, werden teleurgesteld en kregen van den winkelier slechts het veelzeggende antwoord „uitver kocht" te hooren. Over deze quaestie ontving „de Telegraaf eenige ingezonden stukken; een inzender schrijft o. a.: „De zen morgen uitgaande, om zitplaatsen voor den voet balwedstrijd HollandEngeland, heb ik eenige malen me af moeten vragen, of het nu vandaag wel heusch 4 April was! „Kaarten te verkrijgen van 411 April'. Ironie? Ik ben er ten minste niet in kun nen slagen, en was dus niet zoo gelukkig als de op- koopers, die me bij het verlaten van de bureaux heel welwillend staan- en zitplaatsen aanboden." Het blad teekent daarbij aan; Do leden der club, op wier veld de wedstrijd ge speeld wordt, hadden n. 1. het voorrecht vóór den ver koop begon, voor zich één kaart te koopen. Ook moch ten zij voor hun familieleden plaatsen bespreken. Eveneens waren er vele clubs, die vooruit plaatsen be stelden om „en club" te komen. „Ajax" b.v. vroeg 400 zitplaatsen tegelijk aan. Zoo kwam het, dat vóór de eigenlijke verkoop begon, reeds op duizenden kaarten beslag was gelegd. Daarbij komt nog de onvermijde lijke plaag der opkoopers, die op allerlei slinksche ma nieren kaarten hebben bemachtigd. DTT ST. PANCRAS. Tot burgemeester dezer gemeente is benoemd de heer J. Kroonenburg, gemeente-secretaris alhier. HIT HEER HUGO WAARD. In het lokaal van den heer W. Ueereboer, aan het Verlaat, werd de voorjaarsvergadering gehouden van de Tuinbouw-Vereeniging „Nieuw Leven". Deze ver gadering werd tamelijk goed bezocht-, er waren 61 le den aanwezig'. Naar aanleiding van een schrijven van den manden maker Bijvoet, werd een inschrijving geopend voor aardappel- en koolmanden. Staande de vergadering werden reeds ongeveer 70 manden besteld, terwijl be sloten werd, dat tot 15 dezer bestellingen kunnen wor den gedaan aan den heer Akkerman. Door den heer P. Meereboer werd verslag uitge bracht aangaande de financiën. Verloor de vereeni- ging door vertrek enz. 40 leden, 70 nieuwe leden tra den toe, zoodat het aantal op 1 Januari j.l. 620 be droeg'. Do ontvangsten bedroegen 773.71, de uitga ven 1305.41, zoodat 1910 een nadeelig saldo oplever de van 531.70. De groote uitgaven werden veroor zaakt door de overname van een veilingsgebouw met afmijnt toestel en bot aanschaffen van een automati- sehen afslager. Door den penningmeester is ter dek king van het tekort 600 bij de spaarbank opge vraagd, zoodat het kasgeld 68.30 bedraagt en op het spaarbankboekje nog 340.50 staat. De rekening werd door een daartoe benoemde commissie nagezien en in orde bevonden, weshalve de vergadering haar goedkeurde en de voorzitter, de heer Brugman, den penningmeester dank zegde voor zijn gehouden beheer en de commissie voor do vervulling harer taak. Hierna werd door den Betaalmeester den heer J. Akkerman, marktverslag uitgebracht. Ten aanzien der markt is 1910 geen ongunstig jaar geweest. De markt werd op 17 Juni geopend en de aanvoer van aardappelen was al spoedig belangrijk te noemen. Er werd een goed product aangevoerd, dat beste prijzen opbracht. Verhandeld werd 52109 zak. Ook ten aan zien van zilveruien kunnen gunstige cijfers worden genoemd. De prijzen waren hoog, over het algemeen werd er veel werk van gemaakt om mooie partijen aan te voeren. De hooge prijzen hadden ten gevolge, dat ook voor de minder goede soort nog behoorlijke prijzen werden gemaakt. Jammer echter, dat van een groote hoeveelheid zaad geen of zeer zuinig resultaat is verkregen. Verhandeld werd 1370 baal. Ten aan zien van aardappelen en zilveruien hebben we een goeden naam op de wereldmarkt-, welke we dienen hoog te houden. De koolveiling gaf minder goede re sultaten hoewel in het najaar de prijzen goed werden; er is ongeveer 2.000.000 stuks verhandeld. De totaal omzet der verhandelde producten beliep 143094.30, Over het algemeen heerschte op onze veiling' een prettige geest, marktmeester en afslager werkten met aanvoerders en handelaars in goede verstandhouding, al moesten dan ook af en toe kwesties worden opge lost. Spreker hoopt in zijn volgend verslag wederom goede cijfers te mogen noemen. De voorzitter dankte den heer Akkerman, zoowel voor zijn verslag, als voor de wijze waarop hij zijn functie waarneemt. Ook aan den afslager werd een woord toegevoegd en namens het bestuur werd voorgesteld, hem weder de toelage van 25 cents per marktdag uit te lceeren boven het vastgestelde salaris, wat door do vergadering werd aangenomen. Hierop leverde de heer P. Wonder Pzn. een beknopt jaarverslag. Bij de nagehouden bestuursverkiezing werden met zeer groote meerderheid in het bestuur herkozen de aftredende leden, zijnde de heeren S. Brugman, voor zitter, P. Wonder Pzn., secretaris, P. Beers en Joh. Barten, die allen hunne benoeming aannamen. Punt 7 der agenda, opnieuw aansluiting bij den Tuinbouwraad, gaf aanleiding tot eenige discussie, met het resultaat, dat den heer Bonthuis zal worden uitgenoodigd in het najaar voor de leden der vereeni- giug op te treden, om het een en ander omtrent den Tuinbouwraad mee te deelen. Besloten werd voorts een dankbetuiging te zenden aan den Directeur-Generaal van Landbouw, alsmede aan den heer Bonthuis, voor hunne medewerking tot oplossing der zilveruien-kwestie. Eveneens werd besloten aan het Polderbest-uur van Heer ILugowaard een adhaesie-betuiging te zenden ten aanzien van het adres van „Ilugowaards Belang", voor openbaarheid der poldervergaderingen. Nog kwamen eenige zaken ter sprake betreffende de koopcontracten, waarbij ook nog eens weer ter spra ke kwam het fooienstelsel. Samenwerking tusschen handel en de Tuinbouwvereenigingen werd zeer ge- wenscht geacht, om hierin verbetering te krijgen. De heer J. Leegwater stelde nog voor een tweeden automat-ischen afslager aan te schaffen, welk voorstel door liet bestuur ten zeerste werd toegejuicht eu door de vergadering werd aangenomen. Door den marktmeester werd voorgesteld te trachten do aardappelbouwers aan de. Langereis te bewegen lm nne producten aan de veiling van Nieuw Leven te doen afslaan. Do heeren Akkerman en Joh. Barten ontvingen de opdracht namens Nieuw Leven in dien geest werkzaam te zijn. Gelukkige winners bij dc gratis verloting waren de h.h. J. Hage, P. Beers, I). de Groot, C. Houtman, C. van der Gragt, P. Roos, K. Oudeman en S. Brugman. Hierna werd de geanimeerde vergadering door den voorzitter gesloten. UIT DE EGMONDEN. Gisteravond vergaderde do vereeniging tot bevorde ring va.n bet Vreemdelingenverkeer in het café van den heer Alb. v. Pel. De secretaris, de heer La Roij bracht een opgewekt verslag uit, dat met applaus werd begroet. De rekening en verantwoording van den penning meester, den heer Tijma, was evenals vorige jaren weder uitstekend in orde, en werd weer geheel uit het hoofd, zonder ook maar een blik in zijn boeken te slaan, gegeven. De ontvangsten waren 276.45, de uitgaven 2-69.92, zoodat er een batig saldo is van 15.53V2- Den heeren Preijer en van Eenenaam werden ver zocht deze rekeningen na te zien. Bij monde van eerstgenoemde werd verklaard dat alles in de beste orde was, zoodat de penningmeester onder dankzeg ging voor zijn gehouden beheer werd gedechargeerd. In plaat-s van den heer J. Bult, die moest aftreden, werd gekozen de heer Eijma, burgemeester, die deze benoeming aannam. Bij de bespreking, betreffende de badbode, merkte Je voorzitter, de heer Van Vlijmen op, dat- de badbode er in ieder geval beter zal uitzien dan vorige jaren, en dat de badlijst, vanwege het Gemeentebestuur zal wor- deu verstrekt. De- heer Schipper vroeg of de redaoteur weder 50 van de advertentieopbrengst zou hebben? De voor zitter meende van wel, hierover werden verschillende besprekingen gevoerd, totdat men eindelijk besloot, geen 50 maar den redacteur een kleine belooning toe te staan van 50 per jaar. I)oor do heeren Bos en Krak werden eenige goede wenken gegeven. Besloten werd het eerste no. 15 April te doen verschijnen. Het bestuur stelde voor een medaille aan het korps Scherpschutters te schenken, ter gelegenheid van den invitatiewedstrijd. De heeren Schipper en v. d. Dus- sen waren hier tegen. In de discussie over dit punt meende de voorzitter van het korps (die aanwezig was), aanleiding te vinden, namens het bestuur te moeten bodanken voor die medaille; hij verzocht dit punt te schrappen van de agenda. Den heeren Eijma en Bos waren voor het verleenen der medaille, zoodat de voorzitter van het korps schrif telijke medcdeelingen hierover zal ontvangen. Do heer Eijma, voorzitter der reclame-commissie, bracht verslag uit over hetgeen er alzoo gedaan is en wat er te wachten is. Er is veel vergaderd voor dit doel, de lichtreclame op den Dam wordt al reeds eeni ge avonden Vertoond, de reclameplaat zal 15 April de wereld in kunnen gaan, evenals het vliegend blaadje, terwijl er voor advertentiën in de bladen 200 is uit getrokken. Hierna werd de vergadering- gesloten. S. D. A. P. Uit het 17e jaarverslag van de S. D. A. P. blijkt, dat er thans 120 afdeelingen zijn, tezamen met 10.090 leden. SCHIPBREUK. Het Nederlandsche zeilschip „Res Nora", kapitein Hendrik van der Laan, is tijdens een hevigen sneeuw storm gestrand bij Leba in Pommeren. De zes man van de equipage zijn gered. Laatste Berichten. ARBEIDSWET. 's GR A VENH AGE5 April. In de Tweede Kamer is met 82 tegen 1 stem aangenomen na tweede lezing het wetsontwerp tot wijziging van de Arbeidswet. DE PEST OP JAVA. - AMSTERDAM, 5 April. De correspondent van het Hbld. te Batavia seint d.d. heden: „Officieel is pest geconstateerd. Nagenoeg de ge- heele afdeeling Malang is besmet verklaard. Gisteren kwamen veertien gevallen voor," 's-GRAVENIIAGE, 5 April. (Officieel telegram.) Omtrent de pest op Java wordt gemeld, dat gisteren 8 gevallen en 2 dooden voorkwamen, voornamelijk in Malang. De inspecteur Terburgh is te Tjepoe voor tegengang der ziekteverspreiding in Rembang. Maat- regeling voor opsporing van verdachte gevallen en rat- tenverdelging over geheel Java zijn in bewerking. Dr. Nyland, directeur van het pasteurinstituut is bezig met pestvaccinebereiding. Do pest is thans bacteriolo gisch vastgesteld. ENGELAND. De minister van binnenlandsche za ken overweegt, naar aanleiding van het gebeurde te Houndsditch, manregelen om het bezit van vuurwape- nen te eontroleeren en te beperken door belastinghef fing. Men verwacht dat de handelaars en schietclub-s zich er fel tegen zullen verzetten, DUITSCHLAND. Hoewel de staatssecretaris von Tirpitz er zich beslist tegen verklaard had, werd met 162 tegen 11,6 stemmen een voorstel der sociaal-demo craten en liberalen aangenomen, tot herstel van de in twee lezing verminderde toelagen voor -stokers en ma chinisten op de vroegere hoogte. DENEMARKEN. Er is een groote uitsluiting ge proclameerd, waardoor metselaars, timmerlieden, ar beiders aan de electrieiteitswerken, in de houtindustrie op de zaagmolens, blikslagers en opperlieden zijn ge troffen en in het geheel 14.000 man werkloos zijn ge worden. SPANJE. In de Kamer deelde de minister-presi dent Canalejas mede, dat de Koning volledig' vertrou wen in hem gesteld had, dat de regeering, de zaak- Perrer uitvoerig behandeld wenscht te zien, dat- hij persoonlijk overtuigd is, dat het leger niet aangeval len zal worden, dat de regeering bereid is alle conces sies toe te staan, die vereenigbaar zijn met het belang van het land maar geen onwaardige pressie zal dulden. De conservatieve oud-minister Lacierva ging de an tecedenten van Ferrer na, noemde hem den aanstoker van het gebeurde te Barcelona, viel de socialisten en republikeinen aan en verdedigde het kabinet Maura. De rede werd door de conservatieven luid toege juicht, die den spreker geluk wenschten. De spreker werd door de republikeinen herhaaldelijk in de rede gevallen. Gemengde inededeelingen. GOEDKOOP REIZEN! In Kansas kwam een juffrouw in den trein, met dertien kinderen en één kaartje. Ze beweerde dat allen haar eigen kinderen waren, beneden de 41'2 jaar en vrij vervoerd konden worden. De conducteur wilde dat niet geloovenmaar toen do vrouw hem haar familiebijbel toonde, waarin de geboorten der kinderen genoteerd stonden, moest hij zich gewonnen geven. De vrouw, die 10 jaar getrouwd was, had in dien tijd 19 kinderen gekregenn.l. 5 maal drielingen en 2 maal tweelingen. De eerste twee drielingen (zes kinderen dus) waren gestorven. Maar de overige kin deren 3 van 4i/2 jaar, 2 van 31 /2 jaar, 3 van 2*/2 jaar, 3 van l'/2 jaar en 2 van t'2 jaar zijn in leven gebleven. NIEUWE KITS-VOORSCHRIFTEN. De aristocratische Parijsche dames volgen sedert eenigen tijd nieuwe voorschriften om elkaar te begroe ten. Als zij de „bon ton" willen volgen, mogen zelfs twee hartsvriendinnen elkaar bij de begroeting niet op de lippen kussen, dit is alleen nog maar aan een minnend paartje geoorloofd. De eenige kus, waarme de de dames elkaar begroeten mogen, is die op de wan gen. Ontmoeten twee dames van ongeveer gelijken leeftijd elkaar, dan kust de eene de andere zachtjes op den rechterwang. Is het verschil van leeftijd tusschen beiden zeer groot, dan biedt de jongste de oudste haar lippen en deze steekt haar den wang toe. Wil een oude dame bijzonder hartelijk tégenover een jong meisje of een jong-getrouwde vrouw zijn, dan drukt zij haar, nadat zij zelf gekust is, een kus op de wan gen. Het is echter steeds geoorloofd, dat dc oudere dame de jongere eerst den eenen en daarna den ande ren wang toesteekt. In geen geval mag de jongere de oudere dame den wang voor een kus aanbieden. De welopgevoede vrouw is bij dc begroeting steeds harte lijk, maar nooit overdreven. Het kussen op straat is in elk geval geen „bon ton." MOND- EN KLAUWZEER. In Surrey (Engeland) meent men dat cle mond- en klauwzeer overgebracht is door een hoeveelheid haver, 21 Januari uit Libau (Rusland) verzonden. DE VALSCIIE MARKIES. Over den valsehen markies de Roquefeuil, van wien we gisteren berichtten, komen nog tal van bijzonder heden. De man heet Reiss, was oorspronkelijk kermis- acrobaat (ook heet het, dat hij het gymnasium be zocht) kwam later bij een bankier in Nancy, trok naar Buenos Aires waar hij een g'root vermogen verwierf, dat bij in Frankrijk spoedig weer verspeelde. In 1881 ging bij naar de Trappisten in Algiers, werd monnik, deed vier jaar aan landbouw, verliet toen de orde en Algiers, ging eerst naar Spanje, Sardinië toen weer naar Frankrijk. Te Algiers liad bij zich reeds Reiss de Roquefeuil genoemd, daar het hem gelukt was de pa pieren van den overleden markies Paul de Roquefeuil meester te worden. Te Parijs heette hij echter Reiss Tisserand. In Algiers huwde hij, onder den naam van een jongeren broer een juffrouw, welke hij daar ach terliet, maar ook later nog geld zond. Thans is hij 46 jaar, zijn tweede wouw leerde hij in 1909 te Parijs kennen, zij was een schatrijke weduwe, ijdel en begee- rig naar titelszij zocht een echtgenoot uit d© hooge- re aristocratie, trouwde met Reiss, alias de Tisserand, alias markies de Roquefeuil. Hij toonde zich een man der wereld en viel zeer in don smaak. Zijn ontmaske ring volgde, omdat de nog levende markies de Roque feuil in de Figaro las, dat zijn overleden broer Paul een voorname vijf-uur-thee had bijgewoond. Men zoekt nu den pseudo-markies. In Brussel, waar hij een huis gehuurd had, werd hij niet meer ge vonden. DE MINISTER VAN OORLOG. De minister van oorlog, die Vrijdag een bezoek aan ue Cadettenschool zal brengen, en deze inspecteeren, wordt door den kapitein van den generalen staf De Quay vergezeld. Woensdag zal de minister een bezoek aan de Stel ling Den Helder brengen. Z. E. komt met den trein van 11.40 aldaar aau en logeert ten huize van den schout-bij-nacht. Donderdag zal hij een tochtje bui tengaats meemaken aan boord van het pantserschip „Ileemskerck." OM DEN BEGEER-KRANS. De uitslag van de loting der wedstrijden om den Begeer-krans, uitgeschreven door de Federatie van plaatselijke en gewestelijke voetbalbonden alhier, op 23 dezer, is als volgt: lste ronde: A. 1011 uur: Haagsche V. B.llnnrlemsche V. B. B. 10.30—11.30 uur: U. P. V. B.—Leidsche V. B. C. 1112 uur: N. H. V. B.Amsterdamsche V. B. 2de ronde: D. 1—2 uur: Winnaar Cwinaaar B. 12 uur: Winnaar A afmattingswedstrijd tegen Alcmaria Vietrix. Eindstrijd: 34.30 uurWinnaar DWinnaar A. BENOEMD. Tot notaris binnen liet arrondissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Hoogkarspel, is benoemd de heer P. Hanegraaf, eandidaat-notaris te Tilburg. EEN DEFECTE WAGEN. Gistermiddag ongeveer 3 uur geraakte bij de Groote Kerk van een met ijzer beladen wagen van den be steldienst van den Heer Pot een as defect met het gevolg dat het verkeer van de tram van de Vier Staten gedurende een uur was gestremd. EEN OPLICHTERS TRUC. In verschillende steden tracht een man, voorgevende bij ongeluk zijn portemonnaie te hebben verloren of vergeten, geld machtig te worden. Te Weesp kwam hij een inwoner zeggen, dat zijn zoon, die op een boot naar Duitschland vaart, door een luik in de machine kamer was gevallen en dischte verder het verhaal op van een verloren spoorkaartje en een vergeten porte monnaie. Men gaf hem een rijksdaalder achterna bleek van het geheele verhaal niets aan te zjjn. Mocht hij hier komen, dan is men gewaarschuwd en kan op zijn beurt de politie waarschuwen! OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Gedurende de maand Maart 1911 werd de Open bare Leeszaal en Boekerij (hoek Kaarsenmakersgraeht- Kanaalkade) bezocht dcor 853 mannen en 46 vrouwen. In de overeenkomstige maand van het vorige jaar bedroeg hot aantal bezoekers 702 mannen en 46 vrouwen. AGENDA. WOENSDAG. Alkm. Esperantisten-Vereeniging „Alkmara Stele," Slé uur in een der lokalen van het Burger Weeshuis. Comité van Aktie voor 't Volkspetitionnement, 8 uur, „Voorwaarts." Mannenkoor Excelsior, repetitie (operette). Kinderkoor 4^26 uur, sociëteitszaal Harmonie. Alkm. Turnclub „Kracbt en Vlugheid," jongensafd. ITI 67 uur, jongensafd. II 78 uur, Harmonie. Gymn-ver. „De Halter," ledenafd. van 810 uur, ,,'t Gulden Vlies," ingang Lindegracht. Gymnastiekvereeniging „de Halter," 710 uur, „Gulden Vlies." ARRON 1)1 SSEMENTS-RECHTBAN K Zitting van Dinsdag 4 April. MISHANDELING. Johannes K„ bloembollenkweeker te Schoorl, was ton laste gelegd, dat hij den Sen Maart zijn vader had mishandeld. Van een drie-tal getuigen, die in deze zaak gehoord werden, legde de mishandelde vader het eerst zijn ver klaring-en af. Toen hij den 3en Maart bezig was sneeuwklokjes te rooien en daarvoor op z'n knieën lag, kwamen zijn zoon en diens vrouw hem helpen 'en knielden ieder aan een kant van hem neer. Plotseling bracht beklaagde zijn vader een slag in het gezicht toe, zeggende: „Ik laat m'n vrouw niet slaan!" Ge tuige, die echter de vrouw niet aangeraakt had', was totaal verbluft en werd door zijn zoon op den grond geworpen en afgeranseld, terwijl ook de vrouw het ha re bijdroeg tot de mishandeling. Jan Smit, landbouwer te Schoorl, was den 3en Maart in zijn tuin aanwezig, toen hij op een gegeven oogen- blik lawaai hoorde in den tuin van den 71-jarigen K. Toen hij ging kijken, zag- hij, dat beklaagde den ouden man vreeselijk mishandelde: ,,'t Was een drama," al dus uitte getuige ziju verontwaardiging, ,,'t was niet om aan te zienToen de oude man thuis kwam, bloedde Hij hevig. Meermalen is de vader, volgens ge tuige, op ergerlijke wijze mishandeld, éénmaal kwam de oude man 's avonds laat nog bij hem, bebloed en mei verscheurde kleeren. Beklaagde, die het niet met deze verklaringen eens is, hield vol, dat zijn vader zijn vrouw sloeg en st-ompté en dat hij alleen zijn vrouw maar verdedigde. Maria de Jager, huisvrouw van T. Stam, was de laatste getuige. Volgens haar kregen beklaagde en z'n vader ruzie over de sneeuwklokjes, wat ten gevolge had, dat beklaagde den ouden man over den grond sleepte en afranselde. Beklaagde beweert zeer driftig te zijn geworden, daar de oude man zijn vrouw met een mestvork te lijf wilde. Al eens eerder bad hij gezegd, dat beklaagde „er ook aan moest" en er daarvoor thuis een revolver klaar ligt. De Officier wees er op, welk een slecht en onzede lijk feit beklaagde heeft gepleegd door de hand tegen z'n vader op te heffen. Aan dit feit gaat echter een heele geschiedenis vooraf, daar beklaagde z'n vader heeft- getracht over te halen hem, daar hij zoolang in dc zaak gewerkt heeft, bij zijn overlijden t>e bevoordee- len boven de andere broers en zusters. De gevolgen hiervan zijn te veel om op te noemen. Wegens de gepleegde mishandeling eischte Z. E. A, 1 maand gevangenisstraf. Coraelis B„ tuinderskuecht te Limmen en Wilhel mus Godonardua Th., los werkman te Limmen, hadden in den nacht van 27 op 28 Februari zekeren Cornelisse mishandeld. Beiden bekenden het hun ten laste ge-.

Alkmaarsche Courant | 1911 | | pagina 2